lynx 2.9.0-dev8 - en to ka translation catalogue (192 entries)

en:  Version
ka:  ვერსია

en:  first
ka:  პირველი

en:  or
ka:  ან

en: %s  D)ownload, or C)ancel
ka: %s  გა(დ)მოწერია, ან გ)აუქმება

en: (no name)
ka: (უსახელო)

en: (none)
ka: (არაფერი)

en: (unknown)
ka: (უცნობი)

en: , guessing...
ka: , გამოცნობა...

en: , help on
ka: , დახმარება

en: -- press space for next page --
ka: -- დააწექით გამოტოვებას შემდეგ გვერდზე გადასასვლელად --

en: Accept Changes
ka: ცვლილებების დადასტურება

en: Access Permissions
ka: წვდომის უფლებები

en: Access to local files denied.
ka: ლოკალურ ფაილებთან წვდომა აკრძალულია.

en: Action:
ka: ქმედება:

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Alert!: %s
ka: განგაში!: %s

en: All
ka: ყველა

en: Are you sure you want to quit?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გახვიდეთ?

en: Authorization failed.  Retry?
ka: ავტორიზაცია ჩავარდა.  ვცადო თავიდან?

en: Authorization info cleared.
ka: ავტორიზაციის ინფორმაცია წაიშალა.

en: Bad request!
ka: ცუდი მოთხოვნა!

en: Bad rule
ka: არასწორი წესი

en: Badly formed address %s
ka: არასწორად ჩამოყალიბებული მისამართი: %s

en: Bookmark deletion failed.
ka: სანიშნის წაშლა ჩავარდა.

en: Building directory listing...
ka: საქაღალდის ჩამონათვალის აგება...

en: By Date
ka: თარიღით

en: By Name
ka: სახელით

en: By Size
ka: ზომის მიხედვით

en: By Type
ka: ტიპის მიხედვით

en: Can't open file for reading.
ka: ფაილის წასაკითხად გახსნა შეუძლებელია.

en: Can't open output file!  Cancelling!
ka: გამოტანის ფაილი ვერ გავხსენი!   გაუქმება!

en: Can't open temporary file!
ka: დროებით ფაილის გახსნის შეცდომა!

en: Cancelled!!!
ka: გაუქმდა!!!

en: Cancelling file.
ka: ფაილის გაუქმება.

en: Cancelling!
ka: გაუქმება!

en: Cannot write to file.
ka: ფაილში ჩაწერის შეცდომა.

en: Case insensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების იგნორი

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Charset:
ka: კოდირება:

en: Clear all authorization info for this session?
ka: მოვაცილო ყველა ავტორიზაციის ინფორმაცია ამ სესიისთვის?

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Configuration Definitions
ka: კონფიგურაციის აღწერები

en: Connection interrupted.
ka: კავშირი შეწყდა.

en: Contains:
ka: შეიცავს:

en: Content-type: %s
ka: შემცველობის ტიპი: %s

en: Cookies
ka: Cookie ფაილები

en: Could not access directory.
ka: საქაღალდესთან წვდომა შეუძლებელია.

en: Could not access file.
ka: ფაილთან წვდომა შეუძლებელია.

en: Could not edit file '%s'.
ka: ფაილის '%s' ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Could not load data.
ka: მონაცემების ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Creation date:
ka: შექმნის თარიღი:

en: Current directory:
ka: მიმდინარე საქაღალდე:

en: Data transfer interrupted.
ka: მონაცემების გადაგზავნა შეწყდა.

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Directory
ka: საქაღალდე

en: Document:
ka: დოკუმენტი:

en: Done!
ka: მზადაა!

en: ERROR! - download command is misconfigured.
ka: შეცდომა! - გადმოწერის ბრძანება არასწორია.

en: Edit a previous filename:
ka: შეიყვანეთ წინა ფაილის სახელი:

en: Edit a previous query:
ka: წინა მოთხოვნის ჩასწორება:

en: Edit a previous shortcut:
ka: წინა მალსახმობის ჩასწორება:

en: Edit the current query:
ka: მიმდინარე მოთხოვნის ჩასწორება:

en: Edit the current shortcut:
ka: მიმდინარე მალსახმობის ჩასწორება:

en: Edit the previous filename:
ka: შეიყვანეთ წინა ფაილის სახელი:

en: Edit the previous query:
ka: წინა მოთხოვნის ჩასწორება:

en: Edit the previous shortcut:
ka: წინა მალსახმობის ჩასწორება:

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Enter a database query:
ka: შეიყვანეთ ბაზის მოთხოვნა:

en: Enter a filename:
ka: შეყვანეთ ფაილის სახელი:

en: Enter a new filename:
ka: შეიყვანეთ ახალი ფაილის სახელი:

en: Enter a whereis query:
ka: შეიყვანეთ Whereis-ის მოთხოვნა:

en: Error renaming scratch file.
ka: მონახაზის ფაილის სახელის გადარქმევის შეცდომა.

en: Error renaming temporary file.
ka: დროებითი ფაილის სახელის გადარქმევის შეცდომა.

en: Excellent!!!
ka: გადასარევია!!!

en: Execution is disabled.
ka: გაშვება გათიშულია.

en: Expires:
ka: იწურება:

en: File does not exist - reenter or cancel:
ka: ფაილი არ არსებობს - თავიდან შეიყვანეთ ან გააუქმეთ:

en: File does not exist.
ka: ფაილი არ არსებობს.

en: File exists.  Create higher version?
ka: ფაილი არსებობს.  შევქმნა უფრო მაღალი ვერსია?

en: File exists.  Overwrite?
ka: ფაილი არსებობს.  გადავაწერო?

en: File insert cancelled!!!
ka: ფაილის ჩასმა გაუქმდა!!!

en: File is not readable - reenter or cancel:
ka: ფაილი წაკითხვადი არაა - თავიდან შეიყვანეთ ან გააუქმეთ:

en: File is not readable.
ka: ფაილი წაკითხვადი არაა.

en: File name may not begin with a dot.
ka: ფაილის სახელი, არ შეიძლება, წერტილით იწყებოდეს.

en: File size:
ka: ფაილის ზომა:

en: Files:
ka: ფაილები:

en: Full name:
ka: სრული სახელი:

en: General Preferences
ka: საერთო პარამეტრები

en: Getting %s
ka: %s-ის მიღება

en: Group
ka: ქსელური ჯგუფი

en: Group name:
ka: ჯგუფის სახელი:

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: HELP!
ka: დამეხმარე!

en: Help Screen
ka: დახმარების ეკრანი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Illegal URL: %s
ka: არასწორი URL: %s

en: Installation complete
ka: დაყენება დასრულებულია

en: Insufficient operands:
ka: არასაკმარისი ოპერანდები:

en: Intermediate
ka: საშუალო

en: Internal
ka: შიდა

en: Keyboard Input
ka: კლავიატურით შეყვანა

en: Keyboard layout
ka: კლავიატურის განლაგება

en: Language:
ka: ენა:

en: Last accessed:
ka: ბოლო წვდომა:

en: Last modified:
ka: შეცვლილი თარიღი:

en: Length:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Looking up
ka: ძებნა:

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
ka: ელფოსტა აკრძალულია!  გადაცემა შეუძლებელია.

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Method:
ka: მეთოდი:

en: Name:
ka: სახელი:

en: None
ka: არცერთი

en: Not enough memory for file!
ka: არასაკმარისი მეხსიერება ფაილისთვის!

en: Nothing to download.
ka: გადმოსაწერი არაფერია.

en: Novice
ka: დამწყები

en: Number of lines:
ka: ხაზების რაოდენობა:

en: OFF
ka: გამორთული

en: OK
ka: დიახ

en: Others:
ka: სხვები:

en: Owner:
ka: მეპატრონე:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Permissions for
ka: წვდომები ელემენტისთვის

en: Please wait...
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ...

en: Post Data:
ka: Post მონაცემები:

en: Preferred encoding
ka: სასურველი კოდირებ

en: Printing Options
ka: ბეჭდვის მორგება

en: Printing file.  Please wait...
ka: ფაილის დაბეჭდვა.  გთხოვთ, მოითმინეთ...

en: Reading directory...
ka: საქაღალდის წაკითხვა...

en: Really exit from Lynx?
ka: მართლა გავიდე Lynx-დან?

en: References
ka: ბმები

en: Reset Changes
ka: ცვლილებების დაბრუნება

en: Resetting form...
ka: ფორმის ჩამოყრა...

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
ka: ფაილის მიღება.  - მოითმინეთ -

en: SSL error
ka: SSL-ის სეცდომა

en: Saving...
ka: Შენახვა...

en: See also
ka: ასევე იხილეთ

en: Select
ka: აირჩიეთ

en: Send this comment?
ka: გავაგზავნო ეს კომენტარი?

en: Send this message?
ka: გავაგზავნო ეს შეტყობინება?

en: Sending
ka: გაგზავნა

en: Sending your comment:
ka: მიმდინარეობს თქვენი შეტყობინების გაგზავნა:

en: Sending your message...
ka: მიმდინარეობს თქვენი შეტყობინების გაგზავნა...

en: Sequence:
ka: მიმდევრობა:

en: Server:
ka: სერვერი:

en: Show color
ka: ფერის ჩვენება

en: Show images
ka: გამოსახულებების ჩვენება

en: Skipping %s
ka: %s-ის გამოტოვება

en: Subdirectories:
ka: ქვესაქაღალდეები:

en: Subject:
ka: სათაური:

en: Submit to
ka: გადაცემა მისამართზე

en: Submitting form...
ka: ფორმის გადაცემა...

en: Symbolic Link
ka: სიმბმული

en: TTL expired
ka: TTL-ს ვადა გაუვიდა

en: Title:
ka: სათაური;

en: Trace OFF!
ka: ტრეისი გამორთულია!

en: Trace ON!
ka: ტრეისი ჩართულია!

en: URL too long
ka: URL მეტისმეტად გრძელია

en: Unable to access document!
ka: დოკუმენტთან წვდომა შეუძლებელია!

en: Unable to download file.
ka: ფაილის გადმოწერის შეცდომა.

en: Unable to open print options file
ka: ბეჭდვის პარამეტრების ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Unable to upload file.
ka: ფაილის ატვირთვის შეცდომა.

en: Underline links
ka: ბმულების ხაზგასმა

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Using %s
ka: %s-ის გამოყენება

en: Warning:
ka: გაფთხილება:

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: You are not authorized to edit this file.
ka: ამ ფაილის ჩასასწორებლად ავტორიზაცია არ გაგაჩნიათ.

en: address type not supported
ka: მისამართის ტიპი მხარდაუჭერელია

en: bytes
ka: ბაიტები

en: capital letter
ka: მაღალი რეგისტრი

en: checkbox
ka: ჩასართავი

en: command not supported
ka: ბრძანება მხარდაჭერილი არაა

en: connection refused
ka: დაკავშირება უარყოფილია

en: development version
ka: შემუშავების სტადიაზე მყოფი ვერსია

en: host unreachable
ka: ჰოსტი მიუწვდომელია

en: ignore
ka: იგნორირება

en: lines
ka: ხაზი

en: lynx: Password required!!!
ka: lynx: პაროლი აუცილებელია!!!

en: lynx: Username and Password required!!!
ka: lynx: მომხმარებლის სახელი და პაროლი აუცილებელია!!!

en: network unreachable
ka: ქსელი მიუწვდომელია

en: next screen
ka: შემდეგი ეკრანი

en: normal
ka: ნორმალური

en: pages
ka: გვერდები

en: popup menu
ka: მოტივტივე მენიუ

en: previous
ka: წინა

en: radio button
ka: ინდიკატორი

en: source
ka: წყარო

en: the certificate has been revoked
ka: სერტიფიკატი გაუქმებულია
