kbd-2.6-rc1 - en to sr translation catalogue (338 entries)

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
sr[0]: 
    Измењен је %d тастер
sr[1]: 
    Измењена су %d тастера
sr[2]: 
    Измењено је %d тастера

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
sr: 
    Притисните неки тастер — Ктрл-Д ће окончати овај програм

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
sr: 
    Називи препознатљивих измењивача и њихови бројеви колона:

en: 
    The following synonyms are recognized:
sr: 
    Следећи синоними су препознатљиви:

en:     FAILED
sr:     НЕУСПЕХ

en: # %d entry | # %d entries
sr[0]: # %d унос
sr[1]: # %d уноса
sr[2]: # %d уноса

en: %-15s for %s
sr: „%-15s“ за „%s“

en: %s from %s
sr: „%s“ из „%s“

en: %s: Bad end of range (0x%x)
sr: %s: Лош крај опсега (0x%x)

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
sr: %s: Број глифа (0x%x) је већи од дужине словног лика

en: %s: Illegal vt number
sr: %s: Неисправан вт број

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
sr: %s: Опсег Јуникода U+%x-U+%x није исте дужине као опсег положаја словног лика 0x%x-0x%x

en: %s: Warning: line too long
sr: %s: Упозорење: ред је предуг

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
sr: %s: закључајте виртуелне конзоле, сачувавши вашу текућу сесију.
    Употреба: %s [опције]
           Где су [опције] неке од:
    -c или --current: закључава само ову виртуелну конзолу, дозвољавајући
           кориснику да се пребацује на друге виртуелне конзоле.
    -a или --all: закључава све виртуелне конзоле не дозвољавајући другим
           корисницима да мењају виртуелне конзоле.
    -v или --version: Исписује број издања влок-а и излази.
    -h или --help: Исписује ову поруку помоћи и излази.

en: %s: trailing junk (%s) ignored
sr: %s: пратеће ђубре (%s) је занемарено

en: '%s' is not a function key symbol
sr: „%s“ није симбол тастера функције

en: (No change in compose definitions)
sr: (Нема измене у одредници састава)

en: (probably after loading a font with `setfont font')
sr: (вероватно након учитавања словног лика са „setfont font“)

en: (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
    and keycode is given in decimal)
sr: (где је код_прегледа или „xx“ или „e0xx“, дат у хексадецималном облику,
    а тастер-код је дат у децималном)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
sr: 0 је грешка; за 1-88 (0x01-0x58) код прегледа изједначава тастер-код

en: 0: illegal VT number
sr: 0: неисправан ВТ број

en: ?UNKNOWN?
sr: ?НЕПОЗНАТО?

en: Appended Unicode map
sr: Приложена Јуникод мапа

en: Argument must be positive: %s
sr: Аргумент мора бити позитиван: %s

en: Argument out of range: %s
sr: Аргумент је ван опсега: %s

en: Arguments:
      metabit     the keysym marked with the high bit set.
      escprefix   specifies if pressing the meta (alt) key
                  generates an ESC (\033) prefix followed by
                  the keysym.
sr: Аргументи:
      metabit     сума тастера означена високим бит скупом.
      escprefix   одређује да ли притисак мета (alt) тастера
                  ствара „ESC“ (\033) префикс за којим следи
                  сума тстера.

en: Available charsets:
sr: Доступни скупови знакова:

en: Available shapes:
      2  - default output;
      4  - one line for each keycode;
      8  - one line for each (modifier,keycode) pair;
      16 - one line for each keycode until 1st hole.
sr: Доступни облици:
      2  – основни излаз;
      4  – један ред за сваки тастер-код;
      8  – један ред за сваки пар (измењивач,тастер-код);
      16 – један ред за сваки тастер-код све до 1' рупе.

en: Bad call of readpsffont
sr: Лош позив читања псф словног лика

en: Bad character height %d (limit is 128)
sr: Лоша висина знака %d (ограничење је 128)

en: Bad character width %d (limit is 64)
sr: Лоша ширина знака %d (ограничење је 128)

en: Bad input file size
sr: Лоша величина улазне датотеке

en: Bad magic number on %s
sr: Лош магични број на „%s“

en: Cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
sr: Не могу да вратим и из РОМ-а знака и из датотеке. Словни лик није измењен.

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
sr: Не могу да проверим да ли је вт %d слободан; користите „%s -f“ за приморавање.

en: Cannot double %dx%d font (limit is 32x64)
sr: Не могу да удвостручим %dx%d словни лик (ограничење је 32x64)

en: Cannot find a free vt
sr: Не могу да нађем слободан вт

en: Cannot find default font
sr: Не могу да нађем основни словни лик

en: Cannot open %s read/write
sr: Не могу да отворим „%s“ ради писања/уписа

en: Cannot open /dev/port
sr: Не могу да отворим „/dev/port“

en: Cannot read console map
sr: Не могу да прочитам мапу конзоле

en: Cannot write font file
sr: Не могу да запишем датотеку словног лика

en: Cannot write font file header
sr: Не могу да запишем заглавље датотеке словног лика

en: Cannot write font file: %m
sr: Не могу да запишем датотеку словног лика: %m

en: Changed %d string | Changed %d strings
sr[0]: Измењена је %d ниска
sr[1]: Измењене су %d ниске
sr[2]: Измењено је %d ниски

en: Changing to the requested mode may make your keyboard unusable, please use -f to force the change.
sr: Прелазак на затражени режим може учинити вашу тастатуру неупотребљивом, користите „-f“ да присилите промену.

en: Character count: %u
sr: Број знакова: %u

en: Couldn't activate vt %d
sr: Не могу да активирам вт %d

en: Couldn't deallocate console %d
sr: Не могу да разместим конзолу %d

en: Couldn't find owner of current tty!
sr: Не могу да нађем власника текуће конзоле!

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console.
sr: Не могу да добавим описник датотеке који упућује на конзолу.

en: Couldn't open %s
sr: Не могу да отворим „%s“

en: Couldn't read %s
sr: Не могу да прочитам „%s“

en: Couldn't read VTNO:
sr: Не могу да прочитам ВТНО:

en: Current default flags:
sr: Текуће основне заставице:

en: Current flags:
sr: Текуће заставице:

en: Current keyboard delay %d ms
sr: Тренутно кашњење тастатуре је %d ms

en: Current keyboard period %d ms
sr: Тренутно период тастатуре је %d ms

en: Current leds:
sr: Текуће лампице:

en: Default keymap: %s
sr: Основна мапа тастера: %s

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
sr: Грешка обраде симболичке мапе из „%s“, %d. ред

en: Error reading %s
sr: Грешка читања „%s“

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl %s
sr: Грешка читања текућег подешавања лампице из „/dev/kbd“: „ioctl %s“

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
sr: Грешка читања текућег подешавања лед-а. Можда стандардни улаз није ВТ?: „ioctl KDGETLED“

en: Error reading input font
sr: Грешка читања улазног словног лика

en: Error reading map from file `%s'
sr: Грешка читања мапе из датотеке „%s“

en: Error resetting ledmode
sr: Грешка повраћаја режима лампице

en: Error writing map to file
sr: Грешка писања мапе у датотеку

en: Error writing screendump
sr: Грешка писања избачаја екрана

en: Error: %s: File ended unexpectedly.
sr: Грешка: %s: Датотека је неочекивано завршила.

en: Error: %s: Insufficient number of colors/lines: %u
sr: Грешка: %s: Недовољан број боја/редова: %u

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
sr: Грешка: %s: Недовољан број поља у %u. реду.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
sr: Грешка: %s: Неисправна вредност у пољу „%u“ у %u. реду.

en: Error: %s: Invalid value in line %u.
sr: Грешка: %s: Неисправна вредност у %u. реду.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
sr: Грешка: %s: %u. ред је завршио неочекивано.

en: Error: %s: Line %u is too long.
sr: Грешка: %s: %u. ред је предуг.

en: Escaped scancodes e0 xx (hex)
sr: Кодови прегледа завршетка реда „e0 xx“ (хекс)

en: Font height    : %u
sr: Висина слова: %u

en: Font is too big
sr: Словни лик је превелик

en: Font width     : %u
sr: Ширина слова: %u

en: Found nothing to save
sr: Нисам нашао ништа за чување

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
sr: Хмм — словни лик из „поврати_словни_лик“? Користим прву половину.

en: If you use the FILE parameter, it can be either in decimal
    or hexadecimal format, and will be detected on runtime.
    
    Decimal FILE format should be exactly 3 lines of comma-separated
    decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    Hexadecimal FILE format should be exactly 16 lines of hex triplets
    for RED, GREEN and BLUE, prefixed with a number sign (#).
    For example:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    And so on, for all the 16 colors.
sr: Ако користите параметар ДАТОТЕКА, може бити или у децималном
    или у хексадецималном запису, а биће откривен у време рада.
    
    Децимални запис ДАТОТЕКА треба да буде од тачно 3 реда зарезом
    раздвојених децималних вредности за ЦРВЕНУ, ЗЕЛЕНУ и ПЛАВУ.
    
    Да посејете исправну ДАТОТЕКУ:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > ДАТОТЕКА
    
    Хексадецимални запис ДАТОТЕКА треба да буде од тачно 16 редова хекс
    тројки за ЦРВЕНУ, ЗЕЛЕНУ и ПЛАВУ, са префиксом знака за број (#).
    На пример:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    И тако редом, за свих 16 боја.

en: Index %d in the accent table does not exist
sr: Индекс %d у табели акцента не постоји

en: Input file: bad input length (%d)
sr: Улазна датотека: лоша улазна дужина (%d)

en: Input file: trailing garbage
sr: Улазна датотека: пратеће ђубре

en: Invalid number of lines
sr: Неисправан број редова

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
sr: Изгледа да је овај кернел старији од 1.1.92
    Није учитана табела Јуникод мапирања.

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
sr: KDGKBDIACR(UC): %s: Не могу да добавим табелу акцента

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
sr: KDGKBENT: %s: грешка у индексу %d у табели %d

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
sr: KDGKBSENT: %s: Не могу да добавим ниску функцијског тастера

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
sr: KDSKBENT: %s: не могу да разместим или да очистим мапу тастера

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
sr: KDSKBENT: %s: не могу да разместим мапу тастера %d

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
sr: KDSKBMODE: %s: не могу да се вратим на изворни режим тастатуре

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
sr: KDSKBMODE: %s: не могу да пребацим на режим Јуникода

en: Keymap %d: Permission denied
sr: Мапа тастера %d: Забрањен приступ

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
sr[0]: Учитана је %d одредница саставника
sr[1]: Учитане су %d одреднице саставника
sr[2]: Учитано је %d одредница саставника

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
sr: Учитавам %d-знак %dx%d (%d) словног лика

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
sr: Учитавам %d-знак %dx%d (%d) словног лика из датотеке „%s“

en: Loading %d-char %dx%d font
sr: Учитавам %d-знак %dx%d словног лика

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
sr: Учитавам %d-знак %dx%d словног лика из датотеке „%s“

en: Loading %s
sr: Учитавам „%s“

en: Loading Unicode mapping table...
sr: Учитавам табелу Јуникод мапирања...

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
sr: Учитавам бинарну мапу екрана директно-до-словног-лика из датотеке „%s“

en: Loading binary unicode screen map from file %s
sr: Учитавам бинарну мапу екрана јуникода из датотеке „%s“

en: Loading symbolic screen map from file %s
sr: Учитавам симболичку мапу екрана из датотеке „%s“

en: Loading unicode map from file %s
sr: Учитавам мапу јуникода из датотеке „%s“

en: Meta key gives Esc prefix
sr: Мета тастер даје префикс есц

en: Meta key sets high order bit
sr: Мета тастер подешава високи бит поретка

en: New default flags:
sr: Нове основне заставице:

en: New flags:
sr: Нове заставице:

en: New leds:
sr: Нове лампице:

en: No final newline in combine file
sr: Нема крајњег новог реда у датотеци обједињавања

en: Not enough arguments.
sr: Нема довољно аргумената.

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
sr: Стари #редова_прегледа: %d  Нови #редова_прегледа: %d  Висина знака: %d

en: Old default flags:
sr: Старе основне заставице:

en: Old flags:
sr: Старе заставице:

en: Old leds:
sr: Старе лампице:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
sr: Стари режим: %dx%d  Нови режим: %dx%d

en: Only root can use the -u flag.
sr: Само администратор може да користи заставицу „-u“.

en: Options %s and %s are mutually exclusive.
sr: Опције „%s“ и „%s“ се међусобно искључују.

en: Options:
sr: Опције:

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
sr: Обични кодови прегледа xx (хекс) наспрам тастер-кодова (дец)

en: Please try again later.
sr: Покушајте опет касније.

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
sr: Читам %d-знак %dx%d словног лика из датотеке „%s“

en: Reading font file %s
sr: Читам датотеку словног лика „%s“

en: Report bugs to authors.
sr: Грешке пријавите ауторима.

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
sr: Сачувах %d-знак %dx%d словног лика из датотеке на „%s“

en: Saved screen map in `%s'
sr: Сачувао сам мапу екрана у „%s“

en: Saved unicode map on `%s'
sr: Сачувао сам јуникод мапу у „%s“

en: Showing %d-char font
sr: Приказујем %d-знака словни лик

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ?
sr: Чудно ... екран је и %dx%d и %dx%d ?

en: Strange mode for Meta key?
sr: Чудан режим за Мета тастер?

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
sr: Симболе је препознао „%s“:
    (бројна вредност, симбол)

en: The %s is now locked by %s.
sr: „%s“ је сада закључан „%s“-ом.

en: The entire console display cannot be locked.
sr: Приказ читаве конзоле се не може закључати.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
sr: Читав приказ конзоле је сада потпуно закључан „%s“-ом.

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
sr: Тастатура је у Јуникодном (УТФ-8) режиму

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
sr: Тастатура је у средње сировом (тастер-код) режиму

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
sr: Тастатура је у сировом (код прегледа) режиму

en: The keyboard is in some unknown mode
sr: Тастатура је у неком непознатом режиму

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
sr: Тастатура је у основном (АСКРИ) режиму

en: The program sets the keyboard repeat rate and delay in user mode.
sr: Програм поставља брзину понављања и застајкивање тастатуре у режиму корисника.

en: The utility allows to read and check various parameters
    of the keyboard and virtual console.
sr: Помагало омогућава читање и проверу разних параметара
    тастатуре и виртуелне конзоле.

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
sr: Ова датотека садржи 3 словна лика: 8x8, 8x14 и 8x16. Назначите
    користећи опцију -8 или -14 или -16 који од њих желите да учитате.

en: This tty (%s) is not a virtual console.
sr: Ова конзола (%s) није виртуелна конзола.

en: This utility helps you to start a program on a new virtual terminal (VT).
sr: Ово помагало вам помаже да покренете програм на новом виртуелном терминалу (ВТ).

en: This utility reports or sets the keyboard mode.
sr: Ово помагало извештава о или поставља режим тастатуре.

en: Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
sr: Стога,
    	„setleds +caps -num“
    ће подесити Закључавање_слова, очистити Закључавање_бројева и оставити Закључавање_премицања непромењеним.
    Подешавања пре и после промене (ако их има) се пријављују
    када је дата опција „-v“ или када се не тражи никаква промена.
    Обично, „setleds“ утиче на подешавања заставице „vt“
    (а она се углавном огледају у лампицама).
    Са „-L“, „setleds“ само подешава лампице, а оставља заставице на миру.
    Са „-D“, „setleds“ подешава обе заставице и основне заставице, тако
    да накнадно поништавање неће изменити заставице.

en: Too many files to combine
sr: Превише датотека за комбиновање

en: Too many input files.
sr: Превише улазних датотека.

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више информација.

en: Typematic Rate is %.1f cps
sr: Проток рафалног понављања је %.1f c/s

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
sr: Врстовни проток је подешен на %.1f к/с (застој = %d ms)

en: Unable to create kbdfile context
sr: Не могу да направим „kbdfile“ контекст

en: Unable to create kbdfile instance: %m
sr: Не могу да направим „kbdfile“ примерак: %m

en: Unable to create timer
sr: Не могу да направим одбројавач

en: Unable to find command.
sr: Не могу да нађем наредбу.

en: Unable to find file: %s
sr: Не могу да нађем датотеку: %s

en: Unable to open file: %s: %m
sr: Не могу да отворим датотеку: %s: %m

en: Unable to read console mode
sr: Не могу да прочитам режим конзоле

en: Unable to read keyboard flags
sr: Не могу да прочитам заставице тастатуре

en: Unable to read keyboard mode
sr: Не могу да прочитам режим тастатуре

en: Unable to read meta key handling mode
sr: Не могу да прочитам режим руковања мета тастером

en: Unable to remove item from the diacritical table
sr: Не могу да уклоним ставку из дијакритичке табеле

en: Unable to remove item from the list of functions
sr: Не могу да уклоним ставку са списка функција

en: Unable to set new session
sr: Не могу да подесим нову сесију

en: Unable to set signal handler
sr: Не могу да подесим руковаоца сигналом

en: Unable to set timer
sr: Не могу да поставим одбројавач

en: Unrecognized argument: %s
sr: Непознат аргумент: %s

en: Unsupported psf file mode (%d)
sr: Неподржан режим псф датотеке (%d)

en: Unsupported psf version (%d)
sr: Неподржано издање псф-а (%d)

en: Usage: %1$s [option...] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [option...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [option...] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [option...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
sr: Коришћење: %1$s [опција...] getmode [text|graphics]
          или: %1$s [опција...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
          или: %1$s [опција...] gkbmeta [metabit|escprefix]
          или: %1$s [опција...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]

en: Usage: %s ON|on|off
sr: Коришћење: %s УКЉ|укљ|искљ

en: Usage: %s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
sr: Коришћење: %s [-i ул_словлик] [-o изл_словлик] [-it ул_табела] [-ot изл_табела] [-nt]

en: Usage: %s [option...]
sr: Коришћење: %s [опција...]

en: Usage: %s [option...] -- command
sr: Коришћење: %s [опција...] – наредба

en: Usage: %s [option...] N
sr: Коришћење: %s [опција...] N

en: Usage: %s [option...] [N ...]
sr: Коришћење: %s [опција...] [N ...]

en: Usage: %s [option...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
sr: Коришћење: %s [опција...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]

en: Usage: %s [option...] [argument]
sr: Коришћење: %s [опција...] [аргумент]

en: Usage: %s [option...] [map-file]
sr: Коришћење: %s [опција...] [датотека мапе]

en: Usage: %s [option...] [mapfile...]
sr: Коришћење: %s [опција...] [датотека мапе ...]

en: Usage: %s [option...] [vga|FILE|-]
sr: Коришћење: %s [опција...] [вга|ДАТОТЕКА|-]

en: Usage: %s [option...] scancode keycode ...
sr: Коришћење: %s [опција...] код_прегледа тастер-код ...

en: Usage: %s infont [outtable]
sr: Коришћење: %s ул_словлик [изл_табела]

en: Usage: %s infont intable outfont
sr: Коришћење: %s ул_словлик ул_табела изл_словлик

en: Usage: %s infont outfont
sr: Коришћење: %s ул_словлик изл_словлик

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -d         Double size of font horizontally and vertically.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or %s/*/.
sr: Коришћење: setfont [опције_писања] [-<N>] [нови_словни_лик..] [-m конзолна_мапа] [-u јуникодна_мапа]
      опције_писања (добија место пре учитавања датотеке):
        -o  <датотека>  Уписује текући словни лик у <датотеку>
        -O  <датотека>  Уписује текући словни лик и јуникодну мапу у <датотеку>
        -om <датотека>  Уписује текућу конзолну мапу у <датотеку>
        -ou <датотека>  Уписује текућу јуникодну мапу у <датотеку>
    Ако није дат ни нови словни лик ни опција „-[o|O|om|ou|m|u]“,
    основни словни лик се учитава:
        setfont         Учитава словни лик „default[.gz]“
        setfont -<N>    Учитава словни лик „default8x<N>[.gz]“
    Опција „-<N>“ бира словни лик из кодне странице који садржи тр словна лика:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Учитава 8x<N> словни лик из „codepage.cp“
    Изричито (са „-m“ или „-u“) или подразумевано (у датотеци словног лика) дата мапирања
    биће учитана и, у случају конзолних мапа, активирана.
        -h<N>      (без размака) Преписује висину словног лика.
        -d         Удвостручава величину словног лика хоризонтално и вертикално.
        -m <fn>    Учитава мапу екрана конзоле.
        -u <fn>    Учитава јуникод мапу словног лика.
        -m ништа   Потискује учитавање и активирање мапе екрана.
        -u ништа   Потискује учитавање јуникод мапе.
        -v         Бива опширан.
        -C <cons>  Указује који конзолни уређај ће се користити.
        -V         Исписује издање и излази.
    Датотеке се учитавају из текућег директоријума или из „%s/*/“.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
sr: КОристите Алт-функцијски тастер да пређете на друге виртуелне конзоле.

en: Using VT %s
sr: Користим ВТ %s

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
sr: ВТ 1 је конзола и не може се преместити

en: Warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
sr: Упозорење: учитавам Јуникодну мапу тастера на не-Јуникодној конзоли
        (вероватно желите да одрадите „kbd_mode -u“?)

en: Warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
sr: Упозорење: учитавам не-Јуникодну мапу тастера на Јуникодној конзоли
        (вероватно желите да одрадите „kbd_mode -a“?)

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
sr: Приликом учитавања неколико словних ликова, сви морају бити псф словни ликови — „%s“ то није

en: When loading several fonts, all must have the same height
sr: Приликом учитавања неколико словних ликова, сви морају имати исту висину

en: When loading several fonts, all must have the same width
sr: Приликом учитавања неколико словних ликова, сви морају имати исту ширину

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
sr: Затражили сте величину словног лика %d, али су само 8, 14, 16 овде могући.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
sr: [ ако покушавате ово под Икс-ом, можда неће радити
    пошто Икс сервер такође чита „/dev/console“ ]

en: adding map %d violates explicit keymaps line
sr: додавање мапе %d нарушава изричити ред мапе тастера

en: assuming %s %s
sr: подразумевам „%s %s“

en: background will look funny
sr: позадина ће изгледати смешно

en: bad utf8
sr: лоше утф8

en: be more verbose.
sr: бива опширнији.

en: bug in do_loadtable
sr: грешка у „do_loadtable“

en: can not bind key %d to value %d because it is too large
sr: не могу да свежем тастер %d на вредност %d јер је превелика

en: cannot change translation table
sr: не могу да променим табелу превода

en: cannot open include file %s
sr: не могу да отворим датотеку укључивања „%s“

en: caught signal %d, cleaning up...
sr: ухватих сигнал %d, чистим...

en: change both the VT flags and their default settings.
sr: мења и ВТ заставице и њихова основна подешавања.

en: change only the leds.
sr: мења само лампице.

en: change the VT flags.
sr: мења ВТ заставице.

en: clear kernel compose table.
sr: чисти табелу слагања кернела.

en: clear kernel string table.
sr: чисти табелу ниске кернела.

en: code outside bounds
sr: код је ван граница

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
sr: не могу да преместим конзолу %d: „ioctl VT_DISALLOCATE“

en: deallocate keymap %d
sr: размештам мапу тастера %d

en: display above and symbols known to loadkeys.
sr: приказује горње и симболе познате тастерима учитавања.

en: display information about keyboard driver.
sr: приказује податке о управљачком програму тастатуре.

en: display keytable in hexadecimal notation.
sr: приказује табелу тастера у хексадецималном прегледу.

en: display only compose key combinations.
sr: приказује само комбинације саставног тастера.

en: display only key bindings.
sr: приказује само свезе тастера.

en: display only the function key strings.
sr: приказује само ниске тастера функције.

en: display only the interpreted keycodes (default).
sr: приказује само протумачене тастер-кодове (основно).

en: display only the raw scan-codes.
sr: приказује само сирове кодове скенирања.

en: display the decimal/octal/hex values of the keys.
sr: приказује децималне/окталне/хексадецималне вредности тастера.

en: do not set new values, but only display the current ones.
sr: не поставља нове вредности, већ само приказује оне тренутне.

en: don't print out the font table, just show: ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
sr: не исписује табелу словног лика, само показује: РЕДОВ×СТУПЦИ×УКУПНО и излази.

en: don't use short-hand notations, one row per keycode.
sr: не користи кратке забелешке, један ред по тастер-коду.

en: error reading scancode
sr: грешка читања кода прегледа

en: execute the command, without forking.
sr: извршава наредбу, без исцепивања.

en: expected filename between quotes
sr: очекивах назив датотеке између навода

en: failed to bind key %d to value %d
sr: нисам успео да свежем тастер %d на вредност %d

en: failed to bind string '%s' to function %s
sr: нисам успео да свежем ниску „%s“ за функцију „%s“

en: failed to clear string %s
sr: нисам успео да очистим ниску „%s“

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
sr: нисам успео да добавим тастер-код за код прегледа 0x%x: „ioctl KDGETKEYCODE“

en: failed to restore original translation table
sr: нисам успео да повратим изворну табелу превода

en: failed to restore original unimap
sr: нисам успео да повратим изворну јунимапу

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
sr: нисам успео да подесим код прегледа %x у тастер-код %d: „ioctl KDSETKEYCODE“

en: figure out the owner of the current VT.
sr: проналази власника тренутног ВТ-а.

en: font position 32 is nonblank
sr: положај словног лика 32 није празан

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
sr: за 1-%d (0x01-0x%02x) код прегледа изједначава тастер-код

en: force conversion to ASCII.
sr: приморава претварање у АСКРИ.

en: force conversion to Unicode.
sr: приморава претварање у Јуникод.

en: force opening a VT without checking.
sr: приморава отварање ВТ без проверавања.

en: func %d not allocated
sr: функција %d није додељена

en: function index %d must be less than %d
sr: индекс функције %d мора бити мањи од %d

en: illegal unicode %d
sr: неисправан јуникод %d

en: impossible error in lk_add_constants
sr: немогућа грешка у „lk_add_constants“

en: impossible: not meta?
sr: немогуће: није мета?

en: includes are nested too deeply
sr: укључења су угнеждена превише дубоко

en: index %d must be less than %d
sr: индекс %d мора бити мањи од %d

en: input font does not have an index
sr: улазни словни лик нема индекс

en: interpret character action codes to be from the specified character set.
sr: тумачи да су кодови радње знака из наведеног скупа знакова.

en: ioctl %s unavailable?
sr: „ioctl %s“ је недоступно?

en: kb mode was %s
sr: кб режим беше „%s“

en: keycode %3d %s
sr: тастер-код %3d %s

en: keycode %d, table %d = %d%s
sr: тастер-код %d, табела %d = %d%s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
sr: опсег тастер-кода је подржан кернелом:           1 — %d

en: lk_add_key called with bad keycode %d
sr: „lk_add_key“ је позвано са лошим тастер-кодом %d

en: load default.
sr: учитава основно.

en: loadkeys: don't know how to compose for %s
sr: loadkeys: не знам како да саставим за „%s“

en: make the command a login shell.
sr: чини наредбу шкољком пријављивања.

en: max nr of compose definitions: %d
sr: највећи број одредница саставника: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
sr: највећи број радњи које се могу свезати за тастер:    %d

en: new state:
sr: ново стање:

en: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
sr: не учитавам празну јунимапу
    (ако наваљујете: користите опцију „-f“ да препишете ово)

en: nr of compose definitions in actual use: %u
sr: број одредница саставника тренутно у употреби: %u

en: number of function keys supported by kernel: %d
sr: број функцијских тастера подржаних кернелом: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
sr: број мапа тастера тренутно у употреби:                %u

en: octal number too big
sr: октални број је превелик

en: of which %u dynamically allocated
sr: од којих %u динамички додељене

en: off
sr: искљ

en: old state:
sr: старо стање:

en: on
sr: укљ

en: one line per (modifier,keycode) pair.
sr: један ред по пару (измењивач,тастер-код).

en: out of memory
sr: нема више меморије

en: output a 'defkeymap.c' to stdout.
sr: исписује „defkeymap.c“ на стандардни излаз.

en: output a binary keymap to stdout.
sr: исписује бинарну мапу тастера на стандардни излаз.

en: press
sr: притисни

en: print number of next unallocated VT.
sr: исписује број следећег недодељеног ВТ-а.

en: print this usage message.
sr: исписује ову поруку о коришћењу.

en: print version number.
sr: исписује број издања.

en: psf file with unknown magic
sr: псф датотека са непознатом магијом

en: ranges of action codes supported by kernel:
sr: опсези кодова радње подржани кернелом:

en: release
sr: отпусти

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
sr: resizecons:
    позив је:  „resizecons КОЛОНЕxРЕДОВИ“  или:  „resizecons КОЛОНЕ РЕДОВИ“
    или: »resizecons -lines РЕДОВИ“, где за РЕДОВЕ имамо 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot find videomode file %s
sr: resizecons: не могу да нађем датотеку видео режима %s

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
sr: resizecons: не могу да добавим У/И овлашћења.

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
sr: resizecons: не заборавите да измените ТЕРМ (можда у „con%dx%d“ или „linux-%dx%d“)

en: resizecons: invalid columns number %d
sr: resizecons: неисправан број стубаца %d

en: resizecons: invalid rows number %d
sr: resizecons: неисправан број редова %d

en: resizecons: the command `%s' failed
sr: resizecons: наредба „%s“ није успела

en: save the old map to the FILE.
sr: чува стару мапу у ДАТОТЕКУ.

en: search and parse keymap without action.
sr: тражи и обрађује мапу тастера без радње.

en: set ASCII mode.
sr: поставља АСКРИ режим.

en: set UTF-8 mode.
sr: поставља УТФ-8 режим.

en: set keycode mode.
sr: поставља режим тастер-кода.

en: set scancode mode.
sr: поставља режим кода скенирања.

en: set the amount of time the key must remain depressed before it will start to repeat.
sr: поставља колико дуго тастер мора остати притиснут пре него ли почне да се понавља.

en: set the rate in characters per second.
sr: поставља проток у знаковима у секунди.

en: short ucs2 unicode table
sr: кратка уцс2 јуникодна табела

en: short unicode table
sr: кратка јуникодна табела

en: short utf8 unicode table
sr: кратка утф8 јуникодна табела

en: sort and merge elements.
sr: ређа и стапа елементе.

en: stdin is not a tty
sr: стандардни улаз није конзола

en: strange... ct changed from %d to %d
sr: чудно... „ct“ је измењено из %d у %d

en: string too long
sr: ниска је предуга

en: suppress all normal output.
sr: потискује све обичне излазе.

en: switch the mode even if it makes the keyboard unusable.
sr: пребацује режим чак и ако чини тастатуру неупотребљивом.

en: switch to the new VT.
sr: прелази на нови ВТ.

en: switching to %s
sr: прелазим на „%s“

en: table %d must be less than %d
sr: табела %d мора бити мања од %d

en: the console device to be used.
sr: конзолни уређај који ће се користити.

en: too many (%ld) entries on one line
sr: превише (%ld) уноса у једном реду

en: too many compose definitions
sr: превише одредница састава

en: unable to get keymap %d
sr: не могу да добавим мапу тастера %d

en: unable to get symbol by wrong type: %d
sr: не могу да добавим симбол погршном врстом: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
sr: не могу да добавим симбол %d врсте погршним индексом: %d

en: unable to initialize array: %s
sr: не могу да покренем низ: %s

en: unable to load compose definitions because some of them are too large
sr: не могу да учитам дефиниције саствљања јер су неке од њих превелике

en: unable to parse number: %s
sr: не могу да обрадим број: %s

en: unable to set key %d for table %d
sr: не могу да подесим тастер %d за табелу %d

en: unable to unset key %d for table %d
sr: не могу да раздесим тастер %d за табелу %d

en: unicode keysym out of range: %s
sr: сума тастера јуникода је ван опсега: %s

en: unknown charset %s - ignoring charset request
sr: непознат скуп знакова „%s“ — занемарујем захтев скупа знакова

en: unknown keysym '%s'
sr: непозната сума тастера „%s“

en: unknown utf8 error
sr: непозната грешка утф8

en: unrecognized user
sr: непознат корисник

en: usage: screendump [n]
sr: употреба: screendump [n]

en: value must be a positive number: %s
sr: вредност мора бити позитиван број: %s

en: value must be less than %d: %s
sr: вредност мора бити мања од %d: %s

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
sr: вт %d је у употреби; наредба је прекинута; користите „%s -f“ за приморавање.

en: wait for command to complete
sr: чека на наредбу да заврши

en: wiped it
sr: очистио сам га

en: zero input character size?
sr: улазни знак нулте величине?

en: zero input font length?
sr: улазни словни лик нулте дужине?
