fetchmail 6.5.6 - en to eo translation catalogue (756 entries)

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
eo: 
    Kaptinte SIGINT... ni eliras.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
eo: 
    Tamen, se vi ŜANGIS viajn kontajn detalojn de post ekiginte la
    fetchmail-demonon, vi bezonas haltigi la demonon, ŝanĝi vian agordon
    de fetchmail, kaj poste reekigi la demonon.
    
    La fetchmail-demono daŭros ruli kaj provos konekti je ĉiu ciklo. Neniu
    estontaj sciigoj estos sendataj ĝis kiam la servo estos restarigita.

en:       --auth        authentication type (see manual)
eo:       --auth        aŭtentikiga tipo (vidu manlibron)

en:       --bad-header {reject|accept}
                        specify policy for handling messages with bad headers
eo:       --bad-header {reject|accept}
                        specifi politikon por trakti mesaĝojn kun malbonaj ĉapoj

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
eo:       --bsmtp       difini eligan BSMTP-dosieron

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
eo:       --fastuidl    serĉi duume por UKDL-oj

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
eo:       --fetchdomains havigi poŝton por specifitaj domajnoj

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
eo:       --fetchsizelimit difini havigan mesaĝan grando-limon

en:       --forceidle   Force idle mode, even if server does not advertise the capability
eo:      --forceidle    Devigi senokupan reĝimon, eĉ se la servilo ne indikas la kapablon

en:       --idle        tells the IMAP server to send notice of new messages
eo:       --idle        petas de la servilo IMAP ke ĝi sendu notojn pri novaj mesaĝoj

en:       --idletimeout specify timeout before refreshing --idle (%d s)
eo:      --idletimeout Specifi la tempolimon antaŭ refreŝigo per --idle (%d s)

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
eo:       --invisible   ne skribi Received kaj ebligi gastigejan mistifikon

en:       --limitflush  delete oversized messages
eo:       --limitflush  forigi trograndajn mesaĝojn

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
eo:       --lmtp        uzi LMTP (RFC2033) por liverado

en:       --moveto      move message to the given IMAP folder instead of deleting it
eo:       --moveto      movi mesaĝon en la donitan IMAP-dosieron anstataŭ forigi ĝin

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
eo:       --nobounce    redirekti ne-livereblojn de uzanto al poŝtestro.

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
eo:       --nosoftbounce fetchmail forigas daŭre ne-livereblajn mesaĝojn.

en:       --nossl       disable SSL/TLS-wrapped encrypted session
eo:       --ssl         malebligi SSL/TLS-volvitan ĉifritan seancon

en:       --nosslcertck skip strict server certificate check (insecure)
eo:       --nosslcertck preterpasi striktan kontrolon de servil-atestilo (malsekure)

en:       --nosyslog    turns off use of syslog(3)
eo:       --nosyslog    malŝalti uzon de syslog(3)

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
eo:       --pidfile     specifi alternativan PID (ŝlosilan) dosieron

en:       --plugin      specify external command to open connection
eo:       --plugin      specifi eksteran komandon por malfermi konekton

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
eo:       --plugout     specifi eksteran komando por malfermi smtp-konekton

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
eo:       --port        TCP-pordo por konekti (malaktuala, uzu --service)

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
eo:       --postmaster  specifi ricevanton de lasta rimedo

en:       --principal   mail service principal
eo:       --principal   poŝta serva ĉefo

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
eo:       --showdots    montri progresajn punktojn eĉ en protokol-dosieroj

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
eo:       --smtpname    difini plenan nomon SMTP: uzantnomo@domajno

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
eo:       --softbounce  gardi daŭre ne-livereblajn mesaĝojn en servilo (apriore).

en:       --ssl         enable SSL/TLS-wrapped encrypted session
eo:       --ssl         ebligi SSL/TLS-volvitan ĉifritan seancon

en:       --sslcert     ssl client certificate
eo:       --sslcert     ssl-klienta atestilo

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
eo:       --sslcertck   fari striktan kontrolon de servil-atestilo (rekomendinde)

en:       --sslcertfile path to trusted-CA ssl certificate file
eo:       --sslcertfile pado al fidinda-CA ssl-atestila dosiero

en:       --sslcertpath path to trusted-CA ssl certificate directory
eo:       --sslcertpath pado al fidinda-CA ssl-atestila dosierujo

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
eo:       --sslcommonname  atendi ĉi tiun 'CommonName' de servilo (malrekomendinde)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
eo:       --sslfingerprint fingropremo kiu devas kongrui kun tiu de la servila atestilo.

en:       --sslkey      ssl private key file
eo:       --sslkey      ssl-privata ŝlosildosiero

en:       --sslproto    force ssl protocol (see manual) and/or STLS/STARTTLS
eo:       --sslproto    perforti ssl-protokolon (vidu manlibron) kajaŭ STLS/STARTTLS

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
eo:       --syslog      uzi syslog(3) por plej multaj mesaĝoj, rulante kiel demono

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
eo:       --tracepolls  aldoni enketo-spursekva informon al ĉapojn Received

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
eo:     atakoj de malhonesta servo eblas.)

en:     cannot be sure you are talking to the
eo:     ne povas certiĝi ke vi parolas al la

en:     prevent you logging in, but means you
eo:     malhelpi vin ensaluti, sed signifas ke vi

en:     service that you think you are (replay
eo:     servo kiu vi pensas ke vi estas (reludaj

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
eo:    Faru linearan serĉon de UID-oj dum ĉiu enketo (--fastuidl 0).

en:   %d UIDs saved.
eo:   %d UID-oj konservitaj.

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
eo[0]:   %d mesaĝo de longo %d bitokoj estis forigata de fetchmail.
eo[1]:   %d mesaĝoj de longo %d bitokoj estis forigataj de fetchmail.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
eo[0]:   %d mesaĝo de longo %d bitokoj estis preterpasata de fetchmail.
eo[1]:   %d mesaĝoj de longo %d bitokoj estis preterpasataj de fetchmail.

en:   -?, --help        display this option help
eo:   -?, --help        montri ĉi tiun opcian helpon

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
eo:   -B, --fetchlimit  difini havigan limon por servilaj konektoj

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
eo:   -D, --smtpaddress difini liveran domajnon SMTP por uzi

en:   -E, --envelope    envelope address header
eo:   -E, --envelope    kovert-adresa ĉapo

en:   -F, --flush       delete old messages from server
eo:   -F, --flush       forigi malnovajn mesaĝojn de servilo

en:   -I, --interface   interface required specification
eo:   -I, --interface   interfac-postulata specifo

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
eo:   -K, --nokeep      forigi novajn mesaĝojn post havigo

en:   -L, --logfile     specify logfile name
eo:   -L, --logfile     specifi protokolan dosieran nomon

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
eo:   -M, --monitor     observi interfacon por aktiveco

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
eo:   -N, --nodetach    ne malfiksi demonan procezon

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
eo:   -P, --service     TCP-servo por konekti (povas esti cifera TCP-pordo)

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
eo:   -Q, --qvirtual    prefikso por forigi de loka uzant-id

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
eo:   -S, --smtphost    difini SMTP-plusendan gastigejon

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
eo:   -U, --uidl        devigi la uzon de UIDL-ojn (pop3 nur)

en:   -V, --version     display version info
eo:   -V, --version     montri versian informon

en:   -Z, --antispam    set antispam response values
eo:   -Z, --anstispam,  difini kontraŭspamajn respondajn valorojn

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
eo:   -a, --[fetch]all  havigi malnovajn kaj novajn mesaĝojn

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
eo:   -b, --batchlimit  difini staplan limon por SMTP-konektoj

en:   -c, --check       check for messages without fetching
eo:   -c, --check       kontroli ĉu estas mesaĝoj sen alporto

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
eo:   -d, --daemon      ruli kiel demono unufoje po ĉiu n sekundoj

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
eo:   -e, --expunge     difini maksimumajn forigojn inter forviŝoj

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
eo:   -f, --fetchmailrc specifi alternativan rulkontrolan dosieron

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
eo:   -i, --idfile      specifi alternativan UID-an dosieron

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
eo:   -k, --keep        konservi novajn mesaĝojn post havigo

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
eo:   -l, --limit       ne havigi mesaĝojn pli granda ol indikata grando

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
eo:   -m, --mda         difini MDA por uzi por plusendado

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
eo:   -n, --norewrite   ne reskribi ĉapajn adresojn

en:   -p, --proto[col]  specify retrieval protocol (see man page)
eo:   -p, --proto[col]  specifi havigantan protokolon (konsultu manlibron)

en:   -q, --quit        kill daemon process
eo:   -q, --quit        ĉesigi demonan procezon

en:   -r, --folder      specify remote folder name
eo:   -r, --folder      specifi foran dosierujan nomon

en:   -s, --silent      work silently
eo:   -s, --silent      labori silente

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
eo:   -t, --timeout     servila neresponda tempolimo

en:   -u, --user[name]  specify users's login on server
eo:   -u, --user[name]  specifi salutnomon de uzanto ĉe servilo

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
eo:   -v, --verbose     labori brue (diagnoza eligo)

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
eo:   -w, --warnings    intervalo inter avertaj poŝt-sciigoj

en:   APOP secret = "%s".
eo:   APOP-sekreto = "%s".

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
eo:   Adreso metota en linioj RCPT TO, sendata al SMTP estos %s

en:   All available authentication methods will be tried.
eo:   Ĉiuj disponeblaj aŭtentikaj metodoj estos provataj.

en:   All messages will be retrieved (--all on).
eo:   Ĉiuj mesaĝoj estos havigataj (--all aktiva).

en:   CRAM-MD5 authentication will be forced.
eo:   CRAM-MD5-aŭtentikigo estos perfortata.

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
eo:   Ĉaretrevena perforto estas malebligita (forcecr malaktiva).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
eo:   Ĉaretrevena perforto estas ebligita (forecdr aktiva).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
eo:   Ĉaretrevena forigo estas malebligita (stripcr malaktiva).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
eo:   Ĉaretrevena forigo estas ebligita (stripcr aktiva).

en:   Connection must be through interface %s.
eo:   La konekto devas esti tra interfaco %s.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
eo:   DNS-serĉo por mult-falaj adresoj estas malebligita.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
eo:   DNS-serĉo por mult-falaj adresoj estas ebligita.

en:   Default mailbox selected.
eo:   Apriora poŝtskatolo estas elektita.

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
eo:   La forig-intervalo inter forviŝoj estas perfortita al %d (--expunge %d).

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
eo:   Linioj Delivered-To estos forĵetataj (dropdelivered aktiva)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
eo:   Linioj Delivered-To estos tenataj (dropdelivered malaktiva)

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
eo:   Faru duuman serĉon de UID-oj dum %d el %d enketoj (--fastuidl %d).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
eo:   Faru duuman serĉon de UID-oj dum ĉiu enketo (--fastuidl 1).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
eo:   Domajnoj por kiuj poŝto estos alportataj:

en:   End-to-end encryption assumed.
eo:   Fino-al-fina ĉifro estas supozata.

en:   Envelope header is assumed to be: %s
eo:   Koverta ĉapo estas supozata esti: %s

en:   Envelope-address routing is disabled
eo:   Enkursigo per kovert-adreso estas malebligita

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
eo:   Grando-limo por mesaĝ-alporto estas %d (--fetchsizelimit %d).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
eo:   Alportitaj mesaĝoj estos tenataj en la servilo (--keep aktiva).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
eo:   Alportitaj mesaĝoj ne estos gardataj ĉe la servilo (--keep malaktiva).

en:   GSSAPI authentication will be forced.
eo:   GSSAPI-aŭtentikigo estos perfortata.

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
eo:   Gastigeja parto de la linio MAIL FROM estos %s

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
eo:   Senokupado post enketo malebligita (idle malaktiva).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
eo:   Senokupado post enketo estas ebligita (idle aktiva).

en:   Idle after poll is forced (forceidle on).
eo:   Senokupado post enketo estas devigita (forceidle ŝaltita).

en:   Idle after poll is not forced (forceidle off).
eo:   Senokupado post enketo nedavigita (idle malŝaltita).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
eo:   Interpretado de Content-Transfer-Encoding estas malebligita (pass8bits aktiva).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
eo:   Interpretado de Content-Transfer-Encoding estas ebligita (paas8bits malaktiva).

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
eo:   Kerberos-V4-aŭtentikigo estos perfortata.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
eo:   Kerberos-V5-aŭtentikigo estos perfortata.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
eo:   Aŭskultantaj konektoj estos faritaj per la elkonektilo %s (--plugout %s).

en:   Local domains:
eo:   Lokaj domajnoj:

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
eo:   MIME-malĉifro estas malebligita (mimedecode malaktiva).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
eo:   MIME-malĉifro estas ebligita (mimedecode aktiva).

en:   MSN authentication will be forced.
eo:   MSN-aŭtentikigo estos perfortatata.

en:   Mail service principal is: %s
eo:   Poŝta serva ĉefo estas: %s

en:   Mail will be retrieved via %s
eo:   Poŝto estos havigata per %s

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
eo:   Grando-limo de mesaĝo estas %d bitokoj (--limit %d).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
eo:   Intervalo de averto pri mesaĝo-grando estas %d sekundoj (--warnings %d).

en:   Message will be deleted (no --moveto).
eo:   Mesaĝoj estos forigotaj (neniu --moveto).

en:   Message will be moved to %s folder and won't be deleted.
eo:   Mesaĝoj moviĝos al dosiero %s kaj ne estos forigotaj.

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
eo:   Mesaĝoj estos %cMTP-plusendataj al:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
eo:   Mesaĝoj estos postmetataj al %s kiel BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
eo:   Mesaĝoj estos transdonataj kun "%s".

en:   Messages with bad headers will be passed on.
eo:   Mesaĝoj kun malbonaj ĉapoj estos pasataj.

en:   Messages with bad headers will be rejected.
eo:   Mesaĝoj kun malbonaj ĉapoj estos malakceptataj.

en:   Multi-drop mode:
eo:   Mult-fala reĝimo:

en:   NTLM authentication will be forced.
eo:   NTLM-aŭtentikigo estos perfortata.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
eo:   Neniu stapla limo de SMTP-mesaĝo (--batchlimit 0).

en:   No UIDs saved from this host.
eo:   Neniu UID konservita el ĉi tiu gastigejo.

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
eo:   Neniu grando-limo por mesaĝ-alporto (--fetchsizelimit 0).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
eo:   Neniu perfortita forviŝo (--expurge 0).

en:   No interface requirement specified.
eo:   Neniu interfaca postulo estas specifita.

en:   No localnames declared for this host.
eo:   Neniu 'localnames' estas deklarita por ĉi tiu gastigejo.

en:   No message size limit (--limit 0).
eo:   Neniu grando-limo de mesaĝo (--limit 0).

en:   No monitor interface specified.
eo:   Neniu observ-interfaco estas specifita.

en:   No plugin command specified.
eo:   Neniu enkonekta komando estas specifita.

en:   No plugout command specified.
eo:   Neniu elkonektila komando estas specifita.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
eo:   Neniu enket-spura informo estos aldonata al la ĉapo Received.

en:   No post-connection command.
eo:   Neniu antaŭ-konekta komando.

en:   No pre-connection command.
eo:   Neniu antaŭ-konekta komando.

en:   No prefix stripping
eo:   Neniu prefiksa forigo

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
eo:   Neniu limo por received-message (--fetchlimit 0).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
eo:   Nevakaj linioj Status estos forĵetataj (dropstatus aktiva)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
eo:   Nevakaj linioj Status estos tenataj (dropstatus malaktiva)

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
eo:   Nombro da kovertaj ĉapoj por esti pretersaltataj: %d

en:   OTP authentication will be forced.
eo:   OTP-aŭtentikigo estos perfortatata.

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
eo:   Malnovaj mesaĝoj estos forigataj antaŭ mesaĝhavigo (--flush aktiva).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
eo:   Malnovaj mesaĝoj ne estos forigataj antaŭ mesaĝhavigo (--flush malaktiva).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
eo:   Nur novaj mesaĝoj estos havigataj (--all malaktiva).

en:   Options are as follows:
eo:   Opcioj estas tiel:

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
eo:   Trograndaj mesaĝoj estos forigataj antaŭ mesaĝhavigo (--limitflush aktiva).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
eo:   Trograndaj mesaĝoj ne estos forigataj antaŭ mesaĝhavigo (--limitflush malaktiva).

en:   Pass-through properties "%s".
eo:   Trapasaj atributoj "%s".

en:   Password = "%s".
eo:   Pasvorto = "%s".

en:   Password authentication will be forced.
eo:   Pasvorta aŭtentikigo estos perfortatata.

en:   Password will be prompted for.
eo:   Pasvorto estos atendata.

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
eo[0]:   Enketo de ĉi tiu servilo okazos je ĉiu %d intervalo.
eo[1]:   Enketo de ĉi tiu servilo okazos je ĉiu %d intervaloj.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
eo:   Enket-spura informo estos aldonata al la ĉapo Received.

en:   Polling loop will monitor %s.
eo:   Enketa iteracio observados %s.

en:   Predeclared mailserver aliases:
eo:   Antaŭdeklaritaj poŝtservilaj alinomoj:

en:   Prefix %s will be removed from user id
eo:   Prefikso %s estos forigata de la uzanto-id

en:   Protocol is %s
eo:   Protokolo estas %s

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
eo:   Protokolo estas KPOP kun autentikigo Kerberos %s

en:   RPOP id = "%s".
eo:   RPOP-id = "%s".

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
eo:   Limo por Received-message estas %d (--fetchlimit %d).

en:   Recognized listener spam block responses are:
eo:   Rekonataj aŭskultantaj spam-blokaj respondoj estas:

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
eo:   Reskribo de servila-lokaj adresoj estas malebligita (--norewrite aktiva).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
eo:   Reskribo de servila-lokaj adresoj estas ebligita (--norewrite malaktiva).

en:   SMTP message batch limit is %d.
eo:   Stapla limo de SMTP-mesaĝo estas %d.

en:   SSL default trusted certificate directory: %s
eo:   Apriora SSL-fidinda atestila dosierujo: %s

en:   SSL default trusted certificate file: %s
eo:   Apriora SSL-fidinda atestila dosiero: %s

en:   SSL encrypted sessions enabled.
eo:   SSL-ĉifritaj seancoj estas ebligitaj.

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
eo:   SSL-ŝlosila fingropremo (kontrolita kontraŭ la servila ŝlosilo): %s

en:   SSL protocol: %s.
eo:   SSL-protokolo: %s.

en:   SSL server CommonName: %s
eo:   SSL-servilo CommonName: %s

en:   SSL server certificate checking disabled.
eo:   SSL-servila atestila kontrolado estas malebligita.

en:   SSL server certificate checking enabled.
eo:   SSL-servila atestila kontrolado estas ebligita.

en:   SSL trusted certificate directory: %s
eo:   SSL-fidinda atestila dosierujo: %s

en:   SSL trusted certificate file: %s
eo:   SSL-fidinda atestila dosiero: %s

en:   Selected mailboxes are:
eo:   Elektitaj poŝtskatoloj estas:

en:   Server IDLE timeout is %d seconds
eo:   Servila neresponda tempolimo estas %d sekundoj

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
eo:   Servilaj alinomoj estos komparataj kun mult-falaj adresoj per IP adreso.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
eo:   Servilaj alinomoj estos komparataj kun mult-falaj adresoj per nomo.

en:   Server connection will be brought up with "%s".
eo:   Servila konekto estos starigataj kun "%s".

en:   Server connection will be taken down with "%s".
eo:   Servila konekto estos ĉesigata kun "%s".

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
eo:   Servilaj konektoj estos farataj per la enkonektilo %s (--plugin %s).

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
eo:   Servila neresponda tempolimo estas %d sekundoj

en:   Single-drop mode:
eo:   Unuop-fala reĝimo:

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
eo:   Avertoj pri grando je ĉiu enketo (--warnings 0).

en:   Spam-blocking disabled
eo:   Spam-blokado malebligita

en:   This host will be queried when no host is specified.
eo:   Ĉi tiu gastigejo estos informpetita kiam neniu gastigejo estas specifita.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
eo:   Ĉi tiu gastigejo ne estos informpetita kiam neniu gastigejo estas specifita.

en:   True name of server is %s.
eo:   Vera nomo de servilo estas %s.

en:  (%d body octets)
eo:  (%d korpaj bitokoj)

en:  (%d header octets)
eo:  (%d ĉapaj bitokoj)

en:  (%d octets)
eo:  (%d bitokoj)

en:  (%llu octets).
eo:  (%llu bitokoj).

en:  (default)
eo:  (apriore)

en:  (forcing UIDL use)
eo:  (perforto uzi UIDL)

en:  (length -1)
eo:  (longo -1)

en:  (oversized)
eo:  (trogranda)

en:  (previously authorized)
eo:  (antaŭe permesita)

en:  (using default port)
eo:  (uzado de apriora pordo)

en:  (using service %s)
eo:  (uzado de servo %s)

en:  <empty>
eo:  <vaka>

en:  and
eo:  kaj

en:  flushed
eo:  elbufrigita

en:  not flushed
eo:  ne elbufrigita

en:  retained
eo:  retenita

en: %cMTP connect to %s failed
eo: %cMTP-konekto al %s malsukcesis

en: %cMTP error: %s
eo: %cMTP-eraro: %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
eo: %cMTP-aŭskultanto ne ŝatas ricevontan adreson '%s'

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
eo: %cMTP-aŭskultanto ege ne ŝatas ricevontan adreson '%s'

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
eo[0]: %d loka nomo rekonita.
eo[1]: %d lokaj nomoj rekonitaj.

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
eo[0]: %d mesaĝo (%d %s) por %s
eo[1]: %d mesaĝoj (%d %s) por %s

en: %d message for %s | %d messages for %s
eo[0]: %d mesaĝo por %s
eo[1]: %d mesaĝoj por %s

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
eo[0]: %d mesaĝo atendas post forviŝo
eo[1]: %d mesaĝoj atendas post forviŝo

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
eo[0]: %d mesaĝo atendas post unua enketo
eo[1]: %d mesaĝoj atendas post unua enketo

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
eo[0]: %d mesaĝo atendas post re-enketo
eo[1]: %d mesaĝoj atendas post re-enketo

en: %lu is unseen
eo: %lu estas nevidita

en: %s (log message incomplete)
eo: %s (protokola mesaĝo nekompleta)

en: %s at %s
eo: %s ĉe %s

en: %s at %s (folder %s)
eo: %s ĉe %s (dosierujo %s)

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
eo: %s agordo nevalida, LMTP ne povas uzi aprioran SMTP pordon

en: %s connection to %s failed
eo: %s konekto al %s malsukcesis

en: %s error while fetching from %s@%s
eo: %s eraro dum alporto el %s@%s

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to %s host %s
eo: %s eraro dum elporto el %s@%s kaj transdono al %s retnodo %s

en: %s fingerprint (%s) matches: %s
eo: %s fingropremo (%s) kongruas: %s

en: %s fingerprint ({%s}%s) does not match expected %s!
eo: fingropremo %s ({%s}%s} ne kongruas kun atendita %s!

en: %s fingerprint is: {%s}%s
eo: fingropremo %s estas: {%s}%s

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
eo: %s informpetas %s (protokolo %s) ĉe %s: enketo kompletita

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
eo: %s informpetas %s (protokolo %s) ĉe %s: enketo estas komencita

en: %s reported: %s
eo: %s raportis: %s

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
eo: La aŭskultanto de %s ne subtenas ATRN

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
eo: La SMTP-aŭskultantilo de %s ne subtenas ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
eo: La SMTP-aŭskultantilo de %s ne subtenas ETRN

en: %s: --auth external requested but server does not advertise it.
eo: %s: --auth eksteraĵo petita sed servilo ne reklamas ĝin.

en: %s: --auth password requested but server forbids it (LOGINDISABLED).
eo: %s: --auth pasvorto petita sed la servilo malpermasas ĝin (LOGINDISABLED).

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
eo: %s: La medivariablo NULLMAILER_FLAGS estas difinita.
    Ĉi tio estas danĝera ĉar ĝi povas igi ke nullmailer-inject aŭ ke la sendmail-
    kovrilo de nullmailer makulu viajn ĉap-liniojn From:, Message-ID: aŭ
    Return-Path:.
    Provu "env NULLMAILER_FLAGS= %s VIAJ ARGUMENTOJ ĈI TIE"
    %s: Ĉesigo.

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
eo: %s: La medivariablo QMAILINJECT estas difinita.
    Ĉi tio estas danĝera ĉar ĝi povas igi ke qmail-inject aŭ ke la sendmail-kovrilo
    de qmail makulu viajn ĉapliniojn From: aŭ Message-ID:.
    Provu "env QMAILINJECT= %s VIAJ ARGUMENTOJ ĈI TIE"
    %s: Ĉesigo.

en: %s: WARNING: server offered STARTTLS but sslproto '' given.
eo: %s: AVERTO: la servilo oferis STARTTLS sed sslproto '' estis donita.

en: %s: WARNING: server offered STLS, but sslproto '' given.
eo: %s: AVERTO: la servilo oferis STLS, sed sslproto '' estis donita.

en: %s: WARNING: the operation system this program was built for does not function beyond the year 2038. Plan your update accordingly.
eo: %s:AVERTO: la operaciumo por kiu ĉi tiu programo estis muntita ne funkcias preter la jaro 2038. Planu vian ĝisdatigon laŭ tio.

en: %s: WARNING: time() overflowed. Proper function is not guaranteed. Obtain an operating system which supports operation beyond the year 2038.
eo: %s: AVERTO: time() superfluis. Konvena funkciado ne certas. Akiru operaciumon kiu kapablas funkcii preter la jaro 2038.

en: %s: You don't exist.  Go away.
eo: %s: Vi ne ekzistas. Foriru.

en: %s: can't determine your host!
eo: %s: ne eblas determini vian retnodon!

en: %s: cannot open file for reading: %s
eo: %s: ne eblas malfermi dosieron por skribi: %s

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  If your plugin is secure, you can defeat STARTTLS with --sslproto '' (see manual).
eo: %s: agordo postulas je TLS, sed STARTTLS ne estas permesata pro aŭtentigita stato (PREAUTH). Konekto abortita. Se la kromprogramo sekuras, vi povas superregi kontraŭ STARTTLS per --sslproto '' (vidu manlibron).

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  Server permitting, try --ssl instead (see manual).
eo: %s: agordo postulas je TLS, sed STARTTLS ne estas permesata pro aŭtentigita stato (PREAUTH). Konekto abortita. Se la servilo permesas, anstataŭe provu kun --ssl (vidu manlibron).

en: %s: error reading file (%s).
eo: %s: eraro dum legi dosieron (%s).

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
eo: %s: oportuneca promociigo al TLS malsukcesis, ni provas daŭrigi.

en: %s: parsing rcfile %s: memory exhausted
eo: %s: analizo de agordodosiero %s: memoro eluzita

en: %s: rejecting file because it is group or other accessible (mode %#o) and contains passwords.
eo: %s: malakceptas dosieron ĉar ĝi estas en grupo aŭ alia atingomaniero (reĝimo %#o) kaj enhavas pasvortojn.

en: %s: rejecting file, cannot fstat(%d): %s
eo: %s: malakceptas dosieron, ne eblas fstat(%d): %s

en: %s: rejecting file, cannot get file descriptor number for fstat: %s
eo: %s: malakceptas dosieron, ne eblas atingi priskribilan numeron de dosiero por fstat: %s

en: %s: upgrade to TLS failed.
eo: %s: promociigo al TLS malsukcesis.

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
eo: %s: promociigo al TLS sukcesis.

en: %s: we've run out of authentication methods and cannot log in.
eo: %s: ni elĉerpis permesatajn aŭtentikigilojn kaj ne povas ensaluti.

en: %s:%d: machine entry not permitted after default, rejecting file.
eo: %s:%d: maŝina elemento ne apriore permesata, malakceptas dosieron.

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
eo: %s:%d: averto: estis trovata "%s" antaŭ iun ajn gastigejnomon

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
eo: %s:%d: averto: nekonata ĵetono "%s"

en: %u is first unseen
eo: %u estas la unua nevidita

en: %u is unseen
eo: %u estas nevidita

en: (unknown regcomp error)
eo: (nekonata regkomp-eraro)

en: --check mode enabled, not fetching mail
eo: reĝimo --check ebligita, ni ne alportas poŝton

en: ...rewritten version is %s.
eo: ...reskribita versio estas %s.

en: ATRN request refused.
eo: ATRN-peto estas rifuzita.

en: About to rewrite %s...
eo: Reskribonta %s...

en: All connections are wedged.  Exiting.
eo: Ĉiuj konektoj estas fendita. Ni ĉesas.

en: Authentication required.
eo: Aŭtentiko estas postulata.

en: Authorization OK on %s@%s
eo: Aŭtentiko ĝustas sur %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
eo: Permesiga malsukceso sur %s@%s%s

en: BSMTP file open failed: %s
eo: Malfermo de BSMTP-dosiero malsukcesis: %s

en: BSMTP preamble write failed: %s.
eo: Skribo de BSMTP-enkonduko malsukcesis: %s.

en: Bad base64 reply from server.
eo: Malbona base64-respondo el servilo.

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
eo: Malbona atestilo: Tema Alternativa Nomo enhavas SENVALOROn, ni ĉesigas!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
eo: Malbona atestilo: Tema Komun-nomo enhavas SENVALOROn, ni ĉesigas!

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
eo: Malbona atestilo: Tema Komun-nomo tro longas!

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
eo: Kaj 'fetchall' kaj 'keep' aktivaj sub demona aŭ senokupa reĝimo estas eraro!

en: Broken certification chain at: %s
eo: Rompita atestila ĉeno ĉe: %s

en: Buffer too small. This is a bug in the caller of %s:%lu.
eo: Bufro tro malgrandas. Ĉi tio estas miso en la vokanto de %s:%lu.

en: CAPA command support is, however, necessary for STLS.
eo: La CAPA-komando estas tamen necesa por STLS.

en: Cannot fetch digest implementation %s for sslfingerprint!
eo: Ne eblas atingi resuman efektivigon %s por sslfingerprint!

en: Cannot find absolute path for fetchmail's home directory.
eo: Ne eblas trovi absolutan vojon por la hejmdosierujo de fetchmail.

en: Cannot find absolute path for user's home directory.
eo: Ne eblas trovi absolutan vojon por la hejmdosierujo de la uzanto.

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
eo: Ne eblas trovi mian propran gastigejon en la retnoda datumbazo
    por kvalifiki ĝin!

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
eo: Ne eblas trakti UIDL-respondon el la origina servilo.

en: Cannot load verify locations (file="%s", dir="%s"), error %d:
eo: Ne eblas ŝargi aŭtentigajn lokojn (dosiero="%s", dosierujo="%s"), eraro %d:

en: Cannot modify signal mask: %s
eo: Ne eblas modifi signalan maskon: %s

en: Cannot obtain current SSL/TLS cipher - no session established?
eo: Ne eblas preni kurantan ĉifron de SSL/TLS - ĉu neniun seancon?

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
eo: Ne eblas malfermi fetchids-dosieron %s por skribi: %s

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
eo: Ne eblas renomigi fetchids-dosieron %s al %s: %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
eo: Ne eblas adressolvi servon %s al porda nombro.

en: Cannot switch effective user id back to original %ld: %s
eo: Ne eblas ŝalti efektivan uzanto-id retroige al la originala %ld: %s

en: Cannot switch effective user id to %ld: %s
eo: Ne eblas ŝalti efektivan uzanto-id al %ld: %s

en: Certificate at depth %d:
eo: Atestilo ĉe profundo %d:

en: Certificate chain, from root to peer, starting at depth %d:
eo: Atestila ĉeno, de radiko al samtavolo, komencas ĉe profundo %d:

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
eo: Atestila/fingroprema kontrolo estis iel preterpasita!

en: Challenge decoded: %s
eo: La defio estas malĉifrita: %s

en: Checking if %s is really the same node as %s
eo: Ni kontrolas ĉu %s estas vere la sama nodo ol %s

en: Command not implemented
eo: Komando ne estis realigata

en: Compiled with SSL library %#lx "%s"
    Run-time uses SSL library %#lx "%s"
eo: Kompilumita kun la SSL-biblioteko %#lx "%s"
    Plenumiĝas kun la SSL-biblioteko %#lx "%s"

en: Connection errors for this poll:
    %s
eo: Konektaj eraroj por ĉi tiu enketo:
    %s

en: Copyright (C) 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Copyright (C) 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                       Robert M. Funk, Graham Wilson
    Copyright (C) 2005 - 2012 Sunil Shetye
    Copyright (C) 2005 - %d Matthias Andree
eo: Kopirajto (C) 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Kopirajto (C) 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                       Robert M. Funk, Graham Wilson
    Kopirajto (C) 2005 - 2012 Sunil Shetye
    Kopirajto (C) 2005 - %d Matthias Andree

en: Could not decode OTP challenge
eo: Ne eblis malĉifri OTP-defion

en: Couldn't get service name for [%s]
eo: Ne eblis havigi servilan nomon por [%s]

en: Couldn't unwrap security level data
eo: Ne eblis malfaldi sekur-nivelan datumaron

en: Credential exchange complete
eo: Legitimaĵa interŝanĝo kompletiĝis

en: DEBUG: SSL security level is %d
eo: SENERARIGO: SSL-a sekureco-nivelo estas %d

en: DNS lookup
eo: DNS-serĉo

en: Deity error
eo: Deity-eraro

en: Deleting fetchids file.
eo: Ni forigas fetchids-dosieron.

en: Digest text buffer too small!
eo: Resuma teksta bufro tro malgrandas!

en: ERROR: Compiled against LibreSSL, which is a copyright violation for lack of GPL clause 2b exception. See COPYING. Aborting.
eo: ERARO: Kompilumita kontraŭ LibreSSL, kiu estas kopirajta malobservo pro la manko de escepto por klaŭzo 2b de la GPL-permesilo (dosiero COPYING). Haltigas.

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
eo: Aŭtentikigo ESMTP CRAM-MD5...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
eo: Aŭtentikigo ESMTP LOGIN...

en: ESMTP PLAIN Authentication...
eo: Aŭtentikigo ESMTP PLAIN...

en: ETRN support is not configured.
eo: Subteno al ETRN ne estas agordita.

en: ETRN syntax error
eo: ETRN-sintaksa eraro

en: ETRN syntax error in parameters
eo: ETRN-sintaksa eraro en parametroj

en: Enter password for %s@%s:
eo: Enmetu pasvorton por %s@%s:

en: Error creating security level request
eo: Eraro dum kreado de sekur-nivela peto

en: Error deleting %s: %s
eo: Eraro forigante %s: %s

en: Error exchanging credentials
eo: Eraro dum interŝanĝo de legitimaĵoj

en: Error releasing credentials
eo: Eraro dum liberigo de legitimaĵoj

en: Error writing to MDA: %s
eo: Eraro skribante al MDA: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
eo: Eraro skribante al fetchids-dosiero %s, malnova dosiero estas forlasita loke.

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
eo: Fetchmail venas kun ABSOLUTE NENIA GARANTIO. Ĉi tio estas libera programaro,
    kaj vi estas bonvena redistribui ĝin laŭ certaj kondiĉoj. Por detaloj,
    bonvolu vidi la dosieron COPYING en la fontkodo aŭ en la dokumentada dosierujo.

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
eo: Fetchmail ne povis havigi poŝton de %s@%s.

en: Fetchmail oversized-messages warning
eo: Averto pri trograndaj mesaĝoj de Fetchmail

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
eo: Fetchmail alfrontis pli ol %d atingitajn tempolimojn dum penado havigi la poŝton de %s@%s.

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
eo: Fetchmail povis ensaluti en %s@%s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
eo: Fetchmail direktos erarpoŝton al la poŝtestro.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
eo: Fetchmail direktos erarpoŝton al la sendinto.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
eo: Fetchmail plusendos misadresitajn mult-falajn mesaĝojn al %s.

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
eo: Fetchmail maskiĝos kaj ne generos Received

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
eo: Fetchmail montros progrespunktojn eĉ en protokolaj dosieroj.

en: Fetchmail will treat permanent errors as permanent (drop messages).
eo: Fetchmail traktos daŭrantajn erarojn kiel daŭraj (faligi mesaĝojn).

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
eo: Fetchmail traktos daŭrantajn erarojn kiel provizorajn (gardi mesaĝojn).

en: File %s must be a regular file.
eo: Dosiero %s devas esti ordinara dosiero.

en: File %s must be owned by you.
eo: Dosiero %s devas esti posedata de vi.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
eo: Dosiero %s ne devas havi permesojn pli ampleksaj ol -rwx------ (0700).

en: File descriptor out of range for SSL
eo: Dosiera priskribilo forestas de la intervalo por SSL

en: For help, see http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15
eo: Por helpo, vidu http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15

en: GSSAPI error %s: %.*s
eo: GSSAPI-eraro %s: %.*s

en: GSSAPI error in gss_display_status called from <%s>
eo: GSSAPI-eraro en gss_display_status vokita de <%s>

en: GSSAPI send_token too large (%lu) while sending username.
eo: GSSAPI send_token tro granda (%lu) dum sendado de uzantnomo.

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
eo: Subteno al GSSAPI estas agordita, sed ne enkompilumita.

en: GSSAPI username too long for static buffer.
eo: Uzantnomo de GSSAPI tro longa por statika bufro.

en: Get response
eo: Havigi respondon

en: Get response return %d [%s]
eo: Havigi respondan revenon %d [%s]

en: Guessing from header "%-.*s".
eo: Ni konjektas el ĉapo "%-.*s".

en: Hdr not 60
eo: Ĉap ne 60

en: IMAP support is not configured.
eo: Subteno al IMAP ne estas agordita.

en: Idfile is %s
eo: Id-dosiero estas %s

en: If you want to use GSSAPI, you need credentials first, possibly from kinit.
eo: Se vi volas uzi GSSAPI, vi bezonas legitimaĵon unue, eble el kinit.

en: Inbound binary data:
eo: Envenaj duuma datumaro:

en: Incorrect FETCH response: %s.
eo: Nekorekta FETCH-respondo: %s.

en: Internal error: match_regex could not compile pattern %s: %s
eo: Interna eraro: match_regex ne povus kompili ŝablonon %s: %s

en: Invalid APOP timestamp.
eo: Nevalida APOP-tempindiko.

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default autoselect (auto).
eo: Nevalida SSL-protokolo '%s' estas specifita, ni uzas aŭtomatan elekton (auto).

en: Invalid authentication `%s' specified.
eo: Nevalida aŭtentikigo '%s' estis specifata.

en: Invalid bad-header policy `%s' specified.
eo: Nevalida malbona-ĉapa politiko '%s' estis specifata.

en: Invalid protocol `%s' specified.
eo: Nevalida protokolo '%s' estis specifata.

en: Invalid userid or passphrase
eo: Nevalida uzant-id aŭ pasfrazo

en: Issuer CommonName: %s
eo: Eldonanta Komun-nomo: %s

en: Issuer Organization: %s
eo: Eldonanta organizo: %s

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
eo: Subteno al KERBEROS v4 estas agordita, sed ne enkompilumita.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
eo: Subteno al KERBEROS v5 estas agordita, sed ne enkompilumita.

en: Kerberos V4 support not linked.
eo: Subteno al Kerberos V4 ne estas ligita.

en: Kerberos V5 support not linked.
eo: Subteno al Kerberos V5 ne estas ligita.

en: LAST is an obsolete command that many servers will not support. We will try modern means to find what messages are new.
eo: LASTA estas malmoderna komando, kiun multaj serviloj ne komprenas. Provas modernajn manierojn por eltrovi tiujn mesaĝojn, kiuj estas novaj.

en: LMTP delivery error on EOM
eo: LMTP-transdona eraro sur EOM

en: Lead server has no name.
eo: Kondukservilo ne havas nomon.

en: Loaded OpenSSL library %#lx newer than headers %#lx, trying to continue.
eo: Ŝargita biblioteko OpenSSL %#lx pli nova ol kapoj %#lx, provas daŭrigi.

en: Loaded OpenSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
eo: Ŝargita biblioteko OpenSSL %#lx pli malnova ol kapoj %#lx, rifuzas funkcii.

en: Loaded wolfSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
eo: Ŝargita biblioteko walfSSL %#lx pli malnova ol kapoj %#lx, rifuzas funkcii.

en: Lock-busy error on %s@%s
eo: Ŝlos-okupata eraro sur %s@%s

en: Logfile "%s" does not exist, ignoring logfile option.
eo: La protokoldosiero "%s" ne ekzistas, ni preteratentas la opcion logfile.

en: Logfile "%s" is not writable, aborting.
eo: La protokoldosiero "%s" ne skribeblas, ni ĉesas.

en: Logfile is %s
eo: Protokoldosiero estas %s

en: MD5 being applied to data block:
eo: MD5 estas aplikata al datumara bloko:

en: MD5 result is:
eo: MD5-rezulto estas:

en: MDA died of signal %d
eo: MDA ĉesis pro la signalo %d

en: MDA open failed
eo: MDA-malfermo malsukcesis

en: MDA option contains single-quoted %%%c expansion.
eo: La opcio mda enhavas apostrofe cititan etendadon %%%c.

en: MDA returned nonzero status %d
eo: MDA liveris nenulan staton %d

en: Malformed server reply
eo: Misformita respondo el la servilo

en: Maximum GSS token size is %ld
eo: Maksimuma GSS-ĵetona grando estas %ld

en: Mechanism field incorrect
eo: Mekanisma kampo malĝustas

en: Merged UID list from %s:
eo: Ni kunfandis UID-liston el %s:

en: Message termination or close of BSMTP file failed: %s
eo: Mesaĝa fino aŭ fermo de BSMTP-dosiero malsukcesis: %s

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
eo: Mesaĝoj enmetitaj en liston en servilo. Ne eblas trakti ĉi tion.

en: Missing trust anchor certificate: %s
eo: Mankas fidinda ankra atestilo: %s

en: NTLM challenge contains invalid data.
eo: NTLM-defio enhavas malvalidan datumaron.

en: New UID list from %s:
eo: Nova UID-listo el %s:

en: No IP address found for %s
eo: Neniu IP-adreso estis trovata por %s

en: No envelope recipient found, resorting to header guessing.
eo: Neniu koverta ricevanto estis trovata, ni revenas al ĉapa konjektado.

en: No interface found with name %s
eo: Neniu interfaco estis trovata kun nomo %s

en: No mail for %s
eo: Neniu poŝto por %s

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
eo: Neniu poŝtserviloj starigitaj -- eble %s mankas?

en: No messages waiting for %s
eo: Neniu mesaĝo atendas %s

en: No suitable GSSAPI credentials found. Skipping GSSAPI authentication.
eo: Neniu taŭga GSSAPI-legitimaĵo estis trovata. Ni preterpasas GSSAPI-aŭtentikigon.

en: No, their IP addresses don't match
eo: Ne, iliaj adresoj IP ne kongruas

en: Node %s not allowed: %s
eo: Nodo %s ne permesatas: %s

en: Not running in daemon mode, ignoring logfile option.
eo: Ni ne rulas laŭ demona reĝimo, ni preteratentas la opcion logfile.

en: Note that some distributions disable older protocol versions in weird non-standard ways. Try a newer protocol version.
eo: Rimarku ke kelkaj distribuoj malebligas pli malnovajn versiojn de protokolo laŭ stranga maniero. Provu pli novan version de protokolo.

en: ODMR support is not configured.
eo: Subteno al ODMR ne estas agordita.

en: Old UID list from %s:
eo: Malnova UID-listo el %s:

en: Open or read error while reading idfile %s: %s
eo: Malferma aŭ lega eraro leginte ID-dosieron %s: %s

en: OpenSSL: %s
    Engines: %s
eo: OpenSSL: %s
    Motoroj: %s

en: Option --all is not supported with %s
eo: Opcio --all ne subtenatas kun %s

en: Option --check is not supported with ETRN
eo: Opcio --check ne subtenatas kun ETRN

en: Option --check is not supported with ODMR
eo: Opcio --check ne estas subtenata kun ODMR

en: Option --flush is not supported with %s
eo: Opcio --flush ne subtenatas kun %s

en: Option --flush is not supported with ETRN
eo: Opcio --flush ne subtenatas kun ETRN

en: Option --flush is not supported with ODMR
eo: Opcio --flush ne estas subtenata kun ODMR

en: Option --folder is not supported with ETRN
eo: Opcio --folder ne subtenatas kun ETRN

en: Option --folder is not supported with ODMR
eo: Opcio --folder ne estas subtenata kun ODMR

en: Option --folder is not supported with POP3
eo: Opcio --folder ne estas subtenata kun POP3

en: Option --keep is not supported with ETRN
eo: Opcio --keep ne subtenatas kun ETRN

en: Option --keep is not supported with ODMR
eo: Opcio --keep ne estas subtenata kun ODMR

en: Option --limit is not supported with %s
eo: Opcio --limit ne subtenatas kun %s

en: Options for retrieving from %s@%s:
eo: Opcioj por havigado el %s@%s:

en: Outbound data:
eo: Elira datumaro:

en: POP2 does not support STLS. Giving up.
eo: POP2 ne subtenas STLS. Ni rezignas.

en: POP2 only supports password authentication. Giving up.
eo: POP2 nur subtenas pavortan aŭtentikigon. Ni rezignas.

en: POP2 support is not configured.
eo: Subteno al POP2 ne estas agordita.

en: POP3 support is not configured.
eo: Subteno al POP3 ne estas agordita.

en: Parsed %s to set new security level %d
eo: Analizita %s por agordi novan sekureco-nivelon %d

en: Parsing Received names "%-.*s"
eo: Ni analizas nomojn Received "%-.*s"

en: Parsing envelope "%s" names "%-.*s"
eo: Ni analizas koverton "%s" nomoj "%-.*s"

en: Pending messages for %s started
eo: Procezendaj mesaĝoj por %s komencis

en: Please specify the service as decimal port number.
eo: Bonvolu specifi la servon kiel dekuma porda numero.

en: Poll interval is %d seconds
eo: Enketa intervalo estas %d sekundoj

en: Polling %s
eo: Enketas %s

en: Progress messages will be logged via syslog
eo: Progresmesaĝoj estos protokolitaj per syslog

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
eo: Protokolo identigita kiel IMAP2 aŭ IMAP2BIS

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
eo: Protokolo identigita kiel IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
eo: Protokolo identigita kiel IMAP4 rev 1

en: Query status=%d
eo: Informpeta stato=%d

en: Query status=%d (%s)
eo: Informpeta stato=%d (%s)

en: Queuing for %s started
eo: Vicigo por %s komencis

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
eo: RPA Malsukcesis malfermon de /dev/urandom. Ĉi tio ne devus

en: RPA Session key length error: %d
eo: RPA-seanca ŝlosila longec-eraro: %d

en: RPA String too long
eo: RPA-ĉeno tro longas

en: RPA User Authentication length error: %d
eo: RPA-uzant-aŭtentikiga longec-eraro: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
eo: RPA _servo_ aŭt malsukcesis. Ĉu mistifikita servilo?

en: RPA authorisation complete
eo: RPA-permeso estas kompletita

en: RPA error in service@realm string
eo: RPA-eraro en ĉeno service@realm

en: RPA rejects you, reason unknown
eo: RPA malakceptas vin, kialo nekonata

en: RPA rejects you: %s
eo: RPA malakceptas vin: %s

en: RPA status: %02X
eo: RPA-stato: %02X

en: RPA token 2 length error
eo: Longec-eraro de RPA ĵetono 2

en: RPA token 2: Base64 decode error
eo: RPA ĵetono 2: Base64-malĉifra eraro

en: RPA token 4 length error
eo: Longec-eraro de RPA ĵetono 4

en: RPA token 4: Base64 decode error
eo: RPA ĵetono 4: Base64-malĉifra eraro

en: Realm list: %s
eo: Regna listo: %s

en: Received BYE response from IMAP server: %s
eo: Ni ricevis respondon BYE de IMAP-servilo: %s

en: Received malformed challenge to "%s GSSAPI"!
eo: Ni ricevis misaranĝitan defion al "%s GSSAPI"!

en: Refusing to deliver. Check the manual and fix your mda option.
eo: Ni rifuzas liveri. Legi la manlibron kaj ripari la opcion mda.

en: Releasing GSS credentials
eo: Ni liberigas GSS-legitimaĵojn

en: Repoll immediately on %s@%s
eo: Reenketi tuj sur %s@%s

en: Required APOP timestamp not found in greeting
eo: Postulata APOP-tempindiko ne estis trovata en saluto

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
eo: Postulata NTLM-kapablo ne estas kompilita en fetchmail

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
eo: Postulata OTP-kapablo ne estas kompilita en fetchmail

en: Restricted user (something wrong with account)
eo: Limigita uzanto (io malĝustas kun la konto)

en: Routing message version %d not understood.
eo: Enkursiga mesaĝa versio %d ne estis komprenata.

en: SDPS not enabled.
eo: SDPS ne estas ebligita.

en: SMTP listener refused delivery
eo: SMTP-aŭskultanto rifuzis transdonon

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
eo: SMTP-aŭskultanto malakceptis lokajn ricevantajn adresojn:

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
eo: SMTP-servilo postulas STARTTLS, ni gardas mesaĝon.

en: SMTP transaction
eo: SMTP-transakcio

en: SMTP: (bounce-message body)
eo: SMTP: (resaltit-mesaĝa korpo)

en: SSL connection failed.
eo: SSL konekto malsukcesis.

en: SSL is not enabled
eo: SSL ne estas ebligita

en: SSL support is not compiled in.
eo: Subteno al SSL ne estas enkompilumita.

en: SSL verify callback depth %d: verify_ok == %d, err = %d, %s
eo: SSL kontrola retrovoka profundo %d: verify_ok == %d, err = %d, %s

en: SSL verify callback error: current certificate NULL!
eo: Eraro de SSL-aŭtentiga revoka funkcio: nuna atestilo estas NULL!

en: SSL/TLS <= 1.2: ciphers set from %s to "%s"
eo: SSL/TLS <= 1.2: ĉifroj agorditaj de %s al "%s"

en: SSL/TLS <= 1.2: environment variable %s unset, using fetchmail built-in ciphers.
eo: SSL/TLS <= 1.2: medivariablo %s ne estas agordita, uzas la apriorajn ĉifrojn de fetchmail.

en: SSL/TLS: <= 1.2 failed to set ciphers from %s to "%s"
eo: SSL/TLS: <= 1.2 masukcesis agordi ĉifrojn de %s al "%s"

en: STLS is mandatory for this session, but server refused CAPA command.
eo: STLS nepras por ĉi tiu seanco, sed la servilo rifuzis CAPA-komandon.

en: Scratch list of UIDs:
eo: Malneta listo de UID-oj:

en: Secret pass phrase:
eo: Sekreta pasfrazo:

en: Sending credentials
eo: Sendas legitimaĵojn

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
eo: Servila Komun-noma nekongruo: %s != %s

en: Server busy error on %s@%s
eo: Servil-okupata eraro sur %s@%s

en: Server certificate verification error: %s
eo: Servila atestila kontrola eraro: %s

en: Server certificate:
eo: Servila atestilo:

en: Server name not set, could not verify certificate!
eo: Servila nomo ne estas difinita, ne eblis kontroli atestilon!

en: Server name not specified in certificate!
eo: Servila nomo ne estas specifita en atestilo!

en: Server rejected the AUTH command.
eo: Servilo malakceptis la AUTH-komandon.

en: Server requires integrity and/or privacy
eo: Servilo postulas integrecon kaj/aŭ privatecon

en: Server responded with UID for wrong message.
eo: Servilo respondis kun UID por malĝusta mesaĝo.

en: Server shut down connection prematurely during SSL_connect().
eo: La servilo malŝaltis la konekton tro frue dum SSL_connect().

en: Service challenge (l=%d):
eo: Serva defio (l=%d):

en: Service chose RPA version %d.%d
eo: Serv-elektata RPA-versio %d.%d

en: Service has been restored.
eo: La servo estas restarigita.

en: Service timestamp %s
eo: Serva tempindiko %s

en: Session key established:
eo: Seanca ŝlosilo estas establita:

en: Socket or TLS error on %s@%s
eo: Ŝtopilingo aŭ TLS- eraro de %s@%s

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
eo: Stranga: MDA pclose liveris %d kaj errno %d/%s, ne eblas trakti ĉe %s:%d

en: String '%s' is not a valid number string.
eo: Ĉeno '%s' ne estas valida numera ĉeno.

en: Subject Alternative Name: %s
eo: Tema Alternativa Nomo: %s

en: Subject CommonName: %s
eo: Tema Komun-nomo: %s

en: Success
eo: Sukceso

en: System error during SSL_connect(): %s
eo: Sistem-eraro dum SSL_connect(): %s

en: TLS >= 1.3: ciphersuite set from %s to "%s"
eo: TLS >= 1.3: ĉifraro agordita de %s al "%s"

en: TLS >= 1.3: environment variable %s unset, using OpenSSL built-in ciphersuites.
eo: TLS >= 1.3: medivariablo %s ne estas agordita, uzas la apriorajn ĉifrarojn de OpenSSL.

en: TLS >= 1.3: failed to set ciphersuite from %s to "%s"
eo: TLS >= 1.3: malsukcesis agordi ĉifraron de %s al "%s"

en: Taking options from command line%s%s
eo: Prenante opciojn el komandlinio%s%s

en: The %s environment variable must contain a non-negative integer - parsing failed, using default level %d.
eo: La medivariablo %s devas enhavi nenegativan entjeron - analizo malsukcesis, uzas la aprioran nivelon %d.

en: The Fetchmail Daemon
eo: La Fetchmail-demono

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
eo: La provo havigi permeson malsukcesis.
    Ĉar ni jam sukcesis havigi rajtigon por ĉi tiu konekto, ĉi tio estas probable
    alia malsukcesa reĝimo (kiel okupata servilo), kiun fetchmail ne povas
    distingi ĉar la servilo ne sendis utilan eraran mesaĝon.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
eo: La provo havigi permeson malsukcesis.
    Ĉi tio probable signifas ke via pasvorto ne estas valida, sed kelkaj
    serviloj havas aliajn malsukcesajn reĝimojn kiujn fetchmail ne povas
    distingi de ĉi tiu ĉar ili ne sendas utilajn erarmesaĝojn je ensaluta
    malsukceso.
    
    La fetchmail-demono daŭros ruli kaj provos konekti je ĉiu ciklo. Neniu
    estontaj sciigoj estos sendata ĝis kiam la servo estos restarigita.

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
eo: La sekvaj trograndaj mesaĝoj restas ĉe la servilo %s, konto %s:

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
eo: La sekvaj trograndaj mesaĝoj estis forigataj ĉe la servilo %s, konto %s:

en: The nodetach option is in effect, ignoring logfile option.
eo: La opcio nodetach aktivas, ni preteratentas la opcion logfile.

en: This could mean that the root CA's signing certificate is not in the trusted CA certificate location, or that c_rehash needs to be run on the certificate directory. For details, please see the documentation of --sslcertpath and --sslcertfile in the manual page. See README.SSL for details.
eo: Tio ĉi povus indiki ke la radika subskriba atestilo de CA ne estas en la fidinda CA-atestila loko, aŭ ke c_rehash bezonas esti plenumigita en la atestila dosierujo. Por detaloj, bonvolu konsulti la dokumentadon de --sslcertpath kaj --sslcertfile en la manlibro. Vidu je README.SSL por detaloj.

en: This could mean that the server did not provide the intermediate CA's certificate(s), which is nothing fetchmail could do anything about.  For details, please see the README.SSL-SERVER document that ships with fetchmail.
eo: Tio povus signifi ke la servilo ne provizis la intermeza(j)n atestilo(j)n de CA, pri kiu fetchmail povas fari nenion.  Por detaloj, bonvolu konsulti la dokumenton README.SSL-SERVER, kiu venas kun fetchmail.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
eo: Ĉi tio povus signifi ke via retpoŝtservilo estas haltigita, aŭ ke via SMTP-
    servilo estas fendita, aŭ ke via retpoŝta skatola dosiero en la servilo
    estas difektita de servila eraro. Vi povas lanĉi 'fetchmail -v -v' por
    diagnozi la problemon.
    
    Fetchmail ne enketos ĉi tiun poŝtskatolon denove ĝis kiam vi rekigis ĝin.

en: This is fetchmail release %s
eo: Ĉi tio estas fetchmail eldono %s

en: Timestamp syntax error in greeting
eo: Tempindika sintaksa eraro en saluto

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
eo: Ĵetona longeco %d malkongruas kun rxlen %d

en: Token length error
eo: Ĵetona longeca eraro

en: Too many mails skipped (%d > %d) due to transient errors for %s
eo: Tro multaj poŝtoj pretersaltitaj (%d > %d) pro dummomentaj eraroj por %s

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
eo: Provu aldoni la opcion --service (konsultu ankaŭ FAQ-eron R12).

en: Trying to connect to %s/%s...
eo: Ni provas konekti al %s/%s...

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
eo: Ni provas daŭrigi kun la nura gastigejo.
    NE raportu rompitan ĉapliniojn Received:, linioj HELO/EHLO aŭ similajn problemojn!
    Anstataŭe, RIPARU vian /etc/hosts, DNS, NIS aŭ LDAP.

en: Turnaround now...
eo: Reveno nun...

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
eo: Ne eblas malfermi kvm-interfacon. Certigu ke fetchmail estas SGID kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
eo: Ne eblas sintakse analizi interfacan nomon de %s

en: Unable to process ATRN request now
eo: Ne eblas procezi ATRN-peton nun

en: Unable to queue messages for node %s
eo: Ne eblis vicigi mesaĝojn por nodo %s

en: Undefined protocol request in POP3_auth
eo: Nedifinita protokola peto en POP3_auth

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
eo: Neatendata respondo non-503 al LMTP EOM: %s

en: Unicode:
eo: Unikodo:

en: Unknown ETRN error %d
eo: Nekonata ETRN-eraro %d

en: Unknown Issuer CommonName
eo: Nekonata Eldonanta Komun-nomo

en: Unknown ODMR error "%s"
eo: Nekonata ODMR-eraro "%s"

en: Unknown Organization
eo: Nekonata organizo

en: Unknown Server CommonName
eo: Nekonata Servila Komun-nomo

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
eo: Nekonata ensaluto aŭ aŭtentikiga eraro sur %s@%s

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
eo: Malfalditaj sekur-nivelaj flagoj: %s%s%s

en: User authentication (l=%d):
eo: Aŭtentikigo de uzanto (l=%d):

en: User challenge:
eo: Uzanto-defio:

en: Using service name [%s]
eo: Ni uzas servilan nomon [%s]

en: Value of string '%s' is %s than %d.
eo: Valoro de la ĉeno '%s' estas %s ol %d.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 993/service imaps.
eo: AVERTO: nevalida agordo %s, oni ordinare bezonas parametron --ssl por pordo 993/servo imaps.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 995/service pop3s.
eo: AVERTO: %s agordo nevalida, oni ordinare bezonas la parametron --ssl por pordo 995/servo pop3s

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 993/service imaps for --ssl.
eo: AVERTO: %s agordo nevalida, oni ordinare bezonas pordon 993/servon imaps por --ssl.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 995/service pop3s for --ssl.
eo: AVERTO: %s agordo nevalida, oni ordinare bezonas pordon 995/servon pop3 por --ssl.

en: WARNING: Compiled without SSL/TLS.
eo: AVERTO: Kompilumita sen SSL/TLS.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
eo: AVERTO: Rulado kiel ĉefuzanto estas malrekomendata.

en: Warning: "Maillennium POP3" found, using RETR command instead of TOP.
eo: Averto: trovinte "Maillennium POP3", ni uzas RETR-komandon anstataŭ TOP.

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
eo: Averto: Eldonanta Komun-nomo tro longas (eble distranĉita).

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
eo: Averto: Eldonanta Organiza Nomo tro longas (eble distranĉita).

en: Warning: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") failed (code %#lx), trying to continue.
eo: Averto: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") malsukcesis (kodo %#lx), ni provas daŭrigi.

en: Warning: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") failed (code %#x), trying to continue.
eo: Averto: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") malsukcesis (kodo %#x), ni provas daŭrigi.

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
eo: Averto: ni ignoras falsajn datumojn por mesaĝaj grandoj revenitaj de la servilo.

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
eo: Averto: pluraj mencioj de gastigejo %s en agorda dosiero

en: Warning: received malformed challenge to "AUTH(ENTICATE) NTLM"!
eo: Averto: ni ricevis misaranĝitan defion al "AUTH(ENTICATE) NTLM"!

en: Warning: the connection is insecure, continuing anyways. (Better use --sslcertck!)
eo: Averto: la konekto estas nesekura, ni daŭrigas tamen. (Plibonas uzi --sslcertck!)

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
eo: Ni elĉerpis permesatajn aŭtentikigilojn kaj ne povas daŭrigi.

en: Write error on fetchids file %s: %s
eo: Skriberaro de fetchids-dosiero %s: %s

en: Writing fetchids file.
eo: Ni skribas fetchids-dosieron.

en: X509_digest(): Out of memory!
eo: X509_digest(): Memoro estas elĉerpita!

en: Yes, their IP addresses match
eo: Jes, iliaj adresoj IP kongruas

en: You have no mail.
eo: Vi havas neniun poŝton.

en: Your operating system neither defines PATH_MAX nor will it accept realpath(f, NULL). Aborting.
eo: Via operaciumo nek difinas la konstanton PATH_MAX nek akceptas la funkcivokon realpath(f, NULL). Ĉesas.

en: about to deliver with: %s
eo: tuj liveronta kun: %s

en: activity on %s -noted- as %d
eo: aktiveco sur %s -notita- kiel %d

en: activity on %s checked as %d
eo: aktiveco sur %s kontrolita kiel %d

en: activity on %s was %d, is %d
eo: aktiveco sur %s estis %d, estas %d

en: analyzing Received line:
    %s
eo: ni analizas linion Received:
    %s

en: attempt to re-exec fetchmail failed
eo: provo re-ruli fetchmail malsukcesis

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
eo: provo re-ruli povos malsukcesi ĉar dosierujo ne estas restarigita

en: awakened at %s
eo: vekigita je %s

en: awakened by %s
eo: vekigita de %s

en: awakened by signal %d
eo: vekigita de la signalo %d

en: background
eo: fono

en: bogus EXPUNGE message number in untagged response "%s"!
eo: falsa EXPUNGE-nombro en respondo "%s", kiu malhavas etikedon!

en: bogus message count in "%s"!
eo: falsa mesaĝ-nombro en "%s"!

en: bogus message count!
eo: falsa mesaĝ-nombro!

en: built-in defaults
eo: aprioraĵoj

en: can't even send to %s!
eo: ne eblas eĉ sendi al %s!

en: cannot create socket: %s
eo: ne eblas krei ingon: %s

en: cannot parse rcfile, debug mode: dumping obtained configuration as Python:
eo: ne eblas analizi la agordodosieron, senerariga reĝimo: ŝutado de ricevita agordo kiel Python:

en: challenge mismatch
eo: defia malkongruo

en: client/server protocol
eo: klienta/servila protokolo

en: client/server synchronization
eo: klienta/servila sinkronigo

en: connected.
eo: konektita.

en: connection failed.
eo: konekto malsukcesis.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
eo: konekto al %s:%s [%s/%s] malsukcesis: %s.

en: could not decode BASE64 challenge
eo: ne eblis malĉifri defion BASE64

en: could not decode BASE64 ready response
eo: ne eblis malĉifri BAZA64-pret-respondon

en: could not decode initial BASE64 challenge
eo: ne eblis malĉifri komencan BAZA64-defion

en: could not get current working directory
eo: ne eblis havigi nunan labordosierujon

en: could not open %s to append logs to
eo: ne eblis malfermi %s por postmeti protokolojn

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
eo: ne eblis havigi ĉapojn, mesaĝo %s@%s:%d (%d bitokoj)

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
eo: ne eblis trovi HESIOD pobox por %s

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
eo: ne eblis trovi kanonan DNS-nomon de %s (%s): %s

en: couldn't time-check %s (error %d)
eo: ne eblis tempkontroli %s (eraro %d)

en: couldn't time-check the run-control file
eo: ne eblis tempkontroli la rul-kontrolan dosieron

en: dec64 error at char %d: %x
eo: dec64-eraro ĉe signo %d: %x

en: decoded as %s
eo: malĉifrita kiel %s

en: discarding new UID list
eo: ni forĵetas novan UID-liston

en: dup2 failed
eo: dup2 malsukcesis

en: end of input
eo: fino de enigo

en: error writing message text
eo: eraro skribante mesaĝan tekston

en: execvp(%s) failed
eo: execvp(%s) malsukcesis

en: expunge failed
eo: forviŝo malsukcesis

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
eo[0]: haviglimo %d atingita; %d mesaĝo restas en servilo %s konto %s
eo[1]: haviglimo %d atingita; %d mesaĝoj restas en servilo %s konto %s

en: fetchmail authentication OK on %s@%s
eo: fetchmail-aŭtentiko ĝustas sur %s@%s

en: fetchmail authentication failed on %s@%s
eo: fetchmail aŭtentikokontrolo malsukcesis sur %s@%s

en: fetchmail sees repeated timeouts
eo: fetchmail alfrontas ripetitajn tempolimojn

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
eo: fetchmail: %s agordo nevalida, RPOP postulas privilegian pordon

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
eo: fetchmail: %s agordo nevalida, specifu pozitivan pordan numeron por servo aŭ pordo

en: fetchmail: %s fetchmail at %ld killed.
eo: fetchmail: %s fetchmail ĉe %ld ĉesigita.

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
eo: fetchmail: Ne eblas malfiksiĝi en fonon. Ni ĉesas.

en: fetchmail: Error: idle mode does not work for multiple folders or accounts!
eo: fetchmail: Eraro: senokupa reĝimo ne funkcias por multoblaj dosierujoj aŭ kontoj!

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file, or "defaults" is not the first record.
eo: fetchmail: Eraro: pluraj rikordoj "defaults" en agorda dosiero, aŭ "defaults" ne estas la una rikordo.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %ld.
eo: fetchmail: alia malfona fetchmail rulas ĉe %ld.

en: fetchmail: background fetchmail at %ld awakened.
eo: fetchmail: fona fetchmail ĉe %ld estis vekigata.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
eo: fetchmail: ne eblas akcepti opciojn dum fona fetchmail rulas.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
eo: fetchmail: ne eblas kontroli poŝton dum alia fetchmail por la sama gastigejo rulas.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
eo: fetchmail: ne eblas trovi pasvorton por %s@%s.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %ld.
eo: fetchmail: ne eblas enketi specifitajn gastigejojn kun alia fetchmail rulanta ĉe %ld.

en: fetchmail: cannot remove or truncate pidfile "%s": %s
eo: fetchmail: ne eblas forigi aŭ mallongigi pid-dosieron "%s": %s

en: fetchmail: cannot unlink lockfile "%s" (%s), trying to write to it
eo: fetchmail: ne eblas malligi ŝlosildosieron "%s" (%s), provanta skribi al ĝi

en: fetchmail: cannot write to lockfile "%s" either (%s), exiting
eo: fetchmail: ankaŭ ne eblas skribi al ŝlosildosieron "%s" (%s), finiĝanta

en: fetchmail: configuration invalid, --moveto is only valid for IMAP servers
eo: fetchmail: agordo nevalida, --moveto validas nur por IMAP-serviloj.

en: fetchmail: elder sibling at %ld died mysteriously.
eo: fetchmail: pli aĝa gefrato ĉe %ld mortis mistere.

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %ld; bailing out.
eo: fetchmail: eraro haltigante %s fetchmail ĉe %ld; ni foriras.

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
eo: fetchmail: eraro malfermante ŝlosildosieron "%s": %s

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
eo: fetchmail: eraro legante ŝlosildosieron "%s": %s

en: fetchmail: fork failed
eo: fetchmail: fork malsukcesis

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
eo: fetchmail: interfaca opcio estas nur subtenata sub Linukso (sen IPv6) kaj FreeBSD

en: fetchmail: invoked with
eo: fetchmail: vokita kun

en: fetchmail: lock creation failed, pidfile "%s": %s
eo: fetchmail: ŝlosil-kreo malsukcesis, pid-dosieron "%s": %s.

en: fetchmail: malloc failed
eo: fetchmail: malloc malsukcesis

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
eo: fetchmail: observa opcio estas subtenata nur sub Linukso (sen IPv6) kaj FreeBSD

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
eo: fetchmail: neniu poŝtserviloj estas specifitaj.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
eo: fetchmail: neniu alia fetchmail rulas

en: fetchmail: plugin for host %s service %s is empty, cannot run!
eo: fetchmail: kromprogramo por retnodo %s, servo %s malplenas, ne eblas plenumi!

en: fetchmail: removing stale lockfile "%s"
eo: fetchmail: forigas malfreŝan ŝlosildosieron "%s"

en: fetchmail: sock %d: wolfSSL_check_domain_name(%p, "%s") returned %d, trying to continue
eo: fetchmail: ŝtopilingo %d: wolfSSL_check_domain_name(%p, "%s"), %d redonita, ni provas daŭrigi

en: fetchmail: socketpair failed
eo: fetchmail: socketpair malsukcesis

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
eo: fetchmail: averto: neniu DNS disponeblas por kontroli mult-falaj alportoj el %s

en: foreground
eo: malfono

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
eo: plusendo kaj forigo subpremita pro DNS-eraroj

en: forwarding to %s
eo: ni plusendas al %s

en: found Received address `%s'
eo: ni trovis adreson Received '%s'

en: found updated capabilities list
eo: trovis ĝisdatigitan liston de kapabloj

en: get_ifinfo: malloc failed
eo: get_ifinfo: malloc malsukcesis

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
eo: get_ifinfo: sysctl (takso de iflist) malsukcesis

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
eo: get_ifinfo: sysctl (iflist) malsukcesis

en: getaddrinfo failed for "%s": %s
eo: getaddrinfo malsukcesis por %s: %s

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
eo: getaddrinfo("%s","%s") eraro: %s

en: getaddrinfo(NULL, "%s") error: %s
eo: getaddrinfo(SENVALORA, "%s") eraro: %s

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
eo: id=%s (nombro=%d) estis forigata, sed ankoraŭ ĉeestas!

en: id=%s (num=%u) was deleted, but is still present!
eo: id=%s (nombro=%u) estis forigata, sed ankoraŭ ĉeestas!

en: incorrect header line found - see manpage for bad-header option
eo: nekorekta ĉap-linio estis trovata - konsultu manlibron pri malbona-ĉapa opcio

en: interval not reached, not querying %s
eo: intervalo ne atingita, ni ne informpetas %s

en: invalid IP interface address
eo: nevalida IP-interfaca adreso

en: invalid IP interface mask
eo: nevalida IP-interfaca masko

en: kerberos error %s
eo: eraro de kerberos %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%s']
eo: krb5_sendauth: %s [servilo diras '%s']

en: larger
eo: pli granda

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
eo: linio akceptita, %s estas alinomo de la poŝtservilo

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
eo: linio malakceptita, %s ne estas alinomo de la poŝtservilo

en: line: %s
eo: linio: %s

en: lock busy on server
eo: ŝlosilo okupata en servilo

en: lock busy!  Is another session active?
eo: ŝlosilo okupata! Ĉu alia seanco aktivas?

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
eo: poŝta forviŝa malkongruo (%d akutala != %d atendata)

en: mail from %s bounced to %s
eo: poŝto de %s resaltis al %s

en: mailbox selection failed
eo: poŝtskatola elekto malsukcesis

en: malloc failed
eo: malloc malsukcesis

en: mapped %s to local %s
eo: ni mapis %s al loka %s

en: mapped address %s to local %s
eo: ni mapis adreson %s al loka %s

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
eo: mesaĝo %s@%s:%d ne havis atendatan longon (%d nunaj != %d atendataj)

en: message has embedded NULs
eo: mesaĝo havas enkorpigitajn senvaloraĵojn

en: missing IP interface address
eo: mankas IP-interfaca adreso

en: missing or bad RFC822 header
eo: mankas aŭ malbona RFC822-ĉapo

en: name %d: cannot create socket family %d type %d: %s
eo: nomo %d: ne eblas krei ingan familion %d tipo %d: %s

en: name %d: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
eo: nomo %d: konekto al %s:%s [%s/%s] malsukcesis: %s.

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
eo: nomservila malsukceso dum serĉado de '%s' kaj enketado de %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
eo: nomservila malsukceso dum serĉado de '%s' kaj enketado de %s.

en: no Received address found
eo: neniu adreso Received estis trovata

en: no address matches; forwarding to %s.
eo: neniu adreso kongruas; ni plusendas al %s.

en: no address matches; no postmaster set.
eo: neniu adreso kongruas; neniu poŝtestro starigita.

en: no local matches, forwarding to %s
eo: neniu loka kongruo, ni plusendas al %s

en: no recipient addresses matched declared local names
eo: neniu ricevantaj adresoj kongruis kun deklaritaj lokaj nomoj

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
eo: ne-senvalora apero (%s) povus kaŭzi strangan konduton

en: normal termination, status %d
eo: normala finiĝo, stato %d

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
eo: ni ne permutas UID-listojn, neniu UID estas vidita por ĉi tiu peto

en: passed through %s matching %s
eo: ni pasis tra %s kongruanta al %s

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
eo: enketo de %s estas preterpasita (malsukcesa aŭtentiko aŭ tro da tempolimoj)

en: post-connection command failed with status %d
eo: post-konekta komando malsukcesis kun stato %d

en: post-connection command terminated with signal %d
eo: post-konekta komando estis finigata kun signalo %d

en: pre-connection command failed with status %d
eo: antaŭ-konekta komando malsukcesis kun stato %d

en: pre-connection command terminated with signal %d
eo: antaŭ-konekta komando estis finigata kun signalo %d

en: principal %s in ticket does not match -u %s
eo: ĉefa %s en bileto ne kongruas -u %s

en: protocol error
eo: protokola eraro

en: protocol error while fetching UIDLs
eo: protokola eraro dum havigo de UIDL-oj

en: re-poll failed
eo: re-enketo malsukcesis

en: reading message %s@%s:%d of %d
eo: legado de mesaĝo %s@%s:%d de %d

en: realloc failed
eo: realloc malsukcesis

en: receiving message data
eo: ni ricevas mesaĝ-datumaron

en: recipient address %s didn't match any local name
eo: la ricevanta adreso %s ne kongruis kun iu ajn loka nomo

en: restarting fetchmail (%s changed)
eo: reekigo de fetchmail (%s ŝanĝis)

en: running %s (host %s service %s)
eo: ni rulas %s (gastigejo %s servo %s)

en: search for unseen messages failed
eo: serĉo por neviditaj mesaĝoj malsukcesis

en: seen | seen
eo[0]: vidita
eo[1]: vidita

en: selecting or re-polling default folder
eo: apriora elekta aŭ reenketa dosierujo

en: selecting or re-polling folder %s
eo: elekta aŭ reenketa dosierujo %s

en: server did not advertise SASL-IR extension but fetchmail's implementation requires it for AUTHENTICATE EXTERNAL
eo: servo ne reklamis la etendon SASL_IR sed la efektivigo de fetchmail postulas ĝin por AUTHENTICATE EXTERNAL

en: server option after user options
eo: servila opcio post uzant-opcioj

en: server recv fatal
eo: servila recv neriparebla

en: sink
eo: lavujo

en: skipping message %s@%s:%d
eo: preterpaso de mesaĝo %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
eo: preterpaso de mesaĝo %s@%s:%d (%d bitokoj)

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
eo: ni preterpasas enketon de %s, %s IP-adreso elbarita

en: skipping poll of %s, %s down
eo: ni preterpasas enketon de %s, %s ĉesigita

en: skipping poll of %s, %s inactive
eo: ni preterpasas enketon de %s, %s neaktiva

en: sleeping at %s for %d seconds
eo: dormado je %s dum %d sekundoj

en: smaller
eo: malpli granda

en: smtp listener protocol error
eo: smtp-aŭskultanta protokola eraro

en: socket
eo: ingo

en: starting fetchmail %s daemon
eo: ekigo de fetchmail-demono %s

en: syslog and logfile options are both set, ignoring syslog, and logging to %s
eo: La opcioj syslog kaj logfile estas ambaŭ aktivaj, ni preterpasas syslog kaj protokolas en %s

en: terminated with signal %d
eo: ĉesigita kun signalo %d

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
eo: tempolimo atingita post %d sekundoj atendante por %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
eo: tempolimo atingita post %d sekunkoj atendante por aŭskultulo respondi.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
eo: tempolimo atingita post %d sekundoj atendante servilon %s.

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
eo: tempolimo atingita post %d sekundoj atendante konekti al servilo %s.

en: timeout after %d seconds.
eo: tempolimo atingita post %d sekundoj.

en: undefined
eo: nedifinita

en: unknown
eo: nekonata

en: unknown (%s)
eo: nekonata (%s)

en: unsupported protocol selected.
eo: nesubtenata protokolo estis elektata.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
eo: uzado:  fetchmail [opcioj] [servilo ...]

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
eo: averto: Ne petu subtenon se ĉiu poŝto iras al la poŝtestro!

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
eo: averto: mult-falo por %s postulas kovertan opcion!

en: will idle after poll
eo: ni restos senokupe post enketo

en: writing RFC822 msgblk.headers
eo: ni skribas RFC822 msgblk.headers
