apt 3.1.12 - en to ka translation catalogue (297 entries)

en: %c%s... Done
ka: %c%s... დასრულდა

en: %c%s... Error!
ka: %c%s... შეცდომა!

en: %lid %lih %limin %lis
ka: %liდ %liსთ %liწთ %liწმ

en: %lih %limin %lis
ka: %liსთ %liსთ %liწმ

en: %limin %lis
ka: %liწთ %liწმ

en: %lis
ka: %liწმ

en: %s: Credentials for %s match, but the protocol is not encrypted. Annotate with %s:// to use.
ka: %s: %s-ის ავტორიზაციის დეტალები სწორია, მაგრამ პროტოკოლი დაშიფრული არაა. გამოსაყენებლად მიუთითეთ %s:// .

en: %s: The special 'Pin-Priority: %s' can only be used for 'Package: *' records
ka: %s: ჩანაწერებისთვის 'Package: *' სპეციალური პარამეტრი 'Pin-Priority: %s' შეგიძლიათ გამოიყენოთ

en: %s: Value %s is outside the range of valid pin priorities (%d to %d)
ka: %s: მნიშვნელობა %s მიმაგრების პრიორიტეტების დასაშვებ დიაპაზონს გარეთაა (%d-დან %d-მდე)

en: Archive is too short
ka: არქივი მეტისმეტად მოკლეა

en: Archives directory %s is missing.
ka: არქივის საქაღალდე %s ვერ ვიპოვე.

en: Audit:
ka: აუდიტი:

en: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your system.
ka: გაითვალისწინეთ, რომ ბლოკის ფაილის წაშლა გადაწყვეტა არაა და შეიძლება, სისტემა გაგიფუჭოთ.

en: Breaks
ka: შესვენებები

en: Building dependency tree
ka: დამოკიდებულების ხის აგება

en: Cache has an incompatible versioning system
ka: კეშს შეუთავსებელი ვერსიის სისტემა გააჩნია

en: Calculating upgrade
ka: განახლების გამოთვლა

en: Can not write log (%s)
ka: ჟურნალის (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
ka: '%2$s'-ის ვერსიის %1$s გადმოსაწერი წყარო ვერ ვიპოვე

en: Can't find authentication record for: %s
ka: არარსებული ავთენტიკაციის ჩანაწერი ელემენტისთვის: %s

en: Can't mmap an empty file
ka: ცარიელი ფაილის mmap() შეუძლებელია

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
ka: პაკეტიდან '%s' კანდიდატ ვერსიას ვერ ავირჩევ, რადგან ის სრულად ვირტუალურია

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
ka: პაკეტიდან '%s' დაყენებულ ან კანდიდატ ვერსიას ვერ ავირჩევ, რადგან მათ ის არ გააჩნია

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
ka: პაკეტიდან '%s' დაყენებულ ვერსიას ვერ ავირჩევ, რადგან ის სრულად ვირტუალურია

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
ka: პაკეტიდან '%s' უახლეს ვერსიას ვერ ავირჩევ, რადგან ის სრულად ვირტუალურია

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
ka: პაკეტიდან '%s' ვერსიას ვერ ავირჩევ, რადგან ის სრულად ვირტუალურია

en: Candidate versions
ka: კანდიდატი ვერსიები

en: Cannot convert %s to integer: out of range
ka: %s-ის მთელ რიცხვში გადაყვანა შეუძლებელია: დიაპაზონს გარეთაა

en: Cannot find a configured compressor for '%s'
ka: '%s'-სთვის მითითებული შემკუმშავი ვერ ვიპოვე

en: Cannot find history files: %s
ka: ისტორიის ფაილები ვერ ვიპოვე: %s

en: Changelog unavailable for %s=%s
ka: ცვლილებების ჟურნალი მიუწვდომელია პაკეტისთვის %s=%s

en: Clean of %s is not supported
ka: %s-ის გასუფთავება მხარდაჭერილი არაა

en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
ka: ხელმოწერილი ფაილი არასწორია. მივიღე '%s' (ქსელს ავთენტიკაცია სჭირდება?)

en: Command line option %s is not boolean
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრი %s ლოგიკური არაა

en: Command line option %s is not understood in combination with the other options
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრი %s სხვა პარამეტრებთან ერთად გაუგებარია

en: Command line option '%c' [from %s] is not understood in combination with the other options.
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრი '%c' [%s-დან] სხვა პარამეტრებთან ერთად გაუგებარია.

en: Completely removed %s
ka: %s-ის სრულად წაიშალა

en: Completely removing %s
ka: %s-ის სრულად წაშლა

en: Configuring %s
ka: %s-ის მორგება

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
ka: გამომრიცხავი დირსტრიბუტივი:%s (ველოდი %s, მივიღე %s)

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s
ka: პარამეტრისთვის %s წყაროს %s %s შესახებ ურთიერთგამომრიცხავი მნიშვნელობები აყენია

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s: %s != %s
ka: პარამეტრისთვის %s წყაროს %s %s შესახებ ურთიერთგამომრიცხავი მნიშვნელობები აყენია: %s !=%s

en: Conflicts
ka: კონფლიქტები

en: Copying package lists...
ka: პაკეტების სიის კოპირება...

en: Corrupted archive
ka: დაზიანებული არქივი

en: Could not close file: %s
ka: ფაილის დახურვის შეცდომა: %s

en: Could not configure '%s'.
ka: '%s'-ის მორგების შეცდომა.

en: Could not get lock %s
ka: ბლოკის (%s) მიღების შეცდომა

en: Could not get lock %s. It is held by process %d
ka: %s-ის ბლოკირების შეცდომა. ის შეჩერებულია შემდეგი პროცესის მიერ: %d

en: Could not get lock %s. It is held by process %d (%s)
ka: %s-ის ბლოკირების შეცდომა. ის შეჩერებულია შემდეგი პროცესის მიერ: %d (%s)

en: Could not open file %s
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია: %s

en: Could not open file '%s'
ka: ფაილის ('%s') გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open file descriptor %d
ka: ფაილის დესკრიპტორის %d გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open file: %s
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია: "%s"

en: Could not open lock file %s
ka: ბლოკის ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა

en: Could not parse file: %s
ka: ფაილის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
ka: '%s'-ზე დაუყოვნებლივი მორგების გადატარება შეუძლებელია. დეტალებისთვის იხილეთ 'man 5 apt.conf'-ის თავი: APT::Immediate-Configure. (%d)

en: Could not read meta data from %s
ka: %s-დან მეტამონაცემების წაკითხვა შეუძლებელია

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
ka: ფაილის დესკრიპტორის %i დუბლირება შეუძლებელია

en: Couldn't find any package by glob '%s'
ka: გლობით '%s' ვერც ერთი პაკეტი ვერ ვიპოვე

en: Couldn't find any package by regex '%s'
ka: რეგულარული გამოსახულებით '%s' ვერც ერთი პაკეტი ვერ ვიპოვე

en: Couldn't find task '%s'
ka: ამოცანა '%s' ვერ ვიპოვე

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
ka: %llu ბაიტის mmap() შეუძლებელია

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
ka: %lu ბაიტის mmap() შეუძლებელია

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
ka: ამნაირი რეპოზიტორიიდან მიღებული მონაცემების ავთენტიკაცია შეუძლებელია და ამიტომ ისინი პოტენციურ საფრთხეს წარმოადგენენ.

en: Debug:
ka: გამართვა:

en: Dependency generation
ka: დამოკიდებულებების გენერაცია

en: Depends
ka: დამოკიდებულია

en: Did not understand pin type %s
ka: მიმაგრების ტიპი %s გაუგებარია

en: Directory '%s' missing
ka: საქაღალდე '%s' აღმოჩენილი არაა

en: Download is performed unsandboxed as root as file '%s' couldn't be accessed by user '%s'.
ka: გადმოწერა სენდბოქსის გარეშე, root-ით მოხდება, რადგან ფაილზე '%s' მომხმარებელს '%s' წვდომა არ გააჩნია.

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
ka: დინამიკური MMAP-ისთვის ადგილი აღარ დარჩა. გაზარდეთ APT::Cache-Start-ის ზომა. მიმდინარე მნიშვნელობაა %lu. (man 5 apt.conf)

en: Empty package cache
ka: პაკეტების კეშის გასუფთავება

en: Enhances
ka: გააფართოებს

en: Error occurred while processing %s (%s%d)
ka: შეცდომა %s-ის დამუშავებისას (%s%d)

en: Error reading archive member header
ka: არქივის წევრის თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
ka: შეცდომა. pkgProblemResolver::Resolve-მა შეცდომები დააგენერირა. ეს შეიძლება შეჩერებული პაკეტების გამო ხდებოდეს.

en: Error:
ka: შეცდომა:

en: Execute external planner
ka: გარე დამგეგმავის გაშვება

en: Execute external solver
ka: გარე ამომხსნელის გაშვება

en: External planner failed without a proper error message
ka: გარე დამგეგმავი ავარიულად, სწორი შეცდომის შეტყობინების გარეშე დასრულდა

en: External solver failed without a proper error message
ka: გარე ამომხსნელი ავარიულად, სწორი შეცდომის შეტყობინების გარეშე დასრულდა

en: Failed to close file %s
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა

en: Failed to create subprocess IPC
ka: ქვეპროცესის IPC-ის შექმნის შეცდომა

en: Failed to exec compressor
ka: შეცდომა შემკუმშავის გაშვებისას

en: Failed to fetch %s  %s
ka: %s-ის გამოთხოვის შეცდომა  %s

en: Failed to open StateFile %s
ka: მდგომარეობის ფაილის %s გახსნის შეცდომა

en: Failed to read the archive headers
ka: არქივის თავსართების წაკითხვის შეცდომა

en: Failed to readlink %s
ka: %s-ზე readlink()-ის შეცდომა

en: Failed to stat %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: Failed to stat the cdrom
ka: CD-ROM-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: Failed to truncate file
ka: ფაილის წაკვეთა შეუძლებელია

en: Failed to write file %s
ka: ფაილის (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Failed to write temporary StateFile %s
ka: დროებითი მდგომარეობის ფაილის %s ჩაწერის შეცდომა

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
ka: აღმოჩენილია %zu პაკეტის ინდექსი, %zu წყაროს ინდექსი, %zu თარგმანის ინდექსი და %zu ხელმოწერა

en: Found label '%s'
ka: ვიპოვე ჭდე '%s'

en: Hash Sum mismatch
ka: ჰეშის ჯამი არ ემთხვევა

en: Hash mismatch for: %s
ka: %s: ჰეში არ ემთხვევა

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
ka: ფაილი %s პაკეტისთვის ვერ ვიპოვე. ეს შეიძლება ნიშნავდეს, რომ პაკეტი ხელით უნდა გაასწოროთ. (არქიტექტურა არ არსებობს)

en: IO Error saving source cache
ka: შეტანა/გამოტანის შეცდომა წყაროს კეშის შენახვისას

en: Identifying...
ka: იდენტიფიკაცია...

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
ka: თუ Tor-ის გამოყენებას გულისხმობდით, გამოიყენეთ %s %s-ის მაგიერ.

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
ka: '%s'-ის გამოტოვება საქაღალდეში '%s', რადგან ის ჩვეულებრივი ფაილი არაა

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
ka: '%s'-ის გამოტოვება საქაღალდეში '%s', რადგან მისი ფაილის სახელის გაფართოება არასწორია

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
ka: '%s'-ის გამოტოვება საქაღალდეში '%s', რადგან მას ფაილის სახელის გაფართოება არ აქვს

en: Index file type '%s' is not supported
ka: ინდექსის ფაილის ტიპი '%s' მხარდაჭერილი არაა

en: Installed %s
ka: %s დაყენებულია

en: Installing %s
ka: %s-ის დაყენება

en: Insufficient information available to perform this download securely
ka: მითითებული ინფორმაცია უსაფრთხოდ გადმოწერისთვის საკმარისი არაა

en: Internal error, could not locate member %s
ka: შიდა შეცდომა. წევრი %s ვერ ვიპოვე

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
ka: არასწორი '%s'-ის ჩანაწერი რელიზის ფაილში %s

en: Invalid archive member header
ka: არქივის წევრის თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: Invalid archive signature
ka: არასწორი არქივის ხელმოწერა

en: Invalid file format
ka: არასწორი ფაილის ფორმატი

en: Invalid operation %s
ka: არასწორი ოპერაცია: %s

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
ka: არასწორი ჩანაწერი პარამეტრების ფაილში %s. პაკეტის თავსართის გარეშე

en: Invalid value set for option %s regarding source %s %s (%s)
ka: პარამეტრისთვის %s წყაროს %s %s (%s) შესახებ არასწორი მნიშვნელობები აყენია

en: Is /dev/pts mounted?
ka: /dev/pts მიმაგრებულია?

en: Is the package %s installed?
ka: პაკეტი %s ნამდვილად დაყენებულია?

en: List directory %s is missing.
ka: სიების საქაღალდე %s ვერ ვპოვე.

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
ka: ფაილების ჩამონათვალის შექმნა შეუძლებელია, რადგან '%s' საქაღალდეს არ წარმოადგენს

en: Malformed entry %u in %s file %s (%s)
ka: არასწორი ჩანაწერი ხაზზე %u ფაილში '%s' %s (%s)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
ka: არასწორი ჩანაწერი ხაზზე %u წყაროების სიაში %s (ტიპი)

en: Malformed stanza %u in source list %s (type)
ka: არასწორი სექცია ხაზზე %u წყაროების სიაში %s (ტიპი)

en: Method %s did not start correctly
ka: მეთოდი %s სწორად არ გაეშვა

en: More information about this can be found online in the Release notes at: %s
ka: ამის შესახებ მეტი ინფორმაცია ონლაინ შეგიძლიათ იპოვოთ, ბმულზე: %s

en: Mounting CD-ROM...
ka: CD-ROM-ის მოლოდინი...

en: No Hash entry in Release file %s
ka: რელიზის ფაილში '%s' ჰეშის სექცია ვერ ვიპოვე

en: No Hash entry in Release file %s which is considered strong enough for security purposes
ka: რელიზის ფაილში '%s' ჰეშის სექცია, რომელიც საკმარისად ძლიერია უსაფრთხოებისთვის, ვერ ვიპოვე

en: No apport report written because MaxReports is reached already
ka: Apport-ის ანგარიში ჩაწერილი არაა, რადგან MaxReports უკვე მიღწეულა

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
ka: Apport-ის ანგარიში ჩაწერილი არაა, რადგან შეცდომის შეტყობინებიდან გამომდინარე, დისკზე ადგილი აღარაა

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
ka: Apport-ის ანგარიში ჩაწერილი არაა, რადგან შეცდომის შეტყობინება dpkg-ს შეტანა გამოტანის შეცდომაზე მიუთითებს

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
ka: Apport-ის ანგარიში ჩაწერილი არაა, რადგან შეცდომის შეტყობინებიდან გამომდინარე, მეხსიერება საკმარისი არაა

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
ka: Apport-ის ანგარიში ჩაწერილი არაა, რადგან შეცდომის შეტყობინებიდან გამომდინარე, ლოკალურ სისტემას პრობლემები გააჩნია

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
ka: Apport-ის ანგარიში ჩაწერილი არაა, რადგან შეცდომის შეტყობინებიდან გამომდინარე, ის წინა შეცდომას მოყოლილი ახალი შეცდომას წარმოადგენს.

en: No priority (or zero) specified for pin
ka: მიმაგრებისთვის პრიორიტეტი მითითებული არაა (ან ნულოვანია)

en: No sandbox user '%s' on the system, can not drop privileges
ka: სისტემაში სენდბოქსის მომხმარებელი '%s' არ არსებობს. პრივილეგიების დაწევა შეუძლებელია

en: No sections in Release file %s
ka: რელიზის ფაილში '%s' სექციები ნაპოვნი არაა

en: Not locked
ka: დაბლოკილი არაა

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
ka: ბლოკირება არ გამოიყენება, რადგან ბლოკირების ფაილი %s nfs მიმაგრების წერტილზეა

en: Not using locking for read only lock file %s
ka: ბლოკირება არ გამოიყენება, რადგან ბლოკირების ფაილი %s მხოლოდ-კითხვადია

en: Notice:
ka: შეტყობინება:

en: Noting disappearance of %s
ka: %s-ის გაქრობის ჩანიშვნა

en: Obsoletes
ka: მოძველებული

en: Operation was interrupted before it could finish
ka: ოპერაცია მის დასრულებამდე შეწყდა

en: Option %s requires an argument.
ka: პარამეტრს ('%s') არგუმენტი ესაჭიროება.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
ka: პარამეტრს %s არგუმენტად მთელი რიცხვი ესაჭიროება და არა '%s'

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
ka: პარამეტრი %s: მოსარგები ელემენტის სპეციფიციკაციას უნდა ჰქონდეს =<მნიშვნ>.

en: Option '%s' is too long
ka: პარამეტრი '%s' ძალიან გრძელია

en: Packaging system '%s' is not supported
ka: პაკეტების სისტემა '%s' მხადაჭერილი არაა

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
ka: ჩადეთ დისკი ჭდით: '%s' ამძრავში '%s' და [Enter]-ს დააწექით.

en: PreDepends
ka: წინასწარდამოკიდებულია

en: Prepare for receiving solution
ka: ამოხსნის მიღებისთვის მომზადება

en: Preparing %s
ka: %s-ის მომზადება

en: Preparing for removal of %s
ka: %s-ის წასაშლელად მომზადება

en: Preparing to completely remove %s
ka: %s-ის სრულად წასაშლელად მომზადება

en: Preparing to configure %s
ka: %s-ის მოსარგებად მომზადება

en: Problem closing the file %s
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა

en: Problem closing the gzip file %s
ka: GZip ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა

en: Problem renaming the file %s to %s
ka: ფაილის სახელის %s-დან %s-ზე გადარქმევის შეცდომა

en: Problem syncing the file
ka: ფაილის სინქრონიზაციის პრობლემა

en: Problem unlinking the file %s
ka: პრობლემა ფაილის (%s) მოხსნისას

en: Progress: [%3li%%]
ka: მიმდინარეობა: [%3li%%]

en: Read error
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: Reading package lists
ka: პაკეტების სიის კითხვა

en: Reading state information
ka: მდგომარეობის ინფორმაციის წაკითხვა

en: Recommends
ka: რეკომენდაციას უწევს

en: Regex compilation error - %s
ka: რეგულარული გამოსახულების აგების შეცდომა - %s

en: Release '%s' for '%s' was not found
ka: რელიზი '%s' '%s'-სთვის აღმოჩენილი არაა

en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
ka: რელიზის ფაილი '%s'-სთვის ვადაგასულია (არასწორია %s-ის შემდეგ). ამ რეპოზიტორიიდან განახლება არ მოხდება.

en: Release file for %s is not valid yet (invalid for another %s). Updates for this repository will not be applied.
ka: რელიზის ფაილი %s ჯერ სწორი არაა (არასწორია კიდევ %s). ამ რეპოზიტორიიდან განახლება არ მოხდება.

en: Removing %s
ka: %s-ის წაშლა

en: Replaces
ka: ანაცვლებს

en: Repositories should provide a clear-signed InRelease file, but none found at %s.
ka: რეპოზიტორიებს უნდა ჰქონდეთ სუფთად ხელმოწერილი ფაილი InReelease, მაგრამ %s-ში ვერცერთი მოიძებნა.

en: Repository '%s' changed its '%s' value from '%s' to '%s'
ka: რეპოზიტორიაში '%s' ცვლადის '%s' მნიშვნელობა '%s'-დან '%s'-ზე შეიცვალა

en: Repository '%s' changed its default priority for %s from %hi to %hi.
ka: რეპოზიტორიამ '%s' თავისი ნაგულისხმები პრიორიტეტი '%s'-სთვის %hi-დან %hi-ზე შეცვალა.

en: Retrieving file %li of %li
ka: %li ფაილის მიღება %li-დან

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
ka: %li ფაილის მიღება %li-დან (დარჩენილია %s)

en: Running dpkg
ka: Dpkg გაშვებულია

en: Running post-installation trigger %s
ka: დაყენებისშემდგომი ტრიგერის (%s) გაშვება

en: Scanning disc for index files...
ka: დისკის სკანირება ინდექსის ფაილებისთვის...

en: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
ka: რეპოზიტორიის შექმნისა და მომხმარებლის მორგების დეტალების შესახებ ინფორმაციისთვის apt-secure(8) იხილეთ.

en: Selection %s not found
ka: არჩევანი %s ვერ ვიპოვე

en: Send request to planner
ka: დამგეგმავისთვის მოთხოვნის გაგზავნა

en: Send request to solver
ka: ამომხსნელისთვის მოთხოვნის გაგზავნა

en: Send scenario to planner
ka: დამგეგმავისთვის სცენარის გაგზავნა

en: Send scenario to solver
ka: ამომხსნელისთვის სცენარის გაგზავნა

en: Sense %s is not understood, try true or false.
ka: გრძნობა %s ვერ გავიგე, სცადეთ true ან false.

en: Signature error
ka: ხელმოწერის შეცდომა

en: Size mismatch
ka: ზომა არ ემთხვევა

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' does not seem to provide it (sources.list entry misspelt?)
ka: მოხდება მითითებული ფაილის '%s' გამოტოვება, რადგან რეპოზიტორიას '%s' ის არ გააჩნია (sources.list-ის ჩანაწერი არასწორია?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't have the component '%s' (component misspelt in sources.list?)
ka: მოხდება მითითებული ფაილის '%s' მიღების გამოტოვება, რადგან რეპოზიტორიას '%s' კომპონენტი '%s' არ გააჩნია (კომპონენტი sources.list-ში არასწორად წერია?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't support architecture '%s'
ka: მოხდება მითითებული ფაილის '%s' გამოტოვება, რადგან რეპოზიტორიას '%s' არქიტექტურის '%s' მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' provides only weak security information for it
ka: მოხდება მითითებული ფაილის '%s' გამოტოვება, რადგან რეპოზიტორია '%s' მხოლოდ სუსტ უსაფრთხოების მონაცემებს შეიცავს

en: Solving dependencies
ka: დამოკიდებულებების ამოხსნა

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
ka: ზოგიერთი ინდექსის ფაილის გადმოწერა შეუძლებელია. ისინი გამოვტოვე და ძველებს ვიყენებ.

en: Source list entries for this disc are:
ka: დისკისთვის წყაროს სიის ჩანაწერებია:

en: Stored label: %s
ka: დამახსოვრებული ჭდე: %s

en: Sub-process %s exited unexpectedly
ka: ქვეპროცესი %s მოულოდნელად დასრულდა

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
ka: ქვეპროცესმა %s სეგმენტაციის შეცდომა მიიღო.

en: Sub-process %s received signal %u.
ka: ქვეპროცესმა %s მიიღო სიგნალი %u.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
ka: ქვეპროცესმა %s შეცდომის კოდი (%u) დააბრუნა

en: Suggests
ka: გირჩევთ

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: ბლოკი უსახელოდ იწყება.

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: საქაღალდეებზე მუშაობა მხოლოდ ზედა დონიდან შეგიძლიათ

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: დამატებითი ნაგავი მნიშვნელობის შემდეგ

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: დამატებითი ნაგავი ფაილის ბოლოში

en: Syntax error %s:%u: Included from here
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: ჩასმულია აქედან

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: არასწორი ჭდე

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: მეტისმეტად ბევრი ერთმანეთში ჩადგმული ჩასმა

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: დირექტივა '%s' მხარდაჭერილი არაა

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
ka: სინტაქსის შეცდომა %s:%u: დირექტივას clear არგუმენტად პარამეტრების ხე სჭირდება

en: Tar checksum failed, archive corrupted
ka: Tar-ის საკონტროლო ჯამი არასწორია. არქივი დაზიანებულია

en: Target %s (%s) is configured multiple times in %s and %s
ka: წყარო %s (%s) %s-ში და %s-ში ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: Target %s wants to acquire the same file (%s) as %s from source %s
ka: სამიზნე %s-ს უნდა მიიღოს იგივე ფაილი (%s), რაც %s-ს, წყაროდან %s

en: That is not a valid name, try again.
ka: ეს სახელი არასწორია. თავიდან სცადეთ.

en: The dpkg executable set in Dir::Bin::dpkg is missing, falling back to using default dpkg.
ka: dpkg-ის გამშვები ფაილი, რომელიც დაყენებულია Dir::Bin::dpkg-ში, აღმოჩენილი არაა. გადავერთვები ნაგულისხმები dpkg-ის გამოყენებაზე.

en: The list of sources could not be read.
ka: წყაროების სიის წაკითხვა შეუძლებელია.

en: The method '%s' is explicitly disabled via configuration.
ka: მეთოდი '%s' კონფიგურაციიდანაა გამორთული.

en: The method driver %s could not be found.
ka: მეთოდის დრაივერი %s აღმოჩენილი არაა.

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
ka: საჭიროა პაკეტის %s თავიდან დაყენება, მაგრამ მისთვის არქივი ვერ ვიპოვე.

en: The package cache file is an incompatible version
ka: პაკეტების კეშის ფაილის ვერსია თავსებადი არაა

en: The package cache file is corrupted
ka: პაკეტების კეშის ფაილი დაზიანებულია

en: The package cache file is corrupted, it has the wrong hash
ka: პაკეტების კეშის ფაილი დაზიანებულია, რადგან მისი ჰეში არასწორია

en: The package cache was built for different architectures: %s vs %s
ka: პაკეტების კეში სხვა არქიტექტურისთვისაა აგებული: %s და %s

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ka: სტატუსის ფაილის დამუშავება ან გახსნა შეუძლებელია.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
ka: რეპოზიტორიას '%s' რელიზის ფაილი არ აქვს.

en: The repository '%s' is no longer signed.
ka: რეპოზიტორია '%s' ხელმოწერილი აღარაა.

en: The repository '%s' is not signed.
ka: რეპოზიტორია '%s' ხელმოწერილი არაა.

en: The repository '%s' no longer has a Release file.
ka: რეპოზიტორიას '%s' რელიზის ფაილი აღარ აქვს.

en: The repository '%s' provides only weak security information.
ka: რეპოზიტორიას '%s' მხოლოდ სუსტი უსაფრთხოების ინფორმაცია გააჩნია.

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
ka: მნიშვნელობა '%s' APT::Default-Release-სთვის არასწორია იმიტომ, რომ ასეთი რელიზი წყაროებში ხელმისაწვდომი არაა

en: This APT does not support the versioning system '%s'
ka: ამ APT-ს ვერსიების სისტემის '%s' მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: This disc is called: 
    '%s'
ka: ამ დისკის სახელია:
    '%s'

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
ka: კონფლიქტების/დამოკიდებულების-წინა მარყუჟის გამო ამისი დაყენება ძირითადი პაკეტის, %s, დროებით წაშლას მოითხოვს. ეს, ჩვეულებრივ, არასწორია, მაგრამ, თუ მართლა გნებავთ, ეს გააკეთოთ, APT::Force-LoopBreak პარამეტრი ჩართეთ.

en: This is normally not allowed, but the option Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories was given to override it.
ka: ეს ნორმალურად დაშვებული არაა, მაგრამ მითითებულია გადამფარავი პარამეტრი Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories.

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
ka: ეს სწორი DEB არქივი არაა, რადგან '%s' წევრი აკლია

en: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See %s manpage for details.
ka: ამ რეპოზიტორიიდან განახლებების მისაღებად ამას მკაფიოდ უნდა დაეთანხმოთ. დეტალებისთვის იხილეთ %s-ის სახელმძღვანელო.

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
ka: ტიპი '%s', რომელსაც იყენებთ ხაზზე %u წყაროების სიაში %s, არასწორია

en: Type '%s' is not known on stanza %u in source list %s
ka: ტიპი '%s', რომელსაც იყენებთ სექციაში %u წყაროების სიაში %s, არასწორია

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), are you root?
ka: შეცდომა dpkg-ის წინაბოლოს ბლოკის (%s) მიღებისას. root ბრძანდებით?

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), is another process using it?
ka: შეცდომა dpkg-ის წინაბოლოს ბლოკის (%s) მიღებისას. სხვაც იყენებს?

en: Unable to close mmap
ka: შეცდომა mmap()-ის დახურვისას

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
ka: პრობლემები ვერ მოვაგვარე. თქვენი პაკეტები გაფუჭებულია.

en: Unable to determine a suitable packaging system type
ka: შესაფერისი პაკეტების სისტემის ტიპის დადგენა შეუძლებელია

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
ka: MMAP-ის ზომის გაზრდა შეუძლებელია, რადგან ავტომატური გაზრდა გამორთულია მომხმარებლის მიერ.

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
ka: MMAP-ის ზომის მეტად გაზრდა შეუძლებელია, რადგან ზღვარი %lu ბაიტი უკვე მიღწეულია.

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
ka: პაკეტის ფაილები ვერ ვიპოვე. ალბათ დისკი Debian-ის არაა ან არქიტექტურა მცდარია?

en: Unable to locate package %s
ka: პაკეტი %s ვერ ვიპოვე

en: Unable to lock directory %s
ka: საქაღალდის (%s) დაბლოკვის შეცდომა

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
ka: ადმინისტრირების საქაღალდის (%s) დაბლოკვის შეცდომა. root ბრძანდებით?

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
ka: ადმინისტრირების საქაღალდის (%s) დაბლოკვის შეცდომა. სხვაც იყენებს?

en: Unable to mkstemp %s
ka: შეცდომა mkstemp %s-ის გაშვებისას

en: Unable to parse Release file %s
ka: რელიზის ფაილის '%s' დამუშავება შეუძლებელია

en: Unable to parse package file %s (%d)
ka: პაკეტის ფაილის %s (%d) დამუშავების შეცდოა

en: Unable to read %s
ka: %s-ის წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to stat %s.
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა.

en: Unable to stat the mount point %s
ka: მიმაგრების წერტილის (%s) აღმოჩენის შეცდომა

en: Unable to synchronize mmap
ka: შეცდომა mmap()-ის სინქრონიზაციისას

en: Unable to write to %s
ka: %s-ში ჩაწერა შეუძლებელია

en: Unexpected end of file
ka: ფაილის მოულოდნელი ბოლო

en: Unknown TAR header type %u
ka: უცნობი TAR თავსართის ტიპი %u

en: Unknown flag: %s
ka: უცნობი ალამი: %s

en: Unmounting CD-ROM...
ka: CD-ROM-ის მოხსნა...

en: Unpacking %s
ka: %s-ის გაშლა

en: Unparsable control file
ka: არადამუშავებადი კონტროლის ფაილი

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
ka: უცნობი ტიპი აბრევიატურა: '%c'

en: Unsupported file %s given on commandline
ka: ბრძანების სტრიქონში მითითებული ფაილი %s მხარდაჭერილი არაა

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
ka: ამნაირი რეპოზიტორიიდან განახლება როგორც წესი, უსაფრთხო არაა. ამიტომ ნაგულისხმევად ის გამორთულია.

en: Using CD-ROM mount point %s
ka: გამოიყენება CD-ROM-ის მიმაგრების წერტილი %s

en: Version '%s' for '%s' was not found
ka: ვერსია '%s' '%s'-სთვის აღმოჩენილი არაა

en: Waited for %s but it wasn't there
ka: %s-ს ველოდე, მაგრამ იქ არ იყო

en: Waiting for cache lock: %s
ka: კეშის დაბლოკვის მოლოდინი: %s

en: Waiting for disc...
ka: დისკის მოლოდინი...

en: Warning:
ka: გაფრთხილება:

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
ka: განსაცვიფრებელია! თქვენ გადააცილეთ დამოკიდებულებების რაოდენობას, რომლის მხარდაჭერაც APT-ის ამ ვერსიას გააჩნია.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
ka: განსაცვიფრებელია! თქვენ გადააცილეთ აღწერების რაოდენობას, რომლის მხარდაჭერაც APT-ის ამ ვერსიას გააჩნია.

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
ka: განსაცვიფრებელია! თქვენ გადააცილეთ პაკეტის სახელების რაოდენობას, რომლის მხარდაჭერაც APT-ის ამ ვერსიას გააჩნია.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
ka: განსაცვიფრებელია! თქვენ გადააცილეთ ვერსიების რაოდენობას, რომლის მხარდაჭერაც APT-ის ამ ვერსიას გააჩნია.

en: Write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: Writing new source list
ka: ახალი წყაროს სიის ჩაწერა

en: Wrote %i records with %i mismatched files
ka: ჩაწერილია %i ჩანაწერი %i ფაილით, რომელიც არ ემთხვევა

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
ka: ჩაწერილია %i ჩანაწერი %i ფაილით, რომელიც აკლია და %i-ით, რომელიც არ ემთხვევა

en: Wrote %i records with %i missing files.
ka: ჩაწერილია %i ჩანაწერი %i ფაილით, რომელიც აკლია.

en: Wrote %i records.
ka: ჩაიწერა %i ჩანაწერი.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
ka: ამ პრობლემების მოგვარება 'apt-get update' ბრძანების გაშვებით შეგიძლიათ

en: You must put some 'deb-src' URIs in your sources.list
ka: თქვენს sources.list-ში 'deb-src' URI-ები უნდა მიუთითოთ

en: dependency problems - leaving unconfigured
ka: დამოკიდებულებს პრობლემები - მორგება არ მოხდება

en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
ka: dpkg ავარიულად დასრულდა. პრობლემის გადასაწყვეტად '%s' ხელით უნდა გაუშვათ.

en: extra
ka: ექსტრა

en: important
ka: მნიშვნელოვანი

en: optional
ka: არასავალდებულო

en: read, still have %llu to read but none left
ka: გახსნა. ვაპირებდი, წამეკითხა %llu, მაგრამ აღარაფერი დარჩა

en: rename failed, %s (%s -> %s).
ka: სახელის გადარქმევის შეცდომა, %s (%s -> %s).

en: required
ka: აუცილებელია

en: standard
ka: სტანდარტული

en: write, still have %llu to write but couldn't
ka: ჩაწერა. ვაპირებდი, %llu ჩამეწერა, მაგრამ ვერ ვქენი
