gsettings-desktop-schemas master - en to be translation catalogue (199 entries)

en: Acceleration profile
be: Профіль паскарэння

en: Activate the window menu
be: Адкрыць меню акна

en: Allow logout
be: Дазволіць выхад з сеанса

en: Allow volume above 100%
be: Дазволіць узмацненне гучнасці звыш 100%

en: Always show the Universal Access status icon
be: Заўсёды паказваць значок спецыяльных магчымасцей

en: Always show the text caret
be: Заўсёды паказваць тэкставы курсор

en: Antialiasing
be: Згладжванне

en: Application ID
be: ID праграмы

en: Applications
be: Праграмы

en: Beep when a key is accepted
be: Гукавы сігнал, калі клавіша прынята

en: Binding to select the next input source
be: Спалучэнне клавіш для пераключэння на наступную крыніцу ўводу

en: Binding to select the previous input source
be: Спалучэнне клавіш для пераключэння на папярэднюю крыніцу ўводу

en: Button action
be: Дзеянне кнопкі

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Change brightness of blue
be: Змяніць яркасць сіняга

en: Change brightness of green
be: Змяніць яркасць зялёнага

en: Change brightness of red
be: Змяніць яркасць чырвонага

en: Change contrast of blue
be: Змяніць кантраснасць сіняга

en: Change contrast of green
be: Змяніць кантраснасць зялёнага

en: Change contrast of red
be: Змяніць кантраснасць чырвонага

en: Close window
be: Закрыць акно

en: Color Saturation
be: Насычанасць колеру

en: Color of the crosshairs
be: Колер перакрыжавання

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Cursor size
be: Памер курсора

en: Cursor theme
be: Тэма курсора

en: Default font
be: Прадвызначаны шрыфт

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
be: Напрамак для выканання падвойнага націскання мышшу («left» – улева, «right» – управа, «up» – уверх, «down» – уніз).

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
be: Напрамак для выканання націскання другой кнопкай мышы («left» – улева, «right» – управа, «up» – уверх, «down» – уніз).

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
be: Напрамак для выканання адзіночнага націскання мышшу («left» – улева, «right» – управа, «up» – уверх, «down» – уніз).

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
be: Напрамак для выканання перацягвання («left» – улева, «right» – управа, «up» – уверх, «down» – уніз).

en: Disable command line
be: Адключыць камандны радок

en: Disable lock screen
be: Адключыць блакіраванне экрана

en: Disable log out
be: Адключыць выхад з сеанса

en: Disable print setup
be: Адключыць налады друку

en: Disable printing
be: Адключыць друк

en: Disable saving files to disk
be: Адключыць захаванне файлаў на дыск

en: Disable user switching
be: Адключыць пераключэнне карыстальнікаў

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
be: Адлегласць (пікселяў), якая распазнаецца як перамяшчэнне.

en: Document font
be: Шрыфт дакументаў

en: Don’t use
be: Не выкарыстоўваць

en: Double click time
be: Час на падвойнае націсканне

en: Dwell click mode
be: Рэжым націскання пры навядзенні

en: Dwell click time
be: Час да націскання пры навядзенні

en: Emulate middle click
be: Эмуляцыя сярэдняй кнопкі мышы

en: Enable Animations
be: Уключыць анімацыю

en: Enable dwell clicks
be: Уключыць націсканне пры навядзенні

en: Enable dwell clicks.
be: Уключыць націсканне пры спыненні ўказальніка.

en: Enable hot corners
be: Уключыць «актыўныя куты»

en: Enable notifications
be: Уключыць апавяшчэнні

en: Enable simulated secondary clicks
be: Уключыць сімуляцыю націскання другой кнопкай

en: Enable “Mouse Keys”
be: Уключыць кіраванне ўказальнікам з клавіятуры

en: Eraser pressure curve
be: Крывая націску для сціркі

en: Folder name
be: Назва папкі

en: Gesture double click
be: Жэст для падвойнага націскання мышшу

en: Gesture drag click
be: Жэст для перацягвання

en: Gesture secondary click
be: Жэст для націскання другой кнопкай

en: Gesture single click
be: Жэст для адзіночнага націскання мышшу

en: Gtk+ Theme
be: Тэма GTK+

en: Hide all normal windows
be: Схаваць усе звычайныя вокны

en: High contrast
be: Высокая кантраснасць

en: Hinting
be: Хінтынг

en: Icon Theme
be: Тэма значкоў

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
be: Калі значэнне «true», у меню стану акрамя значка паказваецца ўзровень зараду батарэі ў працэнтах.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
be: Калі значэнне «true», акрамя часу на гадзінніку паказваецца дата.

en: If true, display seconds in the clock.
be: Калі значэнне «true», на гадзінніку паказваюцца секунды.

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
be: Калі значэнне «true», акрамя часу на гадзінніку паказваецца дзень тыдня.

en: Key Repeat Interval
be: Інтэрвал паўтарэння націскання клавішы

en: Length of the crosshairs in pixels
be: Даўжыня перакрыжавання ў пікселях

en: List of input sources
be: Спіс крыніц уводу

en: List of most recently used input sources
be: Спіс самых апошніх выкарыстаных крыніц уводу

en: Lower window below other windows
be: Апусціць акно пад астатнія

en: Magnification factor
be: Каэфіцыент павелічэння

en: Maximize window
be: Разгарнуць акно

en: Maximize window horizontally
be: Разгарнуць акно па гарызанталі

en: Maximize window vertically
be: Разгарнуць акно па вертыкалі

en: Minimize window
be: Згарнуць акно

en: Monospace font
be: Монашырынны шрыфт

en: Mouse button orientation
be: Арыентацыя кнопак мышы

en: Move window
be: Перамясціць акно

en: Move window one workspace down
be: Перамясціць акно ў прастору знізу ад дзейнай

en: Move window one workspace to the left
be: Перамясціць акно ў прастору злева ад дзейнай

en: Move window one workspace to the right
be: Перамясціць акно ў прастору справа ад дзейнай

en: Move window one workspace up
be: Перамясціць акно ў прастору зверху ад дзейнай

en: Move window to bottom edge of screen
be: Перамясціць акно на ніжні край экрана

en: Move window to bottom left corner
be: Перамясціць акно ў левы ніжні вугал

en: Move window to bottom right corner
be: Перамясціць акно ў правы ніжні вугал

en: Move window to center of screen
be: Перамясціць акно ў цэнтр экрана

en: Move window to last workspace
be: Перамясціць акно на апошнюю працоўную прастору

en: Move window to left side of screen
be: Перамясціць акно на левы бок экрана

en: Move window to right side of screen
be: Перамясціць акно на правы бок экрана

en: Move window to the next monitor above
be: Перамясціць акно на манітор знізу ад дзейнага

en: Move window to the next monitor below
be: Перамясціць акно на манітор зверху ад дзейнага

en: Move window to the next monitor on the left
be: Перамясціць акно на манітор злева ад дзейнага

en: Move window to the next monitor on the right
be: Перамясціць акно на манітор справа ад дзейнага

en: Move window to top edge of screen
be: Перамясціць акно на верхні край экрана

en: Move window to top left corner
be: Перамясціць акно ў левы верхні вугал

en: Move window to top right corner
be: Перамясціць акно ў левы правы вугал

en: Move window to workspace 1
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 1

en: Move window to workspace 10
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 10

en: Move window to workspace 11
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 11

en: Move window to workspace 12
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 12

en: Move window to workspace 2
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 2

en: Move window to workspace 3
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 3

en: Move window to workspace 4
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 4

en: Move window to workspace 5
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 5

en: Move window to workspace 6
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 6

en: Move window to workspace 7
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 7

en: Move window to workspace 8
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 8

en: Move window to workspace 9
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 9

en: Movement threshold
be: Парог перамяшчэння

en: Natural scrolling
be: Натуральная прагортка

en: NumLock state
be: Стан NumLock

en: Number of workspaces
be: Колькасць працоўных прастор

en: On-screen keyboard
be: Экранная клавіятура

en: Opacity of the crosshairs
be: Празрыстасць перакрыжавання

en: Picture Opacity
be: Празрыстасць выявы

en: Pixels per seconds
be: Пікселяў за секунду

en: Pointer speed
be: Хуткасць указальніка мышы

en: Primary Color
be: Асноўны колер

en: RGBA order
be: Парадак RGBA

en: Raise window above other windows
be: Узняць акно над астатнімі

en: Raise window if covered, otherwise lower it
be: Узняць акно, калі яно закрыта іншымі вокнамі, іначай – апусціць

en: Remember NumLock state
be: Запамінаць стан NumLock

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
be: Змяняе насычанасць колеру ад 0.0 (адценні шэрага) да 1.0 (насычаны колер).

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
be: Змяняе прадвызначаную яркасць сіняй кампаненты. Нуль азначае адсутнасць змен, значэнні менш за нуль - памяншэнне, а значэнні больш за нуль - павелічэнне.

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
be: Змяняе прадвызначаную яркасць зялёнай кампаненты. Нуль азначае адсутнасць змен, значэнні менш за нуль - памяншэнне, а значэнні больш за нуль - павелічэнне.

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
be: Змяняе прадвызначаную яркасць чырвонай кампаненты. Нуль азначае адсутнасць змен, значэнні менш за нуль - памяншэнне, а значэнні больш за нуль - павелічэнне.

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
be: Змяняе прадвызначаную кантраснасць сіняй кампаненты. Нуль азначае адсутнасць змен, значэнні менш за нуль - памяншэнне, а значэнні больш за нуль - павелічэнне.

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
be: Змяняе прадвызначаную кантраснасць зялёнай кампаненты. Нуль азначае адсутнасць змен, значэнні менш за нуль - памяншэнне, а значэнні больш за нуль - павелічэнне.

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
be: Змяняе прадвызначаную кантраснасць чырвонай кампаненты. Нуль азначае адсутнасць змен, значэнні менш за нуль - памяншэнне, а значэнні больш за нуль - павелічэнне.

en: Resize window
be: Змяніць памер акна

en: Restore window
be: Аднавіць былы памер акна

en: Reverse switch applications
be: Адваротны парадак пераключэння праграм

en: Reverse switch system controls
be: Адваротны парадак пераключэння паміж сістэмнымі элементамі кіравання

en: Reverse switch windows
be: Адваротны парадак пераключэння вокнаў

en: Reverse switch windows of an application
be: Адваротны парадак пераключэння вокнаў праграмы

en: Screen magnifier
be: Экранная лупа

en: Screen reader
be: Чытанне з экрана

en: Secondary Color
be: Дадатковы колер

en: Secondary button action
be: Дзеянне другой кнопкі

en: Secondary click enabled
be: Уключыць націсканне другой кнопкай

en: Secondary click time
be: Час да націскання другой кнопкай

en: Session type
be: Тып сеанса

en: Show battery percentage
be: Паказваць узровень зараду батарэі ў працэнтах

en: Show click type window
be: Паказваць акно з тыпам націскання

en: Show click type window.
be: Паказваць акно з тыпам націскання.

en: Show date in clock
be: Паказваць на гадзінніку дату

en: Show or hide crosshairs
be: Паказваць ці хаваць перакрыжаванне

en: Show weekday in clock
be: Паказваць на гадзінніку дзень тыдня

en: Sound theme name
be: Назва гукавой тэмы

en: Stylus pressure curve
be: Крывая націску пяра

en: Switch applications
be: Пераключэнне праграм

en: Switch input source
be: Пераключыць крыніцу ўводу

en: Switch input source backward
be: Пераключыць на папярэднюю крыніцу ўводу

en: Switch system controls
be: Пераключэнне паміж сістэмнымі элементамі кіравання

en: Switch to last workspace
be: Перайсці на апошнюю працоўную прастору

en: Switch to workspace 1
be: Перайсці на працоўную прастору 1

en: Switch to workspace 10
be: Перайсці на працоўную прастору 10

en: Switch to workspace 11
be: Перайсці на працоўную прастору 11

en: Switch to workspace 12
be: Перайсці на працоўную прастору 12

en: Switch to workspace 2
be: Перайсці на працоўную прастору 2

en: Switch to workspace 3
be: Перайсці на працоўную прастору 3

en: Switch to workspace 4
be: Перайсці на працоўную прастору 4

en: Switch to workspace 5
be: Перайсці на працоўную прастору 5

en: Switch to workspace 6
be: Перайсці на працоўную прастору 6

en: Switch to workspace 7
be: Перайсці на працоўную прастору 7

en: Switch to workspace 8
be: Перайсці на працоўную прастору 8

en: Switch to workspace 9
be: Перайсці на працоўную прастору 9

en: Switch to workspace above
be: Перайсці на працоўную прастору вышэй

en: Switch to workspace below
be: Перайсці на працоўную прастору ніжэй

en: Switch to workspace left
be: Перайсці на працоўную прастору лявей

en: Switch to workspace right
be: Перайсці на працоўную прастору правей

en: Switch windows
be: Пераключэнне вокнаў

en: Switch windows of an application
be: Пераключэнне вокнаў праграмы

en: Tertiary button action
be: Дзеянне трэцяй кнопкі

en: Text scaling factor
be: Каэфіцыент маштабавання тэксту

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
be: Актыўны рэжым націскання пры навядзенні. Магчымыя значэнні «window» (акно) і «gesture» (жэст).

en: The name of the application folder.
be: Назва папкі праграмы.

en: The name of the session to use. Known value is “gnome”.
be: Назва выкарыстанага сеанса. Агульнавядомае значэнне «gnome».

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
be: Парадак субпіксельных элементаў на экране LCD. Ужываецца толькі тады, калі згладжванне настаўлена на «rgba». Магчымыя значэнні: «rgb» для чырвонага злева (найбольш ужывальны), «bgr» для блакітнага злева, «vrgb» для чырвонага зверху, «vbgr» для чырвонага знізу.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
be: Таўшчыня перакрыжавання ў пікселях

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
be: Гэты ключ скасоўвае аўтаматычнае хаванне значка стану спецыяльных магчымасцей, калі спецыяльныя магчымасці ўключаны.

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
be: Гэты ключ скасоўвае хаванне тэкставага курсора ў праграмах з незмяняльным тэкстам.

en: Time in seconds before a click is triggered.
be: Час (секунд) да спрацоўвання націскання.

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
be: Час (секунд) да спрацоўвання сімуляцыі націскання другой кнопкай.

en: Toggle fullscreen mode
be: Пераключыць поўнаэкранны рэжым

en: Toggle maximization state
be: Пераключыць стан разгорнутасці

en: Toggle window on all workspaces or one
be: Пераключыць бачнасць акна — на ўсіх працоўных прасторах ці на адной

en: Touchpad button orientation
be: Арыентацыя кнопак сэнсарнай панэлі

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
be: Паказваць на гадзінніку час у 24- або ў 12-гадзінным фармаце

en: Whether the clock shows seconds
be: Ці паказваць на гадзінніку секунды

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
be: Ці ўключана экранная клавіятура.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
be: Ці ўключана экранная лупа.

en: Whether the screen reader is turned on.
be: Ці ўключана чытанне з экрана.

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
be: Ці ўключана ў спецыяльных магчымасцях функцыя кіравання ўказальнікам з клавіятуры.

en: Whether to use the high contrast style.
be: Ці выкарыстоўваць высокакантрасны стыль.

en: Window scaling factor
be: Каэфіцыент маштабавання вокнаў

en: Window title font
be: Шрыфт загалоўка акна
