lynx 2.9.0-dev8 - en to kab translation catalogue (1243 entries)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
kab: 		Anaw n trigla=%d deg %.0f

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
kab: 	Align=%d, %d tirigliwin. (%.0f send, %.0f seld)

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
kab: 	Inekcam: amezwaru=%.0f wiyaḍ=%.0f, Teɣzi=%.1f Desc=%.1f

en: 
    
     Please enter your message below.
kab: 
    
     Ttxil-k⋅m, sekcem izen-ik⋅im ddaw.

en: 
    
     Please provide or edit the Organization: header
kab: 
    
     Ttxil-k⋅m mudd neɣ ẓreg aqerru: Takebbanit

en: 
    
     Please provide or edit the Subject: header
kab: 
    
     Ttxil-k⋅m mudd neɣ ẓreg aqerru: Asentel

en: 
    
     Please provide your mail address for the From: header
kab: 
    
     Ttxil-k⋅m mudd tansa-k⋅m n yimayl deg uqerru: Seg

en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
kab: 
    
    Seqdec Ctrl-G i usefsex ma yella ur tebɣiḍ ara ad tazneḍ izen

en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
kab: 
     Sekcem tansa n yimayl i CC n yizen-ik⋅im.

en: 
     Please enter a mail address or some other
kab: 
     Ttxil-k⋅m, sekcem tansa n yimayl neɣ kra niḍen

en: 
     Please enter a subject line.
kab: 
     Ttxil-k⋅m, sekcem izirig n usentel.

en: 
     Please enter your message below.
kab: 
     Ttxil-k⋅m sekcem izen-ik⋅im ddaw.

en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
kab: 
     Ttxil-k⋅m, sekcem isem-ik⋅im neɣ eǧǧ-it akken ad yili d udrig

en: 
     Please review the message body:
kab: 
     Ttxil-k⋅m senqed tafekka n yizen:

en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
kab: 
     Mi ara tfakkeḍ, sit ɣef Enter syen err tanzagt tasuft (.)

en: 
     With copies to:
kab: 
     S yinɣalen ɣer:

en: 
     With copy to:
kab: 
     S unɣal ɣer:

en: 
     on a line and press enter again.
kab: 
     ɣef yizirig syen sit ɣef Enter i tikkelt niḍen.

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
kab: 
    Tuccḍa taserrebrabt, tettwaf deg %s Ver. %s

en: 
    Code record, can't display
kab: 
    Asekles n tengalt, ur yezmir ara ad yesken

en: 
    Configuration file "%s" is not available.
kab: 
    Afaylu n usesteb "%s" ulac-it.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
kab: 
    Sekcem anzaḍ 's'anadi syen fren awalen ara tnadiḍ.

en: 
    Headline record, can't display
kab: 
    Asekles n uqerru, d awezɣi askan

en: 
    Long Header record, can't display
kab: 
    Asekles n uqerru aɣezzfan, ur yezmir ara ad d-yesken

en: 
    Lynx character sets not declared.
kab: 
    Tigrumma n yisekkilen Lynx ur d-ttwamudden ara.

en: 
    Lynx file "%s" is not available.
kab: 
    Afaylu n Lynx "%s" ulac-it.

en: 
    No articles in this group.
kab: 
    Ulac imagraden deg ugraw-a.n

en: 
    No articles in this range.
kab: 
    Ulac imagraden deg ugraw-a.

en: 
    Please enter search keywords.
kab: 
    Ttxil-k×m sekcem awalen n tsura i unadi.

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
kab: 
    Ttxil-k⋅m, azen ilɣa i unedbal-ik⋅im n unagraw i usentem n wabug, syen ma
    yettwasentem, azen-it ɣer tebdart n lynx-dev.  Ineqqisen n wabug ilaq ilin
    d aglam awezzlan n wanẓad akked/neɣ n URL i d-yeglan s wugur,
    isem n unagraw n wammud s wuṭṭun n lqem-ines, uẓẓu TCPIP,
    TRACEBACK ma yella yettwaf-d, d telɣut niḍen yeqqnen ɣer-s.

en: 
    Press RETURN to clean up:
kab: 
    Sit ɣef 'RETURN' i usfaḍ:

en: 
    Press RETURN to continue:
kab: 
    Sit ɣef 'RETURN' i wakken ad tkemmleḍ:

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
kab: 
    Sit ɣef tqeffalt 's' syen sekcem awalen n unadi.

en: 
    Text record
kab: 
    Asekles n uḍris

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
kab: 
    Awalen yufraren i teskecmeḍ ad ak⋅kem-ǧǧen ad tnadiḍ ɣef

en: 
    There are about %d articles currently available in %s, IDs as follows:
kab: 
    Akka %d yimagraden i yellan akka tura deg %s, Isulay ha-ten-a:

en: 
    This is a searchable Gopher index.
kab: 
    Wagi d amatar ideg tzemreḍ ad tnadiḍ Gopher.

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
kab: 
    Wagi d amatar ideg tzemreḍ ad tnadiḍ taffa n yisefka CSO.

en:             Enter text into the field by typing on the keyboard
kab:             Sekcem aḍris deg wurti s tira ɣef unasiw

en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
kab:          Aẓrag n UGLAM akked UBRID N UFAYLU n tecreḍt

en:        Select Bookmark
kab:        Fren n tecraḍ

en:       %s to delete text in field, [Backspace] to delete a character
kab:       %s i tukksa n uḍris deg wurti, [Imendeffir] i tukksa n usekkil

en:       Ctrl-U to delete text in field, [Backspace] to delete a character
kab:       Ctrl-U i tukksa n uḍris deg wurti, [Imendeffir] i tukksa n usekkil

en:       Exiting...
kab:       Tuffɣa...

en:      This file also may be edited with a standard text editor to delete
         outdated or invalid links, or to change their order.
kab:      Afaylu-a yezmer daɣen ad yettwaẓrag s umaẓrag n yiḍrisen alugan i tukksa n
        yiseɣwan iqburen neɣ irimeɣta, neɣ aẓrag n umizwer-nsen.

en:      This file is an HTML representation of the X Mosaic hotlist file.
         Outdated or invalid links may be removed by using the
         remove bookmark command, it is usually the 'R' key but may have
         been remapped by you or your system administrator.
kab:      Afaylu-a d tagensest n HTML n ufaylu n usenneftaɣ n tebdarin X Mosaic.
         Yezmer ad ttwakksen yiseɣwan iqburen neɣ irimeɣta s useqdec n
         wanzaḍ n tecraḍ n tukksa, tezga d taqeffalt 'R' maca yezmer
         d kečč neɣ anedbal n unagraw ara yalsen asesteb n tqeffat-a.

en:      You can delete links by the 'R' key<br>
    <ol>
kab:      Tzemreḍ ad tekkseḍ iseɣwan s tqeffalt 'R'<br>
    <ol>

en:      You can delete links using the remove bookmark command.  It is usually
         the 'R' key but may have been remapped by you or your system
         administrator.
kab:      Tzemreḍ ad tekkseḍ iseɣwan s useqdec n wanzaḍ n tecraḍ n tukksa.  Yezga s
         tqeffalt 'R' maca yezmer ad tettwasesteb tikkelt niḍen seg tama-k⋅m neɣ seg tama n
         unedbal n unagraw.

en:     %s to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
kab:     %s i tukksa akk n uḍris deg wurti, [Imendeffir] i tukksa n usekkil

en:     Ctrl-U to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
kab:     Ctrl-U i tukksa akk n uḍris deg wurti, [Imendeffir] i tukksa n usekkil

en:   Arrow keys: Up and Down to move.  Right to follow a link; Left to go back.
kab:   Tiqeffalin n tnilwa: Asawen d Ukessar i unkaz.  Ayeffus i uḍfar n useɣwen; Azelmaḍ i tuɣalin ɣer deffir.

en:   C)reate  D)ownload  E)dit  F)ull menu  M)odify  R)emove  T)ag  U)pload
kab:   C)rnu  D)sader  E)ẓreg  F)umuɣ  M)senfel  R)kkes  T)bzem  U)sali

en:   O)ther cmds  B)ack  E)dit  D)ownload ^R)eload ^W)ipe screen  search doc: /
kab:   O)Tiyaḍ am B)Tuɣalin ɣer deffir E)Ẓreg D)Sader ^R)Ales azdem ^W)Sfeḍ agdil </> nadi doc: /

en:   O)ther cmds  H)elp  K)eymap  G)oto  P)rint  M)ain screen  o)ptions  Q)uit
kab:   O)Tiyaḍ am  H)Tallalt  K)Anasiw  G)Ddu  P)Siggez  M)Agdil agejdan  o)tixtiṛiyin  Q)Ffeɣ

en:  '>' to save, or 'r' to return to Lynx
kab:  '>' i usekles, 'r' i tuɣalin ɣer Lynx

en:  'r' to return to Lynx
kab:  'r' i tuɣalin ɣer Lynx

en:  (From History)
kab:  (Seg uzray)

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
kab:  (Eǧǧ-it akken, ma yella ur tesriḍ ara anɣal.)

en:  (Press 'z' to abort)
kab:  (Sit ɣef 'z' i usefsex)

en:  (WAIS Index)
kab:  (Amatar WAIS)

en:  (bad file name)
kab:  (yir isem n ufaylu)

en:  (in
kab:  (deg

en:  (internal)
kab:  (adigan)

en:  (l%d of %d)
kab:  (l%d n %d)

en:  (or via proxy server, if defined)
kab:  (neɣ s uqeddac n upṛuksi, ma yella yettusbadu)

en:  (p%d of %d)
kab:  (p%d n %d)

en:  (stalled for %s)
kab:  (yewḥel i %s)

en:  (was internal)
kab:  ( d adigan)

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
kab:  *** TEČČUR TKATUT ***

en:  H)elp O)ptions P)rint G)o M)ain screen Q)uit /=search [delete]=history list
kab:  H)Tallalt O)Tixtiṛiyin P)Siggez G)Ddu M)Agdil agejdan Q)Ffeɣ /=nadi [sfeḍ]=tabdart n wezray

en:  NOT GIVEN in source file;
kab:  Ur D-YETTWAMMUD aradeg ufaylu aɣbalu;

en:  Print job complete.
kab:  Yemmed umahil n usiggez.

en:  Search Results
kab:  Igmad n unadi

en:  Select Bookmark (screen %d of %d)
kab:  Fren ticreḍt (agdil %d n %d)

en:  Use Control-U to erase the default.
kab:  Seqdec <Ctrl-U> i usfaḍ n wazal amezwer.

en:  Version
kab:  Lqem

en:  WAIS Index.
kab:  Amatar WAIS.

en:  WAIS source file
kab:  Afaylu n uɣbalu WAIS

en:  contains the following %d item%s relevant to "
kab:  yegber %d iferdisen%s yeqqnen ɣer "

en:  description
kab:  aglam

en:  directory
kab:  akaram

en:  first
kab:  amezwaru

en:  index
kab:  amatar

en:  means to contact you, if you desire a response.
kab:  anamek-is i unermes-ik⋅im, ma yella tebɣiḍ tiririt.

en:  of option line,
kab:  n yizirig n textiṛiyin,

en:  or
kab:  neɣ

en:  person's name in the database.
kab:  isem n umdan deg taffa n yisefka.

en:  to
kab:  ɣer

en:  to return to Lynx.
kab:  i tuɣalin ɣer Lynx.

en:  to save,
kab:  i usekles,

en: " in:
kab: " deg:

en: %s  D)ownload, or C)ancel
kab: %s  D)sader, or C)sefsex

en: %s Version %s (%s)
kab: %s Lqem %s (%s)

en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
kab: %s anagi n tuqqna: %.*s=%.*s  Sireg? (Y/N/Ayal ass/Vurǧin)

en: %s,  Articles %d-%d
kab: %s,  Imagraden %d-%d

en: %s: Invalid Option: %s
kab: %s: Taxtiṛt d tarameɣtut: %s

en: '%s' not found!
kab: '%s' ur yettwaf ara!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
kab: 'A'yezga yettwasireg seg taɣult '%s'.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
kab: 'P' aneftaɣ i usireg seg taɣult '%s'.

en: (Checkbox "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
kab: (Tabewwaḍt n ṛṛcem "%s");   Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i uneggez.

en: (Checkbox Field)   Use right-arrow or <return> to toggle.
kab: (Tabewwaḍt n ṛṛcem);   Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i uneggez.

en: (Choice entry "%s"); Use arrow keys and return to select option.
kab: (Tabdart n textiṛiyin "%s") Sit ɣef return syen seqdec tiqeffalin n tnilwin i ufran n textiṛt.

en: (Choice list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
kab: (Tabdart n ufran) Sit ɣef return syen seqdec tiqeffalin n tnilwin i ufran n textiṛt.

en: (Cookies allowed via prompt.)
kab: (Ttwasirgen yinagan n tuqqna s uneftaɣ.)

en: (Cookies always allowed.)
kab: (Inagan n tuqqna, zgan ttwasirgen.)

en: (Cookies never allowed.)
kab: (Inagan n tuqqna ur ttwasirgen ara.)

en: (End of session.)
kab: (Taggara n tɣimit.)

en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: (Urti n unekcum n ufaylu) Sekcem isem n ufaylu.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' 'tab' i unkaz.

en: (Form field)
kab: (Urti n tferkit)

en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
kab: (Urti n tferkit) Sekcem aḍris.  Sit ɣef <return> i tuzna (%s i tuzna war takatut).

en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
kab: (Urti n tferkit) Sekcem aḍris.  Seqec <return> i tuzna, tinelwa neɣ ' 'tab' i unkaz.

en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
kab: (Urti n tferkit) Sekcem aḍris.  Sit ɣef <return> i uẓrag, sit ɣef <return> sin yiberdan i tuzna.

en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
kab: (Urti n tferkit) d arurmid.  Sit ɣef <return> i uẓrag (%s i tuzna war takatut).

en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
kab: (Urti n tferkit) d arurmid.  Sit ɣef <return> i uẓrag.

en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
kab: (Urti n tferkit) d arurmid. Sit ɣef <return> i uẓrag, sit ɣef <return> sin yiberdan i tuzna.

en: (Form reset button)   Use right-arrow or <return> to reset form to defaults.
kab: (Taqeffalt n uwennez n tferkit)   Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i uwennez n tferkit ɣer yimezwar.

en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit ('x' for no cache).
kab: (Taqeffalt n tuzna n tferkit) Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i tuzna ('x' i war takatut).

en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
kab: (Taqeffalt n tuzna n tferkit) Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i tuzna.

en: (NORMAL LINK)   Use right-arrow or <return> to activate.
kab: (ASEƔWEN AMAGNU);   Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i uneggez.

en: (No messages yet)
kab: (Ulac iznan akka tura)

en: (No name.)
kab: (Uac isem.)

en: (No title.)
kab: (Ulac azwel.)

en: (No value.)
kab: (Ulac azal.)

en: (Option list "%s"); Hit return to select option.
kab: (Tabdart n textiṛiyin "%s"); Sit ɣef return i ufran n textiṛt.

en: (Option list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
kab: (Tabdart n textiṛiyin) Sit ɣef return syen seqdec tiqeffalin n tnilwin i ufran n textiṛt.

en: (Password entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: (Urti n unekcum n wawal n uɛeddi) Sekcem aḍris.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' 'tab' i unkaz.

en: (Password entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
kab: (Urti n tira n wawal n uɛeddi) d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is.

en: (Persistent Cookies.)
kab: (Inagan n tuqqna yezgan.)

en: (Radio Button "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
kab: (Taqeffalt n ṛṛadyu "%s");   Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i uneggez.

en: (Radio Button)   Use right-arrow or <return> to toggle.
kab: (Taqeffalt n ṛṛadyu);   Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i uneggez.

en: (Script button "%s");   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: (Taqeffalt n usekript "%s");   Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: (Script button)   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: (Taqeffalt n usekript)   Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: (Short Header record, can't display)
kab: (Asekles n uqerru ameẓẓyan, ur yezmir ara ad d-yesken)

en: (Text entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
kab: (Urti n tira uḍris "%s") d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is.

en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
kab: (Tamnaḍt n uḍris"%s" ), sekcem aḍris. Seqsec tineccabin ASAWEN/AKESSAR neɣ TAB i unkaz (%s i umaẓrag).

en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
kab: (Urti n uḍris "%s"); Sekcem aḍris. Seqec tineccabin 'ASAWEN/AKESSAR' neɣ 'TAB' i unkaz.

en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
kab: (Tamnaḍt n uḍris "%s"); d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is (%s i umaẓrag).

en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
kab: (Tamnaḍt n uḍris "%s"); d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is.

en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
kab: (Tamnaḍt n uḍris) sekcem aḍris. Seqdec tineccabin ASAWEN/AKESSAR neɣ TAB i unkaz (%s i umaẓrag).

en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
kab: (Urti n uḍris), sekcem aḍris. Seqdec tineccabin ASAWEN/AKESSAR neɣ TAB i unkaz.

en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
kab: (Tamnaḍt n uḍris) d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is (%s i umaẓrag).

en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate.
kab: (Tamnaḍt n uḍris) d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is.

en: (Textfield "%s"); Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: (Urti n uḍris "%s"), sekcem aḍris.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' 'tab' i unkaz.

en: (Textfield "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
kab: (Urti n uḍris "%s"); d arurmid.  Sit ɣef <return> i urmad-is.

en: (approximately)
kab: (ad yili)

en: (assumed)
kab: (yettwadmu)

en: (bad doc id)
kab: (yir asulay n yisemli)

en: (bytes)
kab: (ibiten)

en: (for %s at %s) SOCKS5
kab: (i %s deg %s) SOCKS5

en: (from a previous session)
kab: (seg tɣimit yezrin)

en: (mailto form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows to move off.
kab: (Urti n tferkit mailto) Sekcem aḍris.  Seqec <return> i tuzna, tinelwa neɣ ' 'tab' i unkaz.

en: (mailto form field) Inactive.  Press <return> to change.
kab: (Urti n tferkit mailto) d arurmid.  Sit ɣef <return> i usenfel.

en: (mailto form field) Mail is disallowed so you cannot submit.
kab: (urti n tferkit mailto) Imayl, ur yettwasireg ara. Ɣef waya ur tezmireḍ ara ad tazneḍ.

en: (mailto form submit button) Mail is disallowed so you cannot submit.
kab: (taqeffalt n tuzna n tferkit mailto) Imayl, ur yettwasireg ara. Ɣef waya ur tezmireḍ ara ad tazneḍ.

en: (mailto form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
kab: (Taqeffalt n tuzna n tferkit mailto) Seqdec tanila tayeffust neɣ <return> i tuzna.

en: (no address)
kab: (ulac tansa)

en: (no name)
kab: (uac isem)

en: (none)
kab: (ulac)

en: (options marked with (!) will not be saved)
kab: (tixtiṛiyin yettwacerḍen s (!)

en: (unknown)
kab: (d arussin)

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
kab: ** Yir HTML!!  Ulac tigawt n tferkit i yettusbadun. **

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
kab: ** Yir HTML!!  Seqdec -adriz i unined. **

en: *** You have mail. ***
kab: *** Tesɛiḍ imayl. ***

en: *** You have new mail. ***
kab: *** Tesɛiḍ imayl amaynut. ***

en: *** You have unread mail. ***
kab: *** Tesɛiḍ imayl ur yettwaɣran ara. ***

en: **** HTAccess: Internal software error.  Please mail lynx-dev@nongnu.org!
kab: **** HTAccess: Tuccḍa n useɣẓan agensan.  Ttxil-k⋅m azen imayl ɣer lynx-dev@nongnu.org!

en: **** HTAccess: Status returned was: %d
kab: **** HTAccess: Addad i d-yuɣalen d: %d

en: **** HTAccess: socket or file number returned by obsolete load routine!
kab: **** HTAccess: uṭṭun n socket neɣ afaylu yuɣal-d s tsekkirt n uzdam taqburt!

en: , %s/sec
kab: , %s/tsn

en: , ISMAP script
kab: , Asekript ISMAP

en: , bookmark file
kab: , afaylu n tecraḍ

en: , guessing...
kab: , ad nwali...

en: , help on
kab: , tallalt ɣef

en: , no-cache
kab: , ulac takatut

en: , safe
kab: , aɣellsan

en: , via internal link
kab: , d adigan

en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
kab: -- sit ɣef tallunt i wugar, seqdec tiqeffalin n tnila i usenkez n '?' i tallalt, 'q' i tuffɣa, '<-' i tuɣalin ɣer deffir.

en: -- press space for next page --
kab: -- sit ɣef tallunt i usebter uḍfir --

en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
kab: --Ugar--  Amatar-a yella unadi deg-s.  Seqdec %s i unadi.

en: -index-
kab: -amatar-

en: -more-
kab: -ugar-

en: A URL specified by the user
kab: URL yettwafren-d sɣur useqdac

en: A component of path is not a directory
kab: Aferdis n ubrid mačči d akaram

en: ADVANCED
kab: ALQAYAN

en: ALWAYS
kab: YAL TIKKELT

en: ALWAYS OFF
kab: YEZGA YENSA

en: ALWAYS ON
kab: YEZGA YERMED

en: Accept Changes
kab: Qbel isenfal

en: Accept all types
kab: Qbel akk anawen

en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
kab: Qbel anagi n tuqqna arameɣtu taɣult=%s i '%s'?

en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
kab: Qbel anagi n tuqqna arameɣtu abrid=%s i '%s'?

en: Accept lynx's internal types
kab: Qbel anawen igensanen n lynx

en: Access Permissions
kab: Tisirag n unekcum

en: Access forbidden by rule
kab: Anekcum yettwagin s ulugan

en: Access links
kab: Anekcum ɣer yiseɣwan

en: Access to dot files is disabled!
kab: Anekcum ɣer yifuyla dot, yensa!

en: Access to local files denied.
kab: Anekcum ɣer yifuyla idiganen, yettwagdel.

en: Access without authorization denied -- retrying
kab: Anekcum war asireg, yettwagdel -- ales tikkelt niḍen

en: Action:
kab: Tigawt:

en: Activate links to gobble up cookies or entire domains,
kab: Rmed iseɣwan i wakken ad tesgerweḍ inagan n tuqqna akked taɣulin tummidin,

en: Add to LYNXMESSAGES
kab: Rnu ɣer YIZNAN N LYNX

en: Add to trace-file
kab: Rnu ɣer ufaylu n udraz

en: Address List Page
kab: Asebter n tebdart n tansiwin

en: Address has invalid port
kab: Tansa ɣur-s tawwurt tarameɣtut

en: Address length looks invalid
kab: Tehri n tansa tettban d tarameɣtut

en: Advanced
kab: Alqayan

en: Alert!: %s
kab: Alɣu: %s

en: All
kab: Akk

en: All available articles in
kab: Akk imagraden i yellan deg

en: All cookies in the domain have been eaten!
kab: Akk inagan n tuqqna deg taɣult, mmeččen!

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
kab: Akk inagan n tuqqna deg jar, mmeččen!

en: Allowing this cookie.
kab: Asireg n unagi-a n tuqqna.

en: Already in target directory: %s
kab: Yella yakan deg ukaram asaḍas: %s

en: Also accept lynx.cfg's types
kab: Qbel daɣen anawen n lynx.cfg

en: Also accept system's types
kab: Qbel daɣen anawen n unagraw

en: Also accept user's types
kab: Qbel daɣen anawen n useqdac

en: An excellent http server for VMS is available via
kab: Aqeddac http igerrzen i VMS, yella s

en: Append '%s'?
kab: Seddu '%s'?

en: Are you sure you want to quit?
kab: S tidet tebɣiḍ ad teffɣeḍ?

en: As Visit Tree
kab: D aseklu n tirza

en: Assumed document character set
kab: Taggayt n yisekkilen n yisemli yettwadmun

en: Authorization failed.  Retry?
kab: Yecceḍ usireg.  Ɛreḍ tikkelt niḍen?

en: Authorization info cleared.
kab: Talɣut n usireg tettwasfeḍ.

en: Auto Session
kab: Tiɣimit tawurmant

en: B)ookmark file:
kab: Afaylu n B)tecraḍ:

en: Bad HTML messages
kab: Yir iznan n HTML

en: Bad HTML!!  Unable to create popup window!
kab: Yir HTML!!  D aweẓɣi timerna n usfaylu udhim!

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
kab: Yir timsisɣelt tabruyant!  Kkes agazen.

en: Bad request!
kab: Yir assuter!

en: Bad rule
kab: Yir alugan

en: Badly formed address %s
kab: Yir amsal n tansa %s

en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
kab: Wali ma yella tasaggazt-ik⋅im termed.  Sit ɣef <return> i uskar n usiggez:

en: Bookmark deletion failed.
kab: Tecceḍ tukksa n tecreḍt.

en: Bookmark features are currently disabled.
kab: Timahilin n tecraḍ, nsant akka tura.

en: Bookmark file
kab: Afaylu n tecraḍ

en: Bookmark file is not defined. Use %s to see options.
kab: Afaylu n tecraḍ, ur yettusbadu ara. Seqdec %s akken ad twaliḍ tixtiṛiyin.

en: Bookmark files cannot be traversed (only http URLs).
kab: Ifuyla n tecraḍ, d awezɣi anekcum ɣur-sen (slid URLs http).

en: Bookmarks file
kab: Ifuyla n tecraḍ n yisebtar

en: Building directory listing...
kab: Lebni n tebdarin n yikaramen...

en: Built on %s%s.
kab: Yebna ɣef %s%s.

en: By Date
kab: S wazemz

en: By First Visit
kab: S tirzi tamezwarut

en: By First Visit Reversed
kab: S tirzi tamezwarut i yettin

en: By Group
kab: S ugraw

en: By Last Visit
kab: S tirzi taneggarut

en: By Last Visit Reversed
kab: S tirzi taneggarut i yettin

en: By Mode
kab: S uskar

en: By Name
kab: S yisem

en: By Size
kab: S teɣzi

en: By Type
kab: S wanaw

en: By User
kab: Sɣur useqdac

en: ByteSize:
kab: Teɣzi s yibiten:

en: Bytes allocated
kab: Aḥerri n yibiten

en: CJK mode
kab: Askar CJK

en: CSO Search Results
kab: Igmaḍ n unadi CSO

en: CSO index
kab: Amatar CSO

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
kab: Assuter CSO/PH yettwazen; araǧu n tririt.

en: Cache Jar
kab: Jar n tkatut

en: Cache-Control:
kab: Asenqed n tkatut:

en: Can't Access
kab: Ur yezmir ara ad yekcem

en: Can't access requested file.
kab: Ur yezmir ara ad yekcem afaylu n yissutar.

en: Can't convert format of WAIS document
kab: D awezɣi aselket n umasal n yisemli WAIS

en: Can't find common name in certificate
kab: Yegguma ad yaf isem amaẓlay deg uselkin

en: Can't open file for reading.
kab: Ur yezmir ara ad d-yeldi afayli i tɣuri.

en: Can't open file for uploading
kab: Yegguma ad d-yeldi ufaylu i usali

en: Can't open output file!  Cancelling!
kab: Yegguma ad yeldi afaylu n usuffeɣ!  Asefsex!

en: Can't open temporary file!
kab: Ur yezmir ara ad d-yeldi afayli uɛḍil!

en: Can't proceed without a username and password.
kab: D awezɣi akemmel war isem n useqdac akked wawal n uɛeddi.

en: Can't read news info, empty response from host %s
kab: D awezɣi taɣuri n telɣut n yisalan, tiririt d tilemt sɣur usenneftaɣ %s

en: Can't read news info.  News host %.20s responded: %.200s
kab: D awezɣi taɣuri n talɣut n yisalan.  Asenneftaɣ n yisalan yerra-d %.20s: %.200s

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
kab: D awezɣi allus n uneɛruḍ s usireg!  Nermes WebMaster n uqedac.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
kab: D awezɣi allus n uneɛruḍ s usireg n upṛuksi!  Nermes WebMaster n uqedac.

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
kab: Ur yezmir ara ad issekles isefka deg ufaylu -- ttxil-k⋅m selkem WWW s wudem adigan

en: Cancelled!!!
kab: Yettwasefsex!

en: Cancelling file.
kab: Asefsax n ufaylu.

en: Cancelling!
kab: Asefsex!

en: Cannot POST to this host.
kab: Ur yezmir ara ad YAZEN ɣer usenneftaɣ-a.

en: Cannot find HOME directory
kab: Yegguma ad yaf akaram AGEJDAN

en: Cannot locate jump file!
kab: Ur yezmir ara ad isideg afaylu n unegzum!

en: Cannot open jump file!
kab: Ur yezmir ara ad yeldi afaylu n unegzum!

en: Cannot open temporary file for news POST.
kab: Yegguma ad yeldi ufaylu uɛḍil i yisalan POST.

en: Cannot save form fields/links
kab: Ur yettmir ara ad issekles urtan/iseɣwan n tferkit

en: Cannot write to file.
kab: Ur yezmir ara ad yaru ɣef ufaylu.

en: Case insensitive
kab: D aramḥulfu i truẓi

en: Case sensitive
kab: D amḥulfu i truẓi

en: Certificate issued by: %s
kab: Aselkin yettwamudd sɣur: %s

en: Change password?
kab: Snifel awal n uɛeddi?

en: Change username?
kab: Snifel isem n useqdac?

en: Changing of the User-Agent string is disabled!
kab: Asenfel n uzrir n User-Agent, yensa!

en: Changing working-directory is currently disabled.
kab: Asali n ukaram n umahil yensa akka tura.

en: Charset:
kab: Tagrumma n yisekkilen:

en: Clear all authorization info for this session?
kab: Sfeḍ akk talɣut n usireg i tɣimit-a?

en: Client-side image MAP is not accessible!
kab: D awezɣi anekcum ɣer MAP seg tama n umsaɣ!

en: Client-side image MAP is not available!
kab: MAP seg tama n umsaɣ, ulac-it!

en: Collapse BR tags
kab: Fneẓ tibzimin BR

en: Color style
kab: Aɣanib n yini

en: Command:
kab: Anezḍay:

en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
kab: Anẓaden: Seqdec tiqeffalin n tnila i usenkez n '?' i tallalt, 'q' i tuffɣa, '<-' i tuɣalin ɣer deffir.

en: Configuration Definitions
kab: Tibadutin n usesteb

en: Connecting to NewsHost ...
kab: Tuqqna ɣer usenneftaɣ n yisalan ...

en: Connection closed ???
kab: Temdel tuqqna ???

en: Connection failed (too many retries).
kab: Tecceḍ tuqqna (aṭas n yineɛraḍ).

en: Connection interrupted.
kab: Tegzem tuqqna.

en: Contains:
kab: Igber:

en: Content-Length:
kab: Teɣzi n ugbur:

en: Content-type: %s
kab: Anaw-agbur: %s

en: Converted Mosaic Hotlist
kab: Tabdart n yineftaɣen Mosaic i yettwaslrkten

en: Cookie Jar
kab: Jar n unagi n tuqqna

en: Cookie RFC-version
kab: Lqem RFC n yinagan n tuqqna

en: Cookies
kab: Inagan n tuqqna

en: Copy to clipboard failed.
kab: Yecceḍ unɣal ɣer tecfawt.

en: Copyrights held by the Lynx Developers Group,
kab: Izerfan n uskar ddaw leɛnaya n ugraw n yineflayen Lynx,

en: Could not access %s.
kab: Yegguma ad yekcem ɣer %s.

en: Could not access directory.
kab: Ur yezmir ara ad yekcem ɣer ukaram.

en: Could not access file.
kab: Yegguma ad yekcem ɣer ufaylu.

en: Could not access finger host.
kab: D awezɣi anekcum ɣer usenneftaɣ n udsil.

en: Could not connect to WAIS server.
kab: Yegguma ad iqqen ɣer uqeddac WAIS.

en: Could not edit file '%s'.
kab: Yegguma ad iẓreg afaylu '%s'.

en: Could not find suitable representation for transmission.
kab: D awezɣi tifin n tgensest yerzan tuzzna.

en: Could not load data (no sitename in finger URL)
kab: Gguman ad d-alin yisefka (ulac isem n usmil deg URL n udsil umḍin)

en: Could not load data.
kab: D awezɣi asali n yisefka.

en: Could not make connection non-blocking.
kab: Ur yezmir ara ad yeg tuqqna war asewḥel.

en: Could not open WAIS connection for reading.
kab: Yegguma ad yeldi tuqqna n WAIS i tɣuri.

en: Could not open file for decompression!
kab: Yegguma ad yeldi ufaylu n usefruri!

en: Could not restore socket to blocking.
kab: D awezɣi tiririt n socket i usewḥel.

en: Could not set up finger connection.
kab: Yegguma ad yesbadu tuqqna n udsil umḍin.

en: Create file or directory (f or d):
kab: Rnu afaylu neɣ akaram (f neɣ d):

en: Creation date:
kab: Azemz n tmerna:

en: Current Edit-Key Map
kab: Asesteb n tqeffalin n uẓrag

en: Current Key Map
kab: Tafelwit n tsura tamirant

en: Current URL is empty.
kab: URL amiran d ilem.

en: Current directory is
kab: Akaram amiran d

en: Current directory:
kab: Akaram amiran:

en: Current document has POST data.
kab: Isemli amiran deg-s isefka POST.

en: Current selection:
kab: Tafrant tamirant:

en: Currently viewing document source.  Press '\' to return to rendered version.
kab: La tessenqadeḍ aɣbalu n yisemli.  Sit ɣef '\' i lqem afelaḍris.

en: D)elete cached document or C)ancel? (d,c):
kab: D)kkes isemli yellan deg tkatut neɣ sefsex? (d,c):

en: D)elete domain's cookies, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
kab: D)kkes inagan n tuqqna n taɣult, sbadu sireg A)yal tikkelt/P)ssuter/V)urǧin, neɣ C)sefsex?

en: D)elete domain, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
kab: D)kkes taɣult, sbadu sireg A)yal tikkelt/P)ssuter/V)urǧin, neɣ C)sefsex?

en: DISABLED Script button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Taqeffalt n usekript, tensa.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: DISABLED form reset button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Taqeffalt n uwennez n tferkit TENSA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: DISABLED form submit button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Taqeffalt n tuzna n tferkit TENSA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: Data transfer complete
kab: Awelleh n yisefka, yemmed

en: Data transfer interrupted.
kab: Awelleh n yisefka, yerreẓ.

en: Date:
kab: Azemz:

en: Default Bookmark File
kab: Afaylu n tecraḍ amezwar

en: Default colors
kab: Initen imezwar

en: Delete all cookies in this domain?
kab: Kkes aakk inagan n tuqqna seg taɣult-a?

en: Delete this cookie?
kab: Kkes anagi-a?

en: Delete this empty domain?
kab: Kkes taɣult-a tilemt?

en: Description:
kab: Aglam:

en: Destination has different owner!  Request denied.
kab: Tanila ɣur-s bab niḍen!  Yettwagdel ussuter.

en: Destination is not a valid directory!  Request denied.
kab: Tanila mačči da akaram ameɣtu!  Yettwagdel ussuter.

en: Diagnostic code is
kab: Tangalt n umninad d

en: Direct access
kab: Anekcum usrid

en: Directories first
kab: Ikaramen d imezwura

en: Directory
kab: Akaram

en: Directory browsing is not allowed.
kab: Tunigin deg ukaram, ur tettwasireg ara.

en: Directory that you are currently viewing
kab: Akaram i tesneqdeḍ melmi kan

en: Directory that you have currently selected
kab: Akaram i tferneḍ melmi kan

en: Directory/File Manager not available
kab: Ulac amsefrak n yikaramen/yifuyla

en: Discarding POST data...
kab: Asefsex n yisefka POST...

en: Display and Character Set
kab: Askan d tegrumma n yisekkilen

en: Display character set
kab: Sken taggayt n yisekkilen

en: Distributed under the GNU General Public License (Version 2).
kab: Yeffeɣ-d s Turagt Tazayazt Tamatut FNU (Lqem 2).

en: Do not show rate
kab: Ur d-skan ara afmiḍi

en: Do you really want to delete this link from your bookmark file?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tekkseḍ aseɣwen-a seg ufayl-k⋅m n tecraḍ?

en: Do you really want to go to the Main screen?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tedduḍ ɣer ugdil agejdan?

en: Do you want to execute "%s"?
kab: Tebɣiḍ ad teslekmeḍ "%s"?

en: Do you want to go back to the previous document?
kab: Tebɣiḍ ad tuɣaleḍ ɣer yisemli udfir?

en: Do you wish to include the original message?
kab: Tebɣiḍ ad tsedduḍ izen aɣbalu?

en: Do you wish to include the preparsed source?
kab: Tebɣiḍ ad tsedduḍ aɣbalu n uslaḍ uzwir?

en: Do you wish to send a comment?
kab: Tebɣiḍ ad tazneḍ awennit?

en: Document Appearance
kab: Arwes n yisemli

en: Document URL put to clipboard.
kab: Yettwarr URL n yisemli ɣer tecfawt.

en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
kab: Isemli seg tferkit s ugbur POST.  Ales tuzna?

en: Document from POST action, HEAD may not be understood.  Proceed?
kab: Tigawt n POST n tferkit n yisemli, AQERRU yezmer ur yettwafhamay ara.  Kemmel?

en: Document has no Toolbar links or Banner.
kab: Isemli ur yesɛi iseɣwan deg ufeggag n yifecka, ur yesɛi aɣerrac.

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
kab: Isemli ɣur-s kan iseɣwan yeffren.  Seqdec anzaḍ n 'l'tebdart.

en: Document will not be reloaded!
kab: Isemli, ur d-yettwazdam ara i tikkelt niḍen!

en: Document with POST content not found in cache.  Resubmit?
kab: Isemli s ugbur POST ur yettwaf ara deg tkatut.  Ales tuzna?

en: Document:
kab: Isemli:

en: Documents from forms with POST content cannot be saved as bookmarks.
kab: Isemliyen seg tferkiyin s ugbur n TSUFFAƔ, ur yezmir ara ad yettwasekles d ticraḍ.

en: Done!
kab: Yemmed!

en: Download Options
kab: Sader tixtiṛiyin

en: Download document URL put to clipboard.
kab: URL n yisemli i yettwasadren, yenɣel ɣer tecfawt.

en: Download options:
kab: Sader tixtiṛiyin:

en: Downloaded link:
kab: Aseɣwen i yettwasadren:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
kab: TUCCḌA - D awezɣi aḥerri n tallunt i ufaylu!!!

en: ERROR - Unable to mail file
kab: TUCCḌA - D awezɣi tuzna n ufaylu

en: ERROR - unable to open bookmark file.
kab: TUCCḌA - awezɣi alday n ufaylu n tecraḍ.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
kab: TUCCḌA - ur yettwasesteb ara usader n wanẓad akken iwata.

en: ERROR! - printer is misconfigured!
kab: TUCCḌA - ur tettwasesteb ara tsaggazt akken iwata!

en: ERROR! - upload command is misconfigured
kab: TUCCḌA! - anzaḍ n usali yettwasesteb d abruyan

en: Earlier articles
kab: Imagraden iɛeddan

en: Edit a previous Goto URL:
kab: Ẓreg URL n Goto udfir:

en: Edit a previous filename:
kab: Ẓreg isem n ufaylu yezrin:

en: Edit a previous query:
kab: Ẓreg tuttra tudfirt:

en: Edit a previous shortcut:
kab: Ẓreg anegzum uzwir:

en: Edit the current Goto URL:
kab: Ẓreg URL n Goto amiran:

en: Edit the current link's URL:
kab: Ẓreg iseɣwan n URL amiran:

en: Edit the current query:
kab: Ẓreg tuttra tamirant:

en: Edit the current shortcut:
kab: Ẓreg anegzum amiran:

en: Edit the form's submit-URL:
kab: Ẓreg URL n tuzna n tferkit:

en: Edit the previous Goto URL:
kab: Ẓreg tiddin ɣer URL udfir:

en: Edit the previous filename:
kab: Ẓreg isem n ufaylu udfir:

en: Edit the previous query:
kab: Ẓreg tuttra yezrin:

en: Edit the previous shortcut:
kab: Ẓreg anegzum uzwir:

en: Edit this document's URL:
kab: Ẓreg URL n yisemli-a:

en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
kab: Aẓrag n UGLAM akked UBRID N UFAYLU n tecreḍt (%d n 2)

en: Editor
kab: Amaẓrag

en: Editor killed by signal
kab: Yettwanɣa umaẓrag s tmuli

en: Editor returned with error status %s
kab: Yuɣal-d umaẓrag s tuccḍa deg waddad %s

en: Emacs keys
kab: Tisura n Emacs

en: Enctype multipart/form-data not yet supported!  Cannot submit.
kab: Anaw n usettengel multipart/form-data, ur yettwasefrak ara. D awezɣi tuzna.

en: Enctype:
kab: Asettengel:

en: Enter Lynx keystroke command:
kab: Sekcem anẓad Lynx s unasiw:

en: Enter WAIS query:
kab: Sekcem tuttra n WAIS:

en: Enter a database query:
kab: Sekcem tuttra n taffa n yisefka:

en: Enter a filename:
kab: Sekcem isem n ufaylu:

en: Enter a new filename:
kab: Sekcem isem n ufaylu amaynut:

en: Enter a terminal type:
kab: Sekcem anaw n yixef:

en: Enter a whereis query:
kab: Sekcem awal i tnadiḍ:

en: Enter name for new directory:
kab: Sekcem isem i ukaram amaynut:

en: Enter name of file to create:
kab: Sekcem isem n ufaylu i tmerna n:

en: Enter new location for directory:
kab: Sekcem adig amaynut i ukaram:

en: Enter new location for file:
kab: Sekcem adig amaynut i ufaylu:

en: Enter new location for tagged items:
kab: Sekcem adig umaynut i yiferdisen yettwabezmen:

en: Enter new name for directory:
kab: Sekcem isem amaynut i ukaram:

en: Enter new name for file:
kab: Sekcem isem amaynut i ufaylu:

en: Enter password for user %s@%s:
kab: Sekcem awal n uɛeddi i useqdac %s@%s:

en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
kab: Sekcem aḍris.  Seqdec tineccabin neɣ tab i tuffɣa seg wurti.

en: Entry into main screen
kab: Anekcum deg ugdil agejdan

en: Error building install args
kab: Tuccḍa deg lebni n yifukal n usbeddi

en: Error processing line %d of %s
kab: Tuccḍa deg usesfer n yizirig %d n %s

en: Error reading jump file!
kab: Tuccḍa deg tɣuri n ufaylu n unegzum!

en: Error renaming scratch file.
kab: Tuccḍa deg usenfel n yisem n ufaylu scratch.

en: Error renaming temporary file.
kab: Tuccḍa deg usenfel n yisem n ufayli uɛḍil.

en: Error spawning editor, check your editor definition in the options menu
kab: Tuccḍa deg uskar n umaẓrag, senqed asesteb n umaẓrag deg wumuɣ n textiṛiyin

en: Error starting editor, %s
kab: Tuccḍa deg uskar n umeẓrag, %s

en: Error uncompressing temporary file!
kab: Tuccḍa deg usefruri n ufaylu uɛḍil!

en: Excellent!!!
kab: Gedha!

en: Executable link rejected due to `%c' character.
kab: Aseɣwen yettwaselkamayen, yettwagdel ssebba n usekkil '%c'.

en: Executable link rejected due to location or path.
kab: Aseɣwen yettwaselkamayen, yettwagdel ssebba n yideg neɣ n ubrid.

en: Executable link rejected due to malformed request.
kab: Aseɣwen yettwaselkamayen, yettwagdel seg yir amsal n ussuter.

en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
kab: Aseɣwen yettwaselkamayen, yettwagdel ssebba n uzrir n ubrid amassaɣ ('../').

en: Executing %s
kab: Aselkem n %s

en: Executing system command. This might take a while.
kab: Aselkem n unzaḍ n unagraw. Aya yezmer ad yeṭṭef kra n wakud.

en: Execution capabilities are not compiled into this version.
kab: Tizemmar n uselkem ur ttwasefsunt ara deg lqem-a.

en: Execution is disabled.
kab: Aselkem, yensa.

en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
kab: Aselkem, ur yettwarmad ara i ufaylu-a.  Seqdec umuɣ n textiṛiyin (seqdec %s).

en: Execution links
kab: Selkem iseɣwan

en: Execution via bookmarks is disabled.
kab: Aselkem seg tecraḍ, yensa.

en: Exiting via interrupt:
kab: Tuffɣa s unegzum:

en: Expires:
kab: Yemmut:

en: External editing is currently disabled.
kab: Aẓrag azɣaray, yensa akka tura.

en: External support is currently disabled.
kab: Tallalt tazɣarayt, yensa akka tura.

en: FOR LOCAL FILES ONLY
kab: I YIFUYLA KAN IDIGANEN

en: FTP sort criteria
kab: Isefranen n umizwer FTP

en: Failed to clear DISPLAY variable!
kab: Yecceḍ usfaḍ n umutti DISPLAY!

en: Failed to obtain status of current link!
kab: D awezɣi awway n waddad n useɣwen amiran!

en: Failed to set DISPLAY variable!
kab: D awezɣi aṣeggem n umutti DISPLAY!

en: Fatal error - could not open output file %s
kab: Tuccḍa taserrebrabt - yegguma ad yeldi ufaylu n tuffɣa %s

en: Fetching WAIS document...
kab: Awway n yisemli WAIS...

en: File Management Options
kab: Tixtiṛiyin n usefrek n yifuyla

en: File Permission Options
kab: Tixtiṛiyin n tsirag n yifuyla

en: File does not exist - reenter or cancel:
kab: Ulac afaylu-a - ales anekcum neɣ sefsex:

en: File does not exist.
kab: Ulac afaylu-a.

en: File exists.  Create higher version?
kab: Yella ufaylu-a.  Rnu lqem ɛlayen?

en: File exists.  Overwrite?
kab: Yella ufaylu-a.  Sfeɛjeq?

en: File insert cancelled!!!
kab: Taguri n ufaylu, tettwasefsex!!!

en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
kab: Afaylu yeggenses %d yisebtar.  D tidet tebɣiḍ ad t-tesiggzeḍ?

en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
kab: Afaylu yeggenses %d yigdilen.  D tidet tebɣiḍ ad t-tesiggzeḍ?

en: File is not readable - reenter or cancel:
kab: Afaylu-a ur yettwaɣray ara - ales anekcum neɣ sefsex:

en: File is not readable.
kab: Afaylu ur yettwaɣray ara.

en: File management support is disabled!
kab: Tallalt n usefrek n yifuyla, tensa!

en: File may be recoverable from %s during this session
kab: Afaylu yezmer ad d-yettwarr seg %s ɣef teɣzi n tɣimit

en: File name may not begin with a dot.
kab: Isem n ufaylu yezmer ur ibeddu ara s dot.

en: File size:
kab: Teɣzi n ufaylu:

en: File that you are currently viewing
kab: Afaylu i tesneqdeḍ melmi kan

en: File that you have currently selected
kab: Afaylu i tferneḍ melmi kan

en: FileName:
kab: Isem n ufaylu:

en: Filepath:
kab: Abrid n ufaylu:

en: Files first
kab: Ifuyla d imezwura

en: Files:
kab: Ifuyla:

en: Follow link (or goto link or page) number:
kab: Ḍfer uṭṭun n useɣwen (neɣ aseɣwen goto neɣ asebter):

en: Form field value exceeds buffer length!  Trim the tail.
kab: Azal n wurti n tferkit iɛedda !  Sewzel taggara.

en: Form fields are numbered
kab: Urtan n tferkit ttwassuḍnen

en: Form has a mailto action!  Cannot download.
kab: Tiferkit ɣur-s tigawt mailto!   Ur yezmir ara ad d-isader.

en: Form submit action is POST, HEAD may not be understood.  Proceed?
kab: Tigawt n tuzna n tferkit d POST, AQERRU yezmer ur yettwafhamay ara.  Kemmel?

en: Ftp access is disabled!
kab: Anekcum ɣer Ftp, yensa!

en: Full name:
kab: Isem ummid:

en: General Preferences
kab: Ismenyafen imuta

en: Getting %s
kab: Awway n %s

en: Give name of file to save in
kab: Mudd isem n ufaylu i usekles deg

en: GnuTLS error when trying to verify certificate.
kab: Tuccḍa n GnuTLS lawan n uneɛruḍ n usenqed n uselkin.

en: Good Advice
kab: Ismalen igerrzen

en: Gopher Menu
kab: Umuɣ n Gopher

en: Gopher index
kab: Amatar Gopher

en: Gopher request sent; waiting for response.
kab: Assuter n Gopher yettwazen; araǧu n tririt.

en: Got unexpected 304 Not Modified status.
kab: Tuṭṭfa n waddad 304 war asenfel, ur yettwaruǧu ara.

en: Got unexpected Informational Status.
kab: Tuṭṭfa n waddad n talɣut ur yettwaruǧu ara.

en: Goto a non-http URL is disallowed!
kab: Anekcum ɣer URL ur nelli hhtp, ur yettwasireg ara!

en: Goto a random URL is disallowed!
kab: Tiddin ɣer URL agacuran, ur yettwasireg ara!

en: Goto multi-bookmark menu
kab: Ddu ɣer wumuɣ n tecraḍ tusgitin

en: Group
kab: Agraw

en: Group name:
kab: Isem n ugraw:

en: Group:
kab: Agraw:

en: HELP!
kab: TALLALT!

en: HTML error recovery
kab: Tiririt n tuccḍiwin n HTML

en: HTTP protocol
kab: Aneggaf HTTP

en: HTTP request sent; waiting for response.
kab: Assuter HTTP yettwazen; rǧu tiririt.

en: HTWAIS: Request too large.
kab: HTWAIS: Assuter Hraw aṭas.

en: HTWAIS: Request too long.
kab: HTWAIS: Assuter ɣezzif aṭas.

en: HTWAIS: Return message too large.
kab: HTWAIS: Iizen n tuɣalin ɣezzif aṭas.

en: Hang Detect: TextAnchor struct corrupted - suggest aborting!
kab: Yettwaf wugur: Tamṣukt n TextAnchor terreẓ - Yettwanef usumer!

en: Have POST content.  Treating Permanent Redirection as Temporary.
kab: Agbur POST.  Asesfer n wallus n uwelleh i lebda, d uɛḍil.

en: Headers Transferred to Remote Servers
kab: Iqerra ttwarren ɣer yiqeddacen inmeggagen

en: Help Screen
kab: Agdil n tallalt

en: Hidden links:
kab: Iseɣwan yeffren:

en: Historical comment parsing OFF (Minimal is in effect)!
kab: Asaḍ azrayan YENSA (Aslaḍ abruyan, iteddu)!

en: Historical comment parsing OFF (Valid is in effect)!
kab: Aslaḍ azrayan YENSA (Aslaḍ n usentem, iteddu)!

en: Historical comment parsing ON (Minimal is overridden)!
kab: Aslaḍ azrayan YETTWARMED (Aslaḍ abruyan, yettwasefsex)!

en: Historical comment parsing ON (Valid is overridden)!
kab: Aslaḍ azrayan YETTWARMED (Aslaḍ n usentem, yettwasefsex)!

en: History Page
kab: Asebter n uzray

en: History, showinfo, menu and list files cannot be saved as bookmarks.
kab: Azray, talɣut, umuɣ akked yismenyifen ur zmiren ara ad ttwaskelsen d ticraḍ.

en: Hit RETURN to accept entered data.
kab: Sit ɣef RETURN i isefka i ikecmen.

en: Hit RETURN to accept entered data.  Delete data to invoke the default.
kab: Sit ɣef RETURN i uqbal n yisefka i yettwaskecmen i uḥway n umezwar.

en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
kab: Sit ɣef kra n tqeffalt i usenfel n wazal; RETURUN i uqbal.

en: Host
kab: Asenneftaɣ

en: IDNA Compatible
kab: IDNA yemṣada

en: If case_sensitive_searching is "on" then when the user invokes a search
    using the 's' or '/' keys, the search performed will be case sensitive
    instead of case INsensitive.  The default is usually "off".
kab: Ma yella taxtiṛt case_sensitive_searching d "on", mi ara issenker useqdac anadi
    s useqdec n tqeffalt 's' neɣ '/' keys, anadi yettwagen yeshel ad yerreẓ
    deg wadeg n case INsensitive.  Azal amezwar s umata d "off".

en: If emacs_keys is to "on" then the normal EMACS movement keys:
      ^N = down    ^P = up
      ^B = left    ^F = right
    will be enabled.
kab: Ma emacs_keys yella ɣer « on », tiqeffalin n unkaz EMACS timugna :
      <^N> = akessar     <^P> = asawen
      <^B> = azelmaḍ  <^F> = ayeffus
    yermed.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_ARE_NUMBERED", then numbers will
    appear next to each link and numbers are used to select links.
kab: Ma yella keypad_mode yettusbadu ɣer "LINKS_ARE_NUMBERED", imḍanen ad
    d-banen ɣer tama n yiseɣwan i wakken ad ttusqedcen i ufran n yiseɣwan.

en: If verbose_images is "on", lynx will print the name of the image
    source file in place of [INLINE], [LINK] or [IMAGE]
    See also VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg
kab: Ma yella verbose_images ɣer "on", lynx ad d-isken ismawen n yifuyla
    iɣbula n tugniwin deg wadeg n [INLINE], [LINK] neɣ [IMAGE]
    Wali daɣen VERBOSE_IMAGES deg lynx.cfg

en: Ignore
kab: Zgel

en: Ignored %d characters from standard input.
kab: %d n yisekkilen ttwanfen deg unekcum alugan.

en: Illegal URL: %s
kab: URL aruzrif: %s

en: Illegal character "/" found! Request ignored.
kab: Yettwaf usekkil aruzrif "/"! Assuter, yettwanef.

en: Illegal character (path-separator) found! Request ignored.
kab: Yettwaf usekkil aruzrif (abrid-anabraz)! Assuter, yettwanef.

en: Illegal filename; request ignored.
kab: Isem n ufaylu d aruzrif; ssuter, yettwanef.

en: Illegal redirection "../" found! Request ignored.
kab: Yettwaf wallus n tnila aruzrif n "../"! Assuter, yettwanef.

en: Illegal redirection "//" found! Request ignored.
kab: Allus n tnila n "//" aruzrif yettwarmes-d seg uqeddac.

en: Illegal redirection URL received from server!
kab: Allus n tnila n URL aruzrif yettwarmes-d seg uqeddac!

en: Illegal redirection using "~" found! Request ignored.
kab: Yettwaf wallus n tnila aruzrif s useqdec n "~"! Assuter, yettwanef.

en: Image map from POST response not available!
kab: Tafelwit n tugniwin seg tririt n UCEGGEƐ, ulac-itt!

en: Index
kab: Amatar

en: Information about the current document
kab: Talɣut ɣef yisemli-a

en: Inlines without an ALT string specified will be ignored!  Reloading...
kab: Tugniwin ara yeddun war amyerr azrir ALT, ad ttwanfent!  Allus n uzdam…

en: Install in the selected directory not permitted.
kab: Asbeddi deg ukaram i yettwafernen, ur yettwasireg ara.

en: Installation complete
kab: Yemmed usbeddi

en: Insufficient operands:
kab: Amḍan n yimhilen drus:

en: Intermediate
kab: Agrammas

en: Internal
kab: Adigan

en: Internal error: Invalid mouse link %d!
kab: Tuccḍa tagensant: Yir aseɣwen n tɣerdayt %d!

en: Internationalized domain names
kab: Ismawen n taɣulin i yettwagreɣlen

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
kab: Aqerru '%s%s%s%s%s', d arameɣtu

en: Invalid hostname %s
kab: Asenneftaɣ %s d arameɣtu

en: Invalid mode format.
kab: Amasal n uskar d arameɣtu.

en: Invalid pointer detected.
kab: Yettwaf uswaṛ arameɣtu.

en: Invalid port number - will only use port 79!
kab: Uṭṭun n tewwurt d tarameɣtut - ad isseqdec kan tawwurt 79!

en: Invalid syntax format.
kab: Amasal n tseddast d arameɣtu.

en: Invalid-Cookie Prompting
kab: Adiwenni i yinagan n tuqqna irimeɣta

en: It provides state of the art CGI script support.
kab: Yettmuddu-d addad n tallalt n yisekripten CGI.

en: Item that you have currently selected
kab: Aferdis i tferneḍ melmi kan

en: Jump to (use '?' for list):
kab: Neggez ɣer (seqdec '?' i tebdart):

en: Jumping to a shortcut URL is disallowed!
kab: Tuɣalin ɣer URL n unegzum, ur yettwasireg ara!

en: Just a moment, ...
kab: Akka cwiya, ...

en: Key '%c' is not mapped to a jump file!
kab: Taqlteffa <%c> ur yettwasesteb ara i wakken ad yemṣada d unegzum!

en: Keyboard Input
kab: Anekcam n unasiw

en: Keyboard layout
kab: Taneɣruft n unasiw

en: Keypad mode
kab: Askar n keypad

en: Language:
kab: Tutlayt:

en: Last Mod:
kab: Askar aneggaru:

en: Last accessed:
kab: Anekcu aneggaru:

en: Last attempted include was '%s',
kab: Aneɛruḍ aneggaru n useddu d '%s',

en: Last modified:
kab: Asenfel aneggaru:

en: Later articles
kab: Imagraden imanuten

en: Left Arrow cancels changes
kab: Tanila tazelmaḍt tessefsax isenfal

en: Left mouse button or return to select, arrow keys to scroll.
kab: Taqeffalt tazelmaḍt n tɣerdayt neɣ <entrée> i ufran, tineccabin i udrurem.

en: Length:
kab: Tehri:

en: Letter:
kab: Asekkil:

en: Line edit style
kab: Aɣanib n uẓrag n yizirigen

en: LineCount:
kab: Amḍan n yizirigen:

en: Linewrap OFF!
kab: Linewrap, YENSA!

en: Linewrap ON!
kab: Linewrap, YERMED!

en: Link URL put to clipboard.
kab: Yettwarr URL n useɣwen ɣer tecfawt.

en: Link is not by itself all on one line in bookmark file.
kab: Aseɣwen ur yettili ara kan ɣef yiwen yizirig deg ufaylu n tecraḍ.

en: Link number %d already is current.
kab: Amḍan n yiseɣwan %d yella yakan.

en: Link that you currently have selected
kab: Aseɣwen i tferneḍ melmi kan

en: Linkname:
kab: Isem n wasaɣ:

en: Links and form fields are numbered
kab: Iseɣwan d wurtan n tferkit ttwassuḍnen

en: Links are numbered
kab: Iseɣwan ttwassuḍnen

en: Links will be included for all images!  Reloading...
kab: Iseɣwan ad ttwarnun i tugniwin s umata! Allus n usali...

en: List Page
kab: Asebter n tebdart

en: List from document with POST data.  Reload %s ?
kab: Isemli n tferkit n tebdart s yisefka POST.  Ales azdam n %s ?

en: Listing and Accessing Files
kab: Ifuyla n tmesliwt akked unekcum

en: Loading failed, use a previous copy.
kab: Asali yecceḍ, seqdec anɣal udfir.

en: Loading incomplete.
kab: Ur yemmid ara usali.

en: Local additions:
kab: Timerniwin tidiganin:

en: Local directory sort criteria
kab: Isefranen n umizwer n yikaramen idiganen

en: Local directory sort order
kab: Amizwer s ukaram adigan

en: Location URL is not absolute.
kab: URL n wadig mačči d amagdez.

en: Location:
kab: Adig:

en: Looking up
kab: Anadi

en: Lynx Trace Log
kab: Aɣmis n udraz Lynx

en: Lynx User Defaults File
kab: Afaylu n yiɣewaren n useqdac s wudem amezwer n Lynx

en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
kab: Lynx ur yezmir ara akka tura ad (e)yeẓreg ifuyla WWW iqburen.

en: Lynx.cfg Information
kab: Talɣut n Lynx.cfg

en: Lynx: cannot start, CERN rules file %s is not available
kab: Lynx: yegguma ad yekker, afaylu n yilugan CERN %s ulac-it

en: Lynx: ignoring unrecognized charset=%s
kab: Lynx: azgal n tegrumma n yisekkilen "%s" tarussint

en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
kab: Tizemmar n Lynxcgi ur ttwasefsunt ara deg lqem-a.

en: Mail access is disabled!
kab: Anekcum s yimayl, yensa!

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
kab: Yekkes usireg n yimayl!  Ur yezmir ara ad yazen.

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
kab: Ur yettusbadu ara yimayl, ɣef waya ulamek i tuzneḍ awennit

en: Mail request cancelled!!!
kab: Assuter n yimayl, yetwasefsax!!!

en: Mail the file
kab: Azen afaylu s yimayl

en: Mailing file.  Please wait...
kab: Afaylu n yimaylen.  Ttxil-k⋅m rǧu...

en: Mailto form submission Cancelled!!!
kab: Yir amsal n tuzna n tferkit mailto Yettwasefsex!!!

en: Mailto form submission failed!
kab: Urti n tuzna n tferkit mailto!

en: Making %s connection to %s
kab: Tuqqna n %s ɣer %s

en: Malformed address.
kab: Yir amsal n tansa.

en: Malformed mailto form submission!  Cancelled!
kab: Yir amsal n tuzna n tferkit mailto!  Yettwasefsex!

en: Maximum Gobble Date:
kab: Azemz n waggay afellay:

en: Maximum length reached!  Delete text or move off field.
kab: Teɣzi tafellayt, tewweḍ!  Kkes aḍris neɣ ffeɣ seg wurti.

en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
kab: Amḍan afellay n yiseɣwan i usebter, iɛedda!  Seqdec adrurem s uzgen n usebter neɣ yizirig uslig.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
kab: Aseddegiri afellay n yiferdisen HTML, yewweḍ.

en: Memory exhausted!  Aborting...
kab: Drus n tkatut!  Aasefsax...

en: Memory exhausted!  Program aborted!
kab: Drus n tkatut!  Ahil, yettwasefsex!

en: Memory exhausted, display interrupted!
kab: Drus n tkatut, anegzum n uskan!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
kab: Drus n tkatut, awelleh ad yettwagzem!

en: Memory leak detected.
kab: Tettwaf trewla n tkatut.

en: Message has no original text!
kab: Izen ulac ɣur-s aḍris amezwaru!

en: Method:
kab: Tarrayt:

en: Minimal comment parsing OFF (Historical is in effect)!
kab: Aslaḍ abruyan YENSA (Aslaḍ azrayan, iteddu)!

en: Minimal comment parsing OFF (Valid is in effect)!
kab: Aslaḍ abruyan YENSA (aslaḍ n usentem la iteddu)!

en: Minimal comment parsing ON (and in effect)!
kab: Aslaḍ abruyan YETTWARMED (la iteddu)!

en: Minimal comment parsing ON (but Historical is in effect)!
kab: Aslaḍ abruyan YETTWARMED (Aslaḍ azrayan, iteddu)!

en: Misdirected client-side image MAP request!
kab: Yir unil n ussuter n MAP seg tama n umsaɣ!

en: Mixed style
kab: Aɣanib ixelḍen

en: Modified tail combined with head of form field value.
kab: Asenfel n teɣzi icudd ɣer uqerru n wazal n wurti n tferkit.

en: Modify name or location (n or l):
kab: Senfel isem neɣ tisirag (n neɣ l):

en: Modify name, location, or permission (n, l, or p):
kab: Senfel isem, adig, neɣ tisirag (n, l, neɣp):

en: More than %d nested lynx.cfg includes -- perhaps there is a loop?!?
kab: Ugar n %d n tmerna taseddirigt deg lynx.cfg -- ahat tella tneddict?!?

en: Multi-bookmarks
kab: Aṭas n tecraḍ n yisebtar

en: Multiformat: directory scan failed.
kab: Amazal asgutan: urti n uḍummu n ukaram.

en: Multiple bookmark support is not available.
kab: Ulac talallat n tecraḍ tisgutin.

en: NEVER
kab: URǦIN

en: NOTE: Some fixed format documents may look disfigured when
    "LINKS_ARE_NUMBERED" or "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" are
    enabled.
kab: TAZMILT: Kra n umsal n yisemliyen yezer ad d-iban war asesteb
    mi ara "LINKS_ARE_NUMBERED" neɣ "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED"
    ttwaremden.

en: NULL URL pointer
kab: Asweṛ n URL NULL

en: Name of owner:
kab: Isem n umli:

en: Name:
kab: Isem:

en: News Post Cancelled!!!
kab: Tisuffaɣ timaynutin ttwasefsaxen!!!

en: News posting is disabled!
kab: Tuzna n yisalan, yensa!

en: No Links on the current page
kab: Ulac iseɣwan ɣef usebter amiran

en: No Name Given
kab: Uac isem i d-yettunefken

en: No URL in the clipboard.
kab: Ulac URL deg tecfawt.

en: No Winsock found, sorry.
kab: Ulac Winsock i yettwafen, nesḥassef.

en: No client-side image MAPs are available!
kab: Ulac Maps seg tama n umsaɣ i yellan!

en: No editor is defined!
kab: Ulac amaẓrag i yettusbadun!

en: No email address is present in mailto URL!
kab: Ulac tansa n yimayl i yellan deg URL mailto!

en: No index is currently available.
kab: Ulac amatar i yellan akka tura.

en: No jump file is currently available.
kab: Ulac afaylu n unegzum i yellan akka tura.

en: No matches for: %s
kab: Ulac amṣada i: %s

en: No next document present
kab: Ulac isemli uḍfir i yellan

en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
kab: Ur yettusbadu ara bab n ufaylu-a, ɣef waya ulamek i tuzneḍ awennit

en: No owner is defined. Use %s?
kab: Ur yettusbadu ara bab-is. Seqdec %s?

en: No previously visited links available!
kab: Ulac iseɣwan i yellan wuɣur terziḍ uqbel!

en: No random URLs have been used thus far.
kab: Ulac URLs igacuranen yettwaseqdacen akka ar tura.

en: No response from finger server.
kab: Ulac tiririt seg uqeddac n udsil.

en: No response from server!
kab: Ulac tiririt seg uqeddac!

en: No restrictions set.
kab: Ulac tilas yettwagen.

en: No submit button for this form, submit single text field?
kab: Ulac taqeffalt n tuzna i tferkit-a, azen urti n uḍris asuf?

en: No such directory
kab: Ulac kra n ukaram

en: No system mailer configured
kab: Ulac ameskar n unagraw i yettusbadun

en: No target for raw text!
kab: Ulac asaḍas i uḍris amezwaru!

en: No text was returned!
kab: Ulac aḍris i d-yuɣalen:

en: No trace log has been started for this session.
kab: Ulac aɣmis n udraz i yekkren i tɣimit-a.

en: None
kab: Ulac

en: Normally disabled.  See ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg
kab: Ad yili yensa.  Wali ENABLE_LYNXRC deg lynx.cfg

en: Not a searchable indexed document -- press '/' to search for a text string
kab: Mačči d isemli yettwasmitren ideg tzemreḍ ad tqelbeḍ -- sit ɣef '/' i unadi ɣef uzriri n uḍriḍ

en: Not an http URL or form ACTION!
kab: Mačči d URL http, mačči d tiferkit TIGAWT !

en: Not enough memory for file!
kab: Ulac ddeqs n tkatut i ufaylu!

en: Not enough memory!
kab: Ulac ddeqs n tkatut!

en: Not in a TEXTAREA; cannot use command.
kab: Mačči deg TEMNAḌT N UḌRIS; ur yezmir ara ad isseqdec anzaḍ.

en: Not in a TEXTAREA; cannot use external editor.
kab: Mačči deg TEMNAḌT N UḌRIS; ur yezmir ara ad isseqdec amaẓrag yeffɣen.

en: Note: if you edit this file manually
          you should not change the format within the lines
          or add other HTML markup.
          Make sure any bookmark link is saved as a single line.
kab: Tamawt: ma yella tẓergeḍ afaylu-a s ufus
          ur ilaq ara ad tesnefleḍ amasal daxel n yizirigen
          neɣ ad ternuḍ ticraḍ n HTML.
          Ḍmen belli yal aseɣwen n tecraḍ yettwasekles ɣef yiwen yizirig.

en: Nothing currently selected.
kab: Ulac i yettwafernen melmi kan.

en: Nothing to download.
kab: Ulac ayen ara tsadreḍ.

en: Nothing to insert - file is 0-length.
kab: Ulac ayen ara yettwagren - afaylu ɣur-s 0-teɣzi.

en: Novice
kab: D amenṭi

en: Now using SortaSGML parsing of HTML!
kab: Aslaḍ HTML s useqdec n SortaSGML!

en: Now using TagSoup parsing of HTML.
kab: Aslaḍ HTML s useqdec n TagSoup.

en: Number of lines:
kab: Amḍan n yizirigen:

en: Number of pages:
kab: Amḍan n yisebtar:

en: Numbers act as arrows
kab: Imḍanen teggen am tneccabin

en: O)ther cmds  C)omment  History: <backspace>  Bookmarks: V)iew, A)dd, R)emove
kab: O)Tiyaḍ am  C)iwenniten <tuɣalin>=azray | Ticraḍ : V)senqed, A)rnu, R)kkes

en: OFF
kab: YENSA

en: OK
kab: Ih

en: ON
kab: YERMED

en: Offending line:
kab: Izirig anemgal:

en: One radio button must be checked at all times!
kab: Yiwet seg tqeffalin n ṛṛadyu ilaq ad tettwasenqad sya ɣer da!

en: Only files and servers on the local host can be accessed.
kab: Slid ifuyla akked yiqeddacen i yellan ɣef usenneftaɣ adigan i wuɣur yella unekcum.

en: Option number %d already is current.
kab: Uṭṭun n textiṛt %d, iteddu yakan.

en: Options Menu
kab: Umuɣ n Textiṛiyin

en: Options are:
kab: Tixtiṛiyin d:

en: Options saved!
kab: Ttwaskelsent textiṛiyin!

en: Others:
kab: Wiyaḍ:

en: Out of memory reading jump file!
kab: Drus n tkatut i tɣuri n uafaylu n unegzum!

en: Out of memory reading jump table!
kab: Tafelwit n ungaz n tɣuri beṛṛa n tkatut!

en: Owner(s):
kab: Bab:

en: Owner:
kab: Bab-is:

en: P)roceed, or C)ancel
kab: P)kemmel, or C)sefsex

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
kab: P)kemmel, seqdec G)AWI neɣ C)sefsex

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
kab: POST ur yettwasefrak ara i URL-a - azgal n yisefka POST!

en: Parsing nested-tables toggled OFF!  Reloading...
kab: Aslaḍ n tfelwiyin tiseddigirin YENSA!  Allus n usali...

en: Parsing nested-tables toggled ON!  Reloading...
kab: Aslaḍ n tfelwiyin tiseddigirin YERMED!  Allus n usali...

en: Password for anonymous ftp
kab: Awal n uɛeddi i ftp udrig

en: Password for news host '%s':
kab: Awal n uɛeddi i usenneftaɣ n yisalan '%s':

en: Password:
kab: Awal n uɛeddi:

en: Pause when showing message
kab: Ḥbes mi ara d-yeken izen

en: Permissions for
kab: Tisirag i

en: Personal mail address
kab: Tansa n yimayl udmawan

en: Personal name for mail
kab: Isem udmawan i yimayl

en: Please enter a valid internet mail address:
kab: Ttxil-k⋅m sekcem tansa n yimayl n internet tameɣtut:

en: Please read the distribution
kab: Ttxil-k⋅m ɣeṛ azuzer

en: Please wait...
kab: Ttxil-k rǧu…

en: Pointer:
kab: Asewwaṛ:

en: Points to file:
kab: Sweṛ ɣer ufaylu:

en: Popups for select fields
kab: Isfuyla udhimen i ufran n wurtan

en: Port %lu not permitted in URLs.
kab: Tawwurt %lu, ur tettwasireg ara deg URLs.

en: Port 19 not permitted in URLs.
kab: Tawwurt 19, ur tettwasireg ara deg URLs.

en: Port 25 not permitted in URLs.
kab: Tawwurt 25, ur tettwasireg ara deg URLs.

en: Post Content Type:
kab: Anaw n ugbur n Post:

en: Post Data:
kab: Isefka n POST:

en: Post this message?
kab: Suffeɣ izen-a?

en: Post to
kab: Suffeɣ deg

en: Posting to newsgroup(s)...
kab: Tuzna n yizen (isalan)...

en: Preferred content type
kab: Anaw n ugbur i yettwasmenyafen

en: Preferred document character set
kab: Tagrumma n yisekkilen n yisemli i yettwasmenyafen

en: Preferred document language
kab: Tutlayt n yisemliyen i yettwasmenyafen

en: Preferred encoding
kab: Asettengel i yettwasmenyafen

en: Preferred media type
kab: Anaw n umidyat i yettwasmenyafen

en: Press <return> to begin:
kab: Sit ɣef <return> i wakken ad tebduḍ:

en: Press <return> to finish:
kab: Sit ɣef <return> i wakken ad tfakkeḍ:

en: Press <return> to return to Lynx.
kab: Sit ɣef <return> i tuɣalin ɣer Lynx.

en: Print options:
kab: Sken tixtiṛiyin:

en: Print out on a printer attached to your vt100 terminal
kab: Siggez s tsaggazt i yeqqnen ɣer yixef vt100

en: Print request cancelled!!!
kab: Assuter n usiggez, yettwasefsex!!!

en: Print to the screen
kab: Sken deg ugdil

en: Printing Options
kab: Tixtiṛiyin n usiggez

en: Printing file.  Please wait...
kab: Asiggez n ufaylu.  Ttxil-k⋅m rǧu...

en: Probable failure to %s due to system error!
kab: Tuccḍa deg %s ahat d tuccḍa deg unagraw!

en: Proceed (%s)?
kab: Kemmel (%s)?

en: Proceed without a username and password?
kab: Kemmel war isem n useqdac akked wawal n uɛeddi?

en: Proxy authorization required -- retrying
kab: Tettwasra tsiregt ɣer upṛuksi -- ɛreḍ tikkelt niḍen

en: Pseudo_ALTs will be inserted for inlines without ALT strings!  Reloading...
kab: Meffeismawen _ALT ad ttwarren i tugniwin war izriren ALT!  Allus n uzdam…

en: Query parameter %d:
kab: Aɣewwar n tuttra %d:

en: RELOAD THE CHANGES
kab: SALI ISENFAL

en: Random URL is disallowed!  Use a shortcut.
kab: URL agacuran ur yettwasireg ara!  Seqdec anegzum.

en: Raw 8-bit
kab: Izirig 8-ibit

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled OFF!  Reloading...
kab: Askar Raw 8-bit neɣ CJK yensa!  Allus n uzdam...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled ON!  Reloading...
kab: Askar Raw 8-bit neɣ CJK yermed!  Allus n uzdam...

en: Read %s of %s of data
kab: Ɣeṛ %s n %s n yisefka

en: Read %s of data
kab: Ɣeṛ %s n yisefka

en: Reading directory...
kab: Taɣuri n ukaram…

en: Reading list of articles in newsgroup.
kab: Taɣuri n tebdart n yigrawen n yimagraden, tella.

en: Reading list of available newsgroups.
kab: Taɣuri n tebdart n yigrawen n yisalan, tella.

en: Reading news article.
kab: Taɣuri n yimagraden imaynuten.

en: Really exit from Lynx?
kab: D tidet, tuffɣa seg Lynx?

en: Receiving FTP directory.
kab: Armas n ukaram FTP.

en: Receiving FTP file.
kab: Armas n ufaylu FTP.

en: Redirection limit of %d URL's reached.
kab: Talast n wallus n tnila n %d n URL, yewweḍ.

en: Redirection of POST content requires user approval.
kab: Abeddel n ugbur POST yesra asentem n useqdac.

en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
kab: Allus n uwelleh n ugbur POST.  P)kemmel, wali U)RL, neɣ C)sefsex

en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
kab: Allus n uwelleh n ugbur.  P)kemmel, wali U)RL, seqdec G)AWI neɣ C)sefsex

en: References
kab: Timsisɣal

en: References in
kab: Timsisɣal deg

en: Refresh URL is not absolute.
kab: URL i usnirem mačči d amagdez.

en: Rejecting this cookie.
kab: Agdal n unagi-a n tuqqna.

en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
kab: Allus n usali n yisemli. Inekcam n tferkit, ad ruḥen!

en: Remove all tagged files and directories?
kab: Kkes ifuyla akked yikarameni yettwabezmen?

en: Remove directory '%s'?
kab: Kkes akaram '%s'?

en: Remove directory?
kab: Kkes akaram?

en: Remove file '%s'?
kab: Kkes afaylu '%s'?

en: Remove file?
kab: Kkes afaylu?

en: Remove symbolic link '%s'?
kab: Kkes aseɣwen azamal '%s'?

en: Remove symbolic link?
kab: Kkes aseɣwen amazal?

en: Reparsing document under current settings...
kab: Akan n yisemli deg yiɣewwaren imiranen...

en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
kab: Nɣel L)aseɣwen deg ufaylu n tecraḍ neɣ C)sefsex? (l,c):

en: Request fulfilled.  Reset Content.
kab: Assuter yemmed.  Wennez agbur.

en: Reset Changes
kab: Wennez isenfal

en: Resetting form...
kab: Awennez seg...

en: Restrictions set:
kab: Tilas yettwagen.

en: Resubmit POST content to %s ?
kab: Ales tuzna n ugbur POST ɣer %s?

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
kab: Tiririt n ufaylu.  - TTXIL-K⋅M RǦU -

en: Retrying as HTTP0 request.
kab: Ales aneɛruḍ d assuter HTTPO.

en: Retrying connection without TLS.
kab: Allus n tuqqna war TLS.

en: Retrying with access authorization information.
kab: Aneɛruḍ i tikkelt niḍen s talɣut n usireg n unekcum.

en: Retrying with proxy authorization information.
kab: Allus n uneɛruḍ s taɣult n usireg n upṛuksi.

en: Review/edit Bookmarks files
kab: Senqed/ẓreg ifuyla n tecraḍ n yisebtar

en: Rlogin access is disabled!
kab: Anekcum Rlogin, yensa!

en: SOCKS server failure
kab: Yecceḍ uqeddac SOCKS

en: SOCKS5: connecting to %s
kab: SOCKS5: tuqqna ɣer %s

en: SOCKS5: hostname too long.
kab: SOCKS5: asenneftaɣ ɣezzif aṭas.

en: SOCKS5: no hostname found.
kab: SOCKS5: ulac asenneftaɣ i yettwafen.

en: SSL Prompting
kab: Adiwenni SSL

en: SSL callback:%s, preverify_ok=%d, ssl_okay=%d
kab: Tuɣalin n usiwel SSL:%s, preverify_ok=%d, ssl_okay=%d

en: SSL client certificate file
kab: Afaylu n uselkin n umsaɣ SSL

en: SSL client key file
kab: Afaylu n tsarut n umsaɣ SSL

en: SSL error
kab: Tuccḍa SSL

en: SSL error:%s-Continue?
kab: Tuccḍa SSL: %s-Kemmel?

en: SSL error:host(%s)!=cert(%s)-Continue?
kab: Tuccḍa SSL:asenneftaɣ(%s)!=aselkin(%s)-Kemel?

en: STANDARD
kab: ALUGAN

en: Save D)ocument or L)ink to bookmark file or C)ancel? (d,l,c):
kab: Sekles D)isemli neɣ L)aseɣwen deg ufaylu n tecraḍ neɣ C)sefsex? (d,c):

en: Save D)ocument to bookmark file or C)ancel? (d,c):
kab: Sekles D)isemli deg ufaylu n tecraḍ neɣ C)sefsex? (d,c):

en: Save L)ink to bookmark file or C)ancel? (l,c):
kab: Sekles L)aseɣwen deg ufaylu n tecraḍ neɣ C)sefsex? (d,c):

en: Save options to disk
kab: Sekles tixtiṛiyin deg uḍebsi

en: Save request cancelled!!!
kab: Asekles n ussuter yettwasefsex!!!

en: Save to a local file
kab: Sekles deg ufaylu adigan

en: Save to disk
kab: Sekles deg uḍebsi

en: Save to disk disabled
kab: Sekles deg uḍebsi i yensan

en: Save to disk disabled.
kab: Asekles deg uḍebsi, yensa.

en: Saving Options...
kab: Asekles n textiṛiyin...

en: Saving...
kab: Asekles…

en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
kab: Teɣzi n ugdil ilaq ad tili ma drus 22 n yizirigen i wumuɣ n Textiṛiyin!

en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
kab: Teɣzi n ugdil ilaq ad tili ma drus 23 n yizirigen i wumuɣ n Textiṛiyin!

en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
kab: Teɣzi n ugdil ilaq ad tili 24 n yizirigen i wumuɣ n Textiṛiyin!

en: Screen too small! (8x35 min)
kab: Agdil meẓẓiy aṭæs! (8x35 min)

en: Search interrupted.
kab: Anadi, yettwagzem.

en: Searching WAIS database...
kab: Anadi n taffa n yisefka WAIS...

en: Secure %d-bit %s (%s) HTTP connection
kab: Tuqqna n HTTP taɣellsant %d-ibiten %s (%s)

en: Security and Privacy
kab: Taɣellist akked tbaḍnit

en: See also
kab: Wali daɣen

en: See https://lynx.invisible-island.net/ and the online help for more information.
kab: Wali https://lynx.invisible-island.net/ akked tallalt srid i wugar n telɣut.

en: Seek fail on %s
kab: Tuccḍa n uselfu ɣef %s

en: Select
kab: Fren

en: Select destination or ^G to Cancel:
kab: Fren tanila neɣ ^G i usefsex:

en: Select option (or page) number:
kab: Fren uṭṭun n textiṛt (neɣ asebter):

en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
kab: Fren ticreḍt tarnawt, '=' i wumuɣ, neɣ Ĝ i usefsex:

en: Selective access is not enabled for this directory
kab: Anekcum i yettwafernen, ur yettwarmed ara i ukaram-a

en: Send HEAD request for D)ocument or L)ink, or C)ancel? (d,l,c):
kab: Azen assuter n UQERRU i D)yisemli neɣ L)aseɣwen, neɣ C)sefsex? (d,c):

en: Send HEAD request for D)ocument, or C)ancel? (d,c):
kab: Azen assuter n UQERRU i D)yisemli, neɣ C)sefsex? (d,c):

en: Send User-Agent header
kab: Azen aqerru n Useqdac-Ameskar

en: Send this comment?
kab: Azen awennit-a?

en: Send this message?
kab: Azen izen-a?

en: Sending
kab: Tuzna

en: Sending CSO/PH request.
kab: Tuzna n tuttra CSO/PH.

en: Sending Gopher request.
kab: Tuzna n tuttra n Gopher.

en: Sending HTTP request.
kab: Tuzna assuter HTTP.

en: Sending form content...
kab: Tuzna n ugbur n tferkit...

en: Sending your comment:
kab: Tuzna n uwennit-ik×im:

en: Sending your message...
kab: Tuzna n yizen-ik⋅im...

en: Sequence:
kab: Tagzemt:

en: Server Headers:
kab: Iqerra n uqeddac:

en: Server asked for %d redirection of POST content to
kab: Aqeddac yessuter allus n uwelleh n %d n ugbur POST ɣer

en: Server:
kab: Aqeddac:

en: Session file
kab: Afaylu n tɣimit

en: Shifting is disabled while line-wrap is in effect
kab: Asekḥer yensa mi ara yettwarmeḍ tuɣalin ɣer yizirig

en: Show %s/sec (2-digits), ETA
kab: Sken %s/tsn (2-izwilen), ETA

en: Show %s/sec rate
kab: Sken afmiḍi n %s/tsn

en: Show %s/sec, ETA
kab: Sken %s/tsn, ETA

en: Show color
kab: Sken ini

en: Show cursor
kab: Sken taḥnaccaḍt

en: Show dot files
kab: Sken ifuyla dot

en: Show images
kab: Sken tugniwin

en: Show progressbar
kab: Sken afeggag n usesfer

en: Show scrollbar
kab: Sken afeggag n udrurem

en: Show the 401 message body?
kab: Sken tafekka n yizen 401?

en: Show the 407 message body?
kab: Sken tafekka n yizen 407?

en: Show transfer rate
kab: Sken afmiḍi n uwelleh

en: Skipping %s
kab: Azgal n %s

en: Socket read failed (too many tries).
kab: Tacceḍ tɣuri n Socket (aṭas n yineɛruḍen).

en: Soft double-quote parsing OFF!
kab: Aslaḍ n tuccar tusligin, YENSA!

en: Soft double-quote parsing ON!
kab: Aslaḍ n tuccar tusligin, YETTWARMED!

en: Some print functions have been disabled!
kab: Kra n twuriwin n usiggez, nsant!

en: Sorry, could not load requested news.
kab: Nesḥassef, yegguma ad d-isali isalan i yettwassutren.

en: Sorry, don't know how to permit non-UNIX files yet.
kab: Nesḥassef, ur neẓri ara amek ara ttwasirgen ifuyla ur nelli UNIX, akka tura.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
kab: Nesḥassef, ulab abrid ussin n uselket n %s ɣer %s.

en: Sorry, the ACTION for this form is disabled.
kab: Nesḥassaf, tensa TIGAWT i tferkit-a.

en: Sorry, the ACTION for this form is not an http URL.
kab: Nesḥassef, TIGAWT i tferkit-a mačči d URL http.

en: Sorry, the document is not an http URL.
kab: Nesḥassef, isemli mačči d URL http.

en: Sorry, the link is not an http URL.
kab: Nesḥassef, aseɣwen mačči d URL http.

en: Source and destination are the same location!  Request ignored!
kab: Aɣbalu akked tnila ɣur-sen yiwen wadig!  Yettwa,ef ussuter!

en: Source and target are the same: %s
kab: Aɣbalu d usaḍas d yiwen: %s

en: Source cache error - disk full?
kab: Tuccḍa n tkatut n uɣbalu - aḍebsi yeččur?

en: Source cache error - not enough memory!
kab: Tuccḍa n tkatut n uɣbalu - ulac ddeqs n tallunt!

en: Spawning DCL subprocess.  Use 'logout' to return to Lynx.
kab: Askar n ukala arnaw DCL.  Seqdec 'logout' i tuɣalin ɣer Lynx.

en: Spawning is currently disabled.
kab: Asenker yensa melmi kan.

en: Spawning your default shell.  Use 'exit' to return to Lynx.
kab: Askar n shell amezwar.  Seqdec 'exit' i tuɣalin ɣer Lynx.

en: Spawning your selected editor to edit mail message
kab: Askar n umaẓrag i yettwafernen i uẓrag n yizen n yimayl

en: Spawning your selected editor to edit news message
kab: Askar n umaẓrag i tferneḍ i uẓrag n yiznan

en: Special Files and Screens
kab: Ifuyla d yigdilen uzzigen

en: Special URL only valid from current File Permission menu!
kab: URL uzzik d ameɣtu kan seg wumuɣ n tsirag n yifuyla imiranen!

en: Specify permissions below:
kab: Ssefru tisrag ddaw:

en: Standard download options:
kab: Tixtiṛiyin n usader alugan:

en: Standard image handling restored!  Reloading...
kab: Asesfer n tugna talugant, yettwarr-d!  Allus n uzdam…

en: Standard print options:
kab: Taxtiṛt n usiggez tiluganin:

en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
kab: Aɣanib %d `%s' SGML:%s.  Tasefsit %s %.1f point.

en: Subdirectories:
kab: Ikaramen irnawen:

en: Subject:
kab: Asentel:

en: Submit ('x' for no cache) to
kab: Azen ('x' i war takatut) ɣer

en: Submit mailto form to
kab: Azen tiferkit mailto ɣer

en: Submit to
kab: Azen ɣer

en: Submitting %s
kab: Tuzna %s

en: Submitting form...
kab: Tuzna n tferkit...

en: Suggested file name:
kab: Isem n ufaylu i yettwasumren:

en: Symbolic Link
kab: Aseɣwen azamal

en: Symbolic link that you have currently selected
kab: Aseɣwen azamal i tferneḍ melmi kan

en: Syntax Error parsing COLOR in configuration file:
    The line must be of the form:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Here FOREGROUND and BACKGROUND must be one of:
    The special strings 'nocolor' or 'default', or
kab: Tuccḍa deg tseddast lawan n uslaḍ n COLOR deg ufaylu n usesteb:
    Izirig ilaq ad yili n talɣa:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Dagi, FOREGROUND akked BACKGROUND ilaq ad yili d yiwen seg:
    Yizriren uzzigen 'nocolor' neɣ 'default', neɣ

en: Syntax Error parsing style in lss file:
    [%s]
    The line must be of the form:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    where OBJECT is one of EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.
kab: Tuccḍa deg tseddast deg ufaylu lss:
    [%s]
    Izirig ilaq ad yili s talɣa:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    anida OBJECT d yiwen seg EM,STRONG,B,I,U,BLINK tgr.

en: Syntax error in WAIS URL
kab: Tuccḍa deg tseddast deg WAIS URL

en: System Index
kab: Amatar n unagraw

en: System error - failure to get status.
kab: Tuccḍa n unagraw - yecceḍ wawway n waddad.

en: TABLE center disable.
kab: Aslemmes n tfelwiyin, yensa.

en: TABLE center enable.
kab: Aslemmes n tfelwiyin, yermed.

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
kab: ANAW N YIXEF YETTUSBADU ƔER

en: TRAVERSAL WAS INTERRUPTED
kab: ASEZGER YETTWAGZEM

en: TTL expired
kab: TTL ifut

en: Telnet access is disabled!
kab: Anekcum Telnet, yensa!

en: Telnet port specifications are disabled.
kab: Isefra n tewwurt n Telnet, nsan.

en: Temporary URL or list would be too long.
kab: URL uɛḍil neɣ tabdart ad yili ɣezzif aṭas.

en: Terminal =
kab: Ixef =

en: Terminal does not support color
kab: Ixef, ur yessefrak ara initen

en: Terminal initialisation failed - unknown terminal type?
kab: Awennez n yixef, yecceḍ - anaw n yixef d arussin?

en: Terminal reinitialisation failed - unknown terminal type?
kab: Allus n uwennez n yixef, yecceḍ - anaw n yixef d arussin?

en: That key requires Advanced User mode.
kab: Taqeffalt-a tesra askar n useqdac leqqayen.

en: The 'd'ownload command is currently disabled.
kab: Anzaḍ i 'd'yettwasadren, tensa melmi kan.

en: The 'e'dit command is currently disabled.
kab: Anzaḍ 'e'ẓreg tensa akka tura.

en: The 'p'rint command is currently disabled.
kab: Anzaḍ 'p'siggez tensa akka tura.

en: The Cache Jar is empty.
kab: Takatut n Jar d tilemt.

en: The Cookie Jar is empty.
kab: Anagi n tuqqna Jar d ilem.

en: The character_set definition controls the representation of 8 bit
    characters for your terminal.  If 8 bit characters do not show up
    correctly on your screen you may try changing to a different 8 bit
    set or using the 7 bit character approximations.
    Current valid characters sets are:
kab: Tabadut n tegrumma n usenqed n tgensest n yisekkilen n 8 yibiten
    i yixef-ik⋅im.  Ma yella 8 yibiten n yisekkilen ur d-ttwaskanen ara
    akken iwata ɣef ugdil-ik⋅im, tzemreḍ ad tɛerḍeḍ ad tesnefleḍ tagrumma
    n yisekkilen n 8 yibiten neɣ s useqdec n yisekkilen 7 yibiten.
    Akka tura, tagrummiwin n yisekkilen timeɣta d:

en: The cookie has been eaten!
kab: Anagi yemmečč!

en: The current link is not in a FORM
kab: Aseɣwen amiran ulac-it deg tferkit

en: The domain has been eaten!
kab: Taɣult, temmečč!

en: The first figure after each entry is its relative score,
kab: Udem amezwaru seld yal anekcum, d agmuḍ-ines,

en: The following data were derived during the automatic configuration/build
    process of this copy of Lynx.  When reporting a bug, please include a copy
    of this page.
kab: Isefka-a ttwasnulfan-d ɣef teɣzi n usesteb/lebni awurman
    seg ukala n unɣal-a n Lynx.  Mi ara d-temleḍ abug, ttxil-k⋅m seddu-d anɣal
    n usebter-a.

en: The following data were used as automatically-configured compile-time
    definitions when this copy of Lynx was built.
kab: Isefka-a ttwasqedcen am textiṛiyin n yisefsuyen s wudem awurman
    yettusbadu lawan n usefsu n lqem-a n Lynx.

en: The following is read from your lynx.cfg file.
kab: Wagi yettwaɣray seg ufaylu lynx.cfg.

en: The link   %s :?: %s
kab: Aseɣwen   %s :?: %s

en: The maximum temporary file count has been reached!
kab: Amḍan afrllay n yifuyla uɛḍilen, yewweḍ!

en: The resource requested is not available at this time.
kab: Aɣbalu i yettwassran ulac-it akka tura.

en: The selected item is not a directory!  Request ignored.
kab: Aferdis i yettwafernen mačči d akaram!  Assuter, yettwanef.

en: The selected item is not a file or a directory!  Request ignored.
kab: Aferdis i yettwafernen mačči d afaylu neɣ d akaram!  Assuter, yettwanef.

en: The specified name is already in use!  Request ignored.
kab: Isem i yettwafernen yettwaseqdac yakan!  Assuter, yettwanef.

en: The visited_links setting controls how Lynx organizes the information
    in the Visited Links Page.
kab: Taxtiṛt visited_links yessenqad amek Lynx yesuddus talɣut
    ɣef usebter n yiseɣwan wuɣur tella tirzi.

en: There are no links above this line of the document.
kab: Ulac iseɣwan nnig yizirig-a n yisemli.

en: There are no links below this line of the document.
kab: Ulac iseɣwan ddaw yizirig-a n yisemli.

en: There are no links in this bookmark file!
kab: Ulac iseɣwan deg ufaylu-a n tecraḍ!

en: There are no references from this document.
kab: Ulac timsisɣal seg yisemli-a.

en: There are only hidden links from this document.
kab: Ala iseɣwan i yeffren i yellan seg yisemli-a.

en: There is already a directory with that name!  Request ignored.
kab: Yella yakan ukaram s yisem-a!  Assuter, yettwanef.

en: There is already a file with that name!  Request ignored.
kab: Yella yakan ufaylu s yisem-a!  Assuter, yettwanef.

en: There is normally no need to edit this file manually, since the defaults
    here can be controlled from the Options Screen, and the next time options
    are saved from the Options Screen this file will be completely rewritten.
    You have been warned...
    
    If you are looking for the general configuration file - it is normally
    called "lynx.cfg".  It has different content and a different format.
    It is not this file.
kab: Ur d-yettwasra ara dɣa uẓrag n ufaylu-a s ufus, imi imezwar
    dagi zemren ad ttwasneqden seg ugdil n textiṛiyin, rnu ɣer sdat, tixtiṛiyin
    ad ttwasneflent s wazalen seg ugdil-a.
    Aqla-k⋅kem teẓriḍ...
    
    Ma yella tettnadiḍ afaylu n usesteb amatu - ad yili
    yettwasemma s yisem "lynx.cfg".  Agbur-is d umsal-is mgaraden.
    Mačči d afaylu-a.

en: This client does not contain support for HTTPS URLs.
kab: Amsaɣ-a ur yegbir ara tallat i HTTPS URLs.

en: This client does not contain support for SNEWS URLs.
kab: Amsaɣ-a ur yegbir ara tallat i SNEWS URLs.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
kab: Amsaɣ-a ur yegbir ara tallat i tuzna n yisalan s SSL.

en: This client doesn't know how to compose authorization information for scheme
kab: Amsaɣ-a ur yeẓri ara amek ad isuddes talɣut n usireg i uzenziɣ

en: This client doesn't know how to compose proxy authorization information for scheme
kab: Amsaɣ-a ur yeẓri ara amek ad isuddes talɣut n usireg n upṛuksi i uzenziɣ

en: This directory is not readable.
kab: Akaram-a ur yettwaɣray ara.

en: This feature not yet implemented!
kab: Tamahilt-a mazal ur tebdid ara!

en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
kab: Urti-a ur yezmir ara ad (e)yeẓreg amaẓrag yeffɣen.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
kab: Afaylu-a ur yezmir ara ad yettwaskan ɣef yixef-a.

en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
kab: Afaylu-a ulamek i yettwaskan ɣef yixef-a: D)sader, neɣ C)sefsex

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the '>' key).
kab: Afaylu-a yegber tixtiṛiyin i yettwaskelsen seg ugdil n textiṛiyin Lynx (s wudem amagnu
    s tqeffalt '>').

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the 'o' key).  To save options with that screen, you must select the
    checkbox:
kab: Afaylu-a yegber tixtiṛiyin i yettwaskelsen deg ugdil n textiṛiyin n Lynx (yezmer
    s tqeffalt 'o').  I usekles n textiṛiyin s ugdil-a, ilaq ad tferneḍ
    tabewwaḍt n ṛṛcem:

en: This is a link for searching the
kab: Wagi d aseɣwen i unadi n

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
kab: Amatar-a yella unadi deg-s.  Seqdec %s i unadi.

en: This message was automatically generated by
kab: Izen-a yettusirew s wudem awurman s

en: This special URL cannot be a form ACTION!
kab: URL-a uzzig ur yezmir ara ad yili d tiferkit TIGAWT!

en: This special URL cannot be downloaded!
kab: URL-a uzzig ur yettwasarag ara!

en: This special URL is not allowed in external documents!
kab: URL-a uzzig ur yettwasireg deg yisemliyen yeffɣen!

en: Thought you might want to know.
kab: I wayen tebɣiḍ ad teẓreḍ.

en: Title:
kab: Azwel:

en: Too many tempfiles
kab: Aṭas n yifuyla uɛḍilen

en: Total frees
kab: Asemday n yilelliyen

en: Total mallocs
kab: Asmad n yiḥerriyen

en: Total memory leakage this run:
kab: Asemday n trewliwin n tkatut i uselkem-a:

en: Trace Log open failed.  Trace off!
kab: Alday n uɣmis n udraz, yecceḍ. Adraz, yensa!

en: Trace OFF!
kab: Adriz YENSA!

en: Trace ON!
kab: Adriz YERMED!

en: Trace not supported
kab: Adraz ur yettwasefrak ara

en: Transferred %d bytes
kab: Ttuwellhen %d yibiten

en: Transferred %d bytes (%5d)
kab: Yettuwelleh %d yibiten (%5d)

en: Trim blank lines
kab: Kkes izirigen ilmawen

en: Type EXIT to return to Lynx.
kab: Sit ɣef FFEƔ i tuɣalin ɣer Lynx.

en: Type of Search
kab: Anaw n unadi

en: UNMODIFIABLE choice list.  Use return or arrow keys to review or leave.
kab: Tabdart n ufran UR TETTWASNEFLAY ARA. Sit ɣef return neɣ ɣef tqeffalin n tnilwin i usenqed neɣ i tuffɣa.

en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Urti n unekcum n ufaylu UR YETTWASENFALAY ARA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' 'tab' i unkaz.

en: UNMODIFIABLE form checkbox.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Tabewwaḍt n ṛṛcem n tferkit UR YETTWASENFALAY ARA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Urti n tferkit UR YETTWASENFALAY ARA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' 'tab' i unkaz.

en: UNMODIFIABLE form password.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Awal n uɛeddi n tferkit UR YETTWASENFALAY ARA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: UNMODIFIABLE form radio button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Taqeffalt n ṛṛadyu n tferkit UR YETTWASENFALAY ARA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' neɣ 'tab' i unkaz.

en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
kab: Urti n tferkit n uḍris UR YETTWASENFALAY ARA.  Seqec tineccabin 'ASAWEN', 'AKESSAR' 'tab' i unkaz.

en: UNMODIFIABLE option list.  Use return or arrow keys to review or leave.
kab: Tabdart n ufran UR TETTWASNEFLAY ARA. Sit ɣef return neɣ ɣef tqeffalin n tnilwin i usenqed neɣ i tuffɣa.

en: UNVERIFIED connection to %s (cert=%s)
kab: Ur tettwasenqed ara tuqqna ɣer %s (aselkin=%s)

en: URL has a bad port field.
kab: URL ɣur-s yir urti n tewwurt.

en: URL is not in starting realm!
kab: URL ulac-it deg amyellel n usenkar!

en: URL to open:
kab: URL i ulday:

en: URL too long
kab: URL ɣezzif aṭas

en: USAGE: %s [options] [file]
kab: ASEQDEC: %s [tixtiṛiyin] 5afaylu]

en: USENET news access is disabled!
kab: Anekcum ɣer yisalan USENET, nsan!

en: Unable to %s due to system error!
kab: Tamhelt %s ssebba n tuccḍa deg unagraw!

en: Unable to access WWW file!!!
kab: Yegguma ad yekcem ɣer ufayu WWW!!!

en: Unable to access cgi script
kab: D awezɣi anekcum ɣer usekript cgi

en: Unable to access document!
kab: D awezɣi anekcum ɣer yisemli!

en: Unable to access document.
kab: D awezɣi anekcum ɣer yisemli.

en: Unable to connect to FTP host.
kab: D awezɣi tuqqna ɣer usenneftaɣ FTP.

en: Unable to connect to remote host.
kab: D awezɣi tuqqna ɣer usenneftaɣ anmeggag.

en: Unable to copy temporary file for deletion of link.
kab: D awezɣi anɣal n ufaylu uɛḍil i tukksa n useɣwen.

en: Unable to create popup window!
kab: D aweẓɣi timerna n usfaylu udhim!

en: Unable to download file.
kab: D awezɣi asader n ufaylu.

en: Unable to follow link
kab: D awezɣi aḍfar n useɣwen

en: Unable to get status of '%s'.
kab: D awezɣi awway n waddad n '%s'.

en: Unable to locate remote host %s.
kab: D awezɣi asideg n usenneftaɣ anmeggag %s.

en: Unable to make connection
kab: D awezɣi ad tettwag tuqqna

en: Unable to open bookmark file for deletion of link.
kab: D awezɣi alday n ufaylu n tecraḍ i tukksa n useɣwen.

en: Unable to open bookmark file, use 'a' to save a link first
kab: D awezɣi alday n ufaylu n tecraḍ, seqdec 'a' i usekles n useɣwen qbel

en: Unable to open command file.
kab: D awezɣi alday n ufaylu n tladna.

en: Unable to open permit options file
kab: D awzɣi alday n yifuyla n textiṛiyin yettwasirgen

en: Unable to open print options file
kab: Yegguma ad yeldi ufayu n textiṛiyin n usiggez

en: Unable to open reject file.
kab: D awezɣi alday n ufaylu i yettwagedlen.

en: Unable to open scratch file for deletion of link.
kab: D awezɣi alday n ufaylu scratch i tukksa n useɣwen.

en: Unable to open tempfile
kab: Awezɣi alday n ufaylu uɛḍil

en: Unable to open tempfile for X Mosaic hotlist conversion.
kab: D awezɣi alday n ufaylu uɛḍil i uselket n yismenyaf X Mosaic.

en: Unable to open temporary file for mailto URL!
kab: D awezɣi alday n ufaylu uɛḍil i URL mailto!

en: Unable to open traversal errors output file
kab: D awezɣi alday n ufaylu n usuffeɣ n tuccdiwin n usezger

en: Unable to open traversal file.
kab: D awezɣi alday n ufaylu n usezger.

en: Unable to open traversal found file.
kab: D awezɣi alday n ufaylu n usezger i yettwafen.

en: Unable to reopen temporary file for deletion of link.
kab: D awezɣi allus n ulday n ufaylu uɛḍil i tukksa n useɣwen.

en: Unable to save Options!
kab: D awezɣi asekles n textiṛiyin!

en: Unable to set up connection.
kab: D awezɣi asbadu n tuqqna.

en: Unable to upload file.
kab: D awezɣi asali n ufaylu.

en: Underline links
kab: Iseɣwan yettwajerrden

en: Unexpected access protocol for this URL scheme.
kab: Aneggaf n unekcum ur yettwaruǧan ara i uzenziɣ-a n URL.

en: Unexpected failure - unable to find trailing path separator
kab: Tuccḍa ur yettwarǧan ara - d awezɣi tifin n unabraz n ubrid n trewla

en: Unexpected network read error; connection aborted.
kab: Tuccḍa deg tɣuri n uzeṭṭa ur yettwarǧan ara; tettwagzem tuqqna.

en: Unexpected network write error; connection aborted.
kab: Tuccḍa deg tira n uzeṭṭa ur yettwarǧan ara; tettwagzem tuqqna.

en: Unknown or ambiguous command
kab: Anzaḍ d arussin neɣ d udrig

en: Unknown status reply from server!
kab: Tiririt n waddad tarussint seg uqeddac!

en: Unsupported URL scheme!
kab: Azenziɣ n URL ur yettwasefraken ara!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
kab: Isefka ur yettwasefraken ara: URL!  Seqdec SHOWINFO, akka tura.

en: Up to
kab: Alamma d

en: Upload Options
kab: Sali tixtiṛiyin

en: Upload To:
kab: Sali ɣer:

en: Upload options:
kab: Sali tixtiṛiyin:

en: Use "-stdin" or "-" to tell how to handle piped input.
kab: Seqdec "-stdin" neɣ "-" i wakken ad tessegzuḍ asefrek n usuddem n yinekcam.

en: Use "L_y_n_x" or "Lynx" in User-Agent, or it looks like intentional deception!
kab: Seqdec "L_y_n_x" neɣ "Lynx" deg wurti USER-Agent, neɣ ad d-iban d tuccḍa i yettwaɛemmden!

en: Use %s to invoke the Options menu!
kab: Seqdec %s i wakken ad tsiwleḍ i wumuɣ n textiṛiyin!

en: Use Control-R to resubmit the current query.
kab: Seqdec Ctrl-R i wallus n tuzna n tuttra-a.

en: Use HTML5 charset replacements
kab: Seqdec isemselsiyen charset HTML5

en: Use Passive FTP
kab: Seqdec FTP attwaɣ

en: Use a filepath off your home directory!
kab: Seqdec abrid n ufaylu beṛṛa n ukaram-ik⋅im agejdan!

en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
kab: Seqdec abrid n ufaylu beṛṛa n ukaram-ik udmawan deg tseddast SHELL!

en: Use arrows or tab to move off of field.
kab: Seqdec tineccabin neɣ tab i tuffɣa seg wurti.

en: Use locale-based character set
kab: Seqdec tagrumma n yisekkilen tadigant

en: User mode
kab: Askar n useqdac

en: User-Agent header
kab: Aqerru n Useqdac-Ameskar

en: User-Agent string does not contain "Lynx" or "L_y_n_x"
kab: Azrir User-Agent ur yegbir ara "Lynx" neɣ "L_y_n_x"

en: User/password contains only punctuation: %s
kab: Isem n useqdac/awal n uɛeddi yegber kan asigez: %s

en: User/password may be confused with hostname: '%s' (e.g, '%s')
kab: Isem n useqdac/awal n uɛeddi yezmer yexleḍ d yisem n usenneftaɣ: '%s' (am., '%s')

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
kab: Isem n useqdac i '%s' deg %s '%s%s':

en: Username for news host '%s':
kab: Isem n useqdac i usenneftaɣ n yisalan '%s':

en: Username:
kab: Isem n useqdac:

en: Username:
kab: Isem n useqdac:

en: Using %s
kab: S useqdec n %s

en: VI keys
kab: Tisura VI

en: Value accepted!
kab: Yettwaqbal wazal!

en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
kab: Yettwaqbal wazal! -- ALƔU: Lynx UR yettwasesteb ARA i XWINDOWS!

en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
kab: Yettwaqbal wazal! -- ALƔU: Lynx ur yettwasesteb ara i XWINDOWS!

en: Verified connection to %s (cert=%s)
kab: Tettwasenqed tuqqna ɣer %s (aselkin=%s)

en: Verified connection to %s (subj=%s)
kab: Tettwasenqed tuqqna ɣer %s (asentel=%s)

en: Very long lines have been truncated!
kab: Izirigen meqqren aṭas, ttwagezmen!

en: View temporary file
kab: Senqed afaylu uɛḍil

en: View the file
kab: Wali afaylu

en: Viewing preparsed source.  Are you sure you want to mail it?
kab: Asenqed n uɣbalu s uslaḍ uzwir.  D tidet tebɣiḍ ad t-tazneḍ s yimayl?

en: Visible links:
kab: Iseɣwan ibanen:

en: Visited Links Page
kab: Asebter n yiseɣwan wuɣur terziḍ

en: Visited Pages
kab: Isebtar wuɣur terziḍ

en: WAIS Index:
kab: Amatar WAIS:

en: WAIS Search of "
kab: Anadi WAIS n "

en: Warn, point to trace-file
kab: Ḥader, asweṛ ɣer ufaylu n udraz

en: Warning!  Control codes in mail address replaced by ?
kab: Alɣu!  Tingalin n uneggafdeg tansa n yimayl tettwasmelsi s ?

en: Warning!  UUDecoded file will exist in the directory you started Lynx.
kab: Alɣu!  Afaylu UUDcoded ad yili deg ukaram ideg tesnekreḍ Lynx.

en: Warning:
kab: Ɣur-k·m:

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
kab: D awezɣi asettengel n yisefka n tferkit deg tegrumma n yisekkilen %s!

en: Welcome
kab: Ansuf

en: World:
kab: Amaḍal:

en: Wrap lines to fit displayed area?
kab: Gzem izirigen i wakken ad teččareḍ tamnaḍt?

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
kab: ILAQ ad tesbaduḍ tamnaḍt TMP neɣ TEMP ameɣtu!

en: You are already at main screen!
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg ugdil agejdan!

en: You are already at page %d of this document.
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg usebter wis %d n yisemli-a.

en: You are already at page %d of this option list.
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg %d n tebdart-a n textiṛiyin.

en: You are already at the beginning of this document.
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg tazwara n yisemli-a.

en: You are already at the beginning of this option list.
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg tazwara n tebdart-a n textiṛiyin.

en: You are already at the end of this document.
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg taggara n yisemli-a.

en: You are already at the end of this option list.
kab: Aqla-k⋅kem yakan deg taggara n tebdart-a n textiṛiyin.

en: You are already at the first document
kab: Telliḍ yakan deg yisemli amezwaru

en: You are not allowed to change the bookmark file!
kab: Ur tesɛiḍ ara tisirag ad tẓergeḍ afaylu n tecraḍ!

en: You are not allowed to change this setting.
kab: Ur tesɛiḍ ara tasiregt ad tesnefleḍ aɣewwar-a.

en: You are not allowed to change which editor to use!
kab: Ur tesɛiḍ ara tasiregt ad tesnefleḍ anwa amaẓrag ara yettwasqedcen!

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
kab: Ur tettwasirgeḍ ara ad tedduḍ ɣ€r URLs "%s"

en: You are not authorized to edit this file.
kab: Ur tesɛiḍ ara tisirag ad tẓergeḍ afaylu-a.

en: You are not on a form submission button or normal link.
kab: Mačči ɣef tqeffalt n tuzna n ufaylu neɣ ɣef useɣwen amagnu ay telliḍ.

en: You are sending a comment to:
kab: Aql-ak⋅kem tettazneḍ awennit ɣer:

en: You are sending a message with body to:
kab: Aql-ak⋅kem tuzneḍ izen s tfekka ɣer:

en: You cannot download a mailto: link.
kab: Ur tezmireḍ ara ad d-tsadreḍ mailto: aseɣwen.

en: You cannot download a printing option.
kab: Ur tezmireḍ ara ad d-tsadreḍ taxtiṛt n usiggez.

en: You cannot download an input field.
kab: Ur tezmireḍ ara ad d-tsadreḍ urti n unekcam.

en: You cannot download an permit option.
kab: Ur tezmireḍ ara ad d-tsadreḍ taxtiṛt n usireg.

en: You cannot download an upload option.
kab: Ur tezmireḍ ara ad d-tsadreḍ taxtiṛt n usali.

en: You cannot download cookies.
kab: Ur tezmireḍ ara ad d-tsadreḍ inagan n tuqqna.

en: You cannot edit File Management URLs
kab: Ur tezmireḍ ara ad tẓergeḍ URLs n usefrek n yifuyla

en: You have entered an invalid link number.
kab: Teskecmeḍ uṭṭun n useɣwen arameɣtu.

en: You have entered an invalid option number.
kab: Teskecmeḍ uṭṭun n textiṛt tarameɣtut.

en: You may also use the command-line option "-forms_options", which displays
    the simpler Options Menu instead.  Save options with that using the '>' key.
kab: Tzemreḍ daɣen ad tesqedceḍ taxtiṛt n yizirig n unzaḍ "-forms_options", i yeskanayen
    umuɣ n textiṛiyin afessas deg ubdil-is. Sekles tixtiṛiyin-a s useqdec n tqeffalt >'.

en: You must then save the settings using the link on the line above the
    checkbox:
kab: Yewwi-d fell-ak×am ad teskelseḍ iɣewwaren-a s useqdec n useɣwen nnig
    tbewwaḍt n ṛṛcem:

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
kab: Ilaq ad tesqedceḍ ixef vt100, 200, tgr. s wahil-a.

en: You selected:
kab: Tferneḍ:

en: You visited (POSTs, bookmark, menu and list files excluded):
kab: Terziḍ ɣer (POSTs, ticraḍ, umuɣ akked yifuyla n tebdart yettwakksen):

en: You will be posting to:
kab: Ad tazneḍ ɣer:

en: Your '%s' terminal does not support color.
kab: Ixef-ik⋅im '%s', ur yessefrak ara initen.

en: Your Terminal type is unknown!
kab: Anaw n yixef-ik⋅im, d arussin!

en: Your primary configuration
kab: Asesteb-ik⋅im amezwaru

en: Your recent statusline messages
kab: Izirig-ik⋅im n waddad n yiznan imaynuten

en: accept all
kab: qbel kullec

en: accept_all_cookies allows the user to tell Lynx to automatically
    accept all cookies if desired.  The default is "FALSE" which will
    prompt for each cookie.  Set accept_all_cookies to "TRUE" to accept
    all cookies.
kab: accept_all_cookies yettaǧǧa aseqdac ad immel i Lynx ad iqbel s wudem
    awurman akk inagan n tuqqna ma yebɣa.  Amezwer d "FALSE" ara
    yettwassutren i yal anagi.  Sbadu accept_all_cookies ɣer "TRUE" i uqbal
    n meṛṛa inagan.

en: address type not supported
kab: anaw n tansa ur yettwasefrek ara

en: anonftp_password allows the user to tell Lynx to use the personal
    email address as the password for anonymous ftp.  If no value is given,
    Lynx will use the personal email address.  Set anonftp_password
    to a different value if you choose.
kab: anonftp_password yettaǧǧa aseqdac ad yini i Lynx ad isseqdec tansa
    n yimayl tudmawant d awal n uɛeddi i ftp udrig.  Ma yella ulac azal i d-yettwamudden,
    Lynx ad isseqdec tansa n yimayl tudmawant.  Sbadu anonftp_password
    ɣer wazal yemgarraden ma yella tebɣiḍ.

en: as labels
kab: d tibzimin

en: as links
kab: d iseɣwan

en: ask user
kab: steqsi aseqdac

en: bookmark_file specifies the name and location of the default bookmark
    file into which the user can paste links for easy access at a later
    date.
kab: bookmark_file yesuzzeg isem d wadig n ufaylu n tecreḍt tamezwart
    ideg yezmer useqdac ad isenteḍ iseɣwan i unekcum afessa sya
    ɣer sdar.

en: bytes
kab: ibiten

en: called "%s"
kab: yettwasemma "%s"

en: capital letter
kab: asekkil ameqqran

en: cd to:
kab: cd ɣer:

en: cgi support has been disabled.
kab: tallalt cgi, tensa.

en: charset for this document specified explicitly, sorry...
kab: tagrumma n yisekkilen i yisemli-a ur tettwafren ara s wudem afanay, nesḥassef...

en: checkbox
kab: taxxamt n ṛṛcem

en: close master socket
kab: mdel socket agejdan

en: collapse
kab: fneẓ

en: color-style configuration
kab: asesteb ɣer uɣanib n yiniten

en: command not supported
kab: anẓad ur yettwasefrak ara

en: compile time options
kab: tixtiṛiyin n usefsu

en: connect for data
kab: tuqqna i umyibeddal n yisefka

en: connection not allowed by ruleset
kab: tuqqna ur tettusireg ara s tegrumma n yilugan

en: connection refused
kab: tuqqna tettwagdel

en: cookie_accept_domains and cookie_reject_domains are comma-delimited
    lists of domains from which Lynx should automatically accept or reject
    all cookies.  If a domain is specified in both options, rejection will
    take precedence.  The accept_all_cookies parameter will override any
    settings made here.
kab: cookie_accept_domains akked cookie_reject_domains d tibdarin are comma-delimited
    n taɣulin yebḍan tefrayin, iseg Lynx yewwi-d ad yeqbel neɣ ad yagi s wudem awurman
    akk inagan n tuqqna.  Ma yella taɣult d tuzzigt deg snat textiṛiyin, agdal ad yili
    d amezwaru.  Aɣewwar accept_all_cookies ad isemselsi
    akk iɣewwaren yettwasbadun dagi.

en: cookie_domain_flag_set error, aborting program
kab: tuccḍa deg cookie_domain_flag_set, asefsex n wahil

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/
kab: cookie_file yessefra afaylu iseg ara d-ttwaɣren yinagan n tuqqna yezgan.
    Amezwar d ~/

en: development version
kab: lqem n tneflit

en: dir_list_order specifies the directory list order under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "ORDER_BY_NAME"
kab: dir_list_order yesuzzeg amizwer n tebdart n yikaramen ddaw DIRED_SUPPORT
    (ma yella yeẓẓa). S wudem amezwar d "ORDER_BY_NAME"

en: failed to change directory
kab: yecceḍ usenfel n ukaram

en: file entry field
kab: urti n ukcam n ufaylu

en: file: ACTIONs are disallowed!
kab: afaylu: TIGAWIN, ur ttwasirgent ara!

en: file: URLs via bookmarks are disallowed!
kab: afaylu: URLs, ur ttwasirgen ara!

en: file: URLs via served links are disallowed!
kab: afaylu: URLs s yiseɣwan yettwaszeryen, ur ttwasirgen ara!

en: for more comments.
kab: i wugar n yiwenniten.

en: for runtime options
kab: i textiṛiyin n uselkem

en: force no-response
kab: ḥettem ulac tiririt

en: force yes-response
kab: ḥettem ad tili tririt

en: form to permit
kab: tiferkit i usireg

en: forms mode
kab: askar n tferkiyin

en: here is a list of the history stack so that you may rebuild
kab: dagi d tabdart n tbursatin n uzray iwumi ilaq ad talseḍ lebni

en: hidden form field
kab: urti n tferkit yettwaffren

en: host unreachable
kab: d awezɣi awwaḍ ɣer usenneftaɣ

en: ignore
kab: zgel

en: image-submit button
kab: taqeffalt n tuzna n tugniwin

en: in the file "%s" called "%s"
kab: deg ufaylu "%s" yettwasemma "%s"

en: included from '%s'.
kab: yedda seg '%s'.

en: invalid line-editor selection %s for key %s, selecting all
kab: afran n yizirigen yettwaẓergen %s irimeɣta i tqeffalt %s, afran n kullec

en: issuer is not a CA
kab: amesgal mačči d CA

en: key remapping of %s to %s failed
kab: tuccḍa deg usenfel n tqeffalt %s ɣer %s

en: key remapping of %s to %s for %s failed
kab: tuccḍa deg usenfel n tqeffalt %s ɣer %s i %s

en: keygen field
kab: urti keygen

en: latest release
kab: lqem akk aneggaru

en: lines
kab: izirigen

en: lynx: Can't access startfile
kab: lynx: ur yezmir ara ad yekcem ɣer yifuyla yesɛan itran

en: lynx: Password required!!!
kab: lynx: Aawal n uɛeddi ttwasran!!!

en: lynx: Start file could not be found or is not text/html or text/plain
kab: lynx: Afaylu n usenkar ur yettwaf ara neɣ mačči d text/html neɣ text/plain

en: lynx: Username and Password required!!!
kab: lynx: Isem n useqdac akked wawal n uɛeddi ttwasran!!!

en: mode:
kab: askar:

en: move %s to %s
kab: senkez %s ɣer %s

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
kab: urǧin'V' yettwasireg seg taɣult '%s'.

en: network unreachable
kab: d awezɣi awwaḍ ɣer uzeṭṭa

en: next screen
kab: agdil uḍfir

en: no
kab: uhu

en: no issuer was found
kab: ulac amesgal i yettwafen

en: normal
kab: amagnu

en: or to change a domain's 'allow' setting.
kab: neɣ i usenfel n uɣewwar n 'sireg' n taɣult.

en: page
kab: asebter

en: pages
kab: isebtar

en: password entry field
kab: urti n unekcum n wawal n uɛeddi

en: password for realm %s user %s changed
kab: awal n uɛeddi yettwasenfel i umesbadu %s i useqdac %s

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
kab: addad n yinagan n tuqqna yezgan ad ttwasneflen deg tɣimit kan i d-iteddun.

en: popup menu
kab: umuɣ n usfaylu udhim

en: pre-release version
kab: lqem uzwir

en: previous
kab: agdil udfir

en: prompt normally
kab: ad yili yettwassuter

en: radio button
kab: taqeffalt n ṛṛadyu

en: range entry field
kab: urti n usekcem n tagrumma

en: realloced:
kab: ales kerru:

en: relaxed (TagSoup mode)
kab: d alwayan (askar TagSoup)

en: remote %s session:
kab: tiɣimit tanmeggagt %s:

en: remove %s
kab: kkes %s

en: reset button
kab: taqeffalt n uwennez

en: review/edit B)ookmarks files
kab: senqed/ẓreg ifuyla n B)tecraḍ

en: script button
kab: taqeffalt n usekript

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) for %s failed
kab: yecceḍ uɣsar n uɣewwar n umaẓrag n yizirig i tqeffalt %s (0x%x) i %s

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) to 0x%x for %s failed
kab: yecceḍ uɣsar n uɣewwar n umaẓrag n yizirig i tqeffalt %s (0x%x) ɣer 0x%x i %s

en: show filename
kab: sken isem n ufaylu

en: size:
kab: tiddi:

en: socket failed.
kab: yecceḍ socket.

en: socket failed: family %d addr %s port %s.
kab: socket yecceḍ: tawacult %d tansa %s tawwurt %s.

en: socket for master socket
kab: socket seg socket agejdan

en: source
kab: aɣbalu

en: strict (SortaSGML mode)
kab: iḥres (askar SortaSGML)

en: submit button
kab: taqeffalt n tuzna

en: tagged item:
kab: aferdis i yettwabezmen:

en: tagged items:
kab: iferdisen i d-yettwabedren:

en: text entry area
kab: tamnaḍt n usekcem n uḍris

en: text entry field
kab: urti n usekcem n uḍris

en: text-submit field
kab: urti n tuzna n yiḍrisen

en: the University of Kansas, CERN, and other contributors.
kab: tasdawit n Kansas, CERN akked yimttekkiyen niḍen.

en: the certificate has been revoked
kab: aselkin yettwaḥwi

en: the certificate has no known issuer
kab: aselkin ulac ɣur-s amesgal ussin

en: the certificate is not trusted
kab: aselkin ur yettwaman ara

en: the second is the number of lines in the item.
kab: wis sin d amḍan n yizirigen deg uferdis.

en: this document:
kab: isemli-a:

en: this link
kab: aseɣwen-a

en: touch %s
kab: %s yewweḍ

en: trim-lines
kab: kkes-izirigen-ilmawen

en: unexpected reply
kab: tiririt ur yettwarǧan ara

en: unknown SOCKS error code
kab: tangalt n tuccḍa tarussint n SOCKS

en: unknown field or link
kab: urti neɣ aseɣwen arussin

en: unknown form field
kab: urti n tferkit arussin

en: unknown restriction
kab: talast tarussint

en: username for realm %s changed from %s to %s
kab: isem n useqdac n umesbadu %s yettwasenfel seg %s ɣer %s

en: was requested but was not available.
kab: yettwassuter maca ulac-it.

en: yes
kab: ih

en: your
kab: inrk⋅inem
