vim_9.1_am - en to hy translation catalogue (3066 entries)

en: 
    	Last set from
hy: 
    	Վերջին փոփոխումը

en: 
    
    Arguments:
hy: 
    
    Արգումենտներ:

en: 
    
    Usage:
hy: 
    
    Օգտագործում:

en: 
              modified:
hy: 
              փոփոխված:

en: 
             [not usable on this computer]
hy: 
             [օգտագործելի չէ այս համակարգչում]

en: 
             [not usable with this version of Vim]
hy: 
             [օգտագործելի չէ այս տարբերակի Vim-ի հետ]

en: 
             host name:
hy: 
                  հոսթ:

en: 
             user name:
hy: 
               օգտատեր:

en: 
            process ID:
hy: 
               պրոցես:

en: 
           a: Find assignments to this symbol
           c: Find functions calling this function
           d: Find functions called by this function
           e: Find this egrep pattern
           f: Find this file
           g: Find this definition
           i: Find files #including this file
           s: Find this C symbol
           t: Find this text string
hy: 
           a: Փնտրել այս նշանի վերագրումները
           c: Փնտրել այս ֆունկցիան կանչող ֆունկցիանները
           d: Փնտրել այս ֆունկցիայից կանչվող ֆունկցիաները
           e: Փնտրել այս egrep նմուշը
           f: Փնտրել այս ֆայլը
           g: Փնտրել այս սահմանումը
           s: Փնտրելայս C-նշանը
           t: Փնտրել այս տեքստը

en: 
        Name              Args Address Complete    Definition
hy: 
        Անուն              Արգումենտներ Հասցե Վերջացնել    Սահմանում

en: 
       #   line
hy: 
       #   տող

en: 
       or:
hy: 
       կամ:

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
hy: 
      # TO պիտակել FROM տողում ֆայլում/տեքստում

en: 
     jump line  col file/text
hy: 
    ցատկ տող  սյուն ֆայլ/տեքստ

en: 
    # %s History (newest to oldest):
hy: 
    # %s Պատմություն (նորագույնից ամենահին).

en: 
    # Bar lines, copied verbatim:
hy: 
    # Բար տողեր, բառացի պատճենված.

en: 
    # Buffer list:
hy: 
    # Բուֆերային ցուցակ.

en: 
    # File marks:
hy: 
    # Ֆայլի նշաններ.

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
hy: 
    # Ֆայլերի մեջ նշանների պատմություն (նորագույնից ամենահին).

en: 
    # Jumplist (newest first):
hy: 
    # Jumplist (սկզբում ամենանորը).

en: 
    # Last %sSearch Pattern:
    ~
hy: 
    # Վերջին %sՈրոնման նմուշը.
    ~

en: 
    # Last Substitute String:
    $
hy: 
    # Վերջին փոխարինող տողը.
    $

en: 
    # Registers:
hy: 
    # Ռեգիստերներ:

en: 
    # global variables:
hy: 
    # գլոբալ փոփոխականներ.

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.  If this is the case,
        be careful not to end up with two different instances of the same
        file when making changes.  Quit, or continue with caution.
hy: 
    (1) Հնարավոր է, որ մեկ այլ ծրագիր խմբագրում է այս ֆայլը․ Եթե այդպես է,
        ապա հոգ տարեք որ խմբագրելուց հետո չունենաք նույն ֆայլի երկու տարբեր
        խմբագրված օրինակներ.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
hy: 
    (Կարող եք ֆայլն ամրագրել այլ անունով

en: 
    --- Autocommands ---
hy: 
    --- Ինքնահրամաններ ---

en: 
    --- Global option values ---
hy: 
    --- Գլոբալ ընտրանքների արժեքները ---

en: 
    --- Local option values ---
hy: 
    ---  Լոկալ ընտրանքների արժեքները ---

en: 
    --- Menus ---
hy: 
    --- Ցանկ ---

en: 
    --- Options ---
hy: 
    --- Ընտրանքներ ---

en: 
    --- Signs ---
hy: 
    --- Նշաններ ---

en: 
    --- Syntax items ---
hy: 
    --- Ուղղագրական էլեմենտներ ---

en: 
    --- Syntax sync items ---
hy: 
    --- Ուղղագրական համապատասխանեցման էլեմենտներ ---

en: 
    --- Terminal codes ---
hy: 
    --- Տերմինալային կոդեր ---

en: 
    --- Terminal keys ---
hy: 
    --- Տերմինալի ստեղներ ---

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
hy: 
    Ճանաչելի արգումենտներ՝ gvim-ի համար (GTK+ տարբերակ):

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
hy: 
    gvim-ի կողմից ճանաչված արգումենտներ (Motif տարբերակ):

en: 
    Cannot create pipes
hy: 
    Հնարավոր չէ ստեղծէլ սրնգափող

en: 
    Cannot execute shell
hy: 
    Հնարավոր չէ կատարել տերմինալը

en: 
    Cannot execute shell sh
hy: 
    Հնարավոր չէ կատարել sh տերմինալը

en: 
    Cannot fork
hy: 
    Հնարավոր չէ կատարել fork()

en: 
    Command terminated
hy: 
    Հրամանն ընդհատված է

en: 
    Compiled
hy: 
    Կառուցված է

en: 
    Could not get security context for
hy: 
    Հնարավոր չէ ստանալ գաղտնի կոտնտեքստ

en: 
    Could not set security context for
hy: 
    Հնարավոր չէ կարգավորել գաղտնի կոտնտեքստ

en: 
    Extra patches:
hy: 
    Հավելյալ նմանակման ֆայլեր:

en: 
    Found a swap file by the name "
hy: 
    Հայտնաբերվել է սվեփ ֆայլ "

en: 
    Huge version
hy: 
    Մեծ տարբերակ

en: 
    If you entered a new crypt key but did not write the text file,
hy: 
    եթե ներկայացրեք եք նոր բանալի, բայց չեք գրել ֆայլում,

en: 
    If you wrote the text file after changing the crypt key press enter
hy: 
    Եթե գրում եք ֆայլում կոդավորման բանալու փոփոխումից հետ, ապա սեղմեք նոր տող

en: 
    Included patches:
hy: 
    կցված նմանակման ֆայլեր:

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
hy: 
    MS-Windows 32 բիթանոց գրաֆիկական ինտերֆեյս

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI/console version
hy: 
    MS-Windows 32 բիթանոց կոնսոլ տարբերակ

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
hy: 
    MS-Windows 32 բիթանոց կոնսոլ տարբերակ

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI version
hy: 
    MS-Windows 64 բիթանոց գրաֆիկական ինտերֆեյս

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI/console version
hy: 
    MS-Windows 64 բիթանոց կոնսոլ տարբերակ

en: 
    MS-Windows 64-bit console version
hy: 
    MS-Windows 64 բիթանոց կոսոլ տարբերակ

en: 
    MS-Windows ARM64 GUI version
hy: 
    MS-Windows ARM64 գրաֆիկական տարբերակ

en: 
    MS-Windows ARM64 GUI/console version
hy: 
    MS-Windows ARM64 գրաֆիկական/կոնսոլ տարբերակ

en: 
    MS-Windows ARM64 console version
hy: 
    MS-Windows ARM64 կոնսոլ տարբերակ

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
hy: 
    Փոփոխություններ չկան, կամ Vim-ը չի թարմացրել սվեփ ֆայլը.

en: 
    More info with: "vim -h"
hy: 
    Հավելյալ տեղեկատվություն: "vim -h"

en: 
    Normal version
hy: 
    Նորմալ տարբերակ

en: 
    Note: process STILL RUNNING:
hy: 
    Նշում. գործընթացը ԴԵՌ ԿԱՏԱՐՎՈՒՄ Է.

en: 
    OpenVMS (build) arch, version
hy: 
    OpenVMS (build) ճարտատարապետություն, տարբերակ

en: 
    Or, where supported, SET PROC/PARSE=EXT, or else quote upper-case material.
hy: 
    Կամ, եթե աջակցվում է, կարգավորեք SET PROC/PARSE=EXT, հակառակ դեպքում մեջբերեք մեծատառ նյութը.

en: 
    Tiny version
hy: 
    Փոքր տարբերակ"

en: 
    Type Name Content
hy: 
    Տիպ Անուն Պարունակություն

en: 
    Vim: Got X error
hy: 
    Vim: X-ի սխալ

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
hy: 
    Զգուշացում: նախնական ֆայլը հնարավոր է վնասված է

en: 
    Where command is down-cased, prepend / (like: -/R) to treat flag as upper-case.
hy: 
    Where դեպքն անտեսվել է, ավելացրեք ՛/՛՝ դրոշմանիշը մեծատառ դարձնելու համար.

en: 
    You may want to delete the .swp file now.
hy: 
    Միգուցե ցանկանաք ջնջել .swp. ֆայլը.

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
hy: 
    [բայթ] ընդհանուր հատկացում-ազատում %lu-%lu, ընթացիկ օգտագործում %lu, առավելագույն օգտագործում %lu

en: 
    change line  col text
hy: 
    փոփոխել  տող  սյուն տեքստ

en: 
    enter the new crypt key.
hy: 
    ավելացրեք նոր կոդավորման բանալին.

en: 
    macOS version
hy: 
    տարբերակ՝ macOS-ի համար

en: 
    macOS version w/o darwin feat.
hy: 
    macOS տարբերակ առանց darwin feat-ի:

en: 
    mark line  col file/text
hy: 
    նշում տող սյուն ֆայլ/տեքստ

en: 
    shell returned
hy: 
    տերմինալը վերադարձրել է

en: 
    syncing on items
hy: 
    էլեմենտների համաժամանակեցում

en: 
    to use the same key for text file and swap file
hy: 
    նույն բանալին տեքստային և սվեփ ֆայլի համար

en:  
    delay in msec before menu appears after typing
hy:  
    տառ մուտքագրելուց հետո մենյուի հայտնվելու ուշացում (միլիվայրկյաններով)

en:  
    function to display text in the quickfix window
hy:  
    Ֆունկցիա՝ quickfix պատուհանում տեքստը ցույց տալու համար

en:  
    initial decay timeout for 'autocomplete' algorithm
hy:  
    սկզբնական հետաձգման ժամանակը 'autocomplete'-ի համար

en:  
    initial decay timeout for CTRL-N and CTRL-P completion
hy:  
    սկզբնական հետաձգման ժամանակը CTRL-N և CTRL-P լրացման համար

en:  
    name of the Python 3 home directory
hy:  
    Python 3 գլխավոր թղթապանակի անվանումը

en:  
    popup menu item align order
hy:  
    սահապատի տարրերի ուղղման կարգ

en:  
    use balloon evaluation in the terminal
hy:  
    տերմինալում օգտագործել balloon evaluation ֆունկցիոնալությունը

en:                               for Vim defaults
hy:                                  Vim-ի լռելիությամբ արժեքների համար

en:                               for two modes
hy:                          երկակի ռեժիմների համար

en:              dated:
hy:            ամսաթիվ:

en:           owned by:
hy:   պատկանելիություն:

en:          [cannot be opened]
hy:          [չի կարող բացվել]

en:          [cannot be read]
hy:          [չի կարող ըթերցվել]

en:          [does not look like a Vim swap file]
hy:          [Vim-ի սվեփ ֆայլ չէ]

en:          [from Vim version 3.0]
hy:          [3.0 Vim տարբերակից]

en:          file name:
hy:        ֆայլի անուն:

en:        defaults file: "
hy:        լռելյայն ֆայլ.

en:       -- none --
hy:       -- ոչ --

en:       CANNOT BE FOUND
hy:       ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՎԱԾ ՉԷ

en:       NEWER than swap file!
hy:                     Ավելի ՆՈՐ, քան սվեփ ֆայլը!

en:       user exrc file: "
hy:           օգտատիրոջ ֆայլ exrc: "

en:      user vimrc file: "
hy:          օգտատիրոջ ֆայլ vimrc: "

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
hy:     Եթե այդպես է, ապա կատարել հետևյալ հրամանները - ":recover" կամ "vim -r

en:     If you did this already, delete the swap file "
hy:     Եթե սա արդեն կատարել եք, ապա ջնջեք սվեփ ֆայլը "

en:     line=%ld  id=%d%s  name=%s  priority=%d
hy:     տող=%ld  համար=%d%s  անուն=%s  կարգ=%d

en:     system menu file: "
hy:              համակարգային մենյու ֆայլ: "

en:     user gvimrc file: "
hy:         օգտատիրոջ ֆայլ gvimrc: "

en:    In current directory:
hy:    Այս թղթապանակում:

en:    In directory
hy:    Թղթապանակ

en:    Using specified name:
hy:    Տրված անվանմամբ:

en:    dated:
hy:    ամսաթիվ:

en:    host name:
hy:        հոսթ:

en:    system vimrc file: "
hy:             համակարգային vimrc: "

en:   # pri kind tag
hy:   #pri kind պիտակ

en:   (Already listed)
hy:  (Արդեն ցուցադրված է)

en:   2nd user exrc file: "
hy:    օգտատիրոջ երկրորդ ֆայլ exrc: "

en:   DEBUG BUILD
hy:   ԶՆՆՄԱՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ

en:   Features included (+) or not (-):
hy:   Առանձնահատկությունների միացում (+) և անջաատում (-):

en:   NOT FOUND
hy:  ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՎԱԾ ՉԷ

en:   TOTAL      COUNT  MATCH   SLOWEST     AVERAGE   NAME               PATTERN
hy:   ԱՄԲՈՂՋ      ՔԱՆԱԿ  ՀԱՄԸՆԿՆՈՒՄ   ՄՆԱՑՅԱԼ    ՄԻՋԻՆ    ԱՆՈՒՆ                ՕՐԻՆԱԿ

en:   Using tag with different case!
hy:   Օգտագործելով տարբեր գործերով պիտակ!

en:   fall-back for $VIM: "
hy:           վերադարձ $VIM֊ին: "

en:   system gvimrc file: "
hy:            համակարգային gvimrc: "

en:  # pid    database name                       prepend path
hy:  # pid տվյալների բազայի անվանումը prepend path

en:  (%d of %d)
hy:  (%d %d-ից)

en:  ((%d) of %d)
hy:  ((%d) %d-ից)

en:  (Interrupted)
hy:  (Ընդհատված)

en:  (NOT FOUND)
hy:  (ՉԻ ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՎԵԼ)

en:  (STILL RUNNING)
hy:  (ԴԵՌ ԿԱՏԱՐՎՈՒՄ Է)

en:  (file %d of %d)
hy:  (Ֆայլ %d %d-ից)

en:  (file (%d) of %d)
hy:  (Ֆայլ (%d) %d-ից)

en:  (includes previously listed match)
hy:  (ընդգրկում է նախկինում ցուցադրված համընկնումը)

en:  (insert)
hy:  (զետեղում)

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
hy:  (զետեղել) Փաթաթ (^E/^Y)

en:  (line deleted)
hy:  (տողը ջնջվել է)

en:  (not supported)
hy:  (չի աջակցվում)

en:  (paste)
hy:  (փակցնել)

en:  (replace)
hy:  (փոխարինում)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
hy:  (փոխարինել) Փաթաթ (^E/^Y)

en:  (vreplace)
hy:  (զննական փոխարինում)

en:  2nd user vimrc file: "
hy:   օգտատիրոջ երկրորդ ֆայլ vimrc: "

en:  3rd user vimrc file: "
hy:  օգտատիրոջ երրորդ ֆայլ  vimrc: "

en:  4th user vimrc file: "
hy:  օգտատիրոջ 4-րդ vimrc ֆայլ : "

en:  Adding
hy:  Ավելացում

en:  Arabic
hy:  Արաբական

en:  CONVERSION ERROR
hy:  ՓՈԽԱԿԵՐՊՄԱՆ ՍԽԱԼ

en:  Command-line completion (^V^N^P)
hy:  Հրամանի տողի ավտոլրացում (^V^N^P)

en:  Copy %d of %d
hy:  Պատճենել %d-ը %d֊ից

en:  Definition completion (^D^N^P)
hy:  Սահմանման ավտոլրացում (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
hy:  Բառարանի ավտոլրացում (^K^N^P)

en:  FAILED
hy:  ԱՆՀԱՋՈՂ

en:  File name completion (^F^N^P)
hy:  Ֆայլի անունի ավտոլրացում (^F^N^P)

en:  Hebrew
hy:  Եբրայական

en:  INSERT
hy:  ԶԵՏԵՂՈՒՄ

en:  Keyword Local completion (^N^P)
hy:  Տեղային հիմնաբառերի ավտոլրացում (^N^P)

en:  Keyword completion (^N^P)
hy:  Հիմնաբառերի ավտոլրացում (^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
hy:  Omni ավտոլրացում (^O^N^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
hy:  Ճանապարհի ավտոլրացում (^N^P)

en:  REPLACE
hy:  ՓՈԽԱՐԻՆՈՒՄ

en:  REVERSE
hy:  ՀԱԿԱԴԱՐՁ

en:  Register completion (^N^P)
hy:  Ռեգիստրերի ավտոլրացում (^N^P)

en:  SELECT
hy:  ՆՇՄԱՆ ՌԵԺԻՄ

en:  SELECT BLOCK
hy:  ՆՇՄԱՆ ԲԼՈԿ

en:  SELECT LINE
hy:  ՆՇՄԱՆ ՏԵՂ

en:  SPACE/d/j: screen/page/line down, b/u/k: up, q: quit
hy:  SPACE/d/j: էկրան/էջ/տողը ներքևից, b/u/k: վերև, q: ելք

en:  Spelling suggestion (^S^N^P)
hy:  Ուղղագրական ճշգրտում (^S^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
hy:  Պիտակի ավտոլրացում (^]^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
hy:  Հոմանիշների ավտոլրացում (^T^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
hy:  Օգտագործողի սահմանած ավտոլրացում (^U^N^P)

en:  VISUAL
hy:  ԶՆՆԱԿԱՆ ՌԵԺԻՄ

en:  VISUAL BLOCK
hy:  ԶՆՆԱԿԱՆ ԲԼՈԿ

en:  VISUAL LINE
hy:  ԶՆՆԱԿԱՆ ՏՈՂ

en:  VREPLACE
hy:  ԶՆՆԱԿԱՆ ՓՈԽԱՐԻՆՈՒՄ

en:  Whole line completion (^L^N^P)
hy:  Տողի ավտոլրացում (^L^N^P)

en:  [Modified]
hy:  [Փոփոխված]

en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^P^Rs^U^V^Y)
hy:  ^X ավտոլրացման ռեժիմ (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)

en:  appended
hy:  կից

en:  cannot be used on this computer.
hy:  հնարավոր չէ օգտագործել այս համակարգչում.

en:  cannot be used with this version of Vim.
hy:  հնարավոր չէ օգտագործել այս տարբերակի Vim-ի հետ.

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
hy:    $VIMRUNTIME՝ ըստ լռելիության: "

en:  has been damaged (page size is smaller than minimum value).
hy:  վնասված է (էջի չափը ավելի փոքր է քան մինիմում արժեքը).

en:  in line %ld;
hy:  %ld տողում;

en:  info
hy:  տեղեկություն

en:  into "%c
hy:  մեջ "%c"

en:  kind file
hy:  ֆայլի տիպ

en:  line
hy:  տող

en:  line breaks
hy:  տողի ընդհատում

en:  lines before top line
hy:  տողեր՝ վերևի տողից առաջ

en:  marks
hy:  նշում

en:  oldfiles
hy:  հին ֆայլեր

en:  or more
hy:  կամ ավելին

en:  returned
hy:  ավարտել է

en:  vim [arguments]
hy:  vim [արգումնետներ]

en:  with OLE support
hy:  OLE աջակցումով

en:  written
hy:  ամրագրված է

en: "
        to avoid this message.
hy: "
        այս հաղորդագրությունը հետագայում չստանալու համար.

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
hy: "
        փոփոխությունները վերականգնելու համար (կատարել ":help recovery").

en: "            A boolean option will be toggled.
hy: "            Բուլյան տարբերակը կփոխանցվի:

en: "            For other options you can edit the value before hitting <Enter>.
hy: "            Մյուս տարբերակների համար կարող եք փոխել արժեքը նախքան հպելը<Enter> .

en: " Each "set" line shows the current value of an option (on the left).
hy: " Յուրաքանչյուր "set" տող ցույց է տալիս որևէ տարբերակի ընթացիկ արժեքը (ձախ կողմում):

en: " Hit <Enter> on a "set" line to execute it.
hy: " Հպել<Enter> "set" տողի վրա՝ այն կատարելու համար:

en: " Hit <Enter> on a help line to open a help window on this option.
hy: " Հպել<Enter> օգնության տողում՝ այս տարբերակի վրա օգնության պատուհան բացելու համար:

en: " Hit <Enter> on an index line to jump there.
hy: " Հպել<Enter> ինդեքսի գծի վրա՝ այնտեղ ցատկելու համար:

en: " Hit <Space> on a "set" line to refresh it.
hy: " Հպել<Space> "set" տողի վրա՝ այն թարմացնելու համար:

en: " already exists!
hy: " արդեն գոյություն ունի!

en: "alpha", "octal", "hex", "bin" and/or "unsigned"; number formats
    recognized for CTRL-A and CTRL-X commands
hy: "alpha", "octal", "hex", "bin" և/կամ "unsigned"; թվերի ձևաչափեր
    ճանաչված է CTRL-A և CTRL-X հրամանների համար

en: "dark" or "light"; the background color brightness
hy: "dark" կամ "light"; ֆոնի գույնի պայծառությունը

en: "extend", "popup" or "popup_setpos"; what the right
    mouse button is used for
hy: "extend", "popup" կամ "popup_setpos"; ինչ իրավունք
    մկնիկի կոճակը օգտագործում է

en: "icons", "text" and/or "tooltips"; how to show the toolbar
hy: "icons", "text" և/կամ "tooltips"; ինչպես ցույց տալ toolbar

en: "last", "buffer" or "current": which directory used for
    the file browser
hy: «last», «buffer» կամ «current»․ որը ցուցակի համար 
    օգտագործվող թղթապանակն է

en: "mouse", "key" and/or "cmd"; when to start Select mode
    instead of Visual mode
hy: "mous", "key" և/կամ "cmd"; երբ սկսել Ընտրել ռեժիմը
    Տեսողական ռեժիմի փոխարեն

en: "no", "yes" or "menu"; how to use the ALT key
hy: "no", "yes" կամ "menu"; ինչպես օգտագործել ALT ստեղնը

en: "old", "inclusive" or "exclusive"; how selecting text behaves
hy: "old", "inclusive" կամ "exclusive"; ինչպես է տեքստի նշումը վարվում

en: "startsel" and/or "stopsel"; what special keys can do
hy: "startsel" և/կամ "stopsel"; ինչ կարող են անել հատուկ ստեղները

en: "sync", "fsync" or empty; how to flush a swap file to disk
hy: "sync", "fsync" կամ դատարկ; ինչպես փոխանակել ֆայլը սկավառակի վրա

en: "unnamed" to use the * register like unnamed register
    "autoselect" to always put selected text on the clipboard
hy: "unnamed" * ռեգիստրը անանուն ռեգիստրի նման օգտագործելու համար
    "autoselect" ընտրված տեքստը սեղմատախտակի վրա միշտ տեղադրելու համար

en: "useopen" and/or "split"; which window to use when jumping
    to a buffer
hy: "useopen" և/կամ "split"; ո՞ր պատուհանն օգտագործել դեպի բուֆեր ցատկելիս

en: "ver", "hor" and/or "jump"; list of options for 'scrollbind'
hy: "ver", "hor" և/կամ "jump"; 'scrollbind'-ի տարբերակների ցանկը

en: "xterm", "xterm2", "sgr", etc.; type of mouse
hy: "xterm", "xterm2", "sgr" և այլն; մկնիկի տեսակը

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
hy: # Այս viminfo ֆայլը ստեղծվել է Vim %s-ի կողմից:

en: # Value of 'encoding' when this file was written
hy: # 'encoding'-ի արժեքը, երբ այս ֆայլը գրվել է

en: # You may edit it if you're careful!
hy: # Դուք կարող եք խմբագրել այն, եթե զգույշ լինեք:

en: %-5s: %s%*s (Usage: %s)
hy: %-5s: %s%*s (Օգտագործում: %s)

en: %3d  %s %s  line %ld
hy: %3d  %s %s տող %ld

en: %d buffer deleted | %d buffers deleted
hy[0]: %d բուֆեր ջնջվել է
hy[1]: %d բուֆերներ ջնջվել են

en: %d buffer unloaded | %d buffers unloaded
hy[0]: %d բուֆեր բեռնաթափվել է
hy[1]: %d բուֆերներ բեռնաթափվել են

en: %d buffer wiped out | %d buffers wiped out
hy[0]: %d բուֆեր մաքրվել է
hy[1]: %d բուֆերներ մաքրվել են

en: %d duplicate word(s) in %s
hy: %d կրկնվող բառեր՝ %s֊ում

en: %d files to edit
hy: խմագրվելիք ֆայլերի քանակը: %d

en: %d line changed | %d lines changed
hy[0]: փոփոխվել է %d հատ տող
hy[1]: փոփոխվել են %d հատ տողեր

en: %d more file to edit.  Quit anyway? | %d more files to edit.  Quit anyway?
hy[0]: %d֊ից շատ խմբագրվող ֆայլեր. Վերջացնե՞լ?
hy[1]: %d֊ից շատ խմբագրվող ֆայլեր. Վերջացնե՞լ?

en: %d of %d edited
hy: %d֊ը %d֊ից խմբագրվել է

en: %ld %s; %s #%ld  %s
hy: %ld %s; %s #%ld %s

en: %ld Cols;
hy: Սյուն: %ld;

en: %ld line %sed %d time | %ld line %sed %d times
hy[0]: %ld տող %sed %d անգամ
hy[1]: %ld տողեր %sed %d անգամ

en: %ld line --%d%%-- | %ld lines --%d%%--
hy[0]: %ld տող --%d%%--
hy[1]: %ld տողեր --%d%%--

en: %ld line changed | %ld lines changed
hy[0]: փոփոխվել է %ld հատ տող
hy[1]: փոփոխվել են %ld հատ տողեր

en: %ld line indented  | %ld lines indented
hy[0]: %ld տող խորացվել է
hy[1]: %ld տողեր խորացվել են

en: %ld line less | %ld fewer lines
hy[0]: մեկ տող ջնջվել է
hy[1]: %ld տողեր ջնջվել են

en: %ld line moved | %ld lines moved
hy[0]: %ld տող տեղափոխվել է
hy[1]: %ld տողեր տեղափոխվել են

en: %ld line yanked%s | %ld lines yanked%s
hy[0]: %ld տող պատճենվել է%s
hy[1]: %ld տողեր պատճենվել են%s

en: %ld lines %sed %d time | %ld lines %sed %d times
hy[0]: %ld տող %sed %d անգամ
hy[1]: %ld տողեր %sed %d անգամ

en: %ld lines filtered
hy: %ld տողեր ֆիլտրվել են

en: %ld lines to indent...
hy: %ld տողեր խորացման համար․..

en: %ld match on %ld line | %ld matches on %ld line
hy[0]: %ld համընկնում %ld տողում
hy[1]: %ld համընկնումներ %ld տողում

en: %ld match on %ld lines | %ld matches on %ld lines
hy[0]: %ld համընկնում %ld տողերում
hy[1]: %ld համընկնումներ %ld տողերում

en: %ld more line | %ld more lines
hy[0]: ավելացված տողերի քանակը: %ld
hy[1]: ավելացված տողերի քանակը: %ld

en: %ld second ago | %ld seconds ago
hy[0]: %ld վայրկյան առաջ
hy[1]: %ld վայրկյաններ առաջ

en: %ld substitution on %ld line | %ld substitutions on %ld line
hy[0]: %ld հատ փոխարինումներ %ld տողում
hy[1]: %ld հատ փոխարինումներ %ld տողում

en: %ld substitution on %ld lines | %ld substitutions on %ld lines
hy[0]: %ld հատ փոխարինումներ %ld տեղերում
hy[1]: %ld հատ փոխարինումներ %ld տեղերում

en: %lld byte | %lld bytes
hy[0]: %lld բայթ
hy[1]: %lld բայթեր

en: %s (%s, compiled %s)
hy: %s (%s, կազմվել է %s)

en: %s Autocommands for "%s"
hy: %s Ինքնահրամաններ "%s"-ի համար

en: %s aborted
hy: %s ընդհատված է

en: %s discarded
hy: %s անտեսված է

en: %s line %ld
hy: %s տող %ld

en: %s made pending
hy: %s սպասում է

en: %s resumed
hy: %s բաց է թողնված

en: %s returning #%ld
hy: %s վերադարձնում է #%ld

en: %s returning %s
hy: %s վերադարձնում է %s

en: %s value differs from what is used in another .aff file
hy: %s արժեքը տարբերէ այլ .aff ֆայլում օգտագործված արժեքից

en: %s%ld line,  | %s%ld lines,
hy[0]: տող: %s%ld,
hy[1]: տողեր: %s%ld

en: %s, line %ld
hy: %s, տող %ld

en: %serror list %d of %d; %d errors
hy: %sսխալների ցանկ %d %d-ից; %d սխալներ

en: %sviminfo: %s in line:
hy: %sviminfo: %s տողում:

en: &Cancel
hy: &Թողնել

en: &Dismiss
hy: Թաքցնել

en: &Filter
hy: &Ֆիլտր

en: &Help
hy: &Օգնություն

en: &OK
hy: &Այո

en: &OK
    &Cancel
hy: &Լավ
    &Չեղարկել

en: &OK
    &Load File
    Load File &and Options
hy: &Լավ
    &Բեռնել ֆայլը
    Բեռնել ֆայլը և ընտրանքները

en: &Ok
hy: &Լավ

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Delete it
    &Quit
    &Abort
hy: &O Բացել չխմբագրվող ռեժիմով
    &E Խմբագրել
    &R Վերականգնել
    &D Ջնջել
    &Q Դուրս գալ
    &A Ընդհատել

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
hy: &Բացել չխմբագրվող ռեժիմով
    &Խմբագրել
    &Վերականգնել
    &Դուրս գալ
    &Ընդհատել

en: &Replace
hy: Փոխարինել

en: &Undo
hy: Չեղարկել

en: &Yes
    &No
hy: &Այո
    &Ոչ

en: &Yes
    &No
    &Cancel
hy: &Այո
    &Ոչ
    &Թողնել

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
hy: &Այո
    &Ոչ
    &Պահպանել բոլորը
    &Կորցնել բոլորը
    &Ընդհատել

en: ' not known. Available builtin terminals are:
hy: ' անծանոթ է. Գոյություն ունեցող ներդրված տերմինալներն հետևյալն են:

en: '-nb' cannot be used: not enabled at compile time
hy: '-nb'֊ն չի կարող օգտագործվել: չի միացվել կառուցման ժամանակ

en: 'dictionary' option is empty
hy: 'dictionary' ընտրանքը դատարկ է

en: 'g' and 'c' flags of ":substitute" toggle
hy: ":substitute" փոխարկիչի 'g' և 'c' դրոշները

en: 'history' option is zero
hy: 'history' ընտրանքը զրո է

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
hy: "%s"-ի համար 'readonly' ընտրանքը միացված է.
    Պահպանել?

en: 'redrawtime' exceeded, syntax highlighting disabled
hy: 'redrawtime'-ը գերազանցվել է, ուղղագրական գունանշումն անջատված է

en: 'thesaurus' option is empty
hy: 'thesaurus' ընտրանքը դատարկ է

en: (%d of %d)%s%s:
hy: (%d %d֊ից)%s%s:

en: (+%lld for BOM)
hy: (+%lld BOM-ի համար)

en: (2) An edit session for this file crashed.
hy: (2) Այս ֆայլի խմբագրման սեանսը ավարտվել է անհաջողությամբ.

en: (Interrupted)
hy: (Ընդհատված)

en: (Invalid)
hy: (Անվավեր )

en: (global or local to buffer)
hy: (գլոբալ կամ տեղական բուֆերային)

en: (local to buffer)
hy: (լոկալ է բուֆերում)

en: (local to window)
hy: (լոկալ է պատուհանում)

en: +			Start at end of file
hy: +			Ֆայլի վերջից սկսում

en: +-%s%3ld line:  | +-%s%3ld lines:
hy[0]: +-%s%3ld տող:
hy[1]: +-%s%3ld տողեր:

en: +--%3ld line folded  | +--%3ld lines folded
hy[0]: +--%3ld տող փաթաթվել է
hy[1]: +--%3ld տողեր փաթաթվել են

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
hy: +<lnum>		<lnum>-ի տողից սկսում

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
hy: +reverse		Չօգտագործել հակադարձված վիդեո ռեժիմ (նաև: +rv)

en: ,
    or the file has been damaged.
hy: ,
    կամ ֆայլը վնասված է.

en: -               read text from stdin
hy: -           տեքստի ընթերցում stdin֊ից

en: --			Only file names after this
hy: --			Այնուհետև նշվում են ֆայլի անունները

en: -- More --
hy: -- Տեսնել ավելին --

en: -- Searching...
hy: -- Որոնում...

en: --- Included files
hy: --- Կցաֆայլեր

en: --Deleted--
hy: --Ջնջված է--

en: --No lines in buffer--
hy: -- Բուֆերում տողեր չկան --

en: --clean		'nocompatible', Vim defaults, no plugins, no viminfo
hy: --clean		'nocompatible', Vim լռելյայն, առանց պլագինների, առանց viminfo-ի

en: --clientserver <socket|x11> Backend for clientserver communication
hy: --clientserver <socket|x11> clientserver հաղորդակցության backend

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
hy: --cmd <հրաման>	Կատարել <հրաման>֊ը նախքան ցանկացախ vimrc ֆայլի բեռնումը

en: --cmd argument
hy: --cmd արգումենտ

en: --echo-wid		Make gvim echo the Window ID on stdout
hy: --echo-wid		Թույլատրել gvim֊ին արտածել պատուհանի համարը ստանդարտ ելքում

en: --gui-dialog-file {fname}  For testing: write dialog text
hy: --gui-dialog-file {fname} Փորձարկման համար գրեք երկխոսության տեքստ

en: --literal		Don't expand wildcards
hy: --literal		Չբացել wildcard-ները

en: --log <file>		Start logging to <file> early
hy: --log<file> Սկսեք մուտք գործել<file> վաղ

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
hy: --noplugin		Չբեռնել կցման մոդուլները

en: --not-a-term		Skip warning for input/output not being a terminal
hy: --ոչ մի ժամկետ Բաց թողնել նախազգուշացումը մուտքի/ելքի տերմինալ չլինելու համար

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server if possible
hy: --remote <ֆայլեր>	Խմբագրել <ֆայլեր>֊ը Vim server֊ում, եթե հնարավոր է

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
hy: --remote-expr <արտահայտոթյուն>	Հաշվել <արտահայտոթյուն>֊ը Vim server֊ում և արտածել արդյունքը

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
hy: --remote-send <տառեր>	Ուղարկել <տառեր>֊ը Vim server֊ին և ավարտել

en: --remote-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
hy: --remote-silent <ֆայլեր>  Նույնն ինչպես, չբողոքել եթե սերվեր չկա

en: --remote-tab[-wait][-silent] <files>  As --remote but use tab page per file
hy: --remote-tab[-wait][-silent] <files> Նույնն ինչպես --remote, բայց օգտագործել թաբ ամեն մի ֆայլի համար

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
hy: --remote-wait <files>  Նույնն ինչպես --remote, բայց ավրտման սպասումով

en: --remote-wait-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
hy: --remote-wait-silent <files>  Նույնն ինչպես, չբողոքել եթե սերվեր չկա

en: --role <role>	Set a unique role to identify the main window
hy: --role <դեր>	Գլխավոր պատուհանի ճանաչման համար վերագրել միարժեք <դեր>

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
hy: --serverlist		Ցուցադրել հասանելի Vim server֊ների անուններն ու ավարտել

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
hy: --servername <անուն>	Ուղարկել/լինել <անուն>֊ով Vim server

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
hy: --socketid <xid>	Բացել Vim֊ը ուրիշ GTK֊ի ներսում

en: --startuptime <file>	Write startup timing messages to <file>
hy: --startuptime <ֆայլ>	Գրել սկսման ժամանակային հաղորդագրությունները <ֆայլ>֊ում

en: --ttyfail		Exit if input or output is not a terminal
hy: --ttyfail Ելք, եթե մուտքը կամ ելքը տերմինալ չէ

en: --version		Print version information and exit
hy: --version		Արտածել տարբերակի մասին հաղորդագրություն և ավարտել

en: --windowid <HWND>	Open Vim inside another win32 widget
hy: --windowid <HWND>	Բացել Vim֊ը այլ win32 ծրագրի ներսում

en: -A			Start in Arabic mode
hy: -A			Արաբական ռեժիմով սկսում

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
hy: -C			Vi համապատասխանեցված: 'compatible'

en: -D			Debugging mode
hy: -D			Զննման ռեժիմ

en: -E			Improved Ex mode
hy: -E			Կատաելագործված Ex ռեժիմ

en: -H			Start in Hebrew mode
hy: -H			Hebrew ռեժիմով սկսում

en: -L			Same as -r
hy: -L			Նույնն է ինչպես -r֊ը

en: -M			Modifications in text not allowed
hy: -M			Տողում փոփոխումները թույլատրված չեն

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
hy: -N			Vi մասնակի համապատասխանեցված: 'nocompatible'

en: -O[N]		Like -o but split vertically
hy: -O[N]		Ինչպես -o, բայց բայց բաժանել ուղղահայաց

en: -P <parent title>	Open Vim inside parent application
hy: -P <ծնողի անուն>	Բացել Vim֊ը ծնող ծրագրի ներսում

en: -R			Readonly mode (like "view")
hy: -R			Readonly ռեժիմ (ինչպես "view")

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
hy: -S <session>		Կարդալ <session> ֆայլն առաջին ֆայլի բեռնումից հետո

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
hy: -T <տերմինալ>	Տերմինալի տիպը դնել <տերմինալ>

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
hy: -U <gvimrc>		Օգտագործեկ <gvimrc>֊ն ցանկացած ․gvimrc֊ու փոխարեն

en: -V[N][fname]		Be verbose [level N] [log messages to fname]
hy: -V[N][ֆայլ]		Արտածել լրացուցիչ հաղորդագրություններ
    				[կարգ N] [արտածել ֆայլում]

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
hy: -W <scriptout>	Գրել բոլոր հրամանները <scriptout> ֆայլում

en: -X			Do not connect to X server
hy: -X			Չկպցնել X-server֊ին

en: -Y			Do not connect to Wayland compositor
hy: -Y			Չկպցնել X-server֊ին

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
hy: -Z			Սահմանափակված ռեժիմ (ինչպես "rvim")

en: -b			Binary mode
hy: -b			Երկուական չեժիմ

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
hy: -background <գույն>	Օգտագործել <գույն>֊ը ներքին ֆոնում (նաև: -bg)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
hy: -boldfont <տառատեսակ>	Օգտագործել <տառատեսակ>֊ը չաղ տեքստերի համար

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
hy: -borderwidth <երկարություն>	Օգտագործել <երկարություն> եզր (նաև: -bw)

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
hy: -c <հրաման>		Կատարել <հրաման>֊ը առաջին ֆայլի բեռնումից հետո

en: -c argument
hy: -c արգումենտ

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
hy: -d			Diff ռեժիմ (ինչպես "vimdiff")

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
hy: -dev <սարք>		Օգտագործեք <սարք>֊ը ներմուծման/արտածման համար

en: -display <display>	Connect Vim to this particular X-server
hy: -display <էկրան>	Կպցել Vim-ն այս X-server-ին

en: -display <display>	Run Vim on <display>
hy: -display <էկրան>	Բացել Vim-ը <էկրան>-ի վրա

en: -display <display>	Run Vim on <display> (also: --display)
hy: -display <էկրան>	Բացել Vim-ը <էկրան>֊ում (Նաև։ --display)

en: -e			Ex mode (like "ex")
hy: -e			Ex ռեժիմ (ինչպես "ex")

en: -f			Don't use newcli to open window
hy: -f			Չօգտագօրծել newcli֊ը պատուհան բացելու համար

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
hy: -f  կամ --nofork	Ակտիվ: Չկատարել fork֊ը GUI֊ն սկսելու ժամանակ

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
hy: -font <տառատեսակ>		Օգտագործել <տառատեսակ>֊ը նորմալ տեքստերի համար (նաև: -fn)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
hy: -foreground <գույն>	Օգտագործել <գույն>֊ը նորմալ տեքստերի համար (նաև: -fg)

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
hy: -g			Կատարել գրաֆիկական ինտերֆեյսով (ինչպես "gvim")

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
hy: -geometry <geom>	Օգտագործել նախնական չափերի համար <geom> (նաև: -geom)

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
hy: -h կամ --help	Արտածել Օգնություն (այս հաղորդագրությունը) և ավարտել

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
hy: -i <viminfo>		Օգտագործել <viminfo>, ․viminfo փոխարեն

en: -iconic		Start Vim iconified
hy: -iconic		Սկսել Vim-ը նկարով

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
hy: -italicfont <տառատեսակ>	Օգտագործել <տառատեսակ>֊ը թեք տեքստերի համար

en: -l			Lisp mode
hy: -l			Lisp Ռեժիմ

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
hy: -m			Փոփոխումները թույլատրված չեն (ֆայլում պահպանելը)

en: -n			No swap file, use memory only
hy: -n			Առանց սվեփ ֆայլի, օգտագործել միայն հիշողությունը

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
hy: -o[N]		Բացել N պատուհաններ (լռելիությամբ: ամեն մեկում
    				մեկ ֆայլ)

en: -p[N]		Open N tab pages (default: one for each file)
hy: -p[N]		Բացել N թաբեր (լռելիությամբ: ամեն մեկում
    				մեկ ֆայլ)

en: -q [errorfile]  edit file with first error
hy: -q [ֆայլ֊սխալ]
    				    ֆայլի խմբագրում առաջին սխալով

en: -r			List swap files and exit
hy: -r			Ցուցադրել սվեփ ֆայլերն ու ավարտել

en: -r (with file name)	Recover crashed session
hy: -r (ֆայլի անուն)	Վերկանգնել վթարված սեսիան

en: -register		Register this gvim for OLE
hy: -register		Ռեգիստրացնել այս gvim֊ը OLE֊ի համար

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
hy: -reverse		Օգտագործել հակադարձված վիդեո ռեժիմ (նաև: -rv)

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
hy: -s			Լուռ (ծրարված) ռեժիմ (միայն "ex"-ի համար)

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
hy: -s <scriptin>	Կարդալ Normal ռեժիմի հրամանները <scriptin> ֆայլից

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
hy: -scrollbarwidth <երկարություն> Օգտագործել երկարությամբ փաթաթ (նաև: -sw)

en: -t tag          edit file where tag is defined
hy: -t պիտակ    խմբագրել ֆայլը որտեղ սահմանված է պիտակը

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
hy: -u <vimrc>		Օգտագործեկ <vimrc>֊ն ցանկացած ․vimrc֊ու փոխարեն

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
hy: -unregister		անռեգիստրացնել այս gvim֊ը OLE֊ի համար

en: -v			Vi mode (like "vi")
hy: -v			Vi ռեժիմ (ինչպես "vi")

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
hy: -w <scriptout>	Կցել բոլոր հրամանները <scriptout> ֆայլին

en: -x			Edit encrypted files
hy: -x			Խմբագրել կոդավորված ֆայլերը

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
hy: -xrm <ռեսուրս>	Կարգավորել տրված <ռեսուրս>֊ը

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
hy: -y			Easy ռեժիմ (ինչպես "evim", modeless)

en: / line ignored in %s line %ld: %s
hy: / տեղն անտեսվել է %s֊ում, տող %ld: %s

en: /encoding= line after word ignored in %s line %ld: %s
hy: /encoding= տողն անտեսված է %s֊ում, տող %ld: %s

en: 0 or 1; the order in which ":cstag" performs a search
hy: 0 կամ 1; հերթականությունը, որով ":cstag"-ը կատարում է որոնում

en: 0, 1 or 2; when to use a status line for the last window
hy: 0, 1 կամ 2; երբ օգտագործել կարգավիճակի տողը վերջին պատուհանի համար

en: 0, 1 or 2; when to use a tab pages line
hy: 0, 1 կամ 2; երբ օգտագործել ներդիրի էջերի տողը

en: 0, 1 or 2; when to use the tabpanel
hy: 0, 1 կամ 2; երբ օգտագործել ներդիրի էջերի տող

en: 2nd user gvimrc file: "
hy: օգտատիրոջ երկրորդ ֆայլ  gvimrc: "

en: 3rd user gvimrc file: "
hy: օգտատիրոջ երրորդ ֆայլ  gvimrc: "

en: : Send expression failed.
hy: : Հնարավոր չեղավ ուղարկել արտահայտությունը.

en: : Send failed.
hy: : Հնարավոր չեղավ ուղարկել.

en: : Send failed. Trying to execute locally
hy: : Հնարավոր չեղավ ուղարկել. Լոկալ կատարման փորձ

en: :cd without argument goes to the home directory
hy: :cd-ն առանց արգումենտի գնում է գլխավոր թղթապանակ

en: ; match
hy: ; համընկնում

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
hy: <%s>%s%s  %d,  Hexa %02x,  Octal %03o

en: <empty>
hy: <դատարկ>

en: > %d, Hex %04x, Oct %o, Digr %s
hy: > %d, Հեքս %04x, Հոկտ %o, Դիգ %s

en: > %d, Hex %04x, Octal %o
hy: > %d, Hexa %04x, Octal %o

en: > %d, Hex %08x, Oct %o, Digr %s
hy: > %d, Հեքս %08x, Հոկտ %o, Դիգ %s

en: > %d, Hex %08x, Octal %o
hy: > %d, Hexa %08x, Octal %o

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
hy: ???այստեղից մինչև վերջ??? տողեր են պակասում

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
hy: ???այստեղից մինչև վերջ??? տողեր են ավելացվել/ջնջվել

en: ??? lines may be missing
hy: ??? տողերը կարող են բացակայել

en: ???BLOCK MISSING
hy: ???ԲԱՑԱԿԱՅՈՂ ԲԼՈԿ

en: ???EMPTY BLOCK
hy: ???ԴԱՏԱՐԿ ԲԼՈԿ

en: ???END
hy: ???ՎԵՐՋ

en: ???LINE COUNT WRONG
hy: ???ՏՈՂԵՐԻ ՀԱՇՎԻՉԻ ՍԽԱԼ ԱՐԺԵՔ

en: ???LINES MISSING
hy: ???ՏՈՂԵՐ ԵՆ ԲԱՑԱԿԱՅՈՒՄ

en: ???MANY LINES MISSING
hy: ???ՇԱՏ ՏՈՂԵՐ ԲԱՑԱԿԱՅՈՒՄ ԵՆ

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
hy: ANCHOR_BUF_SIZE չափազանց փոքր է:

en: Add a new database
hy: Ավելացնել նոր տվյալների բազա

en: Added cscope database %s
hy: Ավելացվել է %s cscope տվյալների բազան

en: Affix also used for BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST in %s line %d: %s
hy: Affix-ը օգտագործվել է նաև BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST-ի համար՝ %s-ում, տող %d: %s

en: Affix name too long in %s line %d: %s
hy: Անունը չափազանց երկար դրեք %s տողում %d՝ %s

en: All
hy: Ամբողջը

en: All Files (*)	*
hy: Բոլոր ֆայլերը (*) *

en: All Files (*)	*
    C source (*.c, *.h)	*.c;*.h
    C++ source (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Vim files (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc
hy: Բոլոր ֆայլերը (*) *
    C աղբյուր (*.c, *.h) *.c;*.h
    C++ աղբյուրը (*.cpp, *.hpp) *.cpp;*.hpp
    Vim ֆայլեր (*.vim, _vimrc, _gvimrc) *.vim;_vimrc;_gvimrc

en: All Files (*.*)	*.*
hy: Բոլոր ֆայլերը (*.*) *.*

en: All Files (*.*)	*.*
    C source (*.c, *.h)	*.c;*.h
    C++ source (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    VB code (*.bas, *.frm)	*.bas;*.frm
    Vim files (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc
hy: Բոլոր ֆայլերը (*.*) *.*
    C աղբյուր (*.c, *.h) *.c;*.h
    C++ աղբյուրը (*.cpp, *.hpp) *.cpp;*.hpp
    VB կոդը (*.bas, *.frm) *.bas;*.frm
    Vim ֆայլեր (*.vim, _vimrc, _gvimrc) *.vim;_vimrc;_gvimrc

en: All cscope databases reset
hy: Ողջ cscope տվյալների բազաների վերաբեռնում

en: All included files were found
hy: Բոլոր կցաֆայլերն հայտնաբերվել են

en: Already at newest change
hy: Արդեն նոր փոփոխությունն է

en: Already at oldest change
hy: Արդեն հին փոփոխությունն է

en: Already only one tab page
hy: Մնացել է միայն մեկ բացված թաբի էջ

en: Already only one window
hy: Արդեն միայն մեկ պատուհան է

en: Append File
hy: Կցել ֆայլին

en: Arabic
hy: Արաբական

en: Argument missing after
hy: Արգումենտը տրված չէ

en: Arrows
hy: Ռադիո

en: At line
hy: Տողում

en: Attempt to open script file again: "
hy: Սկրիտպային ֆայլի կրկնակի բացման փորձ։ "

en: Back at original
hy: Վերադարձ նախնական վիճակին

en: Backwards range given, OK to swap
hy: Տրված է հակադարձ միջակայք, անցնել սվեփ

en: Beep!
hy: Ազդանշան!

en: Before byte %ld
hy: Նախքան բայթը %ld

en: Block elements
hy: Արգելափակման տարրեր

en: Bopomofo
hy: Բոպոմոֆո

en: Bot
hy: Ներքևում

en: Both SAL and SOFO lines in %s
hy: SAL և SOFO գծերը %s-ում

en: Box drawing
hy: Տուփի նկարչություն

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
hy: Վերադարձի կետը՝ "%s%s" տող %ld

en: Broken condition in %s line %d: %s
hy: Կոտրված վիճակ %s տող %d. %s

en: CJK symbols and punctuation
hy: CJK նշաններ և կետադրական նշաններ

en: COMPOUNDSYLMAX used without SYLLABLE
hy: COMPOUNDSYLMAX֊ն օգտագործվում է առանց SYLLABLE

en: Calling shell to execute: "%s"
hy: Հրամանի կատարման համար կանչվում է տերմինալը: "%s"

en: Can't find temp file for conversion
hy: Փոխակերպման Ժամանակավոր ֆայլը չի գտնվել

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cannot create
hy: Անհնար է ստեղծել

en: Cannot execute
hy: Անհնար է կատարել

en: Cannot open NIL:
hy: Անհնար է բացել NIL:

en: Cannot open file "%s"
hy: Հնարավոր չէ բացել "%s" ֆայլը

en: Cannot open for reading: "
hy: Հնարավոր չէ բացել ընթերցման համար: "

en: Cannot open for script output: "
hy: Հնարավոր չէ բացել սկրիպտի ելքի համար : "

en: Cannot source a directory: "%s"
hy: Անհնար է կցել թղթապանակ: "%s"

en: Cannot write undo file in any directory in 'undodir'
hy: Հնարավոր չէ ամրագրել չեղարկման ֆայլը՝ 'undodir'-ի որևէ ենթաթղթապանակում

en: Change "%.*s" to:
hy: Փոխել "%.*s"-ը հետևյալին:

en: Cleared
hy: Մաքրված

en: Close tab
hy: Փակել թաբը

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %lld of %lld; Byte %lld of %lld
hy: Սյուն %s %s֊ից; Տող %ld %ld-ից; Բառեր %lld %lld֊ից; Բայթ %lld %lld-ից

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %lld of %lld; Char %lld of %lld; Byte %lld of %lld
hy: Սյուն %s %s-ից; Տող %ld %ld-ից; Բառեր %lld %lld-ից; Տառեր %lld %lld-ից; Բայթ %lld %lld-ից

en: Command Line
hy: Հրամանյին տող

en: Compilation:
hy: Կառուցման պարամետրեր:

en: Compiler:
hy: Կառուցող:

en: Compressed %s: %ld of %ld nodes; %ld (%ld%%) remaining
hy: Սեղմված են %s. %ld %ld հանգույցներ; մնացել է %ld (%ld%%)

en: Compressing word tree...
hy: Բառի ծառի սեղմում...

en: Conversion failure for word in %s line %d: %s
hy: %s տող %d բառի փոխակերպման ձախողում. %s

en: Conversion failure for word in %s line %ld: %s
hy: %s տող %ld բառի փոխակերպման ձախողում. %s

en: Conversion in %s not supported: from %s to %s
hy: Փոխակերպումը %s-ում չի աջակցվում՝ %s-ից %s

en: Conversion with 'charconvert' failed
hy: Փոխակերպումն անհաջող է ավարտվել'charconvert'-ի հետ

en: Could not find a way to access the clipboard.
hy: Չհաջողվեց սեղմատախտակին (clipboard) հասանելիության եղանակ գտնել.

en: Could not get security context %s for %s. Removing it!
hy: Չհաջողվեց ստանալ անվտանգության համատեքստ %s %s-ի համար: Հեռացնում ենք այն!

en: Could not load gpm library: %s
hy: Հնարավոր չէր բեռնել %s գրադարանը

en: Could not open temporary log file for writing, displaying on stderr...
hy: Չհաջողվեց բացել ժամանակավոր գրանցամատյանի ֆայլը գրելու համար, որը ցուցադրվում է stderr...

en: Could not set security context %s for %s
hy: Հնարավոր չէ %s-ի համար կարգավորել գաղտնի կոնտեքստ %s-ը

en: Cscope tag: %s
hy: Cscope պիտակ: %s

en: Currency
hy: Արժույթ

en: Current %slanguage: "%s"
hy: Օգտագործվող %sլեզուն: "%s"

en: Custom
hy: Անհատականացված

en: Cyrillic
hy: Կիրիլիցա

en: Debug Line
hy: Վրիպազերծման գիծ

en: Defining COMPOUNDFORBIDFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
hy: PFX կետից հետո COMPOUNDFORBIDFLAG սահմանելը կարող է սխալ արդյունքներ տալ %s տող %d-ում

en: Defining COMPOUNDPERMITFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
hy: PFX կետից հետո COMPOUNDPERMITFLAG սահմանելը կարող է սխալ արդյունքներ տալ %s տող %d-ում

en: Diff with Vim
hy: Համեմատել &Vim-ի օգնությամբ

en: Different combining flag in continued affix block in %s line %d: %s
hy: Տարբեր միավորման դրոշմանիշեր շարունակական affix բլոկում, %s, տող %d: %s

en: Dingbats
hy: Դինգբատներ

en: Direction
hy: Ուղղություն

en: Directories
hy: Թղթապանակ

en: Directory	*.nothing
hy: Թղթապանակ	*.ոչինչ

en: Disabled
hy: Ապաակտիվացված

en: Do you really want to write to it
hy: Իրո՞ք ուզում եք գրել

en: Done!
hy: Ավարտված է!

en: Down
hy: Ներքև

en: Duplicate /encoding= line ignored in %s line %ld: %s
hy: Կրկնվող /encoding= տողը անտեսվել է %s տողում %ld՝ %s

en: Duplicate /regions= line ignored in %s line %ld: %s
hy: Կրկնակի /regions= տողն անտեսված է %s֊ում, տող %ld: %s

en: Duplicate affix in %s line %d: %s
hy: Կրկնակի affix %s֊ում, տող %d: %s

en: Duplicate character in MAP in %s line %d
hy: Կրկնակի տառ MAP֊ում, %s, տող %d

en: Duplicate field name: %s
hy: Կրկնակի դաշտի անուն: %s

en: Duplicate word in %s line %d: %s
hy: Կրկնակի բառ %s֊ում, տող %d: %s

en: E1001: Variable not found: %s
hy: E1001: փոփոխականը չի գտնվել՝ %s

en: E1002: Syntax error at %s
hy: E1002: Ուղղագրական սխալ %s

en: E1003: Missing return value
hy: E1003: վերադարձի արժեքը բացակայում է

en: E1004: White space required before and after '%s' at "%s"
hy: E1004: '%s'-ում "%s"-ից առաջ և հետո պահանջվում է սպիտակ տարածություն

en: E1005: Too many argument types
hy: E1005: Աննախադեպ շատ արգումենտի տիպեր

en: E1006: %s is used as an argument
hy: E1006: %s-ն օգտագործվում է որպես արգումենտ

en: E1007: Mandatory argument after optional argument
hy: E1007: Պարտադիր փաստարկը կամընտիր փաստարկից հետո

en: E1008: Missing <type> after %s
hy: E1008: Բացակայող <type> %s-ից հետո

en: E1009: Missing > after type: %s
hy: E1009: Բացակայող > %s-ից հետո

en: E100: No other buffer in diff mode
hy: E100:  Համեմատման բուֆերներ այլևս չկան

en: E1010: Type not recognized: %s
hy: E1010: Անծանոթ տիպ։ %s

en: E1011: Name too long: %s
hy: E1011: Անունը մի քիչ երկար է: %s

en: E1012: Type mismatch; expected %s but got %s
hy: E1012: Տիպի անհամապատասխանություն; սպասվում էր %s, բայց ստացավ %s

en: E1012: Type mismatch; expected %s but got %s in %s
hy: E1012: Տիպի անհամապատասխանություն; սպասվում էր %s, բայց ստացավ %s %s-ում

en: E1013: Argument %d: type mismatch, expected %s but got %s
hy: E1013: արգումենտ %d. տեսակի անհամապատասխանություն, սպասվում էր %s, բայց ստացավ %s

en: E1013: Argument %d: type mismatch, expected %s but got %s in %s
hy: E1013: Փաստարկ %d. տիպի անհամապատասխանություն, սպասվում էր %s, բայց ստացավ %s %s-ում

en: E1014: Invalid key: %s
hy: E1014: Անվավեր բանալի: %s

en: E1015: Name expected: %s
hy: E1015: Անունը սպասվում է՝ %s

en: E1016: Cannot declare a %s variable: %s
hy: E1016: Հնարավոր չէ հայտարարել %s փոփոխական՝ %s

en: E1016: Cannot declare an environment variable: %s
hy: E1016: Հնարավոր չէ հայտարարել շրջակա միջավայրի փոփոխական՝ %s

en: E1017: Variable already declared: %s
hy: E1017: փոփոխականն արդեն հայտարարված է՝ %s

en: E1018: Cannot assign to a constant: %s
hy: E1018: Հնարավոր չէ վերագրել հաստատունին՝ %s

en: E1019: Can only concatenate to string
hy: E1019: Կարող է միանալ միայն լարին

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
hy: E101: Տրված են մի քանի համեմատման բուֆերներ, չգիտեմ որն օգտագործել

en: E1020: Cannot use an operator on a new variable: %s
hy: E1020: հնարավոր չէ օպերատոր օգտագործել նոր փոփոխականի վրա՝ %s

en: E1021: Const requires a value
hy: E1021: Const-ը արժեք է պահանջում

en: E1022: Type or initialization required
hy: E1022: տեսակը կամ սկզբնավորումը պահանջվում է

en: E1023: Using a Number as a Bool: %lld
hy: E1023: Օգտագործելով թիվը որպես Bool՝ %lld

en: E1024: Using a Number as a String
hy: E1024: Օգտագործելով թիվը որպես տող

en: E1025: Using } outside of a block scope
hy: E1025: }-ի օգտագործումը բլոկի շրջանակից դուրս

en: E1026: Missing }
hy: E1026: Բացակայող }.

en: E1027: Missing return statement
hy: E1027: Բացակայող return

en: E1028: Compiling :def function failed
hy: E1028: :def ֆունկցիան կազմելը ձախողվեց

en: E1029: Expected %s but got %s
hy: E1029: Սպասվում էր %s, բայց ստացվեց %s

en: E102: Can't find buffer "%s"
hy: E102: Հնարավոր չէ գտնել "%s" բուֆերը

en: E1030: Using a String as a Number: "%s"
hy: E1030: Օգտագործելով տողը որպես թիվ՝ "%s"

en: E1031: Cannot use void value
hy: E1031: Չի կարող օգտագործել անվավեր արժեք

en: E1032: Missing :catch or :finally
hy: E1032: Բացակայող :catch կամ :finally

en: E1033: Catch unreachable after catch-all
hy: E1033: Բռնելն անհասանելի է ամեն ինչից հետո

en: E1034: Cannot use reserved name %s
hy: E1034: Հնարավոր չէ օգտագործել վերապահված անունը %s

en: E1035: % requires number arguments
hy: E1035: % պահանջում է թվային արգումենտ

en: E1036: %c requires number or float arguments
hy: E1036: %c-ը պահանջում է թվային կամ լողացող արգումենտներ

en: E1037: Cannot use "%s" with %s
hy: E1037: Հնարավոր չէ օգտագործել "%s"-ը %s-ի հետ

en: E1038: "vim9script" can only be used in a script
hy: E1038: "vim9script" -ը կարող է օգտագործվել միայն սկրիպտում

en: E1039: "vim9script" must be the first command in a script
hy: E1039: "vim9script" -ը պետք է լինի սկրիպտի առաջին հրամանը

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
hy: E103: "%s" բուֆերը չի գտնվում համեմատման ռեժիմում

en: E1040: Cannot use :scriptversion after :vim9script
hy: E1040: Հնարավոր չէ օգտագործել :scriptversion-ը :vim9script-ից հետո

en: E1041: Redefining script item: "%s"
hy: E1041: Սկրիպտի տարրի վերասահմանում. "%s"

en: E1042: Export can only be used in vim9script
hy: E1042: Արտահանումը կարող է օգտագործվել միայն vim9script-ում

en: E1043: Invalid command after :export
hy: E1043: Անվավեր հրամանի անուն :export-ից հետո

en: E1044: Export with invalid argument
hy: E1044: Արտահանել անվավեր արգումենտով

en: E1047: Syntax error in import: %s
hy: E1047: Ուղղագրական սխալ %s

en: E1048: Item not found in script: %s
hy: E1048: Նմուշը չի հայտնաբերվել: %s

en: E1049: Item not exported in script: %s
hy: E1049: Տարրը չի արտահանվել սկրիպտով՝ %s

en: E104: Escape not allowed in digraph
hy: E104: Escape֊ը չի կարելի օգտագործել digraph֊ում

en: E1050: Colon required before a range: %s
hy: E1050: երկու կետ պահանջվում է ընդգրկույթից առաջ՝ %s

en: E1051: Wrong argument type for +
hy: E1051: +-ի համար սխալ արգումենտի տեսակ

en: E1052: Cannot declare an option: %s
hy: E1052: Հնարավոր չէ հայտարարել ընտրանքը: %s

en: E1053: Could not import "%s"
hy: E1053: Հնարավոր չէ բեռնել "%s"

en: E1054: Variable already declared in the script: %s
hy: E1054: փոփոխականն արդեն հայտարարված է սկրիպտում՝ %s

en: E1055: Missing name after ...
hy: E1055: Անունը բացակայում է ...

en: E1056: Expected a type: %s
hy: E1056: Ակնկալվում էր տեսակ՝ %s

en: E1057: Missing :enddef
hy: E1057: Հրամանը բացակայում է :enddef

en: E1058: Function nesting too deep
hy: E1058: Ֆունկցիայի կանչը շատ է ներդրված

en: E1059: No white space allowed before colon: %s
hy: E1059: երկու կետից առաջ սպիտակ տարածություն չի թույլատրվում՝ %s

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
hy: E105: loadkeymap հրամանի օգտագործում չկցված ֆայլից

en: E1060: Expected dot after name: %s
hy: E1060: Ակնկալվող կետ անունից հետո՝ %s

en: E1061: Cannot find function %s
hy: E1061: Անծանոթ ֆունկցիա: %s

en: E1062: Cannot index a Number
hy: E1062: Անհնար է ինդեքսավորել թիվը

en: E1063: Type mismatch for v: variable
hy: E1063: Փոփոխականի տիպի անհամապատասխանություն

en: E1064: Yank register changed while using it
hy: E1064: Յանկ ռեգիստրը փոխվել է այն օգտագործելիս

en: E1065: Command cannot be shortened: %s
hy: E1065: հրամանը հնարավոր չէ կրճատել՝ %s

en: E1066: Cannot declare a register: %s
hy: E1066: հնարավոր չէ գրանցել՝ %s

en: E1067: Separator mismatch: %s
hy: E1067: բաժանարարի անհամապատասխանություն՝ %s

en: E1068: No white space allowed before '%s': %s
hy: E1068: '%s'-ից առաջ բացատ չի թույլատրվում: %s

en: E1069: White space required after '%s': %s
hy: E1069: '%s'-ից հետո պահանջվում է տարածություն: %s

en: E106: Unsupported diff output format: %s
hy: E106: Չաջակցվող տարբերության ելքային ձևաչափ՝ %s

en: E1071: Invalid string for :import: %s
hy: E1071: Անվավեր տող :import՝ %s-ի համար

en: E1072: Cannot compare %s with %s
hy: E1072: Հնարավոր չէ համեմատել %s-ը %s-ի հետ

en: E1073: Name already defined: %s
hy: E1073: Անունն արդեն սահմանված է: %s

en: E1074: No white space allowed after dot
hy: E1074: Կետից հետո տարածություն չի թույլատրվում

en: E1075: Namespace not supported: %s
hy: E1075: Անվանատարածքը չի աջակցվում՝ %s

en: E1077: Missing argument type for %s
hy: E1077: Բացակայող արգումենտի տիպ: %s

en: E1078: Invalid command "nested", did you mean "++nested"?
hy: E1078: "nested" հրամանը սխալ է, նկատի ունեիք "++nested"?

en: E1079: Cannot declare a variable on the command line
hy: E1079: Հնարավոր չէ փոփոխական հայտարարել հրամանի տողում

en: E107: Missing parentheses: %s
hy: E107: Բացակայող փակագծեր: %s

en: E1080: Invalid assignment
hy: E1080: Անվավեր վերագրում

en: E1081: Cannot unlet %s
hy: E1081: Հնարավոր չէ ապասահմանել %s

en: E1082: Command modifier without command
hy: E1082: Հրամանի փոփոխիչ առանց հրամանի

en: E1083: Missing backtick
hy: E1083: Բացակայող ')'

en: E1084: Cannot delete Vim9 script function %s
hy: E1084: Հնարավոր չէ ջնջել Vim9 սկրիպտի ֆունկցիան %s

en: E1085: Not a callable type: %s
hy: E1085: Չկանչելի տեսակ՝ %s

en: E1087: Cannot use an index when declaring a variable
hy: E1087: փոփոխական հայտարարելիս չի կարող ինդեքս օգտագործել

en: E1088: Script cannot import itself
hy: E1088: Սկրիպտը չի կարող ինքն իրեն ներմուծել

en: E1089: Unknown variable: %s
hy: E1089: Չսահմանված փոփոխական: %s

en: E108: No such variable: "%s"
hy: E108: Չկա նման փոփոխական: "%s"

en: E1090: Cannot assign to argument %s
hy: E1090: Հնարավոր չէ վերագրել արգումենտին %s

en: E1091: Function is not compiled: %s
hy: E1091: Ֆունկցիան կազմված չէ՝ %s

en: E1092: Cannot nest :redir
hy: E1092: Չի կարող բույն դնել :redir

en: E1093: Expected %d items but got %d
hy: E1093: Սպասվում էր %d տարր, բայց ստացվեց %d

en: E1094: Import can only be used in a script
hy: E1094: Ներմուծումը կարող է օգտագործվել միայն սկրիպտում

en: E1095: Unreachable code after :%s
hy: E1095: անհասանելի կոդ հետևյալից հետո՝%s

en: E1096: Returning a value in a function without a return type
hy: E1096: վերադարձ առանց վերադարձի տեսակի ֆունկցիայի արժեք

en: E1097: Line incomplete
hy: E1097: Գիծը թերի է

en: E1098: String, List or Blob required
hy: E1098: Պահանջվում է տող, ցուցակ կամ բլիթ

en: E1099: Unknown error while executing %s
hy: E1099: անհայտ սխալ՝ %s-ն աշխատելիս

en: E109: Missing ':' after '?'
hy: E109: Բացակայող ':' '?'֊ից հետո

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
hy: E10: \֊ից հետո պետք է լինի /, ? կամ &

en: E1100: Command not supported in Vim9 script (missing :var?): %s
hy: E1100: հրամանը չի աջակցվում Vim9 սկրիպտում (բացակայում է :var?): %s

en: E1101: Cannot declare a script variable in a function: %s
hy: E1101: Հնարավոր չէ սկրիպտի փոփոխական հայտարարել ֆունկցիայում՝ %s

en: E1102: Lambda function not found: %s
hy: E1102: Lambda ֆունկցիան չի գտնվել՝ %s

en: E1103: Dictionary not set
hy: E1103: Բառարանը սահմանված չէ

en: E1104: Missing >
hy: E1104: Բացակայող '>'

en: E1105: Cannot convert %s to string
hy: E1105: Հնարավոր չէ փոխարկել %s-ը տողի

en: E1106: One argument too many | E1106: %d arguments too many
hy[0]: E1106: Մեկ փաստարկ չափազանց շատ է
hy[1]: E1106: %d արգումենտները չափազանց շատ են

en: E1107: String, List, Dict or Blob required
hy: E1107: Պահանջվում է տող, ցուցակ, թելադրանք կամ բլոբ

en: E1109: List item %d is not a List
hy: E1109: Ցուցակի %d տարրը ցուցակ չէ

en: E110: Missing ')'
hy: E110: Բացակայող ')'

en: E1110: List item %d does not contain 3 numbers
hy: E1110: Ցանկի %d տարրը չի պարունակում 3 թվեր

en: E1111: List item %d range invalid
hy: E1111: Ցանկի տարրի %d միջակայքն անվավեր է

en: E1112: List item %d cell width invalid
hy: E1112: Ցանկի տարր %d բջիջի լայնությունը անվավեր է

en: E1113: Overlapping ranges for 0x%lx
hy: E1113: համընկնող միջակայքեր 0x%lx-ի համար

en: E1114: Only values of 0x80 and higher supported
hy: E1114: Աջակցվում են միայն 0x80 և ավելի բարձր արժեքները

en: E1115: "assert_fails()" fourth argument must be a number
hy: E1115: "assert_fails()" չորրորդ արգումենտը պետք է լինի թիվ

en: E1116: "assert_fails()" fifth argument must be a string
hy: E1116: "assert_fails()" հինգերորդ արգումենտը պետք է լինի տող

en: E1117: Cannot use ! with nested %s
hy: E1117: Հնարավոր չէ օգտագործել ! ներդրված %s-ով

en: E1118: Cannot change locked list
hy: E1118: Հնարավոր չէ փոխել կողպված ցուցակը

en: E1119: Cannot change locked list item
hy: E1119: Հնարավոր չէ փոխել ցանկի արգելափակված տարրը

en: E111: Missing ']'
hy: E111: Բացակայող ']'

en: E1120: Cannot change dict
hy: E1120: Հնարավոր չէ փոխել թելադրանքը

en: E1121: Cannot change dict item
hy: E1121: Հնարավոր չէ փոխել թելադրանքի տարրը

en: E1122: Variable is locked: %s
hy: E1122: %s արժեքը բլոկավորված է

en: E1123: Missing comma before argument: %s
hy: E1123: արգումենտից առաջ բացակայում է ստորակետը՝ %s

en: E1124: "%s" cannot be used in legacy Vim script
hy: E1124: "%s"-ը չի կարող օգտագործվել հին Vim սկրիպտում

en: E1125: Final requires a value
hy: E1125: Վերջնական արժեքը արժեք է պահանջում

en: E1126: Cannot use :let in Vim9 script
hy: E1126: Հնարավոր չէ օգտագործել :let-ը Vim9 սկրիպտում

en: E1127: Missing name after dot
hy: E1127: Անունը կետից հետո բացակայում է

en: E1128: } without {
hy: E1128: } առանց {

en: E1129: Throw with empty string
hy: E1129: Նետում դատարկ տեքստով

en: E112: Option name missing: %s
hy: E112: Ընտրանքի անունը տրված չէ: %s

en: E1130: Cannot add to null list
hy: E1130: Չի կարող ավելացնել զրոյական ցուցակին

en: E1131: Cannot add to null blob
hy: E1131: Հնարավոր չէ ավելացնել null blob-ին

en: E1132: Missing function argument
hy: E1132: Բացակայում է ֆունկցիայի արգումենտը

en: E1133: Cannot extend a null dict
hy: E1133: Չի կարող երկարաձգել անվավեր հրամանը

en: E1134: Cannot extend a null list
hy: E1134: Հնարավոր չէ ընդլայնել զրո ցուցակը

en: E1135: Using a String as a Bool: "%s"
hy: E1135: Օգտագործելով տողը որպես Bool. "%s"

en: E1136: <Cmd> mapping must end with <CR> before second <Cmd>
hy: E1136:<Cmd> քարտեզագրումը պետք է ավարտվի<CR> վայրկյանից առաջ<Cmd>

en: E1138: Using a Bool as a Number
hy: E1138: Bool-ի օգտագործումը որպես թիվ

en: E1139: Missing matching bracket after dict key
hy: E1139: Դիկտիվ ստեղնից հետո բացակայում է համապատասխան փակագիծը

en: E113: Unknown option: %s
hy: E113: Անծանոթ ընտրանք: %s

en: E1140: :for argument must be a sequence of lists or tuples
hy: E1140: :for արգումենտը պետք է լինի ցուցակների կամ կրկնյակների հաջորդականություն

en: E1141: Indexable type required
hy: E1141: Պահանջվում է ինդեքսավորվող տեսակ

en: E1142: Calling test_garbagecollect_now() while v:testing is not set
hy: E1142: Կանչել test_garbagecollect_now(), մինչդեռ v:testing-ը սահմանված չէ

en: E1143: Empty expression: "%s"
hy: E1143: Դատարկ արտահայտություն: "%s"

en: E1144: Command "%s" is not followed by white space: %s
hy: E1144: "%s" հրամանին չի հաջորդում բացատը՝ %s

en: E1145: Missing heredoc end marker: %s
hy: E1145: heredoc վերջի նշիչը բացակայում է՝ %s

en: E1146: Command not recognized: %s
hy: E1146:  Անծանոթ հրաման։ %s

en: E1147: List not set
hy: E1147: Ցանկը սահմանված չէ

en: E1148: Cannot index a %s
hy: E1148: Անհնար է ինդեքսավորել %s

en: E1149: Script variable is invalid after reload in function %s
hy: E1149: Սկրիպտի փոփոխականն անվավեր է %s ֆունկցիայի վերաբեռնումից հետո

en: E114: Missing double quote: %s
hy: E114: Բացակայող չակերտ: %s

en: E1150: Script variable type changed
hy: E1150: Սկրիպտի փոփոխականի տեսակը փոխվել է

en: E1151: Mismatched endfunction
hy: E1151: անհամապատասխան վերջնական ֆունկցիա

en: E1152: Mismatched enddef
hy: E1152: Չհամընկնող enddef

en: E1153: Invalid operation for %s
hy: E1153: Չթույլատրված գործողություն %s

en: E1154: Divide by zero
hy: E1154: Բաժանել զրոյի

en: E1155: Cannot define autocommands for ALL events
hy: E1155: Հնարավոր չէ ԲՈԼՈՐ իրադարձությունների համար սահմանել ինքնահրամաններ

en: E1156: Cannot change the argument list recursively
hy: E1156: Հնարավոր չէ փոխել արգումենտների ցանկը ռեկուրսիվորեն

en: E1157: Missing return type
hy: E1157: Բացակայող վերադարձի տիպ

en: E1158: Cannot use flatten() in Vim9 script, use flattennew()
hy: E1158: Հնարավոր չէ օգտագործել flatten() Vim9 սկրիպտում, օգտագործել flattennew()

en: E1159: Cannot split a window when closing the buffer
hy: E1159: Բուֆերը փակելիս հնարավոր չէ բաժանել պատուհանը

en: E115: Missing single quote: %s
hy: E115: Բացակայող չակերտ: %s

en: E1160: Cannot use a default for variable arguments
hy: E1160: Չի կարող օգտագործել լռելյայն փոփոխական արգումենտների համար

en: E1161: Cannot json encode a %s
hy: E1161: json-ը չի կարող կոդավորել %s

en: E1162: Register name must be one character: %s
hy: E1162: Ռեգիստրի անունը պետք է լինի մեկ նիշ՝ %s

en: E1163: Variable %d: type mismatch, expected %s but got %s
hy: E1163: Փոփոխական %d: տիպի անհամապատասխանություն, սպասվում է %s, բայց տրվել է %s

en: E1163: Variable %d: type mismatch, expected %s but got %s in %s
hy: E1163: փոփոխական %d. տիպի անհամապատասխանություն, սպասվում էր %s, բայց ստացավ %s %s-ում

en: E1164: vim9cmd must be followed by a command
hy: E1164: vim9cmd-ին պետք է հետևի հրաման

en: E1165: Cannot use a range with an assignment: %s
hy: E1165: Հնարավոր չէ օգտագործել ընդգրկույթ հանձնարարությամբ՝ %s

en: E1166: Cannot use a range with a dictionary
hy: E1166: Հնարավոր չէ օգտագործել ընդգրկույթ բառարանով

en: E1167: Argument name shadows existing variable: %s
hy: E1167: Արգումենտի անունը համընկնում է փոփոխականի անվան հետ: %s

en: E1168: Argument already declared in the script: %s
hy: E1168: սկրիպտում արդեն հայտարարված արգումենտ. %s

en: E1169: Expression too recursive: %s
hy: E1169: Արտահայտությունը շատ ռեկուրսիվ է: %s

en: E116: Invalid arguments for function %s
hy: E116: %s ֆունկցիային տրված են անվավեր արգումենտներ

en: E1170: Cannot use #{ to start a comment
hy: E1170: Չի կարող օգտագործել #{ մեկնաբանություն սկսելու համար

en: E1171: Missing } after inline function
hy: E1171: Ներդիր ֆունկցիայից հետո բացակայում է }-ը

en: E1172: Cannot use default values in a lambda
hy: E1172: Հնարավոր չէ օգտագործել լամբդայի լռելյայն արժեքները

en: E1173: Text found after %s: %s
hy: E1173: Տեքստը գտնվել է %s-ից հետո՝ %s

en: E1174: String required for argument %d
hy: E1174: %d արգումենտի համար անհրաժեշտ է տող

en: E1175: Non-empty string required for argument %d
hy: E1175: %d արգումենտի համար պահանջվում է ոչ դատարկ տող

en: E1176: Misplaced command modifier
hy: E1176: սխալ տեղակայված հրամանի փոփոխիչ

en: E1177: For loop on %s not supported
hy: E1177: For loop-ը %s-ում չի աջակցվում

en: E1178: Cannot lock or unlock a local variable
hy: E1178: Հնարավոր չէ կողպել կամ ապակողպել տեղական փոփոխականը

en: E1179: Failed to extract PWD from %s, check your shell's config related to OSC 7
hy: E1179: Չհաջողվեց հանել PWD-ը %s-ից, ստուգեք ձեր վահանակի կազմաձևը՝ կապված OSC 7-ի հետ

en: E117: Unknown function: %s
hy: E117: Անծանոթ ֆունկցիա: %s

en: E1180: Variable arguments type must be a list: %s
hy: E1180: Փոփոխական արգումնետների տիպը պետք է լինի ցանկ: %s

en: E1181: Cannot use an underscore here
hy: E1181: Այստեղ հնարավոր չէ օգտագործել ընդգծում

en: E1182: Cannot define a dict function in Vim9 script: %s
hy: E1182: Vim9 սկրիպտում հնարավոր չէ դիկտի ֆունկցիա սահմանել՝ %s

en: E1183: Cannot use a range with an assignment operator: %s
hy: E1183: Հնարավոր չէ օգտագործել ընդգրկույթ նշանակման օպերատորի հետ՝ %s

en: E1184: Blob not set
hy: E1184: Բլոբը կարգավորված չէ

en: E1185: Missing :redir END
hy: E1185: Հրամանը բացակայում է :redir END

en: E1186: Expression does not result in a value: %s
hy: E1186: Արտահայտությունը չի բերում արժեք՝ %s

en: E1187: Failed to source defaults.vim
hy: E1187: Չհաջողվեց մուտքագրել defaults.vim

en: E1188: Cannot open a terminal from the command line window
hy: E1188: Հնարավոր չէ բացել տերմինալը հրամանի տողի պատուհանից

en: E1189: Cannot use :legacy with this command: %s
hy: E1189: Հնարավոր չէ օգտագործել :legacy այս հրամանով՝ %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
hy: E118: %s Տրված են աննախադեպ շատ Ֆունկցիային արգումենտներ

en: E1190: One argument too few | E1190: %d arguments too few
hy[0]: E1190: Մեկ փաստարկ շատ քիչ է
hy[1]: E1190: %d արգումենտները չափազանց քիչ են

en: E1191: Call to function that failed to compile: %s
hy: E1191: Ֆունկցիայի կանչ, որը չի հաջողվել կոմպիլացնել՝ %s

en: E1192: Empty function name
hy: E1192:  Դատարկ ֆունկցիայի անուն

en: E1193: cryptmethod xchacha20 not built into this Vim
hy: E1193: cryptmethod xchacha20-ը ներկառուցված չէ այս Vim-ում

en: E1194: Cannot encrypt header, not enough space
hy: E1194: Հնարավոր չէ գաղտնագրել վերնագիրը, բավարար տարածք չկա

en: E1195: Cannot encrypt buffer, not enough space
hy: E1195: Հնարավոր չէ գաղտնագրել բուֆերը, բավարար տարածք չկա

en: E1196: Cannot decrypt header, not enough space
hy: E1196: Չի հաջողվում վերծանել վերնագիրը, բավարար տարածք չկա

en: E1197: Cannot allocate_buffer for encryption
hy: E1197: Հնարավոր չէ հատկացնել_բուֆեր կոդավորման համար

en: E1198: Decryption failed: Header incomplete!
hy: E1198: Ապակոդավորումը ձախողվեց. Գլխագիրն ամբողջական չէ!

en: E1199: Cannot decrypt buffer, not enough space
hy: E1199: Հնարավոր չէ վերծանել բուֆերը, բավարար տարածք չկա

en: E119: Not enough arguments for function: %s
hy: E119: Ոչ բավարար քանակությամբ արգումենտներ են տրված %s ֆունկցիային

en: E11: Invalid in command-line window; :q<CR> closes the window
hy: E11: Հրամանային տողի պատուհանում թույլատրված չէ; :q<CR> փակում է պատուհանը

en: E1200: Decryption failed!
hy: E1200: Չեղարկման ֆայլի ապակոդավորումն ավարտվել է անհաջողությամբ!

en: E1201: Decryption failed: pre-mature end of file!
hy: E1201: Ապակոդավորումը ձախողվեց. ֆայլի վաղաժամ ավարտ!

en: E1202: No white space allowed after '%s': %s
hy: E1202: '%s'-ից հետո բացատ չի թույլատրվում: %s

en: E1203: Dot not allowed after a %s: %s
hy: E1203: %s-ից հետո կետը չի թույլատրվում. %s

en: E1204: No Number allowed after .: '\%%%c'
hy: E1204: '\%%%c' հետո համարը չի թույլատրվում

en: E1205: No white space allowed between option and
hy: E1205: Չի թույլատրվում սպիտակ տարածություն տարբերակի և

en: E1206: Dictionary required for argument %d
hy: E1206: Անհրաժեշտ է բառարան %d-ի համար

en: E1207: Expression without an effect: %s
hy: E1207: Արտահայտություն առանց էֆեկտի՝ %s

en: E1208: -complete used without allowing arguments
hy: E1208: - Ամբողջական, օգտագործվում է առանց արգումենտներ թույլ տալու

en: E1209: Invalid value for a line number: "%s"
hy: E1209: Անվավեր արժեք տողի համարի համար: "%s"

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
hy: E120: <SID> օգտագործվել է ոչ սկրիպտում: %s

en: E1210: Number required for argument %d
hy: E1210: Անհրաժեշտ է թիվ %d-ի համար

en: E1211: List required for argument %d
hy: E1211: ցանկը պահանջվում է արգումենտի համար %d

en: E1212: Bool required for argument %d
hy: E1212: Բուլ պահանջվում է արգումենտի համար %d

en: E1213: Redefining imported item "%s"
hy: E1213: ներմուծված "%s" տարրի վերասահմանում

en: E1214: Digraph must be just two characters: %s
hy: E1214: Դիգրաֆը պետք է լինի ընդամենը երկու նիշ. %s

en: E1215: Digraph must be one character: %s
hy: E1215: դիգրաֆը պետք է լինի մեկ նիշ՝ %s

en: E1216: digraph_setlist() argument must be a list of lists with two items
hy: E1216: digraph_setlist() արգումենտը պետք է լինի երկու տարր ունեցող ցուցակների ցանկ

en: E1217: Channel or Job required for argument %d
hy: E1217: արգումենտի համար պահանջվում է ալիք կամ աշխատանք %d

en: E1218: Job required for argument %d
hy: E1218: աշխատանք է պահանջվում արգումենտի համար %d

en: E1219: Float or Number required for argument %d
hy: E1219: արգումենտի համար պահանջվում է float կամ համար %d

en: E121: Undefined variable: %c:%s
hy: E121: Չսահմանված փոփոխական: %c:%s

en: E121: Undefined variable: %s
hy: E121: Չսահմանված փոփոխական: %s

en: E1220: String or Number required for argument %d
hy: E1220: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող կամ համար

en: E1221: String or Blob required for argument %d
hy: E1221: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող կամ բլիթ

en: E1222: String or List required for argument %d
hy: E1222: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող կամ ցուցակ

en: E1223: String or Dictionary required for argument %d
hy: E1223: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող կամ բառարան

en: E1224: String, Number or List required for argument %d
hy: E1224: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող, համար կամ ցուցակ

en: E1225: String, List, Tuple or Dictionary required for argument %d
hy: E1225: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող, ցուցակ, կրկնյակ կամ բառարան

en: E1226: List or Blob required for argument %d
hy: E1226: Ցուցակ կամ Բլոբ պահանջվում է արգումենտի համար %d

en: E1227: List or Dictionary required for argument %d
hy: E1227: արգումենտի համար պահանջվում է ցուցակ կամ բառարան %d

en: E1228: List, Dictionary or Blob required for argument %d
hy: E1228: արգումենտի համար պահանջվում է ցուցակ, բառարան կամ բլոբ %d

en: E1229: Expected dictionary for using key "%s", but got %s
hy: E1229: Բանալի "%s" օգտագործելու համար սպասվում էր բառարան, բայց ստացավ %s

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
hy: E122: %s ֆունկցիան արդեն գոյություն ունի. Ավելացնել ! այն փոխարինելու համար

en: E1230: Encryption: sodium_mlock() failed
hy: E1230: Կոդավորումը՝ sodium_mlock() ձախողվեց

en: E1231: Cannot use a bar to separate commands here: %s
hy: E1231: Հնարավոր չէ օգտագործել գիծ՝ հրամաններն այստեղ առանձնացնելու համար՝ %s

en: E1232: Argument of exists_compiled() must be a literal string
hy: E1232: exists_compiled()-ի արգումենտը պետք է լինի տող

en: E1233: exists_compiled() can only be used in a :def function
hy: E1233: exists_compiled()-ը կարող է օգտագործվել միայն :def ֆունկցիայի մեջ

en: E1234: legacy must be followed by a command
hy: E1234: ժառանգությանը պետք է հետևի հրաման

en: E1235: Bool or Number required for argument %d
hy: E1235: %d արգումենտի համար պահանջվում է Bool կամ Number

en: E1236: Cannot use %s itself, it is imported
hy: E1236: Չի կարող օգտագործել %s ինքնին, այն ներմուծված է

en: E1237: No such user-defined command in current buffer: %s
hy: E1237: Հերթական բուֆերում չկա նման օգտատիրոջ սահմանած հրաման: %s

en: E1238: Blob required for argument %d
hy: E1238: արգումենտի համար անհրաժեշտ է բլիթ %d

en: E1239: Invalid value for blob: 0x%lX
hy: E1239: անվավեր արժեք blob-ի համար՝ 0x%lX

en: E123: Undefined function: %s
hy: E123: Անծանոթ ֆունկցիա: %s

en: E1240: Resulting text too long
hy: E1240: Տողն անսպասելի երկար է

en: E1241: Separator not supported: %s
hy: E1241: Բաժանիչը չի աջակցվում: %s

en: E1242: No white space allowed before separator: %s
hy: E1242: Չի թույլատրվում սպիտակ տարածություն բաժանարարից առաջ՝ %s

en: E1243: ASCII code not in 32-127 range
hy: E1243: ASCII կոդը 32-127 միջակայքում չէ

en: E1244: Bad color string: %s
hy: E1244: Վատ գույնի տող՝ %s

en: E1245: Cannot expand <sfile> in a Vim9 function
hy: E1245: Հնարավոր չէ ընդլայնել<sfile> Vim9 ֆունկցիայի մեջ

en: E1246: Cannot find variable to (un)lock: %s
hy: E1246: Հնարավոր չէ գտնել փոփոխական (ապ)կողպելու համար՝ %s

en: E1247: Line number out of range
hy: E1247: Տողի համարը միջակայքից անցել է

en: E1248: Closure called from invalid context
hy: E1248: Փակումը կանչվել է անվավեր համատեքստից

en: E1249: Highlight group name too long
hy: E1249: Գունանշման խմբի անունը շատ երկար է

en: E124: Missing '(': %s
hy: E124: Բացակայող '(': %s

en: E1250: Argument of %s must be a List, String, Dictionary or Blob
hy: E1250: %s֊ի արգումենտը պետք է լինի ցանկ կամ բառարան

en: E1251: List, Tuple, Dictionary, Blob or String required for argument %d
hy: E1251: արգումենտի համար պահանջվում է ցուցակ, բառարան, բլոբ կամ տող %d

en: E1252: String, List or Blob required for argument %d
hy: E1252: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող, ցուցակ կամ բլոբ

en: E1253: String, List, Tuple or Blob required for argument %d
hy: E1253: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող, ցուցակ, կրկնյակ կամ բլոբ

en: E1254: Cannot use script variable in for loop
hy: E1254: Հնարավոր չէ օգտագործել սկրիպտի փոփոխական for loop-ում

en: E1255: <Cmd> mapping must end with <CR>
hy: E1255:<Cmd> քարտեզագրումը պետք է ավարտվի<CR>

en: E1256: String or function required for argument %d
hy: E1256: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող կամ ֆունկցիա

en: E1257: Imported script must use "as" or end in .vim: %s
hy: E1257: Ներմուծված սկրիպտը պետք է օգտագործի "as" կամ վերջանա .vim-ով: %s

en: E1258: No '.' after imported name: %s
hy: E1258: Ոչ "": ներմուծված անունից հետո՝ %s

en: E1259: Missing name after imported name: %s
hy: E1259: Ներմուծված անունից հետո անունը բացակայում է՝ %s

en: E125: Illegal argument: %s
hy: E125: Չթույլատրված արգումենտ: %s

en: E1260: Cannot unlet an imported item: %s
hy: E1260: Հնարավոր չէ ապասահմանել ներմուծված տարրը՝ %s

en: E1261: Cannot import .vim without using "as"
hy: E1261: Հնարավոր չէ ներմուծել .vim առանց "as" օգտագործելու

en: E1262: Cannot import the same script twice: %s
hy: E1262: Հնարավոր չէ նույն սկրիպտն երկու անգամ ներմուծել՝ %s

en: E1263: Cannot use name with # in Vim9 script, use export instead
hy: E1263: Vim9 սկրիպտում #-ով անունը հնարավոր չէ օգտագործել, փոխարենը օգտագործեք արտահանումը

en: E1264: Autoload import cannot use absolute or relative path: %s
hy: E1264: Ավտոբեռնման ներմուծումը չի կարող օգտագործել բացարձակ կամ հարաբերական ճանապարհ՝ %s

en: E1265: Cannot use a partial here
hy: E1265: Այստեղ հնարավոր չէ մասնակին օգտագործել

en: E1266: Critical error in python3 initialization, check your python3 installation
hy: E1266: Կրիտիկական սխալ python3 սկզբնավորման ժամանակ, ստուգեք ձեր python3 տեղադրումը

en: E1267: Function name must start with a capital: %s
hy: E1267: Ֆունկցիայի անունը պետք է սկսվի մեծատառով՝ %s

en: E1268: Cannot use s: in Vim9 script: %s
hy: E1268: Հնարավոր չէ օգտագործել s: Vim9 սկրիպտում՝ %s

en: E1269: Cannot create a Vim9 script variable in a function: %s
hy: E1269: Հնարավոր չէ ստեղծել Vim9 սցենարի փոփոխական ֆունկցիայում՝ %s

en: E126: Missing :endfunction
hy: E126: Բացակայող :endfunction

en: E1270: Cannot use :s\/sub/ in Vim9 script
hy: E1270: Հնարավոր չէ օգտագործել :s\/sub/ Vim9 սկրիպտում

en: E1271: Compiling closure without context: %s
hy: E1271: Կազմում է փակումը առանց համատեքստի. %s

en: E1272: Using type not in a script context: %s
hy: E1272: Օգտագործելով տիպը ոչ սցենարի համատեքստում՝ %s

en: E1273: (NFA regexp) missing value in '\%%%c'
hy: E1273: (NFA regexp) անսպասելի '\%%%c'

en: E1274: No script file name to substitute for "<script>"
hy: E1274: Սկրիպտի ֆայլի անուն չկա, որը փոխարինելու է "<script>"

en: E1275: String or function required for ->(expr)
hy: E1275: տող կամ ֆունկցիա պահանջվում է -> (expr)-ի համար

en: E1276: Illegal map mode string: '%s'
hy: E1276: Քարտեզի անօրինական ռեժիմի տող: '%s'

en: E1277: Channel and job feature is not available
hy: E1277: Հունի և աշխատանքի առանձնահատկությունը հասանելի չէ

en: E1278: Stray '}' without a matching '{': %s
hy: E1278: Ձևավոր '}' առանց համապատասխան '{': %s

en: E1279: Missing '}': %s
hy: E1279: Բացակայող '}': %s

en: E127: Cannot redefine function %s: It is in use
hy: E127: Հնարավոր չէ վերասահմանել %s ֆունկցիան, այն կատարման փուլում է

en: E1280: Illegal character in word
hy: E1280: Չթույլատրված նշան

en: E1281: Atom '\%%#=%c' must be at the start of the pattern
hy: E1281: '\%%#=%c' ատոմը պետք է լինի նմուշի սկզբում

en: E1282: Bitshift operands must be numbers
hy: E1282: Bitshift օպերանդները պետք է թվեր լինեն

en: E1283: Bitshift amount must be a positive number
hy: E1283: Bitshift քանակը պետք է լինի դրական ամբողջաթիվ

en: E1284: Argument 1, list item %d: Dictionary required
hy: E1284: Արգումենտ 1, պետք է լինի ցանկ կամ բառարան։ %d

en: E1285: Could not clear timeout: %s
hy: E1285: Չհաջողվեց ջնջել ժամանակի վերջը՝ %s

en: E1286: Could not set timeout: %s
hy: E1286: Չհաջողվեց սահմանել ժամանակի ավարտը՝ %s

en: E1287: Could not set handler for timeout: %s
hy: E1287: Չհաջողվեց կարգավորիչը սահմանել ժամանակի դադարի համար՝ %s

en: E1288: Could not reset handler for timeout: %s
hy: E1288: Չհաջողվեց վերակայել մշակիչը ժամանակի դադարի համար՝ %s

en: E1289: Could not check for pending SIGALRM: %s
hy: E1289: Չհաջողվեց ստուգել առկախ SIGALRM-ի առկայությունը՝ %s

en: E128: Function name must start with a capital or "s:": %s
hy: E128: Ֆունկցիայի անունը պետք է սկսվի մեծատառով կամ պարունակի "s:": %s

en: E1290: substitute nesting too deep
hy: E1290: փոխարինող բույնը չափազանց խորը

en: E1291: Invalid argument: %ld
hy: E1291: Անվավեր արգումենտ: %ld

en: E1292: Command-line window is already open
hy: E1292: հրամանի տողի պատուհանն արդեն բաց է

en: E1293: Cannot use a negative id after adding a textprop with text
hy: E1293: Չի կարող օգտագործել բացասական ID՝ տեքստով տեքստ ավելացնելուց հետո

en: E1294: Can only use text_align when column is zero
hy: E1294: Կարող է օգտագործվել միայն text_align, երբ սյունակը զրո է

en: E1295: Cannot specify both 'type' and 'types'
hy: E1295: Հնարավոր չէ նշել և՛ 'type', և՛ 'types'

en: E1296: Can only use left padding when column is zero
hy: E1296: Կարող է օգտագործել միայն ձախ լցոնումը, երբ սյունակը զրո է

en: E1297: Non-NULL Dictionary required for argument %d
hy: E1297: %d արգումենտի համար պահանջվում է ոչ NULL բառարան

en: E1298: Non-NULL List required for argument %d
hy: E1298: Ոչ NULL ցուցակը պահանջվում է արգումենտի համար %d

en: E1299: Window unexpectedly closed while searching for tags
hy: E1299: Պատուհանը անսպասելիորեն փակվեց պիտակներ որոնելիս

en: E129: Function name required
hy: E129: Ֆունկցիայի անունը պարտադիր է

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
hy: E12: Հրամանն արգելված է կատարել exrc/vimrc֊ից, այս թղթապանակում կամ պիտակ որոնման ժամանակ

en: E1300: Cannot use a partial with dictionary for :defer
hy: E1300: Չի կարող օգտագործել մասնակի բառարանով :defer-ի համար

en: E1301: String, Number, List, Tuple or Blob required for argument %d
hy: E1301: %d արգումենտի համար պահանջվում է տող, համար, ցուցակ, կրկնյակ կամ բլոբ

en: E1302: Script variable was deleted
hy: E1302: Սկրիպտի փոփոխականը ջնջվել է

en: E1303: Custom list completion function does not return a List but a %s
hy: E1303: Անհատականացված ցուցակի լրացման ֆունկցիան չի վերադարձնում ցուցակ, այլ %s

en: E1304: Cannot use type with this variable: %s
hy: E1304: Այս փոփոխականի հետ հնարավոր չէ օգտագործել տեսակը՝ %s

en: E1305: Cannot use "length", "end_col" and "end_lnum" with "text"
hy: E1305: Հնարավոր չէ օգտագործել "length", "end_col" և "end_lnum" "text" հետ:

en: E1306: Loop nesting too deep
hy: E1306: Շրջակցումը շատ է ներդրված

en: E1307: Argument %d: Trying to modify a const %s
hy: E1307: փաստարկ %d. փորձում է փոփոխել const %s

en: E1308: Cannot resize a window in another tab page
hy: E1308: Հնարավոր չէ փոխել պատուհանի չափը մեկ այլ ներդիրի էջում

en: E1309: Cannot change mappings while listing
hy: E1309: Հնարավոր չէ փոխել քարտեզագրումները ցուցակագրելիս

en: E1310: Cannot change menus while listing
hy: E1310: Ցուցակման ընթացքում հնարավոր չէ փոխել ընտրացանկերը

en: E1311: Cannot change user commands while listing
hy: E1311: ցուցակագրելիս հնարավոր չէ փոխել օգտվողի հրամանները

en: E1312: Not allowed to change the window layout in this autocmd
hy: E1312: Չի թույլատրվում փոխել պատուհանի դասավորությունը այս autocmd-ում

en: E1313: Not allowed to add or remove entries (%s)
hy: E1313: Չի թույլատրվում ավելացնել կամ հեռացնել գրառումները (%s)

en: E1314: Class name must start with an uppercase letter: %s
hy: E1314: Դասերի անունները պետք է սկսվեն մեծատառով: %s

en: E1315: White space required after name: %s
hy: E1315: անունից հետո պահանջվում է սպիտակ բացատ՝ %s

en: E1316: Class can only be defined in Vim9 script
hy: E1316: Դասը կարող է սահմանվել միայն Vim9 սկրիպտով

en: E1317: Invalid object variable declaration: %s
hy: E1317: օբյեկտի փոփոխականի անվավեր հայտարարություն՝ %s

en: E1318: Not a valid command in a class: %s
hy: E1318: Սխալ հրամանի անուն %s դասում

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
hy: E131: Հնարավոր չէ ջնջել %s ֆունկցիան, այն կատարման փուլում է

en: E1320: Using an Object as a Number
hy: E1320: Օբյեկտ է օգտագործվել ամբողջի փոխարեն

en: E1322: Using an Object as a Float
hy: E1322: Օբյեկտի օգտագործումը որպես լողացող

en: E1324: Using an Object as a String
hy: E1324: Ցանկ է օգտագործվել տողի փոխարեն

en: E1325: Method "%s" not found in class "%s"
hy: E1325: "%s" մեթոդը չի գտնվել "%s" դասում

en: E1326: Variable "%s" not found in object "%s"
hy: E1326: "%s" փոփոխականը չի գտնվել "%s" օբյեկտում

en: E1327: Object required, found %s
hy: E1327: Պահանջվում է օբյեկտ, գտնվել է %s

en: E1328: Constructor default value must be v:none: %s
hy: E1328: Կոնստրուկտորի լռելյայն արժեքը պետք է լինի v:none՝ %s

en: E1329: Invalid class variable declaration: %s
hy: E1329: Անվավեր դասի փոփոխականի հայտարարություն՝ %s

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
hy: E132: ֆունկցիայի կանչի խորությունը մեծ է 'maxfuncdepth'֊ից

en: E1330: Invalid type used in variable declaration: %s
hy: E1330: Անվավեր դասի փոփոխականի հայտարարություն՝ %s

en: E1331: public must be followed by "var" or "static" or "final" or "const"
hy: E1331: public պետք է հաջորդի "var" կամ "static" կամ "final" կամ "const"

en: E1332: public variable name cannot start with underscore: %s
hy: E1332: public փոփոխականի անունը չի կարող սկսվել ընդգծված նշանով. %s

en: E1333: Cannot access protected variable "%s" in class "%s"
hy: E1333: Հնարավոր չէ մուտք գործել "%s" պաշտպանված փոփոխական "%s" դասում

en: E1335: Variable "%s" in class "%s" is not writable
hy: E1335: "%s" փոփոխականը "%s" դասի գրառելի չէ

en: E1337: Class variable "%s" not found in class "%s"
hy: E1337: "%s" դասի փոփոխականը "%s" դասում չի գտնվել

en: E1339: Cannot add a textprop with text after using a textprop with a negative id
hy: E1339: Բացասական ID-ով տեքստային պրոպ օգտագործելուց հետո հնարավոր չէ ավելացնել տեքստային պրոպ

en: E133: :return not inside a function
hy: E133: :return ոչ ֆունկցիայի ներսից

en: E1340: Argument already declared in the class: %s
hy: E1340: արգումենտ արդեն հայտարարված է դասարանում՝ %s

en: E1341: Variable already declared in the class: %s
hy: E1341: Փոփոխական արդեն հայտարարված է դասարանում՝ %s

en: E1342: Interface can only be defined in Vim9 script
hy: E1342: Ինտերֆեյսը կարող է սահմանվել միայն Vim9 սկրիպտով

en: E1343: Interface name must start with an uppercase letter: %s
hy: E1343: Ինտերֆեյսի անունը պետք է սկսվել մեծատառով: %s

en: E1344: Cannot initialize a variable in an interface
hy: E1344: Հնարավոր չէ ինտերֆեյսի մեջ սկզբնավորել փոփոխականը

en: E1345: Not a valid command in an interface: %s
hy: E1345: Չթույլատրված հրաման ինտերֆեյսում։ %s

en: E1346: Interface name not found: %s
hy: E1346: Ինտերֆեյսի անունը չի հայտնաբերվել: %s

en: E1347: Not a valid interface: %s
hy: E1347: Չթույլատրված ինտերֆեյս։ %s

en: E1348: Variable "%s" of interface "%s" is not implemented
hy: E1348: "%s" ինտերֆեյսի "%s" փոփոխականը իրականացված չէ

en: E1349: Method "%s" of interface "%s" is not implemented
hy: E1349: "%s" ինտերֆեյսի "%s" մեթոդը իրականացված չէ

en: E134: Cannot move a range of lines into itself
hy: E134: Հնարավոր չէ տեղափոխել մի շարք տողեր իր մեջ

en: E1350: Duplicate "implements"
hy: E1350: Կրկնված "implements"

en: E1351: Duplicate interface after "implements": %s
hy: E1351: Կրկնված ինտերֆեյս "implements" ից հետո: %s

en: E1352: Duplicate "extends"
hy: E1352: Կրկնված "extends"

en: E1353: Class name not found: %s
hy: E1353: Դասը չի հայտնաբերվել: %s

en: E1354: Cannot extend %s
hy: E1354: Հնարավոր չէ լրացնել %s֊ը

en: E1355: Duplicate function: %s
hy: E1355: Կրկնված ֆունկցիա: %s

en: E1356: "super" must be followed by a dot
hy: E1356: "super" պետք լինի ․-ից հետո

en: E1357: Using "super" not in a class method
hy: E1357: "super"-ի օգտագործումը դասի մեթոդից դուրս

en: E1358: Using "super" not in a child class
hy: E1358: Ժառանգված դասում օգտագործվել է "super"

en: E1359: Cannot define a "new" method in an abstract class
hy: E1359: Հնարավոր չէ սահմանել "new" մեթոդ վերացական դասում

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
hy: E135: *Filter* Ինքնահրամանները չպետք է փոխեն տվյալ բուֆերը

en: E1360: Using a null object
hy: E1360: Օգտագործելով զրոյական օբյեկտ

en: E1361: Cannot use color "none", did you mean "NONE"?
hy: E1361: Չի կարելի օգտագործել "none" գույնի փոխարեն, նկատի ունեիք "NONE"՞

en: E1362: Cannot use a non-null object
hy: E1362: Հնարավոր չէ օգտագործել non-null օբյեկտը

en: E1363: Incomplete type
hy: E1363: Անավարտ տեսակ

en: E1364: Warning: Pointer block corrupted
hy: E1364: Զգուշացում. ցուցիչի բլոկը վնասված է

en: E1365: Cannot use a return type with the "new" method
hy: E1365: Հնարավոր չէ օգտագործել վերադարձի տիպը "new" մեթոդի հետ

en: E1366: Cannot access protected method: %s
hy: E1366: Հնարավոր չէ կանչել պաշտպանված մեթոդը: %s

en: E1367: Access level of variable "%s" of interface "%s" is different
hy: E1367: Ինտերֆեյս "%s" "%s" փոփոխականի հասանելիության մակարդակը տարբեր է

en: E1368: Static must be followed by "var" or "def" or "final" or "const"
hy: E1368: Ստատիկին պետք է հաջորդի "var" կամ "def" կամ "final" կամ "const"

en: E1369: Duplicate variable: %s
hy: E1369: Կրկնված փոփոխական : %s

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
hy: E136: viminfo: Աննախադեպ շատ սխալներ, ֆայլի մնացյալ մասը բաց է թողնվում

en: E1370: Cannot define a "new" method as static
hy: E1370: Հնարավոր չէ սահմանել "new" մեթոդը որպես ստատիկ

en: E1371: Abstract must be followed by "def"
hy: E1371: Abstract պետք է հաջորդի "def"

en: E1372: Abstract method "%s" cannot be defined in a concrete class
hy: E1372: "%s" վերացական մեթոդը չի կարող սահմանվել կոնկրետ դասում

en: E1373: Abstract method "%s" is not implemented
hy: E1373: "%s" վերացական մեթոդը չի իրականացված

en: E1374: Class variable "%s" accessible only inside class "%s"
hy: E1374: "%s" դասի փոփոխականը հասանելի է միայն "%s" դասի ներսում

en: E1375: Class variable "%s" accessible only using class "%s"
hy: E1375: "%s" դասի փոփոխականը հասանելի է միայն "%s" դասի միջոցով

en: E1376: Object variable "%s" accessible only using class "%s" object
hy: E1376: "%s" օբյեկտի փոփոխականը հասանելի է միայն "%s" դասի օբյեկտի միջոցով

en: E1377: Access level of method "%s" is different in class "%s"
hy: E1377: "%s" մեթոդի հասանելիության մակարդակը տարբեր է "%s" դասում

en: E1378: Static member not supported in an interface
hy: E1378: Ստատիկ անդամը չի աջակցվում ինտերֆեյսում

en: E1379: Protected variable not supported in an interface
hy: E1379: Պաշտպանված փոփոխականը չի աջակցվում ինտերֆեյսում

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
hy: E137: Viminfo ֆայլը փոփոխելի չէ: %s

en: E1380: Protected method not supported in an interface
hy: E1380: Պաշտպանված մեթոդը չի աջակցվում ինտերֆեյսում

en: E1381: Interface cannot use "implements"
hy: E1381: Ինտերֆեյսը չի կարող օգտագործել "implements"

en: E1382: Variable "%s": type mismatch, expected %s but got %s
hy: E1382: "%s": փոփոխականի տիպի անհամապատասխանություն, սպասվում է %s բայց տրվել է %s

en: E1383: Method "%s": type mismatch, expected %s but got %s
hy: E1383: "%s" մեթոդ. տիպի անհամապատասխանություն, սպասվում էր %s, բայց ստացավ %s

en: E1384: Class method "%s" accessible only inside class "%s"
hy: E1384: "%s" դասի մեթոդը հասանելի է միայն "%s" դասի ներսում

en: E1385: Class method "%s" accessible only using class "%s"
hy: E1385: "%s" դասի մեթոդը հասանելի է միայն "%s" դասի միջոցով

en: E1386: Object method "%s" accessible only using class "%s" object
hy: E1386: "%s" օբյեկտի մեթոդը հասանելի է միայն "%s" դասի օբյեկտի միջոցով

en: E1387: public variable not supported in an interface
hy: E1387: public փոփոխականը չի աջակցվում ինտերֆեյսի մեջ

en: E1388: public keyword not supported for a method
hy: E1388: public հիմնաբառը չի աջակցվում մեթոդի համար

en: E1389: Missing name after implements
hy: E1389: Բացակայող անուն՝ implements-ից հետո

en: E138: Can't write viminfo file %s!
hy: E138: Անհնար է ամրագրել viminfo ֆայլը %s!

en: E1390: Cannot use an object variable "this.%s" except with the "new" method
hy: E1390: Հնարավոր չէ օգտագործել օբյեկտի փոփոխական "this.%s", բացառությամբ "new" մեթոդի

en: E1391: Cannot (un)lock variable "%s" in class "%s"
hy: E1391: Հնարավոր չէ կողպել/ապակողպել փոփոխական "%s"-ը "%s" դասում

en: E1392: Cannot (un)lock class variable "%s" in class "%s"
hy: E1392: Հնարավոր չէ կողպել/ապակողպել կլաս փոփոխական "%s"-ը "%s" դասում

en: E1393: Type can only be defined in Vim9 script
hy: E1393: Տեսակը կարող է սահմանվել միայն Vim9 սկրիպտով

en: E1394: Type name must start with an uppercase letter: %s
hy: E1394: Տիպի անունը պետք է սկսվի մեծատառով։ %s

en: E1395: Using a null class
hy: E1395: Օգտագործվում է null դաս

en: E1396: Type alias "%s" already exists
hy: E1396: Տիպի կեղծանուն "%s"-ն արդեն սահմանված է

en: E1397: Missing type alias name
hy: E1397: Բացակայող տիպի կեղծանուն

en: E1398: Missing type alias type
hy: E1398: Բացակայող տիպի կեղծանվան տիպ

en: E1399: Type can only be used in a script
hy: E1399: Տիպը կարող է օգտագործվել միայն սկրիպտում

en: E139: File is loaded in another buffer
hy: E139: Ֆայլը բեռնված է այլ բուֆերում

en: E13: File exists (add ! to override)
hy: E13: Ֆայլը գոյություն ունի (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E1403: Type alias "%s" cannot be used as a value
hy: E1403: "%s" կեղծանունը չի կարող օգտագործվել որպես արժեք

en: E1404: Abstract cannot be used in an interface
hy: E1404: Abstract հնարավոր չէ օգտագործել ինտերֆեյսում

en: E1405: Class "%s" cannot be used as a value
hy: E1405: "%s" դասը չի կարող օգտագործվել որպես արժեք

en: E1407: Cannot use a Typealias as a variable or value
hy: E1407: Հնարավոր չէ օգտագործել Typealias-ը որպես փոփոխական կամ արժեք

en: E1408: Final variable not supported in an interface
hy: E1408: Վերջնական փոփոխականը չի աջակցվում ինտերֆեյսում

en: E1409: Cannot change read-only variable "%s" in class "%s"
hy: E1409: Հնարավոր չէ փոփոխել չխմբագրվող փոփոխական "%s"-ը "%s" դասում

en: E140: Use ! to write partial buffer
hy: E140: Օգտագործել ! բուֆերում մաս֊մաս գրելու համար

en: E1410: Const variable not supported in an interface
hy: E1410: Const փոփոխականը չի աջակցվում ինտերֆեյսում

en: E1411: Missing dot after object "%s"
hy: E1411: Բացակայող ․ "%s" օբյեկտից հետո

en: E1412: Builtin object method "%s" not supported
hy: E1412: "%s" ներկառուցված օբյեկտի մեթոդը չի աջակցվում

en: E1413: Builtin class method not supported
hy: E1413: Ներկառուցված դասի մեթոդը չի աջակցվում

en: E1414: Enum can only be defined in Vim9 script
hy: E1414: Enum-ը կարող է սահմանվել միայն Vim9 սկրիպտով

en: E1415: Enum name must start with an uppercase letter: %s
hy: E1415: Թվարկման անունը պետք է սկսվի մեծատառով: %s

en: E1416: Enum cannot extend a class or enum
hy: E1416: Enum-ը չի կարող ընդլայնել դասը կամ enum-ը

en: E1417: Abstract cannot be used in an Enum
hy: E1417: Abstract չի կարող օգտագործվել Enum-ում

en: E1418: Invalid enum value declaration: %s
hy: E1418: Անվավեր թվարկման արժեք : %s

en: E1419: Not a valid command in an Enum: %s
hy: E1419: Սխալ հրամանի անուն թվարկման մեջ։ %s

en: E141: No file name for buffer %ld
hy: E141: %ld բուֆերի համար չկա ֆայլի անուն

en: E1420: Missing :endenum
hy: E1420: Բացակայող :endenum

en: E1421: Enum "%s" cannot be used as a value
hy: E1421: "%s" թիվը չի կարող օգտագործվել որպես արժեք

en: E1422: Enum value "%s" not found in enum "%s"
hy: E1422: "%s" թվային արժեքը "%s"-ում չի գտնվել

en: E1423: Enum value "%s.%s" cannot be modified
hy: E1423: "%s.%s" թվային արժեքը չի կարող փոփոխվել

en: E1424: Using an Enum "%s" as a Number
hy: E1424: "%s" Թվարկում է օգտագործվել թվի փոխարեն

en: E1425: Using an Enum "%s" as a String
hy: E1425: "%s" Թվարկում է օգտագործվել տողի փոխարեն

en: E1426: Enum "%s" ordinal value cannot be modified
hy: E1426: "%s" թվի հերթական արժեքը հնարավոր չէ փոփոխել

en: E1427: Enum "%s" name cannot be modified
hy: E1427: "%s" թվի անունը չի կարող փոփոխվել

en: E1428: Duplicate enum value: %s
hy: E1428: Կրկնված արգումենտի անուն թվարկման մեջ: %s

en: E1429: Class can only be used in a script
hy: E1429: Դասը կարող է օգտագործվել միայն սցենարով

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
hy: E142: Ֆայլն ամրագրված չէ: ամրագրոըմն անջատված է 'write' ընտրանքի միջոցով

en: E1430: Uninitialized object variable '%s' referenced
hy: E1430: Չհատկացված օբյեկտի փոփոխական '%s'-ը օգտագործվում է

en: E1431: Abstract method "%s" in class "%s" cannot be accessed directly
hy: E1431: Փորձ է արվել ուղղակիորեն կանչել abstract մեթոդ "%s" դասի "%s"-ից

en: E1432: Overriding generic method "%s" in class "%s" with a concrete method
hy: E1432: Փորձ է արվել ուղղակիորեն կանչել abstract մեթոդ "%s" դասի "%s"-ից

en: E1433: Overriding concrete method "%s" in class "%s" with a generic method
hy: E1433: Փորձ է արվել ուղղակիորեն կանչել abstract մեթոդ "%s" դասի "%s"-ից

en: E1434: Mismatched number of type variables for generic method  "%s" in class "%s"
hy: E1434: Generic մեթոդ "%s" ("%s" դաս) — տիպային փոփոխականների քանակի անհամապատասխանություն

en: E1435: Enum can only be used in a script
hy: E1435: Թվարկումը հնարավոր է օգտագործել միայն սցենարում

en: E1436: Interface can only be used in a script
hy: E1436: Ինտերֆեյսը հնարավոր է օգտագործել միայն սցենարում

en: E1437: Can only compare Object with Object
hy: E1437: Կարելի է համեմատել միայն Object տիպի օբյեկտները Object տիպի հետ

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
hy: E143: Ինքնահրամանը անսպասելի ջնջել է նոր բուֆերը։ %s

en: E144: Non-numeric argument to :z
hy: E144: Ոչ թվային արգումենտ :z-ին

en: E145: Shell commands and some functionality not allowed in rvim
hy: E145: rvim-ում չեն թույլատրվում վահանակի հրամաններ

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
hy: E146: Ռեգուլյար արտահայտությունները չեն կարող բաժանված լինել տառերով

en: E147: Cannot do :global recursive with a range
hy: E147: global հրամանը չի կարող լինել ռեկուրսիվ

en: E148: Regular expression missing from :global
hy: E148: Ռեգույլար արտահայտությունը բացակայում է :global-ից

en: E149: Sorry, no help for %s
hy: E149: Ներողություն, '%s' մասին ոչինչ չկա

en: E1500: Cannot mix positional and non-positional arguments: %s
hy: E1500: Հնարավոր չէ խառնել դիրքային և ոչ դիրքային արգումենտները՝ %s

en: E1501: format argument %d unused in $-style format: %s
hy: E1501: ձևաչափի արգումենտ %d չօգտագործված $-style ձևաչափում՝ %s

en: E1502: Positional argument %d used as field width reused as different type: %s/%s
hy: E1502: Դիրքային արգումենտը %d օգտագործվում է որպես դաշտի լայնություն, որը կրկին օգտագործվում է որպես տարբեր տիպ՝ %s/%s

en: E1503: Positional argument %d out of bounds: %s
hy: E1503: դիրքային արգումենտ %d սահմաններից դուրս՝ %s

en: E1504: Positional argument %d type used inconsistently: %s/%s
hy: E1504: Դիրքային արգումենտի %d տեսակն օգտագործվում է անհամապատասխան՝ %s/%s

en: E1505: Invalid format specifier: %s
hy: E1505: Անվավեր ֆորմատի սահմանում: %s

en: E1506: Buffer too small to copy xattr value or key
hy: E1506: Բուֆեր չափազանց փոքր է xattr արժեքը կամ բանալին պատճենելու համար

en: E1508: Size of the extended attribute value is larger than the maximum size allowed
hy: E1508: Ընդլայնված հատկանիշի արժեքի չափն ավելի մեծ է, քան թույլատրելի առավելագույն չափը

en: E1509: Error occurred when reading or writing extended attribute
hy: E1509: Սխալ է տեղի ունեցել ընդլայնված հատկանիշը կարդալիս կամ գրելիս

en: E150: Not a directory: %s
hy: E150: %s֊ը թղթապանակ չէ

en: E1510: Value too large: %s
hy: E1510: %s արժեքը շատ մեծ է

en: E1511: Wrong number of characters for field "%s"
hy: E1511: "%s" դաշտի նիշերի սխալ թիվը

en: E1512: Wrong character width for field "%s"
hy: E1512: "%s" դաշտի համար նիշերի սխալ լայնություն

en: E1513: Cannot switch buffer. 'winfixbuf' is enabled
hy: E1513: Հնարավոր չէ միացնել բուֆերը: 'winfixbuf'-ը միացված է

en: E1514: 'findfunc' did not return a List type
hy: E1514: 'findfunc'-ը վերադարձրել է ոչ List տիպ

en: E1515: Unable to convert from '%s' encoding
hy: E1515: Հնարավոր չէ փոխակերպել '%s' կոդավորման

en: E1516: Unable to convert to '%s' encoding
hy: E1516: Չի հաջողվել փոխարկել '%s' կոդավորմանը

en: E1517: Can only compare Tuple with Tuple
hy: E1517: Կարելի է համեմատել միայն Tuple տիպի օբյեկտները Tuple տիպի հետ

en: E1518: Invalid operation for Tuple
hy: E1518: Tuple տիպի օբյեկտի վրա կատարված գործողությունը անվավեր է

en: E1519: Tuple index out of range: %ld
hy: E1519: Tuple ինդեքսը դուրս է տիրույթից՝ %ld

en: E151: No match: %s
hy: E151: Համընկնում չկա: %s

en: E1520: Using a Tuple as a Number
hy: E1520: Tuple-ը օգտագործվում է որպես Number

en: E1521: Using a Tuple as a Float
hy: E1521: Tuple-ը օգտագործվում է որպես Float

en: E1522: Using a Tuple as a String
hy: E1522: Tuple-ը օգտագործվում է որպես String

en: E1523: String, List, Tuple or Blob required
hy: E1523: Պահանջվում է տող, ցուցակ կամ բլոբ

en: E1524: Cannot use a tuple with function %s
hy: E1524: Tuple-ը չի կարելի օգտագործել '%s' ֆունկցիայի հետ

en: E1525: Argument of %s must be a List, Tuple, String, Dictionary or Blob
hy: E1525: %s֊ի արգումենտը պետք է լինի ցանկ, կրկնյակ, բառարան կամ բլոբ

en: E1526: Missing end of Tuple ')': %s
hy: E1526: Tuple-ի վերջը բացակայում է ')'՝ %s

en: E1527: Missing comma in Tuple: %s
hy: E1527: Tuple-ում բացակայում է ստորակետը (,): %s

en: E1528: List or Tuple or Blob required for argument %d
hy: E1528: Տարբերակ %d-ի համար անհրաժեշտ է List, Tuple կամ Blob

en: E1529: List or Tuple required for argument %d
hy: E1529: Տարբերակ %d-ի համար անհրաժեշտ է List կամ Tuple

en: E152: Cannot open %s for writing
hy: E152: Հնարավոր չէ բացել %s֊ը գրելու համար

en: E1530: List or Tuple or Dictionary required for argument %d
hy: E1530: Տարբերակ %d-ի համար անհրաժեշտ է List, Tuple կամ Dictionary

en: E1531: Argument of %s must be a List, Tuple, Dictionary or Blob
hy: E1531: %s ֆունկցիայի փոփոխականը պետք է լինի List, Tuple, Dictionary կամ Blob

en: E1532: Cannot modify a tuple
hy: E1532: Tuple-ը փոփոխել հնարավոր չէ

en: E1533: Cannot slice a tuple
hy: E1533: Tuple-ը կտորել (slice) հնարավոր չէ

en: E1534: Tuple required for argument %d
hy: E1534: Տարբերակ %d-ի համար անհրաժեշտ է Tuple

en: E1535: List or Tuple required
hy: E1535: Անհրաժեշտ է List կամ Tuple

en: E1536: Tuple required
hy: E1536: Անհրաժեշտ է Tuple

en: E1537: Less targets than Tuple items
hy: E1537: Նշված նպատակների քանակը փոքր է Tuple-ի էլեմենտների քանակից

en: E1538: More targets than Tuple items
hy: E1538: Նշված նպատակների քանակը մեծ է Tuple-ի էլեմենտների քանակից

en: E1539: Variadic tuple must end with a list type: %s
hy: E1539: Վարիադիկ Tuple-ը պետք է ավարտվի List տիպով՝ %s

en: E153: Unable to open %s for reading
hy: E153: Հնարավոր չէ բացել %s֊ը կարդալու համար

en: E1540: Cannot use a variadic tuple in concatenation
hy: E1540: Վարիադիկ Tuple-ը հնարավոր չէ օգտագործել միավորում (concatenation)-ում

en: E1541: Value too large, max Unicode codepoint is U+10FFFF
hy: E1541: Վերադարձված արժեքը շատ մեծ է, առավելագույն Unicode կոդային միավորը՝ U+10FFFF

en: E1542: Cannot have a negative or zero number of quickfix/location lists
hy: E1542: Quickfix/location ցուցակների քանակը չի կարող լինել բացասական կամ զրո

en: E1543: Cannot have more than a hundred quickfix/location lists
hy: E1543: Չի կարող լինել հարյուրից ավելի quickfix/location ցուցակ

en: E1544: Failed resizing the quickfix/location list stack
hy: E1544: Չհաջողվեց փոխել quickfix/location ցուցակների stack-ի չափը

en: E1545: Quickfix list stack unavailable
hy: E1545: Quickfix ցուցակների stack-ը հասանելի չէ։

en: E1546: Cannot switch to a closing buffer
hy: E1546: Չի կարելի անցնել փակվող բուֆերի վրա

en: E1547: This version of Vim does support :redrawtabpanel
hy: E1547: Այս Vim-ի տարբերակը չի աջակցում :redrawtabpanel հրամանին

en: E1548: Wayland connection is unavailable
hy: E1548: Wayland կապը հասանելի չէ

en: E1549: Cannot have more than %d diff anchors
hy: E1549: Կարելի չէ ունենալ ավելի քան %d տարբերակման (diff) anchors

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
hy: E154: Կրկնված պիտակ "%s" %s/%s֊ֆայլում

en: E1550: Failed to find all diff anchors
hy: E1550: Չհաջողվեց գտնել բոլոր diff anchor-ները

en: E1551: Cannot open a popup window to a closing buffer
hy: E1551: Չի կարելի բացել սահապատ պատուհան փակվող բուֆերի վրա

en: E1552: Type variable name must start with an uppercase letter: %s
hy: E1552: Տիպային փոփոխականի անունը պետք է սկսվի մեծատառով: %s

en: E1553: Missing comma after type in generic function: %s
hy: E1553: Generic ֆունկցիայում տիպից հետո բացակայում է ստորակետը (,): %s

en: E1554: Missing '>' in generic function: %s
hy: E1554: Generic ֆունկցիայում բացակայում է '>' նշանը: %s

en: E1555: Empty type list specified for generic function '%s'
hy: E1555: Generic ֆունկցիայի '%s' համար նշված են չափազանց շատ տիպեր

en: E1556: Too many types specified for generic function '%s'
hy: E1556: Generic ֆունկցիայի '%s' համար նշված են չափազանց շատ տիպեր

en: E1557: Not enough types specified for generic function '%s'
hy: E1557: Generic ֆունկցիայի '%s' համար նշված է ոչ բավարար տիպերի քանակ

en: E1558: Unknown generic function: %s
hy: E1558: Անհայտ generic ֆունկցիա: %s

en: E1559: Type arguments missing for generic function '%s'
hy: E1559: Generic ֆունկցիայի '%s' համար բացակայում են տիպային արգումենտները

en: E155: Unknown sign: %s
hy: E155: Անծանոթ նշան: %s

en: E1560: Not a generic function: %s
hy: E1560: '%s' ֆունկցիան generic չէ

en: E1561: Duplicate type variable name: %s
hy: E1561: Տիպային փոփոխականի կրկնվող անուն: %s

en: E1562: Diff anchors cannot be used with hidden diff windows
hy: E1562: Diff anchor-ները կիրառելի չեն թաքնված diff պատուհանների համար

en: E1563: Socket path is too big
hy: E1563: Սոքետի ճանապարհը գերազանցում է թույլատրելի երկարությունը

en: E1564: Socket name cannot have slashes in it without being a path
hy: E1564: Սոքետի անունը չի կարող պարունակել '/' նշաններ, եթե այն ուղի չէ

en: E1565: Socket server is not online, call remote_startserver() first
hy: E1565: Սոքետ սերվերն ակտիվ չէ, նախ պետք է գործարկել remote_startserver()

en: E1566: Failed connecting to socket %s: %s
hy: E1566: Չհաջողվեց միանալ սոկետին (%s)․ %s

en: E1567: Cannot start socket server, socket path is unavailable
hy: E1567: Չի հաջողվում սկսել socket սերվերը, socket-ի ուղին հասանելի չէ

en: E1568: OSC command response timed out: %.*s
hy: E1568: OSC հրամանի պատասխանը ժամանակը չի բավարարել: %.*s

en: E1569: Cannot use listener_add in a listener callback
hy: E1569: Չի կարող օգտագործվել listener_add listener callback-ի ներսում

en: E156: Missing sign name
hy: E156: Բացակայող նշանի անուն

en: E1570: Cannot use redraw_listener_add in a redraw listener callback
hy: E1570: redraw_listener_add չի թույլատրվում redraw listener callback-ի ընթացքում

en: E1571: Must specify at least one callback for redraw_listener_add
hy: E1571: redraud_listener_add-ը պահանջում է առնվազն մեկ callback

en: E157: Invalid sign ID: %d
hy: E157: Անվավեր նշանի համար: %d

en: E158: Invalid buffer name: %s
hy: E158: Անվավեր բուֆերի անուն: %s

en: E159: Missing sign number
hy: E159: Բացակայող թվի նշան

en: E15: Invalid expression: "%s"
hy: E15: Անվավեր արտահայտություն: %s

en: E160: Unknown sign command: %s
hy: E160: Անծանոթ նշանի հրաման %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
hy: E161: Վերադարձի կետը չի հայտնաբերվել: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
hy: E162: "%s" Բուֆերում կան չամրագրված փոփոխություններ

en: E163: There is only one file to edit
hy: E163: Խմբագրելու համար կա միայն մեկ ֆայլ

en: E164: Cannot go before first file
hy: E164: Անցումը հնարավոր չէ, սա առաջին ֆայլն է

en: E165: Cannot go beyond last file
hy: E165: Անցումը հնարավոր չէ, սա վերջին ֆայլն է

en: E166: Can't open linked file for writing
hy: E166: Գրելու համար հնարավոր չէ բացել կապված ֆայլը

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
hy: E167: :scriptencoding հրամանը օգտագործվում է կցվող ֆայլից դուրս

en: E168: :finish used outside of a sourced file
hy: E168: :finish հրամանը օգտագործվում է կցվող ֆայլից դուրս

en: E169: Command too recursive
hy: E169: Հրամանը շատ ռեկուրսիվ է

en: E16: Invalid range
hy: E16: Անվավեր միջակայք

en: E170: Missing :endfor
hy: E170: Հրամանը բացակայում է :endfor

en: E170: Missing :endwhile
hy: E170: Բացակայում է :endwhile

en: E171: Missing :endif
hy: E171: Հրամանը բացակայում է :endif

en: E172: Missing marker
hy: E172: Բացակայող նշիչ

en: E173: %d more file to edit | E173: %d more files to edit
hy[0]: E173: %d-ից շատ խմբագրելի ֆայլ
hy[1]: E173: %d֊ից շատ խմբագրելի ֆայլեր

en: E174: Command already exists: add ! to replace it: %s
hy: E174: Հրամանն արդեն գոյություն ունի. Փոխարինման համար ավելացնել ! : %s

en: E175: No attribute specified
hy: E175: բնորոշիչ տրված չէ

en: E176: Invalid number of arguments
hy: E176: Արգումենտների սխալ քանակություն

en: E177: Count cannot be specified twice
hy: E177: Քանակը չի կարելի տալ կրկնակի անգամ

en: E178: Invalid default value for count
hy: E178: Քանակի անվավեր լռելիությամբ արժեք

en: E179: Argument required for %s
hy: E179: %s հրամանի համար անհրաժեշտ է արգումենտ

en: E17: "%s" is a directory
hy: E17: "%s" թղթապանակ է

en: E180: Invalid address type value: %s
hy: E180: Անվավեր հասցեյավորման արժեք : %s

en: E180: Invalid complete value: %s
hy: E180: Անվավեր ավտոլրացման արժեք : %s

en: E181: Invalid attribute: %s
hy: E181: Անվավեր բնորոշիչ: %s

en: E182: Invalid command name
hy: E182: Անվավեր հրամանի անուն

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
hy: E183: Օգտատիրոջ սահմանած ֆունկցիաները պետք է սկսվեն մեծատառով

en: E184: No such user-defined command: %s
hy: E184: Չկա նման օգտատիրոջ սահմանած հրաման: %s

en: E185: Cannot find color scheme '%s'
hy: E185: '%s' գունային սխեման չի գտնվել

en: E186: No previous directory
hy: E186: Չկա նախկին թղթապանակ

en: E187: Directory unknown
hy: E187: Անծանոթ բառարան

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
hy: E188: Պատուհանի չափեր վերցնելն իրականացված չէ այս պլատֆորմի համար

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
hy: E189: "%s" արդեն գոյություն ունի (անցման համար ավելացնել !)

en: E18: Unexpected characters in :let
hy: E18: Չսպասված տառ :let հրամանում

en: E18: Unexpected characters in assignment
hy: E18: Չսպասված տառ վերագրման ժամանակ

en: E190: Cannot open "%s" for writing
hy: E190: Հնարավոր չէ գրելու համար բացել "%s"֊ը

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
hy: E191: արգումենտը պետք է լինի տառ կամ բացվող/փակվող չակերտ

en: E192: Recursive use of :normal too deep
hy: E192: :normal հրամանի ռեկուրսիվ կանչը շատ խորն է

en: E193: %s not inside a function
hy: E193: %s ոչ ֆունկցիայի ներսից

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
hy: E194: '#'-ը փոխարինող ֆայլի այլընտրանքային անուն չկա

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
hy: E195: Կարալու համար հնարավոր չ բացել viminfo ֆայլը

en: E196: No digraphs in this version
hy: E196: Այս տարբերակում digraph֊ներ չկան

en: E197: Cannot set language to "%s"
hy: E197: Հնարավոր չէ փոխել լեզուն "%s"

en: E199: Active window or buffer changed or deleted
hy: E199: Ակտիվ պատուհանը կամ բուֆերը ջնջնվել կամ փոփոխվել է

en: E19: Mark has invalid line number
hy: E19: Նշումն ունի անվավեր տողի համար

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
hy: E200: *ReadPre ինքնահրամանները ֆայլը դարձրել են անընթեռնելի

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
hy: E201: ReadPre ինքնահրամանները չեն կարող փոխել տվյալ բուֆերը

en: E202: Conversion made file unreadable!
hy: E202: Փոխակերպումը ֆայլը դարձրել է անընթեռնելի!

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
hy: E203: Բուֆերը կամ ջնջվել է կամ բեռնաթափվել է ինքնահրամանների միջոցով

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
hy: E204: Ինքնահրամանն անսպասելի փոխել է տողերը

en: E205: Patchmode: can't save original file
hy: E205: Patchmode: հնարավոր չէ պահպանել նախնական ֆայլը

en: E206: Patchmode: can't touch empty original file
hy: E206: Patchmode: հնարավոր չէ թարմացնել նախնական ֆայլը

en: E207: Can't delete backup file
hy: E207: Հնարավոր չէ ջնջել պահպանման ֆայլը

en: E208: Error writing to "%s"
hy: E208: Սխալ "%s" գրոլու ընթացքում

en: E209: Error closing "%s"
hy: E209: Սխալ "%s" փակելու ընթացքում

en: E20: Mark not set
hy: E20: Նշումը սահմանված չէ

en: E210: Error reading "%s"
hy: E210: Սխալ "%s" կարդալու ընթացքում

en: E211: File "%s" no longer available
hy: E211: "%s" ֆայլն արդեն հասնելի չէ

en: E212: Can't open file for writing
hy: E212: Գրելու համար հնարավոր չէ բացել ֆայլը

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
hy: E213: Հնարավոր չէ փոխարկել (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E214: Can't find temp file for writing
hy: E214: Ժամանակավոր ֆայլը չի գտնվել՝ գրելու համար

en: E215: Illegal character after *: %s
hy: E215: Չթույլատրված նշան * նշանից հետո: %s

en: E216: No such event: %s
hy: E216: Իրադարձությունը գոյություն չունի: %s

en: E216: No such group or event: %s
hy: E216: Իրադարձությունը կամ խումբը գոյություն չունի: %s

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
hy: E217: Հնարավոր չէ կատարել ինքնահրամանները ԲՈԼՈՐ իրադարձությունների համար

en: E218: Autocommand nesting too deep
hy: E218: Ինքնահրամանը շատ է ներդրված

en: E219: Missing {.
hy: E219: Բացակայող {.

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
hy: E21: Հնարավոր չէ փոփոխել, 'modifiable' հատկությունն անջատված է

en: E220: Missing }.
hy: E220: Բացակայող }.

en: E221: Marker cannot start with lower case letter
hy: E221: Կարգանշումը պետք է սկսվի մեծատառով

en: E223: Recursive mapping
hy: E223: Ռեկուրսիվ համապատասխանեցում

en: E224: Global abbreviation already exists for %s
hy: E224: Գլոբալ հապավումն արդեն գոյություն ունի %s-ի համար

en: E225: Global mapping already exists for %s
hy: E225: Գլոբալ համապատասխանեցումն արդեն գոյություն ունի %s-ի համար

en: E226: Abbreviation already exists for %s
hy: E226: Հապավումն արդեն գոյություն ունի %s-ի համար

en: E227: Mapping already exists for %s
hy: E227: Համապատասխանեցումն արդեն գոյություն ունի %s-ի համար

en: E229: Cannot start the GUI
hy: E229: Հնարավոր չէ սկսել  գրաֆիկական ինտերֆեյսը

en: E22: Scripts nested too deep
hy: E22: Սկրիպտը շատ խորն է ներդրված

en: E230: Cannot read from "%s"
hy: E230: Հնարավոր չէ կարդալ "%s"֊ից

en: E231: 'guifontwide' invalid
hy: E231: 'guifontwide'-ի արժեքն անվավեր է

en: E233: Cannot open display
hy: E233: Հնարավոր չէ բացել էկրանը

en: E234: Unknown fontset: %s
hy: E234: Անծանոթ ֆոնտերի բաղմություն: %s

en: E235: Unknown font: %s
hy: E235: Անհաըտ ֆոնտ: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
hy: E236: "%s" տառատեսակը ֆիքսված երկարությամբ չէ

en: E237: Printer selection failed
hy: E237: Տպիչի անհաջող ընտրում

en: E238: Print error: %s
hy: E238: Տպագրման սխալ: %s

en: E239: Invalid sign text: %s
hy: E239: Անվավեր տեքստային նշան: %s

en: E23: No alternate file
hy: E23: Այլընտրանքահին ֆայլ չկա

en: E240: No connection to the X server
hy: E240: X սերվերի հետ կապ չկա

en: E241: Unable to send to %s
hy: E241: Անհնար է ուղարկել հաղորդագրությունը %s֊ին

en: E242: Can't split a window while closing another
hy: E242: Չի կարելի պատուհանը բաժանել մյուսը փակելիս

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
hy: E243: Արգումենտն իրականցաված չէ: "-%s"; Օգտագործել OLE տարբերակը.

en: E244: Illegal %s name "%s" in font name "%s"
hy: E244: %s չթույլատրված անուն "%s"՝ "%s" տառատեսակի անվանման մեջ

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
hy: E245: Չթույլատրված '%c'  նշան՝ "%s" տառատեսակի անվանման մեջ

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
hy: E246: Բուֆերը ջնջվել է FileChangedShell ինքնահրամանի կատարման արդյունքում

en: E247: No registered server named "%s"
hy: E247: "%s" սերվերը ռեգիստրացված չէ

en: E248: Failed to send command to the destination program
hy: E248: Հարամանը չի հաջողվել ուղարկել նշանակման վայր

en: E249: Window layout changed unexpectedly
hy: E249: Պատուհանի դասավորությունը անսպասելիորեն փոխվել է

en: E24: No such abbreviation
hy: E24: Նման հապավում չկա

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
hy: E250: Հետևյալ նշանների բազմությունը բացակայում է %s տառատեսակների բազմության մեջ:

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
hy: E251: VIM registry ֆունկցիան սխալ է տրված. Ջնջված է!

en: E252: Fontset name: %s - Font '%s' is not fixed-width
hy: E252: Տառատեսակ: %s - '%s' տառատեսակը ֆիքսված երկարությամբ չէ

en: E253: Fontset name: %s
hy: E253: Տառատեսակների բազմության անունը: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
hy: E254: Հնարավոր չէ առաջացնել %s գույնը

en: E255: Couldn't read in sign data
hy: E255: Հնարավոր չէ կարդալ նշանի տվյալներից

en: E257: cstag: Tag not found
hy: E257: cstag: Նշումը չի հայտնաբերվել

en: E258: Unable to send to client
hy: E258: Անհնար է ուղարկել ընդունողին

en: E259: No matches found for cscope query %s of %s
hy: E259: cscope %s համընկնումներ չեն հայտնաբերվել %s-ի համար

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
hy: E25: Գրաֆիկակակն ինտերֆեյսն անջատված է կառուցման ժամանակ

en: E260: Missing name after ->
hy: E260: Բացակայող անուն ->-ից հետո

en: E261: Cscope connection %s not found
hy: E261: Cscope %s կապը չի հայտնաբերվել

en: E262: Error reading cscope connection %d
hy: E262: %d cscope տվյալների բազայի կապի սխալ ընթերցում

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
hy: E263: Ներողություն, այս հրամանն անջատված է, Python գրադարանը հնարավոր չէ բեռնել.

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
hy: E264: Python: Օբյեկտի սկզբնարժեքավորման սխալ I/O

en: E265: $_ must be an instance of String
hy: E265: $_ պետք է լին տող

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
hy: E266: Ներողություն, այս հրամանն անջատված է, Ruby գրադարանը հնարավոր չէ բեռնել.

en: E267: Unexpected return
hy: E267: Անսպասելի return

en: E268: Unexpected next
hy: E268: Անսպասելի next

en: E269: Unexpected break
hy: E269: Անսպասելի break

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
hy: E26: Եբրայերենը հնարավոր չէ օգտագործել, այն անջատված է կառուցման ժամանակ

en: E270: Unexpected redo
hy: E270: Անսպասելի redo

en: E271: Retry outside of rescue clause
hy: E271: Retry rescue օպերատորից դուրս

en: E272: Unhandled exception
hy: E272: Չմշակված բացառում

en: E273: Unknown longjmp status %d
hy: E273: Անծանոթ longjmp ստատուս %d

en: E274: No white space allowed before parenthesis
hy: E274: Փակագծերից առաջ տարածություն չի թույլատրվում

en: E275: Cannot add text property to unloaded buffer
hy: E275: Չի կարող տեքստային հատկություն ավելացնել բեռնաթափված բուֆերին

en: E276: Cannot use function as a method: %s
hy: E276: Հնարավոր չէ օգտագործել ֆունկցիան որպես մեթոդ՝ %s

en: E277: Unable to read a server reply
hy: E277: Սերվերը չի պատասխանում

en: E279: Sorry, ++shell is not supported on this system
hy: E279: Ներեցեք, ++ shell-ը չի աջակցվում այս համակարգում

en: E27: Farsi support has been removed
hy: E27: պարսկերենի աջակցությունը հանվել է

en: E282: Cannot read from "%s"
hy: E282: Հնարավոր չէ կարդալ "%s"֊ից

en: E283: No marks matching "%s"
hy: E283: Չկան համընկնող նշումներ "%s"

en: E284: Cannot set IC values
hy: E284: Հնարավոր չէ վերագրել IC արժեքներ

en: E285: Failed to create input context
hy: E285: Հնարավոր չէ ստեղծել մուտքային կոնտեքստ

en: E286: Failed to open input method
hy: E286: Հնարավոր չէ բացել մուտքային մեթոսը

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
hy: E287: Զգուշացում: հնարավոր չէ վերագրել IM֊ի ջնջման կանչըввода

en: E288: Input method doesn't support any style
hy: E288: Մուտքային մեթոդը չի աջակցում ոչ մի ստիլ

en: E289: Input method doesn't support my preedit type
hy: E289: Մուտքային մեթոդը չի աջակցում ոչ մի նախախմբագրման տիպ

en: E28: No such highlight group name: %s
hy: E28: Նման գունանշման խումբ չկա։ %s

en: E290: List or number required
hy: E290: Ցանկ կամ թիվ է պահանջվում

en: E294: Seek error in swap file read
hy: E294: Ցուցչի տեղափոխման սխալ սվեփ ֆայլի ընթերցման ժամանակ

en: E295: Read error in swap file
hy: E295: Սվեփ ֆայլի ընթերցման սխալ

en: E296: Seek error in swap file write
hy: E296: Ցուցչի տեղափոխման սխալ սվեփ ֆայլի ամրագրման ժամանակ

en: E297: Write error in swap file
hy: E297: Սվեփ ֆայլի ամրագրման սխալ

en: E299: Perl evaluation forbidden in sandbox without the Safe module
hy: E299: Perl հաշվարկումն արգելված է առանց զգուշության մոդուլի

en: E29: No inserted text yet
hy: E29: Դեռևս չկա զետեղված տեքստ

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
hy: E300: Սվեփ ֆայլն արդեն գոյություն ունի (հարձակու՞մ)

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
hy: E301: Վա՜յ, կորցրեցի սվեփ ֆայլը!!!

en: E302: Could not rename swap file
hy: E302: Հնարավոր չէ վերանվանել սվեփ ֆայլը

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
hy: E303: Հնարավոր չէ բացել սվեփ ֆայլը "%s", վերականգնումն անհնար է

en: E305: No swap file found for %s
hy: E305: Սվեփ ֆայլ չի հայտնաբերվել %s֊ի համար

en: E306: Cannot open %s
hy: E306: Հնարավոր չէ բացել %s֊ը

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
hy: E307: %s սվեփ ֆայլ չէ

en: E308: Warning: Original file may have been changed
hy: E308: Զգուշացում: Մուտքային ֆայլն հնարավոր է փոփոխվել է

en: E309: Unable to read block 1 from %s
hy: E309: Հնարավոր չե կարդալ 1֊ին բլոկը %s֊ից

en: E30: No previous command line
hy: E30: Նախորդ հրամանային տողը չկա

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
hy: E310: Սխալ բլոկի համար, 1,  (%s֊ը .swp սվեփ ֆայլ չի՞)

en: E311: Recovery Interrupted
hy: E311: Վերականգնումն ընդհատված է

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
hy: E312: Սխալներ են հայտնաբերվել վերականգնման ընթացքում, նայել այն տողերը, որոնք սկսվում են ???

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
hy: E313: Հնարավոր չէ թարմացնել սվեփ ֆայլը, այն չի գտնվել

en: E314: Preserve failed
hy: E314: Սվեփ ֆայլի թարմացման անհաջող փորձ

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
hy: E319: Ներողություն, այս հրամանը թույլատրված չէ ներկա տարբերակում

en: E31: No such mapping
hy: E31: Չկա նման համատեղում

en: E321: Could not reload "%s"
hy: E321: Հնարավոր չէ վերաբեռնել "%s"

en: E324: Can't open PostScript output file
hy: E324: Հնարավոր չէ բացել PostScript ելքային ֆայլը

en: E325: ATTENTION
hy: E325: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ

en: E326: Too many swap files found
hy: E326: Հայտնաբերվել են աննախադեպ շատ քանակությամբ սվեփ ֆայլեր

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
hy: E327: Մենյուի մասի ճանապարհը ենթամենյու չէ

en: E328: Menu only exists in another mode
hy: E328: Այս ռեժիմում մենյու չկա

en: E329: No menu "%s"
hy: E329: %s մենյուն չկա

en: E32: No file name
hy: E32: Ֆայլն անվանված չէ

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
hy: E330: Մենյուի ճանապարհը չի կարող լինել ենթամենյու

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
hy: E331: Մենյուի էլեմենտները չեն կարող ավելցավել մենյու բարում

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
hy: E332: Բաժանիչը չի կարող լինել մենյուի ճանապարհի մաս

en: E333: Menu path must lead to a menu item
hy: E333: Մենյուի ճանապարհը պետք է ներկայացնի մենյուի էլէմենտ

en: E334: Menu not found: %s
hy: E334: Մենյուն չի հայտնաբերվել: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
hy: E335: Մենյուն %s ռեժիմում սահմանված չէ

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
hy: E336: Մենյուի ճանապարհը պետք հղվի ենթամենյուի

en: E337: Menu not found - check menu names
hy: E337: Մենյուն չի հայտնաբերվել - ստուգել մենյուի անունները

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
hy: E338: Ներողություն, ֆայլի դիտարկիչ չկա տողային ռեժիմում

en: E339: Pattern too long
hy: E339: Անսպասելի երկար նմուշ

en: E33: No previous substitute regular expression
hy: E33: Չկա նախօրոք տրված փոխարինման ռեգուլյար արտահայտություն

en: E340: Internal error; if you can reproduce please report a bug
hy: E340: Ներքին սխալ; եթե կարող եք վերարտադրել, խնդրում ենք հայտնել սխալի մասին

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
hy: E342: Հիշողությունը չի բավականացնում! (առանձնացվել է %lu բայթ)

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
hy: E343: Անվավեր ճանապարհ: '**[թիվ]'֊ը պետք է լինի ճանապարհի վերջում կամ հաջորդի '%s'-ին.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
hy: E344: "%s" թղթապանակը չի գտնվել cdpath֊ում

en: E345: Can't find file "%s" in path
hy: E345: Ֆայլը չի գտնվել "%s"-ում

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
hy: E346: Այլ "%s" թղթապանակներ չեն հայտնաբերվել cdpath֊ում

en: E347: No more file "%s" found in path
hy: E347: Այլ "%s" ֆայլեր չեն հայտնաբերվել

en: E348: No string under cursor
hy: E348: Կուրսորի դիրքում տող չկա

en: E349: No identifier under cursor
hy: E349: Կուրսորի դիրքում չկա փոփոխականի անուն

en: E34: No previous command
hy: E34: Չկա նախորդող հրաման

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
hy: E350: Հնարավոր չէ ստեղծել փաթաթ 'foldmethod'֊ով

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
hy: E351: Հնարավոր չէ ջնջել փաթաթ 'foldmethod'֊ով

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
hy: E352: Հնարավոր չէ մաքրել փաթաթը 'foldmethod'-ի տվյալ արժեքի դեպքում

en: E353: Nothing in register %s
hy: E353: %s ռեգիստրը դատարկ է

en: E354: Invalid register name: '%s'
hy: E354: Ռեգիստրի անվավեր անուն: '%s'

en: E355: Unknown option: %s
hy: E355: Անծանոթ ընտրանք: %s

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
hy: E357: 'langmap':  %s-ի համար չկա համընկնման նշան

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
hy: E358: 'langmap': Ստորակետից հետո տրված են հավելյալ նշաններ: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
hy: E359: Տրված էկրանի ռեժիմն աջակցված չէ

en: E35: No previous regular expression
hy: E35: Չկա նախօրոք տրված ռեգուլյար արտահայտություն

en: E360: Cannot execute shell with -f option
hy: E360: Հնարավոր չէ կատարել shell-ը -f ընտրանքով

en: E362: Using a boolean value as a Float
hy: E362: բուլյան արժեքի օգտագործումը որպես Float

en: E363: Pattern uses more memory than 'maxmempattern'
hy: E363: Օրինակն օգտագործում է ավելի շատ հիշողություն քան տրված է 'maxmempattern'-ով

en: E364: Library call failed for "%s()"
hy: E364: Անհաջող կանչ "%s()"

en: E365: Failed to print PostScript file
hy: E365: Հնարավոր չէ պատճենել PostScript ֆայլը

en: E366: Not allowed to enter a popup window
hy: E366: Չի թույլատրվում մուտք գործել սահապատ

en: E367: No such group: "%s"
hy: E367: Խումբը գոյություն չունի։ "%s"

en: E369: Invalid item in %s%%[]
hy: E369: Անվավեր էլեմենտ %s%%[]-ում

en: E36: Not enough room
hy: E36: Անբավարար տարածություն

en: E370: Could not load library %s
hy: E370: Հնարավոր չէր բեռնել %s գրադարանը

en: E370: Could not load library %s: %s
hy: E370: Հնարավոր չէր բեռնել %s: %s գրադարանը

en: E371: Command not found
hy: E371: Հրամանը չի հայտնաբերվել

en: E372: Too many %%%c in format string
hy: E372: Տողային ֆորմատին տրված են աննախադեպ շատ %%%c֊եր

en: E373: Unexpected %%%c in format string
hy: E373: Անսպասելի էլեմենտ %%%c

en: E374: Missing ] in format string
hy: E374: Բացակայող ]

en: E375: Unsupported %%%c in format string
hy: E375: %%%c֊ն չի աջակցվում

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
hy: E376: Անվավեր %%%c տողային ֆորմատի նախածանցում

en: E377: Invalid %%%c in format string
hy: E377: Անվավեր  %%%c

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
hy: E378: 'errorformat'-ը չի պարունակում նմուշներ

en: E379: Missing or empty directory name
hy: E379: Գոյություն չունեցող կամ դատարկ թղթապանակ

en: E37: No write since last change
hy: E37: Պահված չէ վերջին փոփոխությունից հետո

en: E37: No write since last change (add ! to override)
hy: E37: Փոփոխությունները պահպանված չեն (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E380: At bottom of quickfix stack
hy: E380: quickfix ստեկի ներքևում

en: E381: At top of quickfix stack
hy: E381:  quickfix ստեկի վերևում

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
hy: E382: Պահպանումն անհնար է, 'buftype' ընտրանքը միացված է

en: E383: Invalid search string: %s
hy: E383: Անվավեր որոնման բառ: %s

en: E384: Search hit TOP without match for: %s
hy: E384: Որոնումն ավարտված է ֆայլի սկզբում; %s-ը չի գտնվել

en: E385: Search hit BOTTOM without match for: %s
hy: E385: Որոնումն ավարտված է ֆայլի վերջում; %s-ը չի գտնվել

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
hy: E386:  ';'-ից հետո սպասվում '?' կամ '/'

en: E387: Match is on current line
hy: E387: Համընկնումը հերթական տողում է

en: E388: Couldn't find definition
hy: E388: Հնարավոր չէ գտնել սահմանումը

en: E389: Couldn't find pattern
hy: E389: Նմուշը չի գտնվել

en: E390: Illegal argument: %s
hy: E390: Չթույլատրված արգումենտ: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
hy: E391: %s ուղղագրական համակարգը չի գտնվել

en: E392: No such syntax cluster: %s
hy: E392: %s ուղղագրական համակարգը չի գտնվել

en: E393: group[t]here not accepted here
hy: E393: group[t]֊ն չի թույլատրվում այստեղ

en: E394: Didn't find region item for %s
hy: E394: %s֊ի ռեգիոն էլեմենտը չի գտնվել

en: E395: Contains argument not accepted here
hy: E395: Contains արգումենտը չի թույլատրվում այստեղ

en: E397: Filename required
hy: E397: Պահանջվում է ֆայլի անուն

en: E398: Missing '=': %s
hy: E398: Բացակայող '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
hy: E399: Անբավարար քանակությամբ արգումենտներ։  syntax region %s

en: E39: Number expected
hy: E39: Սպասվում է թիվ

en: E400: No cluster specified
hy: E400: Համակարգը տրված չէ

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
hy: E401: Նմուշի բացատանիշն հայտնաբերված չէ: %s

en: E402: Garbage after pattern: %s
hy: E402: Աղբ՝ նմուշից հետո: %s

en: E403: syntax sync: Line continuations pattern specified twice
hy: E403: Ուղղագրման համաժամանակեցում, տողի համալրման նմուշը կրկնակի է տրված

en: E404: Illegal arguments: %s
hy: E404: Չթույլատրված պարամետրեր: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
hy: E405: Բացակայող վերագրման նշան: %s

en: E406: Empty argument: %s
hy: E406: Դատարկ պարամետեր: %s

en: E407: %s not allowed here
hy: E407: %s֊ը չի թույլատրվում այստեղ

en: E408: %s must be first in contains list
hy: E408: %s֊ը պետք է լինի contains ցուցակի սկզբում

en: E409: Unknown group name: %s
hy: E409: Անծանոթ խումբ: %s

en: E40: Can't open errorfile %s
hy: E40: Հնարավոր չէ բացել սխալների ֆայլը %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
hy: E410: Անվավեր ենթահրաման :syntax: %s

en: E411: Highlight group not found: %s
hy: E411: %s գունանշման խումբը չի հայտնաբերվել

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
hy: E412: Անբավարար քանակությամբ պարամետրեր: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
hy: E413: Շատ քանակությամ պարամետրեր: ":highlight link %s"

en: E414: Group has settings, highlight link ignored
hy: E414: Խումբն ունի կարգաբերումներ, գունանշման հղումն անտեսված է

en: E415: Unexpected equal sign: %s
hy: E415: Չսպասված հավասարման նշան: %s

en: E416: Missing equal sign: %s
hy: E416: Բացակայող հավասարման նշան: %s

en: E417: Missing argument: %s
hy: E417: Բացակայող արգումենտ: %s

en: E418: I'm a teapot
hy: E418: Ես թեյնիկ եմ

en: E418: Illegal value: %s
hy: E418: Չթույլատրված արժեք: %s

en: E419: FG color unknown
hy: E419: Տողի անծանոթ գույն

en: E41: Out of memory!
hy: E41: Հիշողությունը չի բավականացնում!

en: E420: BG color unknown
hy: E420: ֆոնի անծանոթ գույն

en: E421: Color name or number not recognized: %s
hy: E421: Անծանոթ գույնի անուն կամ համար։ %s

en: E422: Terminal code too long: %s
hy: E422: Տերմինալի կոդը չափազանց երկար է՝ %s

en: E423: Illegal argument: %s
hy: E423: Չթույլատրված պարամետեր: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
hy: E424: Աննախադեպ շատ գունանշման բնորոշիչներ են օգտագործվում

en: E425: Cannot go before first matching tag
hy: E425: Հնարավոր չէ անցնել առաջին համընկնման պիտակին

en: E426: Tag not found: %s
hy: E426: Պիտակը չի հայտնաբերվել: %s

en: E427: There is only one matching tag
hy: E427: Կա միայն մեկ համընկնման պիտակ

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
hy: E428: Հնարավոր չէ անցնել վերջին գտնված համընկնման պիտակին

en: E429: File "%s" does not exist
hy: E429: "%s" ֆայլը չի գտնվել

en: E42: No Errors
hy: E42: Սխալներ չկան

en: E430: Tag file path truncated for %s
hy: E430: Նշումների ֆայլի ճանապարհը կարճվել է։ %s

en: E431: Format error in tags file "%s"
hy: E431: Ֆորմատի սխալ "%s" նշումների ֆայլում

en: E432: Tags file not sorted: %s
hy: E432: Նշումների ֆայլը դասակարգված չէ: %s

en: E433: No tags file
hy: E433: Պիտակների ֆայլը չի գտնվել

en: E434: Can't find tag pattern
hy: E434: Պիտակի նմուշը հնարավոր չէ գտնել

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
hy: E435: Պիտակը չի գտնվել, փորձում եմ գուշակել!

en: E436: No "%s" entry in termcap
hy: E436:  "%s"֊ը termcap֊ում չկա

en: E437: Terminal capability "cm" required
hy: E437: Պահանջվում է "cm" տերմինալի առկայություն

en: E441: There is no preview window
hy: E441: Նախադիտման պատուհանը բացակայում է

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
hy: E442: Հնարավոր չէ միաժամանակ կատարել վերևից ձախ և ներքևից աջ բաժանում

en: E443: Cannot rotate when another window is split
hy: E443: Հնարավոր չէ տեղափոխել քանի դեռ մեկ այլ պատուհան բաժանված է

en: E444: Cannot close last window
hy: E444: Հնարավոր չէ փակել պատուհանը

en: E445: Other window contains changes
hy: E445: Մեկ այլ պատուհանում կան փոփոխություններ

en: E446: No file name under cursor
hy: E446: Կուրսորի դիրքում չկա ֆայլի անուն

en: E447: Can't find file "%s" in path
hy: E447: "%s" ֆայլը չի գտնվել

en: E448: Could not load library function %s
hy: E448: Հնարավոր չէ բեռնել %s գրադարանային ֆունկցիան

en: E449: Invalid expression received
hy: E449: Ստացվել է անվավեր արտահայտություն

en: E450: Buffer number, text or a list required
hy: E450: Բուֆերի համար, տեքստ կամ ցանկ է անհրաժեշտ

en: E451: Expected }: %s
hy: E451: Սպասվում է }: %s

en: E452: Double ; in list of variables
hy: E452: Կրկնակի ՝;՝ փոփոխականների ցանկում

en: E453: UL color unknown
hy: E453: Տողի անծանոթ գույն

en: E454: Function list was modified
hy: E454: Ֆունկցիաների ցանկը փոփոխվել է

en: E455: Error writing to PostScript output file
hy: E455: Գրելու սխալ PostScript֊ի ելքում

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
hy: E456: PostScript֊ի "%s.ps" ռեսուրսային ֆայլը չի գտնվել

en: E456: Can't open file "%s"
hy: E456: Հնարավոր չէ բացել "%s" ֆայլը

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
hy: E457: Հնարավոր չէ կարդալ "%s" PostScript֊ի ռեսուրս ֆայլը

en: E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
hy: E458: Հնարավոր չէ ստեղծել colormap տիպի էլեմենտ, որոշ գույներ հնարավոր է սխալ լինեն

en: E459: Cannot go back to previous directory
hy: E459: Հնարավոր չէ վերադառնալ նախկին թղթապանակ

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
hy: E45: 'readonly' ընտրանքը միացված է (անցման համար ավելացնել !)

en: E460: Entries missing in mapset() dict argument
hy: E460: Mapset()-ում բացակայում են գրառումները dict արգումենտում

en: E461: Illegal variable name: %s
hy: E461: Չթույլատրված արժեք: %s

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
hy: E462: Հնարավոր չէ պատրաստել "%s" վերաբեռնելու համար

en: E463: Region is guarded, cannot modify
hy: E463: Ռեգիոնը պահպանվում է, հնարավոր չէ փոփոխել

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
hy: E464: Օգտատիրոջ սահմանած հրամաի սխալ օգտագործում

en: E464: Ambiguous use of user-defined command: %s
hy: E464: Օգտատիրոջ սահմանած հրամանի սխալ օգտագործում։ %s

en: E465: :winsize requires two number arguments
hy: E465: :winsize հրամանը պահանջում է արգումենտ

en: E466: :winpos requires two number arguments
hy: E466: :winpos հրամանը պահանջում է երկու թվային արգումենտներ

en: E467: Custom completion requires a function argument
hy: E467: անհատականացված ավտոլրացումը պահանջում է ֆունկցիայի արգումենտ

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
hy: E468: Ավտոլրացման արգումենտ թույլատրվում է միայն անհատականացված ավտոլրացումների համար

en: E469: Invalid cscopequickfix flag %c for %c
hy: E469: Անվավեր cscopequickfix %c դրոշմանիշ %c-ի համար

en: E46: Cannot change read-only variable
hy: E46: Հնարավոր չէ փոփոխել չխմբագրվող փոփոխականը

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
hy: E46: Հնարավոր չէ փոփոխել չխմբագրվող փոփոխականը "%s"

en: E470: Command aborted
hy: E470: Հրամանը ընդհատված է

en: E471: Argument required
hy: E471: Անհրաժեշտ է արգումենտ

en: E472: Command failed
hy: E472: Հրամանը ձախողվել է

en: E474: Invalid argument
hy: E474: Անվավեր պարամետր

en: E475: Invalid argument: %s
hy: E475: Անվավեր պարամետր: %s

en: E475: Invalid value for argument %s
hy: E475: Անվավեր պարամետրի արժեք: %s

en: E475: Invalid value for argument %s: %s
hy: E475: Անվավեր պարամետրի արժեք: %s: %s

en: E476: Invalid command
hy: E476: Անվավեր հրաման

en: E476: Invalid command: %s
hy: E476: Անվավեր հրաման։ %s

en: E476: Invalid command: %s, expected %s
hy: E476: Անվավեր հրաման։ %s: սպասվում է %s

en: E477: No ! allowed
hy: E477: !-ը թույլատրված չէ

en: E478: Don't panic!
hy: E478: Մի անհանգստացեք, ամեն ինչ լավ է :)!

en: E479: No match
hy: E479: Համընկնում չկա

en: E47: Error while reading errorfile
hy: E47: Սխալների ֆայլի ընթերցման սխալ

en: E480: No match: %s
hy: E480: Համընկնում չկա: %s

en: E481: No range allowed
hy: E481: Չթույլատրված միջակայք

en: E482: Can't create file %s
hy: E482: Հնարավոր չէ ստեղծել %s ֆայլը

en: E483: Can't get temp file name
hy: E483: Հնարավոր չէ ստանալ ժամանակավոր ֆայլի անունը

en: E484: Can't open file %s
hy: E484: Հնարավոր չէ բացել %s ֆայլը

en: E485: Can't read file %s
hy: E485: Հնարավոր չէ կարդալ %s ֆայլը

en: E486: Pattern not found
hy: E486: Նմուշը չի հայտնաբերվել

en: E486: Pattern not found: %s
hy: E486: Նմուշը չի հայտնաբերվել: %s

en: E487: Argument must be positive
hy: E487: Արգումենտը պետք է լինի դրականա ամբողջաթիվ

en: E487: Argument must be positive: %s
hy: E487: Արգումենտը պետք է լինի դրական ամբողջաթիվ։ %s

en: E488: Trailing characters
hy: E488: Ավելորդ նշաններ

en: E488: Trailing characters: %s
hy: E488: Ավելորդ նշաններ։ %s

en: E489: No call stack to substitute for "<stack>"
hy: E489: Կանչերի կույտ չկա "<stack>"-ի համար

en: E48: Not allowed in sandbox
hy: E48: Չի թույլատրվում sandbox֊ում

en: E490: No fold found
hy: E490: Փաթաթը չի հայտնաբերվել

en: E491: JSON decode error at '%s'
hy: E491: JSON վերծանման սխալ '%s'-ում

en: E492: Not an editor command
hy: E492: Անծանոթ հրաման

en: E493: Backwards range given
hy: E493: Տրված է հակադարձ միջակայք

en: E494: Use w or w>>
hy: E494: Օգտագործել w կամ w>>

en: E495: No autocommand file name to substitute for "<afile>"
hy: E495: Փոխարինման համար չկա ֆայլի անունով ինքնահրաման "<afile>"

en: E496: No autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
hy: E496: Փոխարինման համար չկա բուֆերի անունով ինքնահրաման "<abuf>"

en: E497: No autocommand match name to substitute for "<amatch>"
hy: E497: Փոխարինման համար չկա համընկնման անունով ինքնահրաման "<amatch>"

en: E498: No :source file name to substitute for "<sfile>"
hy: E498: փոխարինման համար չկա :source ֆայլի անունով ինքնահրաման "<sfile>"

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
hy: E499: '%' կամ '#' ֆայլի դատարկ անուն, աշխատում է միայն ":p:h"-ով:

en: E49: Invalid scroll size
hy: E49: Անվավեր սկքրոլ՞՞

en: E500: Evaluates to an empty string
hy: E500: Արտահայտոթյան արժեքը դատարկ տող է

en: E501: At end-of-file
hy: E501: Ֆայլի վերջում

en: E503: "%s" is not a file or writable device
hy: E503: "%s" ֆայլ չէ կամ գրելի սարք

en: E503: Coffee is currently not available
hy: E503: Սուրճը ներկայումս հասանելի չէ

en: E505: "%s" is read-only (add ! to override)
hy: E505: "%s" չխմբագրվող է (ավելացնել !)

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
hy: E506: Հնարավոր չէ ամրագրել պահպանման ֆայլում (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E507: Close error for backup file (add ! to write anyway)
hy: E507: Պահպանման ֆայլի փակման սխալ (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to write anyway)
hy: E508: Հնարավոր չէ պահպանման համար կարդալ ֆայլը (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
hy: E509: Հնարավոր չէ ստեղծել պահպանման ֆայլը (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E50: Too many \z(
hy: E50: Աննախադեպ շատ \z(

en: E510: Can't make backup file (add ! to write anyway)
hy: E510: Հնարավոր չէ ստեղծել պահպանման ֆայլ (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E511: NetBeans already connected
hy: E511: NetBeans-ն արդեն կապակցված է

en: E512: Close failed
hy: E512: Փակումն անհաջող է ավարտվել

en: E513: Write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
hy: E513: Գրելու սխալ, փոխակերպումն անհաջող է ավարտվել (մաքրել 'fenc'-ը)

en: E513: Write error, conversion failed in line %ld (make 'fenc' empty to override)
hy: E513: Գրելու սխալ, փոխակերպումն անհաջող է ավարտվել %ld տողում (մաքրել 'fenc'-ը)

en: E514: Write error (file system full?)
hy: E514: Ամրագրման սխալ (ֆայլերի համակարգում գրելու տեղ չի՞ մնացել)

en: E515: No buffers were unloaded
hy: E515: Ոչ մի բուֆեր չի բեռնաթափվել

en: E516: No buffers were deleted
hy: E516: Ոչ մի բուֆեր չի ջնջվել

en: E517: No buffers were wiped out
hy: E517: Ոչ մի բուֆեր չի մաքրվել

en: E518: Unknown option
hy: E518: Անծանոթ ընտրանք

en: E519: Option not supported
hy: E519: Ընտրանքը չի աջակցվում

en: E51: Too many %s(
hy: E51:Աննախադեպ շատ %s(

en: E520: Not allowed in a modeline
hy: E520: Չի թույլատրվում տողային ռեժիմում

en: E521: Number required after =
hy: E521: =֊ից հետո անհրաժեշտ է թիվ

en: E521: Number required: &%s = '%s'
hy: E521: Պահանջվում է թիվ: &%s = '%s'

en: E522: Not found in termcap
hy: E522:  termcap֊ում չի հայտնաբերվել

en: E523: Not allowed here
hy: E523: Այստեղ չի թույլատրվում

en: E524: Missing colon
hy: E524: Բացակայող վերջակետ

en: E525: Zero length string
hy: E525: Դատարկ տող

en: E526: Missing number after <%s>
hy: E526: Բացակայող թիվ՝ <%s>֊ից հետո

en: E527: Missing comma
hy: E527: Բացակայող ստորակետ

en: E528: Must specify a ' value
hy: E528: Անհրաժեշտ է  '-ի համար տալ արժեք

en: E529: Cannot set 'term' to empty string
hy: E529: Հնարավոր չէ 'term'-ին վերագրել դատարկ արժեք

en: E52: Unmatched \z(
hy: E52: Չհամընկնող \z(

en: E530: Cannot change 'term' in the GUI
hy: E530: Գրաֆիկական ռեժիմում հնարավոր չէ փոխել տերմինալը

en: E531: Use ":gui" to start the GUI
hy: E531: Գրաֆիկական ինտերֆեյսին անցնելու համար կատարել ":gui" հրամանը

en: E532: Highlighting color name too long in defineAnnoType
hy: E532: Գունանշման անվան չափազանց երկար ընդգծում defineAnnoType-ում

en: E533: Can't select wide font
hy: E533: Հնարավոր չէ նշել տառատեսակը

en: E534: Invalid wide font
hy: E534: Անվավեր երկարությամբ տառատեսակ

en: E535: Illegal character after <%c>
hy: E535: Սխալ նշան <%c>֊ից հետո

en: E536: Comma required
hy: E536: Անհրաժեշտ է ստորակետ

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
hy: E537:  'commentstring'֊ը պետք լինի դատարկ կամ պարունակի %s

en: E538: Pattern found in every line: %s
hy: E538: Ամեն տողում նմուշ է հայտնաբերվել: %s

en: E539: Illegal character <%s>
hy: E539: Չթույլատրված նշան <%s>

en: E53: Unmatched %s%%(
hy: E53: Չհամընկնող %s%%(

en: E540: Unclosed expression sequence
hy: E540: Չփակված արտահայտությունների հաջորդականություն

en: E542: Unbalanced groups
hy: E542: Չբալանսավորված խմբեր

en: E543: Not a valid codepage
hy: E543: Չթույլատրված կոդավորման անուն

en: E544: Keymap file not found
hy: E544: Բանալիային համապատասխանեցման ֆայլը չի հայտնաբերվել

en: E545: Missing colon
hy: E545: Բացակայող վերջակետ

en: E546: Illegal mode
hy: E546: Անծանոթ ռեժիմ

en: E547: Illegal mouseshape
hy: E547: Կուրսորի անծանոթ տեսք

en: E548: Digit expected
hy: E548: Սպասվում է թիվ

en: E549: Illegal percentage
hy: E549: Տոկոսի անսպասելի արժեք

en: E54: Unmatched %s(
hy: E54: Չհամընկնող %s(

en: E550: Missing colon
hy: E550: Բացակայող չակերտ

en: E551: Illegal component
hy: E551: Սխալ բաղադրիչ

en: E552: Digit expected
hy: E552: Սպասվում է թիվ

en: E553: No more items
hy: E553: Այլևս էլեմենտներ չկան

en: E554: Syntax error in %s{...}
hy: E554: Ուղղագրական սխալ %s{...}֊ում

en: E555: At bottom of tag stack
hy: E555: Պիտակների ստեկի ներքևում

en: E556: At top of tag stack
hy: E556: Պիտակների ստեկի վերևում

en: E557: Cannot open termcap file
hy: E557: Անհնար է բացել termcap ֆայլը

en: E558: Terminal entry not found in terminfo
hy: E558: Տերմինալի էլեմենտը չի հայտնաբերվել terminfo֊ում

en: E559: Terminal entry not found in termcap
hy: E559: Տերմինալի էլեմենտը չի հայտնաբերվել termcap֊ում

en: E55: Unmatched %s)
hy: E55: Չհամընկնող %s)

en: E560: Usage: cs[cope] %s
hy: E560: Օգտագործում: cs[cope] %s

en: E561: Unknown cscope search type
hy: E561: Անծանոթ cscope֊ի որոնման տիպ

en: E562: Usage: cstag <ident>
hy: E562: Օգտագործում: cstag <անուն>

en: E563: stat(%s) error: %d
hy: E563: stat(%s) սխալ: %d

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
hy: E564: %s֊ը թղթապանակ կամ cscope֊ի տվյալների բազա չէ

en: E565: Not allowed to change text or change window
hy: E565: Չի թույլատրվում փոխել տեքստը կամ փոխել պատուհանը

en: E566: Could not create cscope pipes
hy: E566: Հնարավոր չէ ստեղծել cscope֊ի սրնգակապերը

en: E567: No cscope connections
hy: E567: cscope կապեր չկան

en: E568: Duplicate cscope database not added
hy: E568: Գոյություն ունեցող cscope տվյալների բազան չի ավելացվել

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
hy: E571: Ներողություն, այս հրամանն անջատված է․ Tcl գրադարանը չի կարող բեռնվել.

en: E572: Exit code %d
hy: E572: Ավարտման ստատուս %d

en: E573: Invalid server id used: %s
hy: E573: Անվավեր սերվերի համար է օգտագործվել: %s

en: E574: Unknown register type %d
hy: E574: Անծանոթ ռեգիստրի տիպ %d

en: E579: :if nesting too deep
hy: E579: :if֊ը շատ է ներդրված

en: E579: Block nesting too deep
hy: E579: Բլոկը շատ է ներդրված

en: E580: :endif without :if
hy: E580: :endif առանց :if

en: E581: :else without :if
hy: E581: :else առանց :if

en: E582: :elseif without :if
hy: E582: :elseif առանց :if

en: E583: Multiple :else
hy: E583: Բազմակի :else

en: E584: :elseif after :else
hy: E584: :elseif :else֊ից հետո

en: E585: :while/:for nesting too deep
hy: E585: :while/:for֊ը շատ է ներդրված

en: E586: :continue without :while or :for
hy: E586: :continue առանց :while կամ :for

en: E587: :break without :while or :for
hy: E587: :break առանց :while կամ :for

en: E588: :endfor without :for
hy: E588: :endfor առանց :for հրամանի

en: E588: :endwhile without :while
hy: E588: :endwhile հրամանը տրված է առանց :while հրամանի

en: E589: 'backupext' and 'patchmode' are equal
hy: E589: 'backupext'֊ը և 'patchmode'֊ը համարժեք են

en: E590: A preview window already exists
hy: E590: Նախադիտման պատուհանն արդեն բացված է

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
hy: E591: 'winheight'-ի արժեքը չի կարող լինել ավելի փոքր քան 'winminheight'-ի արժեքը

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
hy: E592:  'winwidth'-ի արժեքը չի կարող լինել ավելի փոքր քան 'winminwidth'-ի արժեքը

en: E593: Need at least %d lines
hy: E593: Անհրաժեշտ են գոնե %d տողեր

en: E594: Need at least %d columns
hy: E594: Անհրաժեշտ են գոնե %d սյուններ

en: E595: 'showbreak' contains unprintable or wide character
hy: E595: 'showbreak'-ը պարունակում է չտպագրվող կամ երկար տառեր

en: E596: Invalid font(s)
hy: E596: Անվավեր տառատեսակներ

en: E597: Can't select fontset
hy: E597: Հնարավոր չէ նշել տառատեսակների խումբը

en: E598: Invalid fontset
hy: E598:  Անվավեր տառատեսակների խումբ

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
hy: E599: 'imactivatekey'-ի արժեքն անվավեր է

en: E59: Invalid character after %s@
hy: E59: Անվավեր նշան՝ %s@-ից հետո

en: E600: Missing :endtry
hy: E600: Հրամանը բացակայում է :endtry

en: E601: :try nesting too deep
hy: E601: :try֊ը շատ է ներդրված

en: E602: :endtry without :try
hy: E602: :endtry առանց :try

en: E603: :catch without :try
hy: E603: :catch առանց :try

en: E604: :catch after :finally
hy: E604: :catch առանց :finally

en: E605: Exception not caught: %s
hy: E605: Բացառման հրամանը չի բռնվել: %s

en: E606: :finally without :try
hy: E606: :finally առանց :try

en: E607: Multiple :finally
hy: E607: Բազմակի :finally

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
hy: E608: Անհնար է նետել :throw 'Vim' նախածանցով

en: E609: Cscope error: %s
hy: E609: Cscope սխալ: %s

en: E60: Too many complex %s{...}s
hy: E60: Աննախադեպ շատ ներդրված կառուցվածքներ %s{...}

en: E610: No argument to delete
hy: E610: Ջնջելու արգումենտ չկա

en: E611: Using a Special as a Number
hy: E611: Հատուկ համարի օգտագործումը

en: E612: Too many signs defined
hy: E612: Սահմանվել են աննախադեպ շատ նշաններ

en: E613: Unknown printer font: %s
hy: E613: Անծանոթ տպագրման տառատեսակ %s

en: E616: Object required for argument %d
hy: E616: %d արգումենտի համար անհրաժեշտ է օբյեկտ

en: E617: Cannot be changed in the GTK GUI
hy: E617: Չի կարող փոփոխվել GTK+ 2 գրաֆիկական ինտերֆեյսում

en: E618: File "%s" is not a PostScript resource file
hy: E618: "%s" ֆայլը PostScript-ի ռեսուրս ֆայլ չի

en: E619: File "%s" is not a supported PostScript resource file
hy: E619: "%s" ֆայլը PostScript֊ի աջակցող ռեսուրս ֆայլ չի

en: E61: Nested %s*
hy: E61: Ներդրված %s*

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
hy: E620: Հնարավոր չէ "%s"֊ը փթխակերպերլ պատճենման կոդավորման

en: E621: "%s" resource file has wrong version
hy: E621: "%s" ռեսուրս ֆայլն ունի սխալ տարբերակ

en: E622: Could not fork for cscope
hy: E622: Հնարավոր չէ եղանել cscope֊ի համար

en: E623: Could not spawn cscope process
hy: E623: Հնարավոր չի ազատել cscope պրոցեսը

en: E624: Can't open file "%s"
hy: E624: Հնարավոր չէ բացել ֆայլը "%s"

en: E625: Cannot open cscope database: %s
hy: E625: Անհնար է բացել cscope տվյալների բազան: %s

en: E626: Cannot get cscope database information
hy: E626: Անհնար է ստանալ cscope տվյալների բազայի մասին տեղեկատվություն

en: E627: Missing colon: %s
hy: E627: Բացակայող վերջակետ։ %s

en: E628: Missing ! or / in: %s
hy: E628: Բաց թողնված ! կամ /: %s

en: E62: Nested %s%c
hy: E62: Ներդրված %s%c

en: E630: %s(): Write while not connected
hy: E630: %s(): Գրեք, քանի դեռ միացված չեք

en: E631: %s(): Write failed
hy: E631: %s(): թարմացման անհաջող փորձ

en: E632: Invalid buffer identifier in getLength
hy: E632: Անվավեր բուֆերի նույնացուցիչ getLength-ում

en: E633: Invalid buffer identifier in getText
hy: E633: Անվավեր բուֆերի նույնացուցիչ getText-ում

en: E634: Invalid buffer identifier in remove
hy: E634: Անվավեր հեռացվող բուֆերի անուն

en: E635: Invalid buffer identifier in insert
hy: E635: Անվավեր ավելացվող բուֆերի անուն

en: E636: Invalid buffer identifier in create
hy: E636: Անվավեր ստեղծվող բուֆերի անուն

en: E637: Invalid buffer identifier in startDocumentListen
hy: E637: Բուֆերի անվավեր նույնացուցիչ startDocumentListen-ում

en: E638: Invalid buffer identifier in stopDocumentListen
hy: E638: Անվավեր բուֆերի նույնացուցիչ stopDocumentListen-ում

en: E639: Invalid buffer identifier in setTitle
hy: E639: Անվավեր բուֆերի անուն setTitle-ում

en: E63: Invalid use of \_
hy: E63: Չթույլատրված \_ -ի օգտագործում

en: E640: Invalid buffer identifier in initDone
hy: E640: initDone-ում բուֆերի անվավեր նույնացուցիչ

en: E641: Invalid buffer identifier in setBufferNumber
hy: E641: բուֆերի անվավեր նույնացուցիչ setBufferNumber-ում

en: E642: File %s not found in setBufferNumber
hy: E642: %s ֆայլը չի գտնվել setBufferNumber-ում

en: E643: Invalid buffer identifier in setFullName
hy: E643: բուֆերի անվավեր նույնացուցիչ setFullName-ում

en: E644: Invalid buffer identifier in editFile
hy: E644: editFile-ում բուֆերի անվավեր նույնացուցիչ

en: E645: Invalid buffer identifier in setVisible
hy: E645: Անվավեր բուֆերի անուն setVisible-ում

en: E646: Invalid buffer identifier in setModified
hy: E646: Բուֆերի անվավեր նույնացուցիչ setModified-ում

en: E647: Invalid buffer identifier in setDot
hy: E647: Անվավեր բուֆերի անուն setDot-ում

en: E648: Invalid buffer identifier in close
hy: E648: Անվավեր բուֆերի անուն close-ում

en: E64: %s%c follows nothing
hy: E64: %s%c-ը հետևում է ոչնչի

en: E650: Invalid buffer identifier in defineAnnoType
hy: E650: Անվավեր բուֆերի նույնացուցիչ defineAnnoType-ում

en: E651: Invalid buffer identifier in addAnno
hy: E651: Անվավեր բուֆերի անուն addAnno-ում

en: E652: Invalid buffer identifier in getAnno
hy: E652: Անվավեր բուֆերի անուն getAnno-ում

en: E654: Missing delimiter after search pattern: %s
hy: E654: Բացակայող բացատանիշ %s-ից հետո

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
hy: E655: Աննախադեպ շատ խորհրդանշական հղումներ (ցի՞կլ)

en: E658: NetBeans connection lost for buffer %d
hy: E658: NetBeans կապակցումն անհետացել է %d բուֆերի համար

en: E659: Cannot invoke Python recursively
hy: E659: Հնարավոր չէ ռեկուրսիվ կանչել Python֊ը

en: E65: Illegal back reference
hy: E65: Չույլատրված հակադարձ հղում

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
hy: E661: Ներողություն, '%s' օգնության էջը չկա %s֊համար

en: E662: At start of changelist
hy: E662: Փոփոխուոթյունների ցանկի սկիզբը

en: E663: At end of changelist
hy: E663: Փոփոխուոթյունների ցանկի վերջը

en: E664: Changelist is empty
hy: E664: Փոփոխությունների ցանկը դատարկ է

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
hy: E665: Հնարավոր չէ սկսել գրաֆիկական ինտերֆեյսը, համապատասխան տառատեսակ չի հայտնաբերվել

en: E666: Compiler not supported: %s
hy: E666: Կազմարարը չի աջակցվում: %s

en: E667: Fsync failed
hy: E667: Fsync-ն անհաջող է ավարտվել

en: E668: Wrong access mode for NetBeans connection info file: "%s"
hy: E668: NetBeans կապակցման տեղեկատվական ֆայլի սխալ ռեժիմ: "%s"

en: E669: Unprintable character in group name
hy: E669: Չտպագրելի նշան՝ խմբի անվան մեջ

en: E66: \z( not allowed here
hy: E66: \z(-ը չի կարող օգտագործվել այստեղ

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
hy: E670: Օգնական ֆայլը օգտագործում է տարբեր կոդավորումներ մի լեզվի համար: %s

en: E671: Cannot find window title "%s"
hy: E671: Պատուհանի անունը չի գտնվել "%s"

en: E672: Unable to open window inside MDI application
hy: E672: Հնարավոր չէ բացել պատուհանը MDI ծրագրում

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set
hy: E673: Անհամապատասխան բազմաբայթ կոդավորում և տառատեսակների բազմություն

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
hy: E674: printmbcharset֊ը չի կարող դատարկ լինել բազմաբայթ կոդավորման հետ.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
hy: E675: բազմաբայթ կոդավորման հետ տրված չէ լռելիությամբ սահմանված տառատեսակը.

en: E676: No matching autocommands for buftype=%s buffer
hy: E676: Buftype=%s բուֆերի համար համապատասխան ինքնահրամաններ չկան

en: E677: Error writing temp file
hy: E677: Սխալ է տեղի ունեցել ժամանակավոր ֆայլում գրելու ընթացքում

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
hy: E678: Անվավեր նշան՝ %s%%[dxouU]-ից հետո

en: E679: Recursive loop loading syncolor.vim
hy: E679: Ռեկուրսիվ շրջակցային բեռնում syncolor.vim

en: E67: \z1 - \z9 not allowed here
hy: E67: \z1 - \z9 աստեղ չեն թույլատրվում

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
hy: E680: <buffer=%d>: անվավեր բուֆերի համար

en: E681: Buffer is not loaded
hy: E681: Բուֆերը չի բեռնվել

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
hy: E682: Անվավեր որոնման նմուշ կամ բացատանիշ

en: E683: File name missing or invalid pattern
hy: E683: Ֆայլի անունը տրված չէ կամ տրված է անվավեր նմուշ

en: E684: List index out of range: %ld
hy: E684: Ցանկի ինդեքսն անցել է թույլատրելի միջակայքը: %ld

en: E685: Internal error: %s
hy: E685:  Ներքին համակարգային սխալ: %s

en: E686: Argument of %s must be a List
hy: E686: %s պարամետրը պետք է լինի ցանկ

en: E687: Less targets than List items
hy: E687: Ավելի քիչ նշաններ քան ցանկի էլեմենտները

en: E688: More targets than List items
hy: E688: Ավելի շատ նշաններ քան ցանկի էլեմենտները

en: E689: Index not allowed after a %s: %s
hy: E689: ցուցիչը չի թույլատրվում %s-ից հետո՝ %s

en: E68: Invalid character after \z
hy: E68: Անվավեր նշան \z֊ից հետո

en: E690: Missing "in" after :for
hy: E690: Բացկայող "in":for֊ից հետո

en: E691: Can only compare List with List
hy: E691: Ցանկը պետք է համեմատել միայն ցանկի հետ

en: E692: Invalid operation for List
hy: E692: Ցանկի հետ չթույլատրված գործողություն

en: E693: Class or class typealias required for argument %d
hy: E693: %d արգումենտի համար պահանջվում են դասի կամ դասի տիպեր

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
hy: E694: Ֆունկցիայի հղման հետ չթույլատրված գործողություն

en: E695: Cannot index a Funcref
hy: E695: Անհնար է Ինդեքսավորել ֆունկցիայի հղումը

en: E696: Missing comma in List: %s
hy: E696: Ցանկում բաց թողնված ստորակետ: %s

en: E697: Missing end of List ']': %s
hy: E697: Բացակայող ']'ցանկի վերջում: %s

en: E698: Variable nested too deep for making a copy
hy: E698: Փոփոխականը շատ խորն է ներդրված պատճենելու համար

en: E699: Too many arguments
hy: E699: Աննախադեպ շատ արգումենտներ

en: E69: Missing ] after %s%%[
hy: E69: Բացակայող ]  %s%%[֊ից հետո

en: E700: Unknown function: %s
hy: E700: Անծանոթ ֆունկցիա: %s

en: E701: Invalid type for len()
hy: E701: Անվավեր տիպ len() ֆունկցիայի համար

en: E702: Sort compare function failed
hy: E702: Անհաջող համեմատում դասավորման կանչի համար

en: E703: Using a Funcref as a Number
hy: E703: ֆունկցիայի հղում է օգտագործվել ամբողջի փոխարեն

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
hy: E704: Funcref փոփոխականը պետք է սկսվի մեծատառով: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
hy: E705: Փոփոխականի անունով ֆունկցիա արդեն գոյություն ունի: %s

en: E706: Argument of %s must be a List, String or Dictionary
hy: E706: %s-ի արգումենտը պետք է լինի ցանկ, տող կամ բառարան

en: E707: Function name conflicts with variable: %s
hy: E707: Ֆունկցիայի անունը համընկնում է փոփոխականի անվան հետ: %s

en: E708: [:] must come last
hy: E708: [:] պետք է լինի վերջում

en: E709: [:] requires a List or Blob value
hy: E709: [:] պահանջում է ցանկ կամ բլոբ արժեք

en: E70: Empty %s%%[]
hy: E70: Դատարկ %s%%[]

en: E710: List value has more items than targets
hy: E710: Ցանկի արժեքներն ունեն ավելի շատ էլեմենտներ քան նշաններ

en: E711: List value does not have enough items
hy: E711: Ցանկի արժեքը չունի բավականաչափ էլեմենտներ

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
hy: E712: %s֊ի արգումենտ պետք է լինի ցանկ կամ բառարան

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
hy: E713: Անհնար է օգտագործել դատարկ բառարանի բանալի

en: E714: List required
hy: E714: Ցանկ է անհրաժեշտ

en: E715: Dictionary required
hy: E715: Բառարան է անհրաժեշտ

en: E716: Key not present in Dictionary: "%s"
hy: E716: Բառարանում "%s" բանալին չի գտնվել

en: E717: Dictionary entry already exists
hy: E717: Բառարանի էլեմենտն արդեն գոյություն ունի

en: E718: Funcref required
hy: E718: Անհրաժեշտ է Funcref

en: E719: Cannot slice a Dictionary
hy: E719: Հնարավոր չէ կտրատել բառարանը

en: E71: Invalid character after %s%%
hy: E71: Անվավեր նշան %s%%֊ից հետո

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
hy: E720: Բառարանում բաց թողնված չակերտ: %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
hy: E721: Բառարանի բանալու կրկնություն: "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
hy: E722: Բառարանում բաց թողնված ստորակետ %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
hy: E723: Բացակայող '}'ցանկի վերջում: %s

en: E724: Variable nested too deep for displaying
hy: E724: Փոփոխականը շատ խորն է ներդրված ցուցադրման համար

en: E725: Calling dict function without Dictionary: %s
hy: E725:dict ֆունկցիան կանչվել է առանց բառարանի: %s

en: E726: Stride is zero
hy: E726: Քայլը զրո է

en: E727: Start past end
hy: E727: Սկիզբ՝ վերջից հետո

en: E728: Using a Dictionary as a Number
hy: E728: Բառարան է օգտագործվել ամբողջի փոխարեն

en: E729: Using a Funcref as a String
hy: E729: Ֆունկցիայի հղում է օգտագործվել տողի փոխարեն

en: E72: Close error on swap file
hy: E72: Սվեփ ֆայլի փակման սխալ

en: E730: Using a List as a String
hy: E730: Ցանկ է օգտագործվել տողի փոխարեն

en: E731: Using a Dictionary as a String
hy: E731: Բառարան է օգտագործվել տողի փոխարեն

en: E732: Using :endfor with :while
hy: E732: :endfor :while֊ի հետ

en: E733: Using :endwhile with :for
hy: E733: :endwhile :for֊ի հետ

en: E734: Wrong variable type for %s=
hy: E734: Փոփոխականի սխալ տիպ %s=

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
hy: E735: Բառարանը պետք է համեմատել միայն բառարանը հետ

en: E736: Invalid operation for Dictionary
hy: E736: Բառարանի հետ չթույլատրված գործողություն

en: E737: Key already exists: %s
hy: E737: Բանալին արդեն գոյություն ունի: %s

en: E738: Can't list variables for %s
hy: E738: Հնարավոր չէ ցուցադրել %s֊ի փոփոխականնները

en: E739: Cannot create directory: %s
hy: E739: Հնարավոր չէ ստեղծել թղթապանակ: %s

en: E73: Tag stack empty
hy: E73: Պիտակների ստեկը դատարկ է

en: E740: Too many arguments for function %s
hy: E740:  %s֊ին տրված են աննախադեպ շատ Ֆունկցիայի արգումենտներ

en: E741: Value is locked
hy: E741: Արժեքը բլոկավորված է

en: E741: Value is locked: %s
hy: E741: %s արժեքը բլոկավորված է

en: E742: Cannot change value
hy: E742: Անհնար է փոխել արժեքը

en: E742: Cannot change value of %s
hy: E742: Անհնար է փոխել %s֊ի արժեքը

en: E743: Variable nested too deep for (un)lock
hy: E743: Փոփոխականը շատ խորն է ներդրված բլոկավորման/ապաբլոկավորման համար

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
hy: E744: NetBeans֊ը չի թույլատրում փոփոխություններ չխմբագրվող ֆայլերում

en: E745: Using a List as a Number
hy: E745: Ցանկ է օգտագործվել ամբողջի փոխարեն

en: E746: Function name does not match script file name: %s
hy: E746: Ֆունկցիայի անունը չի համընկնում սկրիպտային ֆայլի անվան հետ: %s

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
hy: E747: Հնարավոր չէ փոխել թղթապանակը, կա փոփոխված buffer (անցման համար ավելցանել !)

en: E748: No previously used register
hy: E748: Չկան նախկինում օգտագորխված ռեգիստրներ

en: E749: Empty buffer
hy: E749: Դատարկ բուֆեր

en: E74: Command too complex
hy: E74: Հրամանը մի քիչ բարդ է

en: E750: First use ":profile start {fname}"
hy: E750: Առաջին օգտագործում ":profile start {fname}"

en: E751: Output file name must not have region name
hy: E751: Ելքային ֆայլի անունը չպետք է պարունակի ռեգիոնի անուն

en: E752: No previous spell replacement
hy: E752: Չկա նախկին ուղղագրման փոխարինում

en: E753: Not found: %s
hy: E753: Չի հայտնաբերվել: %s

en: E754: Only up to %d regions supported
hy: E754: Աջակցվում են մինչև %d ռեգիոններ

en: E755: Invalid region in %s
hy: E755: Անվավեր ռեգիոն %s֊ում

en: E756: Spell checking is not possible
hy: E756: Ուղղագրիչն անջատված է

en: E757: This does not look like a spell file
hy: E757: Սա ուղղագրման ֆայլ չէ

en: E758: Truncated spell file
hy: E758: Անավարտ ուղղագրման ֆայլ

en: E759: Format error in spell file
hy: E759: Ֆորմատի սխալ՝ ուղղագրման ֆայլում

en: E75: Name too long
hy: E75: Անունը մի քիչ երկար է

en: E760: No word count in %s
hy: E760: %s-ում բառաքանակը տրված չէ

en: E761: Format error in affix file FOL, LOW or UPP
hy: E761: Ֆորմատի սխալ FOL, LOW կամ UPP ֆայլերում

en: E762: Character in FOL, LOW or UPP is out of range
hy: E762: FOL, LOW կամ UPP ֆայլերում տրված տառը դուրս է եկել դիապազոնցի

en: E763: Word characters differ between spell files
hy: E763: Տառերի քանակությունը չի համընկնում ուղղագրման ֆայլում սահմանված բառի տառերի քանակությանը

en: E764: Option '%s' is not set
hy: E764: '%s' ընտրանքը սահմանված չէ

en: E765: 'spellfile' does not have %d entries
hy: E765: 'spellfile' չի պարունակում %d էլեմենտներ

en: E766: Insufficient arguments for printf()
hy: E766: Անբավարար արգումենտնորի քանակ printf()-ի համար

en: E767: Too many arguments for printf()
hy: E767: printf()-ին տրված են աննախադեպ շատ քանակությամբ արգումենտներ

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
hy: E768: սվեփ ֆայլը գոյություն ունի: %s (:silent! հարցերից խուսափելու համար)

en: E769: Missing ] after %s[
hy: E769: Բացակայող ] после %s[

en: E76: Too many [
hy: E76: Աննախադեպ շատ [ նշաններ

en: E770: Unsupported section in spell file
hy: E770: Անծանոթ ենթագլուխ՝ ուղղագրման ֆայլում

en: E771: Old spell file, needs to be updated
hy: E771: Ուղղագրման ֆայլը հին է, անհրաժեշտ է թարմացնել

en: E772: Spell file is for newer version of Vim
hy: E772: Ուղղագրման ֆայլը նախատեսված է ավելի թարմ Vim-ի համար

en: E773: Symlink loop for "%s"
hy: E773: Symlink-ի ինքնահղում "%s"

en: E774: 'operatorfunc' is empty
hy: E774: 'operatorfunc'-ի արժեքը դատարկ է

en: E775: Eval feature not available
hy: E775: Eval առանձնահատկությունը հասանելի չէ

en: E776: No location list
hy: E776: Տեղակայման ցանկը բացակայում է

en: E777: String or List expected
hy: E777: Սպասվում է ցանկ կամ տեղ

en: E778: This does not look like a .sug file: %s
hy: E778: Նման չէ .sug ֆայլի: %s

en: E779: Old .sug file, needs to be updated: %s
hy: E779: Հին .sug ֆայլ, անհրաժեշտ է թարմացում: %s

en: E77: Too many file names
hy: E77: Աննախադեպ շատ ֆայլերի անուններ

en: E780: .sug file is for newer version of Vim: %s
hy: E780: .sug ֆայլը նախատեսված է ավելի թարմ Vim-ի համար: %s

en: E781: .sug file doesn't match .spl file: %s
hy: E781: .sug ֆայլը չի համապատասխանում .spl: ֆայլի հետ %s

en: E782: Error while reading .sug file: %s
hy: E782: .sug ֆայլի ընթերցման սխալ: %s

en: E783: Duplicate char in MAP entry
hy: E783: Կրկնակի տառ MAP-ի էլեմենտում

en: E784: Cannot close last tab page
hy: E784: Հնարավոր չէ փակել վերջին բացված թաբը

en: E785: complete() can only be used in Insert mode
hy: E785: complete() կարող է օգտագործվել միայն զետեղման ռեժիմում

en: E786: Range not allowed
hy: E786: Միջակայք թույլատրված չէ

en: E787: Buffer changed unexpectedly
hy: E787: Բուֆֆերն անսպասելի փոփոխվել է

en: E788: Not allowed to edit another buffer now
hy: E788: Այլ բուֆերի խմբագրում չի թույլատրվում հիմա

en: E789: Missing ']': %s
hy: E789: Բացակայող ']': %s

en: E78: Unknown mark
hy: E78: Անծանոթ նշում

en: E790: undojoin is not allowed after undo
hy: E790: չեղարկման միավորումն անհնար է չեղարկումից հետո

en: E791: Empty keymap entry
hy: E791: Դատարկ բանալիային համապատասխանեցում

en: E792: Empty menu name
hy: E792: Մենյուի դատարկ էլեմենտ

en: E793: No other buffer in diff mode is modifiable
hy: E793: Փոփոխելի բուֆերներ այլևս չկան

en: E794: Cannot set variable in the sandbox
hy: E794: Հնարավոր չէ ստեղծել փոփոխական sandbox-ում

en: E794: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
hy: E794: Հնարավոր չէ ստեղծել փոփոխական sandbox֊ում: "%s"

en: E795: Cannot delete variable
hy: E795: Հնարավոր չէ ջնջել փոփոխականը

en: E795: Cannot delete variable %s
hy: E795: Հնարավոր չէ ջնջել %s փոփոխականը

en: E797: SpellFileMissing autocommand deleted buffer
hy: E797: Բուֆերը ջնջվել է SpellFileMissing ինքնահրամանի կատարման արդյունքում

en: E798: ID is reserved for ":match": %d
hy: E798: ID-ն վերապահված է ":match"-ի համար՝ %d

en: E799: Invalid ID: %d (must be greater than or equal to 1)
hy: E799: Անվավեր համար։ %d (համարը պետք է լինի 1-ից մեծ կամ հավասար)

en: E79: Cannot expand wildcards
hy: E79: Հնարավոր չէ արտածել

en: E800: Arabic cannot be used: Not enabled at compile time
hy: E800: Արաբերենը հնարավոր չէ օգտագործել, միացված չէ կառուղման ժամանակ

en: E801: ID already taken: %d
hy: E801: ID-ն արդեն վերցված է՝ %d

en: E802: Invalid ID: %d (must be greater than or equal to 1)
hy: E802: Անվավեր համար։ %d (համարը պետք է լինի 1-ից մեծ կամ հավասար)

en: E803: ID not found: %d
hy: E803:: Համարը չի հայտնաբերվել: %d

en: E804: Cannot use '%' with Float
hy: E804: Անհնար է օգտագործել '%'֊ը սահող կետով թվերի հետ

en: E805: Using a Float as a Number
hy: E805: Սահող կետով թիվ է օգտագործվել ամբողջի փոխարեն

en: E806: Using a Float as a String
hy: E806: Սահող կետով թվի օգտագործում` տողի փոխարեն

en: E807: Expected Float argument for printf()
hy: E807: Սպասվում է սահող կետով արգումենտ printf()-ի համար

en: E808: Number or Float required
hy: E808: Սահող կետով թիվ է անհրաժեշտ

en: E809: #< is not available without the +eval feature
hy: E809: #< հասանելի չէ առանց +eval հատկության

en: E80: Error while writing
hy: E80: Սխալ գրելու ընթացում

en: E810: Cannot read or write temp files
hy: E810: Հնարավոր չէ գրել կամ կարդալ ժամանակավոր ֆայլերում

en: E811: Not allowed to change buffer information now
hy: E811: Հնարավոր չէ փոփոխել բուֆորի ինֆորմացիան

en: E812: Autocommands changed buffer or buffer name
hy: E812: Ինքնահրամանները փոփոխել են բուֆերը կամ բուֆերի անունը

en: E813: Cannot close autocmd or popup window
hy: E813: Հնարավոր չէ փակել ինքնահրամանը կամ սահապատը

en: E814: Cannot close window, only autocmd window would remain
hy: E814: Հնարավոր չէ փակել պատուհանը, միայն ինքնահրամանների պատուհանը կարող է մնալ

en: E815: Sorry, this command is disabled, the MzScheme libraries could not be loaded.
hy: E815: Ներողություն, այս հրամանն ապաակտիվացված է, հնարավոր չէ բեռնել MzScheme գրադարանը.

en: E816: Cannot read patch output
hy: E816: Հնարավոր չէ կարդալ նմանակման ելքը

en: E817: Blowfish big/little endian use wrong
hy: E817: Blowfish֊ին տրված մեծ/փոքր վերջավորության կարգը սխալ է

en: E818: sha256 test failed
hy: E818: sha256 թեսթն անհաջող է ավարտվել

en: E819: Blowfish test failed
hy: E819: Blowfish թեսթն անհաջող է ավարտվել

en: E81: Using <SID> not in a script context
hy: E81: <SID>-ն օգտագործվել է սկրիպտային կոնտեքստից դուրս

en: E821: File is encrypted with unknown method
hy: E821: Ֆայլը կոդավորված է անծանոթ մեթոդներով

en: E822: Cannot open undo file for reading: %s
hy: E822: Հնարավոր չէ բացել չեղարկման ֆայլն ընթերցման համար: %s

en: E823: Not an undo file: %s
hy: E823: Չեղարկման ֆայլ չէ: %s

en: E824: Incompatible undo file: %s
hy: E824: Անհամապատասխան չեղարկման ֆայլ: %s

en: E825: Corrupted undo file (%s): %s
hy: E825: Վնասված չեղարկման ֆայլ (%s): %s

en: E826: Undo file decryption failed: %s
hy: E826: Չեղարկման ֆայլի դեկոդավորումն ավարտվել է անհաջողությամբ: %s

en: E827: Undo file is encrypted: %s
hy: E827: Չեղարկման ֆայլը կոդավորված է: %s

en: E828: Cannot open undo file for writing: %s
hy: E828: Պահպանման համար հնարավոր չէ բացել չեղարկման ֆայլը: %s

en: E829: Write error in undo file: %s
hy: E829: Չեղարկման ֆայլի ամրագրման սխալ: %s

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
hy: E82: Հնարավոր չէ առանձնացնել գոնե մեկ բուֆերի հիշողություն, ավարտ...

en: E830: Undo number %ld not found
hy: E830: Չեղարկման %ld համարը չի հայտնաբերվել

en: E832: Non-encrypted file has encrypted undo file: %s
hy: E832: Չկոդավորված ֆայլն ունի կոդավորված չեղարկման ֆայլ: %s

en: E833: %s is encrypted and this version of Vim does not support encryption
hy: E833: %s֊ը կոդավորված է և Vim-ի այս տարբերակը կոդավորում չի աջակցում

en: E834: Conflicts with value of 'listchars'
hy: E834: Կոնֆլիկտ՝ 'listchars'-ի արժեքում

en: E835: Conflicts with value of 'fillchars'
hy: E835: Կոնֆլիկտ՝ 'fillchars'-ի արժեքում

en: E836: This Vim cannot execute :python after using :py3
hy: E836: Այս Vim֊ը չի կարող կատարել :python հրամանը :py3 հրամանի օգտագործումից հետո

en: E837: This Vim cannot execute :py3 after using :python
hy: E837: Այս Vim֊ը չի կարող կատարել :py3 հրամանը :python հրամանի օգտագործումից հետո

en: E838: NetBeans is not supported with this GUI
hy: E838: NetBeans֊ը չի աջակցվում այս գրաֆիկական ինտերֆեյսով

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
hy: E83: Հնարավոր չէ առանձնացնել բուֆերի հիշողություն, ուրիշ մեկն է օգտագործվում...

en: E840: Completion function deleted text
hy: E840: Ավտոլրացման ֆունկցիան ջնջել է տեքստը

en: E841: Reserved name, cannot be used for user defined command
hy: E841: Ռեզերվացված անուն, չի կարելի օգտագործել օգտատիրոջ սահմանած հրամաններում

en: E842: No line number to use for "<slnum>"
hy: E842: տողի համարը տրված չէ "<slnum>"-ի համար

en: E843: Error while updating swap file crypt
hy: E843: Սխալ, սվեփ ֆայլի կոդավորման թարմացման ժամանակ

en: E844: Invalid cchar value
hy: E844: cchar-ի անվավեր արժեք

en: E845: Insufficient memory, word list will be incomplete
hy: E845: Անբավարար հիշողություն, բառալիստը կարող է անավարտ մնալ

en: E846: Key code not set
hy: E846: Ստեղնի կոդը կարգավորված չէ

en: E847: Too many syntax includes
hy: E847: Աննախադեպ շատ ուղղագրական կցումներ

en: E848: Too many syntax clusters
hy: E848: Աննախադեպ շատ ուղղագրական համակարգեր

en: E849: Too many highlight and syntax groups
hy: E849: Աննախադեպ շատ գունանշման բնորոշիչներ և ուղղագրական խմբեր

en: E84: No modified buffer found
hy: E84: Փոփոխված բուֆերներ չեն հայտնաբերվել

en: E850: Invalid register name
hy: E850: Անվավեր ռեգիստր

en: E851: Failed to create a new process for the GUI
hy: E851: Հնարավոր չէ ստեղծել նոր պրոցես գրաֆիկական ինտերֆեյսի համար

en: E852: The child process failed to start the GUI
hy: E852: Ճուտ պրոցեսին չի հաջողվել սկսել  գրաֆիկական ինտերֆեյսը

en: E853: Duplicate argument name: %s
hy: E853: Կրկնված արգումենտի անուն: %s

en: E854: Path too long for completion
hy: E854: Ճանապարհն անսպասելի երկար է ավտոլրացման համար

en: E855: Autocommands caused command to abort
hy: E855: Ինքնահրամմանները ստիպել են հրամանին անհաջող ավարտվել

en: E856: "assert_fails()" second argument must be a string or a list with one or two strings
hy: E856: "assert_fails()" երկրորդ արգումենտը պետք է լինի տող կամ ցուցակ մեկ կամ երկու տողով

en: E857: Dictionary key "%s" required
hy: E857: Բառարանի "%s" բանալին անհրաժեշտ է

en: E858: Eval did not return a valid python object
hy: E858: Eval֊ը չի վերադարձրել վավեր Python օբյեկտ

en: E859: Failed to convert returned python object to a Vim value
hy: E859: Հնարավոր չէ փոխակերպել վերադարձված python օբյեկտը՝ Vim արժեքի

en: E85: There is no listed buffer
hy: E85: Ցանկում ընդգրկված բուֆերներ չկան

en: E860: Need 'id' and 'type' or 'types' with 'both'
hy: E860: Պետք է 'id' և 'type' կամ 'types' և 'both'

en: E861: Cannot open a second popup with a terminal
hy: E861: Հնարավոր չէ բացել երկրորդ սահապատ պատուհանը տերմինալով

en: E862: Cannot use g: here
hy: E862: Հնարավոր չէ այստեղ օգտագործել g:֊ն

en: E863: Not allowed for a terminal in a popup window
hy: E863: Չի թույլատրվում սահապատ պատուհանում տերմինալի համար

en: E864: \%#= can only be followed by 0, 1, or 2. The automatic engine will be used
hy: E864: \%#=-ին կարող է հետևել միայն 0, 1 կամ 2: Ավտոմատ շարժիչը կօգտագործվի

en: E865: (NFA) Regexp end encountered prematurely
hy: E865: (NFA) Ռեգուլյար արտահայտթության անսպասելի ավարտ

en: E866: (NFA regexp) Misplaced %c
hy: E866: (NFA regexp) անսպասելի %c

en: E867: (NFA regexp) Unknown operator '\%%%c'
hy: E867: (NFA regexp) անծանոթ հրաման '\%%%c'

en: E867: (NFA regexp) Unknown operator '\z%c'
hy: E867: (NFA regexp) անծանոթ հրաման '\z%c'

en: E868: Error building NFA with equivalence class!
hy: E868: Սխալ՝ NFA կառուցման ընթացքում !

en: E869: (NFA regexp) Unknown operator '\@%c'
hy: E869: (NFA regexp) անծանոթ օպերատոր '\@%c'

en: E86: Buffer %ld does not exist
hy: E86: %ld բուֆերը գոյություն չունի

en: E870: (NFA regexp) Error reading repetition limits
hy: E870: (NFA regexp) Կրկնման սահմանափակման ընթերցման սխալ

en: E871: (NFA regexp) Can't have a multi follow a multi
hy: E871: (NFA regexp) Բազմությունը չի կարող հետևել բազմությանը

en: E872: (NFA regexp) Too many '('
hy: E872: (NFA regexp) աննախադեպ շատ '('

en: E873: (NFA regexp) proper termination error
hy: E873: (NFA regexp)  ավարտման սխալ

en: E874: (NFA regexp) Could not pop the stack!
hy: E874: (NFA regexp) Հնարավոր չէ ընթերցել ստեկից!

en: E875: (NFA regexp) (While converting from postfix to NFA), too many states left on stack
hy: E875: (NFA regexp) ստեկում մնացելեն աննախադեպ շատ վիճակներ (պոստֆիքսից NFAփոխակերպման ընթացքում)

en: E876: (NFA regexp) Not enough space to store the whole NFA
hy: E876: (NFA regexp) Հիշողությունն անբավարար է՝ NFA֊ը պահպանելու համար

en: E877: (NFA regexp) Invalid character class: %d
hy: E877: (NFA regexp) Անվավեր դաս : %d

en: E878: (NFA regexp) Could not allocate memory for branch traversal!
hy: E878: (NFA regexp) Ճյուղային այցելության համար հնարավոր չէ առանձնացնել հիշողություն!

en: E879: (NFA regexp) Too many \z(
hy: E879: (NFA regexp) աննախադեպ շատ \z(

en: E87: Cannot go beyond last buffer
hy: E87: Սա վերջին բուֆերն է

en: E880: Can't handle SystemExit of python exception in vim
hy: E880: Չի կարող կարգավորել SystemExit python բացառությունը vim-ում

en: E881: Line count changed unexpectedly
hy: E881: Տողերի քանակն անսպասելիորեն փոփոխվել է

en: E882: Uniq compare function failed
hy: E882: Անհաջող համեմատում դասավորման կանչի համար

en: E883: Search pattern and expression register may not contain two or more lines
hy: E883: Որոնման օրինակը և արտահայտությունների ռեգիստրը չեն կարող պարունակել երկու կամ ավելի տող

en: E884: Function name cannot contain a colon: %s
hy: E884: Ֆունկցիայի անունը չի կարող պարունակել ստորակետ: %s

en: E885: Not possible to change sign %s
hy: E885: Հնարավոր չէ փոխել նշանը %s

en: E886: Can't rename viminfo file to %s!
hy: E886: Անհնար է վերանվանել viminfo ֆայլը %s-ի!

en: E887: Sorry, this command is disabled, the Python's site module could not be loaded.
hy: E887: Ներողություն, այս հրամանն անջատված է, Python գրադարանը հնարավոր չէ բեռնել.

en: E888: (NFA regexp) cannot repeat %s
hy: E888: (NFA regexp) չի կարող կրկնել %s

en: E889: Number required
hy: E889: Ամբողջ թիվ է անհրաժեշտ

en: E88: Cannot go before first buffer
hy: E88: Սա առաջին բուֆերն է

en: E890: Trailing char after ']': %s]%s
hy: E890: Ավելորդ նշաններ ']'-ից հետո: %s]%s

en: E891: Using a Funcref as a Float
hy: E891: Ֆունկցիայի հղումն օգտագործվել է սահող կետով թվի փոխարեն

en: E892: Using a String as a Float
hy: E892: Օգտագործելով լարը որպես բոց

en: E893: Using a List as a Float
hy: E893: Ցուցակի օգտագործումը որպես բոց

en: E894: Using a Dictionary as a Float
hy: E894: Բառարանի օգտագործումը որպես բոց

en: E895: Sorry, this command is disabled, the MzScheme's racket/base module could not be loaded.
hy: E895: Ներողություն, այ հրամանն անջատում է, հնարավոր չէ բեռնել MzScheme գրադարանը.

en: E896: Argument of %s must be a List, Dictionary or Blob
hy: E896: %s֊ի արգումենտը պետք է լինի ցանկ կամ բառարան

en: E897: List or Blob required
hy: E897: Ցանկ է անհրաժեշտ

en: E898: socket() in channel_connect()
hy: E898: socket() channel_connect()-ում

en: E899: Argument of %s must be a List or Blob
hy: E899: %s պարամետրը պետք է լինի ցանկ

en: E89: No write since last change for buffer %d (add ! to override)
hy: E89: %d բուֆերի փոփոխությունները չեն ամրագրվել, (ամրագրելու համար ավելացրեք !)

en: E900: maxdepth must be non-negative number
hy: E900: առավելագույն խորությունը պետք է լինի ոչ բացասական թիվ

en: E901: getaddrinfo() in channel_open(): %s
hy: E901: getaddrinfo() channel_open(): %s

en: E901: gethostbyname() in channel_open()
hy: E901: gethostbyname() channel_open()-ում

en: E902: Cannot connect to port
hy: E902: Հնարավոր չէ միանալ նավահանգիստին

en: E903: Received command with non-string argument
hy: E903: ստացված հրամանը ոչ լարային արգումենտով

en: E904: Last argument for expr/call must be a number
hy: E904: expr/call-ի վերջին փաստարկը պետք է լինի թիվ

en: E904: Third argument for call must be a list
hy: E904: 3-րդ արգումենտը պետք է լինի ցանկ

en: E905: Received unknown command: %s
hy: E905: ստացվել է անհայտ հրաման՝ %s

en: E906: Not an open channel
hy: E906: Բաց ալիք չէ

en: E907: Using a special value as a Float
hy: E907: Հատուկ արժեքի օգտագործումը որպես Float

en: E908: Using an invalid value as a String: %s
hy: E908: Անվավեր արժեքի օգտագործումը որպես տող՝ %s

en: E909: Cannot index a special variable
hy: E909: Անհնար է ինդեքսավորել հատուկ փոփոխականը

en: E90: Cannot unload last buffer
hy: E90: Հնարավոր չէ բեռնաթափել վերջին բուֆերը

en: E910: Using a Job as a Number
hy: E910: Աշխատանքի օգտագործումը որպես համար

en: E911: Using a Job as a Float
hy: E911: Աշխատանքի օգտագործումը որպես բոց

en: E912: Cannot use ch_evalexpr()/ch_sendexpr() with a raw or nl channel
hy: E912: Հնարավոր չէ օգտագործել ch_evalexpr()/ch_sendexpr() հումքի կամ nl ալիքով

en: E913: Using a Channel as a Number
hy: E913: ալիքի օգտագործումը որպես համար

en: E914: Using a Channel as a Float
hy: E914: ալիքի օգտագործումը որպես բոց

en: E915: in_io buffer requires in_buf or in_name to be set
hy: E915: in_io բուֆերը պահանջում է տեղադրել in_buf կամ in_name

en: E916: Not a valid job
hy: E916: Վավեր աշխատանք չէ

en: E917: Cannot use a callback with %s()
hy: E917: Հնարավոր չէ օգտագործել հետզանգ %s()-ով

en: E918: Buffer must be loaded: %s
hy: E918:  Բուֆերը չի բեռնվել: %s

en: E919: Directory not found in '%s': "%s"
hy: E919: '%s'-ում թղթապանակը չի գտնվել. "%s"

en: E91: 'shell' option is empty
hy: E91: 'shell' ընտրանքը դատարկ է

en: E920: _io file requires _name to be set
hy: E920: _io ֆայլը պահանջում է սահմանել _name

en: E921: Invalid callback argument
hy: E921: Անվավեր հետադարձ արգումենտ

en: E923: Second argument of function() must be a list or a dict
hy: E923: Ֆունկցիայի երկրորդ արգումենտը պետք է լինի ցանկ կամ բառարան

en: E924: Current window was closed
hy: E924: Ընթացիկ պատուհանը փակ է

en: E925: Current quickfix list was changed
hy: E925: ընթացիկ Quickfix ցուցակը փոխվել է

en: E926: Current location list was changed
hy: E926: Ներկայիս տեղադրության ցանկը փոխվել է

en: E927: Invalid action: '%s'
hy: E927: Անվավեր գործողություն՝ '%s'

en: E928: String required
hy: E928: Պահանջվում է տող

en: E929: Too many viminfo temp files, like %s!
hy: E929: Չափազանց շատ viminfo ժամանակային ֆայլեր, օրինակ՝ %s!

en: E92: Buffer %d not found
hy: E92: %d բուֆերը չի հայտնաբերվել

en: E930: Cannot use :redir inside execute()
hy: E930: Հնարավոր չէ օգտագործել :redir ներսում execute()

en: E931: Buffer cannot be registered
hy: E931: Բուֆերը չի կարող գրանցվել

en: E932: Closure function should not be at top level: %s
hy: E932: Փակման գործառույթը չպետք է լինի վերին մակարդակում՝ %s

en: E933: Function was deleted: %s
hy: E933: ֆունկցիան ջնջվել է՝ %s

en: E934: Cannot jump to a buffer that does not have a name
hy: E934: Չի կարող անցնել բուֆեր, որն անուն չունի

en: E935: Invalid submatch number: %d
hy: E935: Անվավեր ենթահամընկնման համար: %d

en: E936: Cannot delete the current group
hy: E936: Հնարավոր չէ ջնջել ընթացիկ խումբը

en: E937: Attempt to delete a buffer that is in use: %s
hy: E937: Փորձեք ջնջել օգտագործվող բուֆերը՝ %s

en: E938: Duplicate key in JSON: "%s"
hy: E938: Բանալու կրկնություն: "%s"

en: E939: Positive count required
hy: E939: Պահանջվում է դրական քանակ

en: E93: More than one match for %s
hy: E93: Մի քանի համընկնումներ %s-ի համար

en: E940: Cannot lock or unlock variable %s
hy: E940: Հնարավոր չէ կողպել կամ ապակողպել %s փոփոխականը

en: E941: Already started a server
hy: E941: Արդեն գործարկել է սերվերը

en: E942: +clientserver feature not available
hy: E942: +clientserver առանձնահատկությունը հասանելի չէ

en: E944: Reverse range in character class
hy: E944: Հակադարձ միջակայքը նիշերի դասում

en: E945: Range too large in character class
hy: E945: Նիշերի դասի միջակայքը չափազանց մեծ է

en: E946: Cannot make a terminal with running job modifiable
hy: E946: Հնարավոր չէ կատարել տերմինալ՝ փոփոխվող գործող աշխատանքով

en: E947: Job still running in buffer "%s"
hy: E947: Խնդիրը դեռևս կատարվում է "%s" բուֆերում

en: E948: Job still running
hy: E948: դեռևս կատարվում է

en: E948: Job still running (add ! to end the job)
hy: E948: Աշխատանքը դեռ աշխատում է (ավելացրե՛ք ! աշխատանքը ավարտելու համար)

en: E949: File changed while writing
hy: E949: ֆայլը փոխվել է գրելիս

en: E94: No matching buffer for %s
hy: E94: Չկա համապատասխան բուֆեր %s-ի համար

en: E950: Cannot convert between %s and %s
hy: E950: Հնարավոր չէ փոխարկել %s-ի և %s-ի միջև

en: E951: \% value too large
hy: E951: \% արժեքը մի քիչ երկար է

en: E952: Autocommand caused recursive behavior
hy: E952: Ինքնահրամանն առաջացրել է ռեկուրսիվ վարքագիծ

en: E953: File exists: %s
hy: E953:  Ֆայլն արդեն գոյություն ունի: %s

en: E954: 24-bit colors are not supported on this environment
hy: E954: 24-բիթանոց գույները չեն ապահովվում այս միջավայրում

en: E955: Not a terminal buffer
hy: E955: Տերմինալային բուֆեր չէ

en: E956: Cannot use pattern recursively
hy: E956: Նմուշը հնարավոր չէ օգտագործել ռեկուրսիվ

en: E957: Invalid window number
hy: E957: պատուհանի համարն անվավեր է

en: E958: Job already finished
hy: E958: Աշխատանքն արդեն ավարտված է

en: E959: Invalid diff format.
hy: E959: Տարբերության անվավեր ձևաչափ:

en: E95: Buffer with this name already exists
hy: E95: Նմանատիպ անունով բուֆեր արդեն գոյություն ունի

en: E960: Problem creating the internal diff
hy: E960: Ներքին տարբերություն ստեղծելու խնդիր

en: E961: No line number to use for "<sflnum>"
hy: E961: Տողի համարը տրված չէ "<slnum>"

en: E962: Invalid action: '%s'
hy: E962: Անվավեր գործողություն՝ '%s'

en: E963: Setting v:%s to value with wrong type
hy: E963: v:%s-ի արժեքը սխալ տիպի սահմանում

en: E964: Invalid column number: %ld
hy: E964: Անվավեր սյան համար: %ld

en: E965: Missing property type name
hy: E965: Բացակայում է սեփականության տիպի անվանումը

en: E966: Invalid line number: %ld
hy: E966: Անվավեր տողի համար: %ld

en: E968: Need at least one of 'id' or 'type'
hy: E968: Պետք է 'id' կամ 'type'-ից առնվազն մեկը

en: E969: Property type %s already defined
hy: E969: հատկության տեսակը %s արդեն սահմանված է

en: E96: Cannot diff more than %d buffers
hy: E96: Հնարավոր չէ համեմատել %d-ից շատ բուֆերներ

en: E970: Unknown highlight group name: '%s'
hy: E970: Անծանոթ գունանշման խումբ: '%s'

en: E971: Property type %s does not exist
hy: E971: %s հատկության տեսակը գոյություն չունի

en: E972: Blob value does not have the right number of bytes
hy: E972: Blob արժեքը չունի բայթերի ճիշտ քանակ

en: E973: Blob literal should have an even number of hex characters
hy: E973: Blob literal-ը պետք է ունենա զույգ թվով վեցանկյուն նիշ

en: E974: Using a Blob as a Number
hy: E974: բլբի օգտագործումը որպես թիվ

en: E975: Using a Blob as a Float
hy: E975: Բլոբի օգտագործումը որպես բոց

en: E976: Using a Blob as a String
hy: E976: Բլոբի օգտագործումը որպես տող

en: E977: Can only compare Blob with Blob
hy: E977: Կարող է համեմատել միայն Blob-ը Blob-ի հետ

en: E978: Invalid operation for Blob
hy: E978: Անվավեր գործողություն Blob-ի համար

en: E979: Blob index out of range: %ld
hy: E979: Blob ինդեքսը դուրս է տիրույթից՝ %ld

en: E97: Cannot create diffs
hy: E97: Հնարավոր չէ ստեղծել համեմատություններ

en: E980: Lowlevel input not supported
hy: E980: Ցածր մակարդակի մուտքագրումը չի ապահովվում

en: E981: Command not allowed in rvim
hy: E981: rvim֊ում չեն թույլատրվում վահանակի հրամաններ

en: E982: ConPTY is not available
hy: E982: ConPTY հասանելի չէ

en: E983: Duplicate argument: %s
hy: E983: Կրկնված արգումենտ: %s

en: E984: :scriptversion used outside of a sourced file
hy: E984: :scriptversion հրամանը օգտագործվում է կցվող ֆայլից դուրս

en: E985: .= is not supported with script version >= 2
hy: E985: .= չի աջակցվում սկրիպտի տարբերակով >= 2

en: E986: Cannot modify the tag stack within tagfunc
hy: E986: Հնարավոր չէ փոփոխել պիտակների կույտը tagfunc-ում

en: E987: Invalid return value from tagfunc
hy: E987: tagfunc-ից վերադարձված անվավեր արժեք

en: E988: GUI cannot be used. Cannot execute gvim.exe.
hy: E988: GUI-ն չի կարող օգտագործվել: Հնարավոր չէ գործարկել gvim.exe-ը:

en: E989: Non-default argument follows default argument
hy: E989: Ոչ լռելյայն արգումենտը հաջորդում է լռելյայն արգումենտին

en: E98: Cannot read diff output
hy: E98: Հնարավոր չէ կարդալ համեմատման ելքը

en: E990: Missing end marker '%s'
hy: E990: Բացակայող նշման վերջ %s

en: E991: Cannot use =<< here
hy: E991: Այստեղ հնարավոր չէ օգտագործել =<<

en: E992: Not allowed in a modeline when 'modelineexpr' is off
hy: E992: Չի թույլատրվում մոդելում, երբ 'modelineexpr' ն անջատված է

en: E993: Window %d is not a popup window
hy: E993: %d պատուհանը սահապատ պատուհան չէ

en: E994: Not allowed in a popup window
hy: E994: Չի թույլատրվում սահապատ պատուհանում

en: E995: Cannot modify existing variable
hy: E995: Հնարավոր չէ փոփոխել գոյություն ունեցող փոփոխականը

en: E996: Cannot lock a list or dict
hy: E996: Հնարավոր չէ կողպել ցուցակը կամ թելադրանքը

en: E996: Cannot lock a range
hy: E996: Հնարավոր չէ կողպել միջակայքը

en: E996: Cannot lock a register
hy: E996: Հնարավոր չէ արգելափակել գրանցամատյանը

en: E996: Cannot lock an environment variable
hy: E996: Հնարավոր չէ արգելափակել շրջակա միջավայրի փոփոխականը

en: E996: Cannot lock an option
hy: E996: Հնարավոր չէ արգելափակել տարբերակը

en: E997: Tabpage not found: %d
hy: E997: ներդիրը չի գտնվել՝ %d

en: E998: Reduce of an empty %s with no initial value
hy: E998: Կրճատել դատարկ %s առանց նախնական արժեքի

en: E999: scriptversion not supported: %d
hy: E999: սցենարի տարբերակը չի աջակցվում՝ %d

en: E99: Current buffer is not in diff mode
hy: E99: Տվյալ բուֆերը չի գտվում համեմատման կարգավիճակում

en: ERROR:
hy: ՍԽԱԼ:

en: Edit File
hy: Խմբագրել ֆայլը

en: Edit File in new tab page
hy: Խմբագրել ֆայլը նոր թաբի էջում

en: Edit File in new window
hy: Խմբագրել ֆայլը նոր պատուհանում

en: Edit text files
hy: Խմբագրել տեքստային ֆայլերը

en: Edit with &Vim
hy: Խմբագրել &Vim-ի օգնությամբ

en: Edit with Vim using &tabpages
hy: Խմբագրել Vim-ի հետ՝ օգտագործելով &ներդիր էջերը

en: Edit with existing Vim
hy: Խմբագրել գոյություն ունեցող Vim-ի օգնությամբ

en: Edit with existing Vim -
hy: Խմբագրել գոյություն ունեցող Vim-ի օգնությամբ -

en: Edit with single &Vim
hy: Խմբագրել մեկ &Vim-ով

en: Edits the selected file(s) with Vim
hy: Խմբագրում է ընտրված ֆայլ(եր)ը Vim-ով

en: Enable wayland focus stealing functionality in order to access the clipboard
hy: Սեղմատախտակին հասանելիություն ունենալու համար միացնել Wayland-ի focus stealing ֆունկցիոնալությունը

en: Encoding:
hy: Կոդավորում:

en: End of function
hy: Ֆունկցիայի վերջը

en: End of sourced file
hy: Կցված ֆայլի վերջում

en: Enter encryption key:
hy: Կոդավորման համար մուտթագրեք գաղտնաբառը:

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
hy: Տալ սվեփ ֆայլերի քանակությունը (0 - ավարտելու դեպքում):

en: Enter same key again:
hy: Կրկնեք գաղտնաբառը:

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
hy: Մուտք կոդի զննման ռեժիմ. Շարունակելու համար կատարել "cont" հրամանը.

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
hy: Մուտք Կատարման ռեժիմ. Նորմալ ռեժիմ անցնելու համար կատարել "visual" հրամանը.

en: Error
hy: Սխալ

en: Error and interrupt
hy: Սխալ և ընդհատում

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
hy: Պրոցեսի ստեղծման սխալ. Ստուգեք, արդյոք gvim-ը գտնվում է ճանապարհին!

en: Error detected while compiling %s:
hy: Հայտնաբերվել է սխալ մշակման ժամանակ: %s:

en: Error detected while processing %s:
hy: Հայտնաբերվել է սխալ %s մշակման ժամանակ:

en: Error file
hy: Ֆայլի սխալ

en: Estimated runtime memory use: %d bytes
hy: Գործարկման հիշողության գնահատված օգտագործումը՝ %d բայթ

en: Exception
hy: Բացառման իրավիճակ

en: Exception caught: %s
hy: Բացառում է առաջացել: %s

en: Exception discarded: %s
hy: Բացառումը անտեսվել է: %s

en: Exception finished: %s
hy: Բացառումը ավարտվել է: %s

en: Exception thrown: %s
hy: Բացառում է նետվել: %s

en: Executing %s
hy: Կատարվում է %s

en: Executing: %s
hy: Կատարվում է։ %s

en: Expected MAP count in %s line %d
hy: Սպասվող ՔԱՐՏԵԶԻ հաշվարկ %s տողում %d

en: Expected REP(SAL) count in %s line %d
hy: Սպասվող REP(SAL) քանակը %s տողում %d

en: Expected Y or N in %s line %d: %s
hy: Ակնկալվում է Y կամ N %s տողում %d՝ %s

en: Expression
hy: Արտահայտություն

en: External submatches:
hy: Արտաքին ենթահամընկնում:

en: FLAG after using flags in %s line %d: %s
hy: ԴՐՈՇՄԱՆԻՇ դրոշմանիշի օգտագործումից հետո, %s, տող %d: %s

en: Failed creating socket directory: %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել socket-ի թղթապանակը: %s

en: Failed to set path hook: sys.path_hooks is not a list
    You should now do the following:
    - append vim.path_hook to sys.path_hooks
    - append vim.VIM_SPECIAL_PATH to sys.path
hy: Չհաջողվեց սահմանել ուղու կեռիկը. sys.path_hooks-ը ցուցակ չէ
    Այժմ դուք պետք է անեք հետևյալը.
    - ավելացնել vim.path_hook-ը sys.path_hooks-ին
    - ավելացրեք vim.VIM_SPECIAL_PATH sys.path-ին

en: Failed to set path: sys.path is not a list
    You should now append vim.VIM_SPECIAL_PATH to sys.path
hy: Չհաջողվեց սահմանել ուղին. sys.path-ը ցուցակ չէ
    Այժմ դուք պետք է ավելացնեք vim.VIM_SPECIAL_PATH sys.path-ին

en: File "%s" does not exist
hy: "%s" Ֆայլը գոյություն չունի

en: File contents changed, cannot use undo info
hy: Ֆայլի պարունակությունը փոփոխվել է, հնարավոր չէ օգտագործել չեղարկման տեղեկատվությունը

en: File permissions of "%s" are read-only.
    It may still be possible to write it.
    Do you wish to try?
hy: "%s" ֆայլը չխմբագրվող իրավունքներով է.
    Հնարավոր է, որ այն կարելի է ամրագրել.
    Ու՞զում եք փորձել?

en: File preserved
hy: Սվեփ ֆայլը թարմացվել է

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Find & Replace
hy: Փնտրել և Փոխարինել

en: Find &Next
hy: Փնտրել հաջորդը

en: Find Next
hy: Փնտրել հաջորդը

en: Find string
hy: Փնտրել տողը

en: Find what:
hy: Ինչ փնտրել:

en: Finished reading undo file %s
hy: Չեղարկման ֆայլի ընթերցումն ավարտվել է: %s

en: First duplicate word in %s line %d: %s
hy: Առաջին կրկնված բառը %s֊ում, տող %d: %s

en: Flag is not a number in %s line %d: %s
hy: Դրոշմանիշը թիվ չէ, %s, տող %d: %s

en: Font%d width is not twice that of font0
hy: Font%d-ի երկարությունը font0 ֆոնտի երկարության կրկնակին չէ

en: Font%d width: %d
hy: Font%d-ի երկարությունը: %d

en: Font%d: %s
hy: Ֆոնտ%d: %s

en: Font0 width: %d
hy: Font0-ի երկարությունը: %d

en: Font0: %s
hy: Ֆոնտ0: %s

en: Font:
hy: Տառատեսակ:

en: Found a swap file that is not useful, deleting it
hy: Գտնվել է սվեփ ֆայլ, որն օգտակար չէ, ջնջում ենք այն

en: Function %s%s%s does not need compiling
hy: %s%s%s ֆունկցիան չի պահանջում կամպիլիացիա

en: GUI
hy: ԳՅՈՒ

en: GVim
hy: ԳՎիմ

en: Garbage after option argument
hy: Աղբ՝ ընտրանքի արգումենտից հետո

en: Geometric shapes
hy: Երկրաչափական պատկերներ

en: Greek and Coptic
hy: Հունական և Ղպտիական

en: Greek extended
hy: Հունարեն երկարաձգված

en: Greetings, Vim user!
hy: Ողջույն Vim-ի օգտատեր!

en: Hebrew
hy: Եբրայական

en: Help poor children in Uganda!
hy: Օգնեցեք ՈՒգանդացի աղքատ երեխաներին!

en: Hiragana
hy: Հիրագանա

en: Hit end of paragraph
hy: Պարագրաֆի վերջը

en: I/O ERROR
hy: I/O ՍԽԱԼ

en: Ignored %d word(s) with non-ASCII characters in %s
hy: Անտեսված %d բառեր՝ ոչ ASCII նշաններով, %s

en: Ignored %d words with non-ASCII characters
hy: Անտեսված %d բառեր՝ ոչ ASCII նշաններով

en: Ignoring long line in tags file
hy: Անտեսելով երկար տողը պիտակների ֆայլում

en: Illegal file name
hy: Չթույլատրված ֆայլի անուն

en: Illegal flag in %s line %d: %s
hy: Չթույլատրված դրոշմանիշ, %s տող %d: %s

en: Illegal register name
hy: Անծանոթ ռեգիստրի անուն

en: Illegal starting char
hy: Սխալ սկսելու տառ

en: Input Line
hy: Զետեղման տող

en: Input _Methods
hy: Զետեղման եղանակ

en: Interrupt
hy: Ընդհատում

en: Interrupt:
hy: Ընդհատում:

en: Interrupted
hy: Ընդհատված

en: Invalid argument for
hy: Անվավեր արգումենտ

en: Invalid font specification
hy: Անվավեր տառատեսակ

en: Invalid region nr in %s line %ld: %s
hy: Անվավեր ռեգիոնի թիվ %s տողում %ld՝ %s

en: Invalid value for FLAG in %s line %d: %s
hy: ԴՐՈՇՄԱՆԻՇԻ անվավեր արժեք %s֊ում, տող %d: %s

en: Katakana
hy: Կատականա

en: Keys don't match!
hy: Բանալիները տարբեր են!

en: Kill a connection
hy: Վթարել կապը

en: Kill job in "%s"?
hy: Վթարել աշխատանքը "%s"?

en: Kitty keyboard protocol: %s
hy: Kitty ստեղնաշարի արձանագրություն՝ %s

en: Latin extended
hy: Լատինական ընդարձակ

en: Latin supplement
hy: Լատինական հավելում

en: Linking:
hy: Կցագրում:

en: Lua library cannot be loaded.
hy: Հնարավոր չէ բեռնել Lua գրադարանը.

en: Match case
hy: Համընկնման դեպք

en: Match whole word only
hy: Համապատասխանեցնել միայն ամբողջ բառը

en: Mathematical operators
hy: Մաթեմատիկական օպերատորներ

en: Message
hy: Հաղորդում

en: Messages maintainer: The Vim Project
hy: Հայերեն թարգմանության հեղինակ։ Գագիկ Հակոբյան<hakgagik@yahoo.com>

en: Missing '>'
hy: Բացակայող '>'

en: Missing FOL/LOW/UPP line in %s
hy: %s-ում բացակայում է FOL/LOW/UPP տողը

en: Missing SOFO%s line in %s
hy: Բացակայում է SOFO%s տողը %s-ում

en: Modified by
hy: Փոփոխված է

en: Name:
hy: Անվանում:

en: Need %s version %ld
hy: Անհրաժեշտ է %s տարբերակ %ld

en: Need Amigados version 2.04 or later
hy: Պետք է Amigados տարբերակ 2.04 կամ ավելի նոր տարբերակ

en: Need encryption key for "%s"
hy: Պահանջվում է գաղտնագրման բանալի "%s"-ի համար

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
hy: NetBeans֊ը չի թույլատրում գրել չփոփոխված բուֆերում

en: New tab
hy: Նոր թաբ

en: No
hy: Ոչ

en: No Syntax items defined for this buffer
hy: Այս բուֆերի համար ուղղագրական տարրեր սահմանված չեն

en: No abbreviation found
hy: Հապավումը չի հայտնաբերվել

en: No breakpoints defined
hy: Վերադարձի կետեր չեն սահամանվել

en: No display
hy: Էկրան չկա

en: No display: Send expression failed.
hy: Էկրան չկա: Հնարավոր չեղավ ուղարկել արտահայտությունը.

en: No entries
hy: Գրառումներ չկան

en: No included files
hy: Կցաֆայլեր չկան

en: No mapping found
hy: Համապատասխանեցումը չի հայտնաբերվել

en: No marks set
hy: Նշակներ չկան

en: No match at cursor, finding next
hy: Կուրսորի դիրքում չկա համընկնում, հաջորդի որոնում

en: No matching autocommands: %s
hy: Չկան համապատասխան ինքնահրամաններ: %s

en: No old files
hy: Չկան հին ֆայլեր

en: No swap file
hy: Առանց սվեփ ֆայլ

en: No text to be printed
hy: Արտածվելիք տեքստ չկա

en: No undo possible; continue anyway
hy: Չեղարկումն անհնար է; այնուամենայնիվ շարունակել

en: No user-defined commands found
hy: Օգտատիրոջ սահմանած հրամաններ չեն հայտնաբերվել

en: Not Used
hy: Օգտագործված չէ

en: Not enough memory to set references, garbage collection aborted!
hy: Հիշողությունը բավարար չէ հղումներ սահմանելու համար, աղբահանությունն ընդհատվել է!

en: Not enough memory to use internal diff for buffer "%s"
hy: Հիշողությունը բավարար չէ "%s" բուֆերի համար ներքին տարբերություն օգտագործելու համար

en: Not reading undo file, owner differs: %s
hy: Չեղարկման ֆայլը չի ընթերցվելու, այն պատկանում է մեկ այլ օգտատիրոջը: %s

en: Note: Encryption of swapfile not supported, disabling swap file
hy: Նշում․ սվեփ ֆայլի կոդավորումը չի աջակցվում, ապաակտիվացվում է սվեփ ֆայլը

en: Nothing to undo
hy: Չեղարկում չկա

en: Number of words after soundfolding: %ld
hy: Բառերի քանակը՝ ձայնափաթաթից հետո: %ld

en: OK
hy: Այո

en: Off
hy: Անջատել

en: Oldval = "%s"
hy: Օլդվալ = "%s"

en: On
hy: Միացնել

en: Open File dialog
hy: Ֆայլ բացելու դիալոգ

en: Open Tab...
hy: Բացել թաբ...

en: Open tab...
hy: Բացել թաբը...

en: Opening the X display failed
hy: X էկրանի բացումը ձախողվեց

en: Opening the X display timed out
hy: X էկրանը բացելու ժամանակը սպառվել է

en: Opening the X display took %ld msec
hy: X էկրանը բացելը տևեց %ld վրկ

en: Ordered list of possible methods for accessing the clipboard
hy: Սեղմատախտակին հասանելիության հնարավոր մեթոդների դասավորված ցանկ

en: Original file "%s"
hy: Իրական ֆայլ "%s"

en: Other
hy: Այլ

en: Overwrite existing file "%s"?
hy: Վերագրում գոյություն ունեցող ֆայլում"%s"?

en: Page %d
hy: Էջ %d

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
hy: Մասնակի արտագրումը չի թույլատրում NetBeans բուֆերների համար

en: Patch file
hy: Նմանակման ֆայլ

en: Pattern found in every line: %s
hy: Ամեն տողում համապատասխանեցում է հայտնաբերվել: %s

en: Pattern not found
hy: Նմուշը չի հայտնաբերվել

en: Pattern not found: %s
hy: Նմուշը չի հայտնաբերվել: %s

en: Performing soundfolding...
hy: Կատարվում է ձայնափաթաթ...

en: Press ENTER or type command to continue
hy: Շարունակելու համար սեղմել ENTER կամ տալ որևէ այլ հրաման

en: Print job sent.
hy: Պատճենման հրամանն ուղարկվել է.

en: Printed: %s
hy: Պատճենված: %s

en: Printing '%s'
hy: '%s'-ի տպում

en: Printing aborted
hy: Պատճենումը ընդհատված է

en: Printing page %d (%d%%)
hy: Էջի տպագրում։ %d (%d%%)

en: Punctuation
hy: Կետադրական նշան

en: Query for a pattern
hy: Հարցում նմուշի համար

en: Question
hy: Հարց

en: Reading affix file %s...
hy: Կարդում է կցված ֆայլը %s...

en: Reading back spell file...
hy: Ուղղագրման ֆայլի վերականգնում...

en: Reading dictionary file %s...
hy: Բառարանի ֆայլի ընթերցում %s...

en: Reading from stdin...
hy: Ընթերցում ստանդարտ մուտքից...

en: Reading spell file "%s"
hy: "%s" ուղղագրման ֆայլի ընթերցում

en: Reading undo file: %s
hy: Չեղարկման ֆայլի ընթերցում: %s

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s%s
hy: Կարդացվում է viminfo ֆայլը "%s"%s%s%s%s

en: Reading word file %s...
hy: Word ֆայլի ընթերցում %s...

en: Recovery completed. Buffer contents equals file contents.
hy: Վերականգնումն ավարտված է. Ֆայլի պարունակությունն ու բուֆերը համարժեք են.

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
hy: Վերականգնումն ավարտված է. Ստուգեք արդյո՞ք ամեն ինչ կարգին է.

en: Reinit all connections
hy: Վերանախապատրաստել կապերը

en: Replace
hy: Փոխարինում

en: Replace &All
hy: Փոխարինել &բոլորը

en: Replace All
hy: Փոխարինել բոլորը

en: Replace with:
hy: Փոխարինել:

en: Roman numbers
hy: Հռոմեական թվեր

en: Running in Vi compatible mode
hy: Աշխատանք Vi հարմարեցված մոդում

en: Running modeless, typed text is inserted
hy: Անռեժիմ վիճակ, հավաքած տեքստի զետեղում

en: Save As
hy: Պահպանել որպես

en: Save File dialog
hy: Ֆայլ պահպանելու դիալոգ

en: Save Redirection
hy: ՈՒղղղորդման պահպանում

en: Save Session
hy: Սեսսիայի պահպանում

en: Save Setup
hy: Կարգավորման պահպանում

en: Save View
hy: Դիտման պահպանում

en: Save changes to "%s"?
hy: Պահպանե՞լ փոփոխությունները "%s"?

en: Scanning dictionary: %s
hy: Բառարանի ընթերցում: %s

en: Scanning included file: %s
hy: Կցվաֆայլերի ցուցադրում: %s

en: Scanning tags.
hy: Կատարվում է պիտակների ընթերցում.

en: Scanning: %s
hy: Ընթերցում: %s

en: Search String
hy: Որոնման տող

en: Searching for "%s"
hy: Որոնում "%s"

en: Searching for "%s" in "%s"
hy: Որոնում "%s" "%s"֊ում

en: Searching for "%s" under "%s" in "%s"
hy: Որոնում "%s" "%s"֊ում "%s"-ի մեջ

en: Searching included file %s
hy: %s կցաֆայլի որոնում

en: Searching tags file %s
hy: Որոնում %s պիտակների ֆայլում

en: See ":help E312" for more information.
hy: Տես. ":help E312" հավելյալ տեղեկատվության համար.

en: See ":help W11" for more info.
hy: Տես. ":help W11" հավելյալ տեղեկատվությոան համար.

en: See ":help W12" for more info.
hy: Տես. ":help W12" հավելյալ տեղեկատվության համար.

en: See ":help W16" for more info.
hy: Տես. ":help W16" հավելյալ տեղեկատվության համար.

en: Seek error in spellfile
hy: Սխալ փնտրեք spellfile-ում

en: Seen modifyOtherKeys: true
hy: Տեսել է modifyOtherKeys՝ ճշմարիտ

en: Select Directory dialog
hy: Նշել թղթապանակը

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %lld of %lld Words; %lld of %lld Bytes
hy: Նշված է %s%ld %ld տողերից; %lld %lld բառերից; %lld %lld բայթերից

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %lld of %lld Words; %lld of %lld Chars; %lld of %lld Bytes
hy: Նշված %s%ld-ից %ld տողեր; %lld %lld բառեր; %lld %lld տառեր; %lld %lld բայթեր

en: Selection
hy: Նշել

en: Sending to printer...
hy: Ուղարկվում է պատճենահանողին...

en: Show connections
hy: Ցուցադրել կապերը

en: Show size in Points
hy: Ցուդադրել կետային չափը

en: Show this message
hy: Ցուցադրել այս հաղորդագրությունը

en: Signs for %s:
hy: %s-ի նշաններ:

en: Size:
hy: Չափ:

en: Skipping undo file write, nothing to undo
hy: Չեղարկման ֆայլի ամրագրումն անտեսվում է, չեղարկումներ չկան

en: Socket server not online:Send expression failed
hy: Էկրան չկա: Հնարավոր չեղավ ուղարկել արտահայտությունը

en: Sorry, help file "%s" not found
hy: Ներողություն, '%s' օգնության էջը չի հայտնաբերվել

en: Sorry, no suggestions
hy: Կներեք, առաջարկներ չկան

en: Sorry, only %ld suggestions
hy: Ներողություն, միայն %ld առաջարկ

en: Sorry, this command is disabled: the Perl library could not be loaded.
hy: Ներողություն, այս հրամանն անջատված է: հնարավոր չէ բեռնել Perl գրադարանը.

en: Source Vim script
hy: Կցել Vim սկրիպտ

en: Sponsor Vim development!
hy: Օգնեցեք բարելավել Vim֊ը!

en: Stack size increases
hy: Ստեկի չափը մեծանում է

en: Style:
hy: Ստիլ:

en: Substitute
hy: Փոխարինող

en: Super- and subscripts
hy: Սուպեր- և բաժանորդներ

en: Swap file "
hy: Սվեփ ֆայլ "

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
hy: Սվեփ ֆայլը գոյություն ունի "%s", վերագրել?

en: Swap file already exists!
hy: Սվեփ ֆայլն արդեն գոյություն ունի!

en: Swap file is encrypted: "%s"
hy: Սվեփ ֆայլը կոդավորված է: "%s"

en: Swap files found:
hy: Հայտնավերված սվեփ ֆայլեր:

en: Switched to clipboard method '%s'.
hy: Սեղմատախտակի մեթոդը փոխվեց «%s»-ի.

en: Switching to backtracking RE engine for pattern:
hy: Նախշի համար անցում կատարվող RE շարժիչին.

en: Symbols
hy: Խորհրդանիշներ

en: Tab page %d
hy: Թաբ էջ %d

en: Tear off this menu
hy: Անջատել այս մենյուն

en: Technical
hy: Տեխնիկական

en: Terminal
hy: Տերմինալ

en: Terminal-finished
hy: Տերմինալը ավարտված է

en: Testing the X display failed
hy: X էկրանի փորձարկումը ձախողվեց

en: Text Editor
hy: Տեքստի խմբագիր

en: Text;editor;
hy: Տեքստ;խմբագիր;

en: The file was created on
hy: Ֆայլը ստեղծվել է

en: The only match
hy: Միակ համընկնումը

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
hy: Այս Vim-ը չի կառուցվել diff հատկությամբ.

en: This cscope command does not support splitting the window.
hy: Այս cscope հրամանը պատուհանի բաժանմանը չի աջակցում.

en: Timeout to use when polling for data to read or write in wayland
hy: Wayland-ում տվյալներ կարդալու կամ գրելու սպասման ժամանակը

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
hy: Աննախադեպ շատ "+command", "-c command" կամ "--cmd command"

en: Too many compound flags
hy: Աննախադեպ շատ պարփակման դրոշմանիշեր

en: Too many edit arguments
hy: Աննախադեպ շատ խմբագրման արգումենտներ

en: Too many postponed prefixes
hy: Աննախադեպ շատ հետաձգված նախածանցներ

en: Too many postponed prefixes and/or compound flags
hy: Աննախադեպ շատ հետաձգված նախածանցներ կամ պարփակման դրոշմանիշեր

en: Too many regions in %s line %ld: %s
hy: Աննախադեպ շատ ռեգիոններ %s֊ում, տող %ld: %s

en: Top
hy: Վերևում

en: Total number of words: %d
hy: Բառերի ընդհանուր քանակը՝ %d

en: Trailing text in %s line %d: %s
hy: Հետևյալ տեքստ %s տողում %d՝ %s

en: Type  :qa  and press <Enter> to exit Vim
hy: Vim-ն ընդհատելու համար մուտքագրել :qa<Enter> հրամանը

en: Type  :qa!  and press <Enter> to abandon all changes and exit Vim
hy: Vim-ն ընդհատելու համար մուտքագրել :qa! <Enter> հրամանը

en: Type number and <Enter> (q or empty cancels):
hy: Մուտքագրել թիվ և <Enter> (դատարկ՝ չեղարկման համար):

en: Type number and <Enter> or click with the mouse (q or empty cancels):
hy: Մուտքագրել թիվ և <Enter> կամ կտտացնել մկնիկով (q կամ դատարկ՝ չեղարկման համար):

en: Unable to read block 0 from
hy: Հնարավոր չէ կարդալ 0 բլոկը

en: Unable to register a command server name
hy: Հնարավոր չէ ռեգիստրացնել server name հրամանը

en: Unknown
hy: Անծանոթ

en: Unknown option argument
hy: Անծանոթ ընտրանքի արգումենտ

en: Unrecognized flags in %s line %ld: %s
hy: Անծանոթ դրոշմանիշ, %s, տող %ld: %s

en: Unrecognized or duplicate item in %s line %d: %s
hy: Անծանոթ կամ կրկնակի էլեմենտ %s֊ում, տող %d: %s

en: Untitled
hy: Անանուն

en: Up
hy: Վերև

en: Use Vim version 3.0.
hy: Օգտագերծել 3.0 Vim տարբերակը.

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
hy: Օգտագործվել է CUT_BUFFER0 դատարկ ընտրության փոխարեն

en: Using crypt key from swap file for the text file.
hy: Տեքստ ֆայլի համար օգտագործվում է կոդավորման բանալի սվեփ ֆայլից.

en: Using swap file "%s"
hy: Օգտագործվում է սվեփ ֆայլ - "%s"

en: VIM - ATTENTION
hy: VIM - ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ

en: VIM - Search and Replace...
hy: VIM - Որոնում և փոխարինում...

en: VIM - Search...
hy: VIM - Որոնում...

en: VIM - Vi IMproved
hy: VIM - Vi IMproved (բարելավված Vi)

en: VIM: Can't open window!
hy: VIM: Հնարավոր չէ բացել պատուհանը!

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
hy: VIMRUN.EXE֊ն չի հայտնաբերվել $PATH ճանապարհներում.
    Արտաքին հրամանները կանգ չեն առնի ավարտից հետո.
    Հավելյալ տեղեկատվության համար տես :help win32-vimrun.

en: Vim
hy: Վիմ

en: Vim - Font Selector
hy: Vim - տառատեսակի ընտրող

en: Vim Warning
hy: Vim Զգուշացում

en: Vim dialog
hy: Vim դիալոգ

en: Vim error
hy: Vim սխալ

en: Vim error: ~a
hy: Vim սխալ: ~a

en: Vim exiting with %d
hy: Vim-ը ավարտվում է %d-ով

en: Vim is open source and freely distributable
hy: Vim֊ը բաց կոդով և ազատ տարածվող ծրագիր է

en: Vim macro files (*.vim)	*.vim
    All Files (*)	*
hy: Vim մակրո ֆայլեր (*.vim) *.vim
    Բոլոր ֆայլերը (*) *

en: Vim macro files (*.vim)	*.vim
    All Files (*.*)	*.*
hy: Vim մակրո ֆայլեր (*.vim) *.vim
    Բոլոր ֆայլերը (*.*) *.*

en: Vim: Caught %s event
hy: Vim: Բռնվել է %s բացառումը

en: Vim: Error reading input, exiting...
hy: Vim: Մուտքի ընթերցման սխալ, ավարտում...

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
hy: Vim: Սխալ: հնարավոր չէ բացել gvim֊ը NetBeans֊ից

en: Vim: Error: This version of Vim does not run in a Cygwin terminal
hy: Vim. Սխալ. Vim-ի այս տարբերակը չի աշխատում Cygwin տերմինալում

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
hy: Vim: Գլխավոր պատուհանն անսպասելի ավերվել է

en: Vim: Reading from stdin...
hy: Vim: Ընթերցում ստանդարտ մուտքից...

en: Vim: Received "die" request from session manager
hy: Vim: Սեսսիայի զեկավարությունից ստացվել է մահվան պահանջ

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
hy: Vim: Զգուշացում: Մուտքը տերմինալից չէ

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
hy: Vim: Զգուշացում: Ելքը տերմինալ չէ

en: W10: Warning: Changing a readonly file
hy: W10: Զգուշացում: Փոփոխվում է կարդալու թուլտվությամբ ֆայլ

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
hy: W11: Զգուշացում: "%s" ֆայլը փոփոխվել է խմբագրման սկսվելու ժամանակ

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
hy: W12: Զգուշացում: "%s" ֆայլն ու բուֆերը փոփոխվել են միմյանցից անկախ

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
hy: W13: Զգուշացում: "%s" ֆայլը ստեղծել է խմբագրման սկսվելուց հետո

en: W14: Warning: List of file names overflow
hy: W14: Զգուշացում: ֆայլերի ցանկը հատել է սահմանաչափը

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
hy: W15: Զգուշացում: Սխալ տրված տողի բաժանիչ. Հնարավոր է ^M֊ը բաց է թողնված

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
hy: W16: Զգուշացում: "%s" ֆայլին դիմելու մոդը փոփոխվել է խմբագրման սկսվելու ժամանակредактирования

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
hy: W17: Արաբերենը պահանջում է UTF-8, կատարել ':set encoding=UTF-8' հրամանը

en: W18: Invalid character in group name
hy: W18: Անվավեր նշան՝ խմբի անվանման մեջ

en: W19: Deleting augroup that is still in use
hy: W19: Օգտագործվող ինքնախմբի ջնջում

en: W20: Required python version 2.x not supported, ignoring file: %s
hy: W20: Պահանջվող python 2.x տարբերակը չի աջակցվում՝ %s ֆայլն անտեսվում է

en: W21: Required python version 3.x not supported, ignoring file: %s
hy: W21: Պահանջվող python 3.x տարբերակը չի աջակցվում, անտեսում ենք %s ֆայլը

en: W22: Text found after :endfunction: %s
hy: W22: Տեքստը գտնվել է :endfunction-ից հետո՝ %s

en: W23: Clipboard register not available, using register 0
hy: W23: Սեղմատախտակի ռեգիստրը հասանելի չէ, օգտագործվում է 0 ռեգիստրը

en: W24: Clipboard register not available. See :h W24
hy: W24: Սեղմատախտակի ռեգիստրը անհասանելի է։ Տես՝ :h W24

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
hy: Զգուշացում: ֆայլը փոփոխվել է դեռ չկարդացված !!!

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Warning: Cannot find word list "%s.%s.spl" or "%s.ascii.spl"
hy: Զգուշացում. հնարավոր չէ գտնել "%s.%s.spl" կամ "%s.ascii.spl" բառերի ցանկը:

en: Warning: Cannot find word list "%s_%s.spl" or "%s_ascii.spl"
hy: Զգուշացում. հնարավոր չէ գտնել "%s_%s.spl" կամ "%s_ascii.spl" բառերի ցանկը

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
hy: Զգուշացում: Անսպասելի անցում է կատարվել դեպի այլ բուֆեր (ստուգեք ինքնահրամանննրը)

en: Warning: Using a weak encryption method; see :help 'cm'
hy: Զգուշացում։ Օգտագործվում է թույլ կոդավորման մեթոդ, տես․ :help 'cm'

en: Warning: both compounding and NOBREAK specified
hy: Զգուշացում: պարփակումն ու NOBREAK֊ը միաժամանակ են տրված

en: Warning: region %s not supported
hy: Զգուշացում. ռեգիոնը %s չի աջակցվում

en: Warning: terminal cannot highlight
hy: Զգուշացում: տերմինալը չի կարող գունանշել

en: Wayland seat to use
hy: Wayland seat ընտրելու համար

en: While opening file "
hy: Ֆայլը բացելու դեպքում "

en: Will not overwrite with undo file, cannot read: %s
hy: Չեղարկման ֆայլը չի պահպանվելու, անհնար է ընթերցել: %s

en: Will not overwrite, this is not an undo file: %s
hy: Չի պահպանվելու, սա չեղարկման ֆայլ չէ: %s

en: Window position: X %d, Y %d
hy: Նոր պատուհան: X %d, Y %d

en: Word '%.*s' added to %s
hy: '%.*s' բառն ավելացվել է %s-ին

en: Word '%.*s' removed from %s
hy: '%.*s' բառը հեռացվել է %s-ից

en: Word from other line
hy: Այլ տողի բառ

en: Write partial file?
hy: Պահպանե՞լ մաս-մաս?

en: Writing spell file %s...
hy: ՈՒղղագրման ֆայլի պահպանում %s...

en: Writing suggestion file %s...
hy: Առաջարկի ֆայլը գրուվում է %s...

en: Writing undo file: %s
hy: Չեղարկման ֆայլի պահպանում: %s

en: Writing viminfo file "%s"
hy: Viminfo ֆայլի փոփոխում "%s"

en: Wrong CHECKCOMPOUNDPATTERN value in %s line %d: %s
hy: Սխալ CHECKCOMPOUNDPATTERN արժեքը %s տողում %d՝ %s

en: Wrong COMPOUNDMIN value in %s line %d: %s
hy: Սխալ COMPOUNDMIN արժեք %s տող %d-ում՝ %s

en: Wrong COMPOUNDRULES value in %s line %d: %s
hy: Սխալ COMPOUNDRULES արժեքը %s տողում %d՝ %s

en: Wrong COMPOUNDSYLMAX value in %s line %d: %s
hy: Սխալ COMPOUNDSYLMAX արժեք %s տող %d. %s

en: Wrong COMPOUNDWORDMAX value in %s line %d: %s
hy: Սխալ COMPOUNDWORDMAX արժեք %s տող %d-ում՝ %s

en: XSMP ICE connection watch failed
hy: XSMP ICE կապակցման դիտարկումն անհաջող է ավարտվել

en: XSMP SmcOpenConnection failed: %s
hy: XSMP SmcOpenConnection անհաջող է ավարտվել: %s

en: XSMP handling save-yourself request
hy: XSMP կատարում է ինքնապահպանում

en: XSMP lost ICE connection
hy: XSMP ICE կապակցման կորուստ

en: XSMP opening connection
hy: XSMP֊ն կապակցում է բացում

en: YES
hy: ԱՅՈ

en: Yes
hy: Այո

en: You discovered the command-line window! You can close it with ":q".
hy: Դուք հայտնաբերեցիք հրամանի տողի պատուհանը: Կարող եք փակել ":q"-ով։

en: [CONVERSION ERROR in line %ld]
hy: [ՓՈԽԱԿԵՐՊՄԱՆ ՍԽԱԼ %ld տողում]

en: [CR missing]
hy: [Բացակայող CR]

en: [Command Line]
hy: [Հրամանյին տող]

en: [Deleted]
hy: [Ջնջված է]

en: [Device]
hy: [Սարք]

en: [File too big]
hy: [ֆայլը շատ մեծ է]

en: [Help]
hy: [օգնություն]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
hy: [ԱՆԹՈՒՅԼԱՏՐԵԼԻ ԲԱՅԹ %ld տողում]

en: [Incomplete last line]
hy: [Չվերջացած վերջին տող]

en: [Location List]
hy: [Տեղորոշման ցանկ]

en: [NOT converted]
hy: [ՉԻ փոխակերպվել]

en: [New DIRECTORY]
hy: [Նոր ցանկ]

en: [New File]
hy: [Նոր ֆայլ]

en: [New]
hy: [Նոր]

en: [No Name]
hy: [Անանուն]

en: [No write since last change]
hy: [Փոփոխությունները պահպանված չեն]

en: [Not edited]
hy: [Չխմբագրված]

en: [Permission Denied]
hy: [Թույլատրված չէ]

en: [Popup]
hy: [Սահապատ]

en: [Preview]
hy: [Նախադիտում]

en: [Prompt]
hy: [Հուշում]

en: [Quickfix List]
hy: [Արագ կարգավորման ցանկ]

en: [READ ERRORS]
hy: [ԿԱՐԴԱԼՈՒ ՍԽԱԼ]

en: [RO]
hy: [ՄԿ]

en: [Read errors]
hy: [Կարդալու սխալներ]

en: [Scratch]
hy: [Ժամանակավոր]

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
hy: [կանչեր] re/malloc() ֆունկցիայի ընդհանուր կանչեր՝ %lu, free() ֆունկցիայի ընդհանուր կանչեր՝ %lu

en: [character special]
hy: [նշանին հատուկ]

en: [converted]
hy: [փոխակերպվել է]

en: [crypted]
hy: [կոդավորված]

en: [dos format]
hy: [format dos]

en: [dos]
hy: [դոս]

en: [end of lines]
hy: [տողի վերջ]

en: [fifo]
hy: [ֆիֆո]

en: [file ..]       edit specified file(s)
hy: [ֆայլ ..] խմբագրել նշված ֆայլերը

en: [long lines split]
hy: [երկար տողերի բաժանում]

en: [mac format]
hy: [format mac]

en: [noeol]
hy: [նոոլ]

en: [readonly]
hy: [Միայն կարդալու համար]

en: [socket]
hy: [վարդակ]

en: [unix format]
hy: [format unix]

en: [unix]
hy: [յունիքս]

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _OK
hy: _Այո

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: a :tag command will use the tagstack
hy: a :tag հրամանը կօգտագործի tagstack-ը

en: a <Tab> in an indent inserts 'shiftwidth' spaces
hy: <Tab> indent-ում ներդիրում է 'shiftwidth' բացատները

en: a function to be used to perform tag searches
hy: ֆունկցիա, որն օգտագործվում է պիտակների որոնումներ կատարելու համար

en: a new window is put below the current one
hy: նոր պատուհան է դրվում ընթացիկից ներքև

en: a new window is put right of the current one
hy: նոր պատուհան է դրվում ընթացիկ պատուհանի աջ կողմում

en: active
hy: ակտիվ

en: add 's' flag in 'shortmess' (don't show search message)
hy: ավելացնել 's' դրոշը 'shortmess'-ում (որոնման հաղորդագրություն չցուցադրել)

en: add() argument
hy: add() արգումենտ

en: adjust breakindent behaviour
hy: կարգավորել խախտումների պահվածքը

en: adjust case of a keyword completion match
hy: հարմարեցնել հիմնաբառի ավտոլրացման համընկնման գրության տեսակը

en: after
hy: հետո

en: alias for 'term'
hy: կեղծանուն 'term'

en: allow CTRL-_ in Insert and Command-line mode to toggle 'revins'
hy: թույլատրեք CTRL-_-ին Insert և Command-line ռեժիմում՝ փոխարկել 'revins'-ը

en: allow reading/writing devices
hy: թույլ տալ կարդալ/գրել սարքերը

en: allow setting expression options from a modeline
hy: թույլ է տալիս սահմանել արտահայտման տարբերակները մոդելից

en: allow timing out halfway into a key code
hy: թույլատրել ժամանակի վերջնաժամկետը հիմնական կոդի մեջ

en: allow timing out halfway into a mapping
hy: թույլատրել ժամանակի կեսը քարտեզագրման մեջ

en: alternate format to be used for a status line
hy: կարգավիճակի տողի համար օգտագործվող այլընտրանքային ձևաչափ

en: alternate format to be used for the ruler
hy: այլընտրանքային ձևաչափ, որը կօգտագործվի քանոնի համար

en: always write without asking for confirmation
hy: միշտ գրել առանց հաստատում խնդրելու

en: amount of memory used by :mkspell before compressing
hy: հիշողության քանակը, որն օգտագործվում է :mkspell-ի կողմից սեղմելուց առաջ

en: and run diff with the original file to check for changes)
hy: կատարել diff֊ը սկզբնական ֆայլի հետ՝ փոփխությունները ստուգելու համար)

en: apply 'langmap' to mapped characters
hy: կիրառել 'langmap' քարտեզագրված նիշերի վրա

en: argument for 'shell' to execute a command
hy: 'shell' փաստարկ՝ հրամանը կատարելու համար

en: as 'autowrite', but works with more commands
hy: որպես 'autowrite', բայց աշխատում է ավելի շատ հրամաններով

en: attempt to assign sequence of size %d to extended slice of size %d
hy: փորձեք նշանակել %d չափի հաջորդականություն %d չափի ընդլայնված հատվածին

en: attempt to assign sequence of size greater than %d to extended slice
hy: փորձեք նշանակել %d-ից մեծ չափի հաջորդականություն ընդլայնված հատվածին

en: attempt to refer to deleted buffer
hy: փորձեք անդրադառնալ ջնջված բուֆերին

en: attempt to refer to deleted tab page
hy: փորձեք հղում կատարել ջնջված ներդիրի էջին

en: attempt to refer to deleted window
hy: անդրադարձման փթրձ՝ ջնջված պատուհանին

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
hy: ինքնաջնջող ինքնահրաման: %s <բուֆեր=%d>

en: autocommand %s
hy: ինքնահրաման %s

en: automatic completion in insert mode
hy: ավտոլրացում ներմուծման ռեժիմում

en: automatically detected character encodings
hy: ինքնաբերաբար հայտնաբերված նիշերի կոդավորումները

en: automatically read a file when it was modified outside of Vim
hy: ինքնաբերաբար կարդալ ֆայլը, երբ այն փոփոխվել է Vim-ից դուրս

en: automatically save and restore undo history
hy: ինքնաբերաբար պահպանել և վերականգնել հետարկման պատմությունը

en: automatically set the indent of a new line
hy: ինքնաբերաբար սահմանել նոր տողի նահանջը

en: automatically write a file when leaving a modified buffer
hy: փոփոխված բուֆեր ունենալիս ինքնաբերաբար գրել ֆայլում

en: before
hy: առաջ

en: behave very Vi compatible (not advisable)
hy: վարվել շատ Vi-ի հետ համատեղելի (նպատակահարմար չէ)

en: behaviour when closing tab pages: left, uselast or empty
hy: վարքագիծը ներդիրների էջերը փակելիս՝ ձախ, օգտագործման վերջին կամ դատարկ

en: binary file editing
hy: երկուական ֆայլի խմբագրում

en: block of %ld line yanked%s | block of %ld lines yanked%s
hy[0]: պատճենվել է %ld տողանոց բլոկ%s
hy[1]: պատճենվել է %ld տողանոց բլոկ%s

en: buffer
hy: բուֆեր

en: buffer is invalid
hy: բուֆերն անվավեր է

en: buffer is not to be written
hy: բուֆերը չպետք է գրվի

en: by
hy: հետ

en: by Bram Moolenaar et al.
hy: այլք և Bram Moolenaar.

en: called inputrestore() more often than inputsave()
hy: inputrestore() կանչվել է ավելի շատ քան inputsave() ֆունկցիան

en: calling %s
hy: կանչվում է %s

en: can't delete OutputObject attributes
hy: հնարավոր չէ ջնջել OutputObject բնորոշիչները

en: can't read output of 'charconvert'
hy: անհնար է ընթերցել 'charconvert'-ի ելքը

en: cannot change console mode ?!
hy: չեք կարող փոխել վահանակի ռեժիմը ?!

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
hy: հնարավորչէ կատարել բուֆերի/պատուհանի հարամանը: օբյեկտը ջնջվում է

en: cannot delete line
hy: հնարավոր չէ ջնջել տողը

en: cannot delete vim.Dictionary attributes
hy: հնարավոր չէ ջնջել vim.Dictionary բնորոշիչները

en: cannot delete vim.List attributes
hy: հնարավոր չէ ջնջել vim.List բնորոշիչները

en: cannot delete vim.Tuple attributes
hy: vim.Tuple-ի հատկությունները հնարավոր չէ ջնջել

en: cannot get line
hy: հանրավոր չէ ստանալ տողը

en: cannot have both a list and a "what" argument
hy: չի կարող ունենալ և՛ ցուցակ, և՛ "what" փաստարկ

en: cannot insert line
hy: հնարավոր չէ զետեղել տողը

en: cannot insert/append line
hy: հնարավոր չէ զետեղել/կցել տողը

en: cannot modify fixed dictionary
hy: չի կարող փոփոխել ֆիքսված բառարանը

en: cannot modify fixed list
hy: չի կարող փոփոխել ֆիքսված ցանկը

en: cannot modify fixed tuple
hy: չի կարելի փոփոխել ֆիքսված Tuple

en: cannot open
hy: չի կարող բացվել

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
hy: հնարավորչէ ռեգիստրացնել մշակման հրամանը․ բուֆերը/պատուհանը ջնջվում է

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
hy: հնարավորչէ ռեգիստրացնել մշակման հրամանը․ բուֆերի/պատուհանի հղումը չի հայտնաբերվել

en: cannot replace line
hy: հնարավոր չէ փոխարինել տողը

en: cannot save undo information
hy: հնարավոր չէ պահպանել չեղարկման տեղեկատվությոանը

en: cannot set attribute %s
hy: հնարավոր չէ կարգավորել %s բնորոշիչը

en: cannot set line(s)
hy: հնարավոր չէ նշանակել տողը(երը)

en: cannot yank; delete anyway
hy: պատճենել հնարավոր չէ, ամեն դեպքում ջնջել

en: change
hy: փոփոխել

en: change the way backslashes are used in search patterns
hy: փոխել հետադարձ շեղերի օգտագործման եղանակը որոնման օրինաչափություններում

en: change to directory of file in buffer
hy: փոխել բուֆերի ֆայլի թղթապանակը

en: change to pwd of shell in terminal buffer
hy: տերմինալային բուֆերում փոխել shell-ի pwd-ի

en: changed window size
hy: պատուհանի չափը փոխվել է

en: changes
hy: փոփոխություններ

en: changes have been made and not written to a file
hy: փոփոխություններ են կատարվել և չեն գրվել ֆայլում

en: changes to the text are possible
hy: հնարավոր են տեքստի փոփոխություններ

en: char
hy: տառ

en: character encoding for the current file
hy: նիշերի կոդավորում ընթացիկ ֆայլի համար

en: character encoding used by the terminal
hy: տերմինալի կողմից օգտագործվող նիշերի կոդավորումը

en: character encoding used in Vim: "latin1", "utf-8",
    "euc-jp", "big5", etc.
hy: Vim-ում օգտագործված նիշերի կոդավորումը՝ "latin1", "utf-8",
    "euc-jp", "big5" և այլն:

en: character(s) to enclose a shell command in
hy: նիշ(ներ)՝ կեղևի հրամանը կցելու համար

en: characters to escape when 'shellxquote' is (
hy: նշաններ, որոնք պետք է արտաքսվեն (escape) երբ 'shellxquote' = "("

en: characters to use for the status line, folds, diffs,
    buffer text, filler lines and truncation in the completion menu
hy: թվանշաններ, որոնք օգտագործվում են՝ status line-ի, folds-ի, diffs-ի, buffer-ի տեքստի, 
    լրացման (filler) տողերի և ավտոլրացման մենյուում կրճատման համար

en: check built-in termcaps first
hy: նախ ստուգեք ներկառուցված տերմինալները

en: close
hy: փակել

en: cmd: %s
hy: հրաման: %s

en: columns to highlight
hy: սյունակներ՝ գունանշելու համար

en: command for executing cscope
hy: հրաման cscope-ի կատարման համար

en: command line editing
hy: հրամանյին տողի խմբագրում

en: command-line completion shows a list of matches
hy: հրամանի տողի ավտոլրացումը ցուցադրում է համընկնումների ցանկը

en: continuing in %s
hy: շարունակվում է %s

en: controls whether concealable text is hidden
hy: վերահսկում է, թե արդյոք թաքցվող տեքստը թաքցված է

en: copy whitespace for indenting from previous line
hy: պատճենեք բաց տարածությունը նախորդ տողից նահանջելու համար

en: could not source "%s"
hy: անհնար է կցել "%s"

en: couldn't open buffer
hy: հնարավոր չէ բացել բուֆերը

en: cs_create_connection exec failed
hy: cs_create_connection: exec֊ն հնարավոր չի եղել կատարել

en: cs_create_connection setpgid failed
hy: cs_create_connection: setpgid֊ն հնարավոր չի եղել կատարել

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
hy: cs_create_connection: հնարավոր չի կատարել fr_fp֊ի համար

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
hy: cs_create_connection: fdopen֊ն հնարավոր չի կատարել to_fp֊ի համար

en: cscope commands:
hy: cscope հրամանները:

en: cscope connection %s closed
hy: cscope %s կապը չի փակվել է

en: cursor position outside buffer
hy: կուրսորի դիրքը բուֆերից դուրս

en: custom tab page label for the GUI
hy: անհատականացված ներդիրի էջի պիտակ GUI-ի համար

en: custom tab page tooltip for the GUI
hy: անհատականացված ներդիրի էջի հուշում GUI-ի համար

en: custom tab pages in tabpanel
hy: անհատականացված ներդիրների էջեր ներդիրի տողում

en: custom tab pages line
hy: անհատականացված ներդիրների տող

en: default height for the preview window
hy: նախադիտման պատուհանի լռելյայն բարձրությունը

en: defaulting to '
hy: կանխադրվում է '

en: definition of what comment lines look like
hy: սահմանում, թե ինչ տեսք ունեն մեկնաբանությունների տողերը

en: delay in milliseconds before a balloon may pop up
hy: ուշանալ միլիվայրկյաններով, մինչև օդապարիկը կարող է հայտնվել

en: delay in msec for each char written to the display
    (for debugging)
hy: էկրանին գրված յուրաքանչյուր նիշի համար msec-ի հետաձգում
    (վրիպազերծման համար)

en: delete combining (composing) characters on their own
hy: ջնջել միավորող (կազմող) նիշերը ինքնուրույն

en: deleted block 1?
hy: բլոկ 1-ը ջնջվել է?

en: determines scroll behavior for split windows
hy: որոշում է ոլորման վարքագիծը բաժանված պատուհանների համար

en: dictionary is locked
hy: բառարանը բլոկավորված է

en: did not switch to the specified tab page
hy: չի անցել նշված ներդիրի էջին

en: did not switch to the specified window
hy: չի անցել նշված պատուհանին

en: diff mode
hy: տարբերվող ռեժիմ

en: directory where to store files with :mkview
hy: թղթապանակ, որտեղ պահվում են ֆայլերը :mkview-ով

en: display the buffer right-to-left
hy: ցուցադրել բուֆերը աջից ձախ

en: display the current mode in the status line
hy: ցուցադրել ընթացիկ ռեժիմը կարգավիճակի տողում

en: displaying text
hy: տեքստի ցուցադրում

en: do clever autoindenting
hy: կատարել խելացի ինքնահոսքավորում

en: do not ring the bell for these reasons
hy: մի զանգահարեք այս պատճառներով

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
hy: մի փակեք խմբագիրը քանի դեռ ֆայլը հաջողությամբ կգրվի!

en: don't redraw while executing macros
hy: մի վերագծեք մակրոները կատարելիս

en: don't unload a buffer when no longer shown in a window
hy: մի բեռնաթափեք բուֆերը, երբ այլևս ցուցադրված չէ պատուհանում

en: editing text
hy: տեքստի խմբագրում

en: emoji characters are full width
hy: էմոջի նիշերը ամբողջ լայնությամբ են

en: empty keys are not allowed
hy: դատարկ ստեղները չեն թույլատրվում

en: empty or "tagfile" to list file name of matching tags
hy: դատարկ կամ "tagfile"՝ համապատասխան պիտակների ֆայլի անունը ցուցակագրելու համար

en: empty, "nofile", "nowrite", "quickfix", etc.: type of buffer
hy: empty, "nofile", "nowrite", "quickfix" և այլն՝ բուֆերի տեսակ

en: enable entering digraphs with c1 <BS> c2
hy: միացնել c1-ով դիգրաֆներ մուտքագրելը<BS> գ2

en: enable lisp mode
hy: lisp ռեժիմի ակտիվացում

en: enable reading .vimrc/.exrc/.gvimrc in the current directory
hy: ակտիվացնել .vimrc/.exrc/.gvimrc ընթերցումը ընթացիկ թղթապանակում

en: enable specific indenting for C code
hy: միացնել հատուկ նահանջը C կոդի համար

en: enable using settings from modelines when reading a file
hy: միացնել ֆայլը կարդալիս մոդելների կարգավորումների օգտագործումը

en: encoding of the ":make" and ":grep" output
hy: ":make" և ":grep" ելքի կոդավորումը

en: encoding used to print the PostScript file for :hardcopy
hy: կոդավորում, որն օգտագործվում է PostScript ֆայլը տպելու համար :hardcopy-ի համար

en: encryption method for file writing: zip, blowfish or blowfish2
hy: ֆայլերի գրման կոդավորման մեթոդ՝ zip, blowfish կամ blowfish2

en: end-of-line format: "dos", "unix" or "mac"
hy: վերջի ձևաչափ՝ "dos", "unix" կամ "mac"

en: entering a search pattern: 1: use :lmap; 2: use IM; 0: neither
hy: մուտքագրելով որոնման նմուշ. 1: օգտագործել :lmap; 2: օգտագործել IM; 0: ոչ

en: environment variable
hy: շրջապատման արգումենտ

en: error converting Scheme values to Vim
hy: scheme արժեքների փոխակերպման սխալ

en: error handler
hy: սխալի մշակիչ

en: executing external commands
hy: կատարում է արտաքին հրաման

en: expand <Tab> to spaces in Insert mode
hy: ընդլայնել<Tab> Տեղադրել ռեժիմում գտնվող բացատներին

en: expected 3-tuple as imp.find_module() result, but got %s
hy: ակնկալվում էր 3-tuple որպես imp.find_module() արդյունք, բայց ստացվեց %s

en: expected 3-tuple as imp.find_module() result, but got tuple of size %d
hy: ակնկալվում էր 3-tuple որպես imp.find_module() արդյունք, բայց ստացվեց կրկնակի չափ %d

en: expected bytes() or str() instance, but got %s
hy: սպասվում էր բայթ() կամ str() օրինակ, բայց ստացավ %s

en: expected int() or something supporting coercing to int(), but got %s
hy: սպասվում էր int() կամ ինչ-որ բան, որն աջակցում է int(-ին), բայց ստացավ %s

en: expected int(), long() or something supporting coercing to long(), but got %s
hy: սպասվում էր int(), long() կամ ինչ-որ բան, որն աջակցում է long(-ին), բայց ստացվեց %s

en: expected sequence element of size 2, but got sequence of size %d
hy: ակնկալվող հաջորդականության տարր 2 չափսի, բայց ստացել է չափի հաջորդականություն %d

en: expected str() or unicode() instance, but got %s
hy: սպասվում էր str() կամ unicode() օրինակ, բայց ստացավ %s

en: expected vim.Buffer object, but got %s
hy: սպասվում էր vim.Buffer օբյեկտ, բայց ստացավ %s

en: expected vim.TabPage object, but got %s
hy: սպասվում էր vim.TabPage օբյեկտ, բայց ստացավ %s

en: expected vim.Window object, but got %s
hy: սպասվում էր vim.Window օբյեկտ, բայց ստացավ %s

en: expression to show in balloon eval
hy: արտահայտություն, որը պետք է ցույց տա Balloon Eval-ում

en: expression used for "gq" to format lines
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է "gq"-ի համար՝ տողերի ձևաչափման համար

en: expression used for character encoding conversion
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է նիշերի կոդավորման փոխակերպման համար

en: expression used to display the text of a closed fold
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է փակ ծալքի տեքստը ցուցադրելու համար

en: expression used to obtain a diff file
hy: արտահայտոթյունն օգտագործվել է ֆայլի տարբերություններն ստեղծելու համար

en: expression used to obtain the indent of a line
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է տողի նահանջը ստանալու համար

en: expression used to patch a file
hy: արտահայտությունն օգտագործվել է ֆայլի նմանակման համար

en: expression used to print the PostScript file for :hardcopy
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է PostScript ֆայլը տպելու համար :hardcopy-ի համար

en: expression used to transform an include line to a file name
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է ներառող տողը ֆայլի անվան փոխակերպելու համար

en: expression used when 'foldmethod' is "expr"
hy: արտահայտություն, որն օգտագործվում է, երբ 'foldmethod'-ը "expr" է

en: expressions disabled at compile time
hy: արտահայտոթյուններն անջատված են կառուցման ժամանակ

en: extend() argument
hy: extend() արգումենտ

en: extendnew() argument
hy: extendnew() արգումենտ

en: failed restoring, lost connection to Wayland display
hy: վերականգնումը չհաջողվեց, կապը Wayland էկրանի (display)-ի հետ կորել է

en: failed to add item to list
hy: էլեմենտն հնարավոր չէ ավելացնել ցանկում

en: failed to add key '%s' to dictionary
hy: չհաջողվեց ավելացնել '%s' բանալին բառարանին

en: failed to change directory
hy: չհաջողվեց փոխել թղթապանակը

en: failed to find window in the current tab page
hy: չհաջողվեց գտնել պատուհան ընթացիկ ներդիրի էջում

en: failed to rename buffer
hy: չհաջողվեց վերանվանել բուֆերը

en: failed to run function %s
hy: հնարավոր չէ կատարել %s ֆունկցիան

en: failed to run the code
hy: հնարավոր չեղավ կատարել կոդը

en: failed to switch to buffer %d
hy: չհաջողվեց անցնել բուֆեր %d-ին

en: fewer lines
hy: տողեր ջնջվել են

en: file
hy: ֆայլ

en: file name extension for the backup file
hy: ֆայլի անվան ընդլայնում պահուստային ֆայլի համար

en: file name used for the viminfo file
hy: ֆայլի անունը, որն օգտագործվում է viminfo ֆայլի համար

en: file names in a cscope file are relative to that file
hy: cscope ֆայլի ֆայլերի անունները հարաբերական են այդ ֆայլին

en: file names in a tags file are relative to the tags file
hy: պիտակ ֆայլում ֆայլերի անունները հարաբերական են պիտակների ֆայլին

en: file that "zg" adds good words to
hy: ֆայլ, որը "zg"-ն ավելացնում է լավ բառեր

en: file to write messages in
hy: ֆայլ՝ հաղորդագրություններ գրելու համար

en: filename / context / line
hy: ֆայլի անուն / կոնտեքստ / տող

en: filter() argument
hy: filter() արգումենտ

en: finished
hy: ավարտվել է

en: finished sourcing %s
hy: %s֊ի կցումն ավարտվել է

en: fixes missing end-of-line at end of text file
hy: ուղղում է տեքստային ֆայլի վերջում բացակայող տողի վերջը

en: flags to change how spell checking works
hy: դրոշներ՝ ուղղագրության ստուգման եղանակը փոխելու համար

en: flatten() argument
hy: flatten() արգումենտ

en: float
hy: սահող կետով թվանշան

en: folding
hy: փաթաթում

en: folding type: "manual", "indent", "expr", "marker",
    "syntax" or "diff"
hy: փաթաթի տեսակը`  "manual", "indent", "expr", "marker",
    "syntax" կամ "diff"

en: folds with a level higher than this number will be closed
hy: այս թվից բարձր մակարդակ ունեցող փաթաթները կփակվեն

en: forcibly sync the file to disk after writing it
hy: ֆայլը գրելուց հետո ստիպողաբար համաժամանակեցնել սկավառակի հետ

en: foreach() argument
hy: foreach() արգումենտ

en: format of the header used for :hardcopy
hy: վերնագրի ձևաչափը, որն օգտագործվում է :hardcopy-ի համար

en: frame at highest level: %d
hy: շրջանակ ամենաբարձր մակարդակում՝ %d

en: frame is zero
hy: շրջանակը զրո է

en: from the first line
hy: առաջին տողից

en: function %s does not exist
hy: %s ֆունկցիան գոյություն չունի

en: function called for the "g@" operator
hy: "g@" օպերատորի համար կանչված ֆունկցիան

en: function for filetype-specific Insert mode completion
hy: ֆայլին հատուկ ֆունկցիա՝ Ներդիր ռեժիմի ավտոլրացման համար

en: function to enable/disable IME
hy: IME-ը միացնելու/անջատելու ֆունկցիա

en: function to obtain IME status
hy: ֆունկցիա՝ IME կարգավիճակ ստանալու համար

en: function used for thesaurus completion
hy: ֆունկցիա, որն օգտագործվում է թեզաուրուսի ավտոլրացման համար

en: give messages when adding a cscope database
hy: cscope տվյալների բազա ավելացնելիս հաղորդագրություններ տվեք

en: global
hy: գլոբալ

en: gvimext.dll error
hy: gvimext.dll֊ի սխալ

en: hashtab changed during iteration
hy: հեշթաբը փոխվել է կրկնման ընթացքում

en: height of the command-line window
hy: հրամանի տողի պատուհանի բարձրությունը

en: help
hy: օգնություն

en: hidden option
hy: թաքցված ընտրանք

en: hide the mouse pointer while typing
hy: թաքցնել մկնիկի ցուցիչը մուտքագրելիս

en: highlight all matches for the last used search pattern
hy: գունանշել բոլոր համընկնումները վերջին օգտագործված որոնման նմուշի համար

en: highlight group to use for the window
hy: պատուհանում օգտագործվելու համար գունանշել խումբը

en: highlight spelling mistakes
hy: գունանշել ուղղագրական սխալները

en: highlight the screen column of the cursor
hy: գունանշել կուրսորի էկրանի սյունակը

en: highlight the screen line of the cursor
hy: գունանշել կուրսորի էկրանի գիծը

en: how many command lines are remembered
hy: քանի հրամանի տող է հիշվում

en: how many components of the path to show
hy: ճանապարհի քանի բաղադրիչ ցույց տալ

en: how to handle case when searching in tags files:
    "followic" to follow 'ignorecase', "ignore" or "match"
hy: ինչպես մշակել դեպքը պիտակների ֆայլերում որոնելիս.
    "followic"՝ հետևելու 'ignorecase', "ignore" կամ "match"

en: identifies the preview window
hy: նույնացնում է նախադիտման պատուհանը

en: if non-zero, number of spaces to insert for a <Tab>
hy: եթե զրոյական չէ, a-ի համար տեղադրվող բացատների քանակը<Tab>

en: ignore case when completing file names
hy: անտեսել գրության տեսակը ֆայլերի անունների ավտոլրացման ժամանակ

en: ignore case when using a search pattern
hy: անտեսել գործը որոնման օրինաչափություն օգտագործելիս

en: ignore case when using file names
hy: ֆայլերի անուններ օգտագործելիս անտեսել գործը

en: important
hy: կարևոր

en: in Insert mode: 1: use :lmap; 2: use IM; 0: neither
hy: զետեղման ռեժիմում՝ 1: օգտագործել :lmap; 2: օգտագործել IM; 0: ոչ մեկը

en: in path ---
hy: ճանապարհում ---

en: in which direction 'equalalways' works: "ver", "hor" or "both"
hy: ո՞ր ուղղությամբ է աշխատում 'equalalways' "ver", "hor" կամ "both"

en: include "lastline" to show the last line even if it doesn't fit
    include "uhex" to show unprintable characters as a hex number
hy: ներառեք "lastline"՝ ցույց տալու վերջին տողը, նույնիսկ եթե այն չի համապատասխանում
    ներառել "uhex" չտպվող նիշերը որպես վեցանկյուն թիվ ցուցադրելու համար

en: index must be int or slice, not %s
hy: ինդեքսը պետք է լինի int կամ slice, ոչ թե %s

en: initial height of the help window
hy: օգնության պատուհանի սկզբնական բարձրությունը

en: input method style, 0: on-the-spot, 1: over-the-spot
hy: մուտքագրման մեթոդի ոճը, 0՝ տեղում, 1՝ տեղում

en: insert characters backwards
hy: զետեղել նիշերը հետընթաց

en: insert() argument
hy: insert() արգումենտ

en: int
hy: ամբողջ

en: internal error: NULL reference passed
hy: ներքին համակարգային սխալ: տրվել է NULL հղում

en: internal error: failed to add item to list
hy: ներքին համակարգային սխալ: հնարավոր չէ ցանկին էլեմենտ ավելացնել

en: internal error: failed to get Vim list item %d
hy: ներքին համակարգային սխալ: հնարավոր չէր ցանկից վերադարձնել %d էլեմենտը

en: internal error: imp.find_module returned tuple with NULL
hy: ներքին համակարգային սխալ: imp.find_module-ը վերադարձրել է NULL կորտեժ

en: internal error: invalid value type
hy: ներքին համակարգային սխալ: անվավեր արժեքի տիպ

en: internal error: no Vim list item %d
hy: ներքին համակարգային սխալ: չկա %d ցանկի էլէմենտը

en: internal error: not enough list items
hy: ներքին համակարգային սխալ: չկան բավարար ցանկի էլէմենտներ

en: internal error: unknown option type
hy: ներքին համակարգային սխալ: անծանոթ ընտրանքի տիպ

en: interval in milliseconds between polls for MzScheme threads
hy: MzScheme շղթաների հարցումների միջև ընկած ժամանակահատվածը միլիվայրկյաններով

en: invalid attribute: %s
hy: անվավեր բնորոշիչ: %s

en: invalid buffer number
hy: անվավեր բուֆերի համար

en: invalid expression
hy: անվավեր արտահայտություն

en: invalid mark name
hy: անվավեր  նշակման անուն

en: is a device (disabled with 'opendevice' option)
hy: սարք է ('opendevice' ընտրանքը անջատված է)

en: is a directory
hy: թղթապանակ է

en: is not a file
hy: ֆայլ չէ

en: is not a file or writable device
hy: ֆայլ չէ կամ գրելի սարք

en: is read-only (add ! to override)
hy: չխմբագրվող է (անցնելու համար ավելացրեք !)

en: is read-only (cannot override: "W" in 'cpoptions')
hy: չխմբագրվող է ("W" in 'cpoptions')

en: keep a backup after overwriting a file
hy: պահեք կրկնօրինակում ֆայլը վերագրանցելուց հետո

en: keep oldest version of a file; specifies file name extension
hy: պահել ֆայլի ամենահին տարբերակը; նշում է ֆայլի անվան ընդլայնումը

en: keep the height of the window
hy: պահպանել պատուհանի բարձրությունը

en: keep the width of the window
hy: պահպանել պատուհանի լայնությունը

en: keep window focused on a single buffer
hy: պահել պատուհանը կենտրոնացած մեկ բուֆերի վրա

en: key sequence to toggle paste mode
hy: ստեղների հաջորդականությունը՝ տեղադրելու ռեժիմը փոխելու համար

en: key that activates the X input method
hy: բանալին, որն ակտիվացնում է X մուտքագրման մեթոդը

en: key that precedes Vim commands in a terminal window
hy: բանալին, որը նախորդում է Vim հրամաններին տերմինալի պատուհանում

en: key that triggers command-line expansion
hy: բանալին, որը հրահրում է հրամանի տողի ընդլայնումը

en: key used to open the command-line window
hy: բանալին, որն օգտագործվում է հրամանի տողի պատուհանը բացելու համար

en: keyboard interrupt
hy: ստեղնաշարային ընդհատում

en: keys that trigger C-indenting in Insert mode
hy: ստեղներ, որոնք գործարկում են C-indenting-ը Ներդիր ռեժիմում

en: keys that trigger indenting with 'indentexpr' in Insert mode
hy: ստեղներ, որոնք 'indentexpr' հետ մղում են Insert ռեժիմում

en: language specific
hy: լեզվի հատուկ

en: language to be used for the menus
hy: մենյուների համար օգտագործվող լեզուն

en: last line in the file followed by CTRL-Z
hy: ֆայլի վերջին տողը, որին հաջորդում է CTRL-Z

en: last line in the file has an end-of-line
hy: ֆայլի վերջին տողը ունի տողի վերջ

en: like 'shellquote' but include the redirection
hy: նման է "shellquote"-ին, բայց ներառում է վերահղումը

en: like 'wildchar' but can also be used in a mapping
hy: ինչպես 'wildchar'-ը, բայց կարող է օգտագործվել նաև քարտեզագրման մեջ

en: line %4ld:
hy: տող %4ld:

en: line %6d, word %6ld - %s
hy: տող %6d, բառ %6ld - %s

en: line %ld
hy: տող %ld

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
hy: տող. %ld - %ld --%d%%-- քան.

en: line %ld: %s
hy: տող %ld: %s

en: line %ld: could not source "%s"
hy: տող %ld: Անհնար է կցել "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
hy: տող %ld: "%s"-ի կցում

en: line length above which to break a line
hy: գծի երկարությունը, որի վերևում կարելի է կոտրել գիծը

en: line less
hy: տողեր ջնջվել են

en: line number out of range
hy: տողի համարը միջակայքից անցել է

en: linenr out of range
hy: տողի համարը միջակայքից դուրս է եկել

en: list constructor does not accept keyword arguments
hy: ցուցակի կառուցողը չի ընդունում հիմնաբառերի փաստարկները

en: list index out of range
hy: ցանկի ինդեքսը անցել է թույլատրելի միջակայքը

en: list is locked
hy: ցանկը բլոկավորված է

en: list of ASCII characters that can be combined into complex
    shapes
hy: ASCII թվանշանների ցանկ, որոնք կարող են համակցվել բարդ ձևերի ստեղծման համար

en: list of accepted languages
hy: ընդունված լեզուների ցանկը

en: list of addresses for anchoring a diff
hy: diff-ի ամրագրման (anchoring) համար օգտագործվող հասցեների ցանկ

en: list of autocommand events which are to be ignored
hy: ինքնահրամանի իրադարձությունների ցանկը, որոնք պետք է անտեսվեն

en: list of autocommand events which are to be ignored in a window
hy: ինքնահրաման events՝ անտեսվող պատուհանում

en: list of characters that are translated in Normal mode
hy: նիշերի ցուցակ, որոնք թարգմանվում են նորմալ ռեժիմով

en: list of dictionary files for keyword completion
hy: բառարանի ֆայլերի ցանկ՝ հիմնաբառի ավտոլրացման համար

en: list of directories for the swap file
hy: սվեփ ֆայլի դիրեկտորիաների ցանկը

en: list of directories for undo files
hy: ֆայլերի հետարկման դիրեկտորիաների ցանկ

en: list of directories to put backup files in
hy: պահուստային ֆայլեր տեղադրելու դիրեկտորիաների ցանկը

en: list of directories used for plugin packages
hy: plugin փաթեթների համար օգտագործվող դիրեկտորիաների ցանկը

en: list of directories used for runtime files and plugins
hy: գործարկման ֆայլերի և պլագինների համար օգտագործվող դիրեկտորիաների ցանկը

en: list of directory names used for :cd
hy: :cd-ի համար օգտագործվող թղթապանակների անունների ցանկը

en: list of directory names used for file searching
hy: ֆայլերի որոնման համար օգտագործվող թղթապանակների անունների ցանկը

en: list of file formats to look for when editing a file
hy: ֆայլի ձևաչափերի ցանկ, որոնք պետք է փնտրել ֆայլ խմբագրելիս

en: list of file name extensions added when searching for a file
hy: ֆայլ որոնելիս ավելացվող ֆայլային ընդարձակումների ցանկը

en: list of file name extensions that have a lower priority
hy: ավելի ցածր առաջնահերթություն ունեցող ֆայլային ընդարձակումների ցուցակ

en: list of file names to search for tags
hy: ֆայլերի անունների ցանկ՝ պիտակներ որոնելու համար

en: list of flags for using the mouse
hy: մկնիկը օգտագործելու դրոշների ցանկը

en: list of flags specifying which commands wrap to another line
hy: դրոշակների ցանկ, որը նշում է, թե որ հրամանները փոխվում են մեկ այլ տողի վրա

en: list of flags that specify how the GUI works
hy: դրոշների ցանկ, որոնք նշում են, թե ինչպես է աշխատում GUI-ը

en: list of flags that tell how automatic formatting works
hy: դրոշակների ցանկ, որոնք պատմում են, թե ինչպես է աշխատում ավտոմատ ձևաչափումը

en: list of flags to make messages shorter
hy: դրոշների ցուցակ՝ հաղորդագրություններն ավելի կարճ դարձնելու համար

en: list of flags to specify Vi compatibility
hy: դրոշների ցուցակ՝ Vi-ի համատեղելիությունը նշելու համար

en: list of font names to be used for CJK output from :hardcopy
hy: տառատեսակների անունների ցանկը, որոնք պետք է օգտագործվեն CJK-ի ելքի համար :hardcopy-ից

en: list of font names to be used for double-wide characters
hy: կրկնակի լայն նիշերի համար օգտագործվող տառատեսակների անունների ցանկը

en: list of font names to be used in the GUI
hy: GUI-ում օգտագործվող տառատեսակների անունների ցանկը

en: list of formats for error messages
hy: սխալների հաղորդագրությունների ձևաչափերի ցանկ

en: list of formats for output of 'grepprg'
hy: 'grepprg' ելքի ձևաչափերի ցանկ

en: list of items that control the format of :hardcopy output
hy: տարրերի ցանկ, որոնք վերահսկում են :hardcopy ելքի ձևաչափը

en: list of number of spaces a soft tabsstop counts for
hy: soft tabstop-ի համար նախատեսված բացատների ցուցակը

en: list of number of spaces a tab counts for
hy: մի ներդիրի համար նախատեսված բացատների ցուցակը

en: list of pairs that match for the "%" command
hy: "%" հրամանին համապատասխանող զույգերի ցանկը

en: list of patterns to ignore files for file name completion
hy: ֆայլային անվան ավտոլրացման համար անտեսվելիք նմուշների ցանկ

en: list of preferred languages for finding help
hy: օգնություն գտնելու համար նախընտրելի լեզուների ցանկը

en: list of scope declaration names used by cino-g
hy: cino-g-ի կողմից օգտագործվող տիրույթի հռչակագրի անվանումների ցանկը

en: list of strings used for list mode
hy: ցուցակի ռեժիմի համար օգտագործվող տողերի ցանկը

en: list of thesaurus files for keyword completion
hy: թեզաուրուսի ֆայլերի ցանկ՝ հիմնաբառի ավտոլրացման համար

en: list of words that cause more C-indent
hy: բառերի ցանկ, որոնք ավելի շատ C-indent են առաջացնում

en: list of words that specifies what to put in a session file
hy: բառերի ցանկ, որը նշում է, թե ինչ պետք է տեղադրվի նիստի ֆայլում

en: list of words that specifies what to save for :mkview
hy: բառերի ցանկ, որը նշում է, թե ինչի համար պետք է պահպանել :mkview

en: list that specifies what to write in the viminfo file
hy: ցուցակ, որը նշում է, թե ինչ պետք է գրել viminfo ֆայլում

en: load plugin scripts when starting up
hy: բեռնել plugin-ի սկրիպտները գործարկման ժամանակ

en: location where to show the (partial) command keys for 'showcmd'
hy: գտնվելու վայրը, որտեղ ցուցադրել 'showcmd' հրամանի (մասնակի) ստեղները

en: logoff
hy: անջատում

en: long int
hy: երկար ինտ

en: long lines wrap
hy: երկար տողերի ծանում

en: long long int
hy: երկար երկար ինտ

en: make all windows the same size when adding/removing windows
hy: պատուհաններ ավելացնելիս/հեռացնելիս բոլոր պատուհանները դարձրեք նույն չափի

en: many jump commands move the cursor to the first non-blank
    character of a line
hy: շատ jump հրամաններ կուրսորը տեղափոխում են տողի առաջին ոչ դատարկ
    նշանի մոտ

en: map() argument
hy: map() արգումենտ

en: mapnew() argument
hy: mapnew() արգումենտ

en: mapping
hy: համապատասխանեցում

en: margin from the right in which to break a line
hy: լուսանցք աջից, որտեղ կարելի է գիծ կտրել

en: mark name must be a single character
hy: նշանի անունը պետք է լինի մեկ նիշ

en: mark not set
hy: նշակումը սահմանած չէ

en: markers used when 'foldmethod' is "marker"
hy: մարկերներ, որոնք օգտագործվում են, երբ 'foldmethod'-ը "marker" է

en: match %d
hy: համընկնում %d

en: match %d of %d
hy: %d համընկնում %d հնարավորից

en: match in file
hy: համընկնում ֆայլում

en: max number of lines to keep for scrollback in a terminal window
hy: տերմինալային պատուհանում հետ ոլորելու համար տողերի առավելագույն քանակը

en: maximal
hy: առավելագույնը

en: maximum amount of memory in Kbyte used for all buffers
hy: հիշողության առավելագույն քանակը Kbyte-ով, որն օգտագործվում է բոլոր բուֆերների համար

en: maximum amount of memory in Kbyte used for one buffer
hy: հիշողության առավելագույն քանակը Kbyte-ով, որն օգտագործվում է մեկ բուֆերի համար

en: maximum amount of memory in Kbyte used for pattern matching
hy: Kbyte հիշողության առավելագույն քանակը, որն օգտագործվում է օրինաչափությունների համապատասխանեցման համար

en: maximum column to look for syntax items
hy: առավելագույն սյունակ՝ ուղղագրման տարրեր փնտրելու համար

en: maximum depth of function calls
hy: ֆունկցիայի կանչերի առավելագույն խորությունը

en: maximum depth of mapping
hy: քարտեզագրման առավելագույն խորությունը

en: maximum fold depth for when 'foldmethod' is "indent" or "syntax"
hy: փաթաթի առավելագույն խորությունն այն դեպքում, երբ 'foldmethod'-ը "indent" կամ "syntax" է

en: maximum height of the popup menu
hy: սահապատ ընտրացանկի առավելագույն բարձրությունը

en: maximum number for the search count feature
hy: փնտրման քանակի ֆունկցիայի առավելագույն թույլատրելի արժեքը

en: maximum number lines to save for undo on a buffer reload
hy: առավելագույն թվով տողեր, որոնք պահվում են բուֆերի վերաբեռնման ժամանակ չեղարկելու համար

en: maximum number of changes that can be undone
hy: առավելագույն թվով փոփոխություններ, որոնք հնարավոր է հետարկել

en: maximum number of combining (composing) characters displayed
hy: ցուցադրվող միավորող (կազմող) նիշերի առավելագույն քանակը

en: maximum number of items in one menu
hy: տարրերի առավելագույն քանակը մեկ ընտրացանկում

en: maximum number of lines to use scrolling instead of redrawing
hy: առավելագույն թվով տողեր, որոնք պետք է օգտագործեն ոլորման փոխարեն վերագծագրելու փոխարեն

en: maximum number of location lists that can be stored in history
hy: պահպանվող history-ում պահվող location ցանկերի առավելագույն քանակը

en: maximum number of quickfix lists that can be stored in history
hy: history-ում պահպանվող quickfix ցանկերի առավելագույն թույլատրելի քանակը

en: maximum number of tab pages to open for -p and "tab all"
hy: -p-ի և "tab all"-ի համար բացվող ներդիրների առավելագույն քանակը

en: maximum time in msec to recognize a double-click
hy: առավելագույն ժամանակը msec-ում կրկնակի սեղմումը ճանաչելու համար

en: maximum width of the popup menu
hy: սահապատ ընտրացանկի առավելագույն լայնությունը

en: mch_get_shellsize: not a console??
hy: mch_get_shellsize: не в консоли??

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode
hy: մենյու Խմբագրել->Գլոբալ կարգավորումներ->Փոխարկել Տեղադրման ռեժիմը

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible
hy: մենյու Խմբագրել->Գլոբալ կարգավորումներ->Փոխարկել Vi Compatible

en: menu  Help->Orphans           for information
hy: ինֆորմացիա ստանալու համար գնալ - Օգնություն->Որբեր

en: menu  Help->Sponsor           for information
hy: մենյու Օգնություն->Հովանավոր/Գրանցվել տեղեկությունների համար

en: messages and info
hy: հաղորդագրություններ և տեղեկատվություն

en: methods used to suggest corrections
hy: ուղղումներ առաջարկելու համար օգտագործվող մեթոդները

en: minimal
hy: նվազագույն

en: minimal number of columns to keep left and right of the cursor
hy: նվազագույն թվով սյունակներ՝ կուրսորը ձախ և աջ պահելու համար

en: minimal number of columns to scroll horizontally
hy: հորիզոնական ոլորման համար սյունակների նվազագույն քանակը

en: minimal number of columns used for any window
hy: ցանկացած պատուհանի համար օգտագործվող սյունակների նվազագույն քանակը

en: minimal number of columns used for the current window
hy: ընթացիկ պատուհանի համար օգտագործվող սյունակների նվազագույն քանակը

en: minimal number of lines to scroll at a time
hy: միևնույն ժամանակ ոլորելու համար տողերի նվազագույն քանակը

en: minimal number of lines used for any window
hy: ցանկացած պատուհանի համար օգտագործվող գծերի նվազագույն քանակը

en: minimal number of lines used for the current window
hy: ընթացիկ պատուհանի համար օգտագործվող տողերի նվազագույն քանակը

en: minimum number of screen lines for a fold to be closed
hy: էկրանի գծերի նվազագույն քանակը փաթաթի փակման համար

en: minimum width of the popup menu
hy: սահապատ ընտրացանկի նվազագույն լայնությունը

en: modeline
hy: տողային ռեժիմ

en: modes in which text in the cursor line can be concealed
hy: ռեժիմներ, որոնցում կուրսորի տողում տեքստը կարող է թաքցվել

en: modifyOtherKeys detected: %s
hy: modifyOtherKeys-ը հայտնաբերվեց՝ %s

en: more line
hy: տողեր ավելացել են

en: more lines
hy: տողեր ավելացել են

en: moving around, searching and patterns
hy: շարժվել, որոնումներ և նմուշներ

en: multi-byte characters
hy: բազմաբայթ նշաններ

en: multiple tab pages
hy: բազմաթիվ ներդիրների էջեր

en: multiple windows
hy: բազմաթիվ պատուհաններ

en: name of a keyboard mapping
hy: ստեղնաշարի քարտեզագրման անվանումը

en: name of syntax highlighting used
hy: օգտագործված ուղղագրման գունանշման անվանումը

en: name of the Lua dynamic library
hy: Lua դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the MzScheme GC dynamic library
hy: MzScheme GC դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the MzScheme dynamic library
hy: MzScheme դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the Perl dynamic library
hy: Perl դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the Python 2 dynamic library
hy: Python 2 դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the Python 2 home directory
hy: Python 2 գլխավոր թղթապանակի անվանումը

en: name of the Python 3 dynamic library
hy: Python 3 դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the Ruby dynamic library
hy: Ruby դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the Tcl dynamic library
hy: Tcl դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: name of the errorfile for the 'makeprg' command
hy: 'makeprg' հրամանի սխալ ֆայլի անվանումը

en: name of the file that contains error messages
hy: ֆայլի անունը, որը պարունակում է սխալի հաղորդագրություններ

en: name of the font to be used for :hardcopy
hy: տառատեսակի անվանումը, որը պետք է օգտագործվի :hardcopy-ի համար

en: name of the main help file
hy: հիմնական օգնության ֆայլի անվանումը

en: name of the printer to be used for :hardcopy
hy: տպիչի անվանումը, որը պետք է օգտագործվի :hardcopy-ի համար

en: name of the shell program used for external commands
hy: արտաքին հրամանների համար օգտագործվող shell ծրագրի անվանումը

en: name of the used terminal
hy: օգտագործված տերմինալի անվանումը

en: name of the winpty dynamic library
hy: winpty դինամիկ գրադարանի անվանումը

en: netbeans is not supported with this GUI
hy: netbeans-ը չի աջակցվում այս գրաֆիկական ինտերֆեյսի հետ

en: new shell started
hy: սկսվեց նոր կեղևը

en: no
hy: ոչ

en: no cscope connections
hy: չկան cscope կապեր

en: no matches
hy: չկան համընկնումներ

en: no specific match
hy: հատուկ համընկնում չկա

en: no such tab page
hy: նման ներդիրի էջ չկա

en: no such window
hy: նման պատուհան չկա

en: no syncing
hy: առանց սինխրոնիզացման

en: not allowed in the Vim sandbox
hy: չի թույլատրվում Vim sandbox

en: not found
hy: չի հայտնաբերվել

en: not found in '%s': "%s"
hy: չի հայտնաբերվել: '%s': "%s"

en: not implemented yet
hy: իրականացված չէ դեռևս

en: nroff macro names that separate paragraphs
hy: nroff մակրո անվանումներ, որոնք առանձնացնում են պարբերությունները

en: nroff macro names that separate sections
hy: nroff մակրո անունները, որոնք առանձնացնում են բաժինները

en: number changes  when               saved
hy: թվերը փոփոխվում են երբ              պահպանված է

en: number must be greater or equal to zero
hy: թիվը պետք լինի 0-ից մեծ կամ հավասար

en: number must be greater than zero
hy: թիվը պետք է լինի զրոյից մեծ

en: number of characters typed to cause a swap file update
hy: սվեփ ֆայլի թարմացում առաջացնելու համար մուտքագրված նիշերի քանակը

en: number of columns to use for the line number
hy: տողի համարի համար օգտագործելու սյունակների քանակը

en: number of lines in the display
hy: էկրանի գծերի քանակը

en: number of lines to check for modelines
hy: գծերի քանակը՝ մոդելների առկայությունը ստուգելու համար

en: number of lines to scroll for CTRL-F and CTRL-B
hy: ոլորման համար տողերի քանակը՝ CTRL-F և CTRL-B դեպքում

en: number of lines to scroll for CTRL-U and CTRL-D
hy: ոլորման համար տողերի քանակը՝ CTRL-U և CTRL-D դեպքում

en: number of lines used for the command-line
hy: հրամանի տողի համար օգտագործվող տողերի քանակը

en: number of pixel lines to use between characters
hy: պիքսելային գծերի քանակը, որոնք պետք է օգտագործվեն նիշերի միջև

en: number of screen lines to show around the cursor
hy: էկրանի գծերի քանակը՝ կուրսորի շուրջը ցուցադրելու համար

en: number of significant characters in a tag name or zero
hy: նշանակալից նիշերի քանակը պիտակի անվան մեջ կամ զրո

en: number of spaces a <Tab> in the text stands for
hy: բացատների քանակը ա<Tab> տեքստում նշանակում է

en: number of spaces used for each step of (auto)indent
hy: (ավտո) նահանջի յուրաքանչյուր քայլի համար օգտագործվող բացատների քանակը

en: obsolete, use 'fileformat'
hy: հնացած, օգտագործել 'fileformat'

en: obsolete, use 'fileformats'
hy: հնացած, օգտագործեք 'fileforma'

en: options for C-indenting
hy: տարբերակներ C-ի ներքևման համար

en: options for Lisp indenting
hy: ընտրանքներ Lisp-ի նահանջի համար

en: options for outputting messages
hy: hաղորդագրություններ արտածելու ընտրանքներ

en: options for text rendering
hy: տեքստի մատուցման տարբերակներ

en: options for the Insert mode completion info popup
hy: ընտրանքներ Ներդիր ռեժիմի ավտոլրացման սահապատ պատուհանի համար

en: options for using diff mode
hy: համեմատման ռեժիմ օգտագործելու տարբերակներ

en: options for using tabpanel
hy: tabpanel օգտագործելու ընտրանքներ

en: override 'ignorecase' when pattern has upper case characters
hy: անտեսել 'ignorecase', երբ նախշն ունի մեծատառ նիշեր

en: pair of fonts to be used, for multibyte editing
hy: զույգ տառատեսակներ, որոնք պետք է օգտագործվեն բազմաբայթ խմբագրման համար

en: paste mode, insert typed text literally
hy: տեղադրեք ռեժիմ, մուտքագրված տեքստը բառացիորեն տեղադրեք

en: pattern for a macro definition line
hy: մակրո սահմանման գծի համար նմուշ

en: pattern for an include-file line
hy: նմուշ՝ ներառող ֆայլի տողի համար

en: pattern to locate the end of a sentence
hy: նախադասության վերջը գտնելու նմուշ

en: pattern to recognize a numbered list
hy: նմուշ՝ համարակալված ցուցակը ճանաչելու համար

en: patterns that specify for which files a backup is not made
hy: նմուշներ, որոնք նշում են, թե որ ֆայլերի համար կրկնօրինակում չի արվում

en: pause listings when the screen is full
hy: դադարեցնել ցանկերը, երբ էկրանը լիքն է

en: pe_line_count is zero
hy: pe_line_count֊ի արժեքը 0 է

en: percent
hy: տոկոս

en: percentage of 'columns' used for the window title
hy: պատուհանի վերնագրի համար օգտագործվող 'columns' տոկոսը

en: perform shaping of Arabic characters
hy: կատարել արաբական նիշերի ձևավորում

en: pointer
hy: ցուցիչ

en: popup border style
hy: սահապատի եզրագծի ոճ

en: pre-vimrc command line
hy: pre-vimrc հրամանային տող

en: prepare for editing Arabic text
hy: պատրաստվել արաբերեն տեքստի խմբագրմանը

en: prepend a Byte Order Mark to the file
hy: ֆայլին տեղադրել բայթի կարգի նշան

en: preserve indentation in wrapped text
hy: պահպանել ներքևը փաթաթված տեքստում

en: preserve kind of whitespace when changing indent
hy: նահանջը փոխելիս պահպանել մի տեսակ բացատ

en: printing
hy: տպագրում

en: problem while switching windows
hy: խնդիր պատուհանները փոխելու ժամանակ

en: program used for "=" command
hy: ծրագիր, որն օգտագործվում է "=" հրամանի համար

en: program used for the ":grep" command
hy: ծրագիր, որն օգտագործվում է ":grep" հրամանի համար

en: program used for the ":make" command
hy: ծրագիր, որն օգտագործվում է ":make" հրամանի համար

en: program used for the "K" command
hy: "K" հրամանի համար օգտագործվող ծրագիր

en: program used to format lines with "gq" command
hy: ծրագիր, որն օգտագործվում է "gq" հրամանով տողերի ձևաչափման համար

en: reading and writing files
hy: կարդում և գրում ֆայլերում

en: readonly attribute: buffer
hy: բնորոշիչը միայն կարդալու համար է: buffer

en: recognize keys that start with <Esc> in Insert mode
hy: ճանաչել ստեղները, որոնք սկսվում են <Esc> Ներդիր ռեժիմում

en: recognize mappings in mapped keys
hy: ճանաչել քարտեզագրված ստեղները

en: recording
hy: գրառում

en: remove() argument
hy: remove() արգումենտ

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
hy: փոխարինել %s արժեքո՞վ (y/n/a/q/l/^E/^Y)

en: report mouse movement events
hy: հաղորդել մկնիկի շարժման իրադարձությունները

en: request terminal key codes when an xterm is detected
hy: պահանջեք տերմինալային բանալիների կոդեր, երբ հայտնաբերվում է xterm

en: restore the screen contents when exiting Vim
hy: վերականգնել էկրանի բովանդակությունը Vim-ից դուրս գալու ժամանակ

en: restoring Wayland display %s
hy: Wayland էկրանի վերականգնում %s

en: restoring X11 display %s
hy: էկրանի վերականգնում %s

en: reverse() argument
hy: reverse() արգումենտ

en: ring the bell for error messages
hy: զանգահարեք սխալի հաղորդագրությունների համար

en: room (in pixels) left above/below the window
hy: սենյակ (պիքսելներով) պատուհանից վերևում/ներքևում

en: round to 'shiftwidth' for "<<" and ">>"
hy: կլոր դեպի 'shiftwidth' "<<" և ">>"-ի համար

en: row %d column %d
hy: տող %d սյուն %d

en: running
hy: կատարվում է

en: running make and jumping to errors (quickfix)
hy: վազում և ցատկում դեպի սխալներ (արագ ուղղում)

en: safer working with script files in the current directory
hy: ավելի անվտանգ աշխատել ընթացիկ թղթապանակի սկրիպտային ֆայլերի հետ

en: scroll by screen line
hy: ոլորել ըստ էկրանի տողով

en: search commands wrap around the end of the buffer
hy: որոնման հրամանները փաթաթվում են բուֆերի վերջում

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
hy: փնտրումն ավարտվել է, որոնումն սկսվելու է սկզբից

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
hy: փնտրումն ավարտվել է, որոնումն սկսվելու է վերջից

en: select the default regexp engine used
hy: ընտրեք օգտագործված լռելյայն regexp շարժիչը

en: selecting text
hy: տեքստի նշում

en: set the text of the icon for this window
hy: սահմանեք այս պատուհանի պատկերակի տեքստը

en: set to "all" to close a fold when the cursor leaves it
hy: սահմանել "all"՝ փաթաթը փակելու համար, երբ կուրսորը թողնում է այն

en: set to "msg" to see all error messages
hy: սահմանել "msg"՝ բոլոր սխալ հաղորդագրությունները տեսնելու համար

en: shell
hy: տերմինալ

en: shell returned %d
hy: shell վերադարձել է %d

en: show (partial) command keys in location given by 'showcmdloc'
hy: ցույց տալ (մասնակի) հրամանի ստեղները 'showcmdloc'-ի կողմից տրված վայրում

en: show <Tab> as ^I and end-of-line as $
hy: ցույց տալ<Tab> որպես ^I և տողի վերջը որպես $

en: show cursor position below each window
hy: ցույց տալ կուրսորի դիրքը յուրաքանչյուր պատուհանի տակ

en: show info in the window title
hy: ցուցադրել տեղեկատվությունը պատուհանի վերնագրում

en: show match for partly typed search command
hy: ցույց տալ համընկնումը մասամբ մուտքագրված որոնման հրամանի համար

en: show the line number for each line
hy: ցուցադրել տողերի համարները

en: show the relative line number for each line
hy: ցույց տվեք յուրաքանչյուր տողի հարաբերական տողի համարը

en: shutdown
hy: ելք

en: size of a terminal window
hy: տերմինալի պատուհանի չափը

en: size of toolbar icons
hy: գործիքագոտու պատկերակների չափը

en: slice step cannot be zero
hy: շերտի քայլը չի կարող զրո լինել

en: sort() argument
hy: sort() արգումենտ

en: sourcing "%s"
hy: "%s"-ի կցում

en: specifies escape characters in a string
hy: նշում է փախուստի նիշերը տողի մեջ

en: specifies for which commands a fold will be opened
hy: նշում է, թե որ հրամանների համար կբացվի fold-ը

en: specifies how Insert mode completion works for CTRL-N and CTRL-P
hy: նշում է, թե ինչպես է աշխատում Ներդիր ռեժիմի ավտոլրացումը CTRL-N-ի և CTRL-P-ի համար

en: specifies how command line completion works
hy: նկարագրում է, թե ինչպես է հրամանային տողում աշխատում ավտոլրացումը

en: specifies printable characters
hy: պարունակում է տպագրվող տառեր

en: specifies slash/backslash used for completion
hy: նշում է ավտոլրացման մեջ օգտագործվող շեղ/հետին շեղ գծերը

en: specifies the characters in a file name
hy: ֆայլի անվան մեջ պարունակում է նշաններ

en: specifies the characters in a keyword
hy: սահմանում է հիմնաբառի նիշերը

en: specifies the characters in an identifier
hy: նշում է նույնացուցիչի նիշերը

en: specifies what <BS>, CTRL-W, etc. can do in Insert mode
hy: հստակեցնում է, թե ինչ<BS> , CTRL-W և այլն կարող են անել Insert ռեժիմում

en: specifies what the cursor looks like in different modes
hy: նշում է, թե ինչ տեսք ունի կուրսորը տարբեր ռեժիմներում

en: specifies which area 'cursorline' highlights
hy: նշում է, թե որ հատվածն է գունանշում 'cursorline' -ը

en: stack_idx should be 0
hy: stack_idx արժեքը պետք է 0 լինի

en: start a dialog when a command fails
hy: սկսել երկխոսություն, երբ հրամանը ձախողվում է

en: string
hy: տող

en: string cannot contain newlines
hy: տողը չի կարող պարունակել տողանցումներ

en: string to put before wrapped screen lines
hy: շարանը՝ փաթաթված էկրանի գծերից առաջ դնելու համար

en: string to restore the title to when exiting Vim
hy: տողը վերականգնելու վերնագիրը Vim-ից դուրս գալու ժամանակ

en: string used to put the output of ":make" in the error file
hy: տողը, որն օգտագործվում էր ":make"-ի ելքը սխալի ֆայլում տեղադրելու համար

en: syncing on C-style comments
hy: C-style մեկնաբանությունների համաժամանակեցում

en: syncing starts
hy: համաժամանակեցումն սկսվում է

en: syncing starts at the first line
hy: համաժամացումը սկսվում է առաջին տողից

en: syntax iskeyword not set
hy: ուղղագրական iskeyword-ը սահմանված չէ

en: syntax, highlighting and spelling
hy: ուղղագրություն, գունանշում և ուղղախոսում

en: system specific
hy: համակարգի հատուկ

en: tab
hy: թաբ

en: tabs and indenting
hy: ներդիրները և նահանջը

en: tag %d of %d%s
hy: պիտակ %d %d%s-ի

en: tagname
hy: պիտակի անուն

en: tags
hy: պիտակներ

en: template for comments; used to put the marker in
hy: մեկնաբանությունների ձևանմուշ; օգտագործվում է նշիչը դնելու համար

en: tenth of a second to show a match for 'showmatch'
hy: վայրկյանի տասներորդը՝ 'showmatch' համար խաղ ցուցադրելու համար

en: terminal
hy: տերմինալ

en: terminal connection is fast
hy: տերմինալային կապը արագ է

en: terminal that requires extra redrawing
hy: տերմինալ, որը պահանջում է լրացուցիչ վերագծագրում

en: terminal will perform bidi handling
hy: տերմինալը կկատարի bidi բեռնաթափում

en: the "~" command behaves like an operator
hy: "~" հրամանն իրեն օպերատորի նման է պահում

en: the ASCII code for the first letter of the Hebrew alphabet
hy: եբրայերեն այբուբենի առաջին տառի ASCII կոդը

en: the CJK character set to be used for CJK output from :hardcopy
hy: CJK նիշերի հավաքածուն, որը պետք է օգտագործվի CJK ելքի համար :hardcopy-ից

en: the higher the more messages are given
hy: որքան բարձր է, այնքան շատ հաղորդագրություններ են տրվում

en: the swap file
hy: սվեփ ֆայլը

en: the window with the mouse pointer becomes the current one
hy: մկնիկի ցուցիչով պատուհանը դառնում է ընթացիկ

en: the window with the mouse pointer scrolls with the mouse wheel
hy: մկնիկի ցուցիչով պատուհանը պտտվում է մկնիկի անիվով

en: this window scrolls together with other bound windows
hy: այս պատուհանը պտտվում է այլ կապված պատուհանների հետ միասին

en: this window's cursor moves together with other bound windows
hy: այս պատուհանի կուրսորը շարժվում է մյուս փակ պատուհանների հետ միասին

en: threshold for reporting number of changed lines
hy: փոփոխված տողերի քանակի հաշվետվության շեմը

en: time in msec after which the swap file will be updated
hy: ժամանակը msec-ով, որից հետո սվեփ ֆայլը կթարմացվի

en: time in msec for 'timeout'
hy: ժամանակը msec-ում 'timeout' համար

en: time in msec for 'ttimeout'
hy: ժամանակը msec-ում 'ttimeout' համար

en: timeout for 'hlsearch' and :match highlighting in msec
hy: 'hlsearch'-ի և msec-ում ընդգծված :match-ի ժամանակի դադարեցում

en: timeout used for terminal OSC responses
hy: տերմինալի OSC-ների պատասխանների սպասման ժամանակը

en: tuple constructor does not accept keyword arguments
hy: tuple կոնստրուկտորը չի ընդունում հիմնաբառ արգումենտներ

en: tuple index out of range
hy: tuple-ի ինդեքսը դուրս է թույլատրելի միջակայքից

en: type  :help Kuwasha<Enter>    for information
hy: հավելյալ տեղեկատվություն ստանալու համար տալ :help sponsor<Enter>    հրամանը

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
hy: հավելյալ տեղեկատվությոան համար տալ :help cp-default<Enter> հրամանը

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
hy: հավելյալ տեղեկատվություն ստանալու համար տալ :help sponsor<Enter>    հրամանը

en: type  :help version9<Enter>   for version info
hy: այս տարբերակի մասին իմանալու համար տալ :help version9<Enter> հրամանը

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
hy: օգնության համար տալ :help<Enter> կամ <F1> հրամանը

en: type  :q<Enter>               to exit
hy: ծրագրից դուրս գալու համար տալ :q<Enter> հրամանը

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
hy: տեսակ :set nocp<Enter> Vim կանխադրվածների համար

en: type of file; triggers the FileType event when set
hy: ֆայլի տեսակը; երբ սահմանված է, գործարկում է FileType իրադարձությունը

en: type of pty to use for a terminal window
hy: տերմինալի պատուհանի համար օգտագործելու համար pty-ի տեսակը

en: unable to convert %s to a Vim dictionary
hy: անհնար է փոխել %s-ը Vim բառարանի

en: unable to convert %s to a Vim list
hy: անհնար է փոխել %s-ը Vim ցանկի

en: unable to convert %s to a Vim structure
hy: անհնար է փոխել %s-ը Vim ստրուկտուրայի

en: unable to get option value
hy: հնարավոր չէ ստանալ ընտրանքի արժեքը

en: unable to unset global option %s
hy: հնարավոր չէ չեղարկել %s ընտրանքի արժեքը

en: unable to unset option %s which does not have global value
hy: հնարավոր չէ չեղարկել %s ընտրանքի արժեքը, որը չունի գլոբալ արժեք

en: uniq() argument
hy: uniq() արգումենտ

en: unknown
hy: անծանոթ

en: unknown flag:
hy: անծանոթ դրոշմանիշ:

en: unknown option
hy: անծանոթ ընտրանք

en: unknown vimOption
hy: անծանոթ vimOption

en: unnamed function %s does not exist
hy: %s անանուն ֆունկցիան գոյություն չունի

en: unset to display all folds open
hy: unset՝ բոլոր ծալքերը բաց ցուցադրելու համար

en: unsigned int
hy: անստորագիր միջ

en: unsigned long int
hy: անստորագիր երկար միջ

en: unsigned long long int
hy: անստորագիր long long int

en: use 8.3 file names
hy: օգտագործել 8.3 ֆայլի անուններ

en: use GUI colors for the terminal
hy: օգտագործեք GUI գույները տերմինալի համար

en: use Hebrew keyboard mapping
hy: օգտագործել եբրայերեն ստեղնաշարի քարտեզագրում

en: use Insert mode as the default mode
hy: օգտագործեք Տեղադրման ռեժիմը որպես լռելյայն ռեժիմ

en: use a popup window for preview
hy: նախադիտման համար օգտագործեք սահապատ պատուհան

en: use a pseudo-tty for I/O to external commands
hy: օգտագործել կեղծ-tty արտաքին հրամանների մուտքի/ելքի համար

en: use a swap file for this buffer
hy: օգտագործեք սվեփ ֆայլ այս բուֆերի համար

en: use a temp file for shell commands instead of using a pipe
hy: խողովակ օգտագործելու փոխարեն օգտագործեք ժամանակային ֆայլ shell հրամանների համար

en: use a visual bell instead of beeping
hy: ձայնային ազդանշանի փոխարեն օգտագործեք տեսողական զանգ

en: use balloon evaluation in the GUI
hy: օգտագործել փուչիկի գնահատումը GUI-ում

en: use binary searching in tags files
hy: օգտագործել երկուական որոնում պիտակների ֆայլերում

en: use cscope for tag commands
hy: օգտագործել cscope պիտակների հրամանների համար

en: use diff mode for the current window
hy: օգտագործեք տարբեր ռեժիմը ընթացիկ պատուհանի համար

en: use forward slashes in file names; for Unix-like shells
hy: ֆայլերի անուններում օգտագործել առաջ շեղեր; Unix-ի նման պատյանների համար

en: use phonetic Hebrew keyboard mapping
hy: օգտագործել հնչյունական եբրայերեն ստեղնաշարի քարտեզագրում

en: use smooth, antialiased fonts
hy: օգտագործեք հարթ, հակահամաճարակային տառատեսակներ

en: use the 'g' flag for ":substitute"
hy: օգտագործել 'g' դրոշը ":substitute"-ի համար

en: use two spaces after '.' when joining a line
hy: օգտագործել երկու բացատ '.'-ից հետո: տողին միանալիս

en: used to ignore lines when 'foldmethod' is "indent"
hy: օգտագործվում է տողերը անտեսելու համար, երբ 'foldmethod'-ը "indent" է

en: used to redirect command output to a file
hy: օգտագործվում է հրամանի ելքը ֆայլ վերահղելու համար

en: user defined function for Insert mode completion
hy: օգտատիրոջ կողմից սահմանված ֆունկցիա՝ Ներդիր ռեժիմի ավտոլրացման համար

en: using the mouse
hy: օգտագործելով մկնիկը

en: value for 'foldlevel' when starting to edit a file
hy: արժեքը 'foldlevel'-ի համար, երբ սկսում եք խմբագրել ֆայլը

en: value is too large to fit into C int type
hy: արժեքը չափազանց մեծ է C int տեսակի մեջ տեղավորվելու համար

en: value is too small to fit into C int type
hy: արժեքը չափազանց փոքր է C int տեսակի մեջ տեղավորվելու համար

en: various
hy: բազմազան

en: version
hy: տարբերակ

en: warn when using a shell command and a buffer has changes
hy: զգուշացնել, երբ օգտագործում եք shell հրամանը, և բուֆերը փոփոխություններ ունի

en: wayland protocol error ->
hy: wayland պրոտոկոլի սխալ->

en: what happens with a buffer when it's no longer in a window
hy: ինչ է տեղի ունենում բուֆերի հետ, երբ այն այլևս պատուհանում չէ

en: what keyboard protocol to use for which terminal
hy: ստեղնաշարի ինչ արձանագրություն, որ տերմինալի համար օգտագործել

en: what method to use for changing case of letters
hy: ինչ մեթոդ օգտագործել տառերը փոխելու համար

en: what the mouse pointer looks like in different modes
hy: ինչպիսին է մկնիկի ցուցիչը տարբեր ռեժիմներում

en: when completing tags in Insert mode show more info
hy: ցուցադրել ավելի շատ տեղեկություններ, երբ տեղադրման ռեժիմում լրացվում են պիտակները

en: when inserting a bracket, briefly jump to its match
hy: փակագիծ տեղադրելիս համառոտ անցեք դրա համընկնումին

en: when not empty, string to be used for the window title
hy: երբ դատարկ չէ, պատուհանի վերնագրի համար օգտագործվող տողը

en: when not empty, text for the icon of this window
hy: երբ դատարկ չէ, տեքստը այս պատուհանի պատկերակի համար

en: when set always use IM when starting to edit a command line
hy: երբ սահմանված է, միշտ օգտագործեք IM հրամանի տողը խմբագրելիս

en: when set never use IM; overrules following IM options
hy: երբ սահմանված է, երբեք մի օգտագործեք IM; Չեղարկում է հետևյալ IM տարբերակները

en: when to edit the command-line right-to-left
hy: երբ խմբագրել հրամանի տողը աջից ձախ

en: when to open a quickfix window for cscope
hy: երբ բացել արագ շտկման պատուհան cscope-ի համար

en: when to use the shell or directly execute a command
hy: երբ օգտագործել կեղևը կամ ուղղակիորեն կատարել հրամանը

en: when to use virtual editing: "block", "insert", "all"
    and/or "onemore"
hy: երբ օգտագործել վիրտուալ խմբագրումը՝ "block", "insert", "all"
    և/կամ "onemore"

en: whether the buffer shows up in the buffer list
hy: արդյոք բուֆերը հայտնվում է բուֆերային ցուցակում

en: whether to make the backup as a copy or rename the existing file
hy: արդյո՞ք կրկնօրինակը պատրաստել որպես պատճեն, թե վերանվանել գոյություն ունեցող ֆայլը

en: whether to show the signcolumn
hy: ցույց տալ նշանի սյունակը

en: whether to use Python 2 or 3
hy: օգտագործել Python 2, թե 3

en: whether to use a popup menu for Insert mode completion
hy: արդյոք օգտագործել սահապատ ընտրացանկը Ներդիր ռեժիմի ավտոլրացման համար

en: which characters might cause a line break
hy: որ նիշերը կարող են առաջացնել գծի ընդմիջում

en: which highlighting to use for various occasions
hy: որը կարևորում է օգտագործել տարբեր առիթների համար

en: width of ambiguous width characters
hy: երկիմաստ լայնության նիշերի լայնությունը

en: width of the column used to indicate folds
hy: սյունակի լայնությունը, որն օգտագործվում է ծալքերը նշելու համար

en: width of the display
hy: էկրանի երկարություն

en: window
hy: պատուհան

en: window index is out of range
hy: պատուհանի համարն միջակայքից դուրս է եկել

en: window is invalid
hy: պատուհանն անվավեր է

en: with GTK2 GUI.
hy: GTK2 GUI-ով:

en: with GTK2-GNOME GUI.
hy: GTK2-GNOME GUI-ով:

en: with GTK3 GUI.
hy: GTK3 GUI-ով:

en: with GUI.
hy: GUI-ով:

en: with Haiku GUI.
hy: Haiku GUI-ի հետ:

en: with Photon GUI.
hy: Photon GUI-ով:

en: with X11-Motif GUI.
hy: X11-Motif GUI-ով:

en: without GUI.
hy: առանց գրաֆիկական ինտերֆեյսի.

en: words that change how lisp indenting works
hy: բառեր, որոնք փոխում են, թե ինչպես է աշխատում lisp նահանջը

en: wrap long lines at a character in 'breakat'
hy: երկար տողեր փաթաթել կերպարի վրա 'breakat'-ում

en: write a backup file before overwriting a file
hy: ֆայլը վերագրելուց առաջ գրել պահեստային ֆայլում

en: writefile() first argument must be a List or a Blob
hy: writefile()-ի առաջին պարամետրը պետք է լինի Cանկ

en: writing files is allowed
hy: ֆայլերում գրելը թույլատրված է

en: writing to device disabled with 'opendevice' option
hy: սարքում գրելն արգելված է 'opendevice' ընտրանքի միջոցով

en: xchacha20v2: using custom algorithm "%d" for Key derivation.
hy: xchacha20v2: օգտագործում է "%d" անհատականացված ալգորիթմ բանալիների ածանցման համար:

en: xchacha20v2: using custom memlimit "%lu" for Key derivation.
hy: xchacha20v2: օգտագործում է անհատականացված memlimit "%lu" բանալիների ածանցման համար:

en: xchacha20v2: using custom opslimit "%llu" for Key derivation.
hy: xchacha20v2: օգտագործում է "%llu" անհատականացված սահմանաչափ բանալիների ածանցման համար:

en: xchacha20v2: using default algorithm "%d" for Key derivation.
hy: xchacha20v2: օգտագործելով "%d" լռելյայն ալգորիթմը բանալիների ածանցման համար:

en: xchacha20v2: using default memlimit "%lu" for Key derivation.
hy: xchacha20v2: օգտագործելով լռելյայն memlimit "%lu" հիմնական ածանցման համար:

en: xchacha20v2: using default opslimit "%llu" for Key derivation.
hy: xchacha20v2: օգտագործելով լռելյայն "%llu" opslimit բանալի ածանցման համար:
