gsettings-desktop-schemas master - en to sk translation catalogue (662 entries)

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar-font-size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar-uses-desktop-font option is set to true.
sk: Popisný reťazec písma popisujúci písmo pre titulok okna. Veľkosť z popisu sa použije ak je titlebar-font-size nastavený na 0. Táto voľba je tiež zakázaná ak je titlebar-uses-desktop-font nastavený na true.

en: A list of IDs of applications that are excluded from this folder. This can be used to remove applications that would otherwise be included by category.
sk: Zoznam identifikátorov aplikácií, ktoré sú vylúčené z tohto priečinka. Toto môže byť použité na odobratie aplikácií, ktoré by inak boli zahrnuté do kategórie.

en: A list of categories for which apps will be placed into this folder by default, in addition to the apps that are listed in the apps key.
sk: Názov kategórií, pre ktoré sa aplikácie štandardne umiestnia do týchto priečinkov, spolu s aplikáciami ktoré sú v zozname kľúča apps.

en: A “\n” separated list of “name:color” as defined by the “gtk-color-scheme” setting
sk: Zoznam položiek „názov:farba“ oddelených „\n“ tak, ako je definovaný v nastaveniach „gtk-color-scheme“.

en: Acceleration profile
sk: Profil zrýchlenia

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sk: Profil zrýchlenia pre pripojenú myš. Profil zrýchlenia môže byť nastavený buď na hodnotu „default“, ktorá použije predvolený profil zrýchlenia pre každé zariadenie, „flat“, ktorá zrýchľuje podľa konštanty odvodenej z nastavenia rýchlosti ukazovateľa alebo „adaptive“, ktorá prispôsobuje zrýchlenie na základe pohybu myši. Ak myš nepodporuje nastavený profil, použije sa hodnota „default“.

en: Acceleration profile used for connected touchpads. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a touchpad doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sk: Profil zrýchlenia pre pripojený tablet. Profil zrýchlenia môže byť nastavený buď na hodnotu „default“, ktorá použije predvolený profil zrýchlenia pre každé zariadenie, „flat“, ktorá zrýchľuje podľa konštanty odvodenej z nastavenia rýchlosti ukazovateľa alebo „adaptive“, ktorá prispôsobuje zrýchlenie podľa pohybu. Ak tablet nepodporuje nastavený profil, použije sa hodnota „default“.

en: Acceleration profile used for the pointing stick. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the pointing stick doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sk: Profil zrýchlenia použitý pre trackpoint. Profil zrýchlenia môže byť nastavený buď na hodnotu „default“, ktorá použije predvolený profil zrýchlenia, „flat“, ktorá zrýchľuje podľa konštanty odvodenej z nastavenia rýchlosti ukazovateľa alebo „adaptive“, ktorá prispôsobuje zrýchlenie na základe pohybu. Ak trackpoint nepodporuje nastavený profil, použije sa hodnota „default“.

en: Acceleration profile used for the trackball. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the trackball doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sk: Profil zrýchlenia použitý pre trackball. Profil zrýchlenia môže byť nastavený buď na hodnotu „default“, ktorá použije predvolený profil zrýchlenia pre každé zariadenie, „flat“, ktorá zrýchľuje podľa konštanty odvodenej z nastavenia rýchlosti ukazovateľa alebo „adaptive“, ktorá prispôsobuje zrýchlenie na základe pohybu myši. Ak trackball nepodporuje nastavený profil, použije sa hodnota „default“.

en: Accent color
sk: Farebný odtieň

en: Action on title bar double-click
sk: Akcia pri dvojitom kliknutí na titulok okna

en: Action on title bar middle-click
sk: Akcia pri kliknutí stredným tlačidlom na titulok okna

en: Action on title bar right-click
sk: Akcia pri kliknutí pravým tlačidlom na titulok okna

en: Activate the window menu
sk: Aktivovať ponuku okna

en: Activate when idle
sk: Spustiť pri nečinnosti

en: Allow embedding a keyboard into the window
sk: Povoliť zabudovanie klávesnice do okna

en: Allow logout
sk: Povoliť odhlásenie

en: Allow overlay scrolling
sk: Povoliť prekrývajúce posuvníky

en: Allow the session status message to be displayed
sk: Povoliť zobrazenie stavovej správy relácie

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Povolí zobrazenie stavovej správy relácie v uzamknutej obrazovke. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: Allow user switching
sk: Povoliť prepínanie používateľov

en: Allow volume above 100%
sk: Povolí nastaviť hlasitosť nad 100 %

en: Always show the Universal Access status icon
sk: Vždy zobraziť stavovú ikonu Bezbariérový prístup

en: Always show the text caret
sk: Vždy zobraziť textový kurzor

en: Amount to delay break if requested
sk: Hodnota oneskorenia prestávky, ak je vyžiadané

en: Antialiasing
sk: Vyhladzovanie

en: Application ID
sk: ID aplikácie

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the “exec” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal and how to invoke it is handled in GIO.
sk: Parameter použitý pri spustení programov v termináli určený kľúčom „exec“. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa. Predvolený terminál a ako ho vyvolať je spravované knižnicou GIO.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sk: Rozloženie tlačidiel na titulku okna

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as “menu:minimize,maximize,spacer,close”; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sk: Rozloženie tlačidiel na titulku okna. Hodnoty by mali byť reťazce, ako napríklad „menu:minimize,maximize,spacer,close“; dvojbodka oddeľuje ľavý roh okna od pravého a názvy tlačidiel sú oddelené čiarkami. Duplikovanie tlačidiel nie je povolené. Neznáme názvy budú ignorované, takže môžu byť použité z novšej verzie systému metacity bez narušenia staršej verzie. Ako oddeľovač môže byť použitá špeciálna značka spacer, ktorá vloží medzi dve susediace tlačidlá medzeru.

en: Authenticate proxy server connections
sk: Overiť totožnosť pred pripojením k sprostredkujúcemu serveru

en: Automatic proxy configuration URL
sk: Adresa URL automatického nastavenia proxy

en: Automatically raises the focused window
sk: Automaticky preniesť aktivované okno do popredia

en: Automatically update timezone
sk: Automaticky aktualizovať časovú zónu

en: Basename of the default keybinding theme used by gtk+.
sk: Základný názov predvolenej témy klávesových skratiek použitých v GTK+.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sk: Názov predvolenej témy použitej v GTK+.

en: Beep when a key is accepted
sk: Zapípať pri prijatí klávesu

en: Beep when a key is first pressed
sk: Zapípať pri skoršom stlačení klávesu

en: Beep when a key is rejected
sk: Zapípať pri odmietnutí klávesu

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
sk: Zapípať pri zmene funkcie zjednodušenia ovládania klávesnice

en: Beep when a modifier is pressed.
sk: Zapípať pri stlačení modifikačného klávesu.

en: Binding to select the next input source
sk: Väzba na výber nasledujúceho zdroja vstupu

en: Binding to select the previous input source
sk: Väzba na výber predchádzajúceho zdroja vstupu

en: Button action
sk: Akcia tlačidla

en: Calendar needs terminal
sk: Kalendár vyžaduje terminál

en: Can Change Accels
sk: Umožniť zmenu akcelerátorov

en: Caret Tracking Mode
sk: Režim sledovania textového kurzora

en: Categories
sk: Kategórie

en: Change brightness of blue
sk: Zmeniť jas modrej farby

en: Change brightness of green
sk: Zmeniť jas zelenej farby

en: Change brightness of red
sk: Zmeniť jas červenej farby

en: Change contrast of blue
sk: Zmeniť kontrast modrej farby

en: Change contrast of green
sk: Zmeniť kontrast zelenej farby

en: Change contrast of red
sk: Zmeniť kontrast červenej farby

en: Click method
sk: Metóda kliknutia

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the “resize-with-right-button” key. Modifier is expressed as “<Alt>” or “<Super>” for example.
sk: Kliknutie na okno počas držania modifikačného klávesu presunie okno (ľavé kliknutie), zmení veľkosť okna (stredné kliknutie), alebo zobrazí ponuku okna (pravé kliknutie). Operácie stredného a pravého kliknutia môžu byť zamenené pomocou kľúča „resize-with-right-button“. Modifikátor je vyjadrený napríklad ako „<Alt>“ alebo „<Super>“.

en: Clip the crosshairs at the center
sk: Orezať nitkový kríž v strede

en: Close window
sk: Zavrieť okno

en: Color Saturation
sk: Sýtosť farieb

en: Color Shading Type
sk: Typ tieňovania farby

en: Color of the crosshairs
sk: Farba nitkového kríža

en: Color scheme
sk: Schéma farieb

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, and “exact” (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user’s location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
sk: Nastavuje úroveň maximálnej presnosti určenia polohy, ktorú môžu aplikácie vidieť. Platné voľby sú „country“ (krajina), „city“ (mesto) „neighborhood“ (štvrť), „street“ (ulica) a „exact“ (presná poloha) - zvyčajne vyžaduje GPS prijímač. Táto voľba ovláda iba to čo GeoClue povolí aplikáciam vidieť, tie však môžu nájsť polohu používateľa pomocou svojich vlastných sieťových zdrojov (hoci iba s presnosťou na ulicu).

en: Consider trash and temporary files old after this many days.
sk: Po tomto počte dní budú dočasné súbory a súbory v koši považované za staré.

en: Control how new windows get focus
sk: Ovláda ako budú okná zamerané

en: Controls visibility of personal information
sk: Ovládať viditeľnosť osobných informácií

en: Current input source
sk: Aktuálny zdroj vstupu

en: Current theme
sk: Aktuálna téma

en: Cursor Blink
sk: Blikanie kurzora

en: Cursor Blink Time
sk: Trvanie bliknutia kurzora

en: Cursor Blink Timeout
sk: Časový limit pre blikanie kurzora

en: Cursor size
sk: Veľkosť ukazovateľa

en: Cursor theme
sk: Téma ukazovateľa

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support the Xcursor extension.
sk: Názov témy ukazovateľa. Používané iba Xservermi, ktoré podporujú rozšírenie Xcursor.

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: Dead area padding around the active area, in percentages. Respectively applied to left,right,top and bottom sides.
sk: Pomer mŕtvej oblasti voči aktívnej oblasti v percentách. Jednotlivo aplikovaný na ľavú, pravú, hornú a dolnú stranu.

en: Default calendar
sk: Predvolený kalendár

en: Default calendar application DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type.
sk: Predvolená aplikácia kalendára. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa. Uprednostňovaná aplikácia kalendára je aplikácia, ktorá spracováva typ MIME text/calendar.

en: Default font
sk: Predvolené písmo

en: Default tasks
sk: Predvolené úlohy

en: Default tasks application.
sk: Predvolená aplikácia úloh.

en: Defines the mapping between the number of fingers and touchpad buttons. The default is to have a 1, 2 and 3 finger tap to map to the left, right and middle button ("lrm"), respectively.
sk: Definuje mapovanie medzi počtom prstov a tlačidiel touchpadu. Predvolené je mapovanie 1, 2 a 3 prstov na ľavé, pravé a prostredné tlačidlo („lrm“).

en: Defines the names that should be assigned to workspaces. If the list is too long for the current number of workspaces, names in excess will be ignored. If the list is too short, or includes empty names, missing values will be replaced with the default (“Workspace N”).
sk: Určuje názvy, ktoré sa majú priradiť pracovným priestorom. Ak je zoznam pre aktuálny počet pracovných priestorov príliš veľký, prebytočné názvy budú vynechané. Ak je zoznam príliš malý, alebo obsahuje prázdne názvy, budú chýbajúce hodnoty nahradené predvolenou „Pracovný priestor č.“.

en: Defines the situations in which the touchpad is enabled.
sk: Určuje situácie, v ktorých je povolený touchpad.

en: Delay between repeats in milliseconds.
sk: Oneskorenie medzi opakovaniami v milisekundách.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sk: Oneskorenie v milisekundách pre voľbu automatického prenesenia do popredia

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.
sk: Určuje ako bude vyobrazený obrázok nastavený vo wallpaper_filename. Možnosti zobrazenia sú „none“ (žiadny), „wallpaper“ (tapeta), „centered“ (vystredený), „scaled“ (prispôsobený), „stretched“ (natiahnutý), „zoom“ (zväčšený) , „spanned“ (rozprestrený).

en: Determines the length in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
sk: Určuje dĺžku zvislých a vodorovných čiar v pixeloch, z ktorých je vytvorený nitkový kríž.

en: Determines the position of the caret within magnified view. The values are: • none: no caret tracking • centered: the image of the caret is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system caret) and the magnified contents are scrolled as the system caret moves • proportional: the position of the magnified caret in the zoom region is proportionally the same as the position of the system caret on screen • push: when the magnified caret intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
sk: Určuje polohu kurzora vo zväčšenom zobrazení. Hodnoty sú: • none: bez sledovania kurzora • centered: obrázok kurzora je zobrazený v strede zväčšenej oblasti (čo tiež reprezentuje bod pod systémovým kurzorom) a zväčšený obsah bude rolovaný spolu s presunom kurzora • proportional: poloha zväčšeného kurzora vo zväčšenej oblasti je proporčne rovnaká ako poloha systémového kurzora na obrazovke • push: keď zväčšený kurzor pretína hranice zväčšenej oblasti, obsah sa naroluje do zobrazenia

en: Determines the position of the focused widget within magnified view. The values are: • none: no focus tracking • centered: the focused image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system focus) and the magnified contents are scrolled as the system focus moves • proportional: the position of the magnified focus in the zoom region is proportionally the same as the position of the system focus on screen • push: when the magnified focus intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
sk: Určuje polohu zameraného prvku vo zväčšenom zobrazení. Hodnoty sú: • none: bez sledovania zamerania • centered: obrázok zameriavača je zobrazený v strede zväčšenej oblasti (čo tiež reprezentuje bod pod systémovým zameriavačom) a zväčšený obsah bude rolovaný spolu s presunom zameriavača • proportional: poloha zväčšeného zameriavača vo zväčšenej oblasti je proporčne rovnaká ako poloha systémového zameriavača na obrazovke • push: keď zväčšený zameriavač pretína hranice zväčšenej oblasti, obsah sa naroluje do zobrazenia

en: Determines the position of the magnified mouse image within the magnified view and how it reacts to system mouse movement. The values are • none: no mouse tracking; • centered: the mouse image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system mouse) and the magnified contents are scrolled as the system mouse moves; • proportional: the position of the magnified mouse in the zoom region is proportionally the same as the position of the system mouse on screen; • push: when the magnified mouse intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view.
sk: Určuje polohu zväčšeného ukazovateľa myši vo zväčšenom zobrazení a spôsob akým bude reagovať na pohyb myši. Hodnoty na výber sú • „none“: bez sledovania myši; • „centered“: obraz myši je zobrazený v strede zväčšenej oblasti (ktorý reprezentuje bod pod skutočným ukazovateľom myši) a zväčšený obsah je posúvaný pohybom skutočného ukazovateľa myši; • „proportional“: umiestnenie zväčšenej myši vo zväčšenej oblasti je proporčne rovnaké ako má skutočný ukazovateľ myši na obrazovke; • „push“: ak zväčšená myš prechádza hranicou zväčšenej oblasti, obsah je rolovaný do zobrazenia.

en: Determines the transparency of the crosshairs, from fully opaque to fully transparent.
sk: Určuje priehľadnosť nitkového kríža, ktorá môže byť plne nepriehľadná alebo plne priehľadná.

en: Determines whether applications or the system can generate audible “beeps”; may be used in conjunction with “visual bell” to allow silent “beeps”.
sk: Určuje, či majú aplikácie alebo systém vydávať počuteľné „pípnutia“; táto voľba môže byť použitá v spojení s „vizuálnym zvončekom“ a povoliť tak tiché „pípnutia“.

en: Determines whether the crosshairs intersect the magnified mouse sprite, or are clipped such that the ends of the horizontal and vertical lines surround the mouse image.
sk: Určuje, či sa má nitkový kríž pretínať so zväčšeným obrysom ukazovateľa myši, alebo či sa má vodorovná a zvislá čiara orezať podľa koncov obrázka ukazovateľa myši.

en: Determines whether the lightness values are inverted: darker colors become lighter and vice versa, and white and black are interchanged.
sk: Určuje, či sa majú hodnoty svetlosti invertovať: tmavé farby sa zmenia na svetlé a naopak a biela bude zamenená s čiernou.

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
sk: Určuje smer pohybu, ktorý uskutoční dvojité kliknutie („left“ (doľava), „right“ (doprava), „up“ (nahor), „down“ (nadol)).

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
sk: Určuje smer pohybu na vykonanie kliknutia sekundárnym tlačidlom („left“ (doľava), „right“ (doprava), „up“ (nahor), „down“ (nadol)).

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
sk: Určuje smer pohybu, ktorý uskutoční jedno kliknutie („left“ (doľava), „right“ (doprava), „up“ (nahor), „down“ (nadol)).

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
sk: Určuje smer pohybu, ktorý uskutoční potiahnutie („left“ (doľava), „right“ (doprava), „up“ (nahor), „down“ (nadol)).

en: Directories to override the default avatar faces installed by gnome-control-center.
sk: Priečinky, ktoré sa použijú miesto predvolených obrázkov avatarov nainštalovaných aplikáciou gnome-control-center.

en: Directories with avatar faces
sk: Adresáre s obrázkami avatarov

en: Disable URL and MIME type handlers
sk: Zakázať obslužné programy pre typy URL a MIME

en: Disable all external search providers
sk: Zakázať všetkých dodatočných poskytovateľov hľadania

en: Disable all external thumbnailers
sk: Zakázať všetkých dodatočných tvorcov miniatúr

en: Disable command line
sk: Zakázať príkazový riadok

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
sk: Zakázať zjednodušenie ovládania klávesnice po určitom čase

en: Disable lock screen
sk: Zakázať uzamykaciu obrazovku

en: Disable log out
sk: Zakázať odhlásenie

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sk: Zakázať chýbajúce funkcionality, ktoré sú požadované starými alebo chybnými aplikáciami

en: Disable password showing
sk: Zakázať zobrazovanie hesiel

en: Disable print setup
sk: Zakázať nastavenie tlače

en: Disable printing
sk: Zakázať tlačenie

en: Disable saving files to disk
sk: Zakázať ukladanie súborov na disk

en: Disable the "Show Password" menu item in password entries.
sk: Zakáže položku „Zobraziť heslo“ v poliach na zadávanie hesiel.

en: Disable user administration
sk: Zakázať administráciu používateľov

en: Disable user switching
sk: Zakázať prepínanie používateľov

en: Disable when two keys are pressed at the same time
sk: Zakázať pri súčasnom stlačení dvoch klávesov

en: Distance before a drag is started.
sk: Vzdialenosť, ktorá spustí funkciu „ťahaj“

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
sk: Vzdialenosť v pixeloch pred rozpoznaním pohybu.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
sk: Neprijmú sa klávesy, ktoré nebudú stlačené aspoň po dobu tohoto počtu milisekúnd.

en: Document font
sk: Písmo pre dokumenty

en: Don’t allow applications to access the camera
sk: Neumožňovať aplikáciám prístup ku kamere

en: Don’t allow applications to access the microphone
sk: Nepovoľovať aplikáciám prístup k mikrofónu

en: Don’t allow applications to output sound
sk: Neumožňovať aplikáciám výstup zvuku

en: Don’t use
sk: Nepoužívať

en: Double click time
sk: Čas dvojitého kliknutia

en: Drag threshold
sk: Prah pre ťahanie

en: Drawing tablet mapping
sk: Mapovanie grafického tabletu

en: Duration of each break
sk: Trvanie každej prestávky

en: Duration of the disabling timeout
sk: Dĺžka časového limitu pre zakázanie

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
sk: Časový limit pred zakázaním zjednodušenia ovládania klávesnice.

en: Dwell click mode
sk: Režim kliknutia zotrvaním

en: Dwell click time
sk: Kliknutie zotrvaním

en: EDID information of the output the tablet is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
sk: Informácie EDID identifikujúce monitor, ku ktorému je tablet mapovaný. Musí byť vo formáte [výrobca, produkt, sériové_číslo]. ["","",""] ponechá mapovanie na automatike.

en: EDID information of the output the touchscreen is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
sk: Informácie EDID identifikujúce monitor, ku ktorému je dotyková obrazovka mapovaná. Musí byť vo formáte [výrobca, produkt, sériové_číslo]. ["","",""] ponechá mapovanie na automatike.

en: Embedded keyboard command
sk: Príkaz zabudovanej klávesnice

en: Emulate middle click
sk: Emulovať kliknutie stredného tlačidla

en: Enable Animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable Toolkit Accessibility
sk: Povoliť nástroje so zjednodušeným ovládaním

en: Enable Visual Bell
sk: Povoliť vizuálny zvonček

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
sk: Povoliť klávesové skratky zjednodušenia ovládania

en: Enable dwell clicks
sk: Povoliť kliknutia zotrvaním

en: Enable dwell clicks.
sk: Povolí kliknutia zotrvaním.

en: Enable hot corners
sk: Povoliť aktívne rohy

en: Enable lens mode
sk: Povoliť režim objektívu

en: Enable mouse clicks with touchpad
sk: Povoliť kliknutia touchpadom

en: Enable notifications
sk: Povoliť oznámenia

en: Enable simulated secondary clicks
sk: Povoliť simulované kliknutie sekundárnym tlačidlom

en: Enable sound alerts
sk: Povoliť zvukové varovania

en: Enable sticky keys
sk: Povoliť lepkavé klávesy

en: Enable tap-and-drag with touchpad
sk: Povoliť kliknutie a ťahanie touchpadom

en: Enable tap-and-drag-lock with touchpad
sk: Povoliť uzamknutie kliknutia a ťahania touchpadom

en: Enable the primary paste selection
sk: Povolí hlavné vloženie výberu

en: Enable this to allow physically rotating the tablet for left-handed setups
sk: Toto povoľte, keď chcete umožniť fyzické otočenie tabletu pre ľavákov

en: Enable this to restrict the tablet area to match the aspect ratio of the output.
sk: Toto povoľte, keď chcete obmedziť aby sa pomer strán oblasti tabletu zhodoval s výstupom.

en: Enable “Bounce Keys”
sk: Povoliť „Poskakujúce klávesy“

en: Enable “Mouse Keys”
sk: Povoliť funkciu „Myš klávesami“

en: Enable “Slow Keys”
sk: Povoliť funkciu „Pomalé klávesy“

en: Enable “Toggle Keys”
sk: Povoliť funkciu „Prepínacie klávesy“

en: Enables/disables display of crosshairs centered on the magnified mouse sprite.
sk: Povolí alebo zakáže zobrazenie vystredeného nitkového kríža na zväčšenom obryse ukazovateľa myši.

en: Eraser pressure curve
sk: Prítlaková krivky gumy

en: Eraser pressure range
sk: Rozsah prítlaku gumy

en: Excluded applications
sk: Vylúčené aplikácie

en: Exec Arguments
sk: Parametre spustenia

en: FTP proxy host name
sk: Meno počítača s FTP proxy

en: FTP proxy port
sk: Port pre FTP proxy

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size.
sk: Faktor použitý na zväčšenie alebo zmenšenie zobrazeného textu, bez zmeny veľkosti písma.

en: Fade screen during breaks
sk: Stmaviť obrazovku počas prestávok

en: Focus Tracking Mode
sk: Režim sledovania zamerania

en: Folder children
sk: Potomok priečinka

en: Folder name
sk: Názov priečinka

en: Font rendering
sk: Vykresľovanie písma

en: For centered mouse tracking, when the system pointer is at or near the edge of the screen, the magnified contents continue to scroll such that the screen edge moves into the magnified view.
sk: Ak sa pri vystredenom sledovaní ukazovateľa myši systémový ukazovateľ nachádza v blízkosti okraja obrazovky, zväčšený obsah bude rolovať tak, že sa okraj obrazovky presunie do zväčšeného zobrazenia.

en: Force automatic expanding of banners
sk: Vynútiť automatické roztváranie pútačov

en: GTK IM Module
sk: Modul metódy vstupu GTK

en: GTK IM Preedit Style
sk: Štýl predúpravy metódy vstupu GTK

en: GTK IM Status Style
sk: Štýl stavu metódy vstupu GTK

en: Geolocation services are enabled.
sk: Služby pre určenie polohy sú povolené.

en: Gesture double click
sk: Gesto pre dvojité kliknutie

en: Gesture drag click
sk: Gesto pre kliknutie a potiahnutie

en: Gesture secondary click
sk: Gesto pre kliknutie sekundárnym tlačidlom

en: Gesture single click
sk: Gesto pre jedno kliknutie

en: Gtk+ Keybinding Theme
sk: Téma klávesových skratiek Gtk+

en: Gtk+ Theme
sk: Téma pre Gtk+

en: HTTP proxy host name
sk: Meno počítača s HTTP proxy

en: HTTP proxy password
sk: Heslo pre HTTP proxy

en: HTTP proxy port
sk: Port HTTP proxy

en: HTTP proxy username
sk: Používateľské meno pre HTTP proxy

en: Have file manager handle the desktop
sk: Určuje, či má správca súborov spravovať pracovnú plochu

en: Hide all normal windows
sk: Skryť všetky bežné okná

en: High contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Highlights the current location of the pointer.
sk: Zvýrazní aktuálnu polohu ukazovateľa.

en: How input affects the pointer on the screen
sk: Ako vstup ovplyvňuje kurzor na obrazovke

en: How long to accelerate in milliseconds
sk: Doba zrýchlenia v milisekundách

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sk: Určuje, koľko milisekúnd zaberie pohyb z 0 na maximálnu rýchlosť.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sk: Určuje, koľko milisekúnd bude trvať čakanie pred zareagovaním myši na pohyb.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sk: Určuje, koľko pixelov za sekundu zaberie pohyb pri maximálnej rýchlosti.

en: How to generate software-emulated buttons, either disabled (“none”), through specific areas (“areas”), number of fingers (“fingers”) or left as hardware default (“default”).
sk: Ako sa majú generovať softvérovo simulované tlačidlá. Buď sú vypnuté („none“), cez konkrétnu oblasť („areas“), počtom prstov („fingers“) alebo sa ponechá hardvérové prednastavenie („default“).

en: How to shade the background color. Possible values are “horizontal”, “vertical”, and “solid”.
sk: Určuje ako bude vytieňovaná farba pozadia. Možnosti sú „horizontal“ (vodorovne), „vertical“ (zvislo), a „solid“ (jednotná farba).

en: Icon Theme
sk: Téma ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
sk: Téma ikon použitá pre panel, nautilus, atď.

en: If FALSE, application usage will not be monitored and recorded.
sk: Ak je nastavené na false, využitie aplikácií nebude sledované ani zaznamenané.

en: If FALSE, applications will not remember recently used files.
sk: Ak je nastavené na false, aplikácie si nebudú pamätať nedávno použité súbory.

en: If FALSE, no anonymous installation or removal information will be sent to the vendor.
sk: Ak je nastavené na false, žiadne anonymné informácie o odstraňovaní alebo inštalovaní sa nebudú zasielané výrobcovi.

en: If TRUE, anonymized reports will be sent automatically to the vendor.
sk: Ak je nastavené na tru, budú anonymné správy zasielané výrobcovi.

en: If TRUE, applications should not make sound.
sk: Ak je nastavené na TRUE, aplikácie by nemali vydávať zvuk.

en: If TRUE, applications should not use the camera.
sk: Ak je nastavené na TRUE, aplikácie by nemali používať kameru.

en: If TRUE, applications should not use the microphone.
sk: Ak je nastavené na TRUE, aplikácie by nemali používať mikrofón.

en: If TRUE, automatically remove files from the trash when they are older than “old-files-age” days.
sk: Ak je nastavené na true, budú automaticky odstránené súbory z Koša, ak sú staršie ako počet dní zadefinovaných v kľúči „old-files-age“.

en: If TRUE, automatically remove temporary files when they are older than “old-files-age” days.
sk: Ak je nastavené na true, budú automaticky odstránené dočasné súbory, ak sú staršie ako počet dní zadefinovaných v kľúči „old-files-age“.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sk: Ak je nastavené na true a režim zameriavania je buď „sloppy“ alebo „mouse“, bude zamerané okno automaticky prenesené do popredia po oneskorení zadefinovanom v kľúči auto-raise-dekay. Toto sa nevzťahuje na kliknutia na okno prenášané do popredia ani na vstupy do okna počas potiahnutí.

en: If set to true, the system will make an effort to not divulge the user’s identity on screen or on the network.
sk: Ak je nastavené na true, systém sa pokúsi neprezradiť identitu používateľa na obrazovke ani na sieti.

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sk: Ak je nastavené na true, bude Nautilus pri spustení a vložení nosiča automaticky pripájať nosiče ako sú napríklad používateľom viditeľné pevné disky a vymeniteľné nosiče.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sk: Ak je nastavené na true, bude Nautilus pri pripojení nosiča automaticky otvárať priečinok. Toto sa aplikuje iba pri nosičoch, ktoré sa detegujú ako neznámy typ x-content/*; ak sa deteguje nosič známeho typu x-content, vykoná sa miesto toho používateľom nastaviteľná akcia.

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sk: Ak je nastavené na true, program Nautilus nebude nikdy pri vložení nosiča zobrazovať výzvu na automatické spustenie programov.

en: If set to true, then file manager will draw the icons on the desktop.
sk: Ak je nastavené na true, bude správca súborov vykresľovať ikony na pracovnej ploche.

en: If set to “lockscreen”, only when the lock screen is present new USB devices will be rejected; if set to “always”, all new USB devices will always be rejected.
sk: Ak je nastavené na „lockscreen“, budú nové USB zariadenia odmietané len ak je práve zamknutá obrazovka. Pri nastavení na „always“ budú všetky nové USB zariadenia odmietané za každých okolností.

en: If the USBGuard service is present and this setting is enabled, USB devices will be protected as configured in the usb-protection-level setting.
sk: Ak je prítomná služba USBGuard a toto nastavenie je zapnuté, budú zariadenia USB chránené podľa nastavenia v kľúči usb-protection-level.

en: If the underlying hardware has privacy screen support and this setting is enabled, the panels supporting this technology will be obscured from lateral view.
sk: Ak má základný hardvér podporu súkromia obrazovky a zároveň je toto nastavenie zapnuté, budú panely podporujúce túto technológiu zabraňovať pred pohľadom zboku.

en: If true, applications are allowed to access location information.
sk: AK je nastavené na true, aplikácie môžu pristupovať k informáciám o polohe.

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
sk: Ak je nastavené na true, v stavovej ponuke sa okrem ikony zobrazia aj percentá batérie.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sk: Ak je nastavené na true, bude vedľa času hodín zobrazený dátum.

en: If true, display seconds in the clock.
sk: Ak je nastavené na true, budú v hodinách zobrazené sekundy.

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
sk: Ak je nastavené na true, bude v kalendári zobrazené dátum s číslom týždňa podľa štandardu ISO.

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
sk: Ak je nastavené na true, bude vedľa času hodín zobrazený aj dátum

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
sk: Ak je nastavené na true, gtk+ použije hlavné vloženie výberu, zvyčajne vyvolávané stredným tlačidlom myši.

en: If true, ignore the titlebar-font option, and use the standard application font for window titles.
sk: Ak je nastavené na true, bude vynechaná voľba písma titulku okna a bude namiesto toho použité štandardné písmo aplikácie.

en: If true, pressing a key will highlight the current pointer location on screen.
sk: Keď je zapnuté, stlačenie klávesu zvýrazní aktuálnu polohu ukazovateľa na obrazovke.

en: If true, the activities overview can be accessed by moving the mouse to the top-left corner.
sk: Ak je nastavené na true, prehľad aktivít je možné aktivovať prejdením myši do ľavého horného rohu.

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by “/system/proxy/http/authentication-user” and “/system/proxy/http/authentication-password”. This applies only to the http proxy; when using a separate https proxy, there is currently no way to specify that it should use authentication.
sk: Ak je nastavené na TRUE, pripojenie na proxy server bude vyžadovať overenie totožnosti. Kombinácia používateľské_meno/heslo je definovaná pomocou „/system/proxy/http/authentication-user“ a „/system/proxy/http/authentication-password“. Toto sa použije iba pri http proxy; pri použití https proxy už neexistuje spôsob ako určiť, že sa má použiť overenie totožnosti.

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
sk: Vynechá viacpočetné stlačenia toho istého klávesu v rozsahu tohoto počtu milisekúnd

en: Initial Key Repeat Delay
sk: Počiatočné oneskorenie opakovania klávesov

en: Initial delay in milliseconds
sk: Počiatočné oneskorenie v milisekundách

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
sk: Počiatočné oneskorenie opakovania klávesov v milisekundách.

en: Input feedback sounds
sk: Zvuky spätnej väzby vstupu

en: Integer factor used to scale windows by. For use on high-dpi screens. 0 means pick automatically based on monitor.
sk: Celočíselný faktor používaný na zmenu mierky okien. Slúži na použitie na obrazovkách s vysokým DPI. 0 znamená, že sa automaticky zvolí hodnota podľa monitora.

en: Inverse lightness
sk: Obrátená svetlosť

en: Key Repeat Interval
sk: Interval opakovania klávesov

en: Key combination for the custom action
sk: Kombinácia kláves pre vlastnú akciu

en: Key combination for the primary button
sk: Kombinácia kláves pre hlavné tlačidlo

en: Key combination for the secondary button
sk: Kombinácia kláves pre sekundárne tlačidlo

en: Key combination for the tertiary button
sk: Kombinácia kláves pre tretie tlačidlo

en: Keyboard repeat
sk: Opakovanie klávesnice

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sk: Určuje klávesovú skratku na otváranie panelov ponúk.

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sk: Určuje farbu ľavej alebo hornej strany pre vykresľovanie prechodu farieb alebo jednotnú farbu.

en: Length of a double click in milliseconds.
sk: Dĺžka dvojitého kliknutia, v milisekundách.

en: Length of the crosshairs in pixels
sk: Dĺžka nitkového kríža v pixeloch

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sk: Časový rozsah v milisekundách pre cyklus bliknutia kurzora.

en: List of XKB options
sk: Zoznam volieb XKB

en: List of XKB options. Each option is an XKB option string as defined by xkeyboard-config’s rules files.
sk: Zoznam volieb XKB. Každá voľba XKB je určená reťazcom uloženým v konfiguračnom súbore pravidiel xkeyboard.

en: List of breaks that are currently enabled
sk: Zoznam prestávok, ktoré sú aktuálne povolené

en: List of desktop file IDs for search providers sort order
sk: Zoznam identifikátorov súborov „.destkop“ pre poradie u poskytovateľov hľadania

en: List of desktop file IDs for which the associated default-disabled search provider should be enabled
sk: Zoznam identifikátorov súborov „.destkop“, pre ktoré by mal byť povolený priradený štandardne zakázaný poskytovateľ hľadania.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-enabled search provider should be disabled
sk: Zoznam identifikátorov súborov „.destkop“, pre ktoré by mal byť zakázaný priradený štandardne povolený poskytovateľ hľadania.

en: List of input source identifiers available. Each source is specified as a tuple of 2 strings. The first string is the type and can be one of “xkb” or “ibus”. For “xkb” sources the second string is “xkb_layout+xkb_variant” or just “xkb_layout” if a XKB variant isn’t needed. For “ibus” sources the second string is the IBus engine name. An empty list means that the X server’s current XKB layout and variant won’t be touched and IBus won’t be used.
sk: Zoznam identifikátorov dostupných zdrojov vstupu. Každý zdroj je určený ako dvojica reťazcov. Prvý reťazec je typ a môže byť „xkb“' alebo „ibus“. Pre zdroje „xkb“ je druhý reťazec „xkb_layout+xkb_variant“ (rozloženie a variant) alebo iba „xkb_layout“ ak XKB variant nie je potrebný. Pre zdroje „ibus“ je druhý reťazec názov stroja IBus. Prázdny zoznam znamená, že XKB rozloženie a variant X servera má zostať zachované a IBus sa nemá použiť.

en: List of input sources
sk: Zoznam zdrojov vstupu

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
sk: Zoznam typov MIME, pre ktoré budú zakázané externé programy na tvorbu miniatúr

en: List of most recently used input sources
sk: Zoznam nedávno použitých zdrojov vstupu

en: List of most recently used input sources. The value is in the same format as the available sources list.
sk: Zoznam nedávno použitých zdrojov vstupu. Hodnota je v rovnakom formáte ako zoznam dostupných zdrojov.

en: List of relative settings paths at which app-folders are stored. Each folder uses the org.gnome.desktop.app-folders.folder schema.
sk: Zoznam relatívne nastavených ciest, v ktorých sú uložené priečinky aplikácií. Každý priečinok používa schému „org.gnome.desktop.app-folders.folder“.

en: List of symbolic names and color equivalents
sk: Zoznam symbolických názvov a farebných ekvivalentov

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré používateľ v nastaveniach zvolil, že majú spustiť aplikáciu. Po vložení nosiča zodpovedajúceho typu sa spustí uprednostnená aplikácia pre daný typ.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Do Nothing” in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré používateľ v nastaveniach zvolil možnosť „Nerobiť nič“. Po vložení nosiča zodpovedajúceho typu sa nezobrazí žiadna výzva ani sa nespustí žiadna aplikácia.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Open Folder” in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré používateľ v nastaveniach zvolil možnosť „Otvoriť priečinok“. Po vložení nosiča zodpovedajúceho typu sa otvorí okno zobrazujúce priečinok.

en: List of x-content/* types set to “Do Nothing”
sk: Zoznam typov x-content/* nastavených na „Nerobiť nič“

en: List of x-content/* types set to “Open Folder”
sk: Zoznam typov x-content/* nastavených na „Otvoriť priečinok“

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sk: Zoznam typov x-content/*, u ktorých sa spúšťa uprednostnená aplikácia

en: Lock on activation
sk: Uzamknúť pri spustení

en: Lock screen during breaks
sk: Uzamknúť obrazovku počas prestávok

en: Logout command
sk: Príkaz na odhlásenie

en: Lower window below other windows
sk: Preniesť okno do pozadia za ostatné okná

en: Magnification factor
sk: Koeficient zväčšenia

en: Makes all installed input sources available for choosing in System Settings.
sk: Sprístupní výber všetkých nainštalovaných zdrojov vstupu v programe „Nastavenia systému“.

en: Maximize window
sk: Maximalizovať okno

en: Maximize window horizontally
sk: Maximalizovať okno vodorovne

en: Maximize window vertically
sk: Maximalizovať okno zvislo

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sk: Maximálny počet dní, na ako dlho sa budú miniatúry ukladať do vyrovnávacej pamäte. Nastavením hodnoty na -1 zakážete odstránenie miniatúr.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sk: Maximálna veľkosť vyrovnávacej pamäte v megabajtoch, ktorá je poskytnutá pre uloženie miniatúr. Nastavením hodnoty na -1 zakážete odstránenie miniatúr.

en: Menubar Detachable
sk: Oddeliteľný panel ponuky

en: Menubar accelerator
sk: Akcelerátor panelov ponúk

en: Menus Have Tearoff
sk: Ponuky majú odpájač

en: Minimize window
sk: Minimalizovať okno

en: Minimum interval in milliseconds
sk: Minimálny časový úsek v milisekundách

en: Modifier to use for modified window click actions
sk: Modifikátor, ktorý sa použije na úpravu akcií vykonaných pri kliknutí na okno

en: Monospace font
sk: Písmo typu monospace

en: Mount removable storage devices as read-only
sk: Pripájať vymeniteniteľné úložné zariadenia iba pre čítanie

en: Mouse Tracking Mode
sk: Režim sledovania myši

en: Mouse button orientation
sk: Orientácia tlačidiel myši

en: Mouse wheel emulation button lock
sk: Zamykanie emulácie kolieska myši tlačidlom

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
sk: Simulácia tlačidla kolieska myši. 0 túto funkcionalitu zakáže.

en: Move window
sk: Premiestniť okno

en: Move window one workspace down
sk: Premiestniť okno o jeden pracovný priestor nadol

en: Move window one workspace to the left
sk: Premiestniť okno o jeden pracovný priestor vľavo

en: Move window one workspace to the right
sk: Premiestniť okno o jeden pracovný priestor vpravo

en: Move window one workspace up
sk: Premiestniť okno o jeden pracovný priestor nahor

en: Move window to bottom edge of screen
sk: Premiestniť okno na dolný okraj obrazovky

en: Move window to bottom left corner
sk: Premiestniť okno do ľavého dolného rohu

en: Move window to bottom right corner
sk: Premiestniť okno do pravého dolného rohu

en: Move window to center of screen
sk: Premiestniť okno do stredu obrazovky

en: Move window to last workspace
sk: Premiestniť okno na posledný pracovný priestor

en: Move window to left side of screen
sk: Premiestniť okno na ľavú stranu obrazovky

en: Move window to right side of screen
sk: Premiestniť okno na pravú stranu obrazovky

en: Move window to the next monitor above
sk: Premiestniť okno na nasledujúci monitor hore

en: Move window to the next monitor below
sk: Premiestniť okno na nasledujúci monitor dole

en: Move window to the next monitor on the left
sk: Premiestniť okno na nasledujúci monitor vľavo

en: Move window to the next monitor on the right
sk: Premiestniť okno na nasledujúci monitor vpravo

en: Move window to top edge of screen
sk: Premiestniť okno na horný okraj obrazovky

en: Move window to top left corner
sk: Premiestniť okno do ľavého horného rohu

en: Move window to top right corner
sk: Premiestniť okno do pravého horného rohu

en: Move window to workspace 1
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 1

en: Move window to workspace 10
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 10

en: Move window to workspace 11
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 11

en: Move window to workspace 12
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 12

en: Move window to workspace 2
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 2

en: Move window to workspace 3
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 3

en: Move window to workspace 4
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 4

en: Move window to workspace 5
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 5

en: Move window to workspace 6
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 6

en: Move window to workspace 7
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 7

en: Move window to workspace 8
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 8

en: Move window to workspace 9
sk: Premiestniť okno do pracovného priestoru č. 9

en: Movement threshold
sk: Prah pohybu

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sk: Názov písma typu monospace (písmo s pevnou šírkou), ktoré sa použije v programoch ako je napríklad terminál.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sk: Názov štýlu predúpravy metódy vstupu použitého v GTK+

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sk: Názov štýlu stavu metódy vstupu použitého v GTK+

en: Name of the default font used by gtk+.
sk: Názov predvoleného písma použitého v GTK+.

en: Name of the default font used for reading documents.
sk: Názov predvoleného písma použitého pri čítaní dokumentov.

en: Name of the input method module used by GTK+.
sk: Názov modulu metódy vstupu použitého v GTK+.

en: Natural scrolling
sk: Prirodzené rolovanie

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sk: Nikdy nezobrazovať výzvu na automatické spustenie programov pri vložení nosiča

en: Non-proxy hosts
sk: Hostitelia bez proxy

en: Notify when a break is due
sk: Upozorniť, keď nadíde čas na prestávku

en: Notify when a break is overdue
sk: Upozorniť na oneskorenie prestávky

en: Notify when a break is upcoming
sk: Upozorniť na blížiacu sa prestávku

en: NumLock state
sk: Stav Num Lock

en: Number of days to keep trash and temporary files
sk: Počet dní, ako dlho sa majú zachovať dočasné súbory a súbory v koši

en: Number of days to remember recently used files for
sk: Počet dní, na koľko sa majú pamätať nedávno použité súbory

en: Number of workspaces
sk: Počet pracovných priestorov

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sk: Určuje počet pracovných priestorov. Počet musí byť viac ako nula a musí obsahovať pevne stanovený maximálny počet na zaistenie použiteľnosti pracovného prostredia kvôli náhodnej požiadavke na príliš veľa pracovných priestorov.

en: On-screen keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: Opacity of the crosshairs
sk: Krytie nitkového kríža

en: Opacity with which to draw the background picture.
sk: Určuje krytie, s ktorým bude vykreslený obrázok pozadia.

en: Pad button action type
sk: Typ akcie tlačidla podložky

en: Palette used in the color selector
sk: Paleta použitá vo výbere farieb

en: Palette used in the color selector as defined by the “gtk-color-palette” setting
sk: Paleta použitá vo výbere farieb definovaná nastavením „gtk-color-palette“

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sk: Heslo na overenie totožnosti pri sprostredkovaní spojenia cez HTTP.

en: Picture Opacity
sk: Krytie obrázka

en: Picture Options
sk: Voľby obrázka

en: Picture URI
sk: URI obrázka

en: Picture URI (dark)
sk: URI adresa obrázka (tmavého)

en: Pixels per seconds
sk: Počet pixelov za sekundu

en: Play sound when a break finishes
sk: Prehrať zvuk po skončení prestávky

en: Pointer speed
sk: Rýchlosť ukazovateľa

en: Pointer speed for mice. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
sk: Rýchlosť ukazovateľa myši. Platné hodnoty sú v rozsahu [-1..1] (od „nezrýchlenej“ po „rýchlu“). Hodnota 0 je predvolená systémom.

en: Pointer speed for pointing sticks. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
sk: Rýchlosť ukazovateľa trackpointu. Platné hodnoty sú v rozsahu [-1..1] (od „nezrýchlenej“ po „rýchlu“). Hodnota 0 je predvolená systémom.

en: Pointer speed for the touchpad. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
sk: Rýchlosť ukazovateľa pre touchpad. Platné hodnoty sú v rozsahu [-1..1] (od „nezrýchlenej“ po „rýchlu“). Hodnota 0 je predvolená systémom.

en: Preference to indicate whether font rendering should follow the low-level `font-hinting` and `font-antialiasing` and `font-rgba-order` settings, or take environmental factors such as screen resolution and scaling into account. Possible values are: "manual" for respecting the low-level settings, or "automatic" for letting the toolkit make its own decisions.
sk: Predvoľba, ktorá určuje, či sa má vykresľovanie písma riadiť nízkoúrovňovým nastavením `font-hinting`, `font-antialiasing` a `font-rgba-order` alebo sa majú zohľadňovať faktory prostredia, ako je rozlíšenie obrazovky a škálovanie. Možné hodnoty sú: „manual“ pre rešpektovanie nízkoúrovňových nastavení alebo „automatic“ pre ponechanie sade nástrojov, aby sa sama rozhodla.

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sk: Zabráni spustenie akéhokoľvek obslužného programu pre typy URL a MIME.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel’s “Run Application” dialog.
sk: Zakáže používateľovi prístup k terminálu alebo spustenie príkazového riadka. Týmto sa napríklad zakáže aj prístup k dialógovému oknu panela „Spustiť aplikáciu“.

en: Prevent the user from logging out.
sk: Zakáže používateľovi odhlásiť sa.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications’ “Print Setup” dialogs.
sk: Zakáže používateľovi meniť nastavenia tlače. Týmto sa napríklad zakáže aj prístup ku všetkým dialógovým oknám „Nastavenia tlače“ vo všetkých aplikáciách.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications’ “Print” dialogs.
sk: Zakáže používateľovi tlačenie. Týmto sa napríklad zakáže aj prístup k dialógovým oknám „Tlač“ vo všetkých aplikáciách.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications’ “Save as” dialogs.
sk: Zakáže používateľovi ukladanie súborov na disk. Týmto sa napríklad zakáže aj prístup k dialógovému oknu „Uložiť ako“ vo všetkých aplikáciách.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sk: Zakáže používateľovi prepnutie do iného účtu, pokiaľ je jeho relácia stále aktívna.

en: Prevent the user to lock his screen.
sk: Zakáže používateľovi uzamknutie svojej obrazovky.

en: Prevent users from writing or modifying files on removable storage devices (i.e. flash disks, mobile phones, cameras).
sk: Zabrániť používateľom zapisovať alebo meniť súbory na vymeniteľných úložných zariadeniach (napr. flash diskoch, mobilných telefónoch, kamerách).

en: Primary Color
sk: Primárna farba

en: Proxy configuration mode
sk: Režim pre nastavenie proxy

en: RGBA order
sk: Poradie RGBA

en: Raise window above other windows
sk: Preniesť okno do popredia pred ostatné okná

en: Raise window if covered, otherwise lower it
sk: Preniesť do popredia okno ak je skryté, inak bude prenesené do pozadia

en: Recently used files will be remembered for this many days. If set to 0, recent files will not be remembered; if set to -1, they will be retained indefinitely.
sk: Nedávno použité súbory budú zapamätané na tento počet dní. Ak je hodnota nastavená na 0, nedávne súbory nebudú zapamätané. Ak je hodnota nastavená na -1, budú uchované na neurčitú dobu.

en: Remember NumLock state
sk: Pamätať si stav Num Lock

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
sk: Predstavuje zmenu sýtosti farieb od 0.0 (odtiene šedej) po 1.0 (všetky farby).

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sk: Predstavuje zmenu predvoleného jasu modrej farby. Nula nemení jas, hodnoty menšie ako nula znamenajú zníženie jasu a hodnoty väčšie ako nula naopak zvýšenie jasu.

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sk: Predstavuje zmenu predvoleného jasu zelenej farby. Nula nemení jas, hodnoty menšie ako nula znamenajú zníženie jasu a hodnoty väčšie ako nula naopak zvýšenie jasu.

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sk: Predstavuje zmenu predvoleného jasu červenej farby. Nula nemení jas, hodnoty menšie ako nula znamenajú zníženie jasu a hodnoty väčšie ako nula naopak zvýšenie jasu.

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sk: Predstavuje zmenu predvoleného kontrastu modrej farby. Nula nemení kontrast, hodnoty menšie ako nula znamenajú zníženie kontrastu a hodnoty väčšie ako nula naopak zvýšenie kontrastu.

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sk: Predstavuje zmenu predvoleného kontrastu zelenej farby. Nula nemení kontrast, hodnoty menšie ako nula znamenajú zníženie kontrastu a hodnoty väčšie ako nula naopak zvýšenie kontrastu.

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sk: Predstavuje zmenu predvoleného kontrastu červenej zložky farebnej škály. Nula nemení kontrast, hodnoty menšie ako nula znamenajú zníženie kontrastu a hodnoty väčšie ako nula naopak zvýšenie kontrastu.

en: Resize window
sk: Zmeniť veľkosť okna

en: Restore window
sk: Obnoviť okno

en: Results for applications contained in this list will be displayed in the specified order. Results for applications not specified in this list will be displayed last, sorted alphabetically.
sk: Aplikácie z tohto zoznamu sa zobrazia ako výsledky v určenom poradí. Aplikácie nezahrnuté v tomto zozname sa zobrazia ako posledné výsledky v abecednom poradí.

en: Results for applications contained in this list will be displayed when searching.
sk: Aplikácie, ktoré sa nachádzajú v tomto zozname, budú zobrazené ako výsledky pri hľadaní.

en: Results for applications contained in this list will not be displayed when searching.
sk: Aplikácie, ktoré sa nachádzajú v tomto zozname, nebudú zobrazené ako výsledky pri hľadaní.

en: Reverse switch applications
sk: Opačne prepnúť aplikácie

en: Reverse switch system controls
sk: Opačne prepnúť systémové ovládacie prvky

en: Reverse switch system controls directly
sk: Priamo opačne prepnúť systémové ovládacie prvky

en: Reverse switch windows
sk: Opačne prepnúť okná

en: Reverse switch windows directly
sk: Priamo opačne prepnúť okná

en: Reverse switch windows of an app directly
sk: Priamo opačne prepnúť okná aplikácie

en: Reverse switch windows of an application
sk: Opačne prepnúť okná aplikácie

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sk: Určuje farbu pravej alebo dolnej strany pri vykresľovaní prechodu. Nebude použitá pri jednotnej farbe.

en: SOCKS proxy host name
sk: Meno počítača so SOCKS proxy

en: SOCKS proxy port
sk: Port pre SOCKS proxy

en: Screen magnifier
sk: Lupa

en: Screen position
sk: Poloha obrazovky

en: Screen reader
sk: Čítačka obrazovky

en: Scroll magnified contents beyond the edges of the desktop
sk: Rolovať zväčšený obsah za hranice pracovnej plochy

en: Scrolling method
sk: Metóda rolovania

en: Scrolling method used for pointing sticks. The scrolling method can be set to either default (“default”) which uses the default method, none (“none”), which disables scrolling, or middle-button (“on-button-down”) which enables scrolling whilst the middle button is held down.
sk: Metóda rolovania pre trackpoint. Môže byť nastavená buď na predvolenú („default“), kedy sa bude používať predvolená metóda, na žiadnu („none“), čím sa rolovanie vypne alebo na prostredné tlačidlo („on-button-down“), ktorá zapne rolovanie v okamihu, kedy podržíte stlačené prostredné tlačidlo.

en: Secondary Color
sk: Sekundárna farba

en: Secondary button action
sk: Akcia sekundárneho tlačidla

en: Secondary click enabled
sk: Povolené kliknutie sekundárnym tlačidlom

en: Secondary click time
sk: Čas kliknutia sekundárnym tlačidlom

en: Secondary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the Grip Pen. Other styli like the Airbrush Pen or the Inking Pen only have one button, this setting is ineffective on those.
sk: Akcia sekundárneho tlačidla hrotu, toto tlačidlo je umiestnené na rúčke pera na niektorých hrotoch ako je pero Grip. Ostatné hroty ako pero Airprush alebo pero Inking majú len jedno tlačidlo, toto nastavenie sa ich netýka.

en: Secure HTTP proxy host name
sk: Meno počítača so zabezpečeným HTTP (HTTPS) proxy

en: Secure HTTP proxy port
sk: Port HTTPS proxy

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are “none”, “manual”, “auto”. If this is “none”, then proxies are not used. If it is “auto”, the autoconfiguration URL described by the “autoconfig-url” key is used. If it is “manual”, then the proxies described by “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks” will be used. Each of the 4 proxy types is enabled if its “host” key is non-empty and its “port” key is non-0. If an http proxy is configured, but an https proxy is not, then the http proxy is also used for https. If a SOCKS proxy is configured, it is used for all protocols, except that the http, https, and ftp proxy settings override it for those protocols only.
sk: Výber režimu nastavenia proxy. Podporované hodnoty sú „none“ (žiadne), „manual“ (ručné), „auto“ (automatické). Ak je použitá voľba „none“, proxy sa nebude používať. Ak je použitá voľba „auto“, použije sa URL pre automatické nastavenie z kľúča „autoconfig-url“. Ak je použitá voľba „manual“, použijú sa proxy podľa nastavení v „/system/proxy/http“, „/system/proxy/https“, „/system/proxy/ftp“ a „/system/proxy/socks“. Každá zo 4 typov proxy je zapnutá, ak jej kľúč „host“ nie je prázdny a jej kľúč „port“ nie je 0. Ak je nastavená http proxy, no https nastavená nie je, http proxy sa použije aj pre https komunikáciu. Ak je nastavená SOCKS proxy, použije sa pre všetky protokoly, okrem prípadu, kedy nastavenia proxy pre http, https a ftp prevážia nastavenie len pre dané protokoly.

en: Send reports of technical problems to the vendor
sk: Zaslať správy o technických problémoch výrobcovi

en: Send statistics when applications are removed or installed
sk: Odoslať štatistiky pri odstraňovaní alebo inštalovaní aplikácií

en: Session type
sk: Typ relácie

en: Set or unset window to appear always on top
sk: Nastaviť alebo zrušiť nastavenie stavu zobrazenia okna vždy navrchu

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Set org.gnome.desktop.session idle-delay to 0 if you do not want to activate the screensaver.
sk: Nastavte na TRUE, ak sa má pri nečinnosti aktivovať šetrič obrazovky. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa. Ak nechcete aktivovať šetrič obrazovky, nastavte org.gnome.desktop.session idle-delay na 0.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The “keyboard_command” key must be set with the appropriate command. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Ak je nastavené na TRUE, bude pri odomykaní obrazovky povolené zabudovať klávesnicu do okna. Do kľúča „keyboard_command“ musí byť nastavený náležitý príkaz. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sk: Nastavte na TRUE, keď chcete klepnutiami na touchpad odosielať kliknutia myši.

en: Set this to TRUE to be able to start a drag by tapping and immediately moving the finger that’s now pressed on the touchpad.
sk: Nastavte na TRUE, keď chcete  ťahať klepnutím a následným presunom prsta, ktorý teraz zatlačil na touchpad.

en: Set this to TRUE to enable button locking for the wheel emulation button. If enabled, the first click of the button enables scrolling, the second click disables scrolling again.
sk: Nastavte na TRUE pre povolenie zamykania tlačidlom pre emuláciu kolieska myši. Keď je zapnuté, prvé stlačenie tlačidla zapne rolovanie, druhé stlačenie ho zasa vypne.

en: Set this to TRUE to enable keyboard repeat.
sk: Nastavte na TRUE, keď chcete povoliť opakovanie klávesnice.

en: Set this to TRUE to enable middle click during simultaneous left and right click.
sk: Nastavte na TRUE, ak chcete zapnúť emuláciu stlačenia stredného tlačidla myši súčasným kliknutím ľavého a pravého tlačidla.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for mice.
sk: Nastavte na TRUE, keď chcete pre myš použiť prirodzené (opačné) rolovanie.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
sk: Nastavte na TRUE, keď chcete pre touchpady použiť prirodzené (opačné) rolovanie.

en: Set this to TRUE to lock the dragging process within a short timeout when the finger is lifted on the touchpad and the tap-and-drag setting is enabled.
sk: Nastavte na TRUE pre krátko trvajúce uzamknutie procesu ťahania kurzorom, kedy sa prsty zdvihnú nad touchpad a pritom je zapnuté nastavenie tap-and-drag.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sk: Nastavte na true, ak sa má po spustení šetriča obrazovky uzamknúť obrazovka.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the “logout_delay” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Ak je nastavené na TRUE, bude v odomykacom dialógovom okne ponúknutá voľba na odhlásenie po určitom časovom oneskorení. Toto časové oneskorenie je určené kľúčom „logout_delay“. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sk: Ak je nastavené na true, bude v odomykacom dialógovom okne poskytnutá voľba prepnutia na iný účet používateľa.

en: Set this to the percentage of the physical pressure range that should map to the logical range.
sk: Toto nastavte na percento rozsahu fyzického tlaku, ktoré by sa malo mapovať do logického rozsahu.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in “mouse-button-modifier”; set it to false to make it work the opposite way around.
sk: Nastavte túto možnosť na true, aby sa dala meniť veľkosť pravým tlačidlom a taktiež, či sa má zobraziť ponuka po stlačení stredného tlačidla spolu s klávesom ureným v kľúči „mouse-button-modifier“; nastavte túto možnosť na false, ak má táto funkcia fungovať obrátene.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
sk: Toto nastavte na x1, y1 a x2, y2 prítlakovej krivky, ktorá sa aplikuje na gumu.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
sk: Toto nastavte na x1, y1 a x2, y2 prítlakovej krivky, ktorá sa aplikuje na hrot.

en: Set to true to disable all external search provider programs, whether or not they are independently disabled or enabled. External search providers are installed by applications in $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.
sk: Toto nastavte na true, keď chcete zakázať dodatočných poskytovateľov hľadania, či už sú jednotlivo povolení alebo zakázaní. Dodatoční poskytovatelia sú inštalovaný aplikáciami v $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sk: Ak je nastavené na true, budú zakázané všetky dodatočné programy na tvorbu minatúr, bez ohľadu na to, či sú nezávisle na sebe povolené alebo zakázané.

en: Show all installed input sources
sk: Zobraziť všetky nainštalované zdroje vstupu

en: Show battery percentage
sk: Zobraziť percentá batérie

en: Show click type window
sk: Zobraziť okno pre typ kliknutia

en: Show click type window.
sk: Zobrazí okno pre typ kliknutia.

en: Show date in clock
sk: Zobraziť dátum v hodinách

en: Show details in the lock screen
sk: Zobraziť podrobnosti na uzamknutej obrazovke

en: Show full name in the lock screen
sk: Zobraziť celé meno na uzamknutej obrazovke

en: Show full name in the user menu
sk: Zobraziť celé meno v ponuke používateľa

en: Show in the lock screen
sk: Zobraziť na uzamknutej obrazovke

en: Show notification banners
sk: Zobraziť oznamovacie pútače

en: Show notifications in the lock screen
sk: Zobraziť oznámenia na uzamknutej obrazovke

en: Show or hide crosshairs
sk: Zobraziť alebo skryť nitkový kríž

en: Show status shapes
sk: Zobraziť stavové tvary

en: Show the run command prompt
sk: Zobraziť výzvu na spustenie príkazu

en: Show the week date in the calendar
sk: Zobraziť v kalendári dátum s číslom týždňa

en: Show weekday in clock
sk: Zobraziť v hodinách deň v týždni

en: Size of icons in toolbars, either “small” or “large”.
sk: Veľkosť ikon v paneloch nástrojov a to buď „small“ (malé) alebo „large“ (veľké).

en: Size of the cursor used as cursor theme.
sk: Veľkosť ukazovateľa použitého témou ukazovateľa.

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sk: Niektoré aplikácie nerešpektujú špecifikácie, čo vedie k volaniu chýbajúcich funkcionalít správcu okien. Táto voľba nastaví správcu okien do prísne správneho režimu, ktorý poskytne konzistentnejšie používateľské rozhranie pre tých, čo nepotrebujú spúšťať aplikácie s chýbajúcim správaním.

en: Sound theme name
sk: Názov zvukovej témy

en: Sounds for events
sk: Zvuky pri udalostiach

en: Specify the locale to be used for displaying dates, times and numbers formats.
sk: Určuje miestne nastavenia formátov, podľa ktorých sa majú zobrazovať dátumy, čas a čísla.

en: Stop the user from modifying user accounts. By default, we allow adding and removing users, as well as changing other users settings.
sk: Znemožní používateľovi meniť používateľské účty. Obvykle umožňujeme pridanie a odstránenie používateľov, ako aj zmenu nastavení iných používateľov.

en: Stylus button action, this button is located along the pen handle.
sk: Akcia tlačidla hrotu, toto tlačidlo je umiestnené na rúčke pera.

en: Stylus pressure curve
sk: Prítlaková krivka hrotu

en: Stylus pressure range
sk: Rozsah prítlaku hrotu

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
sk: Vymieňa ľavé a pravé tlačidlo. „left“ pre ľavákov, „right“ pre pravákov „mouse“ použije nastavenia myši.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sk: Prepína ľavé a pravé tlačidlo myši pre ľavákov.

en: Switch applications
sk: Prepnúť aplikácie

en: Switch input source
sk: Prepnúť zdroj vstupu

en: Switch input source backward
sk: Opačne prepnúť zdroj vstupu

en: Switch system controls
sk: Prepnúť systémové ovládacie prvky

en: Switch system controls directly
sk: Priamo prepnúť systémové ovládacie prvky

en: Switch to last workspace
sk: Prepnúť na posledný pracovný priestor

en: Switch to workspace 1
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 1

en: Switch to workspace 10
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 10

en: Switch to workspace 11
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 11

en: Switch to workspace 12
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 12

en: Switch to workspace 2
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 2

en: Switch to workspace 3
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 3

en: Switch to workspace 4
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 4

en: Switch to workspace 5
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 5

en: Switch to workspace 6
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 6

en: Switch to workspace 7
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 7

en: Switch to workspace 8
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 8

en: Switch to workspace 9
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 9

en: Switch to workspace above
sk: Prepnúť na pracovný priestor vyššie

en: Switch to workspace below
sk: Prepnúť na pracovný priestor nižšie

en: Switch to workspace left
sk: Prepnúť na pracovný priestor vľavo

en: Switch to workspace right
sk: Prepnúť na pracovný priestor vpravo

en: Switch windows
sk: Prepnúť okná

en: Switch windows directly
sk: Priamo prepnúť okná

en: Switch windows of an app directly
sk: Priamo prepnúť okná aplikácie

en: Switch windows of an application
sk: Prepnúť okná aplikácie

en: System Bell is Audible
sk: Systémový zvonček je počuteľný

en: Tablet area
sk: Oblasť tabletu

en: Tablet aspect ratio
sk: Pomer strán tabletu

en: Tablet left-handed mode
sk: Režim tabletu pre ľavákov

en: Tablet mapping
sk: Mapovanie tabletu

en: Tap Button Map
sk: Mapovanie klepnutí a tlačidiel

en: Tasks needs terminal
sk: Úlohy vyžadujú terminál

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application “bell” indicator has been rung. Currently there are two valid values, “fullscreen-flash”, which causes a fullscreen white-black flash, and “frame-flash” which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default “system beep”), the currently focused window’s titlebar is flashed.
sk: Hovorí správcovi okien, ako má implementovať vizuálnu indikáciu zazvonenia systému alebo „zazvonenia“ inej aplikácie. Aktuálne sa používajú dve platné hodnoty: „fullscreen-flash“, ktorá spôsobuje čiernobiele zablikanie celej obrazovky a „frame-flash“, ktorá spôsobuje zablikanie titulku aplikácie, ktorá poslala signál zvonenia. Ak aplikácia, ktorá poslala zvonenie nie je známa (ako je to u predvoleného „pípnutia systému“), zabliká titulok práve zameraného okna.

en: Terminal application
sk: Aplikácia terminálu

en: Terminal program to use when starting applications that require one. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal is handled in GIO.
sk: Program terminálu na spustenie aplikácií, ktoré ho vyžadujú. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa. Predvolený terminál je spravovaný knižnicou GIO.

en: Tertiary button action
sk: Akcia tretieho tlačidla

en: Tertiary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the 3D Pen. Other styli like the Grip Pen only have two buttons, this setting is ineffective on those.
sk: Akcia tretieho tlačidla stylusu. Toto tlačidlo sa nachádza v mieste úchopu pera pri niektorých stylusoch, ako napr. 3D Pen. Iné stylusy, ako napríklad Airbrush Grip Pen, majú len jedno tlačidlo a v takých prípadoch nemá toto nastavenie žiaden význam.

en: Text scaling factor
sk: Faktor mierky textu

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sk: Zvuková téma XDG, ktorá sa použije pre zvuky udalostí.

en: The XKB model to use. The value is the same identifier as defined by xkeyboard-config’s geometry files.
sk: Model XBK, ktorý sa má použiť. Hodnota je rovnaký identifikátor, aký je definovaný v súboroch geometrie xkeyboard-config.

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
sk: Aktivuje režim kliknutia zotrvaním, Možné hodnoty sú „window“ - okno a „gesture“ - gesto.

en: The amount to delay taking the break by, if the user requests a delay, in seconds.
sk: Hodnota v sekundách, o ktorú sa má posunúť prestávka v prípade, že používateľ o odklad požiada.

en: The application that this policy is for.
sk: Aplikácia, pre ktorú platí toto pravidlo.

en: The color of the the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
sk: Určuje farbu vodorovných a zvislých čiar, z ktorých je vytvorené nitkový kríž.

en: The command that will be run, if the “embedded_keyboard_enabled” key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Príkaz, ktorý sa má spustiť na zabudovanie klávesnice do okna, ak je kľúč „embedded_keyboard_enabled“ nastavený na TRUE. Tento príkaz by mal byť implementáciou zásuvného rozhrania XEMBED a ako výstup dávať identifikátor okna XID do predvoleného výstupu. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Určuje príkaz, ktorý sa vykoná po stlačení tlačidla Odhlásiť. Tento príkaz by mal používateľa jednoducho odhlásiť bez vyžadovania akejkoľvek dodatočnej pozornosti. Tento kľúč sa dá použiť iba keď je kľúč „logout_enable“ nastavený na TRUE. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: The default, true, indicates that a window will be raised whenever its client area or its frame is clicked. Setting this to false means that a window will not be raised if it is clicked on the client area. To raise it, one can click anywhere in the window’s frame, or Super-click on any part of the window. This mode is useful if one uses many overlapping windows.
sk: Predvolená hodnota true určuje, že okno bude prenesené do popredia pri kliknutí na jeho klientskú oblasť alebo rám. Nastavenie na false znamená, že okno nebude prenesené do popredia po kliknutí na jeho klientskú oblasť. Na jeho presunutie je potrebné kliknúť niekam na rám okna alebo použiť Super-kliknutie na časť okna. Tento režim je užitočný pri používaní mnohých prekrývajúcich sa okien.

en: The duration of each rest break, in seconds.
sk: Trvanie každej prestávky na odpočinok, v sekundách.

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
sk: Klávesová skratka generovaná pri stlačení tlačidla pre vlastnú akciu.

en: The list of IDs of applications that are explicitly included in this folder.
sk: Zoznam identifikátorov aplikácií, ktoré sú výlučne zahrnuté v tomto priečinku.

en: The locale to use for dates / numbers formats
sk: Miestne nastavenia formátov použitých pre dátumy a čísla

en: The machine name to proxy FTP through.
sk: Meno stroja, ktorý sprostredkováva spojenie cez FTP.

en: The machine name to proxy HTTP through.
sk: Meno stroja, ktorý sprostredkováva spojenie cez HTTP.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
sk: Meno stroja, ktorý sprostredkováva spojenie cez zabezpečené HTTP (HTTPS).

en: The machine name to use as a SOCKS proxy.
sk: Názov stroja, ktorý sprostredkováva spojenie cez SOCKS.

en: The magnified view either fills the entire screen, or occupies the top-half, bottom-half, left-half, or right-half of the screen.
sk: Zväčšené zobrazenie vypĺňa buď celú obrazovku, alebo zaberá „top-half“ (hornú polovicu), „bottom-half“ (spodnú polovicu), „left-half“ (ľavú polovicu) alebo „right-half“ (pravú polovicu) obrazovky.

en: The maximum accuracy level of location.
sk: Úroveň maximálnej presnosti polohy.

en: The name of the application folder.
sk: Názov priečinka s aplikáciami.

en: The name of the session to use. Known value is “gnome”.
sk: Názov relácie, ktorá sa má použiť. Známa hodnota je „gnome“.

en: The names of the workspaces
sk: Názvy pracovných priestorov

en: The number of seconds after screensaver activation before locking the screen.
sk: Určuje po koľkých sekundách sa po spustení šetriča obrazovky uzamkne obrazovka.

en: The number of seconds after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored
sk: Počet sekúnd po spustení šetriča obrazovky, než sa v odomykacom dialógovom okne zobrazí voľba na odhlásenie. Tento kľúč sa dá použiť iba keď je kľúč „logout_enable“ nastavený na TRUE. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: The number of seconds of inactivity before the session is considered idle.
sk: Určuje počet sekúnd nečinnosti, po ktorých bude relácia považovaná za nečinnú.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
sk: Poradie subpixelov na LCD obrazovke. Použije sa iba vtedy, keď je vyhladzovanie nastavené na „rgba“. Možné hodnoty sú „rgb“ pre červenú vľavo (najčastejšie), „bgr“ pre modrú vľavo, „vrgb“ pre červenú hore, „vbgr“ pre červenú dole.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/ftp/host” that you proxy through.
sk: Port definovaný na stroji v kľúči „/system/proxy/ftp/host“, cez ktorý prebieha komunikácia s proxy.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/http/host” that you proxy through.
sk: Port definovaný na stroji v kľúči „/system/proxy/http/host“, cez ktorý prebieha komunikácia s proxy.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/https/host” that you proxy through.
sk: Port definovaný na stroji v kľúči „/system/proxy/https/host“, cez ktorý prebieha komunikácia s proxy.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/socks/host” that you proxy through.
sk: Port definovaný na stroji v kľúči „/system/proxy/socks/host“, cez ktorý prebieha komunikácia s proxy.

en: The power of the magnification. A value of 1.0 means no magnification. A value of 2.0 doubles the size.
sk: Určuje úroveň zväčšenia. Hodnota 1.0 znamená nulové zväčšenie. Hodnota 2.0 zdvojnásobí veľkosť.

en: The preferred accent color for the user interface. Valid values are "blue", "teal", "green", "yellow", "orange", "red", "pink", "purple", "slate".
sk: Preferovaná schéma farieb pre používateľské rozhranie. Platné hodnoty sú „blue“ (modrá), „teal“ (modrozelená), „green“ (zelená), „yellow“ (žltá), „orange“ (oranžová), „red“ (červená), „pink“ (ružová), „purple“ (fialová), „slate“ (bridlicová).

en: The preferred color scheme for the user interface. Valid values are “default”, “prefer-dark”, “prefer-light”.
sk: Preferovaná schéma farieb pre používateľské rozhranie. Platné hodnoty sú „default“ (predvolená), „prefer-dark“ (uprednostniť tmavú) a „prefer-light“ (uprednostniť svetlú).

en: The remembered state of the NumLock LED.
sk: Zapamätaný stav kontrolky Num Lock.

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Téma určuje vzhľad okrajov okien, titulku okna, atď. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: The time between rest breaks, in seconds.
sk: Čas medzi prestávkami na odpočinok, v sekundách.

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sk: Časové oneskorenie pred prenesením okna do popredia ak je kľúč auto-raise nastavený na true. Oneskorenie sa zadáva v tisícinách sekundy.

en: The type of action triggered by the button being pressed.
sk: Typ akcie spustenej stlačením tlačidla.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sk: Typ vyhladzovania, ktorý sa použije pri vykresľovaní písiem. Možné hodnoty sú „none“ pre žiadne, „grayscale“ pre štandardné Vyhladzovanie v stupňoch šedej a „rgba“ pre subpixelové vyhladzovanie (iba pre LCD displeje).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
sk: Typ hintingu, ktorý sa použije pri vykresľovaní písiem. Možné hodnoty sú „none“ pre žiadny hinting a „slight“ pre napasovanie iba v smere osi Y, podobne ako pri komerčných vykresľovacích jadrách ClearType, DirectWrite a Adobe. Ignoruje prirodzený hinting definovaný v písme a miesto toho ho generuje algoritmicky. Používa sa ako predvolený v Ubuntu. Odporúčané. Význam ďalších dvoch hodnôt „medium“ a „full“ závisí na formáte písma (.ttf, .otf, .pba/pfb) a nainštalovanej verzii knižnice FreeType. Zvyčajne sa snaží napasovať glyfy v osi X aj Y (iba pri .otf iba v osi Y). To môže viesť k rušivému a nekonzistentnému vykresľovaniu v závislosti na kvalite alebo formáte písma a stavu vykresľovacieho jadra FreeType.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; “click” means windows must be clicked in order to focus them, “sloppy” means windows are focused when the mouse enters the window, and “mouse” means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sk: Režim spôsobu zamerania okna určuje, ako sa majú okná aktivovať. Na výber sú tri možnosti; „click“ znamená, že na okná je potrebné kliknúť aby sa zamerali, „sloppy“ znamená, že okná sa zamerajú, keď sa myšou prejde ponad okno, a „mouse“ znamená, že je zamerané vždy okno, ktoré sa nachádza práve pod myšou.

en: The zero-based index into the input sources list specifying the current one in effect. The value is automatically capped to remain in the range [0, sources_length) as long as the sources list isn’t empty. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sk: Nulou začínajúci index do zoznamu zdrojov určujúci aktuálny zdroj. Hodnota sa automaticky nastaví v rozsahu [0, dĺžka_zoznam] v prípade, ak zoznam zdrojov nie je prázdny. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
sk: Hrúbka nitkového kríža v pixeloch

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
sk: Tento kľúč obsahuje zoznam všetkých hostiteľov, ku ktorým sa má pripájať priamo, a nie cez proxy (ak je aktívna). Hodnotami môžu byť názvy počítačov, domény (s použitím zástupných znakov ako napríklad *.nieco.sk), adresy IP (a to IPv4 aj IPv6) a sieťové adresy s maskami (ako napríklad 192.168.0.0/24).

en: This key is not used; HTTP proxying is enabled when the host key is non-empty and the port is non-0.
sk: Tento kľúč nie je použitý; HTTP proxy je zapnuté, ak nie je kľúč „host“ prázdny a „port“ nie je nastavený na 0.

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
sk: Tento kľúč preváži automatické skrývanie stavovej ikony Bezbariérový prístup, keď nie sú povolené žiadne funkcionality zjednodušeného ovládania.

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
sk: Tento kľúč preváži skrývanie textového kurzora v needitovateľnom texte aplikácií.

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
sk: Táto voľba určuje, čo sa udeje po dvojitom kliknutí na titulok okna. Aktuálne platné voľby sú „toggle-maximize“, ktorá okno maximalizuje/zruší jeho maximalizáciu, „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, ktorá okno maximalizuje/zruší jeho maximalizáciu iba vo vodorovnom, resp. zvislom smere, „minimize“, ktorá okno minimalizuje, „menu“, ktorá zobrazí ponuku okna, „lower“, ktorá odsunie okno do pozadia za ostatné okná a „none“, ktorá neurobí nič.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
sk: Táto voľba určuje, ako sa prejaví kliknutie stredným tlačidlom na titulok okna. Aktuálne platné voľby sú „toggle-maximize“, ktorá okno maximalizuje/zruší jeho maximalizáciu, „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, ktoré maximalizujú alebo zrušia maximalizovanie okna iba vo vodorovnom alebo zvislom smere, „minimize“, ktorá minimalizuje okno, „menu“, ktorá zobrazí ponuku okna, „lower“, ktorá presunie okno za ostatné a „none“, ktorá neurobí nič.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
sk: Táto voľba určuje, ako sa prejaví kliknutie pravým tlačidlom na titulok okna. Aktuálne platné voľby sú „toggle-maximize“, ktorá okno maximalizuje/zruší jeho maximalizáciu, „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, ktoré maximalizujú alebo zrušia maximalizovanie okna iba vo vodorovnom alebo zvislom smere, „minimize“, ktorá minimalizuje okno, „menu“, ktorá zobrazí ponuku okna, „lower“, ktorá presunie okno za ostatné a „none“, ktorá neurobí nič.Aktuálne platné voľby sú 'toggle-shade', ktorá zatieni alebo zruší zatienenie okna, „toggle-maximize“, ktorá maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, ktoré maximalizujú alebo zrušia maximalizovanie okna iba vo vodorovnom alebo zvislom smere, „minimize“, ktorá minimalizuje okno, „shade“, ktorá zroluje okno, „menu“, ktorá zobrazí ponuku okna, „lower“, ktorá presunie okno za ostatné a „none“, ktorá neurobí nič.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; “smart” applies the user’s normal focus mode, and “strict” results in new windows not being given focus automatically.
sk: Táto voľba poskytuje dodatočnú kontrolu nad tým, ako novo vytvorené okná získavajú zameranie. Môže nadobúdať dve rôzne hodnoty: „smart“ - aplikuje bežný používateľský režim zamerania a „strict“ sa správa tak, že nové okná nezískavajú zameranie automaticky.

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
sk: Miniatúry nebudú vytvorené pre súbory, ktorých typy MIME sú obsiahnuté v zozname.

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
sk: Čas v sekundách, po ktorom kurzor prestane blikať.

en: Time before locking
sk: Doba pred uzamknutím

en: Time before logout option
sk: Čas pred zobrazením voľby na odhlásenie

en: Time before session is considered idle
sk: Doba, za ktorú sa relácia bude považovať za nečinnú

en: Time between breaks
sk: Čas medzi prestávkami

en: Time in seconds before a click is triggered.
sk: Čas v sekundách pred uskutočnením kliknutia.

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
sk: Čas v sekundách pred uskutočnením simulovaného kliknutia sekundárnym tlačidlom.

en: Timeout before click repeat
sk: Časový limit pred opakovaním kliknutia

en: Timeout between click repeats
sk: Časový limit medzi opakovaním kliknutí

en: Timeout in milliseconds before a click starts repeating (on spinner buttons for example).
sk: Určuje časový limit v milisekundách pred začatím opakovaného kliknutia (napríklad pri rotujúcich tlačidlách).

en: Timeout in milliseconds between repeated clicks when a button is left pressed.
sk: Určuje časový limit medzi opakovanými kliknutiami pri stlačení tlačidla ľavým tlačidlom myši.

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepnúť celoobrazovkový režim

en: Toggle maximization state
sk: Prepnúť stav maximalizácie

en: Toggle window always appearing on top
sk: Prepnúť stav zobrazenia okna vždy navrchu

en: Toggle window on all workspaces or one
sk: Prepnúť viditeľnosť okna, buď na všetkých pracovných priestoroch alebo len na jednom

en: Toggle window to be always on top
sk: Prepnúť stav okna zobrazenia vždy navrchu

en: Toolbar Detachable
sk: Oddeliteľný panel nástrojov

en: Toolbar Icon Size
sk: Veľkosť ikon v paneli nástrojov

en: Toolbar Style
sk: Štýl panela nástrojov

en: Toolbar Style. Valid values are “both”, “both-horiz”, “icons”, and “text”.
sk: Štýl panela nástrojov. Voľby na výber sú „both“ (oboje), „both-horz“ (oboje-vodorovne), „icons“ (ikony), a „text“.

en: Touchpad button orientation
sk: Orientácia tlačidiel touchpadu

en: Touchpad enabled
sk: Touchpad povolený

en: Touchscreen output mapping
sk: Mapovanie výstupu dotykovej obrazovky

en: Translate the name
sk: Preložiť názov

en: True to emit a notification a few minutes before a break is due.
sk: Zapnite pre zobrazenie upozornenia pár minút pred začiatkom prestávky.

en: True to emit a notification when a break is due to start.
sk: Zapnite pre zobrazenie upozornenia pred začiatkom prestávky.

en: True to emit a notification when a break is overdue.
sk: Zapnite pre zobrazenie upozornenia, keď je prestávka oneskorená.

en: True to fade the screen during rest breaks.
sk: Zapnite pre stmavenie obrazovky počas prestávok na odpočinok.

en: True to lock the screen during rest breaks.
sk: Zapnite pre uzamknutie obrazovky počas prestávok na odpočinok.

en: True to play a sound when a break finishes.
sk: Zapnite pre prehranie zvuku po skončení prestávky.

en: True to show a prominent countdown shortly before a break is due.
sk: Zapnite pre zobrazenie výrazného odpočítavania krátko pred začiatkom prestávky.

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a “bell” or “beep”; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sk: Zapne vizuálne oznámenie, keď aplikácia alebo systém „zazvoní“ alebo „zapípa“; užitočné pre nedoslýchavých a na použitie v hlučnom prostredí.

en: URI to use for the background image. Note that the backend only supports local (file://) URIs.
sk: Identifikátor URI, ktorý sa použije ako obrázok pozadia. Obslužný program podporuje iba miestne URI (file://)

en: URL that provides proxy configuration values. When mode is “auto”, this URL is used to look up proxy information for all protocols.
sk: Adresa URL, ktorý poskytuje hodnotu pre nastavenie proxy. Keď je v režime „auto“, použije sa tento URL na vyhľadanie informácií o proxy serveroch pre všetky protokoly.

en: Unused; ignore
sk: Nepoužitý; ignorujte ho

en: Use HTTP proxy for all protocols
sk: Používať HTTP proxy pre všetky protokoly

en: Use different input sources for each window
sk: Použiť rozdielny zdroj vstupu pre každé okno

en: Use standard system font in window titles
sk: Použiť predvolené písmo systému v titulkoch okien

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sk: Používateľské meno na overenie totožnosti pri sprostredkovaní spojenia cez HTTP.

en: Visual Bell Type
sk: Typ vizuálneho zvončeka

en: When USB devices should be rejected
sk: Kedy majú byť USB zariadenia odmietané

en: When enabled, input sources get attached to the currently focused window when activated.
sk: Keď je povolené, zdroje vstupu získajú prístup do aktuálne zameraného okna pri aktivovaní.

en: When enabled, touchpads that support edge scrolling will have that feature enabled.
sk: Keď je povolené, touchpady, ktoré podporujú rolovanie na okraji, budú mať túto funkcionalitu povolenú.

en: When enabled, touchpads that support two-finger scrolling will have that feature enabled.
sk: Keď je povolené, touchpady, ktoré podporujú rolovanie dvoma prstami, budú mať túto funkcionalitu zapnutú.

en: When enabled, touchpads will be disabled while typing on the keyboard.
sk: Keď je povolené, tochpady budú počas písania na klávesnici zakázané.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sk: Keď nastavené na true, bude si GNOME pamätať stav kontrolky Num Lock medzi sedeniami.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sk: Určuje, či sa zobrazia animácie. Poznámka: Toto je globálny kľúč, ktorý mení správanie správcu okien, panelov, atď.

en: Whether edge scrolling is enabled
sk: Či je povolené rolovanie okrajom

en: Whether menus should have a tearoff.
sk: Či ponuky majú mať rúčku na odpojenie.

en: Whether notification banners are visible for application notifications.
sk: Či majú byť viditeľné oznamovacie pútače pre oznámenia aplikácií.

en: Whether notification banners for this application are shown or not. Does not affect clicking on message tray buttons.
sk: Či majú pútače oznámení pre aplikáciu zobraziť alebo nie.Toto neovplyvní klikanie na tlačidlá na lište správ.

en: Whether notifications are globally enabled for this application.
sk: Určuje, či budú globálne povolené upozornenia tejto aplikácie.

en: Whether notifications are shown in the lock screen or not.
sk: Určuje, či sa majú alebo nemajú zobraziť oznámenia na uzamknutej obrazovke.

en: Whether notifications from this application are expanded automatically when in banner mode.
sk: Či sa majú oznámenia automaticky roztvoriť, keď sú v režime pútačov.

en: Whether notifications from this application are shown when the screen is locked.
sk: Či sa majú zobraziť oznámenia z aplikácií keď je uzamknutá obrazovka.

en: Whether notifications should be accompanied by sound alerts.
sk: Či majú byť oznámenia sprevádzané zvukovým varovaním.

en: Whether scrollbars should be overlayed as indicators. Depending on input devices in use, permanent scrollbars may still be displayed.
sk: Určuje, ci majú posuvníky prekrývať v podobe ukazovateľov pozície. V závislosti na vstupnom zariadení, môžu byť i tak zobrazené trvalé posuvníky.

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
sk: Určuje, či sa zobrazia hodiny v 24 alebo 12 hodinovom formáte

en: Whether the clock shows seconds
sk: Určuje, či sa pri hodinách zobrazia sekundy

en: Whether the cursor should blink.
sk: Určuje, či má kurzor blikať.

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type, whether it needs a terminal is taken from its desktop file.
sk: Určuje, či predvolená aplikácia kalendára potrebuje na spustenie terminál. ZAVRHNUTÉ: Tento kľúč je zavrhnutý a ignoruje sa. Uprednostňovaná aplikácia kalendára je aplikácia ktorá spracováva typ MIME text/calendar, to či potrebuje terminál sa určí podľa jej súboru „.desktop“.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run.
sk: Určuje, či predvolené aplikácie úloh vyžadujú na spustenie terminál.

en: Whether the magnified view should be centered over the location of the system mouse and move with it.
sk: Určuje, či má byť zväčšené zobrazenie vystredené podľa polohy systémového ukazovateľa myši, a či sa má presúvať spolu s ním.

en: Whether the name key is a filename to be looked up in /usr/share/desktop-directories.
sk: Určuje, či má kľúč name obsahovať názov súboru hľádaný v adresári /usr/share/desktop-directories.

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
sk: Určuje, či sa má zobraziť klávesnica na obrazovke.

en: Whether the privacy screen is enabled
sk: Či je povolené súkromie obrazovky

en: Whether the screen magnifier is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá lupa.

en: Whether the screen reader is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá čítačka obrazovky.

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá funkcia zjednodušenia ovládania „Lepkavé klávesy“.

en: Whether the summary and body of notifications from this application will be visible in the locked screen.
sk: Či má byť na uzamknutej obrazovke viditeľné na oznámeniach z aplikácií zhrnutie aj telo.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sk: Určuje, či používateľ môže oddeliť a následne premiestniť panely ponúk.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sk: Určuje, či môže používateľ oddeliť a následne premiestniť panely nástrojov.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
sk: Určuje, či používateľ môže podľa potreby zadať nový akcelerátor pre aktívnu položku ponuky.

en: Whether the users full name is shown in the user menu or not.
sk: Určuje, či sa má alebo nemá zobraziť celé meno v ponuke používateľa.

en: Whether the user’s full name is shown in the lock screen or not. This only affects the screen shield, the name is always shown in the unlock dialog.
sk: Určuje, či bude alebo nebude zobrazené celé meno na uzamknutej obrazovke. Táto funkcia má vplyv iba na štít obrazovky, meno je vždy zobrazené v odomykacom dialógovom okne.

en: Whether the “Bounce Keys” keyboard accessibility feature is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá funkcia zjednodušenia ovládania „Poskakujúce klávesy“.

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá funkcia „Myš klávesami“.

en: Whether the “Slow Keys” accessibility feature is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá funkcia zjednodušenia ovládania „Pomalé klávesy“.

en: Whether the “Toggle Keys” accessibility feature is turned on.
sk: Určuje, či má byť zapnutá funkcia zjednodušenia ovládania „Prepínacie klávesy“.

en: Whether to automatically mount media
sk: Určuje, či sa majú nosiče automaticky pripojiť

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sk: Určuje, či sa má automaticky otvoriť priečinok pre automaticky pripojené nosiče

en: Whether to automatically update the timezone using geolocation.
sk: Určuje, či sa má automaticky aktualizovať časová zóna pomocou geolokácie.

en: Whether to beep when a key is accepted.
sk: Určuje, či sa má zvukovým tónom oznámiť prijatie klávesu.

en: Whether to beep when a key is first pressed.
sk: Určuje, či sa má zvukovým tónom oznámiť skoršie stlačenie klávesu.

en: Whether to beep when a key is rejected.
sk: Určuje, či má byť zvukovým tónom oznámené odmietnutie klávesu.

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
sk: Určuje, či sa má zvukovým tónom oznámiť povolenie alebo zakázanie niektorej z funkcií zjednodušenia ovládania klávesnice.

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
sk: Určuje, či sa má pri stlačení modifikačného klávesu prehrať zvukový tón.

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
sk: Určuje, či sa má zjednodušenie ovládania klávesnice po určitom čase zakázať. Táto funkcia je užitočná pre stroje používané viacerými používateľmi.

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
sk: Určuje, či majú byť zakázané lepkavé klávesy po stlačení dvoch klávesov súčasne.

en: Whether to disable the touchpad while typing
sk: Či sa má počas písania vypnúť touchpad

en: Whether to play sounds on input events.
sk: Určuje, či sa majú pri udalostiach vyvolaných zadávaním vstupu prehrávať zvuky.

en: Whether to play sounds on user events.
sk: Určuje, či sa majú pri udalostiach používateľa prehrávať zvuky.

en: Whether to protect USB devices
sk: Či chrániť USB zariadenia

en: Whether to remember application usage
sk: Určiť, či sa má zapamätať využitie aplikácií

en: Whether to remember recently used files
sk: Určiť, či sa majú zapamätať nedávno použité súbory

en: Whether to remove old files from the trash automatically
sk: Určiť, či sa majú automaticky odstrániť staré súbory z Koša

en: Whether to remove old temporary files automatically
sk: Určiť, či sa majú automaticky odstrániť staré dočasné súbory

en: Whether to resize with the right button
sk: Určiť, či sa má umožniť zmena veľkosti pravým tlačidlom

en: Whether to use shapes to indicate status in addition or instead of color.
sk: Či použiť tvary na označenie stavu okrem farby alebo miesto nej.

en: Whether to use the HTTP proxy for all protocols or not.
sk: Či používať alebo nepoužívať HTTP proxy pre všetky protokoly.

en: Whether to use the high contrast style.
sk: Určiť, či sa má použiť štýl s vysokým kontrastom.

en: Whether toolkits should load accessibility related modules.
sk: Či majú nástroje načítať moduly súvisiace so zjednodušeným ovládaním.

en: Whether two-finger scrolling is enabled
sk: Či je povolené rolovanie dvoma prstami

en: Whether volume can be set above 100%, using software amplification.
sk: Či bude umožnené nastaviť hlasitosť nad 100 % pomocou softvérového zosilnenia.

en: Whether windows should be raised when their client area is clicked
sk: Či sa má okno preniesť do popredia keď nastane kliknutie na jeho klientskú oblasť

en: Width in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
sk: Určuje šírku vodorovných a zvislých čiar v pixeloch, z ktorých sú vytvorené nitkové kríže.

en: Window focus mode
sk: Režim spôsobu zamerania okna

en: Window scaling factor
sk: Faktor mierky okna

en: Window title font
sk: Písmo titulku okna

en: XKB model to use
sk: Model XKB, ktorý sa má použiť
