libexif 0.6.24 - en to ka translation catalogue (707 entries)

en:  (%.02f cd/m^2)
ka:  (%.02f კდ/მ^2)

en:  (%.0f sec.)
ka:  (%.0f წმ.)

en:  (1/%.0f sec.)
ka:  (1/%.0f წმ.)

en:  (35 equivalent: %.0f mm)
ka:  (35-ის ეკვივალენტური: %.0f მმ)

en:  sec.
ka:  წმ.

en: %.2f mm
ka: %.2f მმ

en: %2.2f meters
ka: %2.2f მეტრი

en: %2.2f mm
ka: %2.2f მმ

en: %i (ms)
ka: %i (მწმ)

en: %i bytes undefined data
ka: %i ბაიტი აღუწერელი მონაცემები

en: %i bytes unknown data
ka: %i ბაიტი უცნობი მონაცემები

en: %i bytes unknown data:
ka: %i ბაიტი უცნობი მონაცემები:

en: %i bytes unsupported data type
ka: %i ბაიტი მხარდაუჭერელი მონაცემის ტიპი

en: %u mm
ka: %u მმ

en: (Editor)
ka: (რედაქტორი)

en: (Photographer)
ka: (ფოტოგრაფი)

en: 10 frames/sec
ka: 10 კადრი/წმ

en: 15 frames/sec
ka: 15 კადრი/წმ

en: 2 Mpixel basic
ka: 2 Mpixel საბაზისო

en: 2 Mpixel fine
ka: 2 Mpixel კარგი

en: 2 Mpixel normal
ka: 2 Mpixel ნორმალური

en: 2 sec.
ka: 2 წამი.

en: 20 frames/sec
ka: 20 კადრი/წმ

en: 2304x1728 or 2592x1944
ka: 2304x1728 ან 2592x1944

en: 2560x1920 or 2304x1728
ka: 2560x1920 ან 2304x1728

en: 2816x2212 or 2816x2112
ka: 2816x2212 ან 2816x2112

en: 2x2 matrix (clockwise)
ka: 2x2 მატრიცა (სიმ)

en: 3008x2008 or 3040x2024
ka: 3008x2008 ან 3040x2024

en: 5 frames/sec
ka: 5 კადრი/წმ

en: AE Info
ka: AE ინფორმაცია

en: AE Setting
ka: AE-ის მორგება

en: AE good
ka: AE კარგი

en: AE lock
ka: AE-ის დაბლოკვა

en: AF Config
ka: AF-ის მორგება

en: AF Focus Position
ka: AF ფოკუსის მდებარეობა

en: AF Info
ka: AF ინფორმაცია

en: AF Info 2
ka: AF ინფორმაცია 2

en: AF Info 3
ka: AF ინფორმაცია 3

en: AF Point
ka: AF-ის წერტილი

en: AF Result
ka: AF შედეგი

en: AI focus AF
ka: ინტელექტუალური ავტოფოკუსი

en: AI servo AF
ka: ავტოფოკუსი სერვოთი

en: Action
ka: ქმედება

en: Adapter
ka: ადაპტერი

en: Adjust exposure
ka: ექსპოზიციის მორგება

en: All
ka: ყველა

en: Altitude
ka: სიმაღლე

en: Aperture
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: Aperture Value
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: Aperture priority
ka: დიაფრაგმის პრიორიტეტი

en: Aperture priority AE
ka: დიაფრაგმის პრიორიტეტი AE

en: Aquarium
ka: აკვარიუმი

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Aspect Info
ka: ასპექტის ინფორმაცია

en: Auto
ka: ავტომატური

en: Auto (100-400%)
ka: ავტომატური (100-400%)

en: Auto AF point selection
ka: ავტო AF წერტილის არჩევანი

en: Auto Exposure Check
ka: ავტომატური ექსპოზიციის შემოწმება

en: Auto Focus Check
ka: ავტოფოკუსის შემოწმება

en: Auto ISO
ka: ავტომატური ISO

en: Auto Rotate
ka: ავტომატური მობრუნება

en: Auto exposure
ka: ავტომატური ექსპოზიცია

en: Auto high
ka: ავტომატური მაღალი

en: Auto, red-eye reduction
ka: ავტომატური, წითელი თვალის მოცილება

en: Auto-selected
ka: ავტომატურად-არჩეული

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Autumn
ka: შემოდგომა

en: Av-priority
ka: AV-პრიორიტეტი

en: Average
ka: საშუალო

en: Avg
ka: საშუალო

en: B
ka: ბ

en: Battery Info
ka: ელემენტის ინფორმაცია

en: Battery Level
ka: ელემენტის მუხტის დონე

en: Battery Type
ka: ელემენტის ტიპი

en: Beach
ka: ბიჩი

en: Best
ka: საუკეთესო

en: Better
ka: უკეთესი

en: Bits per Sample
ka: ბიტი/სემპლი

en: Black & White Mode
ka: შავთეთრი რეჟიმი

en: Black & white
ka: შავი და თეთრი

en: Black Level
ka: შავის დონე

en: Black Point
ka: შავი წერტილი

en: Blue Balance
ka: ლურჯის ბალანსი

en: Blur Check
ka: ბუნდოვნების შემოწმება

en: Blur warning
ka: ბუნდოვნების გაფრთხილება

en: Body Serial Number
ka: აპარატის სერიული ნომერი

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Bottom to top
ka: ქვემოდან ზემოთ

en: Bottom-center
ka: ქვედა ცენტრი

en: Bottom-left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom-right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Bright+
ka: სიკაშკაშე+

en: Bright-
ka: სიკაშკაშე-

en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

en: Brightness Value
ka: სიკაშკაშის მნიშვნელობა

en: Bulb Duration
ka: ნათურის ხანგრძლივობა

en: Byte
ka: ბაიტი

en: CCD Scan Mode
ka: CCD სკანირების რეჟიმი

en: CCD Sensitivity
ka: CCD მგრძნობიარობა

en: CCS ISO Sensitivity
ka: CCS ISO მგრძნობიარობა

en: CFA Pattern
ka: CFA ნიმუში

en: CMOS Serial Number
ka: CMOS-ის სერიული ნომერი

en: Camera ID
ka: კამერის ID

en: Camera Info
ka: კამერის ინფორმაცია

en: Camera Owner Name
ka: კამერის მფლობელის სახელი

en: Camera Temperature
ka: კამერის ტემპერატურა

en: Camera Type
ka: კამერის ტიპი

en: Canon Flags
ka: Canon-ის ალმები

en: Capture Mode
ka: ჩაჭერის რეჟიმი

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Center
ka: ცენტრი

en: Center-right
ka: მარჯვენა ცენტრი

en: Center-weighted average
ka: ცენტრალურად გაზომილი საშუალო

en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

en: Centimeter
ka: სანტიმეტრი

en: Close
ka: დაკეტვა

en: Close view
ka: ახლო ხედი

en: Cloudy
ka: მოღრუბლული

en: Cloudy weather
ka: ღრუბლიანი ამინდი

en: Color
ka: ფერი

en: Color Balance
ka: ფერების ბალანსი

en: Color Control
ka: ფერის კონტროლი

en: Color Information
ka: ფერის ინფორმაცია

en: Color Matrix
ka: ფერის მატრიცა

en: Color Matrix Number
ka: ფერის მატრიცის ნომერი

en: Color Mode
ka: ფერის რეჟიმი

en: Color Mode (?)
ka: ფერის რეჟიმი (?)

en: Color Space
ka: ფერის სივრცე

en: Color Temperature
ka: ფერის ტერმპერატურა

en: Color Temperature Auto
ka: ავტომატური ფერის ტემპერატურა

en: Color Tone
ka: ფერის ტონი

en: Color accent
ka: აქცენტის ფერი

en: Color swap
ka: ფერის შეცვლა

en: Colors
ka: ფერები

en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Composite Image
ka: კომპოზიტური გამოსახულება

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Compression Ratio
ka: შეკუმშვის დონე

en: Continuous
ka: უწყვეტი

en: Continuous Sequence Number
ka: უწყვეტი გადაღების ნომერი

en: Continuous Taking
ka: უწყვეტი გადაღება

en: Continuous, high
ka: უწყვეტი, მაღალი

en: Continuous, low
ka: უწყვეტი, დაბალი

en: Continuous, speed priority
ka: უწყვეტი, სიჩქარე პრიორიტეტულია

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Contrast Curve
ka: კონტრასტის მრუდი

en: Contrast Info
ka: კონტრასტის ინფორმაცია

en: Contrast+
ka: კონტრასტი+

en: Contrast-
ka: კონტრასტი-

en: Control Mode
ka: კონტროლის რეჟიმი

en: Converter
ka: გადამყვანი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Corrupt data
ka: დაზიანებული მონაცემები

en: Custom
ka: ხელით

en: Custom 1
ka: ხელით მითითება 1

en: Custom 2
ka: ხელით მითითება 2

en: Custom Functions
ka: ხელით მითითებული ფუნქციები

en: Custom Functions 2
ka: ხელით მითითებული ფუნქციები 2

en: Custom Rendered
ka: ხელით დარენდერებული

en: Custom process
ka: მორგებული დამუშავება

en: Data Dump
ka: მონაცემების დამპი

en: Date
ka: თარიღი

en: Date Stamp Mode
ka: დროის შტამპის რეჟიმი

en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

en: Date and Time (Digitized)
ka: თარიღი და დრო (ციფრულ ფორმატში)

en: Date and Time (Original)
ka: საწყისი თარიღი და დრო

en: Daylight
ka: დღის სინათლე

en: Daylight Savings
ka: ზაფხულის დრო

en: Debugging information
ka: გამართვის ინფორმაცია

en: Debugging information is available.
ka: გამართვის ინფორმაცია ხელმისაწვდომია.

en: Default
ka: სტანდარტული

en: Deflate/ZIP compression
ka: Deflate/ZIP შეკუმშვა

en: Destination City
ka: სამიზნე ქალაქი

en: Destination City Code
ka: სამიზნე ქალაქის კოდი

en: Destination DST
ka: სამიზნე DST

en: Destination Daylight Savings Time
ka: სამიზნის ზაფხულის დრო

en: Device Setting Description
ka: მოწყობილობის პარამეტრების აღწერა

en: Digital Gain
ka: ციფრული გაძლიერება

en: Digital Zoom
ka: ციფრული გადიდება

en: Digital Zoom Ratio
ka: ციფრული გადიდების კოეფიციენტი

en: Digital filter
ka: ციფრული ფილტრი

en: Digital filter?
ka: ციფრული ფილტრი?

en: Digital macro
ka: ციფრული მაკრო

en: Direction of Movement
ka: მოძრაობის მიმართულება

en: Directly photographed
ka: პირდაპირ გადაღებული

en: Distance to Destination
ka: მანძილი სამიზნემდე

en: Distant view
ka: შორი ხედი

en: Distort Info
ka: დამახინჯების ინფორმაცია

en: Do not change maker note
ka: მწარმოებლის შენიშვნა არ შეიცვლება

en: Document Name
ka: დოკუმენტის სახელი

en: Double
ka: ორმაგი

en: Drive Mode
ka: მოძრაობის რეჟიმი

en: Dust Removal Data
ka: მტვრის მოცილების მონაცემები

en: Dynamic Range
ka: დინამიკური დიაპაზონი

en: EXIF header not found.
ka: EXIF თავსართი ვერ ვიპოვე.

en: East or West Longitude
ka: აღმოსავლეთი ან დასავლეთი გრძედი

en: Easy Shooting Mode
ka: ადვილი გადაღების რეჟიმი

en: Easy shooting
ka: ადვილი გადაღება

en: Economy
ka: ეკონომიკა

en: Enhancement
ka: გაფართოება

en: Evaluative
ka: შეფასებადი

en: Exif Version
ka: Exif-ის ვერსია

en: Exif Version %d.%d
ka: Exif ვერსია %d.%d

en: Exposure Bias
ka: ექსპოკორექცია

en: Exposure Compensation
ka: ექსპოზიციის კომპენსაცია

en: Exposure Index
ka: ექსპოზიციის ინდექსი

en: Exposure Mode
ka: ექსპოზიციის რეჟიმი

en: Exposure Program
ka: ექსპოზიციის პროგრამა

en: Exposure Time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Exposure compensation
ka: ექსპოზიციის კომპენსაცია

en: External
ka: გარე

en: External 1
ka: გარე 1

en: External 2
ka: გარე 2

en: External 3
ka: გარე 3

en: External flash
ka: გარე განათება

en: F-B&W
ka: F-შავთეთრი

en: F-Number
ka: F-რიცხვი

en: F-Standard
ka: F-სტანდარტული

en: F0/Standard
ka: F0/სტანდარტული

en: F1/Studio portrait
ka: F1/სტუდიური პორტრეტი

en: F1a/Professional portrait
ka: F1a/პროფესიონალური პორტრეტი

en: F1b/Professional portrait
ka: F1b/პროფესიონალური პორტრეტი

en: F1c/Professional portrait
ka: F1c/პროფესიონალური პორტრეტი

en: FP sync enabled
ka: FP სინქრონიზაცია ჩართულია

en: FP sync used
ka: FP სინქრონიზაცია ჩართულია

en: Face Detect
ka: სახის ამოცნობა

en: Face Detect 1
ka: სახის ამოცნობა 1

en: Face Detect 2
ka: სახის ამოცნობა 2

en: Face Detect 3
ka: სახის ამოცნობა 3

en: Far range
ka: შორი დიაპაზონი

en: Fast
ka: სწრაფი

en: Fast shutter
ka: სწრაფი შატერი

en: File Info
ka: ფაილის ინფორმაცია

en: File Length
ka: ფაილის სიგრძე

en: File Source
ka: ფაილის წყაროები

en: Fill
ka: შევსება

en: Fill Order
ka: შევსების მიმდევრობა

en: Film Simulation Mode
ka: ლენტის სიმულაციის რეჟიმი

en: Film simulation mode
ka: ლენტის სიმულაციის რეჟიმი

en: Filter Info
ka: ფილტრის ინფორმაცია

en: Fine
ka: დაწვრილებით

en: Fine weather
ka: კარგი ამინდი

en: Fine, HQ
ka: კარგი, HQ

en: Fine, RAW
ka: კარგი, RAW

en: Fine, SHQ
ka: კარგი, SHQ

en: Fine, SQ
ka: კარგი, SQ

en: Fine, SQ1
ka: კარგი, SQ1

en: Fine, SQ2
ka: კარგი, SQ2

en: Fine, super high
ka: კარგი, ზემაღალი

en: FinePix Color
ka: FinePix-ის ფერი

en: Fireworks
ka: ფეიერვერკი

en: Firmware Revision
ka: მიკროკოდის ვერსია

en: Firmware Version
ka: მიკროკოდის ვერსია

en: Fisheye on
ka: თევზისთვალი ჩართულია

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Fixed center
ka: ფიქსირებული ცენტრი

en: Flash
ka: განათება

en: Flash Activity
ka: განათების აქტივობა

en: Flash Charge Level
ka: განათების მუხტის დონე

en: Flash Details
ka: განათების დეტალები

en: Flash Device
ka: ფლეშკა

en: Flash Distance
ka: განათების დაშორება

en: Flash Energy
ka: განათების ენერგია

en: Flash Info
ka: განათების ინფორმაცია

en: Flash Mode
ka: განათების რეჟიმი

en: Flash Setting
ka: განათების პარამეტრი

en: Flash Used
ka: გამოყენებული განათება

en: Flash did not fire
ka: განათება არ ჩართულა

en: Flash fired
ka: განათება ჩაირთო

en: Flash off
ka: განათების გარეშე

en: Flash on
ka: განათება ჩართულია

en: FlashPix Version 1.0
ka: FlashPix ვერსია 1.0

en: FlashPix Version 1.01
ka: FlashPix ვერსია 1.01

en: Flavor
ka: ტიპი

en: Float
ka: მცურავი

en: Flower
ka: ყვავილი

en: Fluorescence
ka: ფლუორესცენცია

en: Fluorescent
ka: ფლუორესცენტული

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Focal Length in 35mm Film
ka: ფოკალური სიგრძე 35 მმ ლენტა

en: Focal Type
ka: ფოკალის ტიპი

en: Focal Units per mm
ka: ფოკუსური ერთეულები თითოეულ მმ-ზე

en: Focus
ka: ფოკუსი

en: Focus Distance Lower
ka: ფოკუსის მანძილის მინიმუმი

en: Focus Distance Upper
ka: ფოკუსის მანძილის მაქსიმუმი

en: Focus Mode
ka: კონცენტრაციის რეჟიმი

en: Focus Point
ka: ფოკუსის წერტილი

en: Focus Position
ka: ფოკუსის მდებარეობა

en: Focus Range
ka: ფოკუსის დიაპაზონი

en: Focus Step Count
ka: ფოკუსის ბიჯების რაოდენობა

en: Focus good
ka: კარგი ფოკუსი

en: Focusing Mode
ka: ფოკუსის რეჟიმი

en: Foliage
ka: ფოთლებიანი

en: Follow specification
ka: სპეციფიკაციის მიყოლა

en: Food
ka: საჭმელი

en: Frame Number
ka: კადრის ნომერი

en: Full
ka: სრული

en: Full auto
ka: სრულად ავტომატური

en: GPS Date
ka: GPS თარიღი

en: GPS Differential Correction
ka: GPS დიფერენციალური კორექცია

en: GPS Horizontal Positioning Error
ka: GPS ჰორიზონტალური მდებარეობის შეცდომა

en: GPS Image Direction
ka: GPS გამოსახულების მიმართულება

en: GPS Measurement Mode
ka: GPS გაზომვის რეჟიმი

en: GPS Receiver Status
ka: GPS მიმღების სტატუსი

en: GPS Satellites
ka: GPS თანამგზავრები

en: GPS Tag Version
ka: GPS ჭდის ვერსია

en: GPS Time (Atomic Clock)
ka: GPS დრო (ატომური საათი)

en: Gain Control
ka: გაძლიერების კონტროლი

en: Gamma
ka: გამა

en: Good
ka: კარგი

en: Grayscale
ka: ნაცრისფერი

en: Green mode
ka: მწვანის რეჟიმი

en: HDR Info
ka: HDR ინფორმაცია

en: Hard
ka: მაგარი

en: Hardest
ka: ყველაზე მაგარი

en: High
ka: მაღალი

en: Highest
ka: უმაღლესი

en: Home Daylight Savings Time
ka: მშობლიური ქალაქის ზაფხულის დრო

en: Hometown City
ka: მშობლიური ქალაქი

en: Hometown City Code
ka: მშობლიური ქალაქის კოდი

en: Hometown DST
ka: მშობლიური ქალაქის DST

en: Hue Adjustment
ka: ტონის მორგება

en: ISO Info
ka: ISO ინფორმაცია

en: ISO Number
ka: ISO რიცხვი

en: ISO Selection
ka: ISO არჩევანი

en: ISO Setting
ka: ISO პარამეტრი

en: ISO Speed
ka: ISO მაჩვენებელი

en: ISO Speed Ratings
ka: ISO შუქმგრძნობიარობა

en: ISO Value
ka: ISO მნიშვნელობა

en: ISO speed
ka: ISO სიჩქარე

en: Ignore unknown tags
ka: უცნობი წდეების იგნორი

en: Illustrations
ka: ილუსტრაციები

en: Image Authentication
ka: გამოსახულების ავთენტიკაცია

en: Image Data Size
ka: Სურათის მონაცემების ზომა

en: Image Description
ka: გამოსახულების აღწერა

en: Image Length
ka: გამოსახულების სიგრძე

en: Image Number
ka: გამოსახულების ნომერი

en: Image Processing
ka: გამოსახულების დამუშავება

en: Image Resources Block
ka: გამოსახულების რესურსების ბლოკი

en: Image Sharpening
ka: გამოსახულების გამკვეთრება

en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

en: Image Stabilization
ka: გამოსახულების სტაბილიზაცია

en: Image Type
ka: გამოსახულების ტიპი

en: Image Unique ID
ka: გამოსახულების უნიკალური ID

en: Image Width
ka: სურათის სიგანე

en: Incandescent
ka: ვარვარების ნათურები

en: Inch
ka: დუიმი

en: Indoor
ka: შენობის შიგნით

en: Infinite
ka: უსასრულო

en: Infinity
ka: უსასრულობა

en: Info
ka: ინფორმაცია

en: Interlaced
ka: ხაზგამოტოვებით

en: Internal
ka: შიდა

en: Internal + external
ka: შიდა + გარე

en: Internal error (unknown value %i)
ka: შიდა შეცდომა (უცნობი მნიშვნელობა %i)

en: Interoperability Index
ka: თავსებადობის ინდექსი

en: Interoperability Version
ka: თავსებადობის ვერსია

en: JPEG Interchange Format
ka: JPEG თავსებადი ფორმატი

en: JPEG Interchange Format Length
ka: JPEG თავსებადი ფორმატის სიგრძე

en: JPEG compression
ka: JPEG შეკუმშვა

en: Kids & pets
ka: ბავშვები და ცხოველები

en: LZW compression
ka: LZW შეკუმშვა

en: Lamp
ka: ნათურა

en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

en: Large
ka: დიდი

en: Latitude
ka: განედი

en: Latitude of Destination
ka: სამიზნის განედი

en: Left
ka: მარცხენა

en: Left to right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Left-bottom
ka: მარცხენა-ქვედა

en: Left-center
ka: მარცხენა ცენტრი

en: Left-right
ka: მარცხენა მარჯვენა

en: Left-top
ka: მარცხენა-ზედა

en: Lens
ka: ლინზა

en: Lens Data
ka: ლინზის მონაცემები

en: Lens Distortion Parameters
ka: ლინზის დამახინჯების მორგება

en: Lens Info
ka: ლინზის ინფორმაცია

en: Lens Make
ka: ლინზის მწარმოებელი

en: Lens Model
ka: ლინზის მოდელი

en: Lens Serial Number
ka: ლინზის სერიული ნომერი

en: Lens Specification
ka: ლინზის სპეციფიკაცია

en: Lens Temperature
ka: ლინზის ტემპერატურა

en: Lens Type
ka: ლინზის ტიპი

en: Light Condition
ka: განათების პირობები

en: Light Source
ka: სინათლის წყარო

en: Light Type
ka: განათების ტიპი

en: Long
ka: გრძელი

en: Long shutter
ka: გრძელი შატერი

en: Longitude
ka: გრძედი

en: Longitude of Destination
ka: სამიზნის გრძედი

en: Low
ka: დაბალი

en: Lower-left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Lower-right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Lowest
ka: უმდაბლესი

en: Macro
ka: მაკრო

en: Macro Mode
ka: მაკრო რეჟიმი

en: Maker Note
ka: შენიშვნა

en: Manual
ka: ხელით

en: Manual AF point selection
ka: AF წერტილის ხელით არჩევა

en: Manual focus
ka: ფოკუსის ხელით მითითება

en: Manual temperature (Kelvin)
ka: ტემპერატურის ხელით მითითება (კელვინი)

en: Manual: %liK
ka: ხელით: %liK

en: Manual: unknown
ka: ხელით: იცნობი

en: Manufacturer
ka: მწარმოებელი

en: Maximal Aperture
ka: მაქსიმალური დიაფრაგმა

en: Measured Color
ka: გაზომილი ფერი

en: Measured EV
ka: გაზომილი EV

en: Measured EV 2
ka: გაზომილი EV 2

en: Measurement Precision
ka: გაზომვის სიზუსტე

en: Medium
ka: საშუალო

en: Medium 1
ka: საშუალო 1

en: Medium 2
ka: საშუალო 2

en: Medium 3
ka: საშუალო 3

en: Medium hard
ka: საშუალო მაგარი

en: Medium high
ka: საშუალო მაღალი

en: Medium low
ka: საშუალო დაბალი

en: Medium soft
ka: საშუალო რბილი

en: Metering Mode
ka: გაზომვის რეჟიმი

en: Mid-left
ka: შუა მარცხენა

en: Mid-right
ka: შუა მარჯვენა

en: Middle range
ka: საშუალო დიაპაზონი

en: Minimal Aperture
ka: მინიმალური დიაფრაგმა

en: Model
ka: მოდელი

en: Model ID
ka: მოდელის ID

en: Model Identification
ka: მოდელის იდენტიფიკაცია

en: Modified Info
ka: შეცვლილი ინფორმაცია

en: Monochrome
ka: შავთეთრი

en: Movie
ka: ფილმი

en: Movie Info
ka: ფილმის ინფორმაცია

en: Multiple
ka: მრავალი

en: Museum
ka: მუზეუმი

en: My Colors
ka: ჩემი ფერები

en: My color data
ka: ჩემი ფერის მონაცემებ

en: My colors
ka: ჩემი ფერები

en: N/A
ka: შეუსაბამო

en: ND Filter
ka: ND ფილტრი

en: NP & flash
ka: NP & განათება

en: Natural photo
ka: ბუნებრივი სურათი

en: Neutral
ka: ნეიტრალური

en: Night
ka: ღამე

en: Night scene
ka: ღამის სცენა

en: Night snapshot
ka: ღამე გადაღებული

en: Nikon Settings
ka: Nikon-ის პარამეტრები

en: No
ka: არა

en: No AE
ka: AE-ის გარეშე

en: No blur
ka: ბუნდოვნების გარეშე

en: No fisheye
ka: თევზისთვალის გარეშე

en: No flash
ka: განათების გარეშე

en: No flash function
ka: სინათლის გარეშე

en: Noise Reduction
ka: ხმაურის შემცირება

en: None
ka: არაფერი

en: None (MF)
ka: არაფერი (ხელით ფოკუსი)

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Normal AE
ka: ნორმალური AE

en: Normal focus
ka: ნორმალური ფოკუსი

en: Normal process
ka: ნორმალური დამუშავება

en: Normal program
ka: ნორმალური პროგრამა

en: Normal, HQ
ka: ნორმალური, HQ

en: Normal, RAW
ka: ნორმალური, RAW

en: Normal, SHQ
ka: ნორმალური, SHQ

en: Normal, SQ
ka: ნორმალური, SQ

en: Normal, SQ1
ka: ნორმალური, SQ1

en: Normal, SQ2
ka: ნორმალური, SQ2

en: Normal, standard
ka: ნორმალური, სტანდარტული

en: Normal, super high
ka: ნორმალური, ზემაღალი

en: North or South Latitude
ka: ჩრდილოეთი ან სამხრეთი განედი

en: Not defined
ka: აღუწერელია

en: Not enough memory
ka: მეხსიერება საკმარისი არ არის

en: Not known
ka: უცნობი

en: Object Distance
ka: ობიექტის დაშორება

en: Off
ka: გამორთული

en: On
ka: ჩართული

en: On (Preset)
ka: ჩართ (პრესეტი)

en: On, red-eye reduction
ka: ჩართული, წითელი თვალის მოცილება

en: On, shot only
ka: ჩართ, მხოლოდ გადაღებისას

en: One-shot AF
ka: ფოკუსი თითოეული კადრისთვის (One-shot AF)

en: Optical Zoom
ka: ოპტიკური გადიდება

en: Optical Zoom Code
ka: ოპტიკური გადიდების კოდი

en: Optimize Image
ka: გამოსახულების ოპტიმიზაცია

en: Order Number
ka: შეკვეთის ნომერი

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: Original
ka: საწყისი

en: Other
ka: სხვები

en: Out of focus
ka: ფოკუსის გარეთ

en: Over exposed
ka: გადაექსპონირებულია

en: Owner Name
ka: მფლობელის სახელი

en: PackBits compression
ka: PackBits სეკუმსვა

en: Padding
ka: შევსება

en: Palette
ka: პალიტრა

en: Pan focus
ka: პანინგის ფოკუსი

en: Panorama
ka: პანორამა

en: Panorama Direction
ka: პანორამის მიმართულება

en: Panorama Frame
ka: პანორამის კადრი

en: Partial
ka: ნაწილობრივ

en: Party
ka: წვეულება

en: Pattern
ka: შაბლონი

en: Personal Functions
ka: პირადი ფუნქციები

en: Personal Functions Values
ka: პირადი ფუნქციების მნიშვნელობები

en: Photo Effect
ka: ფოტო ეფექტი

en: Picture Control Data
ka: სურათის საკონტროლო მონაცემები

en: Picture Mode
ka: სურათის რეჟიმი

en: Picture Mode (2)
ka: სურათის რეჟიმი (2)

en: Picture Style
ka: სურათის სტილი

en: Pixel X Dimension
ka: პიქსელის X ზომა

en: Pixel Y Dimension
ka: პიქსელის Y ზომა

en: Planar Configuration
ka: პლანარული კონფიგურაცია

en: Planar format
ka: ბრტყელი ფორმატი

en: Portrait
ka: პორტრეტი

en: Postcard
ka: საფოსტო ბარათი

en: Preset
ka: შაბლონი

en: Press start, press stop
ka: დააჭირეთ დაწყებას, დააჭირეთ გაჩერებას

en: Preview Image
ka: გამოსახულების გადახედვა

en: Preview Image Info
ka: გამოსახულების ინფორმაციის გადახედვა

en: Preview Image Valid
ka: გამოსახულების მინიატურა სწორია

en: Preview Length
ka: გადახედვის ხანგრძლივობა

en: Preview Size
ka: მინიატურის ზომა

en: Preview Start
ka: გადახედვის დაწყება

en: PrintIM Settings
ka: PrintIM-ის მორგება

en: Program
ka: პროგრამა

en: Program AE
ka: პროგრამის AE

en: Program Shift
ka: პროგრამის წანაცვლება

en: Progressive
ka: პროგრესული

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Quality Level
ka: ხარისხის დონე

en: R
ka: მარჯ

en: Rational
ka: რაციონალური

en: Record Mode
ka: ჩაწერის რეჟიმი

en: Red Balance
ka: წითლის ბალანსი

en: Red Correction %f, blue Correction %f
ka: წითლის კორექცია %f, ლურჯის კორექცია %f

en: Red-eye reduction
ka: წითელი თვალის მოცილება

en: Related Sound File
ka: მიბმული ხმოვანი ფაილი

en: Reserved
ka: რეზერვირებული

en: Resolution Unit
ka: გარჩევადობის საზომი ერთეული

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Right to left
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Right-bottom
ka: მარჯვენა-ქვედა

en: Right-top
ka: მარჯვენა-ზედა

en: Rotate 180
ka: 180°-ით შებრუნება

en: Rotate 270 CW
ka: 270° -ით მობრუნება სიმ

en: Rotate 90 CW
ka: 90° -ით მობრუნება სიმ

en: Rotated by software
ka: პროგრამის მიერ შებრუნებული

en: SByte
ka: ნიშნიანი ბაიტი

en: SLong
ka: დიდი მთელი რიცხვი ნიშნით

en: SRAW Quality
ka: SRAW ხარისხი

en: SRational
ka: რაციონალური ნიშნით

en: SShort
ka: პატარა მთელი რიცხვი ნიშნით

en: SXGA basic
ka: SXGA საბაზისო

en: SXGA fine
ka: SXGA კარგი

en: SXGA normal
ka: SXGA ნორმალური

en: Samples per Pixel
ka: სემპლები თითოეულ პიქსელზე

en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

en: Saturation 2
ka: გაჯერებულობა 2

en: Scene Capture Type
ka: სცენის ჩაწერის ტიპი

en: Scene Detect
ka: სცენის ამოცნობა

en: Scene Select
ka: სცენის არჩევანი

en: Scene Type
ka: სცენის ტიპი

en: Sea level
ka: ზღვის დონეზე

en: Self portrait
ka: თვითპორტრეტი

en: Self-timer
ka: წამმზომი

en: Sensing Method
ka: გრძნობის მეთოდი

en: Sensitivity Type
ka: მგრძნობიარობის ტიპი

en: Sensor Blue Level
ka: სენსორის ლურჯის დონე

en: Sensor Info
ka: სენსორის ინფორმაცია

en: Sensor Pixel Size
ka: სენსორის პიქსელის ზომა

en: Sensor Red Level
ka: სენსორის წითლის დონე

en: Sensor Temperature
ka: სენსორის ტემპერატურა

en: Sepia
ka: სეპია

en: Sequence Number
ka: მიმდევრობის ნომერი

en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

en: Serial Number 2
ka: სერიული ნომერი 2

en: Settings (First Part)
ka: პარამეტრები (პირველი ნაწილი)

en: Settings (Second Part)
ka: პარამეტრები (მეორე ნაწილი)

en: Shade
ka: დაჩრდილვა

en: Sharpness
ka: სიმკვეთრე

en: Sharpness Factor
ka: სიმკვეთრის ფაქტორი

en: Sharpness Frequency
ka: სიმკვეთრის სიხშირე

en: Sharpness Frequency Table
ka: სიმკვეთრის სიხშირის ცხრილი

en: Sharpness Setting
ka: სიმკვეთრის პარამეტრი

en: Sharpness Table
ka: სიმკვეთრის ცხრილი

en: Short
ka: მოკლე

en: Shutter
ka: შატერი

en: Shutter Mode
ka: შატერის რეჟიმი

en: Shutter Speed
ka: შატერის სიჩქარე

en: Shutter priority
ka: შატერის პრიორიტეტი

en: Shutter priority AE
ka: შატერის პრიორიტეტი AE

en: Single
ka: ერთი

en: Size of compressed image data in bytes.
ka: შეკუმშული Სურათის მონაცემების ზომა ბაიტებში.

en: Slow Shutter
ka: ნელი შატერი

en: Slow Synchro Mode
ka: ნელი სინქრონიზაციის რეჟიმი

en: Slow shutter
ka: ნელი შატერი

en: Slow synchro
ka: ნელი სინქრონიზაცია

en: Small
ka: პატარა

en: Smooth
ka: რბილი

en: Snow
ka: თოვლი

en: Soft
ka: რბილი

en: Softest
ka: ურბილესი

en: Software
ka: პროგრამები

en: Spectral Sensitivity
ka: სპექტრალური მგრძნობიარობა

en: Speed Unit
ka: სიჩქარის ერთეული

en: Speed of GPS Receiver
ka: GPS მიმღების სიჩქარე

en: Speed/Sequence/Panorama Direction
ka: სიჩქარე/მიმდევრობა/პანორამის მიმართულება

en: Sport
ka: სპორტი

en: Sports
ka: სპორტი

en: Spot
ka: წერტილოვანი

en: Spot focus
ka: წერტილოვანი ფოკუსი

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Standard (100%)
ka: სტანდარტული (100%)

en: Still image
ka: სტატიკური გამოსახულება

en: Sub-second Time
ka: ქვეწამის დრო

en: Sub-second Time (Digitized)
ka: ქვეწამის დრო (ციფრული)

en: Sub-second Time (Original)
ka: ქვეწამის დრო (საწყისი

en: Subject Area
ka: გადაღების ადგილი

en: Subject Distance
ka: სუბიექტის დაშორება

en: Subject Distance Range
ka: სუბიექტის დაშორების დიაპაზონი

en: Subject Location
ka: სუბიექტის მდებარეობა

en: Sunny
ka: მზიანი

en: Sunset
ka: მზის ჩასვლა

en: Super Macro
ka: სუპერ მაკრო

en: Super fine, HQ
ka: ძალიან კარგი, HQ

en: Super fine, RAW
ka: ძალიან კარგი, RAW

en: Super fine, SHQ
ka: ძალიან კარგი, SHQ

en: Super fine, SQ
ka: ძალიან კარგი, SQ

en: Super fine, SQ1
ka: ძალიან კარგი, SQ1

en: Super fine, SQ2
ka: ძალიან კარგი, SQ2

en: Super fine, high
ka: ძალიან კარგი, მაღალი

en: Super fine, super high
ka: ძალიან კარგი, ზემაღალი

en: Super macro
ka: სუპერ მაკრო

en: Superfine
ka: შესანიშნავი

en: Target Aperture
ka: სამიზნე დიაფრაგმა

en: Target Exposure Time
ka: სამიზნის ექსპოზიციის დრო

en: Text
ka: ტექსტი

en: The F number.
ka: F რიცხვი.

en: The data provided does not follow the specification.
ka: მოწოდებული მონაცემები სპეციფიკაციას არ მიყვება.

en: The file '%s' could not be opened.
ka: ფაილის '%s' გახსნა შეუძლებელია.

en: The system cannot provide enough memory.
ka: სისტემას მეხსიერების საკმარისი რადენობის მოწოდება არ შეუძლია.

en: Thumbnail Image
ka: მინიატურის გამოსახულება

en: Time
ka: დრო

en: Time Info
ka: დროის ინფორმაცია

en: Time Zone
ka: დროის სარტყელი

en: Time Zone Offset
ka: დროის სარტყელის წანაცვლება

en: Tone Curve
ka: ტონის მრუდი

en: Top
ka: თავში

en: Top to bottom
ka: ზემოდან ქვემოთ

en: Top-center
ka: ზედა ცენტრი

en: Top-left
ka: ზედა მარცხენა

en: Top-right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Total Number of Pictures Taken
ka: გადაღებული სურათების ჯამური რაოდენობა

en: Transfer Function
ka: გადაცემის ფუნქცია

en: Transfer Range
ka: გადაცემის დიაპაზონი

en: Tungsten
ka: ვოლფრამი

en: Tv-priority
ka: TV-პრიორიტეტი

en: Uncalibrated
ka: კალიბრაციის გარეშე

en: Uncompressed
ka: შეუკუმშავი

en: Undefined
ka: გაურკვეველი

en: Underwater
ka: წყალქვეშა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown Exif Version
ka: Exif-ის უცნობი ვერსია

en: Unknown FlashPix Version
ka: FlashPix-ის უცნობი ვერსია

en: Unknown encoding.
ka: უცნობი კოდირება.

en: Unknown value %i
ka: უცნობი მნიშვნელობა %i

en: Upper-left
ka: ზედა მარცხენა

en: Upper-right
ka: ზედა მარჯვენა

en: User 1
ka: მომხმარებელი 1

en: User 2
ka: მომხმარებელი 2

en: User Comment
ka: მომხმარებლის კომენტარი

en: User def. 1
ka: ხელით მითით. 1

en: User def. 2
ka: ხელით მითით. 2

en: User def. 3
ka: ხელით მითით. 3

en: User selected
ka: მომხმარებლის არჩეული

en: VGA basic
ka: VGA საბაზისო

en: VGA fine
ka: VGA კარგი

en: VGA normal
ka: VGA ნორმალური

en: VR Info
ka: VR ინფორმაცია

en: VRD Offset
ka: VRD წანაცვლება

en: Very close
ka: ძალიან ახლო

en: Vibration reduction
ka: ვიბრაციის შემცირება

en: Vivid
ka: კაშკაშა

en: White Balance
ka: თეთრის ბალანსი

en: White Balance Mode
ka: თეთრის ბალანსის რეჟიმი

en: White Balance Setting
ka: თეთრის ბალანსის პარამეტრი

en: White Board
ka: თეთრი დაფა

en: White Point
ka: თეთრი წერტილი

en: Whitebalance Table
ka: თეთრის ბალანსის ცხრილი

en: Wide
ka: ფართო

en: Wide1 (230%)
ka: ფართო1 (230%)

en: Wide2 (400%)
ka: ფართო2 (400%)

en: Widescreen
ka: ფართო ეკრანი

en: With strobe
ka: სტრობით

en: Without strobe
ka: სტრობის გარეშე

en: World Time
ka: მსოფლიო დრო

en: X-Resolution
ka: X-გაფართოება

en: XML Packet
ka: XML პაკეტი

en: XMP Metadata
ka: XMP მეტამონაცემები

en: XP Author
ka: XP ავტორი

en: XP Comment
ka: XP კომენტარი

en: XP Keywords
ka: XP საკვანძო სიტყვები

en: XP Subject
ka: XP თემა

en: XP Title
ka: XP სათაური

en: Y
ka: ი

en: Y-Resolution
ka: Y-გაფართოება

en: YCbCr Coefficients
ka: YCbCr კოეფიციენტები

en: YCbCr Positioning
ka: YCbCr მდებარეობა

en: Yes
ka: დიახ

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Zoom Step Count
ka: გადიდების ბიჯების რაოდენობა

en: [None]
ka: [არცერთი]

en: cm
ka: სმ
