gold-2.41.90 - en to sr translation catalogue (905 entries)

en: 
    Allocating common symbols
sr: 
    Додељујем опште симболе

en: 
    Cross Reference Table
sr: 
    Табела унакрсне упуте

en: 
    Discarded input sections
sr: 
    Одбачени улазни одељци

en: 
    Memory map
sr: 
    Мапа меморије

en:   %s from %s
sr:   „%s“ из „%s“

en:   Supported emulations:
sr:   Подржане емулације:

en:   Supported targets:
sr:   Подржане мете:

en:   prevailing definition is from %s
sr:   преовладавајућа дефиниција је из „%s“

en:   section group signature: "%s"
sr:   потпис групе одељка: „%s“

en:  by zero
sr:  нулом

en: %s failed: %s
sr: „%s“ није успело: %s

en: %s has both the current and legacy Tag_MPextension_use attributes
sr: „%s“ поседује и тренутни и стари „Tag_MPextension_use“ атрибут

en: %s is not supported but is required for %s in %s
sr: „%sд није подржано али је потребно за „%s“ у „%s“

en: %s symbol '%s' is not defined locally
sr: „%s“ симбол „%s“ није дефинисан локално

en: %s uses %s enums yet the output is to use %s enums; use of enum values across objects may fail
sr: „%s“ користи %s набрајања онда ће излаз да користи %s набрајања. Коришћење вредности набрајања кроз објекте можда неће успети

en: %s uses %u-byte wchar_t yet the output is to use %u-byte wchar_t; use of wchar_t values across objects may fail
sr: „%s“ користи %u-бајтни „wchar_t“ онда ће излаз да користи %u-бајтни „wchar_t“. Коришћење „wchar_t“ вредности кроз објекте можда неће успети

en: %s uses 64-bit long double, %s uses 128-bit long double
sr: „%s“ користи 64-битни дуги дубл, „%s“ користи 128-битни дуги дубл

en: %s uses AltiVec vector ABI, %s uses SPE vector ABI
sr: „%s“ користи „AltiVec“ вектор „ABI“, „%s“ користи „SPE“ вектор „ABI“

en: %s uses IBM long double, %s uses IEEE long double
sr: „%s“ користи „IBM“ дуги дубл, „%s“ користи „IEEE“ дуги дубл

en: %s uses VFP register arguments, output does not
sr: „%s“ користи аргументе „VFP“ регистра, а излаз не

en: %s uses double-precision hard float, %s uses single-precision hard float
sr: „%s“ користи хардверски покретни зарез двоструке тачности, „%s“ користи хардверски покретни зарез једне тачности

en: %s uses hard float, %s uses soft float
sr: „%s“ користи хардверски покретни зарез, „%s“ користи софтверски покретни зарез

en: %s uses iWMMXt register arguments, output does not
sr: „%s“ користи аргументе „iWMMXt“ регистра, а излаз не

en: %s uses r3/r4 for small structure returns, %s uses memory
sr: „%s“ користи „r3/r4“ за мале резултате структуре, „%s“ користи меморију

en: %s: %s Stringdata structures: %zu
sr: %s: „%s“ структуре података ниске: %zu

en: %s: %s entries: %zu
sr: %s: „%s“ уноси: %zu

en: %s: %s entries: %zu; buckets: %zu
sr: %s: „%s“ уноси: %zu; ведра: %zu

en: %s: %s input bytes: %zu
sr: %s: „%s“ улазних бајтова: %zu

en: %s: %s input strings: %zu
sr: %s: „%s“ улазних ниски: %zu

en: %s: %s merged constants size: %lu; input: %zu; output: %zu
sr: %s: %s величина спојених константи: %lu; улаз: %zu; излаз: %zu

en: %s: %s: previous definition of %s@@%s here
sr: %s: %s: претходна дефиниција „%s@@%s“ овде

en: %s: %s: undefined reference to '%s'
sr: %s: %s: недефинисана упута ка „%s“

en: %s: %s: undefined reference to '%s', version '%s'
sr: %s: %s: недефинисана упута ка „%s“, издање „%s“

en: %s: --gdb-index currently supports only C and C++ languages
sr: %s: „--gdb-index“ тренутно подржава само C и C++ језике

en: %s: .MIPS.abiflags section has unsupported version %u
sr: %s: „.MIPS.abiflags“ одељак има неподржано издање %u

en: %s: .opd invalid in abiv%d
sr: %s: „.opd“ није исправно у „abiv%d“

en: %s: .opd is not a regular array of opd entries
sr: %s: „.opd“ није регуларан низ уноса операнда

en: %s: ABI mismatch: linking %s module with previous %s modules
sr: %s: „ABI“ не одговара: повезујем „%s“ модул са претходним „%s“ модулима

en: %s: ABI version %d is not compatible with ABI version %d output
sr: %s: „ABI“ издање %d није сагласно са излазом „ABI“ издања %d

en: %s: ASE mismatch: linking %s module with previous %s modules
sr: %s: „ASE“ не одговара: повезујем „%s“ модул са претходним „%s“ модулима

en: %s: DWARF CUs without pubnames/pubtypes: %u
sr: %s: „DWARF CU“-ови без пуб_назива/пуб_врста: %u

en: %s: DWARF CUs: %u
sr: %s: „DWARF CU“-ови: %u

en: %s: DWARF TUs without pubnames/pubtypes: %u
sr: %s: „DWARF TU“-ови без пуб_назива/пуб_врста: %u

en: %s: DWARF TUs: %u
sr: %s: „DWARF TU“-ови: %u

en: %s: DWARF info may be corrupt; low_pc and high_pc are in different sections
sr: %s: „DWARF“ подаци су можда оштећени; „low_pc“ и „high_pc“ су у различитим одељцима

en: %s: DWARF info may be corrupt; offsets in a range list entry are in different sections
sr: %s: „DWARF“ подаци су можда оштећени; помераји у уносу списка опсега су у различитим одељцима

en: %s: DWARF range list contains unsupported entry type (%d)
sr: %s: списак „DWARF“ опсега садржи неподржану врсту уноса (%d)

en: %s: FP ABI %s is incompatible with %s
sr: %s: „FP ABI %s“ није сагласно са „%s“

en: %s: ICF Converged after %u iteration(s)
sr: %s: „ICF“ је конвергирано након %u понављања

en: %s: ICF folding section '%s' in file '%s' into '%s' in file '%s'
sr: %s: „ICF“ одељак завијања „%s“ у датотеци „%s“ унутар „%s“ у датотеци „%s“

en: %s: ICF stopped after %u iteration(s)
sr: %s: „ICF“ је заустављено након %u понављања

en: %s: Inconsistent ASEs between e_flags and .MIPS.abiflags
sr: %s: Недоследно „ASEs“ између „e_flags“ и „.MIPS.abiflags“

en: %s: Inconsistent FP ABI between .gnu.attributes and .MIPS.abiflags
sr: %s: Недоследно „FP ABI“ између „.gnu.attributes“ и „.MIPS.abiflags“

en: %s: Inconsistent ISA between e_flags and .MIPS.abiflags
sr: %s: Недоследно „ISA“ између „e_flags“ и „.MIPS.abiflags“

en: %s: Inconsistent ISA extensions between e_flags and .MIPS.abiflags
sr: %s: Недоследна „ISA“ проширења између „e_flags“ и „.MIPS.abiflags“

en: %s: SB relative addressing conflicts with use of R9
sr: %s: Релативно „SB“ адресирање је у сукобу са коришћењем „R9“

en: %s: SECTIONS seen after other input files; try -T/--script
sr: %s: „SECTIONS“ су виђени након других улазних датотека; пробајте „-T/--script“

en: %s: Thumb BLX instruction targets thumb function '%s'.
sr: %s: „Thumb BLX“ инструкција циља на „thumb“ функцију „%s“.

en: %s: Unexpected flag in the flags2 field of .MIPS.abiflags (0x%x)
sr: %s: Неочекивана заставица у „flags2“ пољу „.MIPS.abiflags“-а (0×%x)

en: %s: Unknown architecture %s
sr: %s: Непозната архитектура „%s“

en: %s: Warning: bad `%s' option size %u smaller than its header
sr: %s: Упозорење: лоша „%s“ величина опције %u је мања од заглавља

en: %s: archive libraries: %u
sr: %s: библиотеке архиве: %u

en: %s: attempt to map %lld bytes at offset %lld exceeds size of file; the file may be corrupt
sr: %s: покушај мапирања %lld бајта на померају %lld превазилази величину датотеке; можда је оштећена датотека

en: %s: bad archive symbol table names
sr: %s: лоши називи табеле симбола архиве

en: %s: bad extended name entry at header %zu
sr: %s: лош унос проширеног назива код заглавља %zu

en: %s: bad extended name index at %zu
sr: %s: лош индекс проширеног назива на %zu

en: %s: calls to Free_list::allocate: %u
sr: %s: позиви ка „Free_list::allocate“: %u

en: %s: calls to Free_list::remove: %u
sr: %s: позиви ка „Free_list::remove“: %u

en: %s: can not read directory: %s
sr: %s: не могу да читам директоријум: %s

en: %s: can't create (%s)
sr: %s: не могу да направим (%s)

en: %s: can't open (%s)
sr: %s: не могу да отворим (%s)

en: %s: cannot make copy relocation for protected symbol '%s', defined in %s
sr: %s: не могу да одрадим премештај умношка за заштићени симбол „%s“, дефинисан у „%s“

en: %s: conflicting CPU architectures %d/%d
sr: %s: архитектуре процесора %d/%d су у сукобу

en: %s: conflicting default version definition for %s@@%s
sr: %s: сукобљавајућа дефиниција основног издања за „%s@@%s“

en: %s: conflicting platform configuration
sr: %s: подешавање платформе је у сукобу

en: %s: conflicting use of R9
sr: %s: у сукобу је коришћење „R9“

en: %s: corrupt .note.gnu.property section
sr: %s: оштећен „.note.gnu.property“ одељак

en: %s: corrupt .note.gnu.property section (name is not 'GNU')
sr: %s: оштећен „.note.gnu.property“ одељак (назив није „GNU“)

en: %s: corrupt .note.gnu.property section (note too short)
sr: %s: оштећен „.note.gnu.property“ одељак (напомена је прекратка)

en: %s: corrupt .note.gnu.property section (pr_datasz for property %d is not 4)
sr: %s: оштећен „.note.gnu.property“ одељак („pr_datasz“ за својство %d није 4)

en: %s: corrupt debug info in %s
sr: %s: оштећени подаци прочишћавања у „%s“

en: %s: could not find onload entry point
sr: %s: не могу да нађем приучитавну улазну тачку

en: %s: could not load plugin library: %s
sr: %s: не могу да учитам датотеку прикључка: %s

en: %s: definition of %s
sr: %s: дефиниција за „%s“

en: %s: error:
sr: %s: грешка:

en: %s: fatal error:
sr: %s: кобна грешка:

en: %s: file is empty
sr: %s: датотека је празна

en: %s: file too short: read only %lld of %lld bytes
sr: %s: датотека је прекратка: читам само %lld од %lld бајта

en: %s: file too short: read only %lld of %lld bytes at %lld
sr: %s: датотека је прекратка: читам само %lld од %lld бајта при %lld

en: %s: file too short: read only %zd of %zd bytes at %lld
sr: %s: датотека је прекратка: читам само %zd од %zd бајта при %lld

en: %s: fstat failed: %s
sr: %s: „fstat“ није успело: %s

en: %s: in .note.gnu.property section, pr_datasz must be 4 or 8
sr: %s: у „.note.gnu.property“ одељку, „pr_datasz“ мора бити 4 или 8

en: %s: incompatible target
sr: %s: несагласан циљ

en: %s: incremental base and output file name are the same
sr: %s: повећавајућа основа и излазна датотека су исте

en: %s: incremental base file is empty
sr: %s: датотека повећавајуће основе је празна

en: %s: internal error in %s, at %s:%d
sr: %s: унутрашња грешка у „%s“, при „%s“:%d

en: %s: invalid option value (expected a floating point number): %s
sr: %s: неисправна вредност опције (очекивах децимални број): %s

en: %s: invalid option value (expected an integer): %s
sr: %s: неисправна вредност опције (очекивах цео број): %s

en: %s: last entry in mergeable string section '%s' not null terminated
sr: %s: последњи унос у одељку стопиве ниске „%s“ није окончан нулом

en: %s: lib groups: %u
sr: %s: групе библиотеке: %u

en: %s: linking %s module with previous %s modules
sr: %s: повезујем „%s“ модул са претходним „%s“ модулима

en: %s: linking 32-bit code with 64-bit code
sr: %s: повезујем 32-битни код са 64-битним кодом

en: %s: linking abicalls files with non-abicalls files
sr: %s: повезујем датотеке абипозива са датотекама не-абипозива

en: %s: little endian elf flag clear on LE object
sr: %s: „elf“ заставица мале крајњости је очишћена на „LE“ објекту

en: %s: little endian elf flag set on BE object
sr: %s: „elf“ заставица мале крајњости је постављена на „BE“ објекту

en: %s: loaded archive members: %u
sr: %s: учитаних чланова архиве: %u

en: %s: loaded lib groups members: %u
sr: %s: учитаних чланова група библиотеке: %u

en: %s: local symbol %d has invalid st_other for ABI version 1
sr: %s: локални симбол „%d“ има неисправан „st_other“ за „ABI“ издање 1

en: %s: lseek failed: %s
sr: %s: „lseek“ није успело: %s

en: %s: malformed archive header at %zu
sr: %s: лоше заглавље архиве на %zu

en: %s: malformed archive header name at %zu
sr: %s: лош назив заглавља архиве на %zu

en: %s: malformed archive header size at %zu
sr: %s: лоша величина заглавља архиве на %zu

en: %s: maximum bytes mapped for read at one time: %llu
sr: %s: највише бајтова мапираних за читање у исто време: %llu

en: %s: member %s at %zu is not an ELF object
sr: %s: члан „%s“ на %zu није „ELF“ објекат

en: %s: missing .note.GNU-stack section implies executable stack
sr: %s: недостајући „.note.GNU-stack“ одељак подразумева извршиви спремник

en: %s: missing group end
sr: %s: недостаје крај групе

en: %s: missing lib end
sr: %s: недостаје крај библиотеке

en: %s: mmap: failed to allocate %lu bytes for output file: %s
sr: %s: mmap: нисам успео да доделим %lu бајта за излазну датотеку: %s

en: %s: must be processed by '%s' toolchain
sr: %s: мора бити обрађено „%s“ алатним ланцем

en: %s: must take a non-empty argument
sr: %s: мора да добије непразан аргумент

en: %s: must take one of the following arguments: %s
sr: %s: мора да добије неки од селедћих аргумената: %s

en: %s: no archive symbol table (run ranlib)
sr: %s: нема табеле симбола архиве (покрените „ranlib“)

en: %s: nodes visited: %u
sr: %s: посећених чворова: %u

en: %s: not an object or archive
sr: %s: није ни објекат ни архива

en: %s: not configured to support 32-bit big-endian object
sr: %s: није подешено да подржи 32-битне објекте велике крајњости

en: %s: not configured to support 32-bit little-endian object
sr: %s: није подешено да подржи 32-битне објекте мале крајњости

en: %s: not configured to support 64-bit big-endian object
sr: %s: није подешено да подржи 64-битне објекте велике крајњости

en: %s: not configured to support 64-bit little-endian object
sr: %s: није подешено да подржи 64-битне објекте мале крајњости

en: %s: object tag '%d, %s' is incompatible with tag '%d, %s'
sr: %s: ознака објекта „%d, %s“ није сагласна са ознаком „%d, %s“

en: %s: only registers %%g[2367] can be declared using STT_REGISTER
sr: %s: само регистри „%%g[2367]“ могу бити декларисани коришћењем „STT_REGISTER“

en: %s: open: %s
sr: %s: отварам: %s

en: %s: plugin failed to claim member %s at %zu
sr: %s: прикључак није успео да потражује члана „%s“ на %zu

en: %s: plugin needed to handle lto object
sr: %s: потребан је прикључак за руковање „lto“ објектом

en: %s: pread failed: %s
sr: %s: „pread“ није успело: %s

en: %s: read failed, starting offset (%#llx) less than zero
sr: %s: читање није успело, почетни померај (%#llx) је мањи од нуле

en: %s: read failed: %s
sr: %s: „read“ није успело: %s

en: %s: readv failed: %s
sr: %s: „readv“ није успело: %s

en: %s: recording to %s
sr: %s: снимам у „%s“

en: %s: reference to %s
sr: %s: упута ка „%s“

en: %s: register %%g%d declared as '%s'; previously declared as '%s' in %s
sr: %s: регистар „%%g%d“ је декларисан као „%s“; претходно декларисан као „%s“ у „%s“

en: %s: relocation %u against `%s' can not be used when making a shared object; recompile with -fPIC
sr: %s: премештај „%u“ наспрам „%s“ се не може користити приликом стварања дељеног објекта; поново преведите са „-fPIC“

en: %s: relocation R_386_GOTOFF against external symbol %s cannot be used when making a shared object
sr: %s: премештај „R_386_GOTOFF“ наспрам спољног симбола „%s“ се не може користити када се ствара дељени објекат

en: %s: relocation R_386_GOTOFF against preemptible symbol %s cannot be used when making a shared object
sr: %s: премештај „R_386_GOTOFF“ наспрам унапред испражњивог симбола „%s“ се не може користити када се ствара дељени објекат

en: %s: relocation R_386_GOTOFF against undefined symbol %s cannot be used when making a shared object
sr: %s: премештај „R_386_GOTOFF“ наспрам недефинисаног симбола „%s“ се не може користити када се ствара дељени објекат

en: %s: removing unused section from '%s' in file '%s'
sr: %s: уклањам некоришћени одељак „%s“ у датотеци „%s“

en: %s: requires executable stack
sr: %s: захтева извршиви спремник

en: %s: script file changed
sr: %s: датотека скрипте је измењена

en: %s: section %s contains incorrectly aligned strings; the alignment of those strings won't be preserved
sr: %s: одељак „%s“ садржи неправилно поравнате ниске; поравнање тих ниски неће бити очувано

en: %s: section changed size; relink with --incremental-full
sr: %s: одељак је изменио величину; превежите са „--incremental-full“

en: %s: short archive header at %zu
sr: %s: кратко заглавље архиве на %zu

en: %s: stat failed: %s
sr: %s: „stat“ није успело: %s

en: %s: stat: %s
sr: %s: добављање података: %s

en: %s: stub group size is too large; retrying with %#x
sr: %s: величина групе окрајка је превелика; поново покушавам са „%#x“

en: %s: supported emulations:
sr: %s: подржане емулације:

en: %s: supported targets:
sr: %s: подржане мете:

en: %s: symbol table entries: %zu
sr: %s: уноси табеле симбола: %zu

en: %s: symbol table entries: %zu; buckets: %zu
sr: %s: уноси табеле симбола: %zu; ведра: %zu

en: %s: the symbol should have been defined by a plugin
sr: %s: симбол треба бити дефинисан прикључком

en: %s: the vtable symbol may be undefined because the class is missing its key function
sr: %s: симбол в_табеле може бити недефинисан јер класи недостаје њена функција кључа

en: %s: toc optimization is not supported for %#08x instruction
sr: %s: оптимизација табеле садржаја није подржана за инструкцију „%#08x“

en: %s: top level DIE is not DW_TAG_compile_unit or DW_TAG_type_unit
sr: %s: „DIE“ највишег нивоа није „DW_TAG_compile_unit„ или „DW_TAG_type_unit“

en: %s: total archive members: %u
sr: %s: укупно чланова архиве: %u

en: %s: total bytes mapped for read: %llu
sr: %s: укупно бајтова мапираних за читање: %llu

en: %s: total free list nodes: %u
sr: %s: укупно слободних чворова спискова: %u

en: %s: total free lists: %u
sr: %s: укупно слободних спискова: %u

en: %s: total lib groups members: %u
sr: %s: укупно чланова група библиотеке: %u

en: %s: unexpected %s in object file
sr: %s: неочекивано „%s“ у објектној датотеци

en: %s: unexpected reloc %u in object file
sr: %s: неочекивани премештај „%u“ у објектној датотеци

en: %s: unexpected reloc type %u in .opd section
sr: %s: неочекивана врста премештаја „%u“ у „.opd“ одељку

en: %s: unknown CPU architecture
sr: %s: непозната архитектура процесора

en: %s: unknown EABI object attribute %d
sr: %s: непознат „%d“ атрибут „EABI“ објекта

en: %s: unknown mandatory EABI object attribute %d
sr: %s: непознат обавезан „%d“ атрибут „EABI“ објекта

en: %s: unknown program property type %d in .note.gnu.property section
sr: %s: непозната врста својства програма „%d“ у „.note.gnu.property“ одељку

en: %s: unknown program property type 0x%x in .note.gnu.property section
sr: %s: непозната врста својства програма „0×%x“ у „.note.gnu.property“ одељку

en: %s: unsupported -mbss-plt code
sr: %s: неподржан „-mbss-plt“ код

en: %s: unsupported ELF file type %d
sr: %s: неподржана „ELF“ врста датотеке %d

en: %s: unsupported ELF machine number %d
sr: %s: неподржан број „ELF“ машине %d

en: %s: unsupported REL reloc section
sr: %s: неподжан „REL“ одељак премештаја

en: %s: unsupported RELA reloc section
sr: %s: неподржан одељак „RELA“ премештаја

en: %s: unsupported TLS reloc %s for IFUNC symbol
sr: %s: неподржан „TLS“ премештај „%s“ за „IFUNC“ симбол

en: %s: unsupported TLS reloc %u for IFUNC symbol
sr: %s: неподржан „TLS“ премештај „%u“ за „IFUNC“ симбол

en: %s: unsupported TLS reloc %u.
sr: %s: неподржан „TLS“ премештај „%u“.

en: %s: unsupported TLSLE reloc %u in shared code.
sr: %s: неподржан „TLSLE“ премештај „%u“ у дељеном коду.

en: %s: unsupported TLSLE reloc type %u in shared objects.
sr: %s: неподржана „TLSLE“ врста премештаја „%u“ у дељеним објектима.

en: %s: unsupported note type %d in .note.gnu.property section
sr: %s: неподржана врста напомене „%d“ у „.note.gnu.property“ одељку

en: %s: unsupported reloc %u against global symbol %s
sr: %s: неподржан премештај „%u“ наспрам општег симбола „%s“

en: %s: unsupported reloc %u against local symbol
sr: %s: неподржан премештај „%u“ наспрам локалног симбола

en: %s: unsupported reloc %u for IFUNC symbol
sr: %s: неподржан премештај „%u“ за „IFUNC“ симбол

en: %s: unsupported reloc %u in non-static TLSLE mode.
sr: %s: неподржан премештај „%u“ у не-статичком „TLSLE“ режиму.

en: %s: unsupported reloc %u in pos independent link.
sr: %s: неподржан премештај „%u“ у пост независној вези.

en: %s: unsupported reloc type in global scan
sr: %s: неподржана врста премештаја у општем скенирању

en: %s: unsupported symbol section 0x%x
sr: %s: неподржан одељак симбола „0×%x“

en: %s: use the --help option for usage information
sr: %s: користите опцију „--help“ за податке о употреби

en: %s: uses different e_flags (0x%x) fields than previous modules (0x%x)
sr: %s: користи другачија поља „e_flags“ (0×%x) него претходни модули (0×%x)

en: %s: warning:
sr: %s: упозорење:

en: %s: write error while making copy of file (%s)
sr: %s: грешка писања приликом стварања умношка датотеке (%s)

en: %s: write: unexpected 0 return-value
sr: %s: write: неочекивана повратна вредност 0

en: %s:%d:%d: DATA_SEGMENT_ALIGN not in SECTIONS clause
sr: %s:%d:%d: „DATA_SEGMENT_ALIGN“ није у „SECTIONS“ правилу

en: %s:%d:%d: MEMORY region '%.*s' not declared
sr: %s:%d:%d: „MEMORY“ област „%.*s“ није објављена

en: %s:%d:%d: MEMORY region '%.*s' referred to outside of SECTIONS clause
sr: %s:%d:%d: „MEMORY“ област „%.*s“ је упутна изван „SECTIONS“ правила

en: %s:%d:%d: ignoring SEARCH_DIR; SEARCH_DIR is only valid for scripts specified via -T/--script
sr: %s:%d:%d: занемарујем „SEARCH_DIR“; „SEARCH_DIR“ је једино исправно за скрипте наведене путем „-T/--script“

en: %s:%d:%d: ignoring command OPTION; OPTION is only valid for scripts specified via -T/--script
sr: %s:%d:%d: занемарујем „OPTION“ наредбе; „OPTION“ је једино исправно за скрипте наведене путем „-T/--script“

en: %s:%d:%d: invalid use of VERSION in input file
sr: %s:%d:%d: неисправна употреба „VERSION“ у улазној датотеци

en: %s:%s exceeds group size
sr: „%s:%s“ превазилази величину групе

en: %s:%s: branch in non-executable section, no long branch stub for you
sr: %s:%s: грана у неизвршивом одељку, нема окрајка дуге гране за вас

en: '%s' appears as both a global and a local symbol for version '%s' in script
sr: „%s“ изгледа и као општи и као локални симбол за издање „%s“ у скрипти

en: (AArch64 only) Do not fix Cortex-A53 erratum 835769
sr: (само „AArch64“) Не поправља „Cortex-A53“ грешку 835769

en: (AArch64 only) Do not fix Cortex-A53 erratum 843419
sr: (само „AArch64“) Не поправља „Cortex-A53“ грешку 843419

en: (AArch64 only) Fix Cortex-A53 erratum 835769
sr: (само „AArch64“) Поправља „Cortex-A53“ грешку 835769

en: (AArch64 only) Fix Cortex-A53 erratum 843419
sr: (само „AArch64“) Поправља „Cortex-A53“ грешку 843419

en: (ARM only) Do not fix binaries for ARM1176 erratum
sr: (само „ARM“) Не поправља бинарне за „ARM1176“ грешкама

en: (ARM only) Do not fix binaries for Cortex-A8 erratum
sr: (само „ARM“) Не поправља бинарне за „Cortex-A8“ грешкама

en: (ARM only) Do not generate long PLT entries
sr: (само „ARM“) Не ствара дуге „PLT“ уносе

en: (ARM only) Do not merge exidx entries in debuginfo
sr: (само „ARM“) Не стапа „exidx“ уносе у подацима прочишћавања

en: (ARM only) Do not warn about objects with incompatible enum sizes
sr: (само „ARM“) Не упозорава о објектима са несагласним величинама набрајања

en: (ARM only) Do not warn about objects with incompatible wchar_t sizes
sr: (само „ARM“) Не упозорава о објектима са несагласним „wchar_t“ величинама

en: (ARM only) Fix binaries for ARM1176 erratum
sr: (само „ARM“) Поправља бинарне за „ARM1176“ грешкама

en: (ARM only) Fix binaries for Cortex-A8 erratum
sr: (само „ARM“) Поправља бинарне за „Cortex-A8“ грешкама

en: (ARM only) Force R_ARM_TARGET1 type to R_ARM_ABS32
sr: (само „ARM“) Присиљава „R_ARM_TARGET1“ врсту на „R_ARM_ABS32“

en: (ARM only) Force R_ARM_TARGET1 type to R_ARM_REL32
sr: (само „ARM“) Присиљава „R_ARM_TARGET1“ врсту на „R_ARM_REL32“

en: (ARM only) Generate long PLT entries
sr: (само „ARM“) Ствара дуге „PLT“ уносе

en: (ARM only) Ignore for backward compatibility
sr: (само „ARM“) Занемарено зарад повратне сагласности

en: (ARM only) Merge exidx entries in debuginfo
sr: (само „ARM“) Стапа „exidx“ уносе у подацима прочишћавања

en: (ARM only) Rewrite BX rn as MOV pc, rn for ARMv4
sr: (само „ARM“) Поново пише „BX rn“ као „MOV pc“, „rn“ за „ARMv4“

en: (ARM only) Rewrite BX rn branch to ARMv4 interworking veneer
sr: (само „ARM“) Поново пише „BX rn“ грану у „ARMv4“ међурадну превлаку

en: (ARM only) Set R_ARM_TARGET2 relocation type
sr: (само „ARM“) Поставља „R_ARM_TARGET2“ врсту премештаја

en: (ARM, PowerPC only) The maximum distance from instructions in a group of sections to their stubs. Negative values mean stubs are always after the group. 1 means use default size
sr: (само „ARM, PowerPC“) Највеће растојање од имструкција у групи одељака до њихових окрајака. Негативне вредности значе да су окрајци увек након групе. 1 значи коришћење основне величине

en: (PowerPC only) Align PLT call stubs to fit cache lines
sr: (само „PowerPC“) Поравнава „PLT“ окрајке позива да испуни редове оставе

en: (PowerPC only) Allow a group of stubs to serve multiple output sections
sr: (само „PowerPC“) Допушта групи окрајака да служе више одељака излаза

en: (PowerPC only) Do not label linker stubs with a symbol
sr: (само „PowerPC“) Не етикетира окрајке повезивача са симболом

en: (PowerPC only) Each output section has its own stubs
sr: (само „PowerPC“) Сваки одељак излаза има свој сопствени окрајак

en: (PowerPC only) Label linker stubs with a symbol
sr: (само „PowerPC“) Етикетира окрајке повезивача са симболом

en: (PowerPC only) Use new-style PLT
sr: (само „PowerPC“) Користи ново стилни „PLT“

en: (PowerPC/64 only) Don'''t try to optimize TLS accesses
sr: (само „PowerPC/64“) Не покушава да оптимизује „TLS“ приступе

en: (PowerPC/64 only) Don't use a special __tls_get_addr call
sr: (само „PowerPC/64“) Не користи „special __tls_get_addr“ позив

en: (PowerPC/64 only) Optimize GD/LD/IE code to IE/LE
sr: (само „PowerPC/64“) Оптимизује „GD/LD/IE“ код у „IE/LE“

en: (PowerPC/64 only) Use a special __tls_get_addr call
sr: (само „PowerPC/64“) Користи „special __tls_get_addr“ позив

en: (PowerPC64 only) Don't optimize ELFv2 calls
sr: (само „PowerPC64“) Не оптимизује „ELFv2“ позиве

en: (PowerPC64 only) Don't optimize TOC code sequences
sr: (само „PowerPC64“) Не оптимизује низове „TOC“ кода

en: (PowerPC64 only) Don't sort TOC and GOT sections
sr: (само „PowerPC64“) Не ређа „TOC“ и „GOT“ одељке

en: (PowerPC64 only) Optimize TOC code sequences
sr: (само „PowerPC64“) Оптимизује низове „TOC“ кода

en: (PowerPC64 only) Optimize calls to ELFv2 localentry:0 functions
sr: (само „PowerPC64“) Оптимизује позиве ка „ELFv2“ локалном уносу:0 функција

en: (PowerPC64 only) PLT call stubs should load r11
sr: (само „PowerPC64“) „PLT“ окрајци позива треба да учитају „r11“

en: (PowerPC64 only) PLT call stubs should not load r11
sr: (само „PowerPC64“) „PLT“ окрајци позива не треба да учитају „r11“

en: (PowerPC64 only) PLT call stubs with load-load barrier
sr: (само „PowerPC64“) „PLT“ окрајци позива са учитај-учитај баријером

en: (PowerPC64 only) PLT call stubs without barrier
sr: (само „PowerPC64“) „PLT“ окрајци позива без баријере

en: (PowerPC64 only) Sort TOC and GOT sections
sr: (само „PowerPC64“) Ређа „TOC“ и „GOT“ одељке

en: (PowerPC64 only) stubs do not use power10 insns
sr: (само „PowerPC64“) окрајци не користе „power10“ улазне знаке

en: (PowerPC64 only) stubs use power10 insns
sr: (само „PowerPC64“) окрајци користе „power10“ улазне знаке

en: (aarch64 only) Do not apply link-time values for dynamic relocations
sr: (само „aarch64“) Не примењује свезно-временске вредности за динамичке премештаје

en: ** PLT
sr: ** „PLT“

en: ** attributes
sr: ** особине

en: ** dynamic
sr: ** динамичко

en: ** dynamic relocs
sr: ** динамички премештаји

en: ** expression
sr: ** израз

en: ** file header
sr: ** заглавље датотеке

en: ** fill
sr: ** испуна

en: ** glink
sr: ** g_веза

en: ** group
sr: ** група

en: ** relocs
sr: ** премештаји

en: ** save/restore
sr: ** сачуај/поврати

en: ** section headers
sr: ** заглавља одељка

en: ** segment headers
sr: ** заглавља подеока

en: ** string table
sr: ** табела ниске

en: ** symtab xindex
sr: ** симтаб x_индекс

en: --build-id argument '%s' not a valid hex number
sr: „--build-id“ аргумент „%s“ није исправан хексадецималан број

en: --build-id=uuid failed: could not find UuidCreate
sr: „--build-id=uuid“ није успело: не могу да нађем „UuidCreate“

en: --build-id=uuid failed: could not load rpcrt4.dll
sr: „--build-id=uuid“ није успело: не могу да учитам „rpcrt4.dll“

en: --build-id=uuid failed: could not open /dev/urandom: %s
sr: „--build-id=uuid“ није успело: не могу да отворим „/dev/urandom“: %s

en: --compress-debug-sections=zstd: gold is not built with zstd support
sr: --compress-debug-sections=zstd: „gold“ није изграђен са „zstd“ подршком

en: --hash-bucket-empty-fraction value %g out of range [0.0, 1.0)
sr: „--hash-bucket-empty-fraction“ вредност „%g“ је ван опсега [0.0, 1.0)

en: --just-symbols does not make sense with a shared object
sr: „--just-symbols“ нема смисла са дељеним објектом

en: --plt-localentry is especially dangerous without ld.so support to detect ABI violations
sr: „--plt-localentry“ је нарочито опасно без „ld.so“ подршке за откривање „ABI“ преступа

en: --plt-localentry is incompatible with power10 pc-relative code
sr: „--plt-localentry“ је несагласно са „power10“ рачунарско-односним кодом

en: --section-start address missing
sr: недостаје адреса за „--section-start“

en: --section-start argument %s is not a valid hex number
sr: „--section-start“ аргумент „%s“ није исправан хексадецималан број

en: -F/--filter may not used without -shared
sr: „-F/--filter“ се не може користити без „-shared“

en: -Trodata-segment is meaningless without --rosegment
sr: „-Trodata-segment“ је безначајно без „--rosegment“

en: -f/--auxiliary may not be used without -shared
sr: „-F/--auxiliary“ се не може користити без „-shared“

en: -l does not search for shared libraries
sr: „-l“ не тражи дељене библиотеке

en: -l searches for shared libraries
sr: „-l“ тражи дељене библиотеке

en: -mips32r2 -mfp64 (12 callee-saved)
sr: -mips32r2 -mfp64 (12 позиваоца-сачувано)

en: -pie and -r are incompatible
sr: „-pie“ и „-r“ нису сагласне

en: -pie and -static are incompatible
sr: „-pie“ и „-static“ нису сагласне

en: -retain-symbols-file does not yet work with -r
sr: „-retain-symbols-file“ још увек не ради са „-r“

en: -shared and -pie are incompatible
sr: „-shared“ и „-pie“ нису сагласне

en: -shared and -r are incompatible
sr: „-shared“ и „-r“ нису сагласне

en: -shared and -static are incompatible
sr: „-shared“ и „-static“ нису сагласне

en: .got.plt offset of %ld from .plt beyond the range of ADDIUPC
sr: „.got.plt“ померај од %ld из „.plt“ је ван опсега „ADDIUPC“-а

en: /dev/urandom: expected %zu bytes, got %zd bytes
sr: /dev/urandom: очекивах %zu бајта, добих %zd

en: /dev/urandom: read failed: %s
sr: /dev/urandom: читање није успело: %s

en: ADDRESS
sr: АДРЕСА

en: Add C++ operator new/delete to dynamic symbols
sr: Додаје ново/обриши C++ оператера динамичким симболима

en: Add C++ typeinfo to dynamic symbols
sr: Додаје C++ податке врсте динамичким симболима

en: Add DIR to link time shared library search path
sr: Додаје „DIR“ путањи претраге дељене библиотеке времена повезивања

en: Add DIR to runtime search path
sr: Додаје ДИР у путању претраге времена извршења

en: Add data symbols to dynamic symbols
sr: Додаје симболе података динамичким симболима

en: Add directory to search path
sr: Додаје директоријум у путању претраге

en: Alias for --debug=files
sr: Алијас за „--debug=files“

en: Alias for -d
sr: Алијас за „-d“

en: Alias for -r
sr: Алијас за „-r“

en: Allow multiple definitions of symbols
sr: Допушта више дефиниција симбола

en: Allow unresolved references in shared libraries
sr: Допушта нерешене упуте у дељеним библиотекама

en: Allow unused version in script
sr: Допушта некоришћено издање у скрипти

en: Amount of extra space to allocate for patches (default 10)
sr: Износ додатног простора за доделу закрпама (основно је 10)

en: Apply link-time values for dynamic relocations
sr: Примењује свезно-временске вредности за динамичке премештаје

en: Archive member included because of file (symbol)
sr: Члан архиве је обухваћен због датотеке (симбол)

en: Assume files changed
sr: Подразумева да су датотеке измењене

en: Assume files didn't change
sr: Подразумева да датотеке нису измењене

en: Assume startup files unchanged (files preceding this option)
sr: Подразумева да полазне датотеке нису измењене (датотеке које претходе овој опцији)

en: Attempt to set a memory region for a non-output section
sr: Покушава да постави област меморије за не-излазни одељак

en: Auxiliary filter for shared object symbol table
sr: Помоћни филтер за табелу симбола дељеног објекта

en: Bind default visibility defined function symbols locally for -shared
sr: Свезује основне симболе дефинисане функције видљивости локално за „-shared“

en: Bind default visibility defined symbols locally for -shared
sr: Свезује основне симболе дефинисане видљивости локално за „-shared“

en: CALL16 reloc at 0x%lx not against global symbol
sr: „CALL16“ премештај на 0×%lx није наспрам општег симбола

en: COMDAT group %s included twice in incremental link
sr: „COMDAT“ група „%s“ укључена је два пута у повећавајућој свези

en: COMDAT group has no signature
sr: „COMDAT“ група нема потпис

en: COPY reloc
sr: „COPY“ премештај

en: COUNT
sr: БРОЈ

en: Call SYMBOL at load-time
sr: Позива „SYMBOL“ у време утовара

en: Call SYMBOL at unload-time
sr: Позива „SYMBOL“ у време истовара

en: Cannot export local symbol '%s'
sr: Не могу да извезем локални симбол „%s“

en: Cannot use both --target1-abs and --target1-rel.
sr: Не могу да користим и „--target1-abs“ и „--target1-rel“.

en: Check segment addresses for overlaps
sr: Проверава имали преклапања у адреси подеока

en: Chunk size for '--build-id=tree'
sr: Величина окрњка за „--build-id=tree“

en: Common symbol       size              file
sr: Општи симбол       величина              датотека

en: Compress .debug_* sections in the output file
sr: Сажима „.debug_*“ одељке у излазној датотеци

en: Convert unresolved symbols to weak references
sr: Претвара нерешене симболе у слабе упуте

en: Copyright (C) 2024 Free Software Foundation, Inc.
sr: Ауторска права © 2024. Фондација слободног софтвера, Инк.

en: Could not find symbol %s to unfold
sr: Не могу да нађем симбол „%s“ за одвијање

en: Create a position independent executable
sr: Ствара положајно независну извршну

en: Create an output file even if errors occur
sr: Ствара излазну датотеку чак и ако дође до грешке

en: Create exception frame header
sr: Ствара заглавље оквира изузетка

en: Create undefined reference to SYMBOL
sr: Ствара недефинисане упуте на „SYMBOL“

en: DATA_SEGMENT_ALIGN may only appear once in a linker script
sr: „DATA_SEGMENT_ALIGN“ се може појавити само једном у скрипти повезивача

en: DATA_SEGMENT_RELRO_END may only appear once in a linker script
sr: „DATA_SEGMENT_RELRO_END“ се може појавити само једном у скрипти повезивача

en: DATA_SEGMENT_RELRO_END must follow DATA_SEGMENT_ALIGN
sr: „DATA_SEGMENT_RELRO_END“ мора да следи „DATA_SEGMENT_ALIGN“

en: DIR
sr: ДИР

en: DT_NEEDED value out of range: %lld >= %lld
sr: „DT_NEEDED“ вредност је ван опсега: %lld >= %lld

en: DT_SONAME value out of range: %lld >= %lld
sr: „DT_SONAME“ вредност је ван опсега: %lld >= %lld

en: DYNAMIC section %u link %u is not a strtab
sr: „DYNAMIC“-ог одељка %u веза %u није „strtab“

en: DYNAMIC section %u link out of range: %u
sr: „DYNAMIC“ одељка %u веза је ван опсега: %u

en: Debug abbreviations extend beyond .debug_abbrev section; failed to reduce debug abbreviations
sr: Скраћенице прочишћавања се простиру ван „.debug_abbrev“ одељка; нисам успео да умањим скраћенице прочишћавања

en: Debug info extends beyond .debug_info section; failed to reduce debug info
sr: Подаци прочишћавања се простиру ван „.debug_info“ одељка; нисам успео да умањим податке прочишћавања

en: Debug info extends beyond .debug_info section;failed to reduce debug info
sr: Подаци прочишћавања се простиру ван „.debug_info“ одељка;нисам успео да умањим податке прочишћавања

en: Default search path for Solaris compatibility
sr: Подразумевана путања претраге зарад Соларис сагласности

en: Define a symbol
sr: Дефинише симбол

en: Define common symbols
sr: Дефинише опште симболе

en: Delete all local symbols
sr: Брише све локалне симболе

en: Delete all temporary local symbols
sr: Брише све привремене локалне симболе

en: Demangle C++ symbols in log messages
sr: Раскршћава C++ симболе у порукама дневника

en: Disable STB_GNU_UNIQUE symbol binding
sr: Онемогућује увезивање „STB_GNU_UNIQUE“ симбола

en: Disable text section reordering for GCC section names
sr: Онемогућава преуређивање одељка текста за „GCC“ називе одељка

en: Disable use of DT_RUNPATH
sr: Онемогућава коришћење „DT_RUNPATH“

en: Do a full link (default)
sr: Прави пуну везу (основно)

en: Do a full link and prepare output for incremental linking
sr: Прави пуну везу и спрема излаз за повећавајуће повезивање

en: Do an incremental link if possible; otherwise, do a full link and prepare output for incremental linking
sr: Прави повећавајућу везу ако је могуће; у супротном, прави пуну везу и припрема излаз за повећавајуће повезивање

en: Do an incremental link; exit if not possible
sr: Прави повећавајућу везу; излази ако није могуће

en: Do not allow multiple definitions
sr: Не допушта више дефиниција

en: Do not allow unresolved references in shared libraries
sr: Не допушта нерешене упуте у дељеним библиотекама

en: Do not allow unused version in script
sr: Не допушта некоришћено издање у скрипти

en: Do not check segment addresses for overlaps
sr: Не проверава имали преклапања у адреси подеока

en: Do not copy DT_NEEDED tags from shared libraries
sr: Не умножава „DT_NEEDED“ ознаке из дељених библиотека

en: Do not create a position independent executable
sr: Не ствара положајно независну извршну

en: Do not create copy relocs
sr: Не ствара премештаје умношка

en: Do not create exception frame header
sr: Не ствара заглавље оквира изузетка

en: Do not define common symbols in relocatable output
sr: Не дефинише опште симболе у преместивом излазу

en: Do not demangle C++ symbols in log messages
sr: Не раскршћава C++ симболе у порукама дневника

en: Do not export all dynamic symbols
sr: Не извози све динамичке симболе

en: Do not fold this symbol during ICF
sr: Не увија овај симбол за време „ICF“

en: Do not generate .gdb_index section
sr: Не ствара „.gdb_index“ одељак

en: Do not generate unwind information for PLT
sr: Не ствара развијене податке за „PLT“

en: Do not link against shared libraries
sr: Не увезује наспрам дељених библиотека

en: Do not list folded identical sections
sr: Не исписује увијене истоветне одељке

en: Do not list removed unused sections
sr: Не исписује уклоњене некоришћене одељке

en: Do not look for violations of the C++ One Definition Rule
sr: Не трага за преступима C++ правила једне дефиниције

en: Do not map the output file for writing
sr: Не мапира излазну датотеку за писање

en: Do not mark the DSO as one to be loaded only in the main namespace
sr: Не означава ДСО као онај који ће бити учитан само у главном називном простору

en: Do not move .text.unlikely sections to a separate segment.
sr: Не премешта „.text.unlikely“ одељке у одвојени подеок.

en: Do not output cross reference table
sr: Не исписује табелу унакрсне упуте

en: Do not page align data
sr: Не страничи податке поравнања

en: Do not page align data, do not make text readonly
sr: Не страничи податке поравнања, не чини текст само за читање

en: Do not permit relocations in read-only segments
sr: Не допушта премештаје у подеоцима само за читање

en: Do not put read-only non-executable sections in their own segment
sr: Не ставља не-извршиве одељке само за читање у њихове сопствене подеоке

en: Do not relax branches
sr: Не опушта гране

en: Do not run the linker multi-threaded
sr: Не покреће повезивача вишенитно

en: Do not sort dynamic relocs
sr: Не ређа динамичке премештаје

en: Do not treat warnings as errors
sr: Не сматра упозорења грешкама

en: Do not warn about duplicate common symbols
sr: Не упозорава о удвострученим општим симболима

en: Do not warn if text segment is not shareable
sr: Не упозорава ако подеок текста није дељив

en: Do not warn if the stack is executable
sr: Не упозорава ако је спремник извршив

en: Do not warn when discarding version information
sr: Не упозорава приликом одбацивања података издања

en: Don't bind default visibility defined symbols locally for -shared (default)
sr: Не свезује основне дефинисане симболе видљивости локално за „-shared“ (основно)

en: Don't mark variables read-only after relocation
sr: Не означава променљиве само за читање након премештаја

en: Don't remove unused sections
sr: Не уклања некоришћени одељак

en: Don't support tlsdesc gd_to_ie optimization on reloc %u
sr: Не подржавам „tlsdesc gd_to_le“ оптимизација на премештају „%u“

en: Don't warn about mismatched input files
sr: Не упозорава о неодговарајућим улазним датотекама

en: Don't warn when skipping an incompatible library
sr: Не упозорава приликом прескакања несагласну библиотеку

en: Dynamic hash style
sr: Стил динамичког хеша

en: Dynamic tag slots to reserve (default 5)
sr: Утори динамичке ознаке за резервисање (основно је 5)

en: ELF symbol visibility for synthesized __start_* and __stop_* symbols
sr: Видљивост ЕЛФ симбола за синтетизоване симболе „__start_*“ и „__stop_*“

en: EMULATION
sr: ЕМУЛАЦИЈА

en: EXIDX section %s(%u) links to invalid section %u in %s
sr: „EXIDX“ одељак „%s(%u)“ повезује на неисправан одељак „%u“ у „%s“

en: EXIDX section %s(%u) links to non-allocated section %s(%u)  in %s
sr: „EXIDX“ одељак „%s(%u)“ повезује на недодељени одељак „%s(%u)“ у „%s“

en: EXIDX section %s(%u) links to non-executable section %s(%u) in %s
sr: „EXIDX“ одељак „%s(%u)“ повезује на неизвршиви одељак „%s(%u)“ у „%s“

en: EXIDX sections %s(%u) and %s(%u) both link to text section%s(%u) in %s
sr: И „EXIDX“ одељак „%s(%u)“ и „%s(%u)“ везују на текстуални одељак%s(%u) у „%s“

en: Emit only debug line number information
sr: Емитује само податке броја реда прочишћавања

en: Enable STB_GNU_UNIQUE symbol binding
sr: Омогућује увезивање „STB_GNU_UNIQUE“ симбола

en: Enable text section reordering for GCC section names
sr: Омогућава преуређивање одељка текста за „GCC“ називе одељка

en: Enable use of DT_RUNPATH
sr: Омогућава коришћење „DT_RUNPATH“

en: End a library
sr: Завршава библиотеку

en: End a library search group
sr: Завршава групу претраге библиотеке

en: Erratum 835769 found and fixed at "%s", section %d, offset 0x%08x.
sr: Нађох грешку 835769 и поправих је на „%s“, одељак %d, померај 0x%08x.

en: Exclude libraries from automatic export
sr: Искључује библиотеке из самосталног извоза

en: Export SYMBOL to dynamic symbol table
sr: Извози „СИМБОЛ“ у динамичку табелу симбола

en: Export all dynamic symbols
sr: Извози све динамичке симболе

en: Extremely large compile unit in debug info; failed to reduce debug info
sr: Необично велика јединица превођења у подацима прочишћавања; нисам успео да умањим податке прочишћавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: FILENAME
sr: ДАТОТЕКА

en: FRACTION
sr: ОДЛОМАК

en: File
sr: Датотека

en: Filter for shared object symbol table
sr: Филтер за табелу симбола дељеног објекта

en: Force PIC sequences for ARM/Thumb interworking veneers
sr: Приморава „PIC“ низове за „ARM/Thumb“ међурадне превлаке

en: Found non-EXIDX input sections in EXIDX output section
sr: Нађох „non-EXIDX“ улазне одељке у „EXIDX“ излазном одељку

en: Generate .gdb_index section
sr: Ствара „.gdb_index“ одељак

en: Generate build ID note
sr: Стварам ИБ напомене изградње

en: Generate package metadata note
sr: Ствара белешку метаподатака пакета

en: Generate relocatable output
sr: Ствара преместиви излаз

en: Generate relocations in output
sr: Ствара премештаје на излазу

en: Generate shared library
sr: Ствара дељену библиотеку

en: Generate shared library (alias for -G/-shared)
sr: Ствара дељену библиотеку (алијас за „-G/-shared“)

en: Generate unwind information for PLT
sr: Ствара развијене податке за „PLT“

en: Group end without group start
sr: Група се завршава без почетка групе

en: Handle constructors as directed by compiler
sr: Ради са конструкторима како одређује преводилац

en: How to handle unresolved symbols
sr: Како да ради неређеним симболима

en: Identical Code Folding. '--icf=safe' Folds ctors, dtors and functions whose pointers are definitely not taken
sr: Истоветно увијање кода. „--icf=safe“ увија „ctors“, „dtors“ и функције чији показивачи дефинитивно нису узети

en: Ignored
sr: Занемарено

en: Ignored for ARM compatibility
sr: Занемарено зарад „ARM“ сагласности

en: Ignored for GCC linker option compatibility
sr: Занемарено зарад сагласности опције „GCC“ свезача

en: Ignored for SVR4 compatibility
sr: Занемарено зарад „SVR4“ сагласности

en: Include all archive contents
sr: Укључује сав садржај архиве

en: Include only needed archive contents
sr: Укључује само потребан садржај архиве

en: Invalid DIE in debug info; failed to reduce debug info
sr: Неисправно „DIE“ у подацима прочишћавања; нисам успео да умањим податке прочишћавања

en: Invalid/unrecognized reloc reloc %d.
sr: Неисправан/непознат премештај премештаја %d.

en: JALX to a non-word-aligned address
sr: „JALX“ на не-речју-поравнатој адреси

en: Keep .text.hot, .text.startup, .text.exit and .text.unlikely as separate sections in the final binary.
sr: Задржава „.text.hot“, „.text.startup“, „.text.exit“ и „.text.unlikely“ као одвојене одељке у крајњој извршној.

en: Keep all local symbols
sr: Задржава све локалне симболе

en: Keep files mapped across passes
sr: Задржава датотеке мапираним кроз пролазе

en: LEVEL
sr: НИВО

en: LIBNAME
sr: БИБЛИОТЕКА

en: Layout sections in the order specified
sr: Одељцу сучеља по реду наведени

en: Link big-endian objects.
sr: Свезује објекте велике крајњости.

en: Link little-endian objects.
sr: Свезује објекте мале крајњости.

en: List folded identical sections on stderr
sr: Исписује увијене истоветне одељке на стандардну грешку

en: List removed unused sections on stderr
sr: Исписује уклоњене некоришћене одељке на стандардну грешку

en: Load a plugin library
sr: Учитава библиотеку прикључка

en: Load a plugin library (not supported)
sr: Учитава библиотеку прикључка (није подржано)

en: Look for violations of the C++ One Definition Rule
sr: Трага за преступима C++ правила једне дефиниције

en: MAPFILENAME
sr: МАПИРАНА_ДАТОТЕКА

en: MIPS16 and microMIPS functions cannot call each other
sr: Функције „MIPS16“ и „microMIPS“ не могу да позивају једна другу

en: Make symbols in DSO available for subsequently loaded objects
sr: Чини симболе у „DSO“ доступним за накнадно учитане објекте

en: Map relevant file parts to memory
sr: Мапира релевантне делове датотеке у меморију

en: Map the output file for writing
sr: Мапира излазну датотеку за писање

en: Map whole files to memory
sr: Мапира целе датотеке у меморију

en: Mark DSO non-deletable at runtime
sr: Означава „DSO“ необрисивиму време извршавања

en: Mark DSO not available to dldump
sr: Означава „DSO“ недоступним за „dldump“

en: Mark DSO not available to dlopen
sr: Означава „DSO“ недоступним за „dlopen“

en: Mark DSO to be initialized first at runtime
sr: Означава „DSO“ да буде покренут први у време извршавања

en: Mark DSO to be loaded at most once, and only in the main namespace
sr: Означава да ДСО буде учитан највише једном и само у главном називном простору

en: Mark DSO to indicate that needs immediate $ORIGIN processing at runtime
sr: Означава „DSO“ да укаже да захтева тренутну „$ORIGIN“ обраду у време извршавања

en: Mark object for immediate function binding
sr: Означава објекат за тренутно увезивање функције

en: Mark object for lazy runtime binding
sr: Означава објекат за лењо увезивање времена извршавања

en: Mark object not to use default search paths
sr: Означава објекат да не користи основне путање претраге

en: Mark object requiring immediate process
sr: Означава објекат да захтева тренутну обраду

en: Mark object to interpose all DSOs but executable
sr: Обележава објекат за уметање свих „DSO“-а осим извршног

en: Mark output as not requiring executable stack
sr: Означава излаз као да не захтева извршиви спремник

en: Mark output as requiring executable stack
sr: Означава излаз као да захтева извршиви спремник

en: May not nest groups
sr: Нећу моћи да угнездим групе

en: Merge all .text.* prefix sections.
sr: Стапа све „all .text.*“ одељке префикса.

en: Min fraction of empty buckets in dynamic hash
sr: Најмањи одломак празног ведра у динамичком хешу

en: Minimum output file size for '--build-id=tree' to work differently than '--build-id=sha1'
sr: Најмања величина излазне датотеке за „--build-id=tree“ за рад другачије него „--build-id=sha1“

en: Move .text.unlikely sections to a separate segment.
sr: Премешта „.text.unlikely“ одељке у одвојени подеок.

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Number of iterations of ICF (default 3)
sr: Број понављања „ICF“-а (основно је 3)

en: Number of threads to use
sr: Број нити за коришћење

en: Number of threads to use in final pass
sr: Број нити за коришћење у завршном кораку

en: Number of threads to use in initial pass
sr: Број нити за коришћење у почетном кораку

en: Number of threads to use in middle pass
sr: Број нити за коришћење у средњем кораку

en: OFFSET
sr: ПОМЕРАЈ

en: OPTION
sr: ОПЦИЈА

en: Only search directories specified on the command line
sr: Претражује само директоријуме наведене на линији наредби

en: Optimize output file size
sr: Оптимизује величину излазне датотеке

en: Options --incremental-changed, --incremental-unchanged, --incremental-unknown require the use of --incremental
sr: Опције „--incremental-changed“, „--incremental-unchanged“, „--incremental-unknown“ захтевају коришћење опције „--incremental“

en: Orphan section handling
sr: Руковање напуштеним одељком

en: Output BE8 format image
sr: Излазна слика „BE8“ записа

en: Output cross reference table
sr: Исписује табелу унакрсне упуте

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: PC-relative offset overflow in APLT entry %d
sr: Прекорачење „PC“-односног помераја у „APLT“ уносу %d

en: PC-relative offset overflow in PLT entry %d
sr: Прекорачење „PC“-односног помераја у „PLT“ уносу %d

en: PERCENT
sr: ПРОЦЕНАТ

en: PHDRS load address overrides section %s load address
sr: адреса „PHDRS“ учитавања превазилази адресу учитавања одељка „%s“

en: PLT offset too large, try linking with --long-plt
sr: „PLT“ померај је превелик, покушајте да повежете са „--long-plt“

en: PLUGIN
sr: ПРИКЉУЧАК

en: PREL31 overflow in EXIDX_CANTUNWIND entry
sr: „PREL31“ прекорачење у уносу „EXIDX_CANTUNWIND“

en: PROGRAM
sr: ПРОГРАМ

en: Page align data, make text readonly
sr: Страничи податке поравнања, чини текст само за читање

en: Pass an option to the plugin
sr: Прослеђује опцију прикључку

en: Pass an option to the plugin (not supported)
sr: Прослеђује опцију прикључку (није подржано)

en: Permit relocations in read-only segments
sr: Допушта премештаје у подеоцима само за читање

en: Preread archive symbols when multi-threaded
sr: Унапред прочита симболе архиве када су више-нитовани

en: Print default output format
sr: Исписује основни излазни запис

en: Print resource usage statistics
sr: Исписује статистике коришћења ресурса

en: Print symbols defined and used for each input
sr: Исписује симболе дефинисане и коришћене за сваки улаз

en: Print the name of each input file
sr: Исписује назив сваке улазне датотеке

en: Put read-only non-executable sections in their own segment
sr: Ставља не-извршиве одељке само за читање у њихове сопствене подеоке

en: Put the linker version string into the .comment section
sr: Ставља ниску издања свезивача у одељак „.comment“

en: Put the linker version string into the .note.gnu.gold-version section
sr: Ставља ниску издања свезивача у одељак „.note.gnu.gold-version“

en: R_390_PC32DBL target misaligned at %llx
sr: „R_390_PC32DBL“ циљ је лоше поравнат на „%llx“

en: Read a list of dynamic symbols
sr: Чита списак динамичких симбола

en: Read linker script
sr: Чита скрипту повезивача

en: Read only symbol values from FILE
sr: Чита само вредности симбола из ДАТОТЕКЕ

en: Read version script
sr: Чита скрипту издања

en: Relax branches on certain targets
sr: Опушта гране на одређеним метама

en: Release mapped files after each pass
sr: Издаје мапиране датотеке након сваког корака

en: Remove unused sections
sr: Уклања некоришћени одељак

en: Report bugs to %s
sr: Грешке пријавите на „%s“

en: Report undefined symbols (even with --shared)
sr: Исписује недефинисане симболе (чак и са „--shared“)

en: Report unresolved symbols as errors
sr: Исписује нрешене симболе као грешке

en: Report unresolved symbols as warnings
sr: Исписује нрешене симболе као упозорења

en: Report usage information
sr: Исписује податке о коришћењу

en: Report version and target information
sr: Исписуује податке о издању и о мети

en: Report version information
sr: Исписује податке о издању

en: Restore the state of flags related to input files
sr: Враћа стање заставица које се односе на улазне датотеке

en: Run the linker multi-threaded
sr: Покреће повезивача вишенитно

en: S/390 code fill of odd length requested
sr: испуна „S/390“ кода непарне дужине је затражена

en: SECTION=ADDRESS
sr: ОДЕЉАК=АДРЕСА

en: SHF_LINK_ORDER not set in EXIDX section %s of %s
sr: „SHF_LINK_ORDER“ није постављено у „EXIDX“ одељку „%s“ до „%s“

en: SHLIB
sr: ДБИБЛ

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: SPECIAL constraints are not implemented
sr: „SPECIAL“ ограничења нису примењена

en: STT_COMMON symbol '%s' in %s is not in a common section
sr: „STT_COMMON“ симбол „%s“ у „%s“ није у општем одељку

en: SYMBOL
sr: СИМБОЛ

en: SYMBOL=EXPRESSION
sr: СИМБОЛ=ИЗРАЗ

en: Save the state of flags related to input files
sr: Чува стање заставица које се односе на улазне датотеке

en: Search for library LIBNAME
sr: Тражи библиотеку „LIBNAME“

en: Set GNU linker emulation; obsolete
sr: Поставља емулацију GNU увезивача; застарело

en: Set PT_GNU_STACK segment p_memsz to SIZE
sr: Поставља „PT_GNU_STACK“ подеок „p_memsz“ на „ВЕЛИЧИНА“

en: Set address of section
sr: Поставља адресу одељка

en: Set base file for incremental linking (default is output file)
sr: Поставља датотеку основе за повећавајуће свезивање (основно је излазна датотека)

en: Set common page size to SIZE
sr: Поставља општу величину странице на „ВЕЛИЧИНА“

en: Set dynamic linker path
sr: ПОставља путању динамичког увезивача

en: Set input format
sr: Поставља запис улаза

en: Set maximum page size to SIZE
sr: Поставља највећу величину странице на „ВЕЛИЧИНА“

en: Set offset between executable and read-only segments
sr: Поставља померај између извршних и само за читање подеока

en: Set output file name
sr: Поставља назив излазне датотеке

en: Set output format
sr: Поставља запис излаза

en: Set program start address
sr: Поставља почетну адресу програма

en: Set shared library name
sr: Поставља назив дељене библиотеке

en: Set target system root directory
sr: Поставља корени директоријум циљног система

en: Set the address of the bss segment
sr: Поставља адресу „bss“ подеока

en: Set the address of the data segment
sr: Поставља адресу подеока података

en: Set the address of the rodata segment
sr: Поставља адресу подеока ро-података

en: Set the address of the text segment
sr: Поставља адресу подеока текста

en: Sort common symbols by alignment
sr: Ређа опште симболе поравнањем

en: Sort dynamic relocs
sr: Ређа динамичке премештаје

en: Sort sections by name.  '--no-text-reorder' will override '--sort-section=name' for .text
sr: Ређа одељке по називу.  „--no-text-reorder“ ће преписати „--sort-section=name“ за „.text“

en: Source object %s has EABI version %d but output has EABI version %d.
sr: Изворни објекат „%s“ садржи „EABI“ издање %d, али циљни има „EABI“ издање %d.

en: Stack size when -fsplit-stack function calls non-split
sr: Величина спремника када „-fsplit-stack“ фунција позове „non-split“

en: Start a library
sr: Покреће библиотеку

en: Start a library search group
sr: Започиње групу претраге библиотеке

en: Strip LTO intermediate code sections
sr: Празни „LTO“ посредничке одељке кода

en: Strip all symbols
sr: Празни све симболе

en: Strip debug symbols that are unused by gdb (at least versions <= 7.4)
sr: Празни симболе прочишћавања које не користи „gdb“ (најмање издање <= 7.4)

en: Strip debugging information
sr: Празни податке прочишћавања

en: Stub is too far away, try a smaller value for '--stub-group-size'. The current value is 0x%lx.
sr: Окрајак је предалеко, пробајте мању вредност за „--stub-group-size“. Тренутна вредност је 0×%lx.

en: Symbol
sr: Симбол

en: TLS relocation against invalid instruction
sr: „TLS“ премештај наспрам неисправног упутства

en: TLS relocation out of range
sr: „TLS“ премештај је ван опсега

en: TLS sections are not adjacent
sr: „TLS“ одељци нису суседни

en: TLS variable referred by reloc %u is too far from TP.
sr: „TLS“ променљива на коју је упутио премештај „%u“ је предалеко од „TP“.

en: TLS variable referred by reloc %u is too far from TP. We Can't do gd_to_le relaxation.
sr: „TLS“ променљива на коју је упутио премештај „%u“ је предалеко од „TP“. Не можемо да одрадимо „gd_to_le“ опуштање.

en: TLS_DESC not yet supported for TILEGX
sr: „TLS_DESC“ није још подржано за „TILEGX“

en: TLS_DESC not yet supported for incremental linking
sr: „TLS_DESC“ није још подржано за повећавајуће повезивање

en: This program is free software; you may redistribute it under the terms of
    the GNU General Public License version 3 or (at your option) a later version.
    This program has absolutely no warranty.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можее да га расподељујете под одредбама Гнуове
    опште јавне лиценце издања 3 или (према вашем мишљењу) било ког новијег издања.
    Овај програм нема никакву гаранцију.

en: Trace references to symbol
sr: Прави траг упуте до симбола

en: Treat warnings as errors
sr: Сматра упозорења грешкама

en: Turn on debugging
sr: Укључује прочишћавање

en: Unable to create output section '%s' because it is not allowed by the SECTIONS clause of the linker script
sr: Не могу да направим излазни одељак „%s“ јер није допуштен „SECTIONS“ правилом скрипте повезивача

en: Unknown dynamic tag 0x%x
sr: Непозната динамичка ознака „0×%x“

en: Unsupported jump between ISA modes; consider recompiling with interlinking enabled.
sr: Неподржан скок између „ISA“ режима; размотрите поновно превођење са укљученим међуповезивањем.

en: Unusually large LEB128 decoded, debug information may be corrupted
sr: Необично велико „LEB128“ је декодирано, подаци прочишћавања могу бити оштећени

en: Usage: %s [options] file...
    Options:
sr: Употреба: %s [опције] датотека...
    Опције:

en: Use DT_INIT_ARRAY for all constructors
sr: Користи „DT_INIT_ARRAY“ за све конструкторе

en: Use DT_NEEDED for all shared libraries
sr: Користи „DT_NEEDED“ за све дељене библиотеке

en: Use DT_NEEDED only for shared libraries that are used
sr: Користи „DT_NEEDED“ само за дељене библиотеке које се користе

en: Use fallocate or ftruncate to reserve space
sr: Користи „fallocate“ или „ftruncate“ за резервисање простора

en: Use group name lookup rules for shared library
sr: Користи правила тражења назива групе за дељену библиотеку

en: Use less memory and more disk I/O (included only for compatibility with GNU ld)
sr: Користи мање меморије и више У/И диска (укључено само зарад сагласности са ГНУ „ld“-ом)

en: Use posix_fallocate to reserve space in the output file
sr: Користи „posix_fallocate“ за резервисање простора у излазној датотеци

en: Use timestamps to check files (default)
sr: Користи временске ознаке за проверу датотеке (основно)

en: Use wrapper functions for SYMBOL
sr: Користи функције умотавача за „SYMBOL“

en: Warn about duplicate common symbols
sr: Упозорава о удвострученим општим симболима

en: Warn if text segment is not shareable
sr: Упозорава ако подеок текста није дељив

en: Warn if the stack is executable
sr: Упозорава ако је спремник извршив

en: Warn when discarding version information
sr: Упозорава приликом одбацивања података издања

en: Warn when skipping an incompatible library
sr: Упозорава приликом прескакања несагласну библиотеку

en: Warning: bad `%s' option size %u smaller than its header in output section
sr: Упозорење: лоша „%s“ величина опције %u је мања од заглавља у излазном одељку

en: Where possible mark variables read-only after relocation
sr: Где је то могуће означава променљиве само за читање након премештаја

en: Write a dependency file listing all files read
sr: Записује датотеку зависности са списком свих читања датотека

en: Write map file
sr: Пише мапирану датотеку

en: Write map file on standard output
sr: Пише мапирану датотеку на стандардни излаз

en: [=STYLE]
sr: [=СТИЛ]

en: [={ascending,descending}]
sr: [={растуће,опадајуће}]

en: [all,files,script,task][,...]
sr: [све,датотеке,скрипта,задатак][,...]

en: [binary]
sr: [бинарно]

en: [ignored]
sr: [занемарено]

en: [none,name]
sr: [ништа,назив]

en: [place,discard,warn,error]
sr: [стави,одбаци,упозори,грешка]

en: __build_id=uuid failed: call UuidCreate() failed
sr: „__build_id=uuid“ није успело: позив „UuidCreate()“ није успео

en: address 0x%llx is not within region %s
sr: адреса „0×%llx“ није унутар области „%s“

en: address 0x%llx moves dot backwards in region %s
sr: адреса „0×%llx“ премешта тачку уназад у области „%s“

en: address of section '%s' moves backward from 0x%llx to 0x%llx
sr: адреса одељка „%s“ се помера уназад из 0×%llx у 0×%llx

en: alias for -Bdynamic
sr: алијас за „-Bdynamic“

en: alias for -Bstatic
sr: алијас за „-Bstatic“

en: aligning to section relative value
sr: поравнавам на релативну вредност одељка

en: alignment of section %s is not absolute
sr: поравнање одељка „%s“ није апсолутно

en: allocated section %s not in any segment
sr: додељени одељак „%s“ није ни у једном подеоку

en: allocated section not in any PT_LOAD segment
sr: додељени одељак није ни у једном „PT_LOAD“ подеоку

en: bad global symbol name offset %u at %zu
sr: лош померај назива општег симбола „%u“ на %zu

en: bad section name offset for section %u: %lu
sr: лош померај назива одељка за одељак „%u“: %lu

en: bad symbol name offset %u at %zu
sr: лош померај назива симбола „%u“ на %zu

en: binary
sr: бинарно

en: binary output format not compatible with -shared or -pie or -r
sr: излазни бинарни запис није сагласан са „-shared“ или „-pie“ или „-r“

en: both SUN and GNU model TLS relocations
sr: „TLS“ премештаји и SUN и GNU модела

en: call lacks nop, can't restore toc; recompile with -fPIC
sr: позиву недостаје „nop“, не могу да вратим табелу садржаја; поново преведите са „-fPIC“

en: cannot close map file: %s
sr: не могу да затворим мап датотеку: %s

en: cannot find %s
sr: не могу да нађем „%s“

en: cannot find %s%s
sr: не могу да нађем „%s%s“

en: cannot handle %s in a relocatable link
sr: не могу руковати са „%s“ у преместивој вези

en: cannot handle branch to local %u in a merged section %s
sr: не могу да рукујем грану на месно „%u“ у спојеном о%s“

en: cannot mix -r with --gc-sections or --icf
sr: не могу да користим „-r“ са „--gc-sections“ или „--icf“

en: cannot mix -r with dynamic object %s
sr: не могу да користим „-r“ са динамичким објектом „%s“

en: cannot mix -static with dynamic object %s
sr: не могу да користим „-static“ са динамичким објектом „%s“

en: cannot mix split-stack '%s' and non-split-stack '%s' when using -r
sr: не могу да помешам „split-stack“ „%s“ и „non-split-stack“ „%s“ када користим „-r“

en: cannot open %s: %s
sr: не могу да отворим „%s“: %s

en: cannot open %s: %s:
sr: не могу да отворим: %s: %s:

en: cannot open map file %s: %s
sr: не могу да отворим мап датотеку „%s“: %s

en: cannot open symbol count file %s: %s
sr: не могу да отворим датотеку укупности симбола „%s“: %s

en: cannot relocate %s in object file
sr: не могу да преместим „%s“ у објектној датотеци

en: cannot use --plugin: %s was compiled without plugin support
sr: не могу да користим „--plugin“: „%s“ је преведено без подршке прикључка

en: cannot use non-ELF output format with dynamic object %s
sr: не могу да користим не-ELF излазни запис са динамичким објектом „%s“

en: command line
sr: линија наредби

en: command line changed
sr: линија наредби је измењена

en: common '%s' overridden by previous definition
sr: опште „%s“ је превазиђено претходном дефиницијом

en: common of '%s' overidden by larger common
sr: опште „%s“ је превазиђено већим општим

en: common of '%s' overriding smaller common
sr: опште „%s“ превазилази мање опште

en: conditional branch to PLT in THUMB-2 not supported yet.
sr: условна грана за „PLT“ у „THUMB-2“ још није подржана.

en: conflicting architecture profiles %c/%c
sr: сукобљени профили архитектуре „%c/%c“

en: could not convert call to '%s' to '%s'
sr: не могу да претворим позив ка „%s“ у „%s“

en: could not decompress section %s
sr: не могу да распакујем одељак „%s“

en: could not parse eh_frame section %s(%s); ICF might not preserve exception handling behavior
sr: не могу да обрадим „eh_frame“ одељак „%s(%s)“; „ICF“ можда неће очувати понашање управљања изузетком

en: could not reopen file %s
sr: не могу поново да отворим датотеку „%s“

en: creating a segment to contain the file and program headers outside of any MEMORY region
sr: стварам подеок да садржи заглавља датотека и програма ван било које области МЕМОРИЈЕ

en: debug info may be unreliable, compile with -gdwarf64
sr: подаци о прочишћавању могу бити непоуздани, преведите са „-gdwarf64“

en: default
sr: основно

en: definition of '%s' overriding common
sr: дефиниција „%s“ превазилази опште

en: definition of '%s' overriding dynamic common definition
sr: дефиниција „%s“ превазилази динамичку дефиницију општег

en: different version of incremental build data
sr: различито издање повећавајућих података изградње

en: discarding version information for %s@%s, defined in unused shared library %s (linked with --as-needed)
sr: одбацујем податке издања за „%s@%s“, дефинисане у некоришћеној дељеној библиотеци „%s“ (повезане са „--as-needed“)

en: dot may not move backward
sr: тачка се не може померити уназад

en: dot moves backward in linker script from 0x%llx to 0x%llx
sr: тачка се премешта уназад у скрипти повезивача са 0×%llx на 0×%llx

en: duplicate definition for version %u
sr: удвостручена дефиниција за издање „%u“

en: dynamic reloc
sr: динамички премештај

en: dynamic symbol table name section has wrong type: %u
sr: динамички одељак назива табеле симбола има погрешну врсту: %u

en: error
sr: грешка

en: error: --package-metadata=%s does not contain valid JSON: %s
sr: грешка: „--package-metadata=%s“ не садржи исправан JSON: %s

en: extended index for symbol %u out of range: %u
sr: проширени индекс за симбол %u је ван опсега: %u

en: failed to match split-stack sequence at section %u offset %0zx
sr: нисам успе да упоредим „split-stack“ низ на одељку „%u“ померај %0zx

en: file %s was removed during the link
sr: датотека „%s“ је уклоњена за време свезивања

en: fill of section %s is not absolute
sr: испуна одељка „%s“ није апсолутна

en: fill value is not absolute
sr: вредност испуне није апсолутна

en: format '%s' not supported; treating as elf (supported formats: elf, binary)
sr: запис „%s“ није подржан; сматраћу га као „elf“ (подржани записи су: elf, binary)

en: fp16 format mismatch between %s and output
sr: „fp16“ запис није исти за „%s“ и излаз

en: function
sr: функција

en: hidden
sr: скривено

en: ignoring --compress-debug-sections for an incremental link
sr: занемарујем „--compress-debug-sections“ за повећавајућу свезу

en: ignoring --gc-sections for an incremental link
sr: занемарујем „--gc-sections“ за повећавајућу свезу

en: ignoring --icf for an incremental link
sr: занемарујем „--icf“ за повећавајућу свезу

en: ignoring --thread-count: %s was compiled without thread support
sr: занемарујем „--thread-count“: „%s“ је преведено без подршке нити

en: ignoring --threads: %s was compiled without thread support
sr: занемарујем „--threads“: „%s“ је преведено без подршке нити

en: incremental linking is not compatible with --emit-relocs
sr: повећавајућа свеза није сагласна са „--emit-relocs“

en: incremental linking is not compatible with --plugin
sr: повећавајућа свеза није сагласна са „--plugin“

en: incremental linking is not compatible with -pie
sr: повећавајућа свеза није сагласна са „-pie“

en: incremental linking is not compatible with -r
sr: повећавајућа свеза није сагласна са „-r“

en: incremental linking is not compatible with -z relro
sr: повећавајућа свеза није сагласна са „-z relro“

en: input file does not match -EB/EL option
sr: улазна датотека не одговара „-EB/EL“ опцији

en: input files added by plug-ins in --incremental mode not supported yet
sr: улазне датотеке додате прикључцима у „--incremental“ режиму нису још подржане

en: instruction with PC32DBL not wholly within section
sr: инструкција са „PC32DBL“ није читава унутар одељка

en: internal
sr: унутрашње

en: invalid STB_LOCAL symbol in external symbols
sr: неисправан „STB_LOCAL“ симбол у спољним симболима

en: invalid alignment %lu for section "%s"
sr: неисправно поравнање %lu за одељак „%s“

en: invalid argument to --section-start; must be SECTION=ADDRESS
sr: неисправан аргумент за „--section-start“; мора бити „ОДЕЉАК=АДРЕСА“

en: invalid dynamic symbol table name index: %u
sr: неисправан динамички индекс назива табеле симбола: %u

en: invalid reference to dot symbol outside of SECTIONS clause
sr: неисправна упута ка симболу тачке је ван „SECTIONS“ правила

en: invalid reloc %u
sr: неисправан премештај „%u“

en: invalid section group %u refers to earlier section %u
sr: неисправна група одељка %u се односи на ранији одељак %u

en: invalid symbol table name index: %u
sr: неисправан индекс назива табеле симбола: %u

en: invalid use of PROVIDE for dot symbol
sr: неисправно коришћење „PROVIDE“ за симбол тачке

en: keep only symbols listed in this file
sr: задржава само симболе исписане у овој датотеци

en: lib end without lib start
sr: библиотека се завршава без почетка библиотеке

en: library name must be prefixed with -l
sr: назив библиотеке мора имати префикс „-l“

en: linkage table error against `%s'
sr: грешка табеле повезивања наспрам „%s“

en: linkage table error against `%s:[local %u]'
sr: грешка табеле повезивања наспрам „%s:[local %u]“

en: linker defined
sr: повезивач је дефинисан

en: linker does not include stack split support required by %s
sr: повезивач не укључује подршку поделе спремника коју тражи „%s“

en: linker script
sr: скрипта повезивача

en: linking with --incremental-full
sr: повезујем са „--incremental-full“

en: load segment overlap [0x%llx -> 0x%llx] and [0x%llx -> 0x%llx]
sr: преклапање учитавања подеока [0×%llx –> 0×%llx] и [0×%llx –> 0×%llx]

en: local symbol %u has bad shndx %u
sr: локални симбол „%u“ има лош „shndx %u“

en: local symbol %u section index %u out of range
sr: локалног симбола %u индекс одељка %u је ван опсега

en: local symbol %u section name out of range: %u >= %u
sr: назив одељка локалног симбола %u је ван опсега: %u >= %u

en: max applied to section relative value
sr: максимум је примењен на релативну вредност одељка

en: may not nest groups in libraries
sr: нећу моћи да угнездим групе у библиотеке

en: may not nest libraries
sr: нећу моћи да угнездим библиотеке

en: may not nest libraries in groups
sr: нећу моћи да угнездим библиотеке у групе

en: may only specify load address for PT_LOAD segment
sr: могу само да наведем адресу учитавања за „PT_LOAD“ подеок

en: mergeable string section length not multiple of character size
sr: дужина одељка стопиве ниске није производ величине знака

en: min applied to section relative value
sr: минимум је примењен на релативну вредност одељка

en: mismatched definition for constrained sections
sr: неодговарајућа дефиниција за ограничене одељке

en: missing DT_NULL in dynamic segment
sr: недостаје „DT_NULL“ у динамичком подеоку

en: missing SHT_SYMTAB_SHNDX section
sr: недостаје „SHT_SYMTAB_SHNDX“ одељак

en: missing argument
sr: недостаје аргумент

en: missing expected TLS relocation
sr: недостаје очекиван „TLS“ премештај

en: missing expected __tls_get_addr call
sr: недостаје очекиван „__tls_get_addr“ позив

en: multiple '.interp' sections in input files may cause confusing PT_INTERP segment
sr: више „.interp“ одељака у улазној датотеци могу довети до збуњивања „PT_INTERP“ подеока

en: multiple SHT_ARM_EXIDX sections %s and %s in a non-relocatable link
sr: неколико „SHT_ARM_EXIDX“ одељака „%s“ и „%s“ у непреместивој вези

en: multiple common of '%s'
sr: више општих „%s“

en: multiple definition of '%s'
sr: више дефиниција „%s“

en: munmap failed: %s
sr: „munmap“ није успело: %s

en: no incremental data from previous build
sr: нема повећавајућих података из претходне изградње

en: no input files
sr: нема улазних датотека

en: no matching section constraint
sr: нема одговарајућег ограничења одељка

en: no relocation found in mips16 stub section '%s'
sr: нисам нашао премештај у „mips16“ одељку окрајка „%s“

en: no segment %s
sr: нема подеока „%s“

en: no supported target for -EB/-EL option
sr: нема подржаног циља за „-EB/-EL“ опцију

en: non-dynamic relocations refer to dynamic symbol %s
sr: не-динамички премештаји упућују на динамички симбол „%s“

en: not compressing section data: zlib error
sr: не сажимам податке одељка: „zlib“ грешка

en: obsolete reloc
sr: застарео премештај

en: one or more inputs require executable stack, but -z noexecstack was given
sr: један или више улаза захтева извршиви спремник, али је дато „-z noexecstack“

en: orphan section '%s' from '%s' is being placed in section '%s'
sr: напуштени одељак „%s“ из „%s“ је стављен у одељак „%s“

en: orphan section '%s' is being placed in section '%s'
sr: напуштени одељак „%s“ је стављен у одељак „%s“

en: out of file descriptors and couldn't close any
sr: нема више описника датотеке и не могу да затворим ниједан

en: out of patch space (GOT); relink with --incremental-full
sr: нема више закрпног простора (GOT); превежите са „--incremental-full“

en: out of patch space (PLT); relink with --incremental-full
sr: нема више простора закрпе (PLT); поново повежите са „--incremental-full“

en: out of patch space for section %s; relink with --incremental-full
sr: нема више закрпног простора за одељак „%s“; превежите са „--incremental-full“

en: out of patch space for section header table; relink with --incremental-full
sr: нема више закрпног простора за табелу заглавља симбола; превежите са „--incremental-full“

en: out of patch space for symbol table; relink with --incremental-full
sr: нема више закрпног простора за табелу симбола; превежите са „--incremental-full“

en: out of patch space in section %s; relink with --incremental-full
sr: нема више закрпног простора у одељаку „%s“; превежите са „--incremental-full“

en: output is not an ELF file.
sr: излаз није „ELF“ датотека.

en: overflow in PLT unwind data; unwinding through PLT may fail
sr: прекорачење у „PLT“ неодмотаним подацима; одмотавање кроз „PLT“ можда неће успети

en: private reloc
sr: лични премештај

en: protected
sr: заштићено

en: pthead_mutexattr_init failed: %s
sr: „pthead_mutexattr_init“ није успело: %s

en: pthread_cond_broadcast failed: %s
sr: „pthread_cond_broadcast“ није успело: %s

en: pthread_cond_destroy failed: %s
sr: „pthread_cond_destroy“ није успело: %s

en: pthread_cond_init failed: %s
sr: „pthread_cond_init“ није успело: %s

en: pthread_cond_signal failed: %s
sr: „pthread_cond_signal“ није успело: %s

en: pthread_cond_wait failed: %s
sr: „pthread_cond_wait“ није успело: %s

en: pthread_mutex_destroy failed: %s
sr: „pthread_mutex_destroy“ није успело: %s

en: pthread_mutex_init failed: %s
sr: „pthread_mutex_init“ није успело: %s

en: pthread_mutex_lock failed: %s
sr: „pthread_mutex_lock“ није успело: %s

en: pthread_mutex_unlock failed: %s
sr: „pthread_mutex_unlock“ није успело: %s

en: pthread_mutexattr_destroy failed: %s
sr: „pthread_mutexattr_destroy“ није успело: %s

en: pthread_mutexattr_settype failed: %s
sr: „pthread_mutexattr_settype“ није успело: %s

en: pthread_once failed: %s
sr: „pthread_once“ није успело: %s

en: read-only segment has dynamic relocations
sr: одељак само за читање има динамичке премештаје

en: region '%.*s' already defined
sr: област „%.*s“ је већ дефинисана

en: reloc
sr: премештај

en: reloc has bad offset %zu
sr: премештај има лош померај %zu

en: reloc section %u size %lu uneven
sr: одељак премештаја „%u“ величине %lu је неравномерна

en: reloc section size %zu is not a multiple of reloc size %d
sr: величина одељка премештаја „%zu“ није производ величине премештаја „%d“

en: reloc type %u overflow against '%s'
sr: врста премештаја „%u“ премашује за „%s“

en: relocation overflow
sr: прекорачење премештаја

en: relocation overflow in %s
sr: прекорачење премештаја у „%s“

en: relocation overflow: %u against '%s'
sr: прекорачење премештаја: %u наспрам „%s“

en: relocation overflow: %u against '%s' defined in %s
sr: прекорачење премештаја: %u наспрам „%s“ дефинисаног у „%s“

en: relocation overflow: %u against local symbol %u in %s
sr: прекорачење премештаја: %u наспрам локалног симбола %u у „%s“

en: relocation overflow: reference to '%s'
sr: прекорачење премештаја: упућује на „%s“

en: relocation overflow: reference to '%s' defined in %s
sr: прекорачење премештаја: упућује на „%s“ дефинисано у „%s“

en: relocation overflow: reference to local symbol %u in %s
sr: прекорачење премештаја: упућује на локални симбол %u у „%s“

en: relocation refers to global symbol "%s", which is defined in a discarded section
sr: премештај упућује на општи симбол „%s“, који је дефинисан у одбаченом одељку

en: relocation refers to local symbol "%s" [%u], which is defined in a discarded section
sr: премештај упућује на локални симбол „%s“ [%u], који је дефинисан у одбаченом одељку

en: relocation section %u has bad info %u
sr: одељак премештаја „%u“ има лоше податке „%u“

en: relocation section %u has invalid info %u
sr: одељак премештаја „%u“ има неисправне податке „%u“

en: relocation section %u uses unexpected symbol table %u
sr: одељак премештаја „%u“ користи неочекивану табелу симбола „%u“

en: relocations against _gp_disp are permitted only with R_MIPS_HI16 and R_MIPS_LO16 relocations.
sr: премештаји наспрам „_gp_disp“ су допуштени само са „R_MIPS_HI16“ и „R_MIPS_LO16“ премештајима.

en: requires dynamic %s reloc against '%s' which may overflow at runtime; recompile with -fPIC
sr: захтева динамички „%s“ премештај наспрам „%s“ који може да прекорачи у време извршавања; поново преведите са „-fPIC“

en: requires dynamic R_X86_64_32 reloc which may overflow at runtime; recompile with -fPIC
sr: захтева динамички „R_X86_64_32“ премештај који може да прекорачи у време извршавања; поново преведите са „-fPIC“

en: requires unsupported dynamic reloc %s; recompile with -fPIC
sr: захтева неподржан динамички премештај „%s“; поново преведите са „-fPIC“

en: requires unsupported dynamic reloc %u; recompile with -fPIC
sr: захтева неподржан динамички премештај „%u“; поново преведите са „-fPIC“

en: requires unsupported dynamic reloc; recompile with -fPIC
sr: захтева неподржани динамички премештај; поново преведите са „-fPIC“

en: restart link with --incremental-full
sr: поново покрећем везу са „--incremental-full“

en: script or expression reference to %s
sr: скрипта или израз упућује на „%s“

en: script places BSS section in the middle of a LOAD segment; space will be allocated in the file
sr: скриптна места „BSS“ одељка по средини „LOAD“ подеока; простор ће бити додељен у датотеци

en: section %s overflows end of region %s
sr: одељак „%s“ прекорачује крај области „%s“

en: section %u has multiple relocation sections %u and %u
sr: одељак „%u“ има више одељака премештаја „%u“ и „%u“

en: section %u in section group %u out of range
sr: одељак %u у групи одељка %u је ван опсега

en: section group %u info %u out of range
sr: група одељка %u податак %u је ван опсега

en: section group retained but group element discarded
sr: група одељка је задржана али је елемент групе одбачен

en: section in two PT_LOAD segments
sr: одељак у два „PT_LOAD“ подеока

en: section name section has wrong type: %u
sr: одељак назива одељка има погрешну врсту: %u

en: section symbol %u has bad shndx %u
sr: симбол одељка „%u“ има лош „shndx %u“

en: sections loaded on first page without room for file and program headers are not supported
sr: одељци учитани на првој страници без простора за заглавља датотеке и програма нису подржани

en: shared library text segment is not shareable
sr: део текста дељене библиотеке није дељив

en: size of dynamic symbols is not multiple of symbol size
sr: величина динамичког симбола није производ величине симбола

en: size of symbols is not multiple of symbol size
sr: величина симбола није производ величине симбола

en: small-data section too large; lower small-data size limit (see option -G)
sr: одељак малих података је превелик; смањите ограничење величине малих података (видите опцију „-G“)

en: split-stack stack size overflow at section %u offset %0zx
sr: величина спремника „split-stack“ прекорачује на одељку %u померај %0zx

en: subalign of section %s is not absolute
sr: подпоравнање одељка „%s“ није апсолутно

en: symbol %s has undefined version %s
sr: симбол „%s“ садржи неодређено издање „%s“

en: symbol %u invalid section index %u
sr: симбол %u неисправан индекс одељка %u

en: symbol %u name offset %u out of range
sr: симбол %u померај назива %u је ван опсега

en: symbol %u out of range for SHT_SYMTAB_SHNDX section
sr: симбол %u је ван опсега за „SHT_SYMTAB_SHNDX“ одељак

en: symbol '%s' used as both __thread and non-__thread
sr: симбол „%s“ је коришћен и као „__thread“ и као „non-__thread“

en: symbol table name section has wrong type: %u
sr: одељак назива табеле симбола има погрешну врсту: %u

en: the link might take longer: cannot perform incremental link: %s
sr: свезивање може потрајати: не могу да одрадим повећавајућу свезу: %s

en: tocsave symbol %u has bad shndx %u
sr: симбол чувања табеле садржаја %u има лош „shndx %u“

en: too few symbol versions
sr: премало издања симбола

en: try relinking with a smaller --stub-group-size
sr: покушајте поново да повежете са мањом „--stub-group-size“

en: unable to open --section-ordering-file file %s: %s
sr: не могу да отворим „--section-ordering-file“ датотеку „%s“: %s

en: unable to open -retain-symbols-file file %s: %s
sr: не могу да отворим „-retain-symbols-file“ датотеку „%s“: %s

en: unable to parse dynamic-list script file %s
sr: не могу да обрадим динамички списак датотеке скрипте „%s“

en: unable to parse script file %s
sr: не могу да обрадим датотеку скрипте „%s“

en: unable to parse version script file %s
sr: не могу да обрадим издање датотеке скрипте „%s“

en: unable to provide V4BX reloc interworking fix up; the target profile does not support BX instruction
sr: не могу да обезбедим међурадну поправку „V4BX“ премештаја; циљни профил не подржава „BX“ инструкцију

en: unaligned PC-relative relocation
sr: непоравнат премештај који се односи на „PC“

en: unary
sr: једночлано

en: unbalanced --push-state/--pop-state
sr: неуравнотежено „--push-state/--pop-state“

en: undefined memory region '%s' referenced in LENGTH expression
sr: недефинисана област меморије „%s“ је упутна у „LENGTH“ изразу

en: undefined memory region '%s' referenced in ORIGIN expression
sr: недефинисана област меморије „%s“ је упутна у „ORIGIN“ изразу

en: undefined or discarded local symbol %u from  object %s in GOT
sr: недефинисан или одбачен локални симбол „%u“ из објекта „%s“ у „GOT“

en: undefined or discarded symbol %s in GOT
sr: недефинисан или одбачен симбол „%s“ у „GOT“

en: undefined symbol '%s' referenced in expression
sr: недефинисана упута „%s“ симбола у изразу

en: uneven .ARM.exidx section size in %s section %u
sr: неравномерна величина „.ARM.exidx“ одељка у „%s“ одељак %u

en: unexpected argument
sr: неочекивани аргумент

en: unexpected duplicate type %u section: %u, %u
sr: неочекивани удвостручени одељак врсте „%u“: %u, %u

en: unexpected entsize for reloc section %u: %lu != %u
sr: неочекивана ент_величина за одељак премештаја „%u“: %lu != %u

en: unexpected link in section %u header: %u != %u
sr: неочекивана веза у заглављу „%u“ одељка: %u != %u

en: unexpected opcode while processing relocation
sr: неочекивани опкод приликом обраде премештаја

en: unexpected opcode while processing relocation %s
sr: неочекивани опкод приликом обраде премештаја „%s“

en: unexpected reloc %u against global symbol %s without base register in object file when generating a position-independent output file
sr: неочекиван премештај „%u“ наспрам општег симбола „%s“ без регистра базе у објектној датотеци приликом стварања положајно независне излазне датотеке

en: unexpected reloc %u against local symbol without base register in object file when generating a position-independent output file
sr: неочекиван премештај „%u“ наспрам локалног симбола без регистра базе у објектној датотеци приликом стварања положајно независне излазне датотеке

en: unexpected reloc %u in object file
sr: неочекиван премештај „%u“ у објектној датотеци

en: unexpected reloc insn sequence while relaxing tls gd to le for reloc %u.
sr: неочекивани улазни знак премештаја приликом опуштања „tls gd to le“ за премештај „%u“.

en: unexpected verdef version %u
sr: неочекивано „verdef“ издање %u

en: unexpected verneed version %u
sr: неочекивано „verneedf“ издање %u

en: unimplemented reloc
sr: непримењени премештај

en: unknown -z option
sr: непозната опција „-z“

en: unknown MEMORY attribute
sr: непознат „MEMORY“ атрибут

en: unknown PHDR type (try integer)
sr: непозната „PHDR“ врста (пробајте цео број)

en: unknown constant %s
sr: непозната константа „%s“

en: unknown option
sr: непозната опција

en: unknown section index %u for local symbol %u
sr: непознат индекс одељка %u за локални симбол %u

en: unplaced orphan section '%s'
sr: непостављен напуштен одељак „%s“

en: unplaced orphan section '%s' from '%s'
sr: непостављен напуштен одељак „%s“ из „%s“

en: unrecognized --build-id argument '%s'
sr: непознат „--build-id“ аргумент „%s“

en: unrecognized emulation %s
sr: непозната емулација „%s“

en: unrecognized output format %s
sr: непознат излазни запис „%s“

en: unrecognized version script language '%s'
sr: непознат језик скрипте издања „%s“

en: unsupported ELF machine number %d
sr: неподржан број „ELF“ машине %d

en: unsupported file: 32-bit, big-endian
sr: неподржана датотека: 32-битна, велика крајњост

en: unsupported file: 32-bit, little-endian
sr: неподржана датотека: 32-битна, мала крајњост

en: unsupported file: 64-bit, big-endian
sr: неподржана датотека: 64-битна, велика крајњост

en: unsupported file: 64-bit, little-endian
sr: неподржана датотека: 64-битна, мала крајњост

en: unsupported gd_to_ie relaxation on %u
sr: неочекивано „gd_to_ie“ опуштање на „%u“

en: unsupported op for GD to IE
sr: неподржан операнд за „GD“ у „IE“

en: unsupported op for GD to LE
sr: неподржан операнд за „GD“ у „LE“

en: unsupported op for IE to LE
sr: неподржан операнд за „IE“ у „LE“

en: unsupported op for LD to LE
sr: неподржан операнд за „LD“ у „LE“

en: unsupported reloc %s
sr: неподржан премештај „%s“

en: unsupported reloc %u
sr: неподржан премештај „%u“

en: unsupported reloc %u in object file
sr: неподржан премештај „%u“ у објектној датотеци

en: unsupported reloc type %u
sr: неподржана врста премештаја %u

en: unsupported symbol binding %d
sr: неподржано увезивање симбола %d

en: unsupported tlsdesc gd_to_le optimization on reloc %u
sr: неподржана „tlsdesc gd_to_le“ оптимизација на премештају „%u“

en: unwinding may not work because EXIDX input section %u of %s is not in EXIDX output section
sr: одмотавање можда неће радити због „EXIDX“ улазни одељак %u од „%s“ није у „EXIDX“ излазном одељку

en: using '%s' as version for '%s' which is also named in version '%s' in script
sr: користим „%s“ као издање за „%s“ које је такође именовано у издању „%s“ у скрипти

en: using FILEHDR and PHDRS on more than one PT_LOAD segment is not currently supported
sr: коришћење „FILEHDR“ и „PHDRS“ на више од једном „PT_LOAD“ подеоку није тренутно подржано

en: using only one of FILEHDR and PHDRS is not currently supported
sr: коришћење само „FILEHDR“ или „PHDRS“ тренутно није подржано

en: verdaux vda_name field out of range: %u
sr: „verdaux vda_name“ поље је ван опсега: %u

en: verdef vd_aux field out of range: %u
sr: „verdef vd_aux“ поље је ван опсега: %u

en: verdef vd_cnt field too small: %u
sr: „verdef vd_cnt“ поље је премало: %u

en: verdef vd_next field out of range: %u
sr: „verdef vd_next“ поље је ван опсега: %u

en: vernaux vna_name field out of range: %u
sr: „vernaux vna_name“ поље је ван опсега: %u

en: verneed vn_aux field out of range: %u
sr: „verneed vn_aux“ поље је ван опсега: %u

en: verneed vn_next field out of range: %u
sr: „verneed vn_next“ поље је ван опсега: %u

en: verneed vna_next field out of range: %u
sr: „verneed vna_next“ поље је ван опсега: %u

en: version script assignment of %s to symbol %s failed: symbol not defined
sr: додела скрипте издања „%s“ симболу „%s“ није успела: симбол није дефинисан

en: versym for symbol %zu has no name: %u
sr: симбол издања за симбол „%zu“ нема назив: %u

en: versym for symbol %zu out of range: %u
sr: симбол издања за симбол „%zu“ је ван опсега: %u

en: warning
sr: упозорење

en: while closing %s: %s
sr: приликом затварања „%s“: %s

en: while linking %s: symbol '%s' defined in multiple places (possible ODR violation):
sr: приликом повезивања „%s“: симбол „%s“ је дефинисан на више места (могућ „ODR“ преступ):

en: wildcard match appears as both global and local in version '%s' in script
sr: поклапање џокера се појављује и као опште и као локално у издању „%s“ у скрипти

en: wildcard match appears in both version '%s' and '%s' in script
sr: поклапање џокера се појављује и у издању „%s“ и „%s“ у скрипти
