apt 3.1.12 - en to ka translation catalogue (412 entries)

en:   Candidate:
ka:   კანდიდატი:

en:   Download size: %sB
ka:   გადმოსაწერი ზომა: %sბ

en:   Download size: %sB / %sB
ka:   გადმოწერის ზომა: %sბ / %sბ

en:   Freed space: %sB
ka:   გათავისუფლდა ადგილი: %sბ

en:   Installed:
ka:    დაყენებულია:

en:   Missing:
ka:    აკლია:

en:   Mixed virtual packages:
ka:   შერეული ვირტუალური პაკეტები:

en:   Normal packages:
ka:   ნორმალური პაკეტები:

en:   Pure virtual packages:
ka:   სუფთად ვირტუალური პაკეტები:

en:   Single virtual packages:
ka:   ერთი ვირტუალური პაკეტი:

en:   Version table:
ka:   ვერსიების ცხრილი:

en:  Done
ka:  მზდაა

en:  [Installed]
ka:  [დაყენებულია]

en:  [Not candidate version]
ka:  [კანდიდატის ვერსია არაა]

en:  [Working]
ka:  [ვმუშაობ]

en:  failed.
ka:  წარუმატებელია.

en:  or
ka:  ან

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
ka[0]: შესაძლებელია %i პაკეტის ვერსიის აწევა. სანახავად 'apt list --upgradeable' გაუშვით.
ka[1]: შესაძლებელია %i პაკეტის ვერსიის აწევა. სანახავად 'apt list --upgradeable' გაუშვით.

en: %lu downgraded,
ka: %lu პაკეტის ვერსია ჩამოიწია,

en: %lu not fully installed or removed.
ka: %lu სრულად არც დაყენებულია, არც წაშლილი.

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
ka[0]: %lu პაკეტი ავტომატურად იქნა დაყენებული და საჭირო აღარაა.
ka[1]: %lu პაკეტი ავტომატურად იქნა დაყენებული და საჭირო აღარაა.

en: %lu reinstalled,
ka: %lu თავიდან დაყენებულია,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ka: %lu უნდა წავშალ და %lu არ განახლდება.

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
ka: %lu განახლდა, %lu ახალი დაყენებული,

en: %s (due to %s)
ka: %s (%s-ის გამო)

en: %s -> %s with priority %d
ka: %s -> %s პრიორიტეტით %d

en: %s can not be marked as it is not installed.
ka: %s-ის დანიშვნა შეუძლებელია, რადგან ის დაყენებული არაა.

en: %s does not take any arguments
ka: %s არგუმენტებს არ იღებს

en: %s has no build depends.
ka: %s აგებისას არაფერზეა დამოკიდებული.

en: %s is already the newest version (%s).
ka: %s-ის ვერსია (%s) უკვე უახლესია.

en: %s set on hold.
ka: %s მოინიშნა, როგორც შეჩერებული.

en: %s set to automatically installed.
ka: %s ავტომატურად დასაყენებლადაა მონიშნული.

en: %s set to manually installed.
ka: %s მხოლოდ ხელით შეგიძლიათ, დააყენოთ.

en: %s was already not on hold.
ka: %s უკვე შეჩერებული არ იყო.

en: %s was already set on hold.
ka: %s უკვე შეჩერებულია.

en: %s was already set to automatically installed.
ka: %s ავტომატურად დასაყენებლად მონიშნული უკვე იყო.

en: %s was already set to manually installed.
ka: %s, როგორც ხელით დასაყენებელი, უკვე მონიშნული იყო.

en: %s will be deprecated in a future release
ka: %s მოძველებულად გამოცხადდება მომავალ რელიზში

en: '%s' not a valid ID.
ka: '%s' სწორი ID არაა.

en: (none)
ka: (არცერთი)

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
ka: --fix-missing და მედიის შეცვლა ამჟამად მხარდაჭერილი არაა

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
ka: --force-yes მოძველებულია. გამოიყენეთ სხვა პარამეტრები, რომლებიც --allow -ით იწყება.

en: Abort.
ka: შეწყვეტა.

en: Aborting install.
ka: დაყენების გაუქმება.

en: Action
ka: ქმედება

en: After this operation, %sB disk space will be freed.
ka: ამ ოპერაციის შემდეგ %sბ დისკური სივრცე გათავისუფლდება.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
ka: ამ ოპერაციის შემდეგ გამოყენებული იქნება დამატებითი %sბ დისკური სივრცე.

en: All packages are up to date.
ka: ყველა პაკეტი განახლებულია.

en: Arguments not in pairs
ka: არგუმენტები წყვილებად არაა

en: At least one invalid signature was encountered.
ka: აღმოჩენილია სულ ცოტა ერთი არასწორი ხელმოწერა.

en: Authentication warning overridden.
ka: ავთენტიკაციის გაფრთხილება გადაფარულია.

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
ka: სერვერის/პროქსის არასწორი პასუხის გამო %s ავტომატურად გამოირთო. (man 5 apt.conf)

en: Bad default setting!
ka: არასწორი ნაგულისხმები მნიშვნელობა!

en: Bad header data
ka: არასწორი თავსართის მონაცემები

en: Bad header line
ka: არასწორი თავსართის ხაზი

en: Broken packages
ka: გაფუჭებული პაკეტები

en: Build command '%s' failed.
ka: აგების ბრძანება '%s' ჩავარდა.

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
ka: კეში სინქრონიზებული არაა. პაკეტის ფაილს ვერ x-ref

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
ka: პაკეტი "%s" რელიზით '%s' ვერ ვიპოვე

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
ka: პაკეტი "%s" ვერსიით '%s' ვერ ვიპოვე

en: Can not find a package for architecture '%s'
ka: არქიტექტურისთვის '%s' პაკეტი ვერ ვიპოვე

en: Can not find version '%s' of package '%s'
ka: ვერსია '%s' პაკეტისთვის '%s' ვერ ვიპოვე

en: Canceled hold on %s.
ka: %s-ის შეჩერებულობა გაუქმდა.

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
ka: %s:%s-სთან (%s) დაკავშირების დაწყება შეუძლებელია.

en: Changes
ka: ცვლილებები

en: Changing held packages:
ka: შენარჩუნებული პაკეტების შეცვლა:

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
ka: შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა პაკეტი 'dpkg-dev'.

en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
ka: ხელმოწერილი ფაილი არასწორია. მივიღე '%s' (ქსელს ავთენტიკაცია სჭირდება?)

en: Command line
ka: ბრძანების სტრიქონი

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Configuration options and syntax is detailed in apt.conf(5).
    Information about how to configure sources can be found in sources.list(5).
    Package and version choices can be expressed via apt_preferences(5).
    Security details are available in apt-secure(8).
ka: კონფიგურაციის პარამეტრების და სინტაქსის დეტალები შეგიძლიათ apt.conf(5)-ში იხილოთ.
    ინფორმაციას, როგორ მოირგოთ წყაროები, sources.list(5)-ში იხილავთ.
    პაკეტების და ვერსიების აღწერა apt_preferences(5)-შია.
    უსაფრთხოების დეტალები კი apt-secure(8)-შია ხელმისაწვდომი.

en: Configure build-dependencies for source packages
ka: კოდის პაკეტის აგების დამოკიდებულებების მორგება

en: Connected to %s (%s)
ka: მივუერთდი %s-ს (%s)

en: Connecting to %s
ka: %s-სთან მიერთება

en: Connecting to %s (%s)
ka: %s-სთან (%s) მიერთება

en: Connection failed
ka: დაკავშირების შეცდომა

en: Connection timed out
ka: კავშირის ვადა გავიდა

en: Consider migrating all sources.list(5) entries to the deb822 .sources format
ka: იფიქრეთ ყველა sources.list(5) ჩანაწერის მიგრაციაზე deb822 .sources ფორმატში

en: Continue anyway?
ka: გავაგრძელო მაინც?

en: Continue?
ka: გავაგრძელო?

en: Correcting dependencies...
ka: დამოკიდებულებების შესწორება...

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
ka: %s:%s-სთან მიერთების შეცდომა (%s). მიერთების მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: Could not connect to %s:%s (%s).
ka: %s:%s-სთან მიერთების შეცდომა (%s).

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
ka: %s-სთვის (f=%u t=%u p=%u) სოკეტის შექმნა შეუძლებელია

en: Could not execute 'gpgv' to verify signature (is gnupg installed?)
ka: ხელმოწერის გადასამოწმებლად 'gpgv'-ის გაშვება შეუძლებელია (gnupg დაყენებული გაქვთ?)

en: Could not find given version %s of %s
ka: ვერ ვიპოვე მითითებული ვერსია %s პაკეტისთვის %s

en: Could not find package %s
ka: ვერ ვიპოვე პაკეტი %s

en: Could not read %s
ka: '%s'-ის წაკითხვის შეცდომა

en: Could not read: %s
ka: წაკითხვა შეუძლებელია: %s

en: Could not resolve '%s'
ka: '%s'-ის ამოხსნის შეცდომა

en: Couldn't determine free space in %s
ka: %s-ში არსებული თავისუფალი ადგილის განსაზღვრა შეუძლებელია

en: Couldn't find package %s
ka: პაკეტი %s ვერ ვიპოვე

en: DOWNGRADING:
ka: ვერსია ჩამოიწევა:

en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

en: Direct connection to %s domains is blocked by default.
ka: %s დომენებთან პირდაპირ მიერთება ნაგულისხმევად გამორთულია.

en: Disk not found.
ka: დისკი ვერ ვიპოვე.

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
ka: დისტრიბუტივის ვერსიის აწევა. იხ apt-get(8)

en: Do you want to accept these changes and continue updating from this repository?
ka: ეთანხმებით ამ ცვლილებებს და გავაგრძელო განახლება ამ რეპოზიტორიიდან?

en: Do you want to continue?
ka: გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
ka: გნებავთ ყველა ადრე გადმოწერილი .deb ფაილის წაშლა?

en: Downgrade
ka: ვერსიის დაწევა

en: Downgrading: %lu,
ka: ვერსიის ჩამოწევა: %lu,

en: Download Failed
ka: გადმოწერის შეცდომა

en: Download and display the changelog for the given package
ka: მითითებული პაკეტის ცვლილების ჟურნალის გადმოწერა და ჩვენება

en: Download complete and in download only mode
ka: მითითებულია მხოლოდ-გადმოწერის რეჟიმი და გადმოწერა დასრულდა

en: Download source archives
ka: კოდის არქივების გადმოწერა

en: Download the binary package into the current directory
ka: ბინარული პაკეტის გადმოწერა მიმდინარე საქაღალდეში

en: Empty files can't be valid archives
ka: ცარიელი ფაილები სწორი არქივები ვერ იქნება

en: End time
ka: დასრულების დრო

en: Erase downloaded archive files
ka: გადმოწერილი არქივის ფაილების წაშლა

en: Erase old downloaded archive files
ka: ძველი გადმოწერილი არქივის ფაილების წაშლა

en: Err:%lu %s
ka: შეცდ:%lu %s

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error reading from server
ka: სერვერიდან კითხვის შეცდომა

en: Error reading from server. Remote end closed connection
ka: სერვერიდან კითხვის შეცდომა. დაშორებულმა მხარემ შეერთება დახურა

en: Error writing to file
ka: ფაილში ჩაწერის შეცდომა

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
ka: მოთხოვნილია ძირითადი პაკეტების წაშლა და -y --allow-remove-essential-ის გარეშეა გამოყენებული.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
ka: შეცდომა dpkg-ის გაშვებისას. root-ი ბრძანდებით?

en: Failed
ka: ჩავარდა

en: Failed to fetch %s  %s
ka: %s-ის გამოთხოვის შეცდომა  %s

en: Failed to fetch some archives.
ka: ზოგიერთი არქივის გამოთხოვის შეცდომა.

en: Failed to mount '%s' to '%s'
ka: '%s'-ის '%s'-ზე მიმაგრების შეცდომა

en: Failed to parse %s. Edit again?
ka: %s-ის დამუშავება ჩავარდა. ჩაასწორებთ კიდევ ერთხელ?

en: Failed to process build dependencies
ka: აგების დამოკიდებულებების დამუშავების შეცდომა

en: Failed to set modification time
ka: ცვლილების დროის დაყენების შეცდომა

en: Failed to stat
ka: აღმოჩენის შეცდომა

en: Failed to stat %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: Fetch source %s
ka: %s-ის კოდის მიღება

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
ka: გამოთხოვილია %sბ %s-ში (%sბ/წმ)

en: File has unexpected size (%llu != %llu). Mirror sync in progress?
ka: ფაილის ზომა მოულოდნელია (%llu != %llu). სარკის სინქრონიზაციას დაამთხვიეთ?

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Follow dselect selections
ka: 'delect'-ის არჩევანზე მიყოლა

en: Full Text Search
ka: სრული ტექსტით ძებნა

en: Get:%lu %s
ka: მღბ:%lu %s

en: GetSrvRec failed for %s
ka: GetSrvRec-ის შეცდომა %s-სთვის

en: Held packages were changed and -y was used without --allow-change-held-packages.
ka: იცვლება შეჩერებული პაკეტები და -y --allow-change-held-packages-ის გარეშეა გამოყენებული.

en: Hit:%lu %s
ka: დამთხვ:%lu %s

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
ka: როგორც ჩანს, AutoRemover-მა რაღაც გააფუჭა, რაც
    არ უნდა მომხდარიყო. მოგვწერეთ apt-ის ამ შეცდომის შესახებ.

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
ka: უცნაურია.. ზომები არ ემთხვევა. მოგვწერეთ ელფოსტაზე apt@packages.debian.org

en: However the following packages replace it:
ka: მაგრამ მას შემდეგი პაკეტები ჩაანაცვლებენ:

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
ka: თუ Tor-ის გამოყენებას გულისხმობდით, გამოიყენეთ %s %s-ის მაგიერ.

en: Ign:%lu %s
ka: იგნ:%lu %s

en: Incorrect usage, no ID was given.
ka: არასწორი გამოყენება. ID მითითებული არაა.

en: Install
ka: დაყენება

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
ka: ახალი პაკეტების დაყენება (pkg არის libc6 და არა libc6.deb)

en: Install these packages without verification?
ka: დავაყენო ეს პაკეტები გადამოწმების გარეშე?

en: Installing dependencies:
ka: დამოკიდებულებების დაყენება:

en: Installing:
ka: დაყენება:

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
ka: შიდა შეცდომა. AutoRemover-მა რაღაცები გააფუჭა

en: Internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
ka: შიდა შეცდომა. InstallPackages-სთვის გამოძახებისას გადაცემული პაკეტები დაზიანებულია!

en: Internal error, Ordering didn't finish
ka: შიდა შეცდომა. დალაგება არ დასრულებულა

en: Internal error, problem resolver broke stuff
ka: შიდა შეცდომა. პრობლემების გადამჭრელმა რაღაცები გააფუჭა

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
ka: შიდა შეცდომა. ხელმოწერა სწორია, მაგრამ გასაღების ანაბეჭდის დადგენა შეუძლებელია?!

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
ka: არასწორი URI. ლოკალური URI-ები //-ით არ უნდაიწყებოდეს

en: Invalid operator '%c' at offset %d, did you mean '%c%c' or '%c='? - in: %s
ka: არასწორი ოპერატორი '%c' წანაცვლებაზე %d, გულიხმობდით '%c%c'-ს თუ '%c='-ს? %s-ში

en: List the names of all packages in the system
ka: სისტემაში დაყენებული ყველა პაკეტის ჩამონათვალი

en: Listing
ka: ჩამონათვალი

en: Mark a package as held back
ka: პაკეტის შეჩერებულად მონიშვნა

en: Mark all dependencies of meta packages as automatically installed.
ka: მეტაპაკეტების დამოკიდებულებების ავტომატური დაყენების ჩართვის მონიშვნა.

en: Mark the given packages as automatically installed
ka: მითითებული პაკეტების ავტომატურად დასაყენებლად მონიშვნა

en: Mark the given packages as manually installed
ka: მითითებული პაკეტების ხელით დასაწყენებლად მონიშვნა

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
ka: მედიის ცვლილება: ჩადეთ დისკი წარწერით
     '%s'
    ამძრავში '%s' და [Enter]-ს დააწექით

en: Merging available information
ka: ხელმისაწვდომი ინფორმაციის შერწყმა

en: Missing Signed-By in the %s entry for '%s'
ka: აკლია Signed-By %s-ის ჩანაწერში '%s'-ისთვის

en: More space needed in %s than available: %sB > %sB, installation may fail
ka: %s-ში საჭიროა არსებულზე მეტი ადგილი: %sბ > %sბ, დაყენება შეიძლება ჩავარდეს

en: More space needed than available: %sB > %sB, installation may fail
ka: საჭიროა არსებულზე მეტი ადგილი: %sბ > %sბ, დაყენება შეიძლება ჩავარდეს

en: Most used commands:
ka: ყველაზე ხშირად გამოყენებული ბრძანებები:

en: Must specify at least one package to check builddeps for
ka: აგების დამოკიდებულებების შესამოწმებლად ერთი პაკეტი მაინც უნდა მიუთითოთ

en: Must specify at least one package to fetch source for
ka: კოდის პაკეტის გადმოსაწერად ერთი სახელი მაინც უნდა მიუთითოთ

en: Must specify at least one pair url/filename
ka: აუცილებელია სულ ცოტა ერთი ბმული/ფაილისსახელი წყვილის მითითება

en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
ka: შენიშვნა: ეს მხოლოდ სიმულაციაა!
          %s-ს რეალურად გასაშვებად root-ის პრივილეგიები სჭირდება.
          ასევე დაიმახსოვრეთ, რომ დაბლოკვა გამორთულია,
          ასე რომ ამის რეალურ სამყაროსთან შესაბამისობას ნუ დაეყრდნობით!

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
ka: შეტყობინება: '%s' პაკეტების სისტემა იმართება '%s' ვერსიის კონტროლის სისტემით მისამართზე:
    %s

en: Need one URL as argument
ka: არგუმენტად საჭიროა ერთი ბმული

en: Need to get %sB of archives.
ka: საჭიროა %sბ არქივის მიღება.

en: Need to get %sB of source archives.
ka: საჭიროა %sბ კოდის არქივის მიღება.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
ka: საჭიროა %sბ/%sბ არქივის გამოთხოვა.

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
ka: აუცილებელია %sბ/%sბ კოდის არქივის მიღება.

en: No CD-ROM could be auto-detected or found using the default mount point.
    You may try the --cdrom option to set the CD-ROM mount point.
    See 'man apt-cdrom' for more information about the CD-ROM auto-detection and mount point.
ka: CD-ROM-ი ავტომატურად ვერ ვიპოვე ან მისი ნაგულისხმევი მიმაგრების წერტილი აღმოჩენილი არაა.
    მიმაგრების წერტილის სანახავად, შეგიძლიათ, პარამეტრი --cdrom სცადოთ.
    CD-ROM-ის ავტომატური ამოცნობისა და მიმაგრების წერტილის შესახებ მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ 'man apt-cdrom'.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
ka: %s-სთვის არქიტექტურის ინფორმაცია ხელმისაწვდომი არა. მოსარგებად apt.conf(5)-ის APT::Archtecutes სექცია იხილეთ

en: No changes necessary
ka: ცვლილებები საჭირო არაა

en: No packages found
ka: პაკეტების გარეშე

en: Not upgrading yet due to phasing:
ka: ვერსიის აწევა არ ხდება ფაზირების გამო:

en: Not upgrading:
ka: ვერსია არ აიწევა:

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
ka: შენიშვნა: გლობისთვის '%2$s' არჩეულია '%1$s'

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
ka: შენიშვნა: რეგულარული გამოსახულებისთვის '%2$s' არჩეულია '%1$s'

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
ka: შენიშვნა: ამოცანისთვის '%2$s' არჩეულია '%1$s'

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
ka: შენიშვნა: '%2$s'-ის მაგიერ არჩეულია '%1$s'

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
ka: შენიშვნა: აგების დამოკიდებულებების მისაღებად გამოიყენება საქაღალდე '%s'

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
ka: შენიშვნა: აგების დამოკიდებულებების მისაღებად გამოიყენება ფაილი '%s'

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
ka: შეტყობინება: ეს ავტომატურად კეთდება და ვიცით, ამას dpkg რატომაც აკეთებს.

en: Package %s is a virtual package provided by:
ka: პაკეტი %s ვირტუალური პაკეტია, რომელსაც მოგაწვდით:

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
ka: პაკეტი %s ხელმისაწვდომი არაა, მაგრამ სჭირდება სხვა პაკეტს.
    ეს შეიძლება ნიშნავდეს, რომ პაკეტი არ არსებობს, მოძველებულია
    ან ხელმისაწვდომი მხოლოდ სხვა წყაროდანაა

en: Package %s version %s has an unmet dep:
ka: პაკეტს %s ვერსიით %s დაუკმაყოფილებელი დამოკიდებულებები გააჩნია:

en: Package '%s' has no installation candidate
ka: პაკეტს '%s' დაყენების კანდიდატი არ გააჩნია

en: Package '%s' is not installed, so not removed
ka: პაკეტი '%s' დაყენებული არაა, ასე რომ, არ წაიშლება

en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
ka: პაკეტი '%s' დაყენებული არაა, ასე რომ, არ წაიშლება. გულისხმობდით '%s'?

en: Package files:
ka: პაკეტის ფაილები:

en: Packages changed
ka: პაკეტები შეიცვალა

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
ka: საჭიროა პაკეტის წაშლა, მაგრამ წაშლა გამორთულია.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
ka: მოთხოვნილია პაკეტების ვერსიის დაწევა და -y --allow-downgrade-ის გარეშეა გამოყენებული.

en: Perform an upgrade
ka: განახლების ჩატარება

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
ka: ვირჩევ '%s'-ს, როგორც კოდის პაკეტს, '%s'-ის მაგიერ

en: Pinned packages:
ka: მიმაგრებული პაკეტები:

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
ka: ჩადეთ დისკი ამძრავში და დააწექით [Enter]-ს

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
ka: შეიყვანეთ დისკის სახელი. მაგ 'Debian 5.0.3 Disk 1'

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
ka: APT-სთვის ამ CD-ROM-ის გასაგებინებლად apt-cdrom შეგიძლიათ, გამოიყენოთ. apt-get update-ს ახალი CD-ROM-ების დასამატებლად ვერ გამოიყენებთ

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
ka: პაკეტის უკანასკნელი (შეიძლება, სატესტო) 
    განახლების გადმოსაწერად გამოიყენეთ:
    %s

en: Press [Enter] to continue.
ka: გასაგრძელებლად დააჭირეთ [Enter]-ს.

en: Print the list of automatically installed packages
ka: ავტომატურად დაყენებული პაკეტების ჩამონათვლის გამოტანა

en: Print the list of manually installed packages
ka: ხელით დაყენებული პაკეტების ჩამონათვალის გამოტანა

en: Print the list of packages on hold
ka: შეჩერებული პაკეტების ჩამონათვალის გამოტანა

en: Problem hashing file
ka: ფაილის ჰეშირების პრობლემა

en: Purge
ka: გაწმენდა

en: REMOVING:
ka: წაიშლება:

en: Recommended packages:
ka: რეკომენდებული პაკეტები:

en: Regex compilation error - %s
ka: რეგულარული გამოსახულების აგების შეცდომა - %s

en: Reinstall
ka: თავიდან დაყენება

en: Reinstall packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
ka: პაკეტების თავიდან დაყენება (pkg არის libc6 და არა libc6.deb)

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
ka: %s-ის თავიდან დაყენება შეუძლებელია. ის ვერ გადმოვწერე.

en: Reinstalling: %lu,
ka: თავიდან დაყენება: %lu,

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove automatically all unused packages
ka: გამოუყენებელი პაკეტების ავტომატური წაშლა

en: Remove packages
ka: პაკეტების მოცილება

en: Remove packages and config files
ka: პაკეტის და კონფიგურაციის ფაილების წაშლა

en: Removing essential system-critical packages is not permitted. This might break the system.
ka: სისტემისთვის კრიტიკული პაკეტების წაშლა აკრძალულია. ამან შეიძლება სისტემა გააფუჭოს.

en: Removing: %lu, Not Upgrading: %lu
ka: წაიშლება: %lu, ვერსია არ აიწევა: %lu

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
ka: ეს ოპერაცია დარჩენილ CD-ებზეც გაიმეორეთ.

en: Requested by
ka: Მოთხოვნილია ვის მიერ

en: Result calculated by the 3.0 solver.
ka: შედეგი გამოთვლილია 3.0 ამომხსნელის მიერ.

en: Retrieve new lists of packages
ka: პაკეტების ახალი სიის მიღება

en: Rewrite %zu sources?
ka: გადავაწერო თავზე %zu წყაროს?

en: Satisfy dependency strings
ka: დამოკიდებულების სტრიქონების დაკმაყოფილება

en: Search the package list for a regex pattern
ka: პაკეტების სიაში რეგულარული გამოსახულების ნიმუშის მოძებნა

en: See %s for more details.
ka: მეტი დეტალებისთვის იხილეთ %s.

en: See %s for more information about the available commands.
ka: ხელმისაწვდომი ბრძანებების შესახებ მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s.

en: See apt-secure(8) for best practices in configuring repository signing.
ka: რეპოზიტორიის ხელმოწერის მორგების საუკეთესო რჩევებისთვის იხილეთ apt-secure(8).

en: Select failed
ka: არჩევის შეცდომა

en: Selected %s for installation.
ka: %s არჩეულია დასაყენებლად.

en: Selected %s for purge.
ka: %s არჩეულია გასაწმენდად.

en: Selected %s for removal.
ka: %s არჩეულია წასაშლელად.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
ka: არჩეულია ვერსია '%s' (%s) '%s'-სთვის

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
ka: არჩეულია ვერსია '%s' (%s) '%s'-სთვის '%s'-ის გამოო

en: Show a readable record for the package
ka: პაკეტისთვის წაკითხვადი ჩანაწერის ჩვენება

en: Show policy settings
ka: პოლიტიკის პარამეტრების ჩვენება

en: Show raw dependency information for a package
ka: პაკეტისთვის დაუმუშავებელი დამოკიდებულებების ინფორმაციის ჩვენება

en: Show reverse dependency information for a package
ka: პაკეტისთვის შებრუნებული დამოკიდებულებების ინფორმაციის ჩვენება

en: Show source records
ka: წყაროს ჩანაწერების ჩვენება

en: Signature by key %s uses weak algorithm (%s)
ka: ხელმოწერა გასაღებით %s სუსტ ალგორითმს (%s) იყენებს

en: Signed file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
ka: ხელმოწერილი ფაილი არასწორია. მივიღე '%s' (ქსელს ავთენტიკაცია ხომ არ სჭირდება?)

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
ka: %s გამოტოვებულია, რადგან ის უკვე დაყენებულია და განახლება მითითებული არაა.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
ka: %s გამოტოვებულია, რადგან ის დაყენებული არაა და მოთხოვნილია მხოლოდ განახლებები.

en: Skipping already downloaded file '%s'
ka: უკვე გადმოწერილი ფაილის (%s) გამოტოვება

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
ka: '%s'-ში უკვე გაშლილი კოდის გაშლის გამოტოვება

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
ka: შეცდომები გაშლისას. პაკეტები, რომლებიც დადგა

en: Some files failed to download
ka: ზოგიერთი ფაილის გადმოწერის შეცდომა

en: Some packages could not be authenticated
ka: ზოგიერთი პაკეტის ავთენტიკაცია შეუძლებელია

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
ka: ზოგიერთი პაკეტის დაყენება შეუძლებელია. ეს შეიძლება ნიშნავდეს, რომ თქვენ
    მოითხოვეთ შეუძლებელი სცენარი ან იყენებთ არასტაბილურ დისტრიბუტივს,
    რომელშიც ზოგიერთი მოთხოვნილი პაკეტი ჯერ შექმნილი არაა, ან
    გაიტანეს რეპოზიტორიიდან.

en: Some sources can be modernized. Run 'apt modernize-sources' to do so.
ka: შესაძლებელია ზოგიერთი წყაროს მოდერნიზაცია. ამისთვის გაუშვით 'apt modernize-sources'.

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
ka: '%s:%s'-ის ამოხსნისას რაღაც უცნაური მოხდა (%i - %s)

en: Sorting
ka: დალაგება

en: Space needed: %sB
ka: საჭიროა ადგილი: %sბ

en: Space needed: %sB / %sB available
ka: ადგილი საჭიროა: %sბ / %sბ ხელმისაწვდომია

en: Start time
ka: დაწყების დრო

en: Suggested packages:
ka: შეთავაზებული პაკეტები:

en: Summary:
ka: შეჯამება:

en: Supported modules:
ka: მხარდაჭერილი მოდულები:

en: System error resolving '%s:%s'
ka: სისტემური შეცდომა '%s:%s'-ის ამოხსნისას

en: Temporary failure resolving '%s'
ka: '%s'-ის ამოხსნის დროებითი შეცდომა

en: The %s entry for '%s' should be upgraded to deb822 .sources
ka: %s ჩანაწერის განახლება '%s'-ისთვის უნდა განახლდეს დებ822 .sources ფორმატში

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
ka: HTTP სერვერის მიერ გამოგზავნილი თავსართი Content-Length არასწორია

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
ka: HTTP სერვერის მიერ გამოგზავნილი თავსართი Content-Range არასწორია

en: The HTTP server sent an invalid reply header
ka: HTTP სერვერის მიერ გამოგზავნილი საპასუხო თავსართი არასწორია

en: The deb822 .sources format supports both embedded as well as external OpenPGP keys
ka: deb822 .sources ფორმატს ორივე, ჩაშენებული და გარე OpenPGP გასაღებების მხარდაჭერა გააჩნია

en: The following NEW packages will be installed:
ka: დაყენებული იქნება შემდეგი ახალი პაკეტები:

en: The following additional packages will be installed:
ka: დაყენებული იქნება შემდეგი დამატებითი პაკეტები:

en: The following held packages will be changed:
ka: შეიცვლება შემდეგი შეუცვლელი პაკეტი:

en: The following information may help to resolve the situation:
ka: ამ ინფორმაციამ, შეიძლება, პრობლემა გადაწყვიტოს:

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
ka[0]: შემდეგი პაკეტი გაქრა თქვენი სისტემიდან, რადგან
    ყველა ფაილი გადაეწერა შემდეგი სხვა პაკეტებიდან:
ka[1]: შემდეგი პაკეტები გაქრნენ თქვენი სისტემიდან, რადგან
    ყველა ფაილი გადაეწერა შემდეგი სხვა პაკეტებიდან:

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
ka[0]: შემდეგი პაკეტი ავტომატურად იქნა დაყენებული და საჭირო აღარაა:
ka[1]: შემდეგი პაკეტები ავტომატურად იქნა დაყენებული და საჭირო აღარაა:

en: The following packages have been kept back:
ka: შემდეგი პაკეტები არ შეიცვლება:

en: The following packages have unmet dependencies:
ka: დაუკმაყოფილებელი დამოკიდებულებები გააჩნია შემდეგ პაკეტებს:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
ka: შემდეგი პაკეტების ვერსია ჩამოიწევა:

en: The following packages will be REMOVED:
ka: წაიშლება შემდეგი პაკეტები:

en: The following packages will be marked as automatically installed:
ka: შემდეგი პაკეტები მოინიშნება, როგორც ავტომატურად დასაყენებელი:

en: The following packages will be upgraded:
ka: შემდეგი პაკეტების ვერსია აიწევა:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
ka: შემდეგი ხელმოწერების გადამოწმება შეუძლებელია მათი საჯარო გასაღების მიუწვდომლობის გამო:

en: The following signatures were invalid:
ka: შემდეგი ხელმოწერები არასწორია:

en: The following upgrades have been deferred due to phasing:
ka: შემდეგი განახლებები გადაიდო ფაზირების გამო:

en: The list of sources could not be read.
ka: წყაროების სიის წაკითხვა შეუძლებელია.

en: The update command takes no arguments
ka: განახლების ბრძანებას არგუმენტები არ სჭირდება

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
ka[0]: არსებობს %i დამატებითი ჩანაწერი. მათ სანახავად გამოიყენეთ პარამეტრი '-a'
ka[1]: არსებობს %i დამატებითი ჩანაწერი. მათ სანახავად გამოიყენეთ პარამეტრი '-a'.

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
ka[0]: არსებობს %i დამატებითი ვერსია. მათ სანახავად გამოიყენეთ პარამეტრი '-a'
ka[1]: არსებობს %i დამატებითი ვერსია. მათ სანახავად გამოიყენეთ პარამეტრი '-a'.

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
ka: არსებობს არაავთენტიფიცირებული პაკეტები და -y --allow-unauthenticated-ის გარეშეა მითითებული

en: This APT has Super Cow Powers.
ka: ამ APT-ს სუპერძროხის შესაძლებლობები გააჩნია.

en: This APT helper has Super Meep Powers.
ka: ამ APT-ის დამხმარეს სუპერღმუილის შესაძლებლობები გააჩნია.

en: This HTTP server has broken range support
ka: HTTP სერვერს დიაპაზონის არასწორი მხარდაჭერა გააჩნია

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
ka: ეს ბრძანება მოძველებულია. გამოიყენეთ 'apt-mark auto' ან 'apt-mark manual'.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
ka: ეს ბრძანება მოძველებულია. სამაგიეროდ 'apt-mark showauto' გამოიყენეთ.

en: Total Desc/File relations:
ka: სულ აღწ/ფაილის ურთიერთობები:

en: Total Provides mappings:
ka: სულ მომწოდებლის მიბმები:

en: Total dependencies:
ka: სულ დამოკიდებულებები:

en: Total distinct descriptions:
ka: სულ განსხვავებული აღწერები:

en: Total distinct source versions:
ka: სულ განსხვავებული ვერსიები:

en: Total distinct versions:
ka: სულ განსხვავებული ვერსიები:

en: Total globbed strings:
ka: სულ გლობის სტრიქონები:

en: Total package names:
ka: სულ პაკეტის სახელები:

en: Total package structures:
ka: სულ პაკეტის სტრუქტურები:

en: Total slack space:
ka: კეშის თავისუფალი ადგილი:

en: Total space accounted for:
ka: ჯამური ადგილი პაკეტებისთვის:

en: Total ver/file relations:
ka: სულ ვერს/ფაილის ურთიერთობები:

en: Transaction ID
ka: ტრანსაქციის ID

en: Transaction ID '%ld' out of bounds.
ka: ტრანზაქციის ID '%ld' საზღვრებს გარეთაა.

en: Tried to remove %s, but it is not installed
ka: ვცადე, წამეშალა %s, მაგრამ ის დაყენებული არაა

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
ka: მოთხოვნილია მხოლოდ ტრივიალური ოპერაციები, მაგრამ ეს ოპერაცია ტრივიალური არაა.

en: Unable to connect to %s:%s:
ka: %s:%s-სთან მიერთების შეცდომა:

en: Unable to correct dependencies
ka: დამოკიდებულებების შესწორება შეუძლებელია

en: Unable to correct missing packages.
ka: ნაკლული პაკეტების შესწორება შეუძლებელია.

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
ka: ზოგიერთი არქივის გამოთხოვის შეცდომა. სცადეთ apt-get update ან გაუშვით პარამეტრით --fix-missing?

en: Unable to find a source package for %s
ka: %s-ის კოდის პაკეტი ვერ ვიპოვე

en: Unable to get build-dependency information for %s
ka: %s-სთვის აგების დამოკიდებულებების ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to locate package %s
ka: პაკეტი %s ვერ ვიპოვე

en: Unable to lock the download directory
ka: გადმოწერის საქაღალდის დაბლოკვის შეცდომა

en: Unable to minimize the upgrade set
ka: განახლების სეტის შემცირება შეუძლებელია

en: Unable to read the cdrom database %s
ka: CD-ROM-ის ბაზის %s წაკითხვა შეუძლებელია

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
ka: %s-ში ჩადებული CD-ROM-ის მოხსნა შეუძლებელია. შეიძლება, ის ჯერ კიდევ გამოიყენება.

en: Undefined
ka: აღუწერელია

en: Unknown date format
ka: თარიღის უცნობი ფორმატი

en: Unknown error executing gpgv
ka: უცნობი შეცდომა gpgv-ის შესრულებისას

en: Unmerged usr is no longer supported, use usrmerge to convert to a merged-usr system.
ka: შეურწყმელი usr მხარდაჭერილი აღარაა. გამოიყენეთ usrmerge, რომ სისტემაში usr-ის შერწყმა მოხდეს.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
ka: დაუკმაყოფილებელი დამოკიდებულებები. სცადეთ 'apt --fix-broken install' პაკეტების გარეშე (ან მიუთითეთ გადაწყვეტა).

en: Unpack command '%s' failed.
ka: გაშლის ბრძანება '%s' ჩავარდა.

en: Unsatisfied dependencies:
ka: დაუკმაყოფილებელი დამოკიდებულებები:

en: Unset a package set as held back
ka: პაკეტის შეჩერებულად მონიშვნის გაუქმება

en: Unsupported file %s given on commandline
ka: ბრძანების სტრიქონში მითითებული ფაილი %s მხარდაჭერილი არაა

en: Upgrade
ka: გაუმჯობესება

en: Upgrading:
ka: ვერსია აიწევა:

en: Upgrading: %lu, Installing: %lu,
ka: ვერსია აიწევა: %lu, მოხდება დაყენება: %lu,

en: Usage of %s should be preferred over embedding login information directly in the %s entry for '%s'
ka: '%3$s'-სთვის '%2$s ჩანაწერში ავტორიზაციის დეტალების ჩაშენებას '%1$s'-ის გამოყენება სჯობს

en: Usage: apt [options] command
    
    apt is a commandline package manager and provides commands for
    searching and managing as well as querying information about packages.
    It provides the same functionality as the specialized APT tools,
    like apt-get and apt-cache, but enables options more suitable for
    interactive use by default.
ka: გამოყენება: apt [პარამეტრი] ბრძანება
    
    apt 
    
    ბრძანების სტრიქონის პაკეტების მმართველია და გააჩნია პაკეტების
    როგორც ძებნისა და მართვის, ასევე მათ შესახებ ინფორმაციის გამოთხოვის ბრძანებები.
    მას აქვს იგივე ფუნქციონალი, რაც სპეციალიზებულ APT-ის პროგრამებს,
    როგორებიცაა apt-get და apt-cache, მაგრამ მისი პარამეტრები
    ინტერაქტიული გამოყენებისთვის უფრო ადვილია.

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache queries and displays available information about installed
    and installable packages. It works exclusively on the data acquired
    into the local cache via the 'update' command of e.g. apt-get. The
    displayed information may therefore be outdated if the last update was
    too long ago, but in exchange apt-cache works independently of the
    availability of the configured sources (e.g. offline).
ka: გამოყენება: apt-cache [პარამეტრი] ბრძანება
           apt-cache [პარამეტრი] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache დაყენებული და დაყენებადი პაკეტების შესახებ ინფორმაციას გამოითხოვს და 
    აჩვენებს. ის მხოლოდ, მაგალითად apt-get-ის 'update' ბრძანების მიერ შექმნილ კეშზე მუშაობს, 
    იმის გამო, რომ განახლება დიდი ხნის წინ მოხდა, 
    გამოტანილი ინფორმაცია შეიძლება მოძველებული აღმოჩნდეს,
    მაგრამ, სამაგიეროდ, apt-cache მითითებული 
    წყაროების გარეშეც (მაგალითად, ინტერნეტის გარეშე) მუშაობს.

en: Usage: apt-cdrom [options] command
    
    apt-cdrom is used to add CDROM's, USB flashdrives and other removable
    media types as package sources to APT. The mount point and device
    information is taken from apt.conf(5), udev(7) and fstab(5).
ka: გამოყენება: apt-cdrom [პარამეტრები] ბრძანება
    
    apt-cdrom-ი CDROM-ების, USB დისკების და სხვა მოხსნადი მედიის ტიპების APT-ის წყაროდ მისათითებლად 
    გამოიყენება. მიმაგრების წერტილი და მოწყობილობის ინფორმაცია 
    apt.conf(5)-დან, udev(7)-დან და fstab(5)-დან მიიღება

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is an interface to the configuration settings used by
    all APT tools, mainly intended for debugging and shell scripting.
ka: გამოყენება: apt-config [პარამეტრები] ბრძანება
    
    apt-config-ი APT-ის ყველა პროგრამის კონფიგურაციის ინტერფეისია,
    რომელიც ძირითადად გამართვისთვის და გარსის სკრიპტებში გამოიყენება.

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a command line interface for retrieval of packages
    and information about them from authenticated sources and
    for installation, upgrade and removal of packages together
    with their dependencies.
ka: გამოყენება: apt-get [პარამეტრები] command
           apt-get [პარამეტრები] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [პარამეტრები] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get ბრძანების სტრიქონის, როგორც პაკეტების 
    ავთენტიფიცირებული წყაროებიდან გადმოწერისა და დაყენების,
    მათზე ინფორმაციის მიღებისთვის, ისე მათი, როგორც მათი
    დამოკიდებულებების დაყენების, წაშლის და განახლების ბრძანებაა.

en: Usage: apt-helper [options] command
           apt-helper [options] cat-file file ...
           apt-helper [options] download-file uri target-path
    
    apt-helper bundles a variety of commands for shell scripts to use
    e.g. the same proxy configuration or acquire system as APT would.
ka: გამოყენება: apt-helper [პარამეტრები] ბრძანება
           apt-helper [პარამეტრები] cat-file file ...
           apt-helper [პარამეტრები] download-file uri target-path
    
    apt-helper აერთიანებს მრავალ ბრძანებას, რომლებიც სკრიპტებისთვის,
    მაგალითად, პროქსის კონფიგურაციისთვის და სისტემის მართვისთვის, ისე, როგორც ამას APT იზამდა, გამოიყენება.

en: Usage: apt-mark [options] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark is a simple command line interface for marking packages
    as manually or automatically installed. It can also be used to
    manipulate the dpkg(1) selection states of packages, and to list
    all packages with or without a certain marking.
ka: გამოყენება: apt-mark [პარამეტრი] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark მარტივი პროგრამაა პაკეტების ავტომატურად ან ხელით დაყენებადად
    მოსანიშნად. 
    ის ასევე შეგიძლიათ dpkg(1)-ის პაკეტების მდგომარეობის შესაცვლელადაც,
    ისევე, როგორც გარკვეული ნიშნის მქონე პაკეტების ჩამონათვლის მისაღებად გამოიყენოთ.

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
ka[0]: წასაშლელად გამოიყენეთ '%s'.
ka[1]: წასაშლელად გამოიყენეთ '%s'.

en: Verify that there are no broken dependencies
ka: შემოწმება, არსებობს თუ არა არასწორი დამოკიდებულებები

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
ka: '%s'-ის მსგავს ვირტუალურ პაკეტს ვერ წაშლით

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
ka: გაფრთხილება: წაიშლება შემდეგი ძირითადი პაკეტი.
    ამას არასდროს უნდა ხდებოდეს, თუ ზუსტად არ იცით, რას აკეთებთ!

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
ka: გაფრთხილება: შემდეგი პაკეტების ავთენტიკაცია შეუძლებელია!

en: Waiting for headers
ka: თავსართების მოლოდინი

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
ka: არაფერი უნდა წავშალოთ. AutoRemover-ის გაშვება შეუძლებელია

en: Writing error report
ka: შეცდომის ანგარიშის ჩაწერა

en: Wrong CD-ROM
ka: არასწორი CD-ROM

en: You don't have enough free space in %s.
ka: %s-ში არსებული თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა.

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
ka: ამების გასასწორებლად 'apt --fix-broken install'-ის გაშვება სცადეთ.

en: You must give at least one search pattern
ka: აუცილებელია, ერთი ძებნის პირობა მაინც მიუთითოთ

en: You should explicitly select one to install.
ka: დასაყენებლად ზუსტად უნდა მიუთითოთ.

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
ka: თქვენი '%s' ფაილი შეიცვალა. გაუშვით 'apt-get update'.

en: [Y/n]
ka: [Y/n] (დიახ/არა)

en: [installed,auto-removable]
ka: [დაყენებული, ავტომატურად წაშლადი]

en: [installed,automatic]
ka: [დაყენებული, ავტომატური]

en: [installed,local]
ka: [დაყენებული,ლოკალური]

en: [installed,upgradable to: %s]
ka: [დაყენებული, ვერსიის აწევა შეიძლება: %s]

en: [installed]
ka: [დაყენებულია]

en: [residual-config]
ka: [დარჩენილი-კონფიგურაცია]

en: [upgradable from: %s]
ka: [განახლებადი ვერსიიდან: %s]

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
ka: შეტყობინებები, რომლებიც მაღლაა, მნიშვნელოვანია. გაასწორეთ ისინი და [I]დაყენება თავიდან გაუშვით

en: analyse a pattern
ka: ნიმუშის ანალიზი

en: automatic
ka: ავტომატური

en: automatically remove all unused packages
ka: გამოუყენებელი პაკეტების ავტომატური წაშლა

en: but %s is installed
ka: მაგრამ %s დაყენებული არაა

en: but %s is to be installed
ka: მაგრამ %s-ის დაყენება მოხდება

en: but it is a virtual package
ka: მაგრამ ის ვირტუალური პაკეტია

en: but it is not going to be installed
ka: მაგრამ მისი დაყენება არ მოხდება

en: but it is not installable
ka: მაგრამ ის დაყენებადი არაა

en: but it is not installed
ka: მაგრამ ის დაყენებული არაა

en: concatenate files, with automatic decompression
ka: ფაილების კონკატენაცია, ავტომატური გაშლით

en: detect proxy using apt.conf
ka: პროქსის აღმოჩენა apt.conf-ით

en: download the given uri to the target-path
ka: მითითებული URI-ის სამიზნე ბილიკზე გადმოწერა

en: drop privileges before running given command
ka: პრივილეგიების დაწევა მითითებული ბრძანების გაშვებამდე

en: edit the source information file
ka: კოდის ინფორმაციის ფაილის ჩასწორება

en: get configuration values via shell evaluation
ka: კონფიგურაციის პარამეტრების მიღება გარსის ბრძანებების გაშვებით

en: hash file
ka: ჰეშის ფაილი

en: in %s:  %sB / %sB available
ka: %s-ში:  %sბ / %sბ ხელმისაწვდომია

en: install packages
ka: პაკეტების დაყენება

en: list packages based on package names
ka: პაკეტების მათი სახელებით დალაგება

en: lookup a SRV record (e.g. _http._tcp.ftp.debian.org)
ka: მოხდება SRV ჩანაწერის ამოხსნა (მაგ: _http._tcp.ftp.debian.org)

en: modernize .list files to .sources files
ka: .list ფაილების მოდერნიზაცია .sources ფაილებამდე

en: not a real package (virtual)
ka: არ წარმოადგენს რეალურ პაკეტს (ვირტუალურია)

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
ka: ან დამოკიდებულებების შეცდომები გამოიწვიოს. თუ ეს მისაღებია, მხოლოდ შეცდომები

en: phased
ka: ნაბიჯ-ნაბიჯ

en: produce a reason trace for the current state of the package
ka: მიზეზის ტრეისის წარმოება პაკეტის მიმდინარე მდგომარეობისთვის

en: redo transactions
ka: ტრანზაქციების გამეორება

en: reinstall packages
ka: პაკეტების თავიდან დაყენება

en: remove packages
ka: პაკეტების წაშლა

en: rollback transactions
ka: ტრანზაქციების დაბრუნება

en: satisfy dependency strings
ka: დამოკიდებულების სტრიქონების დაკმაყოფილება

en: search in package descriptions
ka: პაკეტების აღწერაში ძებნა

en: show info on specific transactions
ka: ინფორმაციის ჩვენება სპეციფიკური ტრანზაქციების შესახებ

en: show list of history
ka: ისტორიის სიის ჩვენება

en: show package details
ka: პაკეტის დეტალების ჩვენება

en: show the active configuration setting
ka: აქტიური კონფიგურაციის პარამეტრის ჩვენება

en: undo transactions
ka: ტრანზაქციების გაუქმება

en: unknown
ka: უცნობი

en: untrusted public key algorithm: %s
ka: არასანდო საჯარო გასაღების ალგორითმი: %s

en: update list of available packages
ka: ხელმისაწვდომი პაკეტების სიის განახლება

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
ka: სისტემის ვერსიის აწევა პაკეტების დაყენება/ვერსიის აწევით

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
ka: სისტემის ვერსიის აწევა პაკეტების წაშლა/დაყენება/ვერსიის აწევით

en: wait for system to be online
ka: დაელოდეთ, სანამ სისტემა ჩაირთვება

en: will be configured. This may result in duplicate errors
ka: მორგებული იქნება. ამან შეიძლება დუბლირების შეცდომები
