sysstat 12.7.2 - en to be translation catalogue (83 entries)

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
be: 		Статыстыка файлавых сыстэм [A_FS]

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
be: 	-B	Статыстыка выклікаў старонак [A_PAGE]

en: 	-F [ MOUNT ]
be: 	-F [ МАНТАВАНЬНЕ ]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
be: 	-H	Статыстыка выкарыстаньня вялікіх старонак [A_HUGE]

en: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
be: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Статыстыка перарываньняў [A_IRQ]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
be: 	-S	Статыстыка выкарыстаньня прасторы падмены [A_MEMORY]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
be: 	-W	Статыстыка падмены [A_SWAP]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
be: 	-b	Статыстыка уводу-вываду ды хуткасьці перадачы [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
be: 	-d	Статыстыка блёчных прылад [A_DISK]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		BAT	Batteries capacity
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
be: 	-m { <ключавое_слова> [,...] | ALL }
    		Статыстыка кіраваньня сілкаваньнем [A_PWR_...]
    		Ключавыя словы:
    		BAT	Ёмістасьць акумулятараў
    		CPU	Бягучая тактавая частата CPU
    		FAN	Хуткасьць вэнтылятараў
    		FREQ	Сярэдняя тактавая частата CPU
    		IN	Уваходныя напружаньні
    		TEMP	Тэмпэратура прылад
    		USB	Прылады USB, падключаныя да сыстэмы

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
be: 	-n { <ключавое_слова> [,...] | ALL }
    		Сеткавая статыстыка [A_NET_...]
    		Ключавыя словы:
    		DEV	Сеткавыя інтэрфэйсы
    		EDEV	Сеткавыя інтэрфэйсы (памылкі)
    		NFS	Кліент NFS
    		NFSD	Сэрвэр NFS
    		SOCK	Сокеты	(v4)
    		IP	IP трафік	(v4)
    		EIP	IP трафік	(v4) (памылкі)
    		ICMP	ICMP трафік	(v4)
    		EICMP	ICMP трафік	(v4) (памылкі)
    		TCP	TCP трафік	(v4)
    		ETCP	TCP трафік	(v4) (памылкі)
    		UDP	UDP трафік	(v4)
    		SOCK6	Сокеты	(v6)
    		IP6	IP трафік	(v6)
    		EIP6	IP трафік	(v6) (памылкі)
    		ICMP6	ICMP трафік	(v6)
    		EICMP6	ICMP трафік	(v6) (памылкі)
    		UDP6	UDP трафік	(v6)
    		FC	HBA валаконных каналаў
    		SOFT	Праграмная апрацоўка сеткі

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
be: 	-q [ <ключавое_слова> [,...] | PSI | ALL ]
    		Статыстыка загрузкі сыстэмы ды прасяданьня нагрузкі (pressure-stall)
    		Ключавыя словы:
    		LOAD	Статыстыка даўжыні чаргі ды сярэдняй загрузкі [A_QUEUE]
    		CPU	Статыстыка прасяданьня нагрузкі CPU [A_PSI_CPU]
    		IO	Статыстыка прасяданьня апэрацый уводу-вываду [A_PSI_IO]
    		MEM	Статыстыка прасяданьня памяці [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
be: 	-r [ ALL ]
    		Статыстыка выкарыстаньня памяці [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
be: 	-u [ ALL ]
    		Статыстыка выкарыстаньня цэнтральнага працэсару [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
be: 	-v	Статыстыка табліц ядра [A_KTABLES]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
be: 	-w	Статыстыка стварэньня задач ды сыстэмных пераключэньняў [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
be: 	-y	Статыстыка прылад TTY [A_SERIAL]

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
be: 
    У файле ня знойдзена зьвестак пра дзейнасьць ЦП. Перапыненьне...

en: 
    File format already up-to-date
be: 
    Фармат файла ўжо найноўшы

en: 
    Invalid data found. Aborting...
be: 
    Знойдзены несапраўдныя даныя. Перапыненьне...

en:  	[Unknown format]
be:  	[Невядомы фармат]

en: -f and -o options are mutually exclusive
be: Опцыі -f ды -o узаемавыключальныя

en: Average:
be: Сярэдняе:

en: Cannot append data to that file (%s)
be: Немагчыма дадаць даныя ў гэты файл (%s)

en: Cannot convert the format of this file
be: Немагчыма пераўтварыць фармат гэтага файла

en: Cannot find the data collector (%s)
be: Немагчыма знайсьці зьбіральнік даных (%s)

en: Cannot handle so many processors!
be: Немагчыма апрацаваць столькі працэсараў!

en: Cannot open %s: %s
be: Немагчыма адкрыць %s: %s

en: Cannot read %s
be: Немагчыма прачытаць %s

en: Cannot write data to system activity file: %s
be: Немагчыма запісаць даныя ў файл дзейнасьці сыстэмы: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
be: Бягучая вэрсія sysstat ня можа прачытаць фармат гэтага файла (%#x)

en: Data collector found: %s
be: Знойдзены зьбіральнік даных: %s

en: Data collector will be sought in PATH
be: Пошук зьбіральніка даных будзе выконвацца ў PATH

en: End of data collecting unexpected
be: Нечаканы канец збору даных

en: End of system activity file unexpected
be: Нечаканы канец файла дзейнасьці сыстэмы

en: Error while reading system activity file: %s
be: Памылка пад час чытаньня файла дзейнасьці сыстэмы: %s

en: Extra structures available: %c
be: Даступныя дадатковыя структуры: %c

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
be: Склад файла: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
be: Файл, створаны з дапамогай sar/sadc з вэрсіі sysstat %d.%d.%d

en: File date: %s
be: Дата файла: %s

en: File successfully converted to sysstat format version %s
be: Файл пасьпяхова пераўтвораны ў фармат sysstat вэрсіі %s

en: File time:
be: Час файла:

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
be: Сапраўдны файл даных sa: %s (%x)

en: HZ: Using current value: %lu
be: HZ: Выкарыстаньне бягучага значэньня: %lu

en: Host:
be: Вузел:

en: Inconsistent input data
be: Няўзгодненыя ўваходныя даныя

en: Invalid system activity file: %s
be: Няправільны файл дзейнасьці сыстэмы: %s

en: Invalid type of persistent device name
be: Няправільны тып сталай назвы прылады

en: List of activities:
be: Сьпіс паказчыкаў дзейнасьці:

en: Main options and reports (report name between square brackets):
be: Асноўныя опцыі ды справаздачы (назва справаздачы ў квадратных дужках):

en: No tape drives with statistics found
be: Стужкавыя прылады са статыстыкай ня знойдзены

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
be: Не выконваецца чытаньне з файла дзейнасьці сыстэмы (выкарыстоўвайце опцыю -f)

en: Number of activities in file: %u
be: Колькасьць паказчыкаў дзейнасьці ў файле: %u

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
be: Опцыі:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
be: Опцыі:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
be: Опцыі:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I [ SUM | ALL ] ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <start_time> ] ] [ -e [ <end_time> ] ]
be: Опцыі:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ МАНТАВАНЬНЕ ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I [ SUM | ALL ] ] [ -P { <сьпіс_працэсараў> | ALL } ]
    [ -m { <ключавое_слова> [,...] | ALL } ] [ -n { <ключавое_слова> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <ключавое_слова> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<сьпіс_прылад> ] [ --fs=<сьпіс_фс> ] [ --iface=<сьпіс_інтэрфэйсаў> ][ --
    int=<сьпіс_перарываньняў> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <назва_файла> ] | -o [ <назва_файла> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <інтэрвал> ] [ -s [ <час_пачатку> ] ] [ -e [ <час_завяршэньня> ] ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
be: Опцыі:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <сьпіс_вузлоў> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <сьпіс_працэсараў> | ALL } ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
be: Опцыі:
    [ -C <камэнтар> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <time_start> ] ] [ -e [ <time_end> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
be: Опцыі:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <опцыі> [,...] ] [ -P { <працэсар> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<сьпіс_прылад> ] [ --fs=<сьпіс_фс> ] [ --iface=<сьпіс_інтэрфэйсаў> ] [ --int=<сьпіс_перарываньняў> ]
    [ -s [ <час_пачатку> ] ] [ -e [ <час_завяршэньня> ] ]
    [ -- <опцыі_sar> ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
be: Опцыі:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <каталёг> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <назва_групы> ] [ -p [ <прылада> [,...] | ALL ] ]
    [ <прылада> [...] | ALL ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
be: Опцыі:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <каталёг> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <назва_групы> ] [ -p [ <прылада> [,...] | ALL ] ]
    [ <прылада> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
be: Опцыі:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <імя_карыстальніка> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <каманда> ] [ -G <назва_працэсу> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: PCP support not compiled in
be: Скампіляваны без падтрымкі PCP

en: Please check if data collecting is enabled
be: Калі ласка, праверце, ці ўключаны збор даных

en: Requested activities not available
be: Запытаныя паказчыкі дзейнасьці недаступныя

en: Requested activities not available in file %s
be: Запытаныя паказчыкі дзейнасьці адсутнічаюць ў файле %s

en: Size of a long int: %d
be: Памер long int: %d

en: Statistics:
be: Статыстыка:

en: Summary:
be: Падрахунак:

en: System activity data file: %s (%#x)
be: Файл даных дзейнасьці сыстэмы: %s (%#x)

en: Timezone: %s
be: Часавы пояс: %s

en: Try to convert it to current format. Enter:
be: Паспрабуйце пераўтварыць яго ў бягучы фармат. Увядзіце:

en: Unknown activity
be: Невядомы паказчык дзейнасьці

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
be: Выкарыстаньне: %s [ опцыі ] [ <інтэрвал> [ <падлік> ] ]

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
be: Выкарыстаньне: %s [ опцыі ] [ <інтэрвал> [ <падлік> ] ] [ -e <праграма> <аргумэнты> ]

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
be: Выкарыстаньне: %s [ опцыі ] [ <інтэрвал> [ <падлік> ] ] [ <файл_даных> | -[0-9]+ ]

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
be: Выкарыстаньне: %s [ опцыі ] [ <інтэрвал> [ <падлік> ] ] [ <вых_файл> ]

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
be: Выкарыстоўваецца няправільны зьбіральнік даных з іншай вэрсіі sysstat

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
be: Затым вы зможаце прачытаць створаны новы файл (%s.new)

en: no
be: не

en: sysstat version %s
be: вэрсія sysstat %s

en: yes
be: так
